Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a segítséget de sajnos valszeg az én hibám miatt de nem futott le a shell. Directory paramétert nem ismerte. Pedig Powershell 4.0-át használok. De azért köszönöm. Picit el vagyok kenve hogy ennyire nincs semmilyen megoldás

(#37652) fo_di


fo_di
őstag

Sziasztok,

remélem, valaki tud segíteni: pontozórendszert keresek, amivel a következőkre lennénk képesek:
1. van egy kb. 20 szekcióból álló verseny, ahol szekciónként 6-10 prezentációt kell pontozni
2. minden szekciót külön pontoznánk
3. minden prezentációt 4 szempont alapján kell pontozni (mindre más mennyiségű pont adandó)
4. ha lehet, adatellenőrzés is kellene, hogy a megfelelő rovatokra megfelelő pontokat lehessen csak adni
5. minden szekciót kb. 10-15 ember pontozna, egyszerre, a helyszínen
6. a zsűritagoknak lehetőleg regisztráció nélkül megoldható módszer kéne, de valami védelemnek pl. egy lapon kiosztott jelszó megfelelő
7. még jobb lenne, ha a prezentációk adatait excel dokumentumból/google sheetsből/egyébből tudná importálni
8. a zsűritagok és előadók nem láthatnák a többiek által adott pontokat (csak a szervezők)
9. valami könnyen kezelhető rendszer kellene, legalább a pontozói oldalon, mert ott vannak technikához kevésbé értő zsűritagok is
10. mobilon is kulturáltan kellene a rendszernek kinézni
11. automatikus számításra nincs szükség, de az eredményeket valami excel fájlba/csv-be kéne tudnia exportálni feldolgozásra
12. opcionálisan egy email üzenetben elküldhetné a rendszer a beírt pontokat

Tudom, hogy kicsit sok a szempont, de remélem, így tudunk valami olyat találni, ami tényleg meg is felel az elképzeléseknek. Jelenleg egy Google Forms űrlap a kísérleti rendszer, ami a pontok nagy részének megfelel, de a fő probléma vele az, hogy kézzel kell felvinni minden versenyzőt, ami elég hosszú.
Lehet felhőalapú, vagy saját szerveren hostolt megoldás is, de ingyenesnek kellene lennie.

Köszi

(#37653) Mexildos válasza kraftxld (#37650) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Közben sikerült munkára bírni... nem volt könnyű.. kicsit utána kellett olvasni a power shellnek. De működik. Köszönöm a segítséget. Nem gondoltam volna hogy erre nincs kész program, de ennek is örülök :)

[ Szerkesztve ]

(#37654) cigam válasza Mexildos (#37653) üzenetére


cigam
félisten

Ezt használva nem tudsz fájllistát exportálni?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37655) pc360 válasza fo_di (#37652) üzenetére


pc360
addikt

Ilyenkor szokás felkeresni egy programozót.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37656) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Olyan programot keresek, amivel pdf-eket tudok feldarabolni, majd utána egyesíteni. PDFSamet próbáltam az előbb, viszont csak adott oldal után vágja meg a fájlokat, intervallumot nem lehet beállítani, hogy pl. a 13-14-15. oldalakat vágja ki, nekem pedig arra lenne szükségem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37657) pc360 válasza Bjørgersson (#37656) üzenetére


pc360
addikt

A legújabb PDFsam-et (3.0.2) használtad? Esetleg próbáld ki az Icecream PDF Split & Merge-et! Az ingyenes verzióban 40 oldalas PDF a limit.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37658) Bjørgersson válasza pc360 (#37657) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Igen, a weboldaláról töltöttem le. Köszönöm, megnézem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37659) Kicker


Kicker
senior tag

sziasztok

melyik progi az ami most helyettesíti az everestet, vagy mi volt a neve, és normálisan működik ingyé lehetőleg.. :DDD

gépet adna el egy hozzáértő, akinek win 10-e van rajt, de a gépet elhozni nem akarom, így hogy nem tudni mit akar eladni, hozzáértése meg... :F :U

[ Szerkesztve ]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#37660) pc360 válasza Kicker (#37659) üzenetére


pc360
addikt

AIDA64-nek hívják (az Everest név előtt sima AIDA-ként futott). Nem ingyenes, de 30 napig használható a próbaverzió. Viszont ezt a progit inkább hagyd ez esetben.

Ami egyszerűbb, az a Speccy (a CCleaner fejlesztőitől). Van benne olyan funkció, hogy meg tudja osztani a gép konfigját egy linken (Fájl > Pillanatkép közzététele), csak azt kell átdobnia neked. Azt megnyitva egy struktúrált html-ben fogod látni az alkatrészeket és egyéb infókat a Piriform tárhelyén. Ami még jó benne, hogy a portable verzióból elég elküldened az EXE-t, el fog indulni nála (a 32-bites hülyebiztos, mert az megy 32- és 64-bites rendszer alatt is) - bár akkor nem lesz elérhető benne a magyar nyelv (mondjuk úgyis csak egy menüpontot kell eltalálnia).

Lehet érdemes arra is odafigyelni, hogy rendesen le legyen pucolva a HDD, ha az is eladásra kerül.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37661) myke01


myke01
senior tag

A CCleaner asztali verziója nem tud üres mappákat keresni,vagy csak én nem találom ezt a funkcióját?

Érdekes , hogy az androidos változatban van ilyen opció.

(#37662) Bjørgersson válasza pc360 (#37657) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na ez meg csak a pdf első 40 oldaláig hajlandó működni, utána fizessek elő a pro verzióra. :((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37663) pc360 válasza myke01 (#37661) üzenetére


pc360
addikt

A két rendszer teljesen különböző. Ott újragenerálódik az, amire szükség van, de a Windows esetében létezhetnek olyan programok, amik ha nem találnak egy adott elérési utat - még ha üres mappáról is van szó -, problémáznak. A CCleaner inkább a megbízhatóságra hajt, szerintem ezért nincs ilyen eszköz benne.

kovy29: Igen, ahogy írtam is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37664) Bjørgersson válasza pc360 (#37663) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azt már nem fogtam fel. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#37665) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Milyen program ami video.iso fájlból (ami akár 3D BD25, BD50 is lehet) kb. egyenértékű, PC-n lejátszható mkv, stb-be konvertál?

Fordított kérdésem, mi az a lejátszó, ami PC-n video.iso (akár 3D BD25, BD50) fájlokat is lejátszik?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#37666) cigam válasza VGYke (#37665) üzenetére


cigam
félisten

handbrake

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37667) maestro87


maestro87
őstag

Az mpg fájlból (MPEG-PS) mivel lehetne "direct stream copy" módban kivágni részeket? VirtualDubMod hibát ír ki mentéskor, hogy nem ismeri a tömörítő algoritmust, Nandub meg meg sem nyitja. Codec kellene hozzá?
A videó egy VHS rip lenne, aminek először az elejét és a végét le kellene vágni konvertálás nélkül, továbbá egy kis színt is kellene bele vinni mert elég fakó. Ezután konvertálnám az itt ajánlott Handbrake-kel.

(#37668) Lauda válasza maestro87 (#37667) üzenetére


Lauda
félisten

Freemake video convertert nem probaltad?

(#37669) maestro87 válasza Lauda (#37668) üzenetére


maestro87
őstag

Most megnéztem, de csak vágni lehet benne, a színeket módosítani nem.

[ Szerkesztve ]

(#37670) ambudriver


ambudriver
tag

Sziasztok!

Olyan androidos programot keresnék ami a következőt tudja:

A telefonhoz bluetooth-on keresztül kapcsolódott hangszórót kihangosítja prezentáció közvetítésére. Az előadó telefonjával kapcsolódik a kis bluetooth-os hangszórómhoz, amit én 6-7 méterre kirakok az asztalra és azon keresztül hallják az előadást.
Van ilyen?

Köszönöm a segítséget!!!

(#37671) pc360 válasza ambudriver (#37670) üzenetére


pc360
addikt

Android alkalmazások topik

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37672) ambudriver válasza pc360 (#37671) üzenetére


ambudriver
tag

Oké. Kösz.

(#37673) cigam válasza maestro87 (#37667) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux
Ezzel meg tudod vágni (vágási pont I frame-en kell legyen). Bele is nyúlhatsz a videó színeibe, de akkor konvertál, nem másol.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37674) maestro87 válasza cigam (#37673) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, megpróbálom vele! Amúgy VirtualDub-ot már nem ajánlott használni? Régen mindenre azt ajánlották, még konvertálásra is. Meg a GordianKnot (volt) még egy jó szoftver, azzal "croppolni" is lehetett ha jól emlékszem. Vagy ezeket már nem fejlesztik?

(#37675) cigam válasza maestro87 (#37674) üzenetére


cigam
félisten

3 éve nem nyúltak hozzá (publikusan). +valami rémlik, hogy vfw codec-eket használ, nem ds filtereket, csak vmi trükkös plugin-on keresztül kezeli a fejlettebb codec-eket (ha éppen kezeli).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37676) ollie válasza maestro87 (#37674) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A VirtualDub továbbra is jó, de az ugye csak avi-hoz használható.

***

(#37677) Atomantiii válasza maestro87 (#37667) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mondjuk video redo-val.

(#37678) Sky85


Sky85
tag

Sziasztok!

Most telepítetem újra egyik ismerősöm laptopját 0-ról, nincs kedvem megint összeganézni majd a drivereket ha kellenek.

Tudnátok nekem olyan progit/kat mondani amivel egyszerűen tudok csinálni backup lemezt csinálni a rendszerről minden feltelepített progival együtt? Amivel újra lehet majd telepíteni!

Köszi előre is!

(#37679) Dluinet válasza Sky85 (#37678) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Biztonsági mentés és visszaállítás

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37680) Lauda válasza Sky85 (#37678) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az ingyenes macrium reflect-el tudsz kesziteni mentest a rendszerparticiorol, ebbol kesobb vissza is tudod allitani az akkori allapotot, illetve rendszerlemezt is tudsz vele kesziteni.

Topikja: [link]

(#37681) Zoli2016


Zoli2016
csendes újonc

Sziasztok! Mi a neve ennek a programnak: [link]
Vagy ha valaki tud hasonlót amivel tudom mérni a gép kihasználtságát játék alatt az írja meg a program nevét légyszíves.

(#37682) Lauda válasza Zoli2016 (#37681) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

[link]

(#37683) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Milyen anti spam addont/programot használtok outlook (2013)-hoz?
Fater gépén hiába van norton internet security folyton letiltja az addonját az outlook, meg amúgy se szűr túlzottan. Olyan kellene neki ami hülye biztos és magától csinál mindent.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37684) kraftxld válasza TheProb (#37683) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Semmilyet, normális email fiókot amin van szerver oldali szűrés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37685) pc360 válasza kraftxld (#37684) üzenetére


pc360
addikt

És nem adja meg minden jöttmentnek, meg random weboldalakon a címet...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37686) Phülöp válasza pc360 (#37685) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem van olyan alias-om, amit bármikor, bárkinek. :D
Max. törlöm, ha gázos.
Aztán generálok egy másikat, amit bármikor, bárkinek. :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37687) TheProb válasza kraftxld (#37684) üzenetére


TheProb
veterán

ezaz, hogy olyan nincs neki... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37688) Lauda válasza pc360 (#37685) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi. Van google fiokom, amivel kommunikalok a rokonokkal, es van egy csomo freemail-es, amiket megadok ide-oda, aztan jonnek is ra szazasaval a levelek, persze be nem lepek soha.

(#37689) pc360 válasza TheProb (#37687) üzenetére


pc360
addikt

Akkor összegzem: legyen. Meg egy új, normális (gmail) címe, amit csak ismerősöknek ad meg. De egy egyedi domaines is csak 2 ezer évente. A szolgáltatós email cím, a freemail, citromail és egyéb hulladék társai felejtősek - sőt, kifejezetten égő, ha egy ilyen címről ír az ember.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37690) TheProb válasza pc360 (#37689) üzenetére


TheProb
veterán

Nem ingyenes szarokat használ, saját domain-je van. Annak a szervere nem szűr semmit...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37691) pc360 válasza TheProb (#37690) üzenetére


pc360
addikt

Akkor nem túl jó a tárhely-szolgáltatótok. De azzal is meg lehet azt csinálni, hogy gmail-re irányítja, ott pedig a domain neves küldést engedélyezi (SMTP címet kell benyomni felhasználónévvel, kóddal) = máris van egy teljesértékű gmail fiókja szűréssel együtt. Mobilról és mindenhonnan eléri, és Outlook se kell (de lehetséges).

Minden címem így működik, a weboldalas ügyfeleknek is általában ezt állítom be. Gmailt szerencsére már majdnem mindenki tud kezelni, és nem kell se a webmailekkel, se az Outlook-kal szívni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37692) TheProb válasza pc360 (#37691) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt tanácsoltam neki én is (mármint, hogy gmail-t használja a retek outlook helyett), de azt mondja az "nem tetszik neki", nem áll neki kézre... Tipikus, épphogy bekapcsolni betudja a gépet, user... Az meg már nagyon túl lenne bonyolítva, hogy gmailbe letöltetem a leveleket a szerverről, onnan meg outlookba... Mert gmail így úgymond szűrőként viselkedne.

Amúgy igen, elég ratyi a tárhely szolgáltatója.

Na mindegy, akkor marad így...

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37693) pc360 válasza TheProb (#37692) üzenetére


pc360
addikt

Megszokás vagy kicsit túlbonyolítás, mindenesetre mindkettő megoldás. :)

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37694) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Windows7-es gépen szeretnék lefuttatni egy lekérdezést a megosztásokról.
- Felhasználókra lebontva ki hány MB fájlt tárol rajta,
- Fájltípusokra lebontva melyik fájlból hány db van és hány MB-ot foglalnak.

Ehhez keresnék valami programot. Köszönöm!

(#37695) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Olyan programot keresek, ami ha megoldható, egy laptopban lévő, vagy rá kötött mikrofon hangját ugyan azon laptopra kötött hangszórón adja vissza, vagy bármilyen windows beállítást (windows 7), amivel ez működhet.

Köszönöm előre is!

http://totesz.myminicity.com/

(#37696) pc360 válasza Kronk (#37695) üzenetére


pc360
addikt

A lejátszási hangerőknél a mikrofonnak is ott kellene lennie, amit bepipálhatsz és feljebb tolhatsz.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37697) carl18


carl18
addikt

Üdv! :) volna egy sürgős kérdésem! :)
Lett vásárolva egy notebook, és alapból linux lenne rajta, na ma windows 7 telepítővel leformáztam, aztán próbáltam telepíteni de azt írta nem támogatott fájlrendszer és valami gts, vagy mit tudom én mit írt ki!
Na most mivel új gép, ma lett ki bontba megbontani nem szeretném, szűkségem volna egy olyan programra ami pendrivra rakható és oprendszer nélkül képes particionálni és lehet változtatni vele a fájlrendszert ntfs-re!
:C
Olyan kéne ami tuti működik! :) Sajnos így nem lehet használni a gépet :S

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37698) pc360 válasza carl18 (#37697) üzenetére


pc360
addikt

Miért kéne megbontani? A Parted Magic-et ki tudod pakolni Universal USB Installer-rel pendrive-ra. A PM-nek még elérhető a legutolsó ingyenes változata itt. Indítása után a grafikus Linux alapú desktopon megtalálod a GParted-et, amivel kezelni tudod a meghajtót. Ott, ha a menüből tolsz rá egy új MS filetable-t, azzal gyakorlatilag nullázva lenne a meghajtó (a Win 7 látni fogja és engedi partícionálni). Ez a leggyorsabb és leginkább megbízható módszer. Ajánlott elrakni rossz napokra az ISO-t.

Amúgy ha a laptop már nem Win 7 támogatott, nem biztos, hogy sikerüli fog a project. Plusz vannak olyan laptopok, ahol a BIOS védelmet ki kell kapcsolni, a legacy boot-ot meg be, hogy egyáltalán menjen. Az sem árt, ha rendes (frissített), Rufus-szal pendrive-ra kirakott telepítővel próbálkozol. De még így is előfordulhat, hogy nem lesz hang vagy net. Ha nem támogatja a 7-et a support oldalon se, akkor viszont abszolut érdemes a 10-zel kezdeni... Most már egészen Win 7 szerűre lehet állítani, és a hibái ellenére nem annyira taszító - sok új gépnél pedig szükséges az újabb system (sajnos / nemsajnos).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37699) Willie válasza pc360 (#37698) üzenetére


Willie
őstag

Egyszerűbb, hogyha Rufus-sal kiírja a Gpartedet. :D [link]

(#37700) Create.


Create.
addikt

Sziasztok, valaki tudna nekem segíteni egy macro írásban? csak annyi kellene, hogy amíg nyomva tartom a fire gombot az egeren, addig klickeljen felváltva a bal és jobb egér gomb és az F billentyű. Tudom, hogy az autohotkey erre pl jó, de abszolult nem tudok eligazodni benne, hogy mit, hogy kell csinálni. Esetleg, ha lenne egy nagyon egyszerű program amivel ezt be lehet állítani azt megköszönném vagy ha valaki nagyon rutinos és össze tudná állítani nekem azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.