Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37101) DrojDtroll válasza kraftxld (#37098) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem is jobbnak tűnik ez a megoldás.

(#37102) zsoltzsolt válasza DrojDtroll (#37101) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ebben a problémámban tudsz segíteni?
Remélem le tudom írni érthetően a problémám.
Szóval adott x számú excel tábla, abban kész táblázatok, amibe a kollégák adatokat töltenek.
Hogy tudok ebből az x számú táblázatból egyet csinálni, vagyis, hogy a beírt adatokat (számok) összesítse és ne kelljen manuális beírogatni egy ugyanolyan üresbe, mindig hozzáadva az új értékeket?
Előre is köszönöm, ha tudnál segíteni ebben!

(#37103) DrojDtroll válasza zsoltzsolt (#37102) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Fáradj át ide.

(#37104) zsoltzsolt válasza DrojDtroll (#37103) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Ok

(#37105) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Egyszerű androidos szövegszerkesztő appot keresek.

Az egyszerűn most nem azt értem, hogy még én is tudjam kezelni, hanem azt, hogy sima ascii text editor legyen ;]

Az a bajom a TotalCommander beépített szövegszerkesztőjével, hogy nem tesz rendes entert a sor végére :(

A szerkesztett szövegben úgy tűnik, hogy ott van az enter, de ha ránézek egy Notepaddal, akkor egybefolynak a sorok, nincs enter :W

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#37106) DrojDtroll válasza Donki Hóte (#37105) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Androidos topikban jobban járnál szerintem.

(#37107) cigam válasza Donki Hóte (#37105) üzenetére


cigam
félisten

Ott van az, csak nem notepaddal kell megnézni ;) A Linuxban csak egy LF jelenti az új sort, Windowsban ezt a CR LF-el jelzik.

A notepad helyett használj pspad-ot:

, de bármelyik fejlettebb szerkesztő képes "átkapcsolni" a sorvégjelek kezelését.

Esetleg androidon-on nem tudod átállítani? Vagy más programot használni rá, pl. a Jota leírása szerint ismeri ezt a fajta problémát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37108) pc360 válasza Donki Hóte (#37105) üzenetére


pc360
addikt

A DroidEdit az egyik legjobb.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37109) attiati


attiati
veterán

youtube videóhoz milyen program tudja letölteni a feliratot is?

például ő, külön bekapcsolható hozzá a felirat, de sem a youtube downloader, sem a 4k video downloader nem szedi le a feliratot valamiért

(#37110) attiati válasza attiati (#37109) üzenetére


attiati
veterán

másik topikban ezt kaptam, és működik

(#37111) Werkly


Werkly
őstag

Burnaware free helyett valami hasonló free CD/DVD író programot tudtok javasolni? Hasonlóan érdekelne színtén free a Free Download Manager helyett is. Kösz!

(#37112) DrojDtroll válasza Werkly (#37111) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én CDBurnerXP-t használok.

(#37113) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
Free, nem fizetos file szinkronizalot keresek.
Ket gepet szeretnek szinkronizalni (notebook es asztali).
Erre van valami szoftver?
Goodsyncet hasznaltam, de ahhoz kell kulcs egy ido utan.

(#37114) DrojDtroll válasza Imy (#37113) üzenetére


DrojDtroll
addikt

[link]

Van egy pár.

(#37115) Imy válasza DrojDtroll (#37114) üzenetére


Imy
veterán

:R

Esetleg valaki használja valamelyiket? Jó lenne, ha megbízható lenne, és lehetne időzíteni.

(#37116) zsoltzsolt válasza Imy (#37115) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

(#37117) Imy válasza zsoltzsolt (#37116) üzenetére


Imy
veterán

:R

(#37118) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Adott két könyvtárstruktúra, ugyanazokkal a mappákkal.

Azt akarom, hogy az egyik struktúrában az összes mappa tartalmazza a másik struktúra elemeit, de úgy, hogy az ne foglaljon helyet. Valami linkeléssel. A hard linkről olvastam, de valami szoftver kellene hozzá, mert bonyolultnak tűnik anélkül.

PL.

ABC mappa tartalmazza az alábbi mappákat:

1
2
3

DEF mappa is tartalmazza az alábbi mappákat:

1
2
3

A DEF-ben benne van az összes adat, ami ABC-ben, de fordítva nem!

Mit használjak?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37119) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok, Szerintetek melyik a jobb progi a hdd karbantartására?
A CCleaner, vagy a Wise Disk Cleaner?

(#37120) Met válasza Vegitaa (#37119) üzenetére


Met
nagyúr

Mit akarsz rajta karbantartani?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37121) Vegitaa válasza Met (#37120) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Időközönkénti tisztítás, stb...

(#37122) kispx válasza Vegitaa (#37121) üzenetére


kispx
addikt

Teljesen mindegy. Bár én inkább a CClenert választanám. Az még nem okozott hibát. Amikor még használtam ilyen toolokat, akkor a Wise Disk Clener vagy a registry cleaner-rel bajom volt.
(Bár én inkább nem szemetelném tele a lemezt)

(#37123) Vegitaa válasza kispx (#37122) üzenetére


Vegitaa
senior tag

De egy idő után ohatalanul tele lesz szeméttel...
A Ccleaner mint nézegetem,komolyabbnak tűnik...

(#37124) Met válasza Vegitaa (#37123) üzenetére


Met
nagyúr

CCleanert szoktam használni.
Program uninstallra meg a Revo uninstallert.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37125) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Köszi, ahogy nézem a Ccleaner eléggé összetett, komplex kis progi. Többet is tud mint a Wise...

(#37126) kispx válasza Vegitaa (#37125) üzenetére


kispx
addikt

A Windowsban van beépített Disk Cleanup program is (Lemezkarbantartó). A temp könyvtárat és a frissítések után az is takarít.

[ Szerkesztve ]

(#37127) kraftxld válasza spe88 (#37118) üzenetére


kraftxld
nagyúr

mklink parancs

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37128) spe88 válasza kraftxld (#37127) üzenetére


spe88
senior tag

az a probléma, hogy ezt több 1000mappánál kéne előadni!

Nincs erre valami szkriptet tudó szoftver?

A treecopy-val már megtudom csinálni, hogy a két mappa ugyanazokat a mappákat tartalmazza névre, csak hogy az egyikből a másikba be legyenek linkelve az adatok azt nem tudom mivel csináljam!

Tipp?

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37129) kraftxld válasza spe88 (#37128) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Simán írsz egy loop-ot powershell-el vagy akármivel és megcsinálja automatán az összes mappára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37130) spe88 válasza kraftxld (#37129) üzenetére


spe88
senior tag

Megpróbálom köszi szépen

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37131) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Az oké, de gondolom ezek az általam felsorolt progik csak jobbak, mint a Windows beépített cuccai...

(#37132) pc360 válasza Vegitaa (#37131) üzenetére


pc360
addikt

A Windows Update-ek utáni Disk Cleaner (lemezkarbantartó) futtatása és a CCleaner időnkénti használatán kívül másra nem lesz szükséged. Ezeket biztonságos használni, nem fognak semmit elcseszni.

A CCleanerben a sütiket is bepipálhatod, így azokat is törli, ha a takarítást futtatod. Ilyenkor az opciókban kivételek közé rakott oldalakhoz tartozóakat nem törli csak. A kivétel-listára értelemszerűen azokat a site-okat érdemes felvenni, ahova sűrűn felnézel, és nem akarsz minden alkalommal belépni (gmail, facebook, prohardver stb.). A tiszta telepítésből/kitömörítésből első futtatásnál megkérdezett automatikus süti-törlést ebben az esetben érdemes kikapcsolni. A manuális, kivétel alapú módszer mégiscsak pontosabb. Te tudod, hogy milyen oldalakat használsz és melyik az, aminek a sütijei mehetnek a levesbe.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37133) gyulank


gyulank
addikt

Olyat milyen videószerkesztővel, és hogy lehetne csinálni, hogy az egyik képre a másikat balról-jobbra átlátszatlanná tenni? Szóval először csak az egyik látszik, aztán a kép bal oldalán elkezd látszódni, és a végén mindenhol látszik, és eltakarja az első képet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37134) gyulank


gyulank
addikt

Vagyis nem az egészet, csak az a része takarna, ami nem átlátszó.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37135) cigam válasza gyulank (#37134) üzenetére


cigam
félisten

Na ezt most jól megaszontad. Pl. Shotcut (5.perc környékén van a varázslat)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37136) gyulank válasza cigam (#37135) üzenetére


gyulank
addikt

Pl. van egy kép, és az egyszerűség kedvéért a másik kép mérete is ugyanakkora, de a másik képen mondjuk egy vízszintes vonal van, a többi terület átlátszó, vagyis, ha egymásra teszem a 2 képet, akkor rákerül egy vonal az első képre. Ezt a vonalat úgy akarom rátenni, hogy bal oldalt kezdődjön megjelenni, és beállított idő alatt ér végig, mire megjelenne az egész. Vagyis, majdnem, mintha rajzolnám.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37137) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok! a mobilos topikban kérdeztem már de ott senki sem tudta a választ.

Szeretném megnézni a telefonomon (Android 5.0 LG G2) hogy konkrétan milyen frekvencián csatlakozik a telefon a mobilhálózathoz. A Netmonitor nevű progi ezt nem mutatja meg. A Network info II sem. Egyedül az LTE Discovery progiban találtam erre utaló jeleket hogy tudja, de nem mutatja (lehet hogy csak rootolt telón mutatja, vagy csak a fizetős verzióban vagy mindkét opció kell?).

Még a sávot sem mutatja.pl:
2G GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G WCDMA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz
Még országon belül sem egyértelmű mikor melyik sávon van csatlakozva...
Szóval melyik programmal deríthető ki melyik sávon csatlakozik a mobil a hálózathoz?

[ Szerkesztve ]

(#37138) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségeteket, hogy szükségem lenne egy szoftverre.
A szoftvernek olyat kéne tudnia, hogy adatbázis jelleggel bevihessek oda ügyfél neveket, elérhetőségeket és hozzá tartozó igényeket változó szempontok szerint.
Magyarul kéne egy adatbázis amibe van teszem azt 25 kitölthető mező amit akár át is nevezhetek és ezeket a mezőket tudja úgy kezelni, hogy mondjuk megadom neki melyik mező milyen értéke szerint keressen.

Pl.
Nagy Feri 06301234567 Autót akar venni
Szempontok:
Német
10-12 éves
dízel
sedan
fogyasztás 6-7 liter között

És ha én akarok keresni mert van egy új autóm, kereshessek úgy, hogy kik azok akik vennének egy autót 8 és 12 éves között. És akkor dobja ki nekem a Nagy Ferit meg mindenki mást aki ilyet keres.
Néztem ezer ügyviteli szoftvert a neten, de tele vannak olyan felesleges dolgokkal amik nekem nem kellenek. nekem annyi kell mint amit itt írtam és esetleg annyit hogy lehessen megjegyzést fűzni. Adatbázis kezelő programokra kerestem rá még, de ott egészen más világot találtam.
Valaki tud segíteni?
előre is köszi

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#37139) kispx válasza Memphis (#37138) üzenetére


kispx
addikt

Ha jól értettem a problémádat, akkor erre egy Excel elég.

Ha nagyon szeretnél adatbázist használni, akkor Access (ugyanúgy az Office része, csak nem mindegyik verzióban van benne.)

(#37140) Memphis válasza kispx (#37139) üzenetére


Memphis
tag

Most nem írtam le a-tol Z-ig a dolgot de több user is lenne meg jogosultságok. Most is excelt használunk de ez mar nem az igazi. Szóval a fenti az csak nagyvonalakban igaz

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#37141) pc360 válasza Memphis (#37140) üzenetére


pc360
addikt

Vagy ilyenkor kell lefelesztetni egy webalapú megoldást, amin lehet adminolni a többféle jogosultsági szintet, és a mobilitás sem árt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37142) Memphis válasza pc360 (#37141) üzenetére


Memphis
tag

Igen, ez jo megoldás lenne és biztos vagyok benne, hogy vannak erre sémák álá wordpress csak rohadtul nem vagyok jártas ebben. Ezert keresek valakit aki utbaigazit. Nem hiszem h ilyen bonyolultsagú dolgokat mindenki fejleszt

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#37143) pc360 válasza Memphis (#37142) üzenetére


pc360
addikt

Nem egy bonyolult dolog pedig annak, aki saját webshop motort is kreál, de akkor is egyedi, és pontos specifikáció alapján kivitelezhető (2-400k).

Nem is a szomszéd Pityut kell felkérni rá. :) Aki WordPress-el közelítené meg a dolgot, azt is el lehet hajtani hamarjában. Legalábbis, ha hosszútávú és igényes megoldást keresnél.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37144) ot93


ot93
senior tag

Üdv!

Olyan programot keresek amivel mp4 videóból tudok kivágni felesleges részeket, majd a megmaradt részeket az eredeti minőségben, formátumban elmenteni... még annyi kellene csak, hogy a videó elejére egy címet berakni. Ilyen programot tudtok mondani?

Előre is köszi! :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37145) cigam válasza ot93 (#37144) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37146) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Van egy oldal, ahol a linkekere kattintva, kb. minden harmadik klikkelésnél egy új lapra dob át, ami valami reklám oldal. Ezt szeretném kiküszöbölni úgy, hogy már az új lapot se nyissa meg, hanem maradjak az eredeti oldalon.
Mobilon ezt Minminguard-dal meg tudtam oldani, de PC-n is jó lenne valami hathatós megoldás.

Köszönöm :R

Ja, Kaspersky Internet Security van a gépen, nem tudom, hogy az esetleg tud-e ilyesmit.

(#37147) localhost válasza jozefgucci1 (#37096) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Erre a célra CRM program való.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#37148) pc360 válasza Jim74 (#37146) üzenetére


pc360
addikt

Chrome, Opera: AdBlock
Firefox: Adblock Plus

Az átkattintást nem fogod tudni megakadályozni, ha nem szeleteli le a kiegészítő teljesen az oldalról a nemkívánatos dolgokat. Olyan kiegészítőnek meg nincs értelme, ami az oldalon ragasztana, hisz akkor hogyan kattintanál egyéb linkekre.

Az új Operákban lesz motorba ágyazott reklámtiltás, az, ha bővül, esetleg jobban bele tud nyúlni a template-be is már felépítés előtt, és esetleg el fogja tudni takarítani a linkeket is. Addig max annyit tudsz csinálni, hogy a kifejezetten nemkívánatos domaineket szerkeszt be manuálisan az AdBlock szabályok közé.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37149) ot93 válasza cigam (#37145) üzenetére


ot93
senior tag

köszi, ki is próbáltam, teljesen meg is felel, de a címet berakni az elejére nemtom sehogy... ezt hol találom? :)
és egyébként ha már azt is rakok be akkor sem kódolja újra a videót?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37150) Jim74 válasza pc360 (#37148) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.