Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90789) PioDVD


PioDVD
senior tag

Üdv!
Van (fiamnak van) egy Dell asztali gépe, OptiFlex 790, i5-2400 procival. Eddig nem volt benne vga-kártya, eljött az ideje.
Kinéztem a gtx-750 ti-t, ami árban belefér és valamelyest szól a jövőnek is. (A mostani semmihez képest legalábbis.) Kiderült, hogy az alaplap csak max. 20 w-os vga-t támogat, a gt-710 a maximum, az meg enyhén szólva nem túl combos, alig jobb, mint a prociba integrált. Szétnéztem, alaplapcsere szóba jöhet-e, de használtan is 20-30 e a procihoz való alaplap, akkor meg már inkább egy újat vennék, alig drágábban. De akkor kellene procit cserélni, így már lassan gépcserénél tartunk... (Az öreg i5-össel pariban lévő mostani procik kezdődnek kb. 40 e-nél, bár annyira nem néztem utána.)

Most ajánlotta egy ismerős egy ugyanilyen gépben lévő gtx-550 ti kártyáját. 10 e ft, olcsó is lenne, de megnéztem és annak a max. fogyasztása 119 w. És akkor eljutottam oda, hogy ha az elmegy az alaplapban, akkor a max. 60 w-ot fogyasztó 750 ti-nek is jónak kell lennie.

Vélemény? Mennyire kőbe vésett az alaplapnál megadott max. fogyasztás? Külföldi fórumon annyit láttam, hogy valaki írta, nála megy az áhított kombó, de csak saját felelősségre meri ajánlani.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.