Hirdetés
- Meggyi001: Vegán? Nem vegán?
- No Voice in the Galaxy
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Samus: Tomb Raider Remastered I-III
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- sziku69: Szólánc.
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
-
LOGOUT.hu
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Pista0001
addikt
Hát igen. Az Asusnak volt valamikor 2. vagy 3. gen. körül már 40e-s ITX lapja is, ahhoz képest a mostani akár 80-100e is "rendben van", a fizetésekhez mérten Magyarországon nem lett szignifikánsan drágább (azok alapján, amit otthonról hallok).
A sulinet az esetek nagy részében arra volt jó, hogy ipari hulladékot sózzanak hozzá nem értőkre.
Az egész szám. tech. egy fájdalmas hobbi. Ami egy jó korszak - talán aranykor bizonyos szempontból - volt, az a 2., 3., 4. meg talán még a 6., 7. gen. Volt igazi középkategória. Bár az i5-ök relatív drágák voltak (bár korábbi még 1 generációval, a 36e forintos P55-be 50e volt a Lynnfield i5!), sima egy VGA_s tuningmentes géphez voltak olcsó mATX alaplapok, és ami a legfontosabb, akkoriban még volt valódi középkategóriás, olcsón jó teljesítményt nyújtó VGA. Emellett a procit és a deszkát egyszer kellett megvenned, egy Ivy vagy Sandy kb 2-3 éve kezdett ténylegesen elfogyni. Persze aki 6., 7. gen-t vett, az szarabbul járt, mert az is.
#62838rxmiss
Az az NFC ház durva#62841hoffman_
Ha itthon körülnézek, én is jellemzően ITX-et látok. Egy "gamer", egy filmes, egy nas, még két integrált procis a polcon. Ja meg egy félretró "gamer". De van brand USDT is. Amúgy nagyjából ugyanazt írtuk le.Kivéve a YT szcéna, azt nem vágom, Bacsis retrós videoit nézem csak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- PlayStation 5
- Hobby elektronika
- Yettel topik
- A frissítési frekvenciához igazítja a képkockagenerálást az új Lossless Scaling
- Milyen okostelefont vegyek?
- Milyen NAS-t vegyek?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- További aktív témák...
- ASUS P5B + Intel Core 2 DUO 6300 1.86GHz + (2x2) 4GB DDR2 Félkonfig / Félgép
- legolcsóbb !!! aki kapja marja ! corsair 8gb 3200mhz ddr4 ram csere érdekel ssd-re
- Asus P5W64 WS Professional LGA 775 alapalp, + Quad Core Q8300 CPU
- Asrock LGA 775
- Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4 3466Mhz CL16 RAM kit (RGB)
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest