Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Egy Synology DS120j ki tudná szolgálni a Plexet 4K remux tartalmakkal?

(#29402) AiRLAC válasza tibbike01 (#29401) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha nem kell újrakódolnia akkor minden további nélkül.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29403) tibbike01 válasza AiRLAC (#29402) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi! Nem kell újrakódolnia mert egy friss Sony Oled TV-t etetne.

1 HDD-s NAS-ból mi még az ajánlott? Fontos, hogy fehér színű legyen, máskülönben az asszony kivág ;]

[ Szerkesztve ]

(#29404) Alex91 válasza tibbike01 (#29403) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , bar ez kek... :D

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29405) AiRLAC válasza tibbike01 (#29403) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy HDDs nem ajánlott ;) Nézd meg a DS220j-t.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29406) tibbike01 válasza Alex91 (#29404) üzenetére


tibbike01
őstag

HW ügyileg ez sokkal jobbnak tűnik, mint a Snology. Plex szerver erre is ugyanúgy elérhető?

AiRLAC:
Miért nem ajánlott az egy HDDs?
Nekem csak torrentre és plex kiszolgálásra kellene. Minél halkabb és egyszerűbb megoldást keresek. Nem szeretnék 2 HDD-t futtatni, melegedne, hangja lenne, többet fogyasztana...nem nagy gond, ha lehal az az egy HDD.

Van felhőm és külső HDD a személyes adatoknak.

[ Szerkesztve ]

(#29407) Alex91 válasza tibbike01 (#29406) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , gyarilag ezek erhetoek el ra.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29408) MaCS_70 válasza tibbike01 (#29406) üzenetére


MaCS_70
félisten

Semmi baj az egy HDD-s NAS-okkal, ha a felhasználó tisztában van azzal, hogy mire (erre) van szüksége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29409) krealon válasza tibbike01 (#29403) üzenetére


krealon
veterán

"Nem kell újrakódolnia mert egy friss Sony Oled TV-t etetne."

Bocs, de ezen hangosan felröhögtem.
A Sony mint tartalomgyártó erősen korlátozza a nem hivatalos kiadási források támogatását.
A Remux pedig erősen illegális a földgolyó nagyobb részén (speciel nálunk elvileg nem, de hát magyarország kerekítési hiba a globális piacon).

(#29410) Tikakukac


Tikakukac
titán

Hali srácok!

Úgy tűnik nem úszom meg a NAS vételt a céghez. Plafon 40 fő dobálgatna rá dolgokat belső hálózaton és olykor azon kívül is. Fontos, hogy agyon lehessen korlátozni jogosultságokkal és legyen rack szekrénybe rakható a drága. Tippre olyan 8TB adatmennyiség gyűlhetett fel eddig ami most szanaszét van dobálva mindenfele. Van felhőtárhely meg kialakult működés, a gond, hogy vannak combosabb anyagok és archív dolgok, amik viszont irreálisan sokba kerülnek felhős tárhelyen, így kellene egy saját megoldás. Árban én 300k körül mondanék plafont egy csont üres vasra. Ki mit ajánlana?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29411) Borisz76 válasza Tikakukac (#29410) üzenetére


Borisz76
veterán

Sosem nézegettem a rack-be építhető NAS-okat.
Asztali verziókat követem.
Most rákerestem , hogy mik vannak.
Synology RackStation RS819 árak.
Synology sajtóközleménye
Synology RS819 műszaki adatok

A következő "lépcső" már a RS820+ ami már 400.000 ft felett van.
RS820+ műszaki adatok

Egy dolog biztos csak !!! :

Minimum 4 fiókosat vegyetek !
Raid5 vagy - Synology esetén - SHR miatt.

Amúgy meg lehet érdemes lenne NEM HDD-t bele rakni....
hanem SSD-t !

Sokkal pörgősebb lenne az adatok elérése !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29412) Tikakukac válasza Borisz76 (#29411) üzenetére


Tikakukac
titán

Biztos, hogy 4 fiókos lesz, max később repül alá egy bővítő.

A kérdés, hogy ezen ár körül van-e olyan gyártó aki jobb, mint más.

SSD elfelejtve, az olyan költség lenne, hogy meg sem merem nézni az ezzel készült ajánlatot :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29413) Borisz76 válasza Tikakukac (#29412) üzenetére


Borisz76
veterán

Az, hogy melyik a jobb....nehéz kérdés.

Asztali NAS-ok esetében többször le lett már írva, hogy van különbség a hardverben és a szoftverben.

Azonos árfekvésben :
Hardverben erőssebb a Qnap de szoftverben meg jobb a Synology.
Azt , hogy hasonló e a helyzet rack fronton is......nem tudom. Talán.

Qnap szoftverét nem ismerem, sosem használtam.
A Synology szoftvere tényleg jó ...már amennyire én ezt meg tudom ítélni.

Esetleg jön majd más hasonló vagy teljesen más tapasztalattal.

U.i. : Igen ...SSD ekkora méretben nem olcsó játék.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29414) tibbike01 válasza krealon (#29409) üzenetére


tibbike01
őstag

Több mint egy éve használok Plexet laptopról és eddig mindent lejátszott szokszó nélkül, igen a 80gbos remuxot is. Most a laptopomat szeretném leváltani NASra.

Nem értem miről beszélsz..a Sony azt játsza amit beadok neki, teljesen mindegy hogy honnan van.

[ Szerkesztve ]

(#29415) tibbike01


tibbike01
őstag

Általánosságban hány évet megy el egy WD RED Plus 0-24-ben bekapcsolva, de csak napi 2-3 órát használva és csak alkalmanként mozognának rajta az adatok? 10 évet kibírna?

[ Szerkesztve ]

(#29416) Alex91 válasza tibbike01 (#29415) üzenetére


Alex91
félisten

1 naptol orokelet+1 nap... :W

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29417) Patice válasza Tikakukac (#29410) üzenetére


Patice
nagyúr

Asztali NAS-nak nem lenne hely a rack szekrényben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29418) tibbike01 válasza Alex91 (#29416) üzenetére


tibbike01
őstag

Hogy mi?

(#29419) Sanyi.mTs válasza tibbike01 (#29418) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Azt akarta mondani, hogy bármi lehetséges. Lehet, hogy évekig megy, de az is, hogy pár nap/hét/hónap alatt megadja magát.

(#29420) tibbike01 válasza Sanyi.mTs (#29419) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezek ennyire kiszámíthatatlanok? :(((
Nincs valami előjele a HDD meghibásodásának? Kondíció, Teljesítmény csökken, hangosabb lesz...stb

[ Szerkesztve ]

(#29421) Alex91 válasza tibbike01 (#29420) üzenetére


Alex91
félisten

De, elkezd kattogni, es kesz... Ha szerencsed van, akkor valami jelzest kaphatsz, de az enyem egyik pillanatrol a masikra halt meg.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29422) Sanyi.mTs válasza Alex91 (#29421) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

De ez bármelyik HDD-vel előfordulhat.

(#29423) Alex91 válasza Sanyi.mTs (#29422) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ez speciel Seagate volt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29424) Tikakukac válasza Patice (#29417) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha van valami tuti ajánlat jöhet, de most is az a baj, hogy elég nehéz átlátni a rendszert, hogy mindenféle doboz van bent.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29425) Cypob


Cypob
újonc

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen NAS-t illetve HDD lenne nekem a megfelelő vagy milyet ajánlotok.
Kamera felvételek biztonsági mentések átmeneti tárolása a cél. Ha megtelik a régi felvételek automatikusan törlödnek.
Kb 60-80tb tárhelyre lenne szükség , hogy elegendő ideig visszakereshetőek legyenek a felvételek.

(#29426) Borisz76 válasza Cypob (#29425) üzenetére


Borisz76
veterán

Biztos az a 60-80 Tb ?

Nekem 24 db 4 Tb-s lemezem van ....ott van 72 Tb hasznos tárhely.....SHR2 kötetek, 2 db.

DS 2415+ és a bővítő egysége.
Milliós tétel...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29427) Cypob válasza Borisz76 (#29426) üzenetére


Cypob
újonc

Igen kb erre számítottam.
Még nem számoltam ki pontosan , hogy mekkora tárhely kell de ennyi biztosan.

(#29428) Borisz76 válasza Cypob (#29427) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor lesd meg az aláírásomban a linket.
Bocs telóról vagyok....munka közben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29429) Alex91 válasza Cypob (#29427) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem lemezekkel egyutt olyan 1 milliobol kihozhato…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29430) Haart


Haart
addikt

Van olyan hogy torrent fájlok letöltési maximáls sebességét tesztelik nasok esetén?
Nincs esetleg valami ilyen jellegű teszt valahol? Hogy lehessen látni a különbséget egy intel vs non intel cpu-s nas között?

(#29431) Alex91 válasza Haart (#29430) üzenetére


Alex91
félisten

A nem intelesek ugy a 100 mbites netet tudjak kihajtani, az intelesek meg ugye attol (is) fugg, hogy milyen intel…
Ha kvazi otthoni normal felhasznalas (par torrent letoltese egyszerre) arra jo a nem inteles is, ha ipari meretu, akkor az inteles is keves :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29432) AiRLAC válasza Haart (#29430) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synologynál arm procisok általában 10 és 20MB/sec között tudnak, intelesek (DS220+ vagy újabb pluszos) akár 80-90MB/sec is lehet. Ennél gyorsabb kell akkor PC alapú home servert építs.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29433) Haart válasza AiRLAC (#29432) üzenetére


Haart
addikt

Próbálom kideríteni hogy előre lépésnek egy Zyxel 325v2-ről ami kb 10mb/sec-et sem bír torrent esetén menynit tudok fejlődni ha nem intel nast veszek, mert ha nem sokat akkor igazából csak az intel megoldás jöhet szóba ami 100k+ HUF. :K
És az fájni fog :W

[ Szerkesztve ]

(#29434) Borisz76 válasza Haart (#29433) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló.
Download Station bejegyzés ( torrent sebesség eredményekkel )

A " J " -s mosellek 10-20 MB/s között tudnak.
A " + " -s modellek 30-90 MB/s között.
Hozzávetőleg.
Azért ez az érték sok mindentől függ.

2 és 4 fiókos modellek Intel CPU-val : DS220+/DS420+/DS720+/DS920+

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29435) Haart válasza Borisz76 (#29434) üzenetére


Haart
addikt

Ez jó info köszi.
Ez azt jelenti hogy a J modellek egy alap 250-300megabites internetet sem tudnak kihasználni teljesen :D
Egy gigabites nethez akkor illik minima az inteles megoldás hogy ténylegesen letöltéssel ki is tudd használni a sávszéledet ha kell. :K

(#29436) gbors válasza Haart (#29435) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha a nagy teljesítményű NAS egyedül a torrent miatt kell, akkor érdemes lehet megfontolni, hogy torrentezésre a PC-t használod (az adattár úgy is lehet a NAS), ami havonta 1-2 ezer FT-tal tolja meg a villanyszámlát, függően számos paramétertől.
Nyilván ez nem opció akkor, ha nincs PC :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29437) tibbike01 válasza gbors (#29436) üzenetére


tibbike01
őstag

Ez esetben a non-stop seedben tartáshoz is bekapcsolva kell lennie a PC-nek?

(#29438) Haart válasza tibbike01 (#29437) üzenetére


Haart
addikt

Nyilván gondolom ilyenkor a Nas van megadva mint tárolóegység de maga a torrentezés az a PC-n fut.

(#29439) gbors válasza Haart (#29438) üzenetére


gbors
nagyúr

Így van. Elméletben meg lehet azt is csinálni, hogy a letöltést csinálja a PC, seedeléshez meg átmozgatod a NAS-ra, de egyrészt ez manuális macera, másrészt nem is biztos, hogy mindegyik tracker le tudja követni. Szóval nem éri meg ezzel tökölni sztem.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29440) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Az enkóron csak idő alapú a seed szóval mindegy mivel seedeled. Meg ugye ott a Prémium, úgy még seedelni se kell.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#29441) Sanyi.mTs válasza Haart (#29435) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

de a J és + modellek között még ott vannak a "sima", többnyire jelölés nélküli ARM CPU-s modellek is. J és a + a két véglet.

(#29442) Haart válasza Sanyi.mTs (#29441) üzenetére


Haart
addikt

Kérdés hogy az ARM-ek sebességben mit tudnak, hol helyezkednek el a J és + között? Ahogy nézem a J-k már ARM-ek.

[ Szerkesztve ]

(#29443) Borisz76 válasza Haart (#29442) üzenetére


Borisz76
veterán

0-20 MB/s ARM-es CPU-val a torrent letöltés.

A CPU-k működési frekvenciájával van összefüggésben.
A torrent kliensek nagy része Csak 1 magot használ.
Minél gyorsabb 1 mag , annál gyorsabb a torrent.

De ez látszik is a Download Station bejegyzésben is.
Ha gyorsan akarsz torrentezni, akkopr gyors CPU-val szerelt NAS-t kell nézni....és az INTEL CPU-k ilyen szempontból jobbak ( gyorsabbak ) mint a konkurens.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29444) MaCS_70 válasza Sanyi.mTs (#29441) üzenetére


MaCS_70
félisten

És mi lett a jó öreg SE-vel, a sor végéről?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29445) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Kisirodai használatra keresek NAS-t. Rackben lenne, de a rackbe szerelhetőség nem feltétel, annyi, hogy 5U-nál (218.5mm) ne legyen magasabb (ekkora az UPS).
4x8TB HDD-t raknék bele, + SSD(ke)t cache-nek. Kis létszámú iroda, egyszerre max 20-an dolgoznának róla, főleg dokumentumokkal. Kép/videó/médiaközpont funkciók nem lényegesek. Ami fontos lenne a stabilitás, nem szeretnék hetente bütykölgetni, mert valami nem megy. Esetleg ami jó lenne, az ha tudnék virtuálisan egy WinXP-t futtatni róla, minimális erőforrásigénnyel.
Asustor AS6604T-t néztem, esetleg egy DS920+ (8GB) változattal jobban járnék?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#29446) ugyes válasza LógaGéza (#29445) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az Asustor jó lesz erre a célra. Nem ad annyira széles beállítási lehetőségeket, de nem is tudsz elveszni benne. És itt az SSD-ket tudod külön rendes kötetnek használnod, ha éppen nagyon szükséges.

(#29447) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!

A tavalyi DS920+ vásárlást egy macbook követte, ami nagyon jó kis gépnek bizonyul, de le kellett mondanom a sok usb portról.
Arra gondoltam, hogy 1 nagy tárolóba helyezném el a meglébő HDD-ket közvetlen hozzáféréshez és kérdésem, hogy van-e tapasztalat Orico vagy Ugreen többlemezes házakkal?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29448) Borisz76 válasza szpali (#29447) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglalóban.....

írtam a tárhely bővítésről másképpen.

Nekem konkrétan egy Sharkoon 5-Bay Raid Station volt a birtokomban.
Összességében jó, használható.
Egy gondom akadt vele :
A tápegységbe szerelt 4 cm-s ventillátor magas fordulaton járt és 2 év után cserélni kellett mert nagyon zajossá vált.

Valahol van egy sebességmérési képem is ide a PH-ra feltöltve....
Meg is van...
5 db 2 TB-s Samsung HDD, RAID5-ben.eSata csatlakozóval PC-re kötve.
Ekkor még nem volt NAS-om !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29449) szpali válasza Borisz76 (#29448) üzenetére


szpali
addikt

Köszi az infót :)
Nézegettem a DX517-es bővítőt is, de az közel duplája lenne és ugyanúgy csak wifin érném el, ahogy a NAS-t is.
A fent linkelt két rack-et pedig közvetlen usb3.0/3.1-el tudnám rákötni a laptopra.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29450) Alex91 válasza szpali (#29449) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , igaz, csak 4 lemezes...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.