Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Alex91 válasza jeffreybboy (#29549) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , es azt a 2 TB-t erosen atgondolnam, hogy valoban eleg lesz-e...?

Ha olcsobb kell: [link]

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29552) AiRLAC válasza MaCS_70 (#29550) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szerintem csak félreérti a Raid0 fogalmát, lévén egy lemezről van szó.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29553) b. válasza AiRLAC (#29552) üzenetére


b.
félisten

Írtam, hogy majd veszek mellé még egy lemezt.Azóta az Már meg is jött. :K
A RAID kizárólag a sebesség miatt kellett volna a nagy bitrátájú 4K HDR anyagok lejátszása miatt, de igazából felesleges, nem létfontosságú, megy szépen anélkül is. pozitívan csalódtam.
A Tükrözésre nincs szükségem, minden kép és fontos fájl el van mentve egy plusz külső tárolón ami kizárólag erre szolgál. Tehát összesen 3 helyen vannak. A NAS fő feladata nálam a torrent és a media lejátszás, nem a biztonsági mentés, bár az is jól jön a telefonok mellé, de ez miatt nem áldozok területet.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29554) Multibit válasza b. (#29553) üzenetére


Multibit
veterán

Egy 2013-as NAS szolgál nálam media forrásként. RAID nélkül tökéletesen mennek róla a 4K filmek is.

(#29555) b. válasza Multibit (#29554) üzenetére


b.
félisten

Nem bíztam ebben, amikor még ide fordultam a kérdésemmel, főleg látva, hogy csak 5400RPM a HDD, ezért jötta RAID 0 kérdése. Videókat szerkesztek elég sokat, több órás anyagokat, nem feltétlenül mozifilmekről van szó. Utólagos HDR effektek most már Dolby Vision is. Ezek nyersen eléggé meg tudják fektetni a hálózatot is, de ez a kis NAS szépen viszi. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29556) Multibit válasza b. (#29555) üzenetére


Multibit
veterán

Megfelelő lejátszót használva a NAS csak egy hálózati háttértár. Itt most nem szerkesztésről van szó. Melyik az a film, amelyiknek akkora a full bitrátája, hogy megfektet egy gigabites LAN-t? :N

(#29557) b. válasza Multibit (#29556) üzenetére


b.
félisten

Szerintem érthetően leírtam a dolgokat. Nem írtam hogy bármi is megfektet egy gigabites LAN-t. Nem a LAN -t tartottam a szűk keresztmetszetnek vagy ez honnan jött neked?
Filmek alatt mikor előszőr idejöttem már tisztáztuk, hogy a NAS kiszolgálóként, ha nem kell dekódolnia tökéletesen elég lesz .Plexhez nagyon jó. Most is ezt írtam szerintem.
A másik dolog a 3D S max és és az így felvett videók kiszolgálása munkafolyamatok alatt is többek között. Ez mint ötlet merült csak fel előszőr, de működik.
Számítógépen szerkesztek és az adatátvitelhez tároláshoz használom a NAS-t aggályaim merültek fel hogy az "on the fly" adat mentés hogy fog működni például 3D Studio alatt vagy nagy bitrátájú filmek és videók alatt az 5400RPM sebességű HDD vel, ezért is fordult meg a fejemben a RAID 0 használata többe között, de egyelőre nincs rá szükség. A Corona,a FloorGenerator,a Multitexture nagyon kényes a HDD sebességére, SSD az igazi alá, de mivel nem létfontosságú dolgok ezek, hobbi, tökéletesen megfelel és így a textúra csomagokat a NAS-on tárolom és tudok belőle dolgozni szépen. Jelenleg a második HDD csak textúrákat tárol, semmi mást.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29558) senki11


senki11
aktív tag

Tiszteletem! Szeretnék tanácsot kérni nas vásárlás kapcsán. Az utóbbi időben kacérkodom egy ilyen masina beszerzésével. Otthoni, családi célokra lenne használva (képek, filmek tárolása, biztonsági rendszermentés a használt pécékről, melyek között van, amin linux fut) Adatmentés mellet természetesen fájlmegosztásra is használnám. Bár a plex eddig ismeretlen terület előttem, de kipróbálnám, mivel meguntam a srácok rajzfilmjeit kulcsokon, meg külső vinyókon keresgélni és fel-le másolgatni. Mivel a 4 hdd-s verziók elég húzós áron vannak, 2 vinyós készülékeket nézegettem. Eddig a ds220j és a 220+ került képbe. Ahogy elnézem, most elég volna az első is, de mivel nem akarom, hogy 1-2 év múlva szétizzadja magát a rendszer az egyre növekvő videofelbontások miatt, így hajlandó lennék egy kicsivel többet is rászánni. Így akadt meg a szemem a 220+-on. A Synology szoftvere elég felhasználóbarátnak tűnik, bár ahogy írtam is semmi tapasztalatom nincs nas téren.
Ja, mivel készülök búcsút inteni az evernote-nak, hogy Joplinra válthassak, hasznos lenne, ha nextcloud-ot rá lehetne varázsolni a masinára.
Szeretném megkérdezni, hogy a fentiek függvényében jó nyomon járok-e a választás kapcsán, vagy esetleg van más modell (más gyártó), amin érdemes lenne elgondolkodni? A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :R

(#29559) Alex91 válasza senki11 (#29558) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez valamivel olcsobb. [link] , meg esetleg meg ez...
De a Synology is termeszetesen jo!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29560) senki11 válasza Alex91 (#29559) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Csak az ár miatt érdemes ezeket fontolóra venni, vagy van valami más előnyük is a synology-hoz képest? Azért kérdem, mert itt Felvidéken ezek mind egy árban vannak a 220+-al. Talán egy picit még drágábbak is...

(#29561) AiRLAC válasza senki11 (#29558) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS220+ mindenképpen, már csak a Docker miatt is. Synology topicban segítünk.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29562) senki11 válasza AiRLAC (#29561) üzenetére


senki11
aktív tag

Köszi! Ezt érthetem úgy is, hogy ebben az árkategóriában a 220+ amolyan best buy, vagy legalábbis erősen ajánlott készülék?

(#29563) jeffreybboy válasza Alex91 (#29551) üzenetére


jeffreybboy
tag

Elég persze, igazából e a törlöm a filmeket amint megvan a seed idő, 20-30gb filmek 5-10p alatt lenn vannak.
Ja az lemaradt kérdésemből hogy a torrent is nason futna, vagy lehet totál egyértelmű volt neked 😃

Egyedül az idő a barátom.

(#29564) Alex91 válasza jeffreybboy (#29563) üzenetére


Alex91
félisten

Ha torrent a nas-on megy, akkor intelest kell venni... Es mar ennel is kerdeses, hogy 5 perc alatt lejon-e a cucc :DD .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29565) Sanyi.mTs válasza Alex91 (#29564) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Mármint inteles ajánlott, ha fontos a gyors letöltés.
Amúgy elég ARM procis NAS is, ha nem azonnal kell a letöltött anyag (kb. 5-20MB/s letöltés)

(#29566) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#29565) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy irod, de mivel odatette, hogy mennyi ido alatt gondolja, hogy lejon... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29567) jeffreybboy válasza Alex91 (#29566) üzenetére


jeffreybboy
tag

Na ezért is jöttem ide érdeklődni, mert láma vagyok témában 😃
Em úgy gondoltam hogy routerrel összekötöm és tudja ugyan azt Letöltési sebességet mint pl az asztali gépem. És akkor seed miatt nem kell napokat mennie gépnek feleslegesen :) (arról streamelek pelxel)

Egyedül az idő a barátom.

(#29568) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

Milyen nas-t javasolnátok?
100k alatt 4db 3,5"hdd-nek
használata:
raw-ok, képek, filmek, torrent fileok tárolása, seedelése, alacsony osztottság mellett. Valamint média lejátszás szintén innen. Valamint raw-ok feldolgozáshoz való betöltése is innen történne.

(#29569) Alex91 válasza F4ther (#29568) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiert nem igazan kapsz… Zyxelt hanyagold Synology, Qnap, Asustor johet!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29570) F4ther válasza Alex91 (#29569) üzenetére


F4ther
tag

Hmm.
Akkor tekintsünk el az ártól, mi lenne a javasolt? Synologykat néztem, jó drágák.
De kb egy intel celeronos minipct is ki lehet hozni, ennyiből nem?

(#29571) Alex91 válasza F4ther (#29570) üzenetére


Alex91
félisten

Meg kell nezni, lehet epiteni is, bar nem tudom, hogy az mennyivel lenne olcsobb…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29572) Sanyi.mTs válasza F4ther (#29568) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Átlagban mekkora raw fájlokkal dolgozol?

(#29573) F4ther válasza Sanyi.mTs (#29572) üzenetére


F4ther
tag

27-33mb / kép

(#29574) Borisz76 válasza F4ther (#29568) üzenetére


Borisz76
veterán

Dolgozni a PC-n kell amibe SSD van...
Aztán mikor készen vagy lehet menteni a NAS-ra.
Szerintem :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29575) F4ther válasza Borisz76 (#29574) üzenetére


F4ther
tag

Ez igy is van, most nincs nas, külsőre mentem a raw-okat, majd onnan visszatöltöm használatkor.

(#29576) Multibit válasza F4ther (#29570) üzenetére


Multibit
veterán

De kb egy intel celeronos minipct is ki lehet hozni, ennyiből nem?
Igen (bár a mostani áruhiányos időszakban nehezebb a beszerzés). Azt kéne elfogadni, hogy a NAS is csak egy számítógép, ami nem csak hw, hanem sw+hw! Tehát felejtsük el ezt az "ennyiből x/y CPU-s minipc-t is ki lehet, hozni" szöveget, mert ha így látod, akkor rossz topikban vagy. Neked építkezned kell és oldd meg magad a szoftverezést :K

(#29577) Noxy válasza F4ther (#29570) üzenetére


Noxy
veterán

A WD sem olcsóbb. [link]
Pont a duplája a keretednek + még a HDD-k.
Olcsóbb meg semmi nem lesz bár mit nézel, mert lassan itt a 400-ft-s €

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29578) F4ther válasza Multibit (#29576) üzenetére


F4ther
tag

Megértelek, van egy jól összerakott és támogatott SW - ami lényegében a fele ára a teljes cuccnak. - Az másik kérdés, hogy linux alapon elég sok dedikált progi van.

De visszatérve a témához, ha kész rendszerben gondolkodunk, melyik lenne az ajánlott eltekintve az ártól?
4 rack, DLNA, használat már korábban leirva..

(#29579) Multibit válasza F4ther (#29578) üzenetére


Multibit
veterán

Erre a kérdésedre csak szubjektív válasz adható. Kinek, mi tetszik. Arról nem is beszélve, hogy azok véleménye lenne számodra a leghasznosabb, akik mindhárom elterjedt rendszert ismerik. Én csak Synologyt DSM-et használtam. Az tetszik.

(#29580) Alex91 válasza F4ther (#29578) üzenetére


Alex91
félisten

Most attol függ... El kell donteni, hogy ARM vagy Intel alap (es ARM eseten altalaban fix a RAM is). Ha RAID lenne, akkor en otthonra a Synology-t szoktam mondani az SHR miatt, de azonos meretu HDD-k eseten, vagy RAID nelkul a tobbi is jöhet. Synology, Qnap, Asustor... Szoftveresen a gyártók ugyanazt teszik (nagyjából) a gepeikre, alapvetoen hardveres eltérés van. A különböző gyártók rendszerei is hasonlóak, de van demo azt hiszem mindegyiknek a neten, ki lehet próbálni őket.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29581) F4ther válasza Alex91 (#29580) üzenetére


F4ther
tag

DS418?

(#29582) Alex91 válasza F4ther (#29581) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, ennel mar csak az Intelesek jobbak…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29583) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok! Szeretnék NAS-t venni. Az egyik kinézett típus: Synology NAS DS118 (1 HDD) 1GB HU. Viszont elvileg job a Zyxel? Az mit jelent ez esetben, hogy a Zyxel NAS-ok kisebb kompromisszumok mellett igen hatékony megoldást kínálnak, jó szívvel ajánlhatóak.
Amire kell alapdolgok (torrent, fájlok elérése távoltól, SMB, illetve erről néznék filmet.
Ti mit javasoltok?

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#29584) Alex91 válasza Pyttawrx (#29583) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap ts-130, ts-230…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29585) Pyttawrx válasza Alex91 (#29584) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

És miért? :D

(#29586) Patice válasza Pyttawrx (#29583) üzenetére


Patice
nagyúr

Zyxel-t én nem vennék. Alkalmas arra, amire használni szeretnéd, de finoman szólva is fapados a szoftver.
Syno, QNAP és talán az Asustor is szoftveresen és támogatásban sokkal jobb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29587) Pyttawrx válasza Patice (#29586) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az első kiszemeltem Synology NAS DS118 (1 HDD) 1GB HU. csak nem tudom, hogy elég lesz-e az 1gb?

(#29588) Alex91 válasza Pyttawrx (#29585) üzenetére


Alex91
félisten

Mert olcsobb, azert... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29589) Borisz76 válasza Pyttawrx (#29587) üzenetére


Borisz76
veterán

Elég lesz.
Régebbi modellek 256 Gb memóval....azt követőek 512 Gb memóriával is mentek.

Annyi , hogy ne akarj tőle túl sokat várni.
Alap dolgokra elég.
Kis torrent , DLNA , Képek mentése telóról stb...

Ha a Synology összefoglalót elolvasod....lehet 2 vagy több lemezes modell mellett döntesz. :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29590) Pyttawrx válasza Alex91 (#29588) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De most számomra nem ez az elsődleges, hanem, hogy amire veszem, azt tudja hiba nélkül, és stabil legyen. Hiába olcsóbb ha nem megy úgy ahogy kell.
Esetleg tudsz mondani különbséget pl az általam kinézett ds118 és aközt amit te ajánlottál?
Meggyőzhető vagyok és apénzem ellensége sem vagyok, csak legyen valami szakmai érv is egyik vagy másik mellett. :)

(#29591) Pyttawrx válasza Borisz76 (#29589) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen azt néztem már, szerintem elég lesz az 1. Terveim szerint vagy 1db 1 tb ssd lesz benne, vagy 1tb hdd 2,5".
Nagyon max a 2 lemezes, de utolsó szempont, hogy 2 lemezes legyen-e, viszont 2-nél több nem kell. :)

(#29592) Alex91 válasza Pyttawrx (#29590) üzenetére


Alex91
félisten

Hardverben ugyanaz, szoftverben mas az altalad kinezett meg az altalam ajanlott. Van mindket gyartonak demo rendszere a neten, esetleg ranezel. Ja, meg a szin is kulonbozik :D !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29593) Sanyi.mTs válasza Pyttawrx (#29591) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

qnap olcsóbb azonos HW kiépítésben vagy ugyan azért a pénzért jobb HW-t ad. de mostanában többször is volt ransomware támadás a felhasználók NAS-aival szemben. én kicsit bizalmatlan lettem a cég termékeivel. jó szívvel nem ajánlanám. de lehet, hogy a támadások sikeressége mögött sok user error is volt (nem megfelelő biztonsági beállítások miatt)

1TB: ebből az átváltás (1000<>1024), majd rendszer partíció után marad kb 850-900GB hely. A rendszer (ext4) nem szereti, ha tele a meghajtó, ajánlott legalább 15-20% szabad helyet hagyni, különben belassulhat a rendszer. Szóval kb 700GB hasznos helyed lesz.
Elég lesz ennyi?

(#29594) Pyttawrx válasza Sanyi.mTs (#29593) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen ezt SSD miatt is alkalmaztam volna, de köszi, hogy emlékeztettél, hogy HDD-nél is célszerű lesz. Úgy gondolom elég lesz igen. Még annyi, hogy érdemes (vagy van-e még) HDMI-s kivitelt venni, TV-n nézném a filmeket, vagy hálózaton keresztül is megoldja rendben.
A hálózatom egy MikroTik RB4011iGS+ routerből és egy MikroTik RBcAPGi-5acD2nD ál, bár ez utóbbi most felejtős, mert vezetéken kapná a netet

[ Szerkesztve ]

(#29595) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

synology DS218 megéri a felárat a synology DS218play-hez képest, normál otthoni felhasználás esetén? A DS220j-t sikerült már kizárnom a 4k tartalmú videók miatt, mert ha jól értelmezem akkor ha 4k filmeket tárolok a MAS-on akkor ennek a teljesítménye nem elég ehhez. Illetve nem sokkal drágább a DS218play, ami már elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#29596) Alex91 válasza mikrofon (#29595) üzenetére


Alex91
félisten

A J teljesitmenye is eleg a 4k-s filmekhez, csak ne kelljen transcodolnia (de akkor mar a 218 is keves lesz :DD !) A kerdes, hogy mi mindenre hasznalnad? Ha tobb mindenre, akkor a Play mar eleg lehet, ha meg az keves, akkor mar inkabb egy 220+...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29597) mikrofon válasza Alex91 (#29596) üzenetére


mikrofon
addikt

Eddig a médialejátszóra volt rákötve egy HDD. Azon van néhány film, meg mese a gyerekeknek. Illetve ugye letöltés ment ide.
Ezt raknám bele meg egy másik HDD-t, amin fényképek és dokumentumok vannak kb adattárolás gyanánt. Na jó a képeket rendszeresebben nézzük. A dokumentumok meg csak arra lennének, hogy hol tabletta, hol laptopon tudjuk elérni.
Azért térnék át leginkább a NAS-ra, mert a nagyobbik gyerekem most már egyedül nézhetne idősebbeknek szánt mesét, médiatartalmat a laptopon, vagy tableten a saját szobájában a NAS-ról, míg a kisebbek meg a nappaliban a TV-n a NAS-ról.
Azért a Syologic-ot választanám, ,mert pár éve olyanom, volt és tetszett a használata és a funkciói. Illetve használom a TorrServe nevezetű szerver-kliens alkalmazást, aminek a szervere van Synologic rendszerére.

Meg lenne egy gyakorlatii kérdésem: ugye amikor a NAS-ba belerakom a HDD-t akkor annak a tartalma törlődik. Két fiókos esetben mind a kettőről törlődik, vagy az egyiken azért megmarad?

(#29598) Pyttawrx válasza Pyttawrx (#29583) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah Synology ds118 lett belőle :D. Mindenkinek köszönöm a segítséget.

(#29599) Alex91 válasza mikrofon (#29597) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek alapjan en maradnek a 218Play-nel, de ha ne gond a kulonbozetet kiperkalni, akkor a 218 is johet. Mondjuk ahogy nezem a Qnap-ra is van TorrServe, itt kicsit olcsobb a hardver.
Letorlik a HDD-t, esetleg USB-n ra lehet kotni a NAS-ra, smb-n igy elerheto, DLNA ala nem tudom, hogy be lehet-e Synon rakni, Qnap-on ez nem megy.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29600) mikrofon válasza Alex91 (#29599) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi a tanácsot. Akkor a 218play lesz.

Azta jól értem hogyha van két vinyomon adat és berakom mind a kettőt a NAS-ba akkor mind a kettő tartalmát letörli?
Akkor ezek szerint az a helyes eljárás hogy megpróbálom egyre összezsúfolni az összes adatot, majd belerakom az üreset, usb-n a másikról át másolok minden erre. Majd berakom a másikat is és utána szépen elhelyezem a két hdd-n az adatokat ahogy szeretném.

Loll...
Igen felhasználó barát és kényelmes eljárásnak tűnik így a 21. században

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.