Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Argos: Az vagy, amit megeszel
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sh4d0w: Én és a számítógép
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
-
LOGOUT
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mandras81
senior tag
Sziasztok,
egy kis kompakt gépet szeretnék építeni filmezésre és zenehallgatásra. Gyűjtögettem az információkat, leszűkítettem két konfigra a kört, de most megakadtam, és kellene egy kis segítség.
Igények, elképzelések:
- optikai kimenet a lapon
- lehetőleg passzív, vagy nagyon halk üzemelés
- max. fullhd filmnek, koncertek
- nagyon zárójelben későbbi bővíthetőségAlaplap + proci: Asrock Q1900-ITX vagy Asrock AM1H-ITX +AMD 5350. Előbbi mellett szól, hogy passzív hűtésű, utóbbi mellett, hogy nagyobb a teljesítménye, van rajta DC bemenet, és a későbbiekben bővíthető, viszont nem passzív. Mekkora hangra számítsak, illetve milyen hűtő javallott, amivel akár passzívan is elmegy?
Memória: 4Gb DDR3 1600-as RAM-om van, és mivel asztali, ezért még egy érv az AM1 mellett, mivel ha jól tudom, akkor a Q1900 noti RAM-tud fogadni.
Háttértár: NAS-t is tervezek, így egy 60 gigás SSD-re gondoltam, tekintve hogy csak a Win lesz rajta. Elég?
Ház: vagy egy
Chieftec IX-03B lesz, vagy még gondolkodom az LC Power 1350MI-ben is a Q1900 esetén, mert ugye van saját passzív tápja. Mi a véleményetek erről a házról, és főleg a tápjáról? Azért minimális házhűtésről érdemes gondoskodni (bármelyik háznál)?Táp: vagy a fent említett LC Power, vagy Pico PSU, vagy valami noti töltő, ha AM1 lesz. Mire figyeljek vásárláskor?
Haswell fronton fogalmam nincs, hogy mi a helyzet. Tekintve, hogy kb. 30e Ft-om van a lap+procira, egyáltalán érdemes számba venni?
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sorozatok
- Futás, futópályák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Milyen videókártyát?
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Spórolós topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy Tab S6 Lite / 4GB RAM 64GB / Független / 12 Hó Garancia
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Plus 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3355, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3070 Ti 8GB Zalman Z1 Plus Corsair 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest