Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-03 22:50:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) kzkz válasza Teasüti (#4238) üzenetére


kzkz
őstag

Az én tippem:
Nyák tervezés: fritzing
CNC maráshoz progi: flatcam
Doboztervezés: Sketchup

[ Szerkesztve ]

(#4252) Saccco válasza kzkz (#4251) üzenetére


Saccco
nagyúr

Amikor meg nem áll össze a solid modell, akkor meg jön a hajtépés, a Sketchup miatt. :DDD
Legalábbis a saját tapasztalatom ezt mondatja velem. Fusion 360 erre van kihegyezve.

Meghajlok azok előtt, akik nagyon komoly dolgokat alkotnak a Sketchup-ban (pl.), de az F360 egyszerűbb műszakibb dolgokra, szerintem.
Például a historyból bármit kikeresve módosítható minden. Az alaprajz módosítása után minden megy utána.
Parametrikus.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4253) Teasüti válasza layerke (#4245) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már 3D nyomtatás, akkor igen. Rászabni a dobozt a NYÁK-ra. Csavarhelyek, furatok, kimenetek/bemenetek, tömszelence, stb.
Eleve boltban általában még erős jóindulattal sem passzoló méretek kaphatók, a csavarhelyekről és a doboz rögzítéséről nem is beszélve. Fúrni faragni sztem elég gány. Legalábbis mindennapi használatra szánt eszközöknél nem kezdetleges és bugyuta prototípusra emlékeztető doboz való. És akkor a formatervről egy árva szó sem esett. Mert ugye modellezni nem csak egy téglalapot lehet, hanem akár dizájnos készülékházat is. :K

(#4254) kzkz válasza Saccco (#4252) üzenetére


kzkz
őstag

Valóban, elfelejtettem, ezt használom, hogy kijavítsa a modellt: https://tools3d.azurewebsites.net/
Aztán meg a win10-ben lévő 3d build-errel csinálok belőle stl file-t.

Lehet, hogy a sketchup-nak nem ez a célja, de ezzel is megoldható, pláne, ha már ezzel kezdett el valaki dolgozni. A Fusion 360-at még nem próbáltam, de ha lesz időm, akkor áttérek rá.

(#4255) compi.hu válasza konkav (#4247) üzenetére


compi.hu
senior tag

"nézegettem a nyomtatókat a GB-en, és megakadt a szemem a tronxy X5-ön. Az jutott az eszembe, hogy vajon abból lehetne-e "egyszerűen" csinálni corexy nyomtatót."

Nagyon gyorsan felejtsd el. Én egy hasonlót vettem (Flsun Cube) hasonló megfontolással, de rendesen megbántam. A tronxy még nagyobb rakat trutyi, aki single Z kockát tervez 12-esnél vékonyabb Z rudakkal, az bármilyen más aljasságra is képes.
Az flsun ugyan nyolcas rudakat használ a Z-re, de dual módban, azaz mindkét oldalon 2-2 "lineáris tengyely" (lineáris tengely a ...szom inkább betonvas, hogy szorult volna a fejuk a szülőcsatornába...) és egy-egy leadscrew vezeti a műsort.
És hát igen a rudak: Ismerős is vett ugyan ilyen szetet és hát komoly fejvakarás tárgya volt, hogy a leveling szenzor adatai alapján mindkettőnk nyomtatóágya pontosan ugyan olyan mértékben púpos és nem kicsit: kb. fél miliméternyi a difi a közepe felé haladva. Ugyanakkor az IKEA Lots tükörlap tökéletesen rásimul, azaz az alulapnak mégiscsak síknak kell lennie. Volt fejvakarás, mire kitaláltuk, hogy a "lineáris tengelyek" hajlanak valószínűleg ennyit amikor középre ér a kocsi ahoz képest mint amikor közvetlenül a megtámasztás mellett kolbászol.
Ergo X és Y rudaknak is menniük kell, helyettük rendes köszörült, felületedzett lineáris tengelyek beszerezve hazai forrásból (Óbudáról nem egy konténer legalján jutnak el hazáig hanem az autó ülésén) és hát nemóccók: az X(8) és az Y(10) rudak még hosszú kutakodás után is 13-14e HUF között fájtak.
A váz az stabilnak tűnik első nekifutásra, de majd kiderül a konverzió során, elvileg ekkora állathoz már illene a 30-as profil.

Ha összeszámolod mi mindent kell cserélni, kevesebből kijössz ha fogod magad és nulláról megcsinálsz mondjuk egy HyperCube Evolution-t, és nem kell újratervezned majdnem az összes nyomtatott alkatrészt az eltérő aluváz miatt (2020 a 3030 helyett).

Szóval mégegyszer: Eszedbe ne jusson!

[ Szerkesztve ]

(#4256) nepszter1


nepszter1
addikt

Milyen beállításon kellene változtatni? Az asztalt már többször újra szinteztem és semmi változás .

(#4257) layerke válasza nepszter1 (#4256) üzenetére


layerke
aktív tag

Amennyiben ez még csak az első réteg, akkor szerintem túl sok anyagot nyom a gép. Megmérted, hogy annyit tol-e amennyit kell?

(#4258) nepszter1 válasza layerke (#4257) üzenetére


nepszter1
addikt

Igen ez az első réteg

Hogy tudom megmérni , illetve hol tudok változtatni rajta mennyi anyagot nyom a gép ?

(#4259) layerke válasza nepszter1 (#4258) üzenetére


layerke
aktív tag

Fűzd ki, ha lehetséges a fejből, hogy szabadon tudja a motor továbbítani a szálat. Jelölj be rajta 10 vagy 20 centinél alkoholos filccel, majd a hoszt programban állítsd be, hogy toljon az általad bejelölt centiméternyi anyagot. Értelemszerűen annyi kell adagolnia, amennyit beállítasz. Firmware-ben kell átírni a megfelelő értékre a lépésszámot.

(#4260) nepszter1 válasza layerke (#4259) üzenetére


nepszter1
addikt

Hát nem nagyon értem de én máshogy csináltam bejelöltem a filamenten 40mm-ert bejelöltem amikor oda ért az extruder tövöhez onnan nyomtam még ki 40mm-t és pont oda ért a vonalhoz .

(#4261) layerke válasza nepszter1 (#4260) üzenetére


layerke
aktív tag

Oké, akkor a hardver rendben van, a szoftvert is meg kellene nézned, esetleg az extrusion multiplier nem-e egynél nagyobb. Programja válogatja hol van ez az érték, nem tudom neked megmondani pontosan.

(#4262) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Anet E10 és a CR-10 jól látom, hogy ugyanaz? Viszont árban durván alávág az Anet a Creality-nek. Hmm... Hol van a kutya elásva?

(#4263) janek69


janek69
senior tag

Ilyet nem csinált valaki nyomtatható formában?

(#4264) Saccco válasza Teasüti (#4262) üzenetére


Saccco
nagyúr

Az Anet másolta a CR-t.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4265) spidersoft válasza Teasüti (#4262) üzenetére


spidersoft
senior tag

Egy sebtében összedobott másolat csomó tervezési hibával meg anyagspórolással. Bővebben erre.

(#4266) Teasüti válasza spidersoft (#4265) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi! Megnéztem a faszi CR-10 videóját is. Semmi hibát nem tudott felhozni. Engem meggyőzött.
GearBest-en mi az az upgrade verzió? A fali aljzat típusánál választható és igen tekintélyes árkülönbséget dob ki rá. :Y

[ Szerkesztve ]

(#4267) nepszter1 válasza layerke (#4261) üzenetére


nepszter1
addikt

Az is 1en van próbáltam már 0.95 0.9 en is az se változott,az lehetséges hogy nose vége sérült legyen és azért csinál ilyet?

Cura 10.4 be hol tudom beallitani hogy ne szoknyát rakjon körbe hanem csak egy vonalat a tárgy köré?

[ Szerkesztve ]

(#4268) spidersoft válasza Teasüti (#4266) üzenetére


spidersoft
senior tag

Filamentérzékelés (kifogyott-e), dupla Z orsó (az alapban csak egy oldalon van), ha áramszünet van, leállítja a fűtést és kimenti EEPROM-ba a pozíciót, így mikor visszajön az áram, tudja folytatni, ahol abbahagyta (elvileg...). Viszont létezik belőlük 500x500x500-as verzió is, az mégdrágább :D

[ Szerkesztve ]

(#4269) feket663 válasza spidersoft (#4268) üzenetére


feket663
tag

Ezt a nyomtatás folytatást egy smoothieboard+mks tft kijelző kombó is tudja, és nem is kerül egy nagy vagyonba...

(#4270) szacsee válasza Teasüti (#4266) üzenetére


szacsee
nagyúr

Friss CR-10 tulajként mondom, hogy 15 perc alatt beüzemelhető.
Nem akartam elkapkodni, volt 20 is. :D
Utána toltam neki, mint Dezső az anyjának, aztán a topikban látom van ilyen hogy kalibráció, meg hasonlók... mondom watafakk?
Annyit akarok csak kihozni a mondanivalómból, hogy jóval kevesebb dolgod van mint egy Kit esetében és ha jobban érdekel a téma utána is ráérsz beleásni magad, ha van időd.
Persze az Anet és Tevo tulajokat irigylem, mert ők a szopóágon indítottak és minden apró-cseprő hibán keresztül tanultak valamit, így ha előjön egy gond már tudják hova nyúljanak.
Emiatt vettem egy Tarantulát, amit ha nem használok ki eladok, de a tűzkeresztségen át akarok esni, ahogy a többiek is. + tapasztalat gyűjtés.

Ajánlott cuccokat, tartalék alkatrészeket szerezd be (filléres tételek), viszont nagy megkönnyebbülés ha van és behal egy fűtőpatron, mint nálam és várhattam volna 2-3 hetet, mire megjön a tartalék. (ez esetben 5db fűtőpatron került alin 1500Ft-ba)
Szerencsémre Saccco kisegített... :R

Rendelést viszont vagy most ejtsd meg, vagy október vége után, mert ünnepek jönnek és az a +1 hónap nem kevés.

(#4271) Saccco válasza szacsee (#4270) üzenetére


Saccco
nagyúr

A TT ág, annyira nem gáz, én élveztem. :D
HUresz túltolja, attól egyszerűbben is összeáll. :DDD ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4272) fape válasza HUresz (#4226) üzenetére


fape
senior tag

Hangtompító mellé esetleg hőmérséklet függő táp venti? pl: [link]. Nekem pont ma jöttek ma a tarantulához az alseye ventik. Igazából egy egész szint elválaszt a nyomtatótól, szal nem a hang volt a fő ok amiért majd cserélem. Vagy végül is de a hang, mert elég csapágyas hangja van az egyik gyárinak meg az olcsó blowernek amit a tárgyhűtőre raktam. Még csak beszerelés nélkül próbáltam de sokkal halkabbak tűnik. Sztem a led táp is kap majd új ventit + hő kapcsolót.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#4273) szacsee válasza nepszter1 (#4267) üzenetére


szacsee
nagyúr

Brim-et rak, neked Skirt kell.
Honnan vetted azt a Cura-t 2.7-nél járunk most.
Jövőből jöttél? :))

(#4274) nepszter1 válasza szacsee (#4273) üzenetére


nepszter1
addikt

14.07 Bocsi , mert a 2.7 valami nagyon idiótán viselkedik kimegy x-ben y-ben az asztal szélére és fogalmam sincs miért .

Igazából a 14.07 verziót se nagyon tudom használni marad a repetier . marha jó lenne minden :D

(#4275) HUresz válasza Saccco (#4271) üzenetére


HUresz
tag

Nem vitatom ... :D
Amugy nalam ez kicsit olyan .... mint gyerek a cukorkaboltban ... ezt is ezt is ezt is akarom.
Aztan elveztem hogy egyedive tettem .... marmint FB-n se lattam hasonlot :D
Meg aztan baromi jo moka volt.
Sokan a kezdo kittel ...mindenfele tuning nelkul is szepen nyomtatnak. :) Tobb ut is van ...ez kicsit rogos volt :D

Ui: mar baromi szepen nyomtatunk ... De van 1 hiba ami felidegesit (Blobs-Zits-Pimples jelenseg ha minden igaz) ... biztos hogy a szeletelo beallitasok .. csak meg nem tudtam megfigyelni, hogy mikor keletkezik ... a retraction elott vagy utan :)
Szoval arra jutottam .... hogy nem jutottam semmire ... probalgatni fogom mig jo nem lesz ...
Ott van a Extra restart distance - + , Retraction speed, stb
Eddig nem vagy csak ritkan jelentek meg ilyen hibak ... de most van ... :D

(#4276) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Melyik filament javasolt járműhöz való alkatrész készítésre? Időjárás, hőingadozás és UV álló kéne. A rugalmasság és szilárdság meg ugye nem is kérdéses.

Amúgy nincsenek gyári ajánlások a filament-ekhez? Mindenkinek magának kell rájönni hogy milyen beállítások kellenek?
Ez így elég gagyinak hangzik. Azt hinném a katalógusban ott vannak az optimális technológiai paraméterek is.

[ Szerkesztve ]

(#4277) Saccco válasza HUresz (#4275) üzenetére


Saccco
nagyúr

Azt vettem észre, hogy az új S3D szeret ilyeneket csinálni, az utóbbi időben inkább mindent a CraftWare-rel csinálok, annál nincs ilyen.

Egyébként a dolog, amit keresel az a Linear Advance. :D
A dolog lényege, hogy rugóként kezeli a filament-et és ez alapján variálja az extrudert. Csak már szépen nyomtató gépen szabad alkalmazni. Minden filament feature-t ki kell kapcsolni a slicer-ben (pl.: coasting, wipe, stb).

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4278) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Úgy néz ki idén előbb jön nekem a karácsony, egy CR-10 rendel. :))
Olvasgatom a topikot, de még egy csomó kérdésem lesz úgy érzem.
Találtam egy ilyet bizbaszt és a kérdésem, hogy ezen még a tömítés is nyomtatva van?
Kérhetnék egy filament beszerzési ajánlót? :R

(#4279) Saccco válasza Teasüti (#4278) üzenetére


Saccco
nagyúr

Devil Design starter pack 6x0,33kg ~10-12eft szállítva.
Segítőkész tagok vannak itt. ;)
Link nem maradt le?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4280) Teasüti válasza Teasüti (#4278) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szóval épp csak a link maradt le:
[link]

Uhm, nemzetközi bolt kéne, vagy UK szállítás. :R

[ Szerkesztve ]

(#4281) Saccco válasza Teasüti (#4280) üzenetére


Saccco
nagyúr

Hobbyking UK raktár?
ESUN sztárolt cucc. :K

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4283) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kicsit olvasgattam a témában és megakadt a szemem azon, hogy most tényleg minden egyes munkadarabhoz és alapanyaghoz külön ki kell kísérletezni a megfelelő beállításokat??
Komolyan?! :Y
Azt hittem lesznek technológia paraméterek gyárilag megadva. :(
Ez így már inkább tűnik művészetnek, mint gyártásnak. Egy nagy halom trial&error az egész, míg nekünk tetsző eredményt nem kapunk...
Nem beszélve arról, hogy mennyi ideig tart egy munkadarab és hányadik iterációja lesz csak megfelelő. Lehet mégis csak bérgyártatni kellett volna?

[ Szerkesztve ]

(#4284) atus72 válasza Teasüti (#4283) üzenetére


atus72
senior tag

Féreérted, nem a teljes darabot kell kinyomtatni hanem ha használsz egy új filamentet (més szín) és a tökéletességre törekedsz akkor nyomtatsz egy próbanyomatot például egy temp tower és akkor látni fogod, hogy melyik az ideális hőmérséklet.
Amúgy általánosságban igaz, hogy lassan szebben lehet nyomtatni, ha ez is szempont.
Nem hülyeség a bérnyomtatás de FDM printereknél az hogy jóminőség az teljesen szubjektív, szerintem :)

(#4285) Saccco válasza Teasüti (#4283) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nekem mindegyik PLA-m szépen igazodik 205°C-on.

Nincs itt művészet, csak tartja magát az állítás, hogy nem való mindenkinek ez az egész. :DDD

Szerk.:
Akkor kell bogarászni, ha nagyon alázni akarod a fél-1 milliós gépeket egy kit-tel.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4286) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Tömszelencéhez milyen anyagot választanátok szigetelőnek?
A munkadarab Z felbontása lesz egyben a mérettűrése is?
Kis méretű alkatrészekhez érdemes utómegmunkálásban gondolkodni, semmint mondjuk apró lyukakat beletervezni az alkatrészbe? Teszem azt ha 1,8mm-es vezetékre szeretnék illeszteni egy belső átmérőt, némi rugalmasságot feltételezve, akkor jobban járok, ha tömörnek nyomtatom és magam fúrom ki?
Illetve lehetséges nyomtatni külön szigetelést a projekt doboz peremére?
A fentebb linkelt példában milyen anyagból csinálták a tömítést?

szerk: a másik, mekkora a minimum falvastagság dobozokhoz, ami azért kellően szilárd? 1 mm mehet? 1,5 mm?
Köszönöm a figyelmet! :R

Jah és természetesen köszönöm az eddigi válaszokat, nagyra értékelem még ha nem is szaporítom tovább a szót mindegyiknél. :R

[ Szerkesztve ]

(#4287) nepszter1


nepszter1
addikt

Hali , lenne javulás ha a Heater block-ot pl. vörös rézből legyártanám ?

(#4288) izisz válasza nepszter1 (#4287) üzenetére


izisz
senior tag

Szerintem az nem tartaná olyan jól a meleget, gyorsabban tudna hűlni, nagyobb hőingás, mint az alu.
Talán ezért - meg ár miatt - nem rézből van?!

(#4289) konkav válasza compi.hu (#4255) üzenetére


konkav
csendes tag

Tetszik ez a hypercube evolution, de vajon a nyomtatott alkatrészei hogyan bírnák, főleg, ha be lenne dobozolva? Miből kéne nyomtatni, ABS-ből, és vajon mennyibe kerülhetne a bérnyomtatásuk?

(#4290) janek69


janek69
senior tag

Hogy kell temp tower-t nyomtatni? Letöltöttem a thingiverse-ről az stl-t,de nyilván a slicer nem fogja tudni,hogy emelni kell a hőt,vagy azt nekem kell kézzel buzerálni? A generált gcode-ban sincs benne,hogy növelje,mert mitől is lenne?

(#4291) kzkz válasza janek69 (#4290) üzenetére


kzkz
őstag

10mm-enként a g-codeba tegyél egy új sort, ami a kívánt hőmérsékletre állítja be a fűtőt.
(if using cura, remove the model first, then add each TweakAtZ step, THEN open the model (otherwise it runs all the plugin settings for every setting change)

(#4292) layerke válasza Teasüti (#4286) üzenetére


layerke
aktív tag

Tömszelencéhez milyen anyagot választanátok szigetelőnek?
Bármilyen gumitömítés megfelel, gyári, ne nyomtass.

A munkadarab Z felbontása lesz egyben a mérettűrése is?
Ezt a kérdést nem értem teljesen, kérlek tedd fel máshogy.

Kis méretű alkatrészekhez érdemes utómegmunkálásban gondolkodni, semmint mondjuk apró lyukakat beletervezni az alkatrészbe? Teszem azt ha 1,8mm-es vezetékre szeretnék illeszteni egy belső átmérőt, némi rugalmasságot feltételezve, akkor jobban járok, ha tömörnek nyomtatom és magam fúrom ki?
Nyugodtan tervezhetsz 1,8mm-es lyukat, ha jó a nyomtatód, akkor szép lesz a lyuk, nem kell fúrogatni, pont ez a 3d nyomtatás lényege.

Illetve lehetséges nyomtatni külön szigetelést a projekt doboz peremére?
Lehetséges, az egyik alkalmas anyag a ninjaflex fantázianevű gumiszerű alapanyag.

A fentebb linkelt példában milyen anyagból csinálták a tömítést?
Jó kérdés, nem említik, de valamilyen gumiszerű nyomtatható alapanyagból, mint az előzőben említett.

szerk: a másik, mekkora a minimum falvastagság dobozokhoz, ami azért kellően szilárd? 1 mm mehet? 1,5 mm?
Fúvókaátmérőtől függően úgy kell megválasztani, hogy szép tömörre töltse ki az oldalfalakat is. Ebbe nem tudok egyértelműen segíteni, példával szemléltetném. Ha 0,4-es fúvókád van, az kb 0,45 szélesen nyomja ki az anyagot. Ha 1mm az oldalfal, akkor a 2x0,45-ös szélesség miatt két vékony falad lesz és nem egy vastag. Ezt kiküszöbölendő vagy legyen a 0,43-0,45 egész többszöröse a fal vastagsága vagy csak simán 1,5mm és akkor jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#4293) Saccco válasza Teasüti (#4286) üzenetére


Saccco
nagyúr

A munkadarab Z felbontása lesz egyben a mérettűrése is?
Szerintem nem, de egy 0,2-es pontosság nem rossz egy akármilyen nyomtatónak sem.

Kis méretű alkatrészekhez érdemes utómegmunkálásban gondolkodni, semmint mondjuk apró lyukakat beletervezni az alkatrészbe?
Nem, mert ott nem lesz fal, csak alsó és felső, belül üres. Úgy érdemes, hogy felfúrod a megfelelő méretre, de itt is inkább tizedekre gondolj.

Illetve lehetséges nyomtatni külön szigetelést a projekt doboz peremére?
Ha annyira szigetelni akarsz, akkor használj rendes szigetelőt. :)

a másik, mekkora a minimum falvastagság dobozokhoz, ami azért kellően szilárd? 1 mm mehet? 1,5 mm?
A minimum falvastagság a nozzle átmérője. A nozzle átmérője általában 0,4mm, ennek többszörösében érdemes gondolkodni. Az egyik legnépszerűbb Pi dobozra nézz rá: [link], ennek szerintem van 2mm is a falvastagsága.

(#4288) izisz:
Egy szilikon zokni megoldaná talán a dolgot.

(#4290) janek69:
Én komplett gcode-ot szedtem le, simán végigment.

(#4292) layerke:
Hú de sokáig írtam a hsz-t. :D

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4294) layerke válasza Saccco (#4293) üzenetére


layerke
aktív tag

Most aztán meg lett válaszolva minden legalább egyszer ;) Ez a jó irány és látható az is, hogy hasonló válaszok vannak, tehát nem mágia vagy művészet a nyomtatás, csak tanulni kell és gyakorolni.

(#4295) janek69 válasza kzkz (#4291) üzenetére


janek69
senior tag

Köszönöm a választ neked és Saccco-nak is!
Használt már valaki Herz filamentet.Már a 3. temp tornyot nyomtatom,de eddig minden kínából vett 10 v. 22m-es mintadarab jobbnak bizonyult mint ez.Még jó,hogy nem ezzel kezdtem el a nyomtatást,mert elkeseredtem volna. 180 fok körül már nem igazán bírja az extruder ennyi haszna volt mindenképp,most szegény motornak adtam kis áramot azon kifinomult módszerem alapján,hogy jó meleg de még bírja a kezem. :DD Persze 180 fokon nem akarok én ezzel nyomtatni. Ellenben azt a tower-t választottam,amikor 2 oszlop közt képez egy kis hidat és a levegőbe 180fok körül kezd el szépen nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#4296) Saccco válasza janek69 (#4295) üzenetére


Saccco
nagyúr

Keress rá a topikban. Én az itt olvasottak alapján szépen elkerültem azt a márkát. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4297) janek69 válasza Saccco (#4296) üzenetére


janek69
senior tag

Köszi! Azt már látom,hogy PETG lesz a következő,amit kipróbálok és nem Herz gyártmányú. :DD

(#4298) Zsolt74 válasza izisz (#4288) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A réz jobban tartja a meleget, sokkal nehezebben hűl ki.
A Craftbot-nál rézből van nem alu-ból.

Zsolt

(#4299) Saccco


Saccco
nagyúr

E3d réz, bevonatolt heater block

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#4300) Dalee válasza szacsee (#4270) üzenetére


Dalee
aktív tag

Én is nagyon gondolkozom az Anet A8 -> Creality Cr-10S cserén.

Amiben bizonytalan vagyok az a Cr-10 asztal alátámasztás. Nem karcsú, hogy csak egy Y sín van?
Megéri a Gear-en most akciósan +27 ezer forintot a plusz 1 Z motor, illetve a filament figyelő?

ABS-t tud alapból nyomtatni vagy kell hozzá valami upgrade?

Vannak speciálisabb pótalkatrészei amik nehezen vagy drágán beszerezhetők?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.