Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) tpeter77 válasza Sk8erPeter (#36249) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Hasonló progi kéne nekem is. Van egy régi kinyomtatott kezelői lapom, ami nincs meg elektronikusan.
Abból kellene Word doksit készítenem, de nem szeretném bepötyögni az egészet, ráadásul a képet ami a papíron van, nem találom a neten, tehát emiatt úgyis be kell szkennelnem.
De ha már szkennelek, jó lenne ha nem csak a karaktereket ismerné fel, hanem egyből Word-öt generálna belőle.

(#36252) Sk8erPeter válasza tknof1871 (#36250) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld meg a Duolingót, kezdő tanulgatáshoz, gyakorolgatáshoz egész jó lehet. (Haladóknak nem sokat ér, kipörgettem nagyon gyorsan az angol teszteket, igazából túl sok kihívást nem jelentett, esetleg egy-két dolog felfrissítésére, de kezdőknek szerintem jó.) Az a jó benne, hogy olyan a felülete, hogy kellemes használni, így van kedved foglalkozni vele. Mutter is használja, neki tök jól bejött, észre is vettem a hatását nála pl. szövegértésben, szóhasználatban.

(#36251) rokafiu77:
Hát akkor épp ott a válaszom, mi a kérdés?

Sk8erPeter

(#36253) tpeter77 válasza Sk8erPeter (#36252) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Akkor nincs kérdés :)

(#36254) dqdb válasza Sk8erPeter (#36249) üzenetére


dqdb
nagyúr

A Word csak akkor fog működni, ha a PDF-ben szövegként szerepel a szöveg, és nem képként (szkennelés miatt) vagy vektoros ábraként (PostScriptből készülteknél előfordulhat).

Ha szkennelt dokumentumokról van szó, akkor érdemes megnézni a szkennerhez kapott szoftveres körítést, gyakori, hogy az ABBYY FineReader OEM változatát hozzácsapják a driverhez.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36255) bluemirage válasza dqdb (#36254) üzenetére


bluemirage
őstag

Az EKAER miatt (innen üdvözlöm Vikit) van cégnél abby fine reader. sokféle szkennelt szutykot megeszik. Nem olcsó, de tényleg működik. Mi excel-be rakjuk át vele a cuccokat.

Meliora sunt bono inimica

(#36256) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Mp3 albumom szeretném .flac -ra konvertánli (3CD) , erre van valami jó program? :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36257) scream válasza MaxxDamage (#36256) üzenetére


scream
veterán

Pontosan mihez kéne? Nem látom hasznát így első látásra, a megnövekvő fileméretről nem is beszélve.

dbPowerAmp Music Convertor

[ Szerkesztve ]

(#36258) MaxxDamage válasza scream (#36257) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
LG G4 -re lenne másolva a Future Trance Vol.74. (3CD) és ezt szeretném .flac -ban (ugyanaz a minőség akkor nem lényeges...) de .flac -ban beszerezve a 3 -as CD nincs egyben (mint mix.) és ez az ami zavar... :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36259) kispx válasza tknof1871 (#36250) üzenetére


kispx
addikt

Anki
Mnemosyne

[ Szerkesztve ]

(#36260) Poiro7 válasza Sk8erPeter (#36249) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Köszi, én is ezt találtam végül :R

(#36261) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,
win10 x64-re keresek tűzfal programot. Helyi hálózat teljes ellenőrzésére, szűrésére, védelmére, mint anno a Sunbelt personal firewall volt. Teljes manuális irányítás. Minden bejövő, kimenő kapcsolatért engedélyt kér, és szűrőszabályokat határozhatok meg.

Köszi!

free your mind

(#36262) Kékes525


Kékes525
félisten

Remove old, unused, hidden device drivers in Windows with GhostBuster Ismeri valaki ezt a programot? Mi a véleményetek róla? Mennyire lehet megbízható? GhostBuster

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36263) Troy. válasza Troy. (#36248) üzenetére


Troy.
addikt

Erre esetleg?

.

(#36264) SP4C3 válasza Troy. (#36263) üzenetére


SP4C3
veterán

Timer [link]
IDK [link]
GIYF [link]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#36265) andatti


andatti
senior tag

Érdeklődnék portable indítható program után, amivel lehet duplikált fájlokat keresni, szgépen. Ami elég gyors és normálisan működik.... és szabadon hozzáférhető, azaz nem shareware, vagy hasonlók...
köszönöm!

(#36266) rokendrol


rokendrol
senior tag

(#36267) Sk8erPeter válasza dqdb (#36254) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A Word csak akkor fog működni, ha a PDF-ben szövegként szerepel a szöveg, és nem képként (szkennelés miatt) vagy vektoros ábraként (PostScriptből készülteknél előfordulhat)."
Ja hát igen, nyilván. :) Mondjuk nem jutott előbb eszembe, hogy a kolléga valszeg szkennelt képekkel tele lévő PDF-re gondolt, szóval jogos, hogy hozzátetted. :)

(#36260) prohardver27:
Szívesen, de végül is melyikre írtad, hogy Te is ezt találtad? :D

(#36265) andatti:
[link]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36268) Sk8erPeter válasza MaxxDamage (#36256) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mp3 albumom szeretném .flac -ra konvertánli"
Ennek mégis mi a jó búbánat értelme van? :W Attól nem lesz lossless az mp3, hogy olyan formátumba konvertálod... :DDD Az #36258-asban leírt magyarázatod sem indokolja. És jópár helyen előfordul, hogy valakik így töltenek fel "lossless" audio fájlokat, hogy korábban mp3-formátumban volt... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36269) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!

Az megoldható valamilyen programmal, hogy egy olyan pendiveot készítsek, amire több windowst felmásolok és bootolás után tudom kiválasztani, hogy melyiket szeretném telepíteni?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv, és kellemes ünnepeket! :)

(#36270) Troy. válasza SP4C3 (#36264) üzenetére


Troy.
addikt

Ezek a kulcsszavak megvoltak, de nem találtam értékelhetőt. Azért köszi.

[ Szerkesztve ]

.

(#36271) MaxxDamage válasza Sk8erPeter (#36268) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hagytam is, jó az mp3 -ban is ! :B :K
Mindenesetre köszönöm az ajánlást, stb.! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#36272) Essejó válasza mcwizard (#36269) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt egy kicsit konkretizálni kellene, mármint a kérdést. Hogy milyen windowst akarsz felmásolni a pendrivera.
Mert ha pl egy 32 vagy 64 bites W7 AIO-t akarsz csinálni akkor Fogod az eredeti W7.iso-t és a Sources mappából törlöd az ei.cfg-t és ezt íratod ki pl Rufus-al. Máris lesz a boot után egy új menűd ami megkérdi, hogy melyik verziót szeretnéd telepíteni w7 Basic, Home pro, Pro, Ultimate...
Ez szerintem Vistánál és W8-nál is működik.
Ha ennél vegyesebb az elképzelés pl 32 és 64 bites egy meghajtón na pláne w7 és w8.1 is az már munkásabb és megmondom nem lehetetlen, de olyat még nem csináltam. Látni láttam már olyan telepítő készletet, de ahhoz kicsi egy 8 GB-os pendrive. Ha érdekel akkor max privátban elmondom merre keresgélj.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#36273) mcwizard válasza Essejó (#36272) üzenetére


mcwizard
tag

Szia Essejó!

A pendrive méretével nem lesz gond. 64 GB áll rendelkezésre. Az elképzelésem a következő lenne:
Pendriveról bootolás után egy hasonló listát dobna ki azzal a kérdéssel, hogy melyiket akarom telepíteni.
Win XP SP3 32 bit
Win7 SP1 32 bit
Win7 SP1 64 Bit
Win 8.1 64 bit
Win 10 64 Bit

Win7-ből van egy multicore verzióm ami úgy működik, amit írtál, hogy felajánlja az egyes típusokat.

Egy kis útmutatást megköszönnék, ha nem nagy kérés, hogy leírd :R

Köszönöm!

Üdv,

(#36274) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A Softros LAN Messenger-hez hasonló programot tudtok?

Olyan kellene, ami nem fizetős :)

A cél, hogy helyi hálózaton levő gépek tudjanak egymásnak üzenetet küldeni.

Próbáltam már a NetWritert is,de azzal az a baj nem mindig indul el, néha érdekes hibát ad és csak gép újraindítás után indul el újra....

Köszi

(#36275) Soma01 válasza kory24 (#36274) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt nézted már? A neve ugyan az: [link]

(#36276) kory24 válasza Soma01 (#36275) üzenetére


kory24
őstag

Nem néztem.
Feltettem, eddig jónak tűnik.

Köszi szépen :R

(#36277) b.janko


b.janko
tag

Keresem azt a programot amivel a fényképeimet tudom rendezni. Tulajdonképpen egy Adobe Bridge szerű progi kéne, de valami olyan ami a kulcsszavakat a képek mappáiban tárolja ha rendszert újra arkok, máshova viszem a képek mappát akkor ott is tudjam használni.
Nem baj ha fizetős ha jól működik. Ugyanide ha a cache file-ket a megjelenítéshez is itt tárolná az is jó lenne. Cserében viszont csak a járatos képformátumok kellenek tehát RAW nélkül is megvagyok :) Illik ez a kérdés a Digitális fotózás topicba is?
Kellemes Ünnepeket!

www.marinero.hu

(#36278) cigam válasza b.janko (#36277) üzenetére


cigam
félisten

Windows intéző?! Tudod csillagozni, címkézni, megjegyzést fűzni hozzá, és megfelelő nézetet választva meg is jelennek ezek az infók.

Keress magadnak egy szimpatikus fényképkezelőt, és ne fájl szinten babusgasd őket.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36279) andatti válasza Sk8erPeter (#36267) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi szépen. Úgy tűnik beválik... Bár nem tudok angolul.
Ami viszont zavar, hogy szépen kijelöltem, hogy a duplikált fájlokból mit akarok törölni, de a delete gombot nem találtam meg a menüsorban és a legördülő menüben sem. /Hogy egy mozdulattal, az összes kijelöltet törölje.../

Így jobb híján méret szerint sorba rendezve, a kipipáltakat kijelölöm egérrel és akkor a klaviatúra delete gombjával törlöm az adott fájlt. (csak azt az egyet). Kicsit macerás és hosszú, de jobb, mint a semmi.
/Rég nem voltam ilyen béna és tanultam is angolt, de nem igazodom ki ezen... /

(#36280) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

olyan programot keresek amivel belehet állítani a wifi kártyát, hogy melyik jelre csatlakozzon fel ugyanazon ssid-nél.

Adott egy router és egy repeater. Utóbbi jele erősebb erre megy fel automatikusan, de az kellene hogy a routerre csatlakozzon. (fizikailag nem lehet hozzáférni a két eszközhöz. Hálózatból routerre fellehet menni, a repeatert nem lehet elérni (behalt).
Mindkettő SSID-je, Ch-e ugyan az. Csak a MAC cím más (és az IP persze).
Az egyedüli lehetőség eddig az volt, hogy valahogy árnyékolással-gépmozgatással felcsatlakoztatni a routerre (egy pillanatra ez a jel legyen az erősebb), és a "barangolási hajlandóságot" levenni 0-ára. Így az eredeti helyére visszakerült gép nem ugrik át az erősebb jelre (a behalt repeaterre). De ez csak ideiglenes megoldás, újraindítás után elveszik, újra kell kínlódni stb...
Van valami segédprogram, bármi amivel belehet állítani hogy a két eszköz közül csak az XY MAC címűre csatlakozzon fel, és másikat hagyja figyelmen kívül?
Leszedtem az intel pro set wireless software-et, de nem találtam benne beállítható AP-ot MAC címmel.

Köszi!

free your mind

(#36281) Jazz válasza Jazz (#36280) üzenetére


Jazz
veterán

Megoldva...bedobom, ha másnak is kéne: intel wireless pro set-el elérhetővé vált adott hálózat vezeték nélküli tulajdonságainál a kapcsolat beállítási engedélyezés "intel" konfigurálásának kötelező hozzáférési pontjának MAC címmel történő megadása. :Y

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#36282) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok.
Ha már wifi is szóba került, keresnék Wifi Direkt-en működ (vagy hasonló elven) olyan Pc-s app-ot (win és Linux mint alá) ahol az androidos készülékekkel könnyen kiépíthető egy viszonylag gyors, és egyszerűen használható file transzfer kapcsolat. Követelmény lenne még, hogy ne csak fájlokat lehessen így mozgatni, hanem könyvtárakat is.
Köszönök minden tippet.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#36283) tpeter77 válasza Jazz (#36281) üzenetére


tpeter77
addikt

laptopon kerested ezt a beállitást, igaz?
de létezik androidra is hasonló?

(#36284) Jazz válasza tpeter77 (#36283) üzenetére


Jazz
veterán

Androidra még nem találtam megoldást. De ha találok szólok.:)

free your mind

(#36285) Essejó válasza mcwizard (#36273) üzenetére


Essejó
veterán

Én ehhez kevés vagyok, mint írtam láttam már hasonlót, de nem én követtem el.
a Piszkoswindowson kéne körülnézned és segítséget kérned hozzá.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#36286) alratar


alratar
addikt

Tudnátok ajánlani jelszó tároló programot? LastPasst ajánlották, de én jobban szeretném a jelszavaim offline tárolni a gépemen.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#36287) kispx válasza alratar (#36286) üzenetére


kispx
addikt

(#36288) Dumi86


Dumi86
senior tag

Sziasztok. Ultradefrag programról valakinek vélemény vagy tapasztalat? Érdemes használni win10 gyári töredezettségmentesítő helyett?

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#36289) alratar válasza kispx (#36287) üzenetére


alratar
addikt

Köszönöm

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#36290) kispx válasza Dumi86 (#36288) üzenetére


kispx
addikt

Nagyon relatív a kérdésed. Én pl nem használnék ultradefragot.

Néhány mérést eredménye van az oldalon, de itt sem látom, hogy az ultradefrag sokkal jobb lenne, mint a beépített.

Ha nagyon akarsz töredezettség mentesíteni, akkor inkább a mydefragot ajánlom. De kérdéses, hogy >1 órás töredezettségmentesítés megéri, néhány ms változás.

(#36291) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Keresek ingyenes PDF szerkesztő programot. Olyat, amelyikkel pl ezt a nyomtatványt is ki lehet tölteni.
Találtam is egyet, de nincs semmi referenciám a helyről, programról (tartalmaz-e vírust, vagy valami más "apróságot"). Az Avast engedte installálni, futtatni.
Van valakinek tapasztalata ezzel a programmal kapcsolatban, vagy tudtok ajánlani valami megbízhatóbbat ?

mezis

(#36292) Dluinet válasza mezis (#36291) üzenetére


Dluinet
nagyúr

asszem ezt konkrétan abevjava-val lehet letölteni, kitölteni, elküldeni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36293) Fire/SOUL/CD válasza mezis (#36291) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#36294) mezis válasza Fire/SOUL/CD (#36293) üzenetére


mezis
nagyúr

Köszönöm !
(Már régóta a Foxit Reader-t használom az Adobe helyett, de egy pillanatra sem gondoltam volna, hogy egy READER lehet WRITER is ! :o )

mezis

(#36295) ollie válasza mezis (#36294) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A PDF formokat még a sima Adobe Readerrel is ki lehet tölteni szerintem.

***

(#36296) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Üdv!
AAC hangfájlból különböző csatornákat hogy tudom kiszedni külön fájlokba? MKV-ból MKVExtract-al kinyertem egy 6 csatornás AAC fájlt, amit az Audacity nem kezel. Ebből nekem csak a hátsó csatornák kellenének, és azt szerkeszteném tovább. Erre keresnék valamilyen programot. :R

4 8 15 16 23 42

(#36297) ollie válasza tonyrulez (#36296) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak le kell tölteni hozzá egy plugint: [link]

***

(#36298) tonyrulez válasza ollie (#36297) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszönöm :R

4 8 15 16 23 42

(#36299) bluemirage válasza ollie (#36295) üzenetére


bluemirage
őstag

Valóban ki lehet az Adobe Readerrel is és ajánlott azt használni hozzá, mert a pályázati űrlapok és nyomtatványok jellemzően adobe termékekkel készülnek és azon vannak tesztelve. Nincs bosszantóbb, mint egy alternatív readerrel folytatott nyomtatvány kitöltés (pl. pályázat dokumentáció) aminek közben, utána egyszer csak elszállnak az adatok, vagy nyomtatáskor hülyén jelennek meg.

Ahogy mondani szokták "az okos ember saját hibájából tanul, máséból karriert csinál" :D
Én szívtam eleget, így form kitöltésre, csak az origit használni, mert semmi kedvem uuuupsz után újra kezdeni a kitöltést... volt, hogy 1 napi munka szállt el, mert másnap szinte üres volt az előző nap fáradságosan kitöltött form!

Néhány soros egyszerű form-ok esetén nincs mit kockáztatni. :) Ott mehet a foxit vagy más.

Meliora sunt bono inimica

(#36300) mezis válasza bluemirage (#36299) üzenetére


mezis
nagyúr

Ismerősömnek kerestem a kitöltő programot. Az Adobe Reader-el az volt a gondjuk, hogy csak nyomtatni lehetett a kitöltött dokumentumot, elmenteni nem.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.