Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Sk8erPeter válasza TheProb (#36850) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor illik megírni azt is, hogy melyik volt az.

Sk8erPeter

(#36852) cigam válasza nonsen5e (#36847) üzenetére


cigam
félisten

Ez fura. Nem ismerem az Android-os programokat, de azokban van a hiba(feltéve hogy tényleg sikerült a fájlokba rakni a borító képét).
Ugye az ID tag-oknak is van több verziója. Van amelyik a fájl eleján foglal helyet, van amelyiket a végére teszik. Van olyan program ami nem képes mindegyik verziót lekezelni. mp3tag

iTunes nem kezel minden formátumot, pl. a wma-t sem ismeri.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36853) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan program windowsra amivel mappákat és fájlokat lehet szinkronizálni egymással?
Olyasmit akarok mint amit a mega tud, tehát jobb klikk a fájlra --> szinkronizálás, csak itt nem felhőbe töltené fel a fájlt (végső soron mondjuk oda is), hanem egy másik mappába hardver link formájában. Azaz nem foglalna plusz területet, de ha egyik helyről törlöm a fájlt, akkor a másik helyről is törlődjön és fordítva.
Remélem érthető voltam. Szóval létezik ilyen? :R

[ Szerkesztve ]

(#36854) cigam válasza maestro87 (#36853) üzenetére


cigam
félisten

Most a linkje kell vagy maga a fájl?
Felhőbe is másolja, vagy oda nem kell?

Amúgy meg bármelyik fájl szinkronizáló app.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36855) maestro87 válasza cigam (#36854) üzenetére


maestro87
őstag

A linkje kellene de a linken látszódjon a fájl valós mérete is. A mappát meg amiben ezek a linkek vannak, szinkronizálnám valamelyik felhő szolgáltatóval. Tehát pl. Google drive esetében azt szeretném ezzel kiküszöbölni, hogy ne csak egy könyvtárat lehessen vele szinkronizálni. Ezt a programot már próbáltam, de ezzel az volt a bajom, hogy a fájl egyik helyről való törlésével nem törlődött a másik helyen, csak a fájlban történő módosítás működött. Meg kissé körülményes a link átvitele a szinkronizálandó mappába is.

(#36856) artiny


artiny
őstag

Milyen programmal tudom széthuzni a videot hogy passzoljon a kepernyore (teljessen kitoltse)?
van egy 8" windows 10es tabletem es azon szeretnem hogy menjen ez a funkcio ...telefonon olyan egyszeruen mukodik,nem ertem miert nem megy windowson. (az alap windows 10 lejatszoval sikerult,de annyira zoom lt a videon,hogy a szele nem fért rá a kepernyore)

(#36857) cigam válasza maestro87 (#36855) üzenetére


cigam
félisten

Ennek így látszólag semmi értelme+ a linkeket nem követi le a felhő.
Esetleg egy próbát megér a junction.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36858) cigam válasza artiny (#36856) üzenetére


cigam
félisten

Programmal sem tudsz úgy képarányt váltani, hogyne torzuljon, vagy ne vágja le a széleit. Mutatnál egy fotót?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36859) david5745


david5745
tag

Sziasztok :) Tudtok nekem mondani olyan programot ami írja a CPU GPU terhelést és hőfokot illetve a RAM használatot és persze az aktuális fpst tudom hogy a google a barátom de nem akarok kísérletezni :DDD Segítséget előre is köszi :R

(#36860) brd válasza david5745 (#36859) üzenetére


brd
nagyúr

Játék közben? MSI Afterburner.

The only real valuable thing is intuition.

(#36861) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Keresnék Iso Mountoló progit forrással.

Egy korábbi Daemontoolsom van, lite.. De a telepítőjét nem találom, viszont egy friss a hivatalonak tűnő helyről is vírusos, a bitdefender szerint... :U és már késő van :B

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36862) kraftxld válasza ledgeri (#36861) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36863) Met válasza ledgeri (#36861) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36864) dqdb válasza ledgeri (#36861) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha csak ISO-t mountolnál, akkor Windows 8-tól kezdve program sem kell, elég a dupla klikkelés a fájlra, korábbi Windowsokra pedig ez.

A Daemon Tools telepítője már régóta tele van pakolva PUP-pal, az első szoftverek egyike, amelyhez hozzácsaptak nem kívánt dolgokat, azért jelzett a vírusirtód is.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36865) NewFreee


NewFreee
csendes tag

Halihó! Olyan program érdekelne, amivel lehet folyamatosan pingelni különböző szerver ip címeket, egész nap keresgéltem, de nem találtam... Jó lenne tudni egy kattintásra, ha a munkahelyi hálózat megáll, hogy pontosan mi hol állt meg anélkül hogy be kelljen gépelni minden egyes alkalommal cmd-be hogy mi a helyzet. Tehát olyasmi programra gondolok mint pld. a HLSW, csak sajnos az játékszerverekhez készült. :( Előre is köszi!

(#36866) Sk8erPeter válasza NewFreee (#36865) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Próbáld ki ezt:
NirSoft - PingInfoView
http://www.nirsoft.net/utils/multiple_ping_tool.html

Vagy ezt:

GPING
https://sourceforge.net/projects/gping/

Vagy még ezt, meg ezt is találtam. Igazából a "ping multiple IPs GUI" kulcsszavakra csak úgy hányja a találatokat a Google. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36867) NewFreee válasza Sk8erPeter (#36866) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Köszi szépen, nézem! :DDD

(#36868) Sk8erPeter válasza NewFreee (#36867) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nincs mit, közben egyebeket is linkeltem (szerk. után). Majd írd meg, melyik lett, és milyen!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#36869) NewFreee válasza Sk8erPeter (#36868) üzenetére


NewFreee
csendes tag

Ez a ping info jó kis cucc, teszi a dolgát, köszi! :R Céges gépre sajnos csak freeware jöhet, de majd a másik progira is ránézek.

(#36870) maestro87 válasza cigam (#36857) üzenetére


maestro87
őstag

Már miért ne lenne értelme? Én azért nem használok Onedrive-ot, Google Drive-ot meg hasonlókat, mert a legtöbbjük asztali alkalmazásával csak egy könyvtárat lehet szinkronizálni. Márpedig így nem sok értelme van egynek sem. Ha jól emlékszem egyedül a Mega-val, Tresorit-tal és a Cubby-val lehet a gépen bárhol lévő fájlt vagy könyvtárat szinkronizációra felvenni egy egyszerű jobb klikkes megoldással. Ezek közül pedig csak a Mega rendelkezik elég nagy ingyenes tárhellyel (50GB), de mostanában nem jókat mondanak róla, meg nem olyan biztos a jövője sem mint pl. a Onedrive-nak vagy a Google Drive-nak amiket szívesebben használnék. Na meg ez utóbbiaknak a támogatottsága is nagyobb androidos alkalmazásoknál.

Visszatérve a témára, az általam linkelt programot most kipróbáltam, és a Onedrive leköveti a hardlinket, azaz feltölti a felhőbe. Ha meg a felhőből törlöm, eltűnik a hardlink ahogy kell, csak az a baj vele, hogy az eredeti fájl megmarad. :(((

Ez a junction ha jól látom parancssorral működik, tehát nem valami felhasználóbarát. :( A másik amit linkeltél meg nem épül be a helyi menübe, úgyhogy még keresem az igazit...

(#36871) maestro87 válasza maestro87 (#36870) üzenetére


maestro87
őstag

Javítom magam, Tresorit sem tudja a funkciót. :(

(#36872) cigam válasza maestro87 (#36870) üzenetére


cigam
félisten

A linkelések feltöltésének nem látom értelmét, mert úgysem követi le a felhő.

Nem lehet, hogy csak át kéne gondolnod a felhő szinkront ill. könyvtár használatot? Bár továbbra is a sötétben tapogatózok hogy miért és hogyan, de nem lehetne megfordítani a dolgot?
Pl. a ondrive/munka/képek/ mappáról készítesz egy (hard)linket x:/project/feladatok/ alá?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36873) pc360


pc360
addikt

Üdv! Tudtok olyan videószerkesztőt, ami mindenfelé tud konvertálni, képet forgatni, esetleg vágni is, de nem injektál reklámot és automatikusan induló dolgokat, mint a Freemake Video Converter? Ingyenes és fizetős, de mindenképpen tiszta megoldások érdekelnek az egyszerűség jegyében.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36874) cigam válasza pc360 (#36873) üzenetére


cigam
félisten

Avidemux Megvág, elment, örül. Ha olyan formátum kellene amit nem ismer, akkor azt a TEncoder-el átkonvertálhatod.

+ Most jelent meg Windowsra az Openshot(beta) kiadása.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36875) ledgeri válasza kraftxld (#36862) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

(#36863) Met Köszi

(#36864) dqdb Az infóért nagyon köszi!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36876) maestro87 válasza cigam (#36872) üzenetére


maestro87
őstag

Írtam, hogy teszteltem és leköveti, akkor miért állítod az ellenkezőjét? :F Vagy mit jelent nálad az, hogy "leköveti"? Nem azt, hogy a linket a onedrive mappába téve, nem a linket tölti fel a felhőbe hanem a link által mutatott valós adatot? Mert ezt kipróbáltam és működik a dolog. Sőt régebben az egyik felhőszolgáltatónál (nem emlékszem melyik volt) úgyis működött, hogy csak a fájl vagy mappa parancsikonját! pakoltam be a szinkronizáló mappába.
Próbáld ki, csinálj egy hardlinket egy fájlról a onedrive mappába és webes nézetben meglátod, hogy az eredeti fájlt fogja feltölteni.

Nem fogom a onedrive mappába belepakolni a képek, videók, könyvek, projektek stb. mappát, ha erre gondolsz. Ez már csak azért sem működhet jól, mert pl. nem minden képet, projektet stb. akarok szinkronizálni. Azaz nincs szelektív szinkron lehetőség, így kénytelen lennék két fő könyvtárban tárolni a képeimet (egy ami szinkronizálódik és a onedrive mappában van, és egy ami nem). Meg vannak olyan szoftverek aminek pl. a folyton változó alkatrész könyvtárát is jó lenne szinkronizálni és a programban nincs lehetőség áthelyezni őt más könyvtárba, meghajtóra.

Jó lenne ez a hardlinkes megoldás, csak nem tudom, hogy meglehetne-e azt csinálni, hogy ha törlöm az egyik linket akkor törölje az összes többit és az eredeti fájlt is.

(#36877) pc360 válasza cigam (#36874) üzenetére


pc360
addikt

Naaa, már nagyon kezdett hiánytermék lenni egy korrekt vágóprogram. Köszi a megfejtéseket!

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36878) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Létezik olyan app amivel adott hálózatról képes egy gráfot/fát generálni az egyes aktív eszközök címeivel, stb., gyártó ftlenül, mert tudom, hogy pl a cisco assistant képes ilyesmire.

(#36851) Sk8erPeter: Azt hagyjuk, hogy mit illene és mit nem... :B
Egyébként a Permission Reporter-t használtuk, de ez is korrektnek tűnt, csak a trial eléggé butított.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36879) kraftxld válasza TheProb (#36878) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#36880) Sk8erPeter válasza TheProb (#36878) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Azt hagyjuk, hogy mit illene és mit nem... :B"
Miért hagyjuk, mi a mondandód? :) Ha én idejövök kérdezni, próbálnak a segítségemre lenni, de végül én közben találok egy használhatónak tűnő programot, akkor alap, hogy megírom, hátha másnak is jól jön. Szóval ja, ezt illik. :)

Sk8erPeter

(#36881) Sk8erPeter válasza maestro87 (#36871) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Javítom magam, Tresorit sem tudja a funkciót. :("
De, a Tresorittal lehet bármilyen mappát szinkronizálni, nincs egyetlen dedikált könyvtárhoz kötve, és ezért jár is egy nagy pirospont a programnak (a biztonságosságon túl, meg azon, hogy magyar fejlesztés :D).

(#36869) NewFreee:
Szívesen, örülök, ha bevált. :) A NirSoft cuccok általában elég jók, egyszerűek, mint a faék, de eddigi tapasztalataim alapján stabilan teszik a dolgukat, felesleges sallangok nélkül.
Amúgy a második is ingyenes.

Sk8erPeter

(#36882) TheProb válasza kraftxld (#36879) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi, bár ingyenes appot keresek. De a linkedből kiindulva találtam egy ilyet, kipróbálom majd ezt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36883) TheProb


TheProb
veterán

De ha már témánál vagyunk. Most nézem, hogy az előzőleg linkelt cégnek is van ingyenes asset management, stb. appja, a cégnél meg pont ezen megy a szopás, hogy 26 excelben vannak írkálva az egy PC-k, laptopok, stb. és ugye az sose up-to-datek.. Ugyan ez a helyzet a kiosztott IP címeinkkel...

Használ/használt valaki ilyen jellegű free appokat amik beváltak, jók voltak neki? Mert vmi 21. századi, automatizált megoldás nem ártana, ami pl naponta lecsekkolna minden gépet, IP-t, hogy megvan-e még, kivan-e osztva, stb. (persze ha be van kapcsolva a gép..). Ingyenesség azért lényeges, mert van egy vállalati asset management, report rendszerünk de az 1 kalap szart sem ér, ellenben nyilván pénzt nem adnának ki egy másikért. Azt is tudom, hogy az AD és Deployment server ezek infók egy részét tárolja, de nem 1 helyen és nem mindig átláthatóan.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#36884) maestro87 válasza Sk8erPeter (#36881) üzenetére


maestro87
őstag

Akkor lehet új széfet kellett volna létrehoznom, igazad van. :)
Hiába a magyar fejlesztés, mégsem tud magyarul. :D

(#36885) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Windows 8.1-re keresek valami egyszerű programot, amivel minőségromlás nélkül tudok átméretezni képeket.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36886) Dluinet válasza Bjørgersson (#36885) üzenetére


Dluinet
nagyúr

"minőségromlás nélkül tudok átméretezni képeket."
sokan szeretnének ilyent, de minőség romlás nélkül csak vektoros képeket (objektumokat) lehet átméretezni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36887) Bjørgersson válasza Dluinet (#36886) üzenetére


Bjørgersson
félisten

JPG "artifactolódásra" gondoltam leginkább.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36888) Dluinet válasza Bjørgersson (#36887) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre mit tudok válaszolni?
ne használj JPG formátumot

Topaz Labs Topaz DeJpeg
Topaz Labs Topaz DeNoise
onOne Software Perfect Resize Professional Edition

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36891) Dluinet válasza pc360 (#36890) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pont az IrfanView ismeri a Lanczos-féle képátméretező algoritmust, a Photoshop pedig nem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36892) pc360 válasza Dluinet (#36891) üzenetére


pc360
addikt

És? Mégis sokkal szebb eredményt produkál a PS. Példa:

Irfan / PS

Az a csodaláncos csak egy részletvesztett pixelhalom.
És ez igaz bármilyen IrfanView által generált képre.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36893) Dluinet válasza pc360 (#36892) üzenetére


Dluinet
nagyúr

pl egy megfelelően éles, digitális géppel készült fénykép esetében annyira kihozza az extra élességet, hogy abban a helyzetben inkább maradok a bikubikusnál. link

de biztos véletlen hogy a photoshop használok kérik már a Lanczos-féle képátméretező algoritmust

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36894) Sk8erPeter válasza Dluinet (#36891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az IrfanView kötegelt vagy csak sima átméretezésével, meg a konvertálással kapcsolatban is sajnos nekem is voltak rossz tapasztalataim, pedig alapvetően a könnyúsúlyúsága (és portable-sége) miatt kedvelem a programot. Olykor rettenetesen buta tud lenni, ha másik formátumba mentesz képet persze nem mindig, de ha igen, akkor kellemetlen sok fájlnál (pl. hiába adod meg a transzparenciára vonatkozó beállításokat, mégis elcsesződnek a színek, volt, hogy invertálódtak, vagy egyéb rondaságokat vettem észre a keletkezett képeken), úgyhogy képmanipulációra szerintem nem igazán érdemes használni, én csakis a képek nézegetésére használom. Persze elképzelhető, hogy az adott képeknél a megfelelő beállítások kitapasztalásával talán lehetett volna javítani a helyzeten, de szánja rá az idejét ilyenre az, akinek 48 órából áll a napja... :) Amíg nekem nem, addig inkább használok alternatív programot. Mondjuk ha már itt tartunk, Photoshopon kívül esetleg ajánlhatna valaki jó (offline) célprogramot képek kötegelt átméretezésére és konvertálására. :)

Sk8erPeter

(#36895) pc360 válasza Dluinet (#36893) üzenetére


pc360
addikt

Az előbbi példa egy rohadt jó felbontású NASA TIF-ből lett átgenerálva számodra 800*500 pixeles méretre, amiből szépen látható, mennyire élhetetlen ez a lanczos. Nem részletet hoz elő, hanem pont eltüntet.

Az élesség nem egyenlő a részletgazdagsággal. A átméretezés nem attól lesz minőségi, mert élessé tesz valamit (pontosabban pixelesebbé), hanem ha minél inkább megtartja az eredeti kép íveit, jellemzőit. Nem mindenkinek van hozzá szeme persze...

"de biztos véletlen hogy a photoshop használok kérik már a Lanczos-féle képátméretező algoritmust" Sok inkompetens barommal van tele a világ.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36896) psg5


psg5
veterán

Kerttervező programot keresek, melybe beállítva kert méreteit (lehetőleg dombokat, magasságokat is kezeljen) térkövezést, növényeket is betervezhetek.

F.K.T.

(#36897) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Keresgéltem, de nem találtam...
...mivel lehet komplett Instagram profilokat vagy ami még jobb, onnan csak meghatározott képeket (videókat), amiket én jelölök ki, egyszerre többet, letölteni, akár a kép melletti hozzászólásokkal?
Régóta érdekel. Ilyen képek egyenkénti letöltést ismerem, nehézkes lenne bizonyos esetben.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#36898) pc360 válasza pigsty (#36897) üzenetére


pc360
addikt

Ezeket a találatokat nézted?

Sk8erPeter: A FastStone Image Viewer vagy a FastStone Photo Resizer kicsit jobb munkát végeznek. A Lanczos3-mal kicsit szebb képeket generálnak az IrfanView-nál, de azok sem tökéletesek. Nagyon sokat kipróbáltam, de a Photoshop szintjét egyik sem éri el.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#36899) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan programot keresnék, ami két könyvtár tartalmát hasonlítja össze. NAS-on tárolt képeimről hetente készül automatikus backup. Időnként (mondjuk havonta) szeretném az utolsó mentést összehasonlítani az eredeti állományokkal, hogyha egyezik, akkor a korábbi mentéseket törölhessem.

Köszönöm a segítséget :R.

(#36900) bluemirage válasza Jim74 (#36899) üzenetére


bluemirage
őstag

Én nem használnék erre külön programot.
Total Commander -- Parancsok -- Mappa szinkronizálás
Majd "összehasonlítás" gomb bal felső sarokban.
A másik oldalon van a szinkronizálás gomb, de elég sok okosság és testreszabhatóság van még itt.

Meliora sunt bono inimica

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.