Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37851) Dluinet válasza ollie (#37840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hiteltelen vagyok, mert MS Office csomagot több mint tizenöt éve nem használom, így nem is tudom, hogy miben lenne jobb, nekem inkább csak felesleges

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37852) sutszi


sutszi
veterán

Total Commander alternatívát keresek ami lehetőleg free/open source. Van valami tényleg kiforrott alkalmazás?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37853) pc360 válasza sutszi (#37852) üzenetére


pc360
addikt

Double Commander

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37854) ZCoyote válasza sutszi (#37852) üzenetére


ZCoyote
őstag

Free Commander, Multi Commander

Romani ite domum.

(#37855) sutszi


sutszi
veterán

Köszi. Megnézem őket.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#37856) Joker88


Joker88
őstag

WinRAR helyett valaki valamit ? magyar nyelvű kellene,lehetőleg ingyenes. :U

In loving memory of Garrett Lockhart

(#37857) Dluinet válasza Joker88 (#37856) üzenetére


Dluinet
nagyúr

7zip
de ha csak becsomagolni kell, akkor a Windows beépített is jó

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37858) pc360 válasza Dluinet (#37857) üzenetére


pc360
addikt

Vagy Bandizip. Az egy kicsit átmenet a kettő közt.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37859) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Olyan programot/zenei szolgáltatást keresek, ahol a zenéket nem csak streamelni lehet, hanem akár fájlba el is menteni (már ha létezik ilyen). :)

A Spotifyt használom most, alapvetően megvagyok elégedve mind a választékkal, mind a hangminőséggel, gépen és telefonon teljesen kiszolgál. Azonban autóban (pendriveról lejátszás) már nem működik a dolog, a programból nem lehet kimenteni zenéket (ami érthető, hiszen ha kimentenél mindent ami tetszik, utána senki nem fizetne elő tovább). Másik hely ahol használnám de nem lehet, a GTA 3/Vice City/San Andreasba (elkapott a nosztalgia láz :DDD ) lehetőség volt mp3 zenéket betenni, és azt egy plusz rádióállomáson hallgatni amikor egy járműbe száll be az ember, de így erre sincs lehetőség. :N

Tudtok ajánlani olyat, ahol hasonló választékból és jó minőséggel lehet zenéket (számonként összeválogatva) örökre megvásárolni akár MP3-ban? :F :R

[ Szerkesztve ]

(#37860) ollie válasza Sidorovich (#37859) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudtok ajánlani olyat, ahol hasonló választékból és jó minőséggel lehet zenéket (számonként összeválogatva) örökre megvásárolni akár MP3-ban?

Google Play

***

(#37861) onlineair


onlineair
tag

Hello, kb 100db .mp3 fájl elé szeretnék egy 2mp-es szintén .mp3 fájlt beilleszteni (ugyanazt az összes esetében) Mivel lehet ezt a leggyorsabban kivitelezni hogy ne egyenként kelljen lehetőleg?

[ Szerkesztve ]

(#37862) bluemirage válasza onlineair (#37861) üzenetére


bluemirage
őstag

parancssorosan ezzel lehet megcsinálni. Vannak példák, többféle megoldás. Ezeken kellene végigmenni, kísérletezni.
Sajnos a változó fő mp3 fájl nevét paraméterrel le kell programozni, mint változót. Tudom, hogy ennek utána kell járni, de lehet, hogy más sem tud konyhakész drag&drop tool-t.
Sajnálom.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#37863) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

ios vagy iphone emulátort keresnék pc-re, ami képes az AppStore-beli programok futtatására.

thx!

(#37864) artiny


artiny
őstag

Miyen programmal lehet profibbá tenni egy videot vitascene, after effekt - effekteket, vagy valami latvanyt, betuket, szoveget elhelyezni a videoban?

(#37865) akaido válasza scott_free (#37863) üzenetére


akaido
addikt

Válogathatsz kedvedre tele a net. :)
Apple "szagértő" barátom az ipadian-t javasolja: [link]
Ezen túl vannak még:
- [link]
- [link]
- [link]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37866) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

adott két gép: XP 32 és W10 64 OS-el.

Van valamilyen direkt wifi program, amivel egyszerűen átlehet húzni több száz Gb-ot az XP-s gépről a Win10-esre?

(Hálózat nem játszik, nem látják egymást. Sem mobile rack, vagy külsős vinyós megoldás. Sem direkt USB kábel.)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#37867) SP4C3 válasza Jazz (#37866) üzenetére


SP4C3
veterán

LAN + Teamviewer, látni fogják egymást.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37868) rokendrol


rokendrol
senior tag

Egy kérdés melyik a jobb win 7 win 8 win 9 win10 és miért?

(#37869) SP4C3 válasza rokendrol (#37868) üzenetére


SP4C3
veterán

Nem ilyen egyszerű, másrészt meg windows 9 nem létezik és remélem csak trollkodni akartál.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37870) akaido válasza rokendrol (#37868) üzenetére


akaido
addikt

Nekem (win8) hogy a "kilenc" a top, mert volt legalább annyi eszük, hogy nem adták ki... :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#37871) rokendrol válasza SP4C3 (#37869) üzenetére


rokendrol
senior tag

nem nem ,nekem azt mondták ne menjek win 10 -re mert még mindég jobb az win 7,,azért kérdeztem,hogy miért ?

(#37872) SP4C3 válasza rokendrol (#37871) üzenetére


SP4C3
veterán

Talán azért mondták, mert nincs annyira tele felesleges sz@rságokkal, és kevesebbet is kémkedik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37873) rokendrol válasza SP4C3 (#37872) üzenetére


rokendrol
senior tag

akkor melyik a jobb?

(#37874) cattus válasza SP4C3 (#37872) üzenetére


cattus
őstag

Komolyan, még mindig itt tartunk, hogy a Win10 kémkedik, bezzegrégen nem? :U

Do the thing!

(#37875) ollie válasza rokendrol (#37873) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A win9. Ne hallgass azokra, akik szerint nincs, azt csak a gyíkemberek próbálják elhitetni a világgal. ;]

***

(#37876) SP4C3 válasza rokendrol (#37873) üzenetére


SP4C3
veterán

Átlag felhasználónak Win7, ha engem kérdezel.

@cattus - Igen, annak ellenére, hogy a user "beállítja", hogy ne kémkedjen/ne pofázzon haza. Tiszta android/google system.

@ollie - Gyíkember volnék? ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37877) Jazz válasza SP4C3 (#37867) üzenetére


Jazz
veterán

TW-el hogy mozgatsz winchester-nyi adatokat?

free your mind

(#37878) Rimuru válasza SP4C3 (#37876) üzenetére


Rimuru
veterán

Mit szolsz a win7-ben levo telemetriahoz? elkuldi ugyan azokat amiket a winx is. :P

Jazz: miert nem latjak egymast a gepek? nem ugyanazon a halozaton vannak? pingelni se lehet? Most igy hirtelen pl egy FPT szerver jut eszembe (FileZilla)

rokendrol: Egy adott feladatra, hw-re, stb lehet hogy jobb az egyik mint a masik viszont igy nem lehet megmondani, hogy melyik a jobb.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#37879) SP4C3 válasza Jazz (#37877) üzenetére


SP4C3
veterán

úgy, hogy LAN-on küldöm. IP címet írj majd a tárcsázáshoz.
PL:

Előtte majd a beállításokat böngészd át és engedélyezd a LAN kapcsolatokat.

@colomb2 - Ott legalább ki lehetett gyomlálni és befogta a száját, ha meg szűz volt, akkor meg ott volt a tűzfal, ahogy most is a winx-nél.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37880) Jazz válasza Rimuru (#37878) üzenetére


Jazz
veterán

Szerintem ez ilyen windows gyerekbetegség. Ősrégi 32bit-es xp és új win10 64bit. Hiába az egy hálózat, azonos munkacsoport, minden engedély, a megosztott vinyóhoz/mappához nem lehet hozzáférni.

free your mind

(#37881) Phülöp válasza Jazz (#37866) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha egyszeri alkalom, én biza kiszedném a forrás vinyót és rádugnám a cél vasra a másolás erejéig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37882) Jazz válasza SP4C3 (#37879) üzenetére


Jazz
veterán

Meglehet ezt oldani úgy hogy nem hubon, vagy routeren csatlakozik a két gép egymáshoz, hanem wifi- direktbe? (Mint amikor direktbe összekötöd a két gépet usb-n)

free your mind

(#37883) Met


Met
nagyúr

Ingyenes partíció kezelő programot keresek, a C-hez kellene hozzá adnom egy üres partíciót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37884) Venyera7


Venyera7
senior tag

Sziasztok!

Kellene egy progi, amivel régi 1024X768 képpontos képet kb. 10évesek feltudnék konvertálni 3840X2160ra?

(#37885) pc360 válasza Venyera7 (#37884) üzenetére


pc360
addikt

Azt ugye tudod, hogy a kép kinyújtva ugyanolyan rossz felbontású marad? A "felkonvertálás" szónak ebben az esetben nincs értelme. És még a képarány se stimmel, amit írtál.

Ha a kép esetleg megtalálható lehet neten, nézd meg a google képkereső részen (fel tudsz tölteni saját képet, hogy az alapján keressen), hátha találsz az alapján jobb felbontású verziót!

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37886) Venyera7 válasza pc360 (#37885) üzenetére


Venyera7
senior tag

:R :R

(#37887) Met válasza Met (#37883) üzenetére


Met
nagyúr

Lemezkezelőben inaktív a kötet kiterjesztése. Letöltöttem néhány programot (AOMEI Partition Assistant, EaseUS Partition Master Free) amiknél inaktív a másik meghajtó (ha a C van kijelölve akkor az üres inaktív, ha az üres akkor a C-t nem lehet kijelölni), egy program van ami tudná de csak a fizetős verzió.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#37888) SP4C3 válasza Jazz (#37882) üzenetére


SP4C3
veterán

Wifi router kelleni fog.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#37889) brd válasza pc360 (#37885) üzenetére


brd
nagyúr

Ha minden kötél szakad, elküldheti a CSI csapatának, azok egy ATM kameraképéből is ki tudnak hozni olyat, hogy az ATM előtt álló furgon visszapillantó tükrében visszaverődő képen az ATM előtt álló ember hátán a ruhába varrt márkanév elolvasható legyen és ha még kapnak pár napot, akkor a kínai tartomány nevét is meg tudják mondani, ahol készült a ruha.

The only real valuable thing is intuition.

(#37890) pc360 válasza brd (#37889) üzenetére


pc360
addikt

:DD

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#37891) Jazz válasza SP4C3 (#37888) üzenetére


Jazz
veterán

Úgy értem hogy router nélkül wifin. Tehátbaz egyik forrás a.host.

free your mind

(#37892) Rimuru válasza Jazz (#37891) üzenetére


Rimuru
veterán

Csinalsz egy hostpotot a winx-es geppel XP-n pedig racsatlakozol. [link]

Vigyázat, csalok!

(#37893) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani egy olyan programot, amivel DVD lemezből lehet ISO fájlt csinálni?
Van egy DVD, amit egy ilyen DVD-kazetta kombós gép digitalizált kazettáról. Arról szeretnék backupot csinálni, lehetőleg ingyenes programmal, ami nem éget a felvételre semmiféle vízjelet vagy ilyesmi. :) :R

Próbálkoztam Google első találataival a "DVD to ISO" keresésre, de egyikkel sem sikerült használható eredményt produkálnom. Vagy fizetősek, vagy valamilyen korlátozott funkciója van az ingyenesnek, az egyetlen teljesen ingyenes által készített ISO-t pedig nem sikerült lejátszanom. (Az eredeti DVD-t lemezről egyébként pedig igen.) :(

[ Szerkesztve ]

(#37894) sfdrakex válasza Sidorovich (#37893) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Régen a DVDshrinket használtam ilyenre, de szerintem az összes cd/dvd író progi is tud lemezről képfájlba menteni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#37895) cigam válasza Sidorovich (#37893) üzenetére


cigam
félisten

az egyetlen teljesen ingyenes által készített ISO-t pedig nem sikerült lejátszanom.

Melyik volt az, hogyan csináltad?

Itt egy ingyenes promo a megfelelő programmal ;)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#37896) mezis válasza Venyera7 (#37884) üzenetére


mezis
nagyúr

FastStone Image Viewer Ctrl/R (átméretezésújraszűrés) ilyet is tud, de mint már írták csak "szétkenni" fogja.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#37897) Jazz válasza Rimuru (#37892) üzenetére


Jazz
veterán

Nekem az kell hogy áttudjam mozgatni az egyik gép vinyóját kompletten a másikra.

free your mind

(#37898) Phülöp válasza Jazz (#37897) üzenetére


Phülöp
addikt

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#37899) kraftxld válasza Jazz (#37880) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tűzfal / felhasználói hiba, rengeteg helyen megy ilyen beállítás.
A legegyszerűbb, ha csinálsz a win10-es gépen egy helyi admin felhasználót jelszóval, megosztod a mappát teljes hozzáféréssel.
Majd pedig az XP gépen ip cím alapján felcsatlakoztatod mint hálózati meghajtót. Pl.: \\192.168.0.4\kecskebogyo és megadod a felhasználónevet + jelszót amit a win10 gépen csináltál. Ha nem akarsz napokig másolni akkor egy routeren keresztül kösd össze.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#37900) akaido válasza Met (#37887) üzenetére


akaido
addikt

https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html (mobilról küldöm a linket)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.