Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36101) attiati


attiati
veterán

PC-re (win 7-re) létezik adattömörítős böngésző?
Olyan, mint androidra az Opera mini.

Mobilnetet lövöm át az asztali gépre, és jó lenne, ha nem zabálná az adatforgalmat.

(#36102) FoxiestFox válasza attiati (#36101) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Felteszed az Operát, és bekapcsolod benne az Opera Turbót.

(#36103) brd válasza FoxiestFox (#36092) üzenetére


brd
nagyúr

Ezzel sajnos nem találkoztam még. Esetleg a program fórumán nem írnak erről? Ill. más weboldalak rendesen működnek IE-vel (abból a legújabb van az OS-eden elérhető?)?

The only real valuable thing is intuition.

(#36104) FoxiestFox válasza brd (#36103) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Megjavult azóta, de a srác felügyködte a Tunngle-t végül, azzal játszottunk.
Szerintem a netem volt gyenge, ahogy olvastam, másoknak is hülyéskedett a Digi.
De nemsoká kipróbáljuk a Hamachit is.

(#36105) attiati válasza FoxiestFox (#36102) üzenetére


attiati
veterán

köszi!

elvileg a Chrome-nak is van adattömörítős bővítménye

(#36106) tatala77 válasza MrWhite (#36045) üzenetére


tatala77
tag

Huhhh...
NOD32 (újkori nevén ESS) mióta ingyenes?
Namost, mindenkinek, aki az MSE-t ajánlja, csak egy kis köret: kb. 20 ezer gépes üzleti verziót használó cégnél dolgozok, de minden félévben van egy hatalmas vírusjárvány, mert az a vírusirtó XAR!
Én a benti gépemen ESS-t (Eset Smart Security-t) használok, röhögve megfogta ezeket a vírusokat (és olyan pendriveokon lévő vírusokat is, amiket előtte MSE-vel figyeltek), és abszolúte nem fogja a gép erőforrásait!

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#36107) Dluinet válasza tatala77 (#36106) üzenetére


Dluinet
nagyúr

örülünk neki, használd egészséggel

én MSE-t használok 2012-óta, nagy megelégedésel, azóta nem látogatom a Vírusirtó topic-ot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36108) FoxiestFox válasza tatala77 (#36106) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nagyon sokáig használtam MSE-t én is. Gyakorlatilag, ha jól emlékszem, Win7 megjelenése óta.
Egy ideje furcsamód épp játék közben produkált magas CPU-használatot (nem akkor kezdett ellenőrzésbe, hanem használat-tüskéket inkább), úgyhogy letöröltem próbaképp.
A gép gyakorlatilag 20-30%-ot gyorsult bootnál, megszűntek az ujjlenyomat-olvasómmal az anomáliák (azelőtt néha elfelejtette bekérni az ujjlenyomatot, olyankor csak jelszóval tudtam bejutni), gyorsabban indulnak a programok, nincs lag játék közben, stb
Tehát amellett, hogy állítólag nem valami hatékony, nem is valami gyors... igaz, a vasam sem i szériás. :D
Gondom ezen kívül nem volt vele amúgy, de a gépen nincs warez, kétes oldalakat nem látogatok, nem is töltök le, játékaim Steamen vannak, routeren csak az jön át, amit szeretnék, úgyhogy egyelőre nem tettem a helyére semmit.
Havonta más és más bootolható víruskergetővel át szoktam nézetni a meghajtóim, és ennyi.

(#36109) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Egy videót szeretnék kisebb méretűre konvertálni, full-HD anyagról lenne szó, .m2ts kiterjesztésű, 4,5 perc 850MB. Ehhez milyen programot ajánlotok?

(#36110) Dluinet válasza petyus_ (#36109) üzenetére


Dluinet
nagyúr

HandBrake

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36111) bluemirage válasza tatala77 (#36106) üzenetére


bluemirage
őstag

Ne haragudj. Ott az IT-Policy-val van a gond. Önmagában egy vírusírtó sem tuti, a masszív emberi hülyeségre nincs gyógyír.

Egy multinál vagyok és nálunk webmail tiltva, pendrive tiltva, csak egyedi engedélyezés van egy-egy esetre. A proxy szerver számos nem kívánt oldalt szűr (Tehát nemcsak a stream média (youtube) tiltott, hanem sok egyéb ártalmas oldal)
De lehet FB-t használni az nem káros az IT hálózatra, a munkamorál pedig nem IT-s feladat.
stb... stb...
Nálunk avast van majd 10 éve és semmi gond.

Meliora sunt bono inimica

(#36112) gaben1000


gaben1000
tag

Sziasztok!

Adott egy oldal, ahonnan sok képet szeretnék lementeni.
A HTTrack website copier-t használom, de egy ideje nem sikerül már.
Illetve sikerül, csak a legnagyobb méretet nem menti le, csak a kisebbeket. A képek fent vannak kisebb és nagyobb méretben is.
Szerintetek mi lehet? A mélységet hármasra állítom, nem jó, ha megnövelem 4re, akkor se menti le a nagyobb méretet, csak minden nem oda valót menteget még.
Esetleg másik progi?

(#36113) tatala77 válasza bluemirage (#36111) üzenetére


tatala77
tag

Nem haragszok:) Az IBF-nél nem én dolgozok:), de tudnék mesélni... annál a cégnél, ahol 2000-es a legújabb tokentelepítési leírás, no comment:)
DE! Exchange szerver van nálunk, a netezésnél minden oldal tiltott, ami a munkához kell, azt engedélyezik AD usernévhez kötve. A munkamorált nem értem :( ...
Én biztos nem MSE-t használnék, de mondjuk Avastot sem... de nem én döntök ebben, a pü oldalára pedig nem látok rá.. mi csak a rossz oldalán állunk a dolgoknak Desktop támogatóként :O

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#36114) Sk8erPeter válasza bluemirage (#36111) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"csak egyedi engedélyezés van egy-egy esetre"
Ettől nem lesz jó az IT policy. Meg a munkamorál sem. :)

YouTube amúgy mitől káros?

Sk8erPeter

(#36115) SKyle


SKyle
tag

Sziasztok,
Olyan programot vagy weboldalt keresek, amivel folyamatábra szerűen lehet adatokat gyűjteni.
Nem Visio-ra vagy www.flowchart.com-ra gondoltam, mert ezekkel "csak" megtervezni lehet a folyamatábrákat, meg persze kinyomtatni, stb.
Természetesen meg kell tudnia tervezni a folyamatábrát, de itt nem állna meg a tudása.
Olyasmit keresek, mint pl. az NSIS a telepítő szoftver fejlesztéshez, amivel ugye meg tudjuk tervezni, hogy egy telepítő milyen kérdéseket tegyen fel a szoftver telepítése előtt.
Erre az analógiára én olyasmit keresek, amivel megtervezhetek egy folyamatábrát, és utána futtatáskor az ábrán kattintható gombokat vagy hot-spot-okat helyez el a szoftver, amikkel a folyamatbeli döntést (igen/nem, listaelem kiválasztása, beviteli mezők, stb) szimuláljuk. A folyamatábra végén - vagy befejezésekor - az összegyűjtött adatokat valamilyen módon tárolni kellene.
Remélem érthetően fogalmaztam meg, hogy mit keresek! :B

They're my friends. I make them. (J. F. Sebastian)

(#36116) bluemirage válasza Sk8erPeter (#36114) üzenetére


bluemirage
őstag

Az IT biztonságnak semmi köze a munkamorálhoz. Ezért is lehet pl. a FB-ot használni stb... A munkamorál a menedzsmentre és a HR-re tartozik. Ebben esetleg segíthet az IT, de nálunk sem foglalkozik ezzel az IT:
Youtube: Sávszél... ha csak 10-15 user lóg rajta is szépen kiharap. A mobileszközök ellenőrizetlen használata nemcsak adatszivárgás, hanem komoly vírusveszélyt is hordozhat magában. A rendszergazdai közreműködéssel lehet általában egy adott alkalommal egy adott célra használni a mobil eszközt (pl. pendrive).
97 óta dolgozom itt, de még nem volt vírusveszély. Közel sem tökéletesek a mi szabályaink sem, de csak szoft-ban bízni egy vicc. Adatszivárgás sajnos volt... :(
Az IT biztonság egy csomó feleslegesnek tűnő parán' és összeesküvés elméleteknek tűnő feltételezéseken alapul. Ezt a gondolatmenetet meg kell szokni és implementálni kell a gyakorlatban. Ide ez elég off, így ha még bármi lenne, akkor inkább privátban.

Meliora sunt bono inimica

(#36117) Cheesy


Cheesy
őstag

Létezik-e arra megoldás, hogy úgy telepítsek valamit a gépre, hogy miután végeztem vele, eltávolítás után semmi nyoma ne legyen?
Nokia C2 névjegyeit kell átraknom Samsung GT-S5611 -re és mivel sehogy nem lehet átküldeni (a két telefon bluetoothon sem hajlandó erre) a névjegyeket, így kell egyszer a Nokia Suite és a Samsung Suite telepítése, plusz szereznem kell valami konvertáló progit és egyik sem olyan program ami ne szemetelné tele a rendszert.

VMware-t kihagynám és a rendszer visszaállítási pontot is.

www.vakbelmutet.hu

(#36118) mezis válasza Cheesy (#36117) üzenetére


mezis
nagyúr

Én úgy tapasztaltam, hogy a Revo Uninstaller Free is tud alapos tisztítást végezni.

mezis

(#36119) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Egy olyan programot keresnék ami különféle formátumokból (pl.: mkv, mp4) avit, vagy valami olyan formátumot csinál amit kezel a Picasa. Ott tárolóm az összes fotóm így célszerű lenne.Eddig az AVCWare használtam de azt vettem észre hogy elég nagy minőség romlás következik be, akkor is ha a legjobb minőségre állítom. ( Ez az egyik legfontosabb szempont hogy a minőség ne romoljon, tárhely van bőven)

(#36120) cigam válasza Cheesy (#36117) üzenetére


cigam
félisten

Akkor marad a VirtualBox ;]
Az nem jó, hogy rámented a SIM kártyára, vagy memóriakártyára csv-be?

mokus1
Picassa milyen codec-eket kezel? Lehet elég lenne csak avi konténerbe tenni? Akkor tégy egy próbát az avidemux-al. A kép/hang codec maradjon copy, ekkor nem kódolja újra a tartalmat, és mentsd ki avi konténerbe.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36121) bluemirage válasza mokus1 (#36119) üzenetére


bluemirage
őstag

A Picasa ezeket ismeri elvileg (tehát mindent szinte), csak be kell állítani, hogy lássa is őket, ha jól értem.

Egyébként az MakeMKV ami egy sima konténer építő, és átkódolás nélkül csinál MKV konténereket. Akár egy DVD ISO fájlt is beledob egy ilyen konténerbe és utána jó minden MKV kompatibilis cucc lejátsza. Mi pl. erre használtuk a stúdióban.

A Picasa-t nem ismerem, rosszat gondolok róla, többet nem tudok így segíteni.
Én mindenre az irfanview-t használom, esetleg a komplexebb GIMP-et, ha szerkeszteni kell. Videó fájlok MPC-HC. Zenére foobar2000.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#36122) mokus1 válasza bluemirage (#36121) üzenetére


mokus1
addikt

Köszönöm nektek!

Én itt elsősorban nem szerkesztésre használom hanem mentésre, Érdekes mert minden be van kapcsolva az mp4-et mégsem ismeri fel, sőt az mkv-t sem.

Cigam: Megprobállom azzal is hátha sikerül :)

(#36123) MasterDeeJay

Feladat:

Adott két egymástól távol lévő szerver amelyeket internetkapcsolat köt össze ip tunellel (eoip tunel) tehát egy hálózatban vannak (nem VPN!).
Ezek között kellene megoldani a szinkronizálást* és éjszaka futhat csak le!

Tehát:

File szinkronizációs programot keresek az alábbi funkciókkal:

Ne fileszinten szinkronizáljon hanem blokkokra bontsa fel a fileokat és csak a különbözetet szinkronizálja le és ha lehet azt tömörítve küldje át. (példának: egy adatbázis mentése csak pár Mb különbözet akkor NE szinkronizáljon le 50gb-ot!) Olyan program ami ezt nem tudja az kizárva!
Lehessen időzíteni, teljesen autómatán kell futnia.
Logoljon minél többet, esetleg emailt is tudjon küldeni.
Nem kell hogy ingyenes legyen, cégnek kell akinek fontos lenne ez és adnak rá ki pénzt!
NE legyen felhő alapú, netre NEM mehet ki, portot sem nyitok csak helyi hálón mehet!

A szervereken windows server 2008 r2 fut. Sávszél viszonylag kevés (10-20Mbit felfele)
*A lényeg hogy ezek biztonsági mentések amelyek nincsenek tömörítve, és fizikailag más helyen kell hogy legyenek (értsd az ország másik fele) és mindkét helyen meg kell lennie a másik hely mentésének is!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36124) Met válasza MasterDeeJay (#36123) üzenetére


Met
nagyúr

Cobain Backup?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36125) germinator66


germinator66
aktív tag

Sziasztok!

Keresek valami költséghatékony, jó ár/érték aránnyal rendelkező PDF szerkesztőt. Elsősorban PDF létrehozása illetve védése kellene. A PDF Architect ingyenes verzióját használom egy ideje, megelégedéssel. Most akciós, 35EUR-ért meg lehet venni a teljes verziót, ám nem tudom, hogy van-e esetleg jobb alternatíva, hasonló áron?

[ Szerkesztve ]

(#36126) GGAllin


GGAllin
tag

Sziasztok!

Egy HDD tartalmát szeretném áttölteni egy másikra, úgy hogy változtatás nélkül fusson utána is a rendszer.
Mit tudtok ajánlani ehhez a feladathoz? :U

Köszi előre is!

bite it you scum !! ~GGA

(#36127) brd válasza GGAllin (#36126) üzenetére


brd
nagyúr

Macrium Reflect Free.

The only real valuable thing is intuition.

(#36128) Rimuru válasza GGAllin (#36126) üzenetére


Rimuru
veterán

dd ahogy lionhearted mondta, amugy meg egy kis leiras. (off topicban telefonrol voltam ezert nem linkeltem)

Vigyázat, csalok!

(#36129) celf válasza cigam (#36100) üzenetére


celf
őstag

köszi!

+(#36099) mezis köszi!

:)

(#36130) Sk8erPeter válasza Rimuru (#36128) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Micsoda user friendly megoldás... :DDD (Használtam már a dd-t bőven, de attól még nem szeretem.)

Sk8erPeter

(#36131) csferke válasza MasterDeeJay (#36123) üzenetére


csferke
senior tag

...File szinkronizációs programot keresek az alábbi funkciókkal:...

FBackup?

[ Szerkesztve ]

(#36132) GGAllin válasza Rimuru (#36128) üzenetére


GGAllin
tag

+ brd
köszönöm :R azt a hozzászólást nem sikerült értelmezni... ezek szerint :D

bite it you scum !! ~GGA

(#36133) Rimuru válasza Sk8erPeter (#36130) üzenetére


Rimuru
veterán

Ugyanakkor/nagyobb lemez eseten a dd az tenyleg az, mivel mindent atvisz. ;] Amugy pont ezert nem hasznalnam ilyen esetre, en egyszeruen masolni fogom a rendszerem hdd-rol ssd-re, es megcsinalom a lenti maradek 2 lepest. :DDD
Masikba pedig az elso harom pont kell neki (move/fstab/bootloader), mert csak hdd-t cserel lapot azt nem.

Vigyázat, csalok!

(#36134) Kernel válasza GGAllin (#36132) üzenetére


Kernel
nagyúr

azt a hozzászólást nem sikerült értelmezni...

Nyilván nem, mert aki tudja értelmezni, az nem kérdezne itt a topikban.

Szerintem ez alap dolog, amikor a kérdésből lehet sejteni, hogy mihez ért valaki, nem ajánlunk neki olyat, amit úgyis felesleges. Ezt nevezem én okos válasznak.

De én már vagy 15 éve látom a fórumokon, hogy valakinek mindig be kell dobni a mindenható dd parancsot. Windows fórumokon is természetesen, vagy főleg ott. Csak azt nem láttam még soha, hogy aki kérdez, megértette volna, vagy köszönettel elfogadta volna.

Esetleg visszakérdeznek, Windowsban hol található (ne keresd, sehol...).

Miközben temérdek más lehetőség van, amivel jobban, praktikusabban megoldható a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#36135) brd válasza Kernel (#36134) üzenetére


brd
nagyúr

Jaj már, most mit csodálkozol ezen? A legtöbb ilyen beíró (elnézést a kivételektől) a szellemi felsőbbrendűségét szeretné ezzel bizonyítani, holott szegény odáig sem jut el, hogy viszonylag széleskörűen elérhető információval rendelkezni ma már túl sokat nem jelent. A sámánok idején még oké, de ma már majdnem mindenki tud keresőt használni. Megoldani egy problémát, újat alkotni, új nézőpontot találni, egyszerűsíteni egy addig bonyolult tevékenységet, az igen, azt hívhatjuk szellemi felsőbbrendűségnek, de adatbázisnak lenni...?

The only real valuable thing is intuition.

(#36136) attiati


attiati
veterán

pendrive végleges és biztonságos törlésre mit javasoltok?

(O&O SaveErase-el próbálkoztam, 35x-ös felülírásos törléssel, de 1,5 óra után még 0%-on állt, és valami nem volt oké, mintha bele sem kezdett volna)

(#36137) brd válasza attiati (#36136) üzenetére


brd
nagyúr

2x teleírod file-okkal, lehetőleg mással, vagy más sorrendben. De Eraser (free), AIDA64 (fizetős), HDSentinel (fizetős) is képes rá.
Egyébként lehet, hogy az O&O-nak nem volt admin joga (nem tudom, hogyan dolgozik a program, ha csak file-okat ír rá, akkor persze nem kell admin jog).

The only real valuable thing is intuition.

(#36138) Sk8erPeter válasza Rimuru (#36133) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából pontosan arra céloztam, amit Kernel és brd is kifejtettek, csak nem akartam megint én lenni a beszólós. Sosem értettem, hogy miért kell a dd-t ajánlani egy kezdőnek? Vagy úgy egyáltalán, miért kell bármilyen terminálba/parancssorba pötyögős megoldást kínálni, amiben bőven megvan az elkúrás és adatvesztés sokkal nagyobb veszélye? A kezdő úgyse fogja tudni, hogy mi az a dd, ha ráguglizik, akkor nagy valószínűséggel továbbra sem fogja érteni, hogy hogyan is tudná használni, és emiatt nem is hibáztatható - egy Linux manual értelmezése és az ott leírtak gyakorlatba történő átültetése cseppet sem kezdőknek való feladat (de ugyanez vonatkozik a Windows-os parancssori eszközökre is, szóval a lényeg, hogy nem kéne szopatni "alacsonyabb szintű" eszközökkel). Ráadásul el kéne fogadni, hogy a Windows még mindig jelentős fölénnyel rendelkezik, és sokan azt sem tudják, hogy néz ki egy Linux. Akkor minek próbálkozni ezzel? Ami még rosszabb, az az, ami ezután szokott jönni a hasonló választ adók részéről (most nem rád gondolok, de sokszor előjön), hogy ha a kérdező teljes joggal nem érti, hogy ezzel mit tudna kezdeni, akkor megy a csodálkozás, hogy de hát ott van számtalan tutorial, meg minden, mit nem értesz ezen, hádeménemértedmá, ilyen hülye vagy?!

Ehhez képest meg egy ilyen művelethez ott van például a brd által is ajánlott Macrium Reflect Free, meg a DriveImage XML (bár utóbbi már egy fokkal nehézkesebb lehet egy kezdő számára), ahol nem manualokat kell olvasgatni, meg tutorialokat, hanem el kell olvasni, ami oda van írva a gomb/checkbox/akármi fölé, aztán next-next-finish megoldással befejezni a feladatot.

Aztán még ezt írod:
"Masikba pedig az elso harom pont kell neki (move/fstab/bootloader), mert csak hdd-t cserel lapot azt nem."
De most ezeket tényleg úgy gondolod, hogy alkalmazni fogja, vagy csak úgy beírtad, hogy tudjuk, hogy Te bizony tudod? Mert mi is tudjuk, és egymás közt lehetünk nagyon menők, de minek, az mire jó, hova jutunk vele? A kezdőnek, vagy annak, aki sosem volt kis ideig sem Linuxos arc, fogalma sem lesz róla, miről beszélünk, és ezzel továbbra sem jut előrébb.

Sk8erPeter

(#36139) Sk8erPeter válasza attiati (#36136) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Esetleg a korábban ajánlottakon kívül kipróbálhatnád a CCleaner adattörlős szolgáltatását, amit a programban a Tools > Drive Wiper menüpont alatt találsz. Persze figyelj oda, hogy jó meghajtót jelölj ki. :D Ott tudsz választani, hogy hány menetben legyen felülírva a meghajtó.

Sk8erPeter

(#36140) Misi1979


Misi1979
őstag

Srácok, van olyan rdp-kliens, ami képes "kisablakként" kb 30-40 szimultán kapcsolat létrehozására, kezelésére és ezek egyszerre történő vezérlésére? Pl. Kiadom egyben a CTRL-S parancsot és mindegyikben ugyanúgy érvényesül..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#36141) Willie válasza attiati (#36136) üzenetére


Willie
őstag

A CCleaner mellett kipróbálhatod ezt is.

(#36142) cigam válasza germinator66 (#36125) üzenetére


cigam
félisten

Próbáld ki a iStonsoft PDF Creator-t. A mai nap ingyenes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36143) attiati válasza brd (#36137) üzenetére


attiati
veterán

ez az Eraser tökéletes volt.
7x-es felülírást viszonylag gyorsan elvégezte, semmi felesleges funkció, vagy fagyás.
Persze pont a törlés közben sikerült kifagyasztanom a gépet :)

köszi a többi tippet is mindenkinek

(#36144) tatala77 válasza GGAllin (#36126) üzenetére


tatala77
tag

[Clonezilla]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#36145) spe88


spe88
senior tag

Az összes DVD-met, amik mp3-akat és egyéb kis fájlokat tartalmaznak szeretném HDD-re átmásolni!

Javaslatok szerint a leggyorsabb megoldás a képfájl készítés, mert így nem csekkolja a rendszer, hogy egyenként átmásolta -e a fájlokat! Aztán majd a HDD-n kitömörítem a képfájlokat!

- Egyszerre 5 DVD olvasó fog menni (4db SATA és egy USB)
- Egyszerre az 5db olvasó egy HDD-re ment, a HDD-nek elvileg bírnia kell (WD RED 4TB)
- RAM 4GB DDR2 ez nem tudom mennyire mérvadó

Csak az UltraIsot ismerem. Van valami célszerűbb szoftver erre? Egyáltalán UI képes egyszerre több meghajtóból egy időben képfájlt csinálni?

Közel 800 lemezről van szó szóval a másodpercek is számítanak! :)

Neten rákerestem, de általában csak DVD-film archiválásról szól minden site...

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#36146) Met válasza spe88 (#36145) üzenetére


Met
nagyúr

Winrar?

De nem lenne gyorsabb letölteni?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36147) [HUN]Zolee válasza spe88 (#36145) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

Nem fogja bírni 1 db HDD ezt a terhelést. Max 2 lemezt másolnék 1 hdd-re, de inkább csak 1 lemez/hdd.

[ Szerkesztve ]

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#36148) cigam válasza spe88 (#36145) üzenetére


cigam
félisten

Lemérted? Szerintem lassabb egy lemezből ISO-t gyártani, aztán az ISO-t kicsomagolni. Egyszerűbbnek, és gyorsabbnak tűnik a DVD-ről a helyére másolni a fájlokat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36149) tatala77 válasza spe88 (#36145) üzenetére


tatala77
tag

Az a baj, ez a Win rákfenéje, hogy ha pl. az egyik DVD lemez kicsit is hibás, elkezdi tekerni a meghajtó, újra és újra, addi g a TELJES Win áll, várva az I/O művelet végére... namost ez 5 dvd olvasónál... :D

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#36150) spe88 válasza Met (#36146) üzenetére


spe88
senior tag

@Met:

Winrar! Hát nem tudom, lehet rápróbálok!
Letölteni, nem lehet, mert kb. 10 év gyűjtőmunkája, nagyrészt scene release cuccok! Meg egy halom van közülük, ami még homerip formában sincs fenn sehol. Meg ha fenne is lenne meg ugyanúgy rendszerezném meg lehúznám rákeresnék stb. az is elvisz ennyi időt! Inkább többet!

@[HUN]Zolee:

Mivel lassú a másolás, szerintem bírnia kell a HDD-nek, ha nem is 5-öt de 3-4-et simán! Mi lehet vele a gond? Nagy fájlokat 100-200 MB/s-mal tud mozgatni, ezek a DVD-k meg jó ha 4-5 MB/s-mal jönnek! Valami más gond is szóba jöhet szerinted?

@cigam:

Nem mértem le, de sok helyen írták. Lehet, hogy megmérem. Mivel a sok kis fájlt ellenőrzi a Win létrehoz neki egy elérési utat stb. Persze ezt kicsomagolásnál is létre kell hozni, de akkor nem DVD másolás közben! Meg azt tudja csinálni a rendszer, úgy hogy otthon sem vagyok gyakorlatilag! A lemez cserélgetéshez meg kellek sajnos...

@tatala77:

ez viszont komoly probléma lehet, ettől tartok a legjobban, ezt kéne valahogy kiküszöbölnöm. Elég régiek a DVD-k!

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.