Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Jazz válasza Phülöp (#37898) üzenetére


Jazz
veterán

[link]

(#37899) kraftxld:
Már mindenen túl vagyok. Látni látják a másik gépet, de amint csatlakoznék "nincs engedélye stb..." vagy csak teker a homokóra a végtelenségig.
Kipróbálom amit írtál.

free your mind

(#37902) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Linux alatt nagyon szeretem használni a hot corners = forró sarkokat, amivel a váltás baromi kényelmes. Viszont ilyen nincs a Windowsban, pl. a Win10-ben is csak az Alt+Tab | Win+Tab, amit kicsit kényelmetlen sokszor nyomogatni.
Szóval erre kéne egy program, hogy az asztal 4 sarkába, vagy akár több helyre tudjak beállítani ezt-azt [link]. Próbáltam a WinXcorners programot, de az elég gyér és nekem ennél kicsit komolyabb kéne. Találtam még a Hot Corners 2 megoldást, ami már jobbnak tűnik.

Tehát utóbbin kívül van még valami, ami bevált ilyen célra és Win10 alatt is jól működik :F

[ Szerkesztve ]

(#37903) Rimuru válasza Jazz (#37901) üzenetére


Rimuru
veterán

goto #37878 :F

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#37904) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Tudnatok nekem ajanlani egy egyszeru programot, amivel be tudok rendezni helyisegeket butorokkal? Nem 3d kellene, csak sikban, hogy ne kellejen papirbol kivagdosni a butorokat.

Koszonom!

(#37905) akaido válasza King Unique (#37902) üzenetére


akaido
addikt

Két tipp:
Emcee
Emcee gives you a better way: one customizable keystroke or hot-corner gesture, or a tap on an icon brings up live thumbnail views of all your apps, both desktop and Windows Store, in one convenient, easy to manage view.
PaperPlane

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37906) King Unique válasza akaido (#37905) üzenetére


King Unique
titán

OK, majd kipróbálom őket.
Köszönöm! :R

(#37907) akaido válasza Lauda (#37904) üzenetére


akaido
addikt

[Sweet Home 3D]
Egy évvel ezelőtti költözésünkkor ez a progi vált be a nejemnek. :) Nem csak 3d-ben használható.

szerki: onlány használható 2D-s: [link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37908) Lauda válasza akaido (#37907) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen, kiprobalom oket! ;) :R

(#37909) Jarod1


Jarod1
addikt

tudtok valami jó időjárás minialkalmazást win7 re?
ami most volt az megszűnt..

(#37910) zsoltzsolt válasza Jarod1 (#37909) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A Yahoonak van valamilyen packja, abban van időjárás is.

(#37911) Jarod1 válasza zsoltzsolt (#37910) üzenetére


Jarod1
addikt

na pont ez szűnt meg, nincs frissítés

(#37912) waslaw válasza Jarod1 (#37909) üzenetére


waslaw
tag

Anno ezt (rainmeter) hasznaltam, nem tudom azota valtozott-e valami

[ Szerkesztve ]

(#37913) zsoltzsolt válasza Jarod1 (#37911) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Na, ezt nem tudtam

(#37914) bluemirage válasza zsoltzsolt (#37913) üzenetére


bluemirage
őstag

<yahoo weather>
Van Droid-ra és IOS-re. És lesz is, mert sokan használják....(én is) Az időképnél szerintem jobb még Magyarországon is.
Nincs Windows Mobile-ra (W10M, WP8.1) és asztalira sem.
Az app-ok (tehát nem programok) tekintetében a Windows halott. A mobilos teljesen, de asztalin sem kell túl sok jóra számítani. Most renoválják az egészet, azaz szedik le a csempéket. :D De nem fogják visszarakni :)
Hiába vergődik az MS a W10-el, csak produktiv (pl. céges) környezetben marad a Windows hosszú távon. A cégnél a nyáron állunk át sok száz munkaállomással több országban W10 + Office 365-re (7/8.1-ről és office 2007-ről). Ennek a lépésnek van is értelme. Az otthonokból meg kopnak ki a Windows-os eszközök rendesen.

Szerintem csináljon egy csini asztali, felhöcskés ikon-t, ahhoz ilyesmi linket rakjon be.
https://www.yahoo.com/news/weather/hungary/budapest/budapest-804365
A C/F választás a böngésző cookie-ban tárolja. és akkor egy kattintásra megvan az időjárás. Ez van...

Meliora sunt bono inimica

(#37915) zsoltzsolt válasza bluemirage (#37914) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem is ez van otthon, w10+O365. Munka miatt kell, így mobilon is megfelel nekem, olyan nagy apphiányom nincs. Pl el tudok menni nadrágot venni alkalmazás nélkül is, wc-n se nagyon hiányzott. 😀 Érdekelne másoknak milyen feltétlen szükséges app kell az élethez, ami nélkül kényelmetlen az élet. Erre tényleg kíváncsi lennék, így írjon ilyeneket mindenki, mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#37916) bluemirage válasza zsoltzsolt (#37915) üzenetére


bluemirage
őstag

Gyakran hasznalt, fontos app.ok asztali Windows-ra. Volt mar egyszer ilyen (az uwp hoax miatt), de nevetseges lista' lett. :D

Meliora sunt bono inimica

(#37917) zsoltzsolt válasza bluemirage (#37916) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Kicsit benéztem a topicot, tulajdonképpen mobilis alkalmazásra gondoltam 😀

(#37918) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Egy .stp fájlt szeretnék megnyitni milyen progival lehetne, esetleg androidon?

(#37919) Dluinet válasza Venyera7 (#37918) üzenetére


Dluinet
nagyúr

STP is a file extension for a 3-D graphic file used by CAD software. STP stands for STandard for the Exchange of Product model data. STP files are used to store 3D image data in an ASCII format, following the standards defined in ISO 10303-21 : Clear Text Encoding of the Exchange Structure.

STP files can be opened by CATIA (Computer Aided Three Dimensional Interactive Application), a commercial CAD software suite created by Dassault Systemes and marketed by IBM.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37920) Venyera7 válasza Dluinet (#37919) üzenetére


Venyera7
senior tag

:R

(#37921) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Egy friss windows 10 telepítés után szeretnék egy partícióra recoveryt csinálni. Mi ehhez az ajánlott?

(#37922) pc360 válasza Drughi (#37921) üzenetére


pc360
addikt

Macrium Reflect Free

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37923) havri1


havri1
félisten

Helló!

Létezik olyan program, ami egy videóból képes automatikusan kiszűrni a szélzajt?
:R

havri

(#37924) bluemirage válasza havri1 (#37923) üzenetére


bluemirage
őstag

A vágóprogramokban van ilyen feature, még a házi használatos Pinnacle Stúdióban is.
Tapasztalatból mondom, hogy nem sokkal hatásosabb, mint egy equalizer-s próbálkozás. Az eredeti hang is torzul.

Meliora sunt bono inimica

(#37925) havri1 válasza bluemirage (#37924) üzenetére


havri1
félisten

Körülnézek, köszi!
Equalizeren valagogy ki lehet szűrni, melyik a szélzaj?
Vagy a leghangosabb azt csókolom?:-) Lehúzom az alá, és kész?

[ Szerkesztve ]

havri

(#37926) havri1


havri1
félisten

Pinnacle Studio 19-be hol a fenébe van az equalizer? ;]

havri

(#37927) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy tudtok-e valami jó alternatívát az EMCO Ping Monitor program helyett.
Arra lenne szükségem, hogy hálózati eszközöket figyeljek folyamatosan, és ha leszakad valamelyik a hálózatról, akkor küldjön egy email-t.
A fent említett program ezt a célt nagyon jól ellátja, még azt is be lehet állítani, hogy mennyi idő után küldjön emailt. Csak az a bajom, hogy a free verzió maximum 5 monitorozást enged egyszerre, nekem meg jóval több eszközöm van. Mindenképp ingyenes program kellene. :R

Köszönöm előre is az esetleges segítséget.

Üdv,

(#37928) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Felvetődött még egy megoldandó feladat.
Adott egy 16GB-os pendrive, amire telepítve lett egy Linux Mint.
Miután már nem kellett, windows alól leformáztam alapértelmezettre (FAT32), de a pendrive 10,7GB-osra "zsugorodott".

Win alól lemezkezelőben látom, hogy van egy partícionálatlan 4GB körüli rész.
Ezt mivel tudnám összevonni, hogy újra ~16GB körül legyen?

(#37929) havri1 válasza Drughi (#37928) üzenetére


havri1
félisten

Wines lemezkezelő nem tudja törölni a partíciókat?
Nekem az sd formater nevű app gyalulja amúgy (pi2 - nél használom, format után újra teljes méret)

havri

(#37930) Rimuru válasza Drughi (#37928) üzenetére


Rimuru
veterán

Linux mint alatt ott a gparted, azzal mindent meg tudsz csinalni.

Vigyázat, csalok!

(#37931) ot93


ot93
senior tag

Üdv, milyen programot ajánlatok amivel meg lehet csinálni, hogy a szobám falát átszínezzem más színre, hogy nagyjából hogy nézne ki? Lehetőleg egyszerűen használható kellene. :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37932) rokendrol válasza ot93 (#37931) üzenetére


rokendrol
senior tag

be kel festened

(#37933) ot93 válasza rokendrol (#37932) üzenetére


ot93
senior tag

Mert photoshophoz hasonló programokkal nem megoldható? :-)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37934) rokendrol válasza ot93 (#37933) üzenetére


rokendrol
senior tag

legjobb egy festő brigád és sok lóvé

(#37935) ot93 válasza rokendrol (#37934) üzenetére


ot93
senior tag

Én festeném de előtte látványtervnek jó lenne a szímódosítás...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37936) rokendrol válasza ot93 (#37935) üzenetére


rokendrol
senior tag

találd ki

(#37937) ot93 válasza rokendrol (#37936) üzenetére


ot93
senior tag

ez marhajó segítség... unatkozol? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#37938) Lauda válasza ot93 (#37931) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Nem ismerem oket, csak rakerestem: Lakberendező program: 14 színtervező program

Esetleg rakerdezni ebben a topikban, talan gyakrabban szoba kerul: Lakásfelújító, szerelő- és szakemberkereső topic

(#37939) Drughi válasza ot93 (#37931) üzenetére


Drughi
addikt

Ugyan nem program, de én itt csináltam:

[link]

A helyszínnél kiválaszthatod a szobát, ami legjobban hasonlít a tiedre.

(#37940) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Google Chrome-hoz van valami kiegészítő, vagy beállítás, ami kilépéskor törli a böngészési, keresési előzményeket, stb.?

Köszönöm :R

(#37941) pc360 válasza Jim74 (#37940) üzenetére


pc360
addikt

Ha eleve inkognitó módban indítod, akkor nem kell törölgetned semmit, mert hozzátartozik a dologhoz, hogy semmit sem hagy meg.

A Chrome parancsikonjához hozzádobod ezt: --incognito, és kész is vagy. Azokat a kiegészítőket, amiket használnál, engedélyezni tudod az inkognitó módra is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37942) Jim74 válasza pc360 (#37941) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, kipróbálom :R

Ezzel az a problémám, hogy minden oldalnál, ahol bejelentkezés szükséges, pl Prohardver is, ott minden egyes alkalommal, amikor elindítom a böngészőt, be kell jelentkeznem. A Firefox-ban van olyan lehetőség, hogy kilépéskor kiválaszthatom, hogy mit ürítsen/töröljön. Én csak a keresési, böngészési, letöltési előzményeket szeretném törölni.

[ Szerkesztve ]

(#37943) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

DVD video írásához keresek valami jó programot. Tudnátok segíteni? :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#37944) pc360 válasza Jim74 (#37942) üzenetére


pc360
addikt

A másik variáció: CCleaner-ben jelöld be a böngészők alatt a cookie-törlést is, és tégy kivételeket a sűrűn látogatott, fontosabb oldalakkal! A beállításokban megtalálod ezt a süti részt. Amit jobbra áthúzol, azokat meghagyja. Kiegészítőt nem ismerek, de biztos van az is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37945) Jim74 válasza pc360 (#37944) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm. A CCleaner-t azt manuálisan kell futtatni, vagy fut a háttérben?

(#37946) SP4C3 válasza atti1848 (#37943) üzenetére


SP4C3
veterán

Nero, CDBurnerXP.
Személy szerint a PowerLaser Express-t használtam nemrégiben, barátnômnek sorozatokat kiírni dvd-re (portable, nem kell telepíteni) és nagyon meg voltam vele elégedve.

Jim - manuálisan.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37947) bluemirage válasza SP4C3 (#37946) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem lehet, hogy a power laser express nem tud DVD videót írni, csak a gyári windows-os íróra egy GUI, mint az infrarecorder és társai? Nekem a screenshot-ok alapján úgy tűnt.

A DVD videó íráshoz egy olyan író kell amiben van author rész. Tehát az mpeg videó fájlból létre tudja hozni a struktúrás és vob, inf stb. fájlokat. Én úgy értettem, hogy a kérdezőnek ez kell. Ha igen, akkor arra megbízható free-t nem tudok. Free-ben: A DVDFLICK (ez profibb, némi tudást igényel) illetve a DVDStyler az ami, úgy ahogy erre képes. Sajnos bizonyos esetekben gond lehet a képaránnyal vagy más aprósággal, transzkódolás esetén az ffmpeg motorjuk nem a legjobb.

A profi megoldás pl. amit a stúdiós munkáknál használni szoktunk az a "tmpgenc DVD authoring works"

Ha a DVD videó már image fájlban van így, vagy a megvan a struktúra.... akkor arra bármilyen!!! író jó, mert mindegyik tud iso vagy kész struktúrát írni.

Meliora sunt bono inimica

(#37948) pc360 válasza Jim74 (#37945) üzenetére


pc360
addikt

Vagy manuálisan futtatod le, vagy beállítod, hogy minden gépindításnál tegye ezt meg (a böngésző kikapcsolva kell legyen, hogy abból is tisztogasson).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37949) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszi Mindenkinek :R

(#37950) atti1848 válasza bluemirage (#37947) üzenetére


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Igen DVD video formatumba szeretnék írni. A nero t ismerem de sajna nem akar működni, esetleg megprobálok egy régebbi verziot. Amúgy csak kíváncsi voltam, hogy van e valami jo kis ingyenes program erre.

Köszönöm a segítséget.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.