Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) rokendrol válasza Nerazim (#36698) üzenetére


rokendrol
senior tag

ezen a linken az elsőt töltsed le és arra convertálod amire akarod,,én wmv -re szoktam és minden okés vagy avi és minden megy
[link]

(#36702) dqdb válasza rokendrol (#36701) üzenetére


dqdb
nagyúr

OpenCandy van belecsomagolva a telepítőjébe, amit nem is lehet kikerülni. Szóval csak akkor telepítse, ha biztos benne, hogy a vírusirtója közben elbánik a mellékhatásokkal.

#36701: két hete telepítettem fel a 4.1.9-et kérésre, és nem, nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36703) rokendrol válasza dqdb (#36702) üzenetére


rokendrol
senior tag

minden okés tiszta

(#36704) cigam válasza rokendrol (#36703) üzenetére


cigam
félisten

Ez biztos? [link] Igaz "csak" PUP(Potenviálisan veszélyes kéretlenül települő program)

"Az OpenCandy egy olyan hirdetési modul, amelyet a fejlesztők beépíthetnek a saját programjaikba, és a gyártója szerint ártalmatlan, nem jelent veszélyt a felhasználókra. A G Data szerint viszont az OpenCandy egy PUP (Potentially Unwanted Program), azaz egy potenciálisan kéretlen alkalmazás.
A G Data állásfoglalása szerint több probléma is van a beépülővel. Az első, hogy az OpenCandy telepítését nem lehet elkerülni akkor, amikor az eredeti szoftvert a gépre installáljuk. Emellett az eredeti szoftver felhasználói szerződésében a harmadik fél által gyártott szoftverek telepítésre való figyelmeztetés el van rejtve, így a felhasználók nincsenek tisztában azzal, hogy egy hirdetési programot is a gépükre installáltak.
"

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36705) Nerazim válasza dqdb (#36699) üzenetére


Nerazim
őstag

Köszönöm a hasznos infót :R
rokendrol: köszi a linket rem így már boldogul az öreg ;]

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#36706) rokendrol válasza Nerazim (#36705) üzenetére


rokendrol
senior tag

nagyon szívesen,ha evvel kapcsolatosan van valami gondotok szóljatok..nagyon sok videót csinálok a makéval...Azért ha lehet jelezzél vissza ha okés lett a dolog!!

(#36707) Jazz


Jazz
veterán

Tud valaki olyan képnézegető progit, amivel meglehet oldani azt, hogy teljes képernyős módban az egérkurzor ne jelenjen meg ha megmozdul az egér?

Faststone-ban csak azt lehet beállítani hogy ne homokórázzon képváltások között.

Irfanban még ezt sem lehet beállítani.
Van egy olyan beállítás, hogy: Hide mouse cursor a fullscreen/slideshow beállításon belül, de semmit nem ér. Ugyan úgy ott az egér kurzor.

FPVP szintén zenész.:(

free your mind

(#36708) Nerazim válasza rokendrol (#36706) üzenetére


Nerazim
őstag

Rendben mindenképen.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#36709) spe88


spe88
senior tag

Hello!

Sok szkennelt fényképem van ezeket próbáltam automatikusan szétvágni PS-sel és Gimppel is, de nagyon sokat hibáznak, van valami más szoftver is?

Illetve valami gyors manuális módszer az említett szoftverekben a legrosszabb esetben ez is megteszi?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#36710) Met válasza spe88 (#36709) üzenetére


Met
nagyúr

Irfanview-auto crop border?
Tudod batch módban is futtatni.

Azért az eredeti fileokról csinálj másolatot.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#36711) rokendrol válasza spe88 (#36709) üzenetére


rokendrol
senior tag

(#36712) juharsirup válasza Jazz (#36700) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Húzd ki az egeret!

rokendrol: Valóban fel kéne hagyni ezzel a fajta linkeléssel (magyarán a hulladék, magyar letöltős oldalakra hivatkozással). A szoftvereknek van hivatalos weboldaluk.

[ Szerkesztve ]

(#36713) rokendrol válasza juharsirup (#36712) üzenetére


rokendrol
senior tag

okés

(#36714) Jazz válasza juharsirup (#36712) üzenetére


Jazz
veterán

Istenem . Az értelmes hsz.-t még gyakorold, és kisebb arccal.

Valakinek van valami tippje? 36707

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#36715) juharsirup válasza Jazz (#36714) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Többször leírtam, hogy beállítás kérdése. Ezt egy szimpa google-kereséssel ki tudtad volna egészíteni, és máris a megoldásnál tartanál pampogás helyett...

IrfanView > beállítások > Teljesképernyő-mód > Egérmutató rejtett > bepipálod.

A többiben én sem találtam meg egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#36716) akaido válasza Jazz (#36714) üzenetére


akaido
addikt

[ACDSee is tud egér elrejtést teljes képernyőnél]

szerki: A FastStone Image viewer a 2.20-tól is tudja ezt...elvileg..bár jelezted, hogy mégse

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36717) akaido válasza akaido (#36716) üzenetére


akaido
addikt

Közben eszembe jutott egy Mirage Image Viewer is.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#36718) Jazz válasza juharsirup (#36715) üzenetére


Jazz
veterán

Fel se fogod a kérdést! És írtam már hogy vegyél vissza troll stílusodból! Ahelyett hogy csak osztod az észt a levegőbe legalább vedd a fáradtságot és értelmezz és olvass is!

Amit te belinkeltél leba*ósan hogy csak utána kell nézni, azt egy hsz-el előtted már leírtam, és azt is hogy nem működik! És nem, nem minden beállítás kérdése, mert az irfan sem tud olyat hogy mozgó egérnél sem jelenik meg a kurzor. Felfogtad?!

És mindenek előtt nagyon gyorsan csiszolj a stílusodon vagy nem sokáig lesz helyed itt a fórumon!

free your mind

(#36719) Jazz válasza akaido (#36716) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi. Igen az AcdSee-től indultam ki én is. Ezt a funkciót csak a régi AcdSee tudta, ami már nem fut x64-es rendszereken. Az újabb az lassú, és csak részleges hide mouse cursort tud.
Troll barátunk linkjeit is kirpóbáltam de sajnos egyik sem tudja.

A FastStone auto hide funkciója is csak addig működik amíg meg nem mozdítod az egeret.
Ha valahogy meglehetne oldani az irfan-ban (ini szerkesztés pl.) hogy a disappear delay-t 0sec-re beállítni, az mondjuk megoldás lehetne.

free your mind

(#36720) dqdb válasza Jazz (#36718) üzenetére


dqdb
nagyúr

És nem, nem minden beállítás kérdése, mert az irfan sem tud olyat hogy mozgó egérnél sem jelenik meg a kurzor.
Tedd fel belőle a 4.25-ös verziót, az az említett opciót bekapcsolva pontosan úgy működik, ahogyan szeretnéd.

És mindenek előtt nagyon gyorsan csiszolj a stílusodon vagy nem sokáig lesz helyed itt a fórumon!
Rémlik valami mondás bagolyról és verébről? :U

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#36721) juharsirup válasza dqdb (#36720) üzenetére


juharsirup
csendes tag

4.38-ban (kedvenc verzió) és a legújabb 4.41-ben is ott figyel. Amúgy fura, mert mozgás nélkül és kis mozgásnál rejti, de ki lehet belőle szakadni, és imét megjeleníti a kurzort. Már csak azt kell kideríteni, melyik verzióba pakoltak kurzorsebesség-mérőt a dologba (vagy csak szimplán bugos :> )

[ Szerkesztve ]

(#36722) Jazz válasza dqdb (#36720) üzenetére


Jazz
veterán

Ez nem beállítás, ez egy régebbi verzió feature-ja. Mivel az újaknál is ott van ez a "beállítás", de már csak úgy működik ha nincs egér input.

Majd ha egyszer én is így reagálok, hogy valaki teljesen normálisan kérdez, és erre "húzd ki az egeret", meg "ne pampogj", "minden csak beállítás kérdése", ráadásul a user már rég leírta a beállítást és hogy nem működik....majd akkor ezt mondhatod.:U

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#36723) mezis válasza Jazz (#36722) üzenetére


mezis
nagyúr

MS Virtual PC XP mode-ot próbáltál ?
(Én egy öregecske Canon scanner-t használok sikerrel ily módon. Win7/64 alatt már nem futott a kezelő szoftvere. )

mezis

(#36724) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

ami...képes PC-n és NAS-on lévő képeket rendszerezni, mondjuk exi infók alapján?

F.K.T.

(#36725) Jazz válasza mezis (#36723) üzenetére


Jazz
veterán

Kipróbálom, köszi.

(#36724) psg5:
Az AcdSee-vel n tart végtelenbe módon rendszerezhetsz (az exif-et beleértve), igen csak felfejlesztették ezt a képességét.
Vagy kisebb programmal, exif ReName kifejezetten exif alapján.

free your mind

(#36726) psg5 válasza Jazz (#36725) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Picasa-hoz képest milyen a rendszerezése?

F.K.T.

(#36727) Walter_White


Walter_White
senior tag

Sziasztok!
Érdeklödnék, most fogok hamarosan egy ismerősömnek Feltenni Rendszergazdaként Windows 10-et, sajnos nem ért úgy a géphez, és telepitget (kattingat)... És arra lennék kiváncsi hogy egy olyan progit tudnátok-e mondani ami rezidens fut, és bármilyen modositas történik a gépen az ujrainditas utan "elveszik" láttam anno a programot de sajnos a nevére márnem emlékszem.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#36728) S-IW válasza Walter_White (#36727) üzenetére


S-IW
tag

Ez?

(#36729) juharsirup válasza Jazz (#36722) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Egyszer engem is vérig sértettek egy húzd ki az egeret felkiáltással. Azóta tikkel a szemem. ^ ^ :D

[ Szerkesztve ]

(#36730) psg5 válasza Jazz (#36725) üzenetére


psg5
veterán

Jónak tűnik ez a AcdSee Pro 8, csupán lehet hogy nem magyar? Lehet valahol magyarra állítani vagy magyar nyelvi fájlt hozzárendelni?

F.K.T.

(#36731) Walter_White válasza S-IW (#36728) üzenetére


Walter_White
senior tag

Igeeeen, Nagyon Köszönöm!!!!!

(#36732) Wolfskin válasza psg5 (#36730) üzenetére


Wolfskin
őstag

az ACDSee Pro 8 Build 263 x64 magyarítás megvan, ha kell.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#36733) gyulank


gyulank
addikt

YouTube csatornát mivel lehetne lementeni?
Szóval mondjuk úgy, ahogy ott van. Vagyis vagy weblapként, hogy abba a sorrendbe legyen, meg névvel, meg akár ugyanarra hivatkozhat több lejátszási lista, vagy mappákba. Bár akkor több videó több mappában is lenne.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36734) kispx válasza gyulank (#36733) üzenetére


kispx
addikt

Ha nem utálod a parancssort akkor a youtube-dl programot ajánlom.
youtube-dl -citw -v a_csarotna_url_cime

[ Szerkesztve ]

(#36735) kispx válasza kispx (#36734) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: Egy gondolat még hozzá, amit elfelejtettem leírni.

- Weblapot nem fogja lementeni, csak a videót. Mondjuk olyan weblapletöltőt , amit a videót is leszedi hozzá, még nem láttam.

- A letöltést a legutoljára felrakott videóval kezdi, és visszafele halad

(#36736) banán007 válasza artiny (#36621) üzenetére


banán007
tag

FBReader vagy NOOK, bár nemtudom hogy a szavakat tudják-e fordítani.

(#36737) juharsirup válasza kispx (#36734) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Ehhez a youtube-dl-hez vajon létezik használható, friss GUI? Ezt néztem pl. Mondjuk ehhez manuálisan kell telepíteni a pythont és társait, ami nem mindenkinek a legkényelmesebb.

[ Szerkesztve ]

(#36738) kispx válasza juharsirup (#36737) üzenetére


kispx
addikt

Nem tudom. :)
Ha valamit szeretnék vele, aminek a parancsa nem jut az eszembe, a Google pár másodperc alatt megmondja. Emiatt sosem próbálkoztam még GUI tenni a youtube-dl felé.

(#36739) gyulank válasza kispx (#36734) üzenetére


gyulank
addikt

2 bajom van vele, hogy nem tudom, mit csinál, és hogy milyen formátumot szed le.
Nekem a struktúrával van problémám. Hogy mondjuk van 10 lejátszási lista. Az 1. lejátszási listában is van 10 lejátszási lista. És mind valamilyen sorrendben, és névvel. És sok lejátszási listának a nagyrésze hivatkozik egy másik lejátszásban lévő videóra.
Szóval, hogy egy mappába betesz mindent az nem fain.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36740) cigam válasza gyulank (#36733) üzenetére


cigam
félisten

4Kdownloader

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#36741) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
Talán ez a topik van ehhez a kérdéshez a legközelebb.

A kérdésem az, hogy ha blogot szeretnék írni, ahová tetemes mennyiségű képet is fel szeretnék tölteni mit ajánlotok. Hova menjek? (az sem feltétlenül baj ha van egy minimális díja.)

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#36742) juharsirup válasza adamssss (#36741) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Igényelhetsz saját domaint és tárhelyet, ide WordPress blogmotort tudsz felrakni. Ez évente 4-10 ezer forintodba kerülne, a tárhely méretétől is függően (1-5 GB). Körülbelül fél óra alatt felszedhető az infó, ami az induláshoz kell, de az ismerősi körödben is biztos van ilyen, aki tud segíteni 3 sörért. Előnye: grafikus adminfelület, saját kinézet és apróságok testreszabhatósága. Persze ahhoz már kicsit több idő kell, hogy ezeket kiismerd - ez a hátrány is.

A másik megoldás, ha a blogos oldalt egy erre való szolgáltatónál nyitod. A WordPress.com is ilyesmi, ahol ingyen, aldomain-en (pl. adamssss.wordpress.com) tudsz ingyenesen oldalt vezetni. Sok hasonló létezik, de további példákat hirtelen nem tudnék mondani. Előny lehet, hogy egy fokkal egyszerűbb beüzemelni, viszont limitált lehet a befogadó tárhely mérete (persze, pénzért ezek is bővíthetők, ahogy a funkcióik is). Hátrány: a teljes testreszabhatóság, a külföldi szerver (lassúsága), vagy a magyarítás hiánya.

A legprofibb megoldás az lehetne, ha valakivel a saját oldalad, rendes kinézettel összerakatnád. Az előnyei magától adódnak, a hátrány pedig az ára (ha már a megfelelő embert megtaláltad), amihez az első bekezdésben jelzett fenntartási költségek is hozzáadódnak.

Facebook oldal...?

[ Szerkesztve ]

(#36743) Phülöp válasza juharsirup (#36742) üzenetére


Phülöp
addikt

A wordpress.com alapból ad 3GB helyet a képeknek, de a posztokba csak kb. 700px széles képet enged betenni (ha nagyobb, lebutítja). Szóval ha az ember nem nagy képeket tárol, hanem eleve 700px méretet használ feltöltéskor, akkor sok mindenre elég az a 3GB - én eddig 77 poszthoz használtam el 2%-át.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#36744) Dluinet válasza adamssss (#36741) üzenetére


Dluinet
nagyúr

imgur.com

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#36745) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
tudtok nekem modani olyan programot amivel zenét lehet vágni? egy csomó számnál az elején van valami hülyeség amit le szeretnék vágni róla

(#36746) gyulank válasza smallmer (#36745) üzenetére


gyulank
addikt

Audacity

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36747) juharsirup válasza smallmer (#36745) üzenetére


juharsirup
csendes tag

Vagy az egyszerű mp3DirectCut a közvetlen, újrakódolás nélküli szerkesztéshez.

(#36748) smallmer


smallmer
őstag

köszönöm mindenkinek :R

(#36749) gyulank


gyulank
addikt

Linuxra van hang illesztő 25<->23 meg egyéb fps-ra?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36750) juharsirup


juharsirup
csendes tag

Mi a legegyszerűbb és legkompaktabb megoldás arra, ha egy Android programot szeretnék futtatni Windows 7 alatt? A WeatherPro-ra lenne szükségem. Létezik win 10-re is, de az nem alternatíva a 7 miatt. Régebben már sikerült, de csak emiatt rettentő keretrendszereket nem raknék fel. Ha nincs más mód, akkor mindegy.

A másik, hogy tudtok normális időjárás appot winre, ami hasonló grafikonokkal operál? Nem csak, hogy jó a szolgáltató és ezerszer pontosabb, mint bármelyik magyar, hanem vizuálisan is remekül követhető, hogy mi történik órákra lebontva. Pár szerencsétlen napocskás meg felhős ikon nekem nem elég. A képen egyébként a múlt szerdai esőzés előrejelzése látható.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.