Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29451) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok. Melyik az ajanlottabb?
Qnap TS-251+
Synology DS 220+
Zidoo Z9X-hez lenne csak filmek eleresere es h a NAS-rol menjen a torrent.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#29452) Alex91 válasza Solesz84 (#29451) üzenetére


Alex91
félisten

Qnap TS251D, Asustor AS5202T, Synology DS220+ szerintem erre eleg lesz…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29453) Solesz84 válasza Alex91 (#29452) üzenetére


Solesz84
aktív tag

En a Qnap TS-251+-t neztem ki. Ez es a Synology DS220+ kozott vacilalok, h melyik lenne a jobb?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#29454) Alex91 válasza Solesz84 (#29453) üzenetére


Alex91
félisten

Most hasznaltan nezed oket? Amelyik szimpatikus :DD .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29455) Solesz84 válasza Alex91 (#29454) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Nem! Ujat szeretnek. Akkor egyik sem jobb a masiknal?

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#29456) Alex91 válasza Solesz84 (#29455) üzenetére


Alex91
félisten

Arra amit szeretnel mindketto jo lesz. Azt hiszem a torrent 1 szalas, igy mondjuk a magasabb orajel elonyosebb lehet a tobb magnal. En azert megneznem a ts251D-t, de gondolom a azinevel van bajod :D .
Szoftveresen meg talan Synology jobb, de amire alapvetoen hasznalnad mindketto jo.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29457) Solesz84 válasza Alex91 (#29456) üzenetére


Solesz84
aktív tag

Igen a 251+ valahogy jobban tetszik :D
Akkor valoszinu a Qnap lesz. Koszonom a segitsegedet! :R

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#29458) Don77


Don77
tag

Sziasztok!
Van egy dlink dns 320l, transmission-el, 2000 net.
A letöltés nagyon harmatos bárhonnan, pedig elvileg gigabites a lan. (2-3mb)
Pc-n megindul a letöltés szépen szóval nem a nettel van baj.
Kábel is ok.
Bármi ötlet, beállítás valahol esetleg tudtok?
Köszi!

(#29459) Alex91 válasza Don77 (#29458) üzenetére


Alex91
félisten

Gyenge a vas, ezert ennyi... Megoldas: PC-n torrentezel, vagy veszel egy erosebb NAS-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29460) szpali válasza Alex91 (#29450) üzenetére


szpali
addikt

Köszi a tippet, utána olvastam ennek a QNAP TR-004 -nek és egy 'bontott/újracsomagolt" darabot meg is vettem 77eFt-ért.
Az első benyomások alapján jónak tűnik, majd szereznem kell még egy hosszabb Type-C kábelt, mert amit gyárilag tettek mellé, az egyrészt elég rövidecske és szeretném az íróasztal alá elrejteni, másrészt pedig A-C csatlakozókkal van szerelve. :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29461) Patice válasza szpali (#29460) üzenetére


Patice
nagyúr

Lidl-ben láttam egy és két méteres TypeC-TypeC kábelt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29462) gubabela


gubabela
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy nasra az alábbiakhoz
Hálózaton keresztüli 4k stream akár egyszerre 2 tv-re ( nem kell transzkódolni)
Családi képek, kevés adat biztonságos tárolása, hálozaton keresztül egy hm erősítő kiszolgálása.
Nem kellene semmi más egyebet tudnia, torrent, okos otthon stb nem lenne.
Nem szükséges, hogy otthoni hálózaton kívülről is el lehessen érni.
Ami van jelenleg
1 Gb-os otthoni hálózat vezetékes kiépítve minden szükséges pontra(cat7) szükség esetén az eszközök cseréjével gyorsítható.
Mit javasoltok? Jó lenne, a viszonylag nagy tárolókapacitás, és nem feltétlenül van szükségem redundáns működésre. ( elég az is, ha a fontosabb dolgokról néha csinál biztonsági mentést egy külső eszközre vagy felhőbe)
:R

(#29463) Alex91 válasza gubabela (#29462) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , en ezt ajanlom.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29464) gubabela válasza Alex91 (#29463) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszönöm :R
Van vele tapasztalatod is, vagy csak a hardver miatt? Gondolom a szokásos nas hdd-k mennek bele(wd red plus/pro, seagate ironwolf)

(#29465) Alex91 válasza gubabela (#29464) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs tapasztalatom vele, de amit leirtal arra ez valoszinuleg eleg lesz. Persze nezhetsz erosebbet is, de azok valamivel dragabbak lesznek. Synology, Qnap, Asustor modelleket erdemes nezni.

Mehet bele nem NAS HDD is, de sokszor elenyeszo arban a kulonbseg. Ha RAID lenne, akkor SMR HDD-ket jobb kerulni, mondjuk nem RAID eseten is :D .

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29466) gubabela válasza Alex91 (#29465) üzenetére


gubabela
senior tag

Nem szeretnék fetétlenül drágábbat, de azt se, hogy filmezés közben álandóan pufferoljon. Az egyik tv-n kodi van telepítve, ha ez szempont, a másikon a gyári lejátszója van használva. Külső hdd-ről voltak etetve, ezt szeretném most kiváltani.

(#29467) Alex91 válasza gubabela (#29466) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , itt van, hogy mit tud.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29468) tibbike01 válasza Alex91 (#29465) üzenetére


tibbike01
őstag

Mi az az SMR HDD?

Illetve szerintem teljesen felesleges 4fiókos NAS erre a célra. Írta a kérdező, hogy nem szeretne redundanciát.

A Qnap T-130 is ki tudná szolgálni szerintem. A odit cseréld le Plexre :)

(#29469) Alex91 válasza tibbike01 (#29468) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell raid-be tenni, es ebbe lehet pakolni a hdd-ket…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29470) gubabela válasza Alex91 (#29467) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszi, rákukkantok.
#29468 tibbike01

Gondolom a bővithetőség miatt ajánlotta, nem kell egyből az összes helyet felhasználni, meg mennek azok a hdd-k külön is nem csak raid-be.

(#29471) tibbike01 válasza gubabela (#29470) üzenetére


tibbike01
őstag

Persze persze, de minek az erős HW, a nagy hangos venti, a 10+w fogyasztás, a melegedés, a nagy fizikai helyfoglalás...stb.

Miért járnál egy V6 biturbóval a helyi kisboltba? :)

Hasonló cipőben járok mint a kérdező és a Qnap T-130ra esett a válsztásom a minimál stílusú lakáusnkban még jól is mutat a karcsú NAS a TV feletti lebegő polcon. Lassan megy bele egy SSD és tényleg el van felejteve...se hang, se melegedés, se villogó ledek...stb.

2022ben már ezek az igények :)
Eszembe se jutna 2, 3 HDD-t futtatni, pörgetni, tápon tartani.

Persze a céges NAS más világ.

[ Szerkesztve ]

(#29472) gubabela válasza tibbike01 (#29471) üzenetére


gubabela
senior tag

Én kérdeztem :)
Nekem nem szempont, ha hangos vagy meleg, külön hűthető helységben lesz a többi hálózati eszközzel. Próbáltad a 4k streamet? Ami nekem fontos lenne az az, hogy ne akadozzon lejátszás közben. A nasba való ssd-k azért elég drágák, főleg, ha nagyobbat szeretnél.

(#29473) Borisz76 válasza tibbike01 (#29471) üzenetére


Borisz76
veterán

Tibbike01 !

Még szerencse, hogy nem vagyunk egyformák !!

Ezt a NAS-t ( van másik is ) használom otthon.....bár már nem ott lakom mint amikor a bejegyzés készült.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29474) tibbike01 válasza Borisz76 (#29473) üzenetére


tibbike01
őstag

Jesszus? Miért?
A munkádhoz kell? :Y

(#29475) Multibit válasza tibbike01 (#29474) üzenetére


Multibit
veterán

Nem. Függőség. Legyűrhetetlen gyűjtőszenvedély ;]

(#29476) Borisz76 válasza Multibit (#29475) üzenetére


Borisz76
veterán

:B

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29477) szpali válasza Patice (#29461) üzenetére


szpali
addikt

Megnéztem, sajnos csak 1m és USB2

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29478) whatnot


whatnot
őstag

Filmek tárolására és torrent kliensnek terveznék egy NAS-t. A médialejátszóm a PC-m lenne, a NAS-nak ezt nem kell tudni. Amit viszont igen: 4K filmet tudjon sebességben kiszolgálni (akár 70GB méretűt is), ill. torrent kliensként bírja a tempót.

Milyen kész megoldást lenne érdemes nézni? Mondjuk 2-3 lemezes verzióban? Ha 3 lemez, lehet, RAIDbe raknám.
Ha építenék egyet, akkor olcsóbban jövök-e ki és milyen configot érdemes nézni, hogy ne legyen kevés? Raktam már össze többször PC-t, ill. Linux rendszerrel sincs problémám, IT szerver üzemeltetésben dolgozok, viszont NAS méretezéséhez nem értek.

(#29479) Borisz76 válasza whatnot (#29478) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology összefoglaló.

A Download Station rész nézd át.
A torrent sebesség sok dologtól függ.
Egyik ilyen tényező az CPU sebessége.
Minél magasabb a frekvencia...annál gyorsabb a letöltés.
( Ez akkor lényeges ha gyors internetes előfizetésed van - 1000-s optika - ÉS szeretnéd is kihasználni a letöltési sebességet.... )

Ajánlom az Intel CPU-s NAS-okat !!!
Ime pár db 4 fiókos NAS : DS418 / DS420+ / DS920+ összehasonlítása.

4 fióknál indulhatsz 1 vagy 2 db lemezzel is.....SHR-ben.
( SHR : 1 lemeznyi védelem + X ( 1-11 ) darab hasznos lemez,tárhely )
Később könnyen bővíthető !
( Bőviteni ugyanakkora vagy nagyobb lemezzel lehet egy SHR kötetet ! )

Egy NAS-t hosszútávra vesz az ember....ezért nem ajánlom az 1 és 2 fiókos modelleket. Későbbiekben körülményes az adatok nagyobb lemezre költöztetése.

Nem lesz olcsó.

A 4K-s filmeket bírnia kell egy belépő modellnek.
Ideális esetben a NAS csak kiszolgál azaz stream-eli az adatokat a lejátszónak ! Ez a lejátszó sok féle lehet : TV saját belső szoftvere , külső média player , HTPC , PC

A lényeg : HA a lejátszó megbírkózik a 4K-s videó képi és hang kódolásával, akkor akadásmentesen mennie kell.

Ha nem tudja a lejátszó dekódolni az adatokat....akkor van szivacs mert a NAS próbálja "röptében" átalakítani a 4K-s anyagot olyan formába, hogy a lejátszó megbírkózzon vele !

Ezt hívják transzkódolásnak .....na ezt kell kerülni mert erősen terheli a NAS CPU-ját.....és akadozáshoz vezet/het.....mert ugye a NAS CPU-ja nem egy atomerőmű és sok más dolga is van még ezen kívül.

Tehát egy gyengébb CPU-s NAS is jó 4K filmezéshez HA VAN EGY JÓ , MINDENFAJTA KODEKET ISMERŐ LEJÁTSZÓ.

Nálad nem lesz gond...mert PC-vel játszod le a filmet....
Remélhetőleg nem AMD Athlon kori géppel....

Hirtelen ennyi.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29480) Sanyi.mTs válasza whatnot (#29478) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

A "kész" nas árában jobb házi építésű nas-t lehet összedobni, de ilyenkor a saját nas többnyire:
- többet fogyaszt(hat),
- nagyobb ház kell neki a pc-s alkatrészek miatt,
- szoftvereket neked kell rá keresni és bekonfigurálni (FreeNAS, OpenMediaVault, stb), majd beállítani
- mobil appokat is neked kell keresni, ha igény lenne rá

Synology, qnap, asustor az ajanlott NAS gyártók. A fórumon az elsőből van a legtöbbeknek, így ajánlást többnyire erre kapsz.
Ha elég pár 10MByte/s-es letöltési sebesség (mert nem azonnal kell a film), akkor elég lehet egy ARM cpus-s nas is. Ha fontos a gyors letöltés, akkor intel-es gép kell.

(#29481) whatnot válasza Borisz76 (#29479) üzenetére


whatnot
őstag

Köszi a kimerítő választ
160ezer már bőven túl sok, annyit nem ér meg. Igaz, keretet nem említettem.

#29481
Köszi neked is. Megnézem az olcsóbbakat, mert 160+ ezer (pláne lemez nélkül) abszolút nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

(#29482) gubabela válasza gubabela (#29462) üzenetére


gubabela
senior tag

Végül ds220+ lett egy 8tb wd red pro hdd-vel egyelőre. Volt időm kicsit jobban utána olvasni a dolgoknak és egészen megtetszett a synology rendszere, ezért választottam a 220+t, hogy ha a későbbiékben mégis szeretnék mást is vele, akkor ne a nas legyen a szűk keresztmetszet. Ha valami nem volna tiszta akkor a synology topikba foglak zaklatni titeket. Köszönöm a segítséget. :R

(#29483) mad823 válasza whatnot (#29481) üzenetére


mad823
őstag

Én azért behúznék egy vonalat az Asustornak is, ár/teljesítmény szinten jobb, mint a Synology, support oldalról tök rendben van. Nézd meg ezeket is.

(#29484) mad823 válasza whatnot (#29481) üzenetére


mad823
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#29485) gubabela válasza mad823 (#29483) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen azt én is láttam, hogy az asustornak, qnapnak rendre jobb a hardveres része, mint a hasonló árban lévő synologynak. Ami elbizonytalanított, az az, hogy sokan panaszkodtak a supportra ( amazon értékeléseknél láttam) persze lehetett user error is, nem tudom. Qnapnál meg mindenféle biztonsági problémáról olvastam ( bár gondolom ez is inkább a felhasználó hibája miatt lehetett) , így maradt a synology.

[ Szerkesztve ]

(#29486) mad823 válasza gubabela (#29485) üzenetére


mad823
őstag

Közben látom, hogy ezt talán whatnot-nak szerettem volna írni.
Na mindegy, én évek óta használok egy középkategóriásnak mondható Asustort, semmi gondom nincs vele. De nyilván a Synoval sem tettél rossz lóra.

(#29487) tibbike01 válasza gubabela (#29485) üzenetére


tibbike01
őstag

Tudja valaki, hogy a Synologynak miért/mitől jobb a supportja?
Milyen olyan alkalmazás, funció, feature található meg egy Synologyban, ami mondjuk egy Qnapban vagy Asustorban nincs meg?

Sokaknak segítene a válsztásban.

[ Szerkesztve ]

(#29488) pippo76 válasza gubabela (#29485) üzenetére


pippo76
tag

Nekem Asustor van ami 6 éve rendszeresen kapja a frissítéseket, ha írsz nekik válaszolnak és segítenek szóval nekem jó a support tapasztalatom.

(#29489) pippo76 válasza tibbike01 (#29487) üzenetére


pippo76
tag

Átlagos felhasználásra nem hiszem, hogy érdemi eltérés lenne.

(#29490) szpali válasza Alex91 (#29450) üzenetére


szpali
addikt

Néhány nap használat után tovább gondoltam a dolgot.
A fent linkelt házba jó választás lehet ilyen SSD RAID5-höz? (kellene a nagyobb adatátviteli sebesség :U )

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29491) Alex91 válasza szpali (#29490) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de szerintem olcsobb SSD is jo lehet, foleg, ha raid-ben van.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29492) szpali válasza Alex91 (#29491) üzenetére


szpali
addikt

Tehát azt mondod, hogy elegendő a Blue vagy a Green is? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#29493) Alex91 válasza szpali (#29492) üzenetére


Alex91
félisten

Darabjan nagyjabol 10k a kulonbseg arban... Te tudod, hogy nekerd mi eri meg. Gondolom esetleg garancia es elettartam kulonbseg lehet egy blue es egy red kozott, Green kicsit gyengebb, es arelonye is csekely.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29494) whatnot válasza mad823 (#29483) üzenetére


whatnot
őstag

Megnézem, kösz :R

(#29495) zolnagy


zolnagy
őstag

Egyik ismerősőm szeretne hálózati adattárolót venni. Semmi másra nem kell neki, csak, hogy az otthoni hálózaton minden gép elérje és tudja adattárolásra használni (tehát semmi torrent, vagy egyéb). Mi a legolcsóbb használható megoldás most?

(#29496) Borisz76 válasza zolnagy (#29495) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez nem ilyen egyszerű....

Mennyi adatot tárolna?
Fontos adatok esetén érdemes tükrözni.
Ez véd egy esetleges HDD hibától.
Ebből adódóan 2 fiókos NAS minimum....

Tehát egy belépő szintű 2 fiókos NAS.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29497) Borisz76 válasza zolnagy (#29495) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha korrekt akarok lenni.....
A kérdésed a legolcsóbb megoldás volt....
Az pedig a routerre kötött HDD.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29498) Patice válasza zolnagy (#29495) üzenetére


Patice
nagyúr

Synology, QNAP, Asustor egylemezes megoldásai tökéletesek ilyen feladatra, bár, ha tényleg csak a központi fájltárolás/elérés a cél, akkor egyetértve az előttem szólóval, egy routerre kötött HDD is elegendő lehet.
A biztonsági másolatokról ez esetben más úton kell gondoskodni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29499) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Routerre dugott HDD csak akkor jó, ha olyan routere van. Valamint az adatok routeren keresztüli elérése (jóval) lassabb lesz, mint NAS-ról/ra másolni.

(#29500) zolnagy válasza Borisz76 (#29497) üzenetére


zolnagy
őstag

+Patice,
a routerre kötött hddt próbálta állítólag, nem volt túl gyors. Valami olyan eszköz lenne jó, mint az én 8 éves WD Mycloudom, de ez a kategória úgy tűnik eltűnt.
Ránézünk arra az egylemezes Synologyra.
Amúgy van olyan router a piacon, ami értelmes sebességgel tudja kezelni a rádugott hddt?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.