Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) Saccco válasza ssid3956 (#4600) üzenetére


Saccco
nagyúr

Valamelyik overlap beállítást kellene ellenőrizned.

---------------------
Más:
Meg kellett fordítani az LCD csatlakozót a pöckök levágásával, hogy menjen az MKS GEN lapban. A gyári Tevo Tarantula alaplapban fordítva van bekötve.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4602) Saccco


Saccco
nagyúr

Reméljük hamar bejut a gépekbe ez az új algoritmus...
Fele idő alatt komolyabb nyomat. :Y

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4603) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy mit javasolnátok az egyenletlenség kiküszöbőlésére?
Ez a kis tárgy pont jó arra, hogy tudjam hogy jól nyomtat-e a nyomtatóm, de nem. Kerek helyett ovális az egész.
Amit tudni kell:
GT2-es szíjak meghúzva és a hozzá adott pulley raktam fel az X és Y motorra.
Bed level pipa
Továbbá ilyeneket szereltem fel a nyomtatót, eddig csak alap volt:
Anet A8 Improved X-belt Tensioner és Prusa i3 x axis GT2 belt holder

Erről lenne szó. Utolsó kép.
90 fokban elforgatom hogy a talpán kezdjen nyomtatni brimmel, 35 speedel nyomtam neki, 0,25 részletességgel. PLA
Bocsi a kép minőségért, nem tudtam ettől jobbat mobillal, de remélem látszik a lényeg.

Köszi a tippeket.

(#4604) Saccco válasza blountex (#4603) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem jók a tengelyek estep értékei.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4605) janek69 válasza blountex (#4603) üzenetére


janek69
senior tag

Szerintem is az a gond,amit Saccco írt. Jelölj be egy pontot és léptes x,y-on sőt én a z-t is ellenőrizném 10 sőt akár 20cm-t és mérd meg mennyivel tér el,majd számold ki az 1mm-hez tartozó lépést. Szerintem a kép alapján meg fogsz lepődni,hogy 20cm-en mekkora elcsúszás van.

[ Szerkesztve ]

(#4606) blountex válasza janek69 (#4605) üzenetére


blountex
senior tag

Ilyen estep féle beállítást még nem csináltam, szóval akár privátban ha valaki leírja pontosan merre hány méter azt megköszönöm.
Gondolom firmwarebe kell állítani és kell hozzá program stb. szóval azt hiszem ezzel el leszek egy ideig.
Köszi

(#4607) izisz válasza blountex (#4606) üzenetére


izisz
senior tag

20x20-as tesztkockát nyomtattál már? Azon stimmeltek az oldal méretek?

(#4608) janek69 válasza blountex (#4606) üzenetére


janek69
senior tag

Nekem elég egyedi a nymtatóm,így nem tudom,hogy minden firmware-nél így van-e,mivel a repetier fw-nél pl. a configtól függ,hogy eeprom-ban tárolja-e vagy a config fájlból szedi.
Ha felteszed a gépre a repetier hostot,akkor a config menü Firmware EEPROM Configuration pontjában látni fogod a kiolvasott értékeket. Ha ez a bolti nyomtatókon a kijelzőről is megoldható,akkor azt majd valaki más fogja neked tudni leírni.

(#4609) blountex válasza izisz (#4607) üzenetére


blountex
senior tag

Nem kockát csináltam hanem egy nagyobb alakzatot, és azt aránylag elég jól kinyomtatta (kép), de mihelyst a fent említett kicsit akartam nyomtatni ott jöttem rá hogy valami még sem annyira gombölyű.

(#4610) izisz válasza blountex (#4609) üzenetére


izisz
senior tag

A kis kocka azért jó, mert jó közelítéssel megmutatja, van-e méret beli eltérés - és nem utolsó sorban gyorsan elkészül.
De a te modelled is jó lehet, csak méregesd meg különböző pontokon, hogy akkora-e mint amekkorára rajzoltad.

(#4611) blountex válasza izisz (#4610) üzenetére


blountex
senior tag

Általában ilyet szoktam csinálni.
Csináltam egy 20x20mm kockát.
Úgy egész jól sikerült volna, de a legvégén (nem voltam a gépközelében) elmozdult úgy az egész nem kicsit.
Egyik oldala 20mm jó, de a másik oldala csak 19,5 körül van és a teteje is kb. stimmel a 20mm.

Ha más nem valahogy valamilyen módon megpróbálkozok az E-step értékekkel....
Anet A8on az LCD kijelző beállításánál nem találtam semmiféle ilyet csak Load EEPROM és Store to EEPROM.

Kicsit idegesítő hogy míg tudom hogy eredeti állapotában úgy kb. jó volt a nyomtatás, aztán szétszedtem a fólia miatt és ráraktam egy két módosítást és azóta úgy nem tudom belőni rendesen...

(#4612) janek69 válasza blountex (#4611) üzenetére


janek69
senior tag

Mi van akkor,ha nem is beállítás gondod van,hanem szorul az x tengelyed,már ha x irányba csúszott ott el a dolog.Amikor a kicsit nyomtattad nem lett lépésvesztésed,csak valami engedett annyit,hogy ovális lett a nyomtatás,de már a 20mm-es távnál megakadt annyira,hogy elcsúszott.Meg van kenve a tengely olajjal.Annó a mátrix nyomtatók tipikus hibája volt.Amúgy az előző pulley is 16 fogas volt? Ugyanakkora az átmérő?

[ Szerkesztve ]

(#4613) izisz válasza blountex (#4611) üzenetére


izisz
senior tag

Csatlakozom janek69-hez, ha nagyjából jók a méretek a kis kockán, akkor ez mechanikai hiba lesz nem step/mm beállítás hiba.
- csúszhat a pulley a motor tengelyen
- megakadhat a csapágy/igus a rudakon
- szíj probléma is lehet
- és akár lépésvesztés is lehet a mocinál, de ez akkor lehet, ha megszorul a mechanika valahol, könnyen mozgó mechanikához pont elég az anet mociárama (700mA környékére van fixen huzalozva)

Nekem az igus okozott fejfájást, pár hozzászólással feljebb voltak képeim is feltöltve, ott ecseteltem az "ellipszis" hibámat.
Nem szorult túlságosan az igus a rudakon, de annyira pont, hogy a max és min pontoknál pár pillanatra akadályozta az asztal mozgását.
(pedig amúgy barátságban vagyok az igussal, másik nyomtatón szépen teljesít, de ezen az újon úgy látszik nem sikerült normálisan összeraknom és inkább visszaraktam golyós csapágyat az asztal alá)

(#4614) blountex válasza izisz (#4613) üzenetére


blountex
senior tag

Janek:
Izisz 16 teethet ajánlott, így ilyet vettem.
Egyébként ezt fogak alapján érdemes megszámolni vagy átmérő alapján? Csak mert mire végére értem sose jött ki a 16 fog, pedig leírás alapján annyi. Átmérő alapján mind a kettő 9,5mm a fogak közti távolságot mértem.
Nincs olajjal megkenve, olyan száraz mint a homok. Műszerolaj gondolom jó lesz rá. Akkor remélem ez már egy kiinduló pontnak jó lesz.

Izisz:
Én vettem egy 8x DryLin® Igus RJ4JP-01-08 LM8UU csapágyat. Nagyon remélem nem ez a gond. Most hogy említve lett az olaj eszembe is jutott hogy mikor szétszedtem a golyós csapágyat az szinte mindegyik zsíros volt, míg az Igus egyáltalán nem.
Mondjuk ez egy jó kis munka volt kicserélni, főleg hogy csak egy fajta zéger fogóm van, másik fajta nincs.

[ Szerkesztve ]

(#4615) janek69 válasza blountex (#4614) üzenetére


janek69
senior tag

Igazából fogakat szoktak szerintem számolni,de ha az eredeti is ennyi,gondolom azért ezt ajánlotta Izisz,akkor nem változott a step/mm. Az igus-t nem ismerem,de gondolom annak sem szárazon kell futni a tengelyen.Természetesen a szíjat és a pulley-t nem kell olajozni.
Szerintem akkor mostmár 99%,hogy szorul valami.Vedd le a szíjat és nézd meg nem akadnak/szorulnak-e az x,y tengelyek.

[ Szerkesztve ]

(#4616) fape válasza janek69 (#4615) üzenetére


fape
senior tag

Pedig sztem igen, az drylin igusnak nem kell semmi. Olyan anyagból van ami csúszik.[link]

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4617) janek69 válasza fape (#4616) üzenetére


janek69
senior tag

Lehet,hogy azért dry.Ugyan tanultam gépészetet,de nem vagyok gépész,mégis azt gondolom,hogy lehet az bármiből én akkor is kenném.Az olajfilm csúszik ez tény.Az más kérdés,hogy akkor baj lehet,ha az a műanyag nem bírja a kőolajszármazékokat.

(#4618) spidersoft válasza janek69 (#4617) üzenetére


spidersoft
senior tag

Amíg el nem kopik belőle/fel nem keményedik/stb, addig keni magát, vannak önkenő anyagok... ebből például alumínium kenődik ki, de vannak anyagok, amik grafittal kennek, mások belefőzött olajjal, stb. Ettől függetlenül biztosan lehet pluszban is kenni valamivel (és kellhet is, ha megfogyatkozik a kenőanyaga/illesztetlenné kezd válni), csak rá kell jönni, hogy mit tolerál. Például egy HP plotter könnyen beszorul, ha normál olajjal/zsírral kenjük a vezetékeit, a javítási kézikönyvében a gyógyszertárban hashajtóként is kapható paraffinolajat javasolja.

(#4619) janek69 válasza spidersoft (#4618) üzenetére


janek69
senior tag

Egyébként a paraffin olaj szuper dolog. Annó egészségügyi intézményekben javítottam PC-ket.Na az arcokat látni kellett volna,amikor a zörgő tápventillátornál kértem egy fecskendőt erős tűvel meg paraffinolajat.Ezután jött,hogy szétszerelés nélkül már rutinosan el tudtam találni a venti tengelyvégén levő kupakot és átszúrni,majd mikor megkapta az olajat elhallgatott. Általában még 1-2 évig hangtalanul ment aztán selejtezték az egész gépet. :D

[ Szerkesztve ]

(#4620) izisz válasza blountex (#4614) üzenetére


izisz
senior tag

Anet gyárilag 16 fogas pulleyval jön. Ezért jó nagyjából a tesztkocka mérete.
Valahol szorulás lesz a ludas.
Én is úgy olvastam, hogy az igus nem kér kenést, ennek ellenére én már kentem bele grafitos zsírt, műszerolajat. A műszerolaj cseppet jobb, kevesebb a kulimász.
De mindenki (ne)kenje ízlése szerinte, ahogy érzi, hogy szükséges vagy sem.
Azt tudom, hogy 2 X tengelyen, 1 Y tengelyen jól muzsikálnak műszerolajjal nekem, 1 Y tengelyen meg nem sikerült pont eltalálni a felhelyezését, könnyű csúszását (na mondjuk türelmetlen is voltam...) .

(#4621) mazso26


mazso26
tag

Sziasztok,
Nemsokára bővül a család - úton a 3. nyomtatóm (Tevo Tornado) :)
moderálvat

Szakmai topikban tilos hirdetni!

[ Módosította: Qru ]

(#4622) blountex válasza izisz (#4620) üzenetére


blountex
senior tag

Pont akartam is rákérdezni, hogy ha már Neked is van akkor kented-e vagy sem.
Nagyon remélem hogy szorulás van. Az X tengelyen lévő motornál először csak leszereltem a fogaskereket, majd lazára hagyva a szíjat kezdtem huzigálni és akkor ott egész jól érezhető volt az akadás. Egy bizonyos ideig ment, majd akadt és mindig ugyan ott. Majd bejelöltem a motor tengelyén hol húzzam meg a pulleyt visszaraktam és feszítettem a szíjon, de ilyenkor már nem érezni ha akad... viszont feltűnt ahogy húzom a motortól ellentétes irányban úgy nem volt gond a szíjjal, de amint a motorfelé kezdtem húzni a szíjat ott az alsó része olyan mintha beakadva indulna el, és ez csak az első pici tekeréskor történt. Mégegyszer meghúztam mind a két felén a szíjat és most már a motor felőli oldal is szinte simának tűnik. Tesztelni azonban még sajnos nem volt időm rá, majd holnap, remélem tényleg csak ez volt a gond.
Az Y része szerintem rendben van, gyakorlatilag a bedet ha meghúzom félkézzel elmozdul az egész plexi állvány :D Valamennyire próbáltam azt is jól beállítani a pulleyt is állítgattam úgy kb. síkba legyen.

Itt 32pnél a bal oldalon van az a fehér kerek amibe megy az x motor bele. Na ott régebbi vázakon nincs teljesen kitöltve, hanem úgy háromnegyedig mint itt is, így pl a fogaskereket könnyű állítani, de az enyém teljesen ki van töltve és rohadt szopás hogy minden egyes szarnál lekell csavarozni az egészet meg vissza, tiszta élmény....

(#4623) ssid3956


ssid3956
tag

Egy Tevo tarantula hány wattot fogyaszt?
Mennyibe kerül az általa elfogyasztott áram óránként?

(#4624) Saccco válasza ssid3956 (#4623) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt van egy példa.
2,5 órás nyomtatás alatt 220Wh.
1kWH ~36ft.
Akkor 2,5 óra alatt megeszik 8ft áramot. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4625) ssid3956 válasza Saccco (#4624) üzenetére


ssid3956
tag

Köszi a választ :)
Többre gondoltam :D

(#4626) blountex válasza blountex (#4622) üzenetére


blountex
senior tag

Volt időm ma futni pár teszt kört. Szerencsére úgy néz ki a szorulásos hiba többnyire megoldódott. Látványosan jobb a különbség, de még teljesmértékben nem az igazi. Egy kicsi eltérést még tapasztalok már ami a kört illeti, gondolom ha még egy picit jobban megtépem (csak már így is elég szorosnak tűnik) a szíjakat remélhetőleg ez is elmúlik.
A 20 centis kockát újból kinyomtattam és most nem nyomtatott félre a nyomtató. A méret most sem teljesen pontos. Valahol 20,4 tized mindegyik oldala. Ez mennyire nagy eltérés, belefér? Én még úgy gondolom igen, elvégre nem egy CNC gépről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#4627) izisz válasza blountex (#4626) üzenetére


izisz
senior tag

Ideális esetben +/-0.1 belülre lehet hozni a méreteket (érdemes még az E steppel játszani, ha túl sok anyag jön ki, az is okozhat pár tized pluszt) Illetve a digi tolómérők (már ha ilyen kínai ócó van neked is) sem ipari minőségűek.

(#4628) Xantomas


Xantomas
őstag

Van már valami közösségi kezdeményezés arra, hogy leadjuk a pla-ból nyomtatott, de nem sikerült darabokat, vagy a "megromlott" filamentet? Gondolok itt arra, amit a Filabot is csinál.

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#4629) DeniL


DeniL
tag

Sziasztok,

Az alábbi képen látható jelenség ütötte fel a fejét firmware csere után a Tronxy P802 Ma nyomtatómon ( ami egy Anet A8 klón). Z woobble/ Ghosting féleség. Korábbi teszt kockákat 60mm/s print speeddel és 30 mm/s outer wall speeddel csináltam, gyári repeazer 0.91 fw-el, tehát nem a váz és egyéb dolgok miatt gondolom a hibát. Az új fw: Skynet 2.3.1.

Fw default acceleration:650, jerk 20
Játszottam az értékekkel lefelé 400 -350 acceleration és mellé a jerket is 8-10-15 értékekkel.
Eredmény változatlan. Ellenőriztem az X és Y szíjakat, feszesek.
Szeletelő: Cura 2.7 mint ahogy fw csere előtt is print speedet csökkentett 50-re majd 40-re, outer wall speedet pedig 20-ra. Eredmény változatlan, tanácstalan vagyok így a segítségeteket kérem.

ui: csapágyak gyáriak (nem Igus) nem szorul semmi, zsírozva vannak, jól csúsznak, Z mindkét oldala egyenletesenvan szintezve, nem szorul.

(#4630) compi.hu válasza DeniL (#4629) üzenetére


compi.hu
senior tag

Anet A8-at jóideje támogatja a mainstream Marlin is mióta visszamerge-ölték a skynetet. Miért szopatod magad azzal, hogy lényegesen kevesebb ember által használt (ezáltal tesztelt) Marlin forkot próbálsz működésre bírni? Ráadásul a 2.3.1 az valamikor tavasszal jöhetett ki, szóval nem egy friss darab.

Tegyél magadnak egy szívességet és próbálkozz inkább a Marlinnal.

(SkyNetbe amúgy június 10. óta nem ment be új commit, azaz gyakorlatilag befejezték a fejlesztést a Marlin backmerge után)

(#4631) DeniL válasza compi.hu (#4630) üzenetére


DeniL
tag

Azért mert mint említettem ez Tronxy P802 és nem Anet A8. Alig tudtam felszenvedni a Melzi board v2.0-ra ezt is.

(#4632) Saccco válasza DeniL (#4631) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha ezt fel tudtad szenvedni, akkor valszeg a sima Marlin is menne.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4633) compi.hu válasza DeniL (#4631) üzenetére


compi.hu
senior tag

Melzi V2 pontosan ugyan azt az atmega1284 MCU-t hasznalja mint az A8. Szoval nem ertem mi a problemad.

(#4634) ssid3956


ssid3956
tag

Ezzel a problémával mit tudok csinálni? Túl sok műanyagot tol az extruder? (PLA, 218 fok, tárgyhűtés ON, nincs infill, csak 3 perimeter wall, rétegvastagság 0.2, nozzle: 0.3)

(#4635) janek69 válasza ssid3956 (#4634) üzenetére


janek69
senior tag

Nem lehet,hogy sok a 218 °C annak a PLA-nak?

(#4636) ssid3956 válasza janek69 (#4635) üzenetére


ssid3956
tag

205 fokon is ezt csinálja.

(#4637) Saccco válasza ssid3956 (#4634) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kevés a hűtés, szerintem.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4638) nagymenő


nagymenő
újonc

Üdv,
Tudnátok segíteni mi lehet a probléma ?
Az alapot nagyon szépen megcsinálja és amikor a elkezdené a rácsot felépíteni akkor ilyen szaggatott lesz és a végén nem tudja a felső réteget normálisan megcsinálni ezért ilyen lesz.

előre is köszi :D

[ Szerkesztve ]

(#4639) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali Anet a8-ra szeretnék auto sensort . Szeretnék tanácsokat kapni róla hogy melyiket érdemes és, hogy frimeware -t kell-e felraknom hozzá ?

(#4640) layerke válasza nagymenő (#4638) üzenetére


layerke
aktív tag

Lehetséges dugulás a fúvókában vagy a szeletelő programban rosszul van beállítva az infill flow %.

(#4641) nagymenő válasza layerke (#4640) üzenetére


nagymenő
újonc

Köszi a választ, a dugulás kizárható próbálok a flown állítani. :)

(#4642) Samott


Samott
addikt

Sziasztok, ~170 dollarert EU raktarbol Anet A8-at erdemes venni, vagy szokott lenni akciosan olcsobban is? Kinabol most eppen 150$ lenne, de nem kockaztatnek a vammal...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#4643) nepszter1 válasza Samott (#4642) üzenetére


nepszter1
addikt

Gearbest-en nekem sikerült . 145$ beszerezni EU express szállítással .

(#4644) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődni szeretnék, hogy az Anet A8hoz milyen endstoppot ajánlotok? Lehet X Y Z is.
Néztem alin, de találtam sok félét de kb. mind 5-10$ között, gondoltam hogy ez csak ilyen 1-3 dolláros történet.
[link]
Köszi

(#4645) spidersoft válasza blountex (#4644) üzenetére


spidersoft
senior tag

XY-ba szinte mindegy, de Z-be valami márkás mikrokapcsolót szerezz be (az adapterpanel meg a kábelezés jó Z-be is, ha van hova felszerelni, csak magát a kapcsolót cseréld valami értelmesre annál az egynél, rendelésnél nyilván figyelve a lábkiosztásra). Ezek a kínai egységsugarú kapcsolók csomó helyre jók (olcsó egérbe, joystickba... de érdemes szem előtt tartani, hogy sokuknál az átbillenésükhöz szükséges benyomás nem állandó: ugyanazt a kapcsolót van, hogy kicsit jobban be kell nyomni, meg van, hogy kicsit kevésbé ahhoz, hogy átbillenjen. Gondolom függ attól, hogy milyen meleg van, előrébb vagy hátrébb van löttyenve a kis piros gombja a fészkében, a lemezke hogy fekszik a tengelyén, de legfőképp attól, hogy milyen kedve volt ötven éve Maonak ugyanezen a napon... érezhető eltérés lehet, ami bizonytalan asztaltávolságot eredményez -- főleg, ha nem magát a gombot, hanem az aktuátorlemezkét támadod, no, akkor akár több tizedes eltérés is beszaladhat. Persze ez nem általános, vannak egész jó kínai mikrokapcsolók, de hogy milyet fogsz ki, az elég random.

(#4646) 2thletme2day válasza mazso26 (#4621) üzenetére


2thletme2day
őstag

Ha megérkezik feltétlenül kérnék beszámolót róla ha lehetséges. Pár héten belül tervezem egy 3d nyomtató vásárlását és pont a Tevo Tornado az egyik kiszemelt. A másik a Creality CR10. De még nem tudom melyik érné meg jobban. Rewiev-ok alapján a CR10 az egyik legjobbja kategóriájának viszont a Tornado sincs elmaradva tőle. Lényegében a Tornado egy CR10 klón 10k-val olcsóbban. Tetszik az AC heatbed a tornadonál és a Titan extruder is jó dolog eddigi olvasataim alapján.

(#4647) adatfalo


adatfalo
senior tag

Hello!

Egy Nema 17 Bipolar 59Ncm cserélnék le egy

17hs3001-20b-re.

Az utóbbi 6 pines kimenetű, ahogy látom abból a két szélsőt és a két középsőt kell használnom. Nem tudjátok esetleg, hogy a régi motor kábelei (piros, fekete, zöld, kék) melyik hova való az új motoron? Én nem találtam biztos leírást. :F

www.adatfalodesign.hu

(#4648) janek69 válasza adatfalo (#4647) üzenetére


janek69
senior tag

Én is használok 6 vezetékes motort,de ennyire nem egyszerű a helyzet.Több féleképpen lehet próbálkozni én is kísérleteztem vele egy darabig,mert működik sokféleképpen,csak a leadott erő változik nagymértékben.
Ez elég jó leírásnak tűnik.Itt van egy kis infó a kivezetések színeiről is,de nem tudom mennyire szabvány ez. Egy multiméterrel érdemes méregetni ha gyanús valami.Mivel a drivert nem nagyon tudod tönkretenni,így lehet kisérletezni vele.

(#4649) layerke válasza adatfalo (#4647) üzenetére


layerke
aktív tag

Nem a kábel színétől függ melyik kell és melyik nem, ha hat helyett négy vezetékkel használod, hanem ki kell mérni egy ellenállásmérővel, hogy melyik végek tartoznak össze, különben véletlen rosszul kötöd össze és annyi lesz neki.

[ Szerkesztve ]

(#4650) adatfalo válasza janek69 (#4648) üzenetére


adatfalo
senior tag

Igen, annyival van talán könnyebb dolgom, hogy ezt extruder motoroként akarom használni, és a Craftbot-ok használják ugyan ezt a motort (onnan rendeltem). Ott látom a kábelen, a már említett két szélső és két középső pin-t használják. Tehát azzal ezek szerint már nem kell kísérleteznem, hogy melyik kombináció hozza a várt eredményt, mint extruder motor.

A többit pedig kimérem, és összemérem a mostani motoréval.

www.adatfalodesign.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.