Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok!

Alternatív programokat kerestem a fizetősök helyett Windows 7-re. Legtöbbje könnyen ki is váltja elődjeit sokkal kevesebb erőforrással, a 7-zip nevű programmal van bajom.
Nem tudok vele kitömöríteni, mert CRC hibát ír a végén. Nem találom hogy hol lehet ezt kikapcsolni, mert még az is lehet, hogy nem is így tömörítették és nincs benne CRC-kód. Leírás információ szerint van, csak nem ugyanazok. De az meg nem lehet, hogy mind hibás, Winrar-ral mind szépen ment. Ötlet?
Vagy van jobb alternatíva? Még a PeaZip kapott jó értékelést.

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#37802) mezis válasza Nestor16 (#37801) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

ZipGenius ?

mezis

(#37803) ollie válasza Nestor16 (#37801) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tipikusan memóriahibánál szokott ez előfordulni. Érdemes lenne letesztelni a memóriákat.

***

(#37804) Nestor16 válasza ollie (#37803) üzenetére


Nestor16
senior tag

A windows memóriadiagnosztika 72%-on megállt. :U
Nemrég vettem bele memóriát...

Üdv, Dávid

(#37805) mezis válasza Nestor16 (#37804) üzenetére


mezis
nagyúr

memtest86

mezis

(#37806) Nestor16 válasza mezis (#37805) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszi, de ez is megakadt. Azon gondolkoztam, hogy feltűnt-e még valahol erre utaló jelenség és az jutott eszembe, hogy játék alatt volt, hogy úgy igazán beszaggatott, 1 FPS és a hang recsegett majd kellett egy perc is neki hogy helyreálljon. Gondolom akkor tényleg gond lehet...

Üdv, Dávid

(#37807) mezis válasza Nestor16 (#37806) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a memtest86 nem tud végtelen ciklusban futni, akkor azon a memória területen, ahol a program található, biztosan hiba van.
Ha több memória modulod van, akkor egyesével próbáld.

mezis

(#37808) Nestor16 válasza mezis (#37807) üzenetére


Nestor16
senior tag

Akartam a képet is csatolni. Itt fagyott le.

Üdv, Dávid

(#37809) SP4C3 válasza Nestor16 (#37808) üzenetére


SP4C3
veterán

Modulokat egyesével teszteld, ha meg 1 modul, akkor rakd át egy másik notebook-ba és ott teszteld.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37810) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Egy nagyon egyszerű videóvágóra volna szükségem, ami támogatja az MP4-et, és nem konvertálgat csak egyszerűen megadom egy kis csúszkával vagy bármivel, hogy ezt a darabot mentse le egy külön fájlba, meg ezt a másikat és így tovább, szóval egy 10 perces videót x db pár percesre... Se több, se kevesebb!

Tuti, hogy van ilyen, de a video splitterre dobott találatok első jó pár darabját már feltelepítettem és vagy nem támogat mp4-et vagy macerás vágni benne, egyfolytában konvertálgatni akar, vagy túl bonyolult az egész, szóval nem az igazi.

Légy szíves egy egyszerűt ajánljatok, mert nem akarok még másik húszat felrakni.

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37811) brd válasza spe88 (#37810) üzenetére


brd
nagyúr

Avidemux. A-B-vel elejét-végét kijelölöd a menteni kívánt résznek, Video Output-ot Copy-ra, Audio Output-ot Copy-ra (de alapból asszem' ezek is vannak beállítva), Output formatot MP4v2 Muxer-re, oszt' save. Ennél egyszerűbb már csak igazi AI használatával lehetne.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37812) spe88 válasza brd (#37811) üzenetére


spe88
senior tag

megmondom őszintén próbáltam lehet én vagyok, aki nem ért hozzá - sanszos -, vagy túl sokat akarok, de azzal ott szenvedgetni, hogy stop beletekerek mégsem jó megint stop, most túl mentem vissza stop, mert nem lehet menet közben tekerni ilyet még nem láttam, de mondom biztos én vagyok a hülye, van rá valami bill.kombó vagy beállítás?

mondanom sem kell, hogy vagy 100 videót kell feldarabolnom, egynél nyilván kibírnám, de ne legyen már ennyire amatőr egy szoftver, tuti van benne valami opció, amit nem vettem észre

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37813) brd válasza spe88 (#37812) üzenetére


brd
nagyúr

Balra-jobbra gomb, ugyanezek Shift-tel, vagy CTRL-lel, vagy a kettővel együtt más mennyiséget ugranak előre-hátra a videoban. Lejátszás közben valóban nem lehet beletekerni (vagy csak én sem tudom, hogyan lehetne?), de bevallom, azt én még sosem akartam, mire kell az?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#37814) Nestor16 válasza SP4C3 (#37809) üzenetére


Nestor16
senior tag

Két és fél órát futtattam, most nem fagyott be. Hibát nem talált csak egy "Pass"-t. Érdekes. Holnap kezdem előröl a tesztelést.
Köszi mindenkinek a segítséget.

Üdv, Dávid

(#37815) spe88 válasza brd (#37813) üzenetére


spe88
senior tag

akkor kipróbálom, amiket írtál.
Igazából csak azért kell, hogy ne kelljen a stop, belepörgetek valameddig ki tudja hol kell elvágni aztán elindítom,, látom, hogy ez még nem az, kicsit előre pörgetném, de nem lehet csak ha stoppolom, tehát stop, aztán újra elindítom, na most ez hol lehet sok, vissza stb.
Nem is értem, hogy ezt, hogy lehetett így megoldani... Vicc... De akkor ezekkel a kombókkal rápróbálok.

Mondom egy-két videónál még OK lenne, de hosszú távon kinyírnak idegileg az ilyen diszfunkcionális szoftvererk és egyre több van belőlük! :D De valószínűleg többségükhöz, csak több idő kéne, az meg ugye senkinek nincs... :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37816) ollie válasza spe88 (#37810) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt mindenképpen vedd figyelembe, hogy konvertálás nélkül csak key frame-eknél tudsz majd vágni.

***

(#37817) Nestor16 válasza Nestor16 (#37814) üzenetére


Nestor16
senior tag

Úgy tűnik nincs baja. Viszont azt még elmondatnátok, hogy hogy a lóbőrbe lett a 64GB-os pendrive-ből 49MB-os? :DDD
Szeretném visszakapni a régit. :D Erre tettem fel ezt a memtest bootolható cuccot és nem tudom, hogy direkt így formázta-e, de ez nem állapot.

Üdv, Dávid

(#37818) pc360 válasza Nestor16 (#37817) üzenetére


pc360
addikt

Ez a módszer biztos, hogy rendberakja. Akkor szokott ez történni, ha egy win által nem ismert fájlrendszerű partíció kerül kialakításra rajta. Azt hiszem, nem gond, ha nincs második pendrive-od, erre is rakhatod a Parted Magic-et, úgyis a memóriába tölti boot során a dolgokat (maximum unmountolni kell majd a GParted előtt).

Alternatívája közvetlenül a GParted, csak személy szerint azt így, natúr még nem használtam, ezért nem tudom, hogy viselkedik a boot során.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37819) Atomantiii válasza spe88 (#37810) üzenetére


Atomantiii
őstag

Videoredo kell neked :)

(#37820) cigam


cigam
félisten

Létezik olyan program ami a belső hálózat mac cím alapján azonosítja az eszközt, és a lehető legtöbb infót kinyeri az eszközről? (ip cím, eszköz neve, stb...)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37821) mezis válasza cigam (#37820) üzenetére


mezis
nagyúr

WnetWacher ?

mezis

(#37822) cigam válasza mezis (#37821) üzenetére


cigam
félisten

Köszi!
Hálózat szkennelőre én is gondoltam, de macera kibogarászni a mac címet. túl sok betű és szám ;) Persze ha ló nincs...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37823) spe88 válasza Atomantiii (#37819) üzenetére


spe88
senior tag

a progi 4 éve frissült utoljára, de mondom hát mi baj lehet konkrétan be sem olvassa az MP4-eket! nájsz :D

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37824) gyulank


gyulank
addikt

Ezt hogy lehet telepíteni Androidra? Találtam ilyet is. Azért itt kérdeztem, mert próbáltam átkonvertálni apk-ra, de 1 oldalt írtak mindenhol, de az nem tette meg.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37825) Atomantiii válasza spe88 (#37823) üzenetére


Atomantiii
őstag

Tévedésben vagy... Nem akarok warezolni mert nem itt a helye, de keresd az 5-ös verzióját, nem sok jobb programmal találkoztam még ennél. De ha nem találod írj rám.

[ Szerkesztve ]

(#37826) spe88 válasza Atomantiii (#37825) üzenetére


spe88
senior tag

hm, azt hittem nekem a plus is elég, gondolom te a TVSuite-re gondoltál, nah húzom is lefele és reménykedem. Köszi :)

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37827) Atomantiii válasza spe88 (#37826) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen arra, bocs ha rosszul fogalmaztam :B

(#37828) ollie válasza gyulank (#37824) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez esetleg?

De szerintem 99%, hogy nem fog működni, vagy nem úgy, ahogy szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

***

(#37829) gyulank válasza ollie (#37828) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt dobja ki mindenhol csak, erről beszéltem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#37830) Sky85


Sky85
tag

Eps vektor grafikus képet mivel tudok egyszerűen megnyitni?

(#37831) gxcman


gxcman
tag

Net Speed Monitor programot,,,, kerestem, de az eset NOD 32 szerint a letöltési oldala ("" nem kívánatos tartalmat talált"" )

Higgyek a nod-nak és keressek más letöltési oldalt, vagy van jobb program is net sebesség kijelzésére?

(#37832) gxcman


gxcman
tag

megoldva ez már jó link

(#37833) ollie válasza gyulank (#37829) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor azt tudod csinálni, hogy letöltesz egy android development framwork-öt, és átírod az appot natív, android appra. Persze ehhez kell tudni javaban programozni.

***

(#37834) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Microsoft Office 2016-ra mik a legjobb alternatívák amik felületüket tekintve is hasonlítanak rá? 4 éve microsoftos office-on tanulok és profin megtalálok benne mindent, de már egyre jobban úgy érzem hogy "gáz" a nem eredeti office-t feltenni a gépemre.

[ Szerkesztve ]

(#37835) cattus válasza AeSDé Team (#37834) üzenetére


cattus
őstag

Mondjuk egy eredeti Office? :U

Do the thing!

(#37836) Dluinet válasza Sky85 (#37830) üzenetére


Dluinet
nagyúr

photoshop

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37837) Dluinet válasza AeSDé Team (#37834) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Microsoft Office gáz, egyedül az Excel értékelhető benne

- A word max egy bevásárló lista megírására alkalmas. (szerkesztői szemmel egy egy rettenet)
- Aki outlook-ot használ, az nem sokat levelet kezel.
- powerpoint-ban, finoman szólva is, max hányást lehet összehozni, nap mint nap találkozom azokkal az igénytelen rettenetekkel.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37838) AeSDé Team válasza Dluinet (#37837) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Oké, akkor szerinted mi jobb nála? :D

(#37839) Dluinet válasza AeSDé Team (#37838) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem kell hogy jobb legyen, elég ha azok a funkciók megvannak a mit használsz.
Word helyett én InDesign-t használok, de ez a munkám velejárója, hogy a cég megveszi.
Nyugodtan használnék helyette LibreOffice-t.
Én az office szolgáltatásai helyett a google docs-ot használom, mert heti egy-két alkalomra az is tökéletes.
Levelezés egyértelműen google gmail, ami elbánik az én levél mennyiségemmel, thunderbird vagy outlook összecsuklik alatta, egyedül az eM Client volt amiben működött a keresés is nagy mennyiségű levelekben.

PwerPoint helyett is InDesign-t használok, és PDF-be mentem a mással megosztani kívánt dolgaimat.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37840) ollie válasza AeSDé Team (#37834) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hasonló (ribbon) felülettel, semmit sem találsz szerintem.

Ja, az InDesign biztos jobb, de nem egészen egy árkategória a kettő.

(#37839) Dluinet: ha annyira rossz az MS Office, akkor mivel jobb, a sokkal kevesebb funkcióval bíró LibreOffice, azon kívül, hogy ingyenes?

[ Szerkesztve ]

***

(#37841) bluemirage válasza Dluinet (#37839) üzenetére


bluemirage
őstag

Az eM Client tényleg mérföldekkel jobb a sima Outlook-nál. Ha a (magán)ügyfél ragaszkodik az asztali levelezéshez, akkor azt rakom fel évek óta. Nekem is az van otthoni gépemen. A többi megoldást (Bat, thunderird, outlook stb...) állva hagyja.

Az Outlook vállalati környezetben Exchange háttérrel mutatja meg a valódi erejét, ahogy az általad is elismert excel is ebben a produktív környezetben jó, kvázi iparági szabvány.
Az MS termékek közötti átjárás (objektumok, anyagok mozgatása) szintén az MS office céges felhasználás erőssége. Egy Libre Doc-ba egy komplex office tábla, vagy pp dia kevésbé jól ágyazható be. Egy InDesign prezibe ne akarj interaktív excel táblákat beágyazni és úgy vetíteni, mert nem lesz OK. Itt jön elő megint a komplex ökoszisztéma ereje. A PP-t céges prezikre gyártották. Arra a leghatékonyabb. Lehet, hogy van jobb és profibb kiadvány szerkesztő ezt nem tagadom, ahogy lehet, hogy van jobb adatbázis-kezelő az acces-nél. Ezek már az office határterületei.
Vegyél használtan, ha legális kell. Egy használt 2010-es 47+Áfa, a régebbiek még olcsóbbak, de 2007-nél régebbit nem érdemes venni. Az kb. 36+Áfa.

Meliora sunt bono inimica

(#37842) cigam válasza AeSDé Team (#37834) üzenetére


cigam
félisten

Ha diák vagy akkor kérj licence-et az iskolától, de pl. egy Office365 sem akkora érvágás, és a legfrissebb office használatát biztosítja legálisan. Nem mellesleg kapsz 1TB OneDrive tárhelyet, és havi 60perc Skype időt.
Sőt. Vannak olyan Windows-os tabletek, amikhez adnak 1 év office365 előfizetés, így a tablet gyakorlatilag ingyen van ;-)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37843) AeSDé Team válasza cigam (#37842) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Azért évente egy új tabletet venni csak az Office miatt az elég durva :DDD
Bár ha belegondolok nem is vészes, akár azonnal le is passzolhatnám aprón, ha nincs az eszközhöz kötve a program.

(#37844) Zola007


Zola007
veterán

keresnék kiadáselemző programot, akár mobilra is.
Tudom, hogy meg lehet csinálni excelben, de olyasmire gondoltam, ahol fel lehet venni rendszeres kimenő tételeket, akár emlékeztetővel a befizetésre
:R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#37845) Nestor16 válasza pc360 (#37818) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm, az iso-t is elraktam. :)

Üdv, Dávid

(#37846) adik


adik
őstag

Hello
win7 alá milyen olyan klienst tudtok mondani, ami kezel egyszerr facebook messenger és skype accountot? Elég csak pötyögésre, se file küldés, se hang/video nem játszik
Ha hordozható, az még jobb.
Köszi.

Kettő, csipkebokor vessző!

(#37847) Rimuru válasza adik (#37846) üzenetére


Rimuru
veterán

Bongeszo. :P
Pl Franz (ez lenyegeben egy bongeszo)

(#37844) Zola007: HomeBank?

Vigyázat, csalok!

(#37848) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

RDP managerből tudtok valami normálisat ajánlani?
Eddig Remote Desktop Connection Manager, Remote Desktop Manager és Terminals-t próbáltam, ezek közül a legelső tűnik a leghasználhatóbbnak, de a teljes lépernyős mód és az, hogy az egész asztalt lássam az nem a legjobb ebben sem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#37849) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Ingyenes videó szerkesztőt keresek. Nem tudom, hogy van-e olyan, ami megfelel az alábbi kritériumoknak:
-ne legyen vízjel
-lehetőleg több sávba lehessen pakolgatni a videókat, hangokat
-ne movie maker legyen :D

#KeepFightingMichael

(#37850) cigam válasza guftabi96 (#37849) üzenetére


cigam
félisten

ShotCut, OpenShot

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.