Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37251) PHM válasza Dinter (#37249) üzenetére


PHM
addikt

Üdv!
Milyen, lehetőleg freeware programmal lehet DVD-ből avit csinálni?
(Külön-külön a vobokat át tudom alakítani, de egyetlen videó fájlt
szeretnék csinálni a DVD filmből.)
Előre is köszönöm.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#37252) genndy válasza Dluinet (#37244) üzenetére


genndy
addikt

Mondta. Viszont már 8 éve hogy meghalt. Don LaFontaine. Amúgy tényleg ebből élt, ő volt "A hang".
Nyilván van más, nagyon hasonló orgánumú utódja, YT-seknek meg van ilyesmi hangú ismerőse, hangtorzítója, stb.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#37253) spe88 válasza cigam (#37243) üzenetére


spe88
senior tag

Úgy értettem, ha bármelyik mappába belemásolok valamit, akkor az automatikusan linkelődik az új helyre!

van 2 mappa:

A mappa és B mappa

az A és B mappában lévő mappák neve azonos. Így az A mappa mappáinak az elemei lennének a B mappa mappáiba linkelve.B-ben persze van egy halom másik is, ami A-ban nincs.

Nem tűnik nekem bonyolultnak csak van valami szoftver, ami ezt kezeli.

Kipróbálom, amit ajánlottál. Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#37254) Dinter válasza PHM (#37251) üzenetére


Dinter
addikt

Most ez vagy nem válasz akart lenni, vagy nem értem.

(#37255) cigam válasza PHM (#37251) üzenetére


cigam
félisten

avidemux, handbrake,...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37256) cigam válasza spe88 (#37253) üzenetére


cigam
félisten

Lehet, de tökre nem értem.
Figyeled a könyvtárat, és ha változik valami, lefuttatod a linkelő parancsot, pl.mklink /d /h %1 c:\mashova\konyvtar

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37257) Willie válasza PHM (#37251) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Ha nem ragaszkodsz az avi kiterjesztéshez, akkor a makemkv is opció lehet.

(#37258) Kernel válasza Dinter (#37254) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezen nincs mit nem érteni, ezen a fórumon nem ritka, hogy valaki mellékattint, velem is előfordult már.

Így lesz új helyett válasz, semmi különös nincs ebben. Valójában szót sem érdemelne, de az is gyakori eset, hogy egyesek csodálkoznak rajta, én inkább ezt nem értem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37259) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Olyan progit keresek, amelyik a Ms.Edge-en futó videót el tudja menteni.

Az előzmény a következő:
Thunderbird ajánl egy linket, katt, Firefox, jelenti, hogy Flash Player összeomlott. Thunder, link másolás, Ms.Edge - beillesztés és minden OK. Látom, hogy az Edge letölti a videót, csak nem tudom hová, és így se közbe, se utána nem tudok menteni.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#37260) cattus válasza macera2 (#37259) üzenetére


cattus
őstag

Letöltések mappát nézd meg.

Do the thing!

(#37261) macera2 válasza cattus (#37260) üzenetére


macera2
aktív tag

Letöltések mappába csak a Firefox Setup 45.01.exe van. A PC-n pedig W.10. A Thunderen a hivatkozás címének másolása után, Edge, beillesztés, és u.az a kép jön be mint a Fox-nál, csak itt nem írja ki, hogy Adobe Flash bővitmény összeomlott, , hanem kezdi lejátszani a videót. Az A.Flash egyébként naprakész. Vagy annak még vannak bővítményei, kiegészítői?

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#37262) Met


Met
nagyúr

A tálcán lévő naptárat (ami az órára kattintással jön el) milyen programmal lehetne helyettesíteni ami mutatná az ünnepnapokat is?
A jelenléti ívet az alapján szoktam kitölteni hogy melyik nap volt hétvége. Március 15-öt tudtam hogy volt de húsvét nem jutott eszembe és nem is húztam ki. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37263) kraftxld válasza Met (#37262) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha használsz Outlook-ot akkor abban meg lehet jeleníteni az ünnepnapokat:

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37264) Met válasza kraftxld (#37263) üzenetére


Met
nagyúr

Windows Live Mail van, win7-en.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37265) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Frissen telepitett windows 10 64bit pro -rol szeretnékmentést késziteni. Későbbi 0-rol valo vissza rakasra.
Symantec Ghost-rol olvastam hogy a windows 10-el gondja van.
Mivel tudnám megoldani?

(#37266) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy képvetítést, az lenne a kérdésem, hogy ehhez milyen programot ajánlanátok? Olyanra gondoltam, ami nem egyszerűen egymásra rakja a képeket, hanem valami kis keretet ad az egész videónak, például láttam olyat, hogy miközben mutatott egy képet, néhányat lehetett látni mellette körben, mintha egy asztalon lennének szétszórva, egy másikban pedig, mintha az összes kép a falra lenne ragasztva, és össze-vissza rázoomol a képekre.

Eddig az animoto oldalt találtam, ahol lehet hasonlót készíteni, viszont egy 42$ egy hónapra (ha fullHD-ban, logo nélkül szeretném), azt egy darab videóért kicsit sokallom, esetleg lenne valami javaslatotok?

Előre is köszi.

(#37267) lanszelot válasza petyus_ (#37266) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem igazán irtad hogy weboldal, vagy youtube, vagy csak pc-n mutogatnád, igy :
open office, libre office, powerpoint
Ezeket videoba is kimentheted

(#37268) cigam válasza lanszelot (#37265) üzenetére


cigam
félisten

A beépített miért nem jó? Tud image fájlt készíteni, a telepítő javítás opcióját választva simán visszatöltheted.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37269) lanszelot válasza cigam (#37268) üzenetére


lanszelot
addikt

A beépitettel már win7 alatt megszivtam egyszer, azota oda a bizalom.

(#37270) Phvhun válasza lanszelot (#37265) üzenetére


Phvhun
őstag

Ez a legjobb erre a célra, és az egyetlen értelmes program ami ingyenes: Macrium Reflect

Logoutos cikk róla: [link]

(#37271) petyus_ válasza lanszelot (#37267) üzenetére


petyus_
senior tag

Videót szeretnék belőle csinálni, zenével alatta.

Valami hasonlót:

https://www.youtube.com/watch?v=_3BLVR-s2Z4

(#37272) Sk8erPeter válasza Phvhun (#37270) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az is jó, meg a DriveImage XML is egy értelmes alternatíva, a Runtime Live CD-ről érdemes futtatni, bár elvileg épp futó rendszert is képes klónozni.

Sk8erPeter

(#37273) pc360 válasza lanszelot (#37269) üzenetére


pc360
addikt

+1 Macrium Reflect Free

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37274) a.gabriel


a.gabriel
tag

Egy olyan Blue-Ray rippelő programot keresek ami az alábbiakat tudja:

- a filmből ki lehessen venni belőle a menüt
- a filmen lévő feliratokat kitudjam választani
- mvk, illetve ISO kiterjesztésre tudjam menteni
- könnyen kezelhető legyen

Régebben a dvd decryptert és a dvd shrink-et használtam ezekre.

Minden bizonnyal van akinek nagy tapasztalata van ebben, azért itt kérdezem meg, és nem állok neki ismeretlenül mindenféle programot kipróbálni.

Köszönöm előre is a segítséget!

A minőség az nem véletlen!

(#37275) pc360 válasza a.gabriel (#37274) üzenetére


pc360
addikt

MakeMKV és MKVToolNix (itt vannak winhez a letöltések)

Az előbbivel MKV-t gyártasz, a másodikkal kidobhatod a fölösleges sávokat belőle.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37276) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ebben a videóban a 7:10 perctől a "mozgó képeket" milyen programmal lehet elkészíteni? Ehhez egyébként videót kell felvenni, vagy valami speciális kamerával kell fényképezni?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37277) Kernel válasza adamssss (#37276) üzenetére


Kernel
nagyúr

Lassítás, gyorsítás, akadozás elmosása:

https://www.youtube.com/watch?v=hSm9BpTiJ6Y

Ez persze csak egy példa, amit hirtelen feldobott a kereső, lehetséges másféle videoszerkesztő program is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37278) Gallac


Gallac
senior tag

Kedves Fórumozók! Az alábbi konfigot Win 7 hun 32 bit Proffal kipróbáltam, szerintetek Win 10 jobban futna rajta? Asus P4800C Deluxe alaplap, Intel P4 2.8 Ghz Cpu, 4*512 DDR 400 ram, Shaphire 3650 ATI VGA, 250 GBYTE Wd sata2 7200 rpm Hdd, Lg Dvd-Rom, tudom nem egy erőgép, de ha jobban kihasználja a Win10 a szűkös erőforrásokat akkor ráhergelném, amúgy jótékonysági célra ajánlanám fel egyszerű netezős, wordözős pc-nek. Kösz mindenkinek az infot. :C :R

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#37279) bluemirage válasza Gallac (#37278) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez ide offtopic.
Simán kipróbálhatod magad is... 1-2 óra és már látod a W10-es végeredményt.
Szerintem a W10 x86 (azaz 32bites), rosszabbul fog menni rajta, mint a W7 x86. Én legalábbis erre számítanék. Flash, komplex weblapok, a böngésző memóriazabálása miatt szerintem határeset a netezésre is... kell majd hozzá türelem. Az XP felett, sok feladatnál egy 2 magos celeron is hatékonyabb tud lenni, mert az OS igényli és jól ki is használja, hogy skálázható magokra a feladat. Persze ha az öreg P4-es támogatja a HT-t, akkor azért még van esély, hogy élvezhetően lehet rajta netezni. Ezek a jobbak is már 2004-ben, azaz 12 éve jelentek meg.

Meliora sunt bono inimica

(#37280) Gallac válasza bluemirage (#37279) üzenetére


Gallac
senior tag

Szia köszi az infot, lehet nem erőltetem, mivel cimborám mondja, hogy a youtube.com-on az alap 360p, 240p online videok is akadoznak, hasonló konfigon csak 3 GHz-es HT-s P4-el... marad a WIN7 ... amúgy ez is tudja a HT-t :R

[ Szerkesztve ]

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#37281) Gallac válasza bluemirage (#37279) üzenetére


Gallac
senior tag

Meg ajánlottak a Linux MInt XFCE-t.. :D

''..Mobiltelefon vonóhoroggal eladó...''

(#37282) bluemirage válasza Gallac (#37281) üzenetére


bluemirage
őstag

Műszakilag előrébb lennél egy Linux-al, Ubuntu, vagy akármi... De ajándéknak nem illik :D Befonnák a hajukat!

Meliora sunt bono inimica

(#37283) weman válasza adamssss (#37276) üzenetére


weman
csendes tag

Szerintem az Adobe After Effects a legalkalmasabb progi, amivel ezt kivitelezheted.
Itt van két tutorial, amik alapján te is elkészítheted saját slow motion videóidat:

https://www.youtube.com/watch?v=SlkxFc4yze8

https://www.youtube.com/watch?v=0TnUydIi4FU

(#37284) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Van olyan program, Windows-ra amivel a monitor-t lehet állítani olyan módokra mint pl.: Samsung monitoroknál vagy Asus monitoroknál van: Night View mode, Game mode, Scenery mode stb... ??
Köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#37285) Tikakukac


Tikakukac
titán

Gyors kérdés: futó program ikonjának eltávolítása megy Win10 alatt a tálcáról? Az összeset el lehet tüntetni, nekem csak 1-et kéne :B

Köszi!

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37286) Phvhun válasza Tikakukac (#37285) üzenetére


Phvhun
őstag

Skype-ban van a fejlett beállításoknál, hogy eltünjön a tálcáról ha becsukod.

(#37287) Tikakukac válasza Phvhun (#37286) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem, nekem teljesen általános programot kell bújtatni és nem akkor ha becsukom, hanem ha fut. De csak a tálcáról az ikont. A komplett sort el lehet tüntetni, 1 darabra még nem jöttem rá. :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37288) Kernel válasza Tikakukac (#37285) üzenetére


Kernel
nagyúr

8 Tools to Stealth or Hide Running Program from Appearing in Taskbar or Traybar

Nem kipróbált (Win10 kompatibilitás sem), csak rákerestem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#37289) Tikakukac válasza Kernel (#37288) üzenetére


Tikakukac
titán

Óóó, hát ezek már régen megvannak, power user vagyok csak gondoltam tudtok elsőre valamit. Win10 problémás, végülis megoldottam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#37290) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Valamiért az egér megmozdul és felébred a monitor az alvóállapotból, legalábbis első körben az egérre gondolok. Ezért tudtok esetleg olyan programot, ami a képernyőkímélő bekapcsolásakor az egeret letiltja, de a billentyűzet továbbra is aktív marad?

[ Szerkesztve ]

(#37291) cigam válasza Willie (#37290) üzenetére


cigam
félisten

Kapcsold ki, hogy az egér felébreszthesse a gépet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37292) Willie válasza cigam (#37291) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm szépen, mindig tanul valami újat az ember. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#37293) Dluinet válasza cigam (#37291) üzenetére


Dluinet
nagyúr

eszközkezelő > egér és egyéb mutatóeszköz > egered nevére jobb klikk> tulajdonságok > energiagazdálkodás > eszkőz felébresztheti a gépet elől vegyed ki a pipát

mire leírtam megelőztek

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37294) Willie válasza Dluinet (#37293) üzenetére


Willie
őstag

Köszi Neked is! :)

Érdekes, beállítottam és mégis felébred, hogyha megmozgatom az egeret. :D Kell ennek a beállításnak újraindítás vagy miért lehet?

(#37295) Phvhun válasza Dluinet (#37293) üzenetére


Phvhun
őstag

Nem sleepből ébred a gép, csak a monitor kapcsolódik ki, és az kapcsol vissza egérmozgáskor, ez nem az a beállítás amit a kolléga keres.

Szerintem erre nincs alap windowsos beállítás, max valami progival lehetne megmókolni.

(#37296) Willie válasza Phvhun (#37295) üzenetére


Willie
őstag

Igen, csak a monitor kapcsol ki, a gép folyamatosan aktív a háttérben.

(#37297) pc360


pc360
addikt

Chrome alá tudtok olyan bővítmény, mint amilyen az Opera alatti Gmail Compose? A mailto linkekre kattintva egyből a Gmail szerkesztőjébe dob, és nem a default, nem létező email klienst keresgéli. Kipróbált darab érdekel.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37298) Fire/SOUL/CD válasza pc360 (#37297) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ehhez nem kell külön plugin/addon...
Belépsz a gmail fiókodba, keresősáv jobb szélénél katt a "balra-jobbra mutató nyilacskán" és engedélyezés és ki is léphetsz a gmail fiókból. Hogy megtörtént-e a beállítás azt ellenőrizheted a Chrome-ban:
Chrome/Beállítások/Speciális beállítások megjelenít/tartalombeállítások gomb/kezelők csoport alatt kezelők kezelése gomb és ezt (vagy hasonlót) kellene látnod: [link]

innentől ha egy mailto linkre kattintasz (és persze pl az automatikus bejelentkezés a gmail fiókba is beállított), akkor egyből a levélírás felület jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#37299) rokendrol


rokendrol
senior tag

sziasztok ehez milyen bővitmény vagy program kel hogy letudjam tölteni,,mert a jobb kliknél meg áll a töltés
[link]

chrome használok

[ Szerkesztve ]

(#37300) cigam válasza Willie (#37296) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld ki ezt a képernyővédőt. A beállításaiban kikapcsolható az egér figyelése.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.