Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) Jim74 válasza bluemirage (#36900) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R, megnézem.

(#36902) MaidenFan


MaidenFan
tag

Sziasztok! Olyan progit keresnék mint a core temp és a hozzá való gadget "magok hőmérsékletét kihasználtságát és ram kihasználtságot mutat" az történt hogy tegnap még ment a progi ma viszont már hibaüzenetet ír ki: BEX64 vagy BEX. Próbáltam orvosolni de nem sikerült ezért döntöttem úgy hogy akkor ide fordulok segítségért! :F

(#36903) Sk8erPeter válasza MaidenFan (#36902) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HWiNFO64 és Open Hardware Monitor.

(#36898) pc360:
Ha kell majd ilyen, akkor ki fogom próbálni, kösszentés!
A Photoshop szerintem is a legjobb a célra, bár maga a program egyébként olyan, hogy ha nem vagy gyakorlott PS-használó, és jó rég használtad, némi túlzással még egy vonal húzni is elgondolkodtató feladat, hogy hogy is kellett. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36904) MaidenFan válasza Sk8erPeter (#36903) üzenetére


MaidenFan
tag

Köszönöm a lehetőségeket lehet hogy én nem értek hozzá de olyasmi kellene ami gadgetként tud funkcionálni és ott látom a hőmérsékletet terhelés stb.. Megtaláltam a gadget részt csak még nem tudom megoldani hogy mutasson is valamit :B
Megvan minden nagyon hálás vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

(#36905) artiny


artiny
őstag

PDF fajl olvasasa ,letezik olyan pdf olvaso amivel ha ismeretlen szoba utokozok akkor kijelolve a szot,feljon egy ablak a forditassal?

(#36906) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Üdv!

Olyan program kellene, ami kitakarítja a gépből a szemetet. Ideiglenes fájlok, stb.

Köszönöm!

(#36907) mezis válasza KisTücsök (#36906) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

CCleaner.

mezis

(#36908) KisTücsök válasza mezis (#36907) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! :R

(#36909) Badger01


Badger01
csendes tag

Sziasztok!

Olyan programot keresek amivel le tudom kérdezni a LAN-ba kötött gépek (természetesen Windows környezetben) rendszerinformációit (mint pl msinfo32.exe) anélkül hogy egyesével meg kéne néznem őket.
Help!

(#36910) kraftxld válasza Badger01 (#36909) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tartományban vannak?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36911) Badger01 válasza kraftxld (#36910) üzenetére


Badger01
csendes tag

Nem

(#36912) kraftxld válasza Badger01 (#36911) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Akkor nem fog menni max valami elborult psexec-es vagy powershell scripttel ahol a jelszavakat is tárolod a file-ban.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36913) Sk8erPeter válasza KisTücsök (#36906) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még a CCleaneren kívül a PrivaZer is egész hatékonyan takarít (mindkettőből van portable).

(#36904) MaidenFan:
Szívesen! :)

Sk8erPeter

(#36914) cigam válasza Badger01 (#36909) üzenetére


cigam
félisten

Aida64-el elég sok mindent össze lehet szedni. pl /silent kapcsolóval indítva.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36915) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Hi All!

tudtok nekem ajánlani egy frankó és megbízható screen capture progit, amivel videót tudok rögzíteni a desktopról?

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#36916) pc360 válasza --Disztroj-- (#36915) üzenetére


pc360
addikt

- Bandicam
- Camtasia Studio
- Open Broadcaster Software
- TimeSnapper (letöltés)

Ezek közül az utolsó kettő ingyenes, viszont a Camtasia a legprofibb az asztalon vagy ablakban történő dolgok felvételéhez és editálásához. A TimeSnapper Classic csak egy screenshot-készítő progi, ami a beállított időközönként pakol el képet a képernyőről vagy az aktuális ablakról. Ebből összeállítható timelapse is.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36917) --Disztroj-- válasza pc360 (#36916) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

:R köszönet!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#36918) mezis válasza --Disztroj-- (#36915) üzenetére


mezis
nagyúr

oCam.

mezis

(#36919) brd


brd
nagyúr

Vajon hogyan, mivel tudok egy több órás (28 GB), nem rendesen lezárt mp4-et (CCV1 H.264, AAC) legalább szerkeszthetővé tenni? Rögzítés közben elfáradt a rögzítő software.

The only real valuable thing is intuition.

(#36920) pc360 válasza brd (#36919) üzenetére


pc360
addikt

Ezzel és hasonlókkal még nem próbálkoztál?
Kíváncsi vagyok, melyik segít majd.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36921) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Tudtok olyan programot, ahol jól átláthatóan lehet rendezni a feladatokat, afféle jegyzetfüzet, de legyen elérhető androidról is winről is. Tárhelyem van, ha nem felhős szolgáltatás.

(#36922) Dluinet válasza CounterBoci (#36921) üzenetére


Dluinet
nagyúr

google naptár?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36923) pc360 válasza CounterBoci (#36921) üzenetére


pc360
addikt

Google Keep

Droidon van natív appja, winen meg Chrome-al tudsz belőle csinálni parancsikont:

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe" --app=https://keep.google.com/

Értelemszerűen az indítás helye (legalábbis angol nyelvű x64-es rendszeren):

"C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application"

De a Chrome-nak van erre a további eszközök alatt egy menüpontja is, amivel közvetlenül a taskbarra pinnelheted az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36924) CounterBoci válasza pc360 (#36923) üzenetére


CounterBoci
senior tag

Á ez lesz az, köszi. Valamire emlékeztem, hogy a googlenak van valamije, de nem találtam a chromeban csak a naptárat és azt hittem csak az van. Ahhoz pedig késő volt, hogy legyen eszem rákeresni :)

Dluinet nem szeretném időpontokhoz kötni az információkat

(#36925) brd válasza pc360 (#36920) üzenetére


brd
nagyúr

Persze, kösz', az első hozzá sem tud szagolni, Mac-em nincs, a maradék 2 program véleménye szintén 0. 2 program hozott eddig értékelhető eredményt, az egyik ez, de ez úgy néz ki, csak speckó telefonos formátumokat ismer, és valahogy fura az eredmény, 2x-es sebességgel lehet lejátszani, és hang is olyasmi, mintha 2x-es sebességgel menne, de pattog (az androidos opciót választva történik ez, a többire totál 0 az eredmény), de még küzdök majd vele, ill. amit kihány, azt próbálom gyógyítani ffmpeg használatával, a másik pedig ez, ez úgy néz ki, képes lesz valahogyan lejátszható, újrakonténerezhető kimenetet kihányni, 2 gond van vele: az egyik, kisebb, hogy csak a video feléig csinálja meg ingyen, de azt némi logikát felhasználva khmm... cirkumveniálni lehet (nem crack, csak logika és egy beépített parancs kell, hogy abszolút szabályos legyek), a másik az az, hogy a teljes méretű videon futtatva valahol szétfagy (gondolom elér valamilyen korláthoz, amire az okos programozó nem gondolt). Viszont nagyon úgy néz ki, hogy ez igazából csak egy egyszerű GUI a parancssoros toolokhoz, amik mellette vannak, ezeket még masszírozom majd. Megírjam majd, hogy mire jutottam?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#36926) pc360 válasza brd (#36925) üzenetére


pc360
addikt

Persze, írd majd, jól jöhet még ez az infó. A VLC mennyit képes belőle lejátszani? Azt általában nem szokta zavarni, ha egy videófájl csak részben van meg.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36927) Atomantiii válasza brd (#36919) üzenetére


Atomantiii
őstag

Videoredo?

(#36928) kraftxld válasza brd (#36925) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Adobe Premiere-el hasonló kategóriás programmal nézted?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36929) maestro87 válasza CounterBoci (#36924) üzenetére


maestro87
őstag

Én a Google Keep helyett a Microsoft-os OneNote-ot javaslom erre a célra. Szerintem jobban csoportosíthatóak benne a jegyzetek és az Office-ba épített PC-s szoftvere is többet tud, de böngészőből is szintén elérhető mint a Keep.
Például Google Keep-pel csak egyszerű (bevásárló)listákat tudsz létrehozni, OneNote-tal egyszerűbb táblázatokat is tudsz készíteni és a lista egy elemét is tudod tovább tagolni (1a,1b,1c...), Keep-pel nem. Igazából a kettőt kellene összegyúrni és akkor tökéletes lenne nekem is.:)
Ezeken kívül az EverNote az ami még nagyon elterjedt, bár ezt még nem nagyon teszteltem. De próbáld ki mindhármat. :)

[ Szerkesztve ]

(#36930) Levwi


Levwi
aktív tag

hellosztok szükségem lenne egy olyan programra ami képes nekem kilistázni akár napokra visszamenőleg, hogy milyen programok voltak futtatva régebben, mert a windows alkalmazás előzményekkel egy napot is elbíbelődhetnék mire rájönnék melyik programot keresem.

Huawei P20 Pro Black

(#36931) pc360 válasza Levwi (#36930) üzenetére


pc360
addikt

Egy másik lista miért segítene? Ha felismered a nevét, akkor miért nem nézed meg azok között, amik fent vannak a gépen? Több ezer programot tartasz, vagy mi?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36932) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Olyan programot keresek mint az mp3gain csak ami Flaccel ia megcsinalja. Letezik ilyen?

(#36933) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

Lehet valahogy a böngészőket tiltani?
Hogy akár el se indulon (ie, chrome, ...)

Előre is köszi :R

(#36934) kraftxld válasza detroitrw (#36933) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Igen, lehet. Milyen oprendszer?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36935) detroitrw válasza kraftxld (#36934) üzenetére


detroitrw
addikt

xp és win7 :R

(#36936) kraftxld válasza detroitrw (#36935) üzenetére


kraftxld
nagyúr

XP felejtős, Win7 Enterprise és Ultimate alatt applocker-el meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36937) Zola007


Zola007
veterán

keresnék egy olyan szoftvert, amivel kombinációkat tudok készíteni
Tehát pl van 10 kategóriám 1-10-ig adott sorrendben, mindegyikben 3-5 elem és lekérném az összes lehetséges variációt.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#36938) kraftxld válasza Zola007 (#36937) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Excel-el tuti meg lehet csinálni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36939) Zola007 válasza kraftxld (#36938) üzenetére


Zola007
veterán

nem sikerült rájönnöm hogyan, makróírást annyira nem vágom

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#36940) detroitrw válasza kraftxld (#36936) üzenetére


detroitrw
addikt

XP -nél olyat lehet hogy szinte a teljes IP tartományt blokkolni?

igazából az összes kimenő portot lehetne blokkolni!

(#36941) maestro87 válasza Zola007 (#36939) üzenetére


maestro87
őstag

Van Excel topic, ott vágják a témát nagyon.:)

(#36942) mezis válasza kraftxld (#36938) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a LibreOffice függvény tündérét néztem, de az csak egy számértéket ad vissza és nem "gyártja" le a kombinációkat (variációkat). Nem is látok ilyenre lehetőséget, túl bonyolult feladatnak gondolom ezt a viszonylag a függvényeknek.

Gondolom valami hasonló szoftverre lenne szükség. (Nem ismerem a programot.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#36943) dqdb válasza detroitrw (#36940) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az XP beépített tűzfala csak egyirányú blokkolást tesz lehetővé, ezért 3rd party tűzfalat kell telepíteni, mint például a Comodót, és ott felvenni a tiltást a szabályok közé. Vistától felfelé a Windows saját tűzfala is elég lenne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36944) cigam válasza mokus1 (#36932) üzenetére


cigam
félisten

Audacity,mp4gain, Switch

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36945) Zola007 válasza maestro87 (#36941) üzenetére


Zola007
veterán

Ők igen, csak én nem ! ;]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#36946) detroitrw válasza dqdb (#36943) üzenetére


detroitrw
addikt

HOST szinten nincs valami parancs ami tól-ig blokkolja az IP-ket?

(#36947) pc360 válasza detroitrw (#36946) üzenetére


pc360
addikt

Nincs. Erre való a tűzfal.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36948) dqdb válasza detroitrw (#36946) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a host szó alatt a hosts fájlt érted, akkor az nem erre való. Ott a DNS névfeloldását tudod kiegészíteni-felülbírálni, azaz meghatározni kézzel, hogy adott oldal címéhez milyen IP cím tartozzon.

Vagy tűzfal kell neked (szoftveres az XP-n vagy ha külső IP címeket tiltanál, akkor routerbe épített is jó), vagy egy LSP filter, amely meggátolja bizonyos IP címek elérését (lehet, hogy van erre kész, gyári megoldás, passz, parental control a tippem a megfelelő keresőkifejezésre).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36949) brd válasza Atomantiii (#36927) üzenetére


brd
nagyúr

Nem találtam benne ilyen funkciót (konténert nem javít). Ha mégis van, kérlek írd le, hol, hogyan keressem!

#36928 kraftxld: Még nem, majd megnézem, de csodálkoznék, az ilyen kategóriájú programok nem konténerszinten sérült file-ok javítására készülnek, hanem szerkesztésre. Kicsit utánaolvasgattam, egy (olyan fajta, ami nekem hibás) MP4-et így csak úgy lehet javítani, ha van egy ugyanott készült referenciafile, ami hibátlan, azaz ott a végén is a megfelelő információ, de az csak a file szabályos lezárásakor kerül oda (vagy az elejére is kerülhet szerkesztéskor, amikor már ismert a teljes tartalma), vagy pontosan tudni, hogyan épül fel az adott MP4 file (tehát ez egy plusz funkciójuk lenne ezeknek a szerkesztőknek, direkt erre fejlesztve). Gyakorlatilag ez az egyik legszarabb konténer a felvételek hosszú rögzítésére. Arra jó, hogy a már kész video-t minél tömörebben tárolja.

The only real valuable thing is intuition.

(#36950) mokus1 válasza cigam (#36944) üzenetére


mokus1
addikt

Egyik se jó sajnos.
Az audacityben nem találom a lehetőséget, az mp4gain fizetős, a switchben meg egyesével kell.
Esetleg van olyan olyan ahol egy egész mappát berakok és megcsinálja? Az mp4gain ezt tudja pénzért.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.