Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-30 19:26:03

LOGOUT.hu



Mobil flottát, de milyet?

Ha szeretnéd a mobil számládat csökkenteni, ismerőseiddel ingyen beszélgetni, akkor neked egy jó mobil flottára van szükséged!
Általában ingyenes regisztráció után vagy e-mailben, telefonon kaphatsz tájékoztatást a flottáról.

Számhordozás előtt végezz adategyeztetést a régi szolgáltatódnál!

Érdekeltségbe tartozó flottát promotálni tilos!

A belépéshez szükséges ajánlások kérése, keresése csak ide kattintva lehetséges!
A mobilflotta topikban törlésre kerülnek az ilyen jellegű hozzászólások.

Készült egy összefoglaló táblázat a népszerűbb flottákról, észrevételekkel a topikgazdát keressétek:
KATTINTS IDE A TÁBLÁZATÉRT! (Utolsó frissítés: 2024.04.18.)
Ebben megtalálhatók az adott flották kapcsolati adatai is.

A routerekkel kapcsolatos kérdéseket ebben a topicban tegyétek fel, mert ott hozzáértők tudnak tanácsot adni! Ennek a topicnak a témájához pedig nem kapcsolódik szorosan.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) forrest85 válasza g0dl (#4698) üzenetére


forrest85
senior tag

Ahol néztem mindenhol 2 év hűséget iratnak alá. 1 év hűség alá nehéz lenne menni, szerintem. Amiket láttam mind mp. alapú volt, egy helyen volt 10mp. alapú számlázás, de szerintem ez sem lehet annyira gáz. De mindenképpen a mp. alapút részesíteném előnyben.
Mivel IT, ezért netes opciókkal (többel is) kellene rendelkeznie a flottának.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#4702) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Aztán rájöttök, hogy ez nem ilyen egyszerű, nincsen kolbászból a kerítés, és ha ennyire gyerekjáték lenne alapítani egy ilyen jó flottát, akkor már rég létezne.

Ja várj, közben kiszedtem a biliből a kezem. ;]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4703) .bruszli. válasza forrest85 (#4701) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Sok flottánál nincs alapban hűség,csak ha telefont is veszel az előfizu mellé.

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4704) szabi__memo válasza Zirowe (#4702) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Miért ne lehetne?
Kalandlövész sem annyira vészes, sőt azt ajánlja itt kb mindenki. Na amilyen célból, ahány emberrel az összejött annyiból egy fórumos, ph-s is létrejöhetne. Gondolom egy cseppet több tagja is lehetne, mert lehetne tudni, hogy megbízható a társaság.
Nyilván nem egyszerű, de nem is érzem kivitelezhetetlennek

(#4705) Sanyabá válasza Zirowe (#4702) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ne légy már ennyire pesszimista! Ha sok ember akar valami jót,az miért nem sikerülhet? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4706) Sanyabá válasza forrest85 (#4674) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Én már rákérdeztem erre,gondolkodnak a dolgon.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#4707) Zirowe válasza Sanyabá (#4705) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Azért a magyar történelem pont nem erről híres. ;]

+ a multik sem jótékonysági alapítványok, illetve ha ennyire egyszerű lenne a dolog, akkor más már megcsinálta volna és hemzsegnének a jobbnál jobb flották.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4708) szabi__memo válasza Zirowe (#4707) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Gyakorlatilag hemzsegnek is, csak mindnek kicsi az elérhető embertömeg, ezért szinte egyik sem jó annyira mint amennyire szeretnénk. Ami meg már jónak tűnik, attól meg félünk, mert ismeretlen közösség, belépési díj van, stb stb. Szerintem. De lehet tévedek

(#4709) OccsE


OccsE
aktív tag

egy par teny:
- alapbol nem kellene semmilyen "belepesi"/eves dij. Max akkor ha kulonosebb kiadas is lenne az alapitvanyanal/egyesuletnel.
- tobb flotta is van ahol ha nem veszel keszuleket nincs semmilyen huseg ido
- talan a legegyszerubb lenne egy mar letezo alapitvany/egyesuletnel elinditani a procedurat

jo lenne legalabb annyit megtudni, hogy milyen kotelezettsegekkel, papirmunkaval, stb jar ez egy alapitvany/egyesulet fele...

(#4710) kszilu


kszilu
csendes tag

Valakinek van infója a Mobilflotta.net megbízhatóságáról, kik ők mik ők?
Előre is köszi a válaszokat!

(#4711) kano


kano
nagyúr

Viszont arra azért számítani kell, hogy ha egyéni felelősségvállalás van (saját névvel szerződsz), akkor nem is adnak olyan kedvező percdíjakat.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4712) csemberlen válasza kszilu (#4710) üzenetére


csemberlen
őstag

ha olyan megbizhatók mint a honlapjuk akkor :W
kb 2-3 hete minimum nem elérhető

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4713) OccsE válasza kano (#4711) üzenetére


OccsE
aktív tag

szerintem elenyeszo mar azon flottak szama ahol nem te vagy a szerzodo....
az meg a legelejen volt, de szerintem a szolgaltatok is rajottek, hogy mar akar 1 nem fizeto is betehet az egesz flottanak !

(#4714) kano válasza OccsE (#4713) üzenetére


kano
nagyúr

A szolgáltatónak az jobb, ha mindenki ösztönzi a nem fizető tagot.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4715) Zeki válasza kano (#4714) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mi a jobb?
Ha a távfűtésnél páran nem fizetnek a házban, és ezért szív mind, vagy egyedi gázos, és ha 1 nem fizet, az csak az ő baja?

(#4716) kano válasza Zeki (#4715) üzenetére


kano
nagyúr

Figyeljetek, én nem azt mondtam, hogy jobb az, hanem azt, hogy nem adnak akkora kedvezményt az egyéni szerződésekre. Természetesen mindenkinek jobb és tisztább is a helyzet egyéni felelősségvállalásnál.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4717) Zeki válasza kano (#4716) üzenetére


Zeki
nagyúr

Naja, csak ki az a flotta üzemeltető aki ezt bevállalja?
50 ezer kauciónak az új belépőktől?

(#4718) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Nem feltétlen kell flottház tartozni !

Hugomnak 3 sim kártyára van szerődése a T-mobilnál.
10 Ft os percdij, valamennyi mobilnet fix dijjal.
Egymás közt ingyen. (2Ft talán az adó miatt)
És magánszemélyként, egy névre van a 3 sim. egy helyre megy a 3 ról a számla !
És rajta kivül még 2 en használják !

Akár ez is járható út lenne !
Nyilván minden családban, baráti körben van min. 3 mobiltelo.

Engem most nem érint, mert van cégesem, de én eddig sem beszéltem annyit, hogy megérje a havidijjas !
(A dominomat évente 1-2 alkalommal töltöttem fel )

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4719) csemberlen válasza Core2duo6600 (#4718) üzenetére


csemberlen
őstag

10ft-os percdij publikus csomagban KIZÁRT!!!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4720) sifarr válasza Core2duo6600 (#4718) üzenetére


sifarr
senior tag

Egy ilyen csomag sokakat érdekelhet, engem mindenképp.

Írhatnál róla többet: havi díj, lebeszélhetőség, percdíj irányonként, perc- vagy másodperc alapú, stb. Mivel a húgod, minden infót elérhetsz.

De különösen arról, hogy hogyan szerezte a húgod ezt a csomagot (magánemberként)? Bement a T-mob ügyfélszolgálatára és a 3 előfizetésre hivatkozva kért egy külön, nem publikus kisflottát magának?
Nekem 4 előfizetés van a nevemen. Nem hiszem, ha egy T ponton kérnék egy hasonló csomagot, akkor adnának. Vagy a húgodnak volt valami "összeköttetése"?

Olyanról tudok, hogy valakinek volt egy céges flottához kapcsolódva több munkavállalói (magán) előfizetése. A cég szolgáltatót váltott, és a leváltott szolgáltató (egyébként épp a T-Mob) a munkavállalói előfizetéseket azoknál a dolgozóknál, akik nála maradtak, nem változtatta meg. Tehát megmaradtak a nem publikus csomagban. Olcsó percdíjjal, másodperc alappal, egymás között ingyenes hívással.

Ha a húgod esete ehhez a hasonló, akkor ez nem érhető el egy sima, mezei előfizetőnek.

Szóval kíváncsian várom a részleteket! :K Megköszönném! :R

(#4721) Zeki válasza Core2duo6600 (#4718) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha ez így működne ahogy leírod, nem lennének flották, mert minek?
Mi a csomag neve, amiben benne van?

(#4722) Core2duo6600 válasza sifarr (#4720) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Beszéltem vele, anno dolgozott egy cégnél ahol lehetett igényelni.
Eljött de a tarifa meg minden maradt a régiben.
Ő suerzotott le a T vel.

(#4721) CineDOG1
Hát igen, csak én azt tartom nem fernek, hogy akár havidijjas, akár feltöltőkártyás vagy.
irreálisan magasak a percijjak.
Egy ismerős pl a többet fizet havidijjasként a pannonnak, mint én dominosként a T-mob nak.
csúcsidőt néztük, mert legtöbbek akkor telozunk !

A mobilnet ről nem is beszélve, hogy az is nevetséges.
Most azon vagyok kiakadva, hogy a céges pannonos telon nem bírom letiltani.
A cél az lenne, hogy csak a wifit használja.
És a mobilnetet ne !

(#4719) csemberlen
Miért annyira elképzelhetetlen, ha valamelyik szolgáltató meglépné, komolyan betenne a többieknek, még akkor is megérné, ha csak hanghivásra lehetne használni semmi másra !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4723) csemberlen válasza Core2duo6600 (#4722) üzenetére


csemberlen
őstag

Vagyis flottában van::-)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4724) club1 válasza Core2duo6600 (#4722) üzenetére


club1
veterán

A "pannonos telón" átállítod az apn-t "net"-ről vagy "online"-ról "anyamkinjara", és máris nem fog tudni a telefon netezni...

(#4725) club1 válasza csemberlen (#4723) üzenetére


club1
veterán

Ja, bírom az olyan embereket akik kijelentik, hogy nem kell flottához tartozni jó percdíjért, majd indokként egy flottás előfizetést hoznak fel... :Y

(#4726) Zeki válasza Core2duo6600 (#4722) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tehát flottában van.

Mert az utcáról beesve Pistabácsi hiába akar 3 vagy 4 előfizetést, akkor sem kap nem publikus tarifájú csomagot.

(#4727) kano válasza Zeki (#4726) üzenetére


kano
nagyúr

Na de Géza bácsi, az már igen. :DD :))

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4728) Core2duo6600 válasza club1 (#4725) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Miután a multkor még azt mondta, mert már vagy 3 hete kérdezem tőle, de minden szót harapófogóval kell kiszedni belőle !

(#4726) CineDOG1
Csak nem tudom, hogy miért nem ?
Hisz a szolgáltatónak megérné nem ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4729) Core2duo6600 válasza club1 (#4724) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kösz

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4730) .bruszli. válasza Core2duo6600 (#4728) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Miért érné meg,ha amúgy is előfizetnek,dupla áron ?

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#4731) Zeki válasza .bruszli. (#4730) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott a pont!
Nincs árverseny, minek adná bármelyik is csak úgy olcsóbban? Úgy be vannak állva az árak a 3 nagynál, mintha kartell lenne.
46-49 Ft lesz egy perc Dominóval, míg a Lidl Blue 33Ft.
Mégsem rohannak tömegek a Lidl-hez. Veszik a drága de ismert dolgokat.

Na majd szeptember elején kiderül indulhat-e a 4. mobilcég.
Ő még hozhat valami árversenyt. Ha nem indulhat, akkor szépen lassan kúsznak majd fel az árak, ahogy eddig is.

(#4732) Core2duo6600 válasza Zeki (#4731) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát elég szomorú a helyzet az biztos.
Én annyit tettem, hogy nem használtam a dominomat.
Évente 1 szer töltöttem fel, mert muszály volt, és ennyi. 1 év alatt nagyjából elég is volt a legkisebb feltöltési összeg, ha odafigyeltem
Akinek volt vezetékese azt onnan hivtam.
Akinek nem volt, azt skype on, vagy sehogy.

Nem belőlem fognak meggazdagodni az biztos.
És biztos vagyok benne, hogy nem vagyok egyedül ezzel.

És amíg ilyen árak vannak, és nincs a mobilinternetre is olyan megoldás, hogy valóban korlátlan minden szempontból addig köszönöm, de nem kell.
Eddig legalább 50 szer hivtal a Westeltől (T-től) hogy ilyen meg - olyan ajánlatuk van.
Mire mondtam nekik, akkor folytassa, ha ugyanazt tudja, mint a kábelnet, nagyjából ugyanannyiért.
Akkor beszélgetünk tovább.
Majd folytatta, de hát mások is előfizettek rá, és nekik sem ugyanolyan, mire én, az lehet, de én nem vagyok mások, és engem nem fognak behúzni a csőbe !
Nézze csak meg, hogy mennyit teloztam a dominomról, és rájön, hogy miről beszélek.

És csak nem hagyta abba !
Mire meglérdeztem, magának milyen előfizetése van (Végig a mobilinternet, ill.okostelefon volt a téma)
Elmondta.... nyilvána t-től van flottája.
Kiszedtem belőle a percdijjakat, meg az internetre vonatkozó részeket, lehet nem szándékosan, de elmondta. :)

Mire azt mondtam, ha ugyanilyen konstrukciókat tud nekem ajánlani, mint magánembernek, akkor érdekel a dolog, addig nem.
Mire, de a cégeknek olcsób bla bla bla.
Mire én, a cégek többet is telóznak mint a magánemberek, még akkor is ha nekik drágább , régen pont a lakosságnak volt kedvezőbb a tarifa, sőt a vezetékesen még hellyel-közzel, ma is így van. (csomagtól függ)

Majd kérdeztem, maga őszintén előfizetne egy olyan szolgáltatásra amit ajánl nekem ?
Hát hebeget, habokot, majd nagy kegyesen kinyögte, hogy a t-és oldalakért nem számít fel adatforgalmat a cég, hát ki vagyok vele, legfontosabb, hogy a maguk oldalát nézzem, miért is tenném ?
Majd erre, akkor magának találták ki a ...... csomagunkat, amiben ......
stb......

Az internet meg nem az időjárás és hirekből áll, hanem a torrenből filmek le és feltöltéséből, amire jelenleg a mobilinternet csaknem alkalmatlan.

És ez még 1,5 órán keresztül zajlott.

Annyira unom már, hogy teljesen hülyének nézik a népet.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4733) szabi__memo válasza Core2duo6600 (#4732) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Tényleg szomorú a helyzet, mert amint látod, hülyének lehet nézni a népet (többség)
Ez van.

(#4734) Core2duo6600 válasza szabi__memo (#4733) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amúgy, ha a hanghivás az elsődleges, márpedig telonál általában így szokott lenni
Havi 4 000 körül a T-nél a kaméleon lehet érdekes.
2 extra kedvezménnyel 22/11 Ft / perc
Bár még így is dupla annyi a perc dij mint a nagyobb flottáknál !
De mégsem 50 / Perc, mint ami lassan a dominonál van.
Én a Domino nap ban vagyok a tobbi még hororrabb csúcsidőben legalábbis.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4735) sifarr válasza Core2duo6600 (#4732) üzenetére


sifarr
senior tag

Én annyit tettem, hogy nem használtam a dominomat.
Évente 1 szer töltöttem fel, mert muszály volt, és ennyi.

Látod, miattad telefonálnak mások drágábban! :K
Évi 3 ezerért benne vagy a 11 millióban és használod a hálót. Hívásra alig, fogadásra biztos jóval többet, egyébként minek tartanád meg.

Viszont egy mobilcégnek van egy jól kalkulálható működési költsége (hálózatfenntartás, -üzemeltetés, -karbantartás, -fejlesztés, ügyviteli költségek, ügyfélszolgálati hálózat, stb., meg az adó). Ehhez hozzárendel egy bevételt, amit mindenképp el akar érni, hogy a nettó profitja meglegyen.
Elméletileg mondom, de gyakorlatilag is igaz lehetne. :K
Ha ma bármelyik szolgáltató teljes (!) ügyfélköre (2,5 - 3,5 - 5 millió) aláírna 2 év hűséget mondjuk egy nettó 4 ezres havi előfizetési díjra (némileg akár kevesebb is lehetne), akkor ez a szolgáltató minden ügyfelének hálón belül és kívül korlátlan és 0 forintos hívásdíjat tudna adni belföldre. Ha ezekre a hangalapú előfizetésekre mind vállalnának mobilnetet is, akkor kb. nettó 1 ezerért 5 gigát is adnának.

De ez csak elmélet. Mivel az előfizetők többsége ezt nem vállalja, ezért minden szolgáltatónak muszáj játszani a tarifacsomagokkal. Olcsóbbal, drágábbal, publikussal, nem publikussal. És ezzel a tarifajátékkal akarja elérni azt a bruttó bevételt, amiről az előbb írtam.
Pedig hidd el, nekik egyszerűbb, kényelmesebb, olcsóbb lenne.

(#4736) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Na igen.
Csak ehhez nem kellene pofátlannak is lenniük egyszerre !
Persze ez esetlegesen csak annak érné meg, aki ki is használja a 4000 Ft ost.
Mondjuk azok mind jól járhatnának, akik havonta töltik a dominojukat !
De persez akár a vezetékes is kiváltható lenne !

Ezt Nézte, próbálta már valaki ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4737) sifarr válasza Core2duo6600 (#4736) üzenetére


sifarr
senior tag

Csak ehhez nem kellene pofátlannak is lenniük egyszerre !
Én ezt nem nevezném pofátlanságnak, mert nem érzelmi kérdésről van szó.
Ez az előfizetők eltérő igényeihez, szokásaihoz és pénztárcájához kapcsolódó szolgáltatói reakció.
A pofátlanság - jó, nevezzük így - abban van, hogy publikus tarifafronton gyakorlatilag hallgatólagos kartell van közöttük.

Persze ez esetlegesen csak annak érné meg, aki ki is használja a 4000 Ft ost.
Mondjuk azok mind jól járhatnának, akik havonta töltik a dominojukat !
De persez akár a vezetékes is kiváltható lenne !

Így van! Lakossági területen ha a mobilköltséget és a vezetékest összeadjuk, akkor az előbbi tarifa valóban kiválthatná a vezetékest az előfizetők legtöbbjénél. (net esetében nem.)
A lakossági vezetékes egyébként is egyre inkább visszaszorulóban van, illetve át fog alakulni.
Hogy a T Komm-nak ez nem érdeke, azt megértem, de a másik kettőnek?

(#4738) g0dl válasza sifarr (#4737) üzenetére


g0dl
addikt

"A pofátlanság - jó, nevezzük így - abban van, hogy publikus tarifafronton gyakorlatilag hallgatólagos kartell van közöttük."

Meg abban, hogy a flotta áraknak kb. 3-4 szereséért beszélhatnek a publikus előfizetések használói. Meg abban, hogy magánemberek csak perc alapú elszámolással beszélhetnek, aminek sem műszaki, sem ( amit hazudozni szoktak) számlázási okai nincsenek.
Ennek eredménye, hogy a fél ország kamu flottákban van.
Vagy például miért is kell idő alapon pénzt kérni a hálózaton belüli hívásátirányításért?

(#4739) sifarr válasza g0dl (#4738) üzenetére


sifarr
senior tag

Meg abban, hogy a flotta áraknak kb. 3-4 szereséért beszélhatnek a publikus előfizetések használói. Meg abban, hogy magánemberek csak perc alapú elszámolással beszélhetnek, aminek sem műszaki, sem ( amit hazudozni szoktak) számlázási okai nincsenek.
Ne felejtsd el, hogy a 11,5 millió előfizetés közel fele prepaid, tehát 5,6 millió. Van fél millió "forgalmazásban nem részt vevő" kártya, ez mind feltöltős. Ezek egyáltalán nem termelnek bevételt. De az 5,1 millió feltöltős legnagyobb része is olyan, hogy csak 2-3-4 havonta töltenek rá 3-5 ezret, vagy éppen évente csak egyszer.
Tehát a szolgáltató a bevételének a döntő többségét a postpaid előfizetésekből szedi be.
A publikus lakossági és vállalati tarifákban nincs valódi verseny a szolgáltatók között. A nem publikus fronton viszont van. Tehát ott van árverseny, és verseny az előfizetőkért.
De ebből az is következik, hogy minél nagyobb a nem publikus előfizetők aránya a postpaid részen belül, és/vagy minél nagyobb az árverseny, annál jobban fognak emelkedni a publikus tarifák. Mert a szolgáltató bevételi terve nem változik - csak más összetételben szedi be a pénzt.

A négyeske, ami december végén indulhat, ha a bíróság megengedi, hogy hogyan változtatja meg a helyzetet, azt még nem tudni.
Elvileg a nem publikus részre fókuszál főképp (állami, önkormányzati szegmens). Ennek elméletileg akár olyan következménye is lehet, hogy a 3 gráciánál a publikus tarifák nőnek. Vagy a profitból kell engedni.

De azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a mostani áremelések (Telenornál, T Mobilnál mindenképp) valójában profittartalékolás miatt vannak. (Ezt a mostani adót bőven le tudták volna nyelni, nyereség mellett is. Nézd meg a Telenor negyedévenkénti pénzügyi jelentéseit. És a TKom se lenne veszteséges, ha az átmeneti adót lenyelné.)
És ha a négyeske publikus fronton is felkavarná az állóvizet, akkor januárban jönnének ki a versenyképesebb publikus tarifákkal.
Most emelnek egy jót. A négyeske ehhez a jól megemelt szinthez képest határozza meg (kedvezőbb) tarifáit. Tehát amikor a többi is csökkent, annak nagyobb a marketing hatása.

(#4740) Zeki válasza sifarr (#4739) üzenetére


Zeki
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy anno a 2 szolgáltató megtudta magyarázni miért nem kell 3. és miért 160Ft egy perc.
Aztán jött a Vodafone, és leverte az árakat.
Aztán jött a kartellgyanús átállás másodpercről percre, majd egyenpercdíjak. Beállt a piac.

(#4741) LEGIOX válasza Zeki (#4740) üzenetére


LEGIOX
tag

Ezt hívják kartellnek.

(#4742) Core2duo6600 válasza Zeki (#4740) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Kezdetben a W900 30 másodperccel indított és utána csomagtól függően vagy másodpercenként, vagy 10 esetleg 30 secundumonként számlázott !
Hát amikor 160 volt egy perc nekem akkor még nem volt telóm, csak elmesélésből tudom.
És akkor 1 HUF jóval többet ért mint ma

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4743) LEGIOX


LEGIOX
tag

Egy osztrák tarifa az orange-tól. Még magyarországi szemmel is röhejesek az árak, még jó hogy nálunk nincs kartell :(

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4744) g0dl válasza Core2duo6600 (#4742) üzenetére


g0dl
addikt

Én meg úgy emlékszem, hogy a legelején talán a 3 vagy 5 másodperces hívások ingyenesek voltak.

(#4745) Core2duo6600 válasza g0dl (#4744) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz, volt ilyen is.
Utána vezették be a Westel 30 nak nevezett számlázást

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4746) szabi__memo válasza LEGIOX (#4743) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:Y

(#4747) Zeki válasza LEGIOX (#4743) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ott nem az a szuper, hanem ez a szégyen nekünk:
http://www.orange.at/Content.Node/tarife/tarife-ohne-handy/all-in-europa-sim-only/

Havi 12 Euró, 1000 perc osztrák hálón, 100 perc EU-s roaming, 100 sms, 1giga net.
Vagyis kb 3500Ft-ért még 100 perc roamingja is van, vagyis 35Ft/perc, ha csak roamingra használja valaki.

És a sok török vendégmunkásnak csináltak egy brutál csomagot:
http://www.orange.at/Content.Node/tarife/tarife-ohne-handy/supernet-tuerkei-sim-only/

[ Szerkesztve ]

(#4748) kano válasza LEGIOX (#4743) üzenetére


kano
nagyúr

Ez is elég lenne (~2300 Ft).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4749) kano válasza Zeki (#4747) üzenetére


kano
nagyúr

Lejárt a szerkesztési idő.
Ez sem rossz azért (még itthonra is megfontolandó).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#4750) Zeki válasza kano (#4749) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak nem vehetsz.
Kinti lakcím kell az előfizetéshez.
De tartózkodási biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.