Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) Faby válasza AiRLAC (#30548) üzenetére


Faby
senior tag

Köszönöm, és #30547Golota neked is, ismerkedem a kezelőfelületekkel (tök jó ez a demo), és eldöntjük.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#30552) tusi_ válasza AiRLAC (#30550) üzenetére


tusi_
addikt

A tavoli "szerver" egy szgep, amihez hozza ferek interneten keresztul.
Ezen vannak fajlok, amikhre neha szuksegem van.
Ha errol a szerverrol egy fajlt athouzok a sajatgepemre, az ket modon tortenhet.
Localban masolom, pl a ducuments mappaba, vagy egy az egyben a NAS-ra.

Dowmload station? Ennek utana nezek, köszönöm.

eat, sleep, play, replay

(#30553) Ablakos


Ablakos
őstag

A DDR3-DDR4 jelentős teljesítmény különbség? Synology-QNAP közötti egyik különbség.

(#30554) AiRLAC válasza tusi_ (#30552) üzenetére


AiRLAC
addikt

Marginális különbség. Melyik modelleket hasonlítod össze?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30555) tusi_ válasza AiRLAC (#30554) üzenetére


tusi_
addikt

Szvsz ez nem nekem szolt :)

eat, sleep, play, replay

(#30556) AiRLAC válasza tusi_ (#30555) üzenetére


AiRLAC
addikt

Valóban, bocs, Ablakosnak ment :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30557) tusi_ válasza AiRLAC (#30556) üzenetére


tusi_
addikt

np :K

eat, sleep, play, replay

(#30558) rpet


rpet
csendes tag

Sziasztok!
A laptopomon lévő appokkal (Word, Excel, képnéző stb.) kb. ugyanúgy meg lehet-e nyitni megnézni és szerkeszteni a NAS-on lévő fájlokat, mintha azok a laptopomon lennének? Vagy van valami nehézsége, hátránya?
Köszönöm

(#30559) cigam válasza rpet (#30558) üzenetére


cigam
félisten

Ugyanúgy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30560) Davegt


Davegt
csendes tag

Sziasztok!

Milyen 4bay NAS-t ajánlanátok otthoni felhasználásra?

Olvasgattam a fórumot a napokban és először 2bay NASekben gondolkodtam az ajánlásaitok alapján. Közben viszont elkezdtem azon gondolkodni, hogy nyilván több évre vennék egy ilyen eszközt és ugyan jelenleg nem, de a közeljövőben (1 éven belül) szeretnék otthoni kamarákat is kezelni a NAS-el, illetve esetleg okosotthon vezérlésre is használni, amennyiben lehetséges.

Ezeken kivül minimális dologra használnám.
- 3-4 eszközről (telefonok + PCk) adatmentésre
- Multimedia központ, van számtalan streaming előfizetés tehát nem 100+ UHD filmről lenne szó
- Egyidejüleg pár torrent futtatása, max 10-20 amig a seedkötelesség tart

Amiket néztem eddig:
- Synology 418+, 420+ (423+ ha megjelenik), esetleg 918+, 920+ bövithetőség miatt
- QNAP 431, 433, 453d
- ASUSTOR 3304T, 5304T
- Terramaster F4-210, F4-423, F5-221

Felhasználás helye USA. Itt nagyjából ezek az eszközök mind egy árban mennek amazonon vagy egyéb webshopban. Inkább erősebb hardverért fizetnék többet a brand hype helyett.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#30561) cigam válasza Davegt (#30560) üzenetére


cigam
félisten

Ha kamerákat is szeretnél, azt is nézd meg, hogy melyik mennyi kamerát fogad alapból. Általában 2 kamera kezelését kapod meg ingyen, utána már külön licence-t kell vásárolni. pl. [link]
Viszont az 5304T alapból 4 kamera licence-el rendelkezik, és a 2db 2,5Gbites LAN csatlakozó is jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30562) rpet


rpet
csendes tag

Hasznos infó (igencsak meglepő):
Synology DS220j vásárlását tervezem, de most derítettem ki, hogy nem tudja kezelni a meglévő Seagate Barracuda 3TB HDD-met (ST3000DM001). Ettől még továbbra is a DS220j vásárlását tervezem, de bosszantó a dolog.

Ebben a listában benne van a fenti HDD és a lenyíló mezőben látható, hogy nincs hozzá felsorolva a DS220j:
https://www.synology.com/en-br/compatibility?search_by=category&category=hdds_no_ssd_trim&filter_brand=Seagate&filter_size=3TB&filter_type=3.5%22%20SATA%20HDD&p=1&change_log_p=1

Ebben a listában benne sincs a fenti HDD:
https://www.synology.com/en-br/compatibility?search_by=category&category=hdds_no_ssd_trim&filter_brand=Seagate&p=1&change_log_p=1

[ Szerkesztve ]

(#30563) Alex91 válasza rpet (#30562) üzenetére


Alex91
félisten

Meglepne, ha nem menne vele.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30564) AiRLAC válasza rpet (#30562) üzenetére


AiRLAC
addikt

Fog működni, használtam ilyent Synologyban. Igazából nehezen tudnék kapásból olyan HDDt mondani ami nem megy benne.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30565) cigam válasza rpet (#30562) üzenetére


cigam
félisten

Már miért ne kezelné?
Egy olyan "új" eszközről van szó (2020-ban jelentették be a DS220j-t), amit nem teszteltek egy ~9 éves eszközzel (a ST3000DM001-t 2011-ben jelentették be), amit már akkor is alig lehetett kapni. Tippen szerint az aktuálisan (2020-ban) éppen nagy mennyiségben elérhető/kapható, eszközökkel tesztelték le, és nem "múzeum szökevény"ekkel.
Ha jól megnézed, olyan régi eszközök vannak felsorolva (2008-2014), amiket akkoriban készítettek, és feltehetően leteszteltek az akkoriban kapható háttértárakkal. Ugye nem várod el, hogy minden aktuális NAS-t leteszteljenek az év(tized)ek alatt legyártott minden egyes merevlemezzel?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30566) CsiszyFutár


CsiszyFutár
lelkes újonc

Sziasztok, szeretnék venni egy NAS-t.
Főleg méditattalmak lejátszása és torrentezés lenne a cél.
2 lemezesbe gondolkodom, de egyenlőre csak 4 Tb HDD férne bele a keretbe.
Amiket eddig néztem 1. QNAP TS-233, 2 SYNOLOGY 220J,
3.ASUSTOR as1102t, 4. WD MY CLOUD EX2
Szerintetek melyik a jobb választás, én eddig a Qnap mellet voksolok az erősebb proci meg a 2 GB ddr végett.
De sajna még sohasem használtam hasonlót.
Mindegyik tud torrentezni ? Meg támogatja a Plexet ?
Mindegyikhez oda van írva hogy "wake on lan" az az ébresztés. De minek egy nasszervert ébreszteni? Annak nem az a funkciója hogy mindig menjen?
HDD amit még néztem hozzá WD RED NAS DRIVE 3,5 4TB ebből egyenlőre csak 1 db lenne mint azt ahogy az elején is írtam.
Honnan tudok valamilyen magyar nyelvű videót akármelyiknek is a beüzemeléséről ?
Legyetek szívesek segíteni [link]

(#30567) Borisz76 válasza CsiszyFutár (#30566) üzenetére


Borisz76
veterán

Synology NAS összefoglaló.
Ezt olvasd el....

1.
A média tartalmat nem a NAS játsza le , hanem egy lejátszó ami lehet:
- TV szoftvere
- TV-re telepített külső szoftver
- Külön média lejátszó doboz, box akármi.
- Home Theather PC ( HTPC )
- PC
- stb....

Bármilyen NAS képes kiszolgálni egy lejátszót adatokkal....az, hogy lesz e kép, hang már csak a lejátszó képességein múlik.

2.
Torrentezésnél lényeges, hogy gyorsan akarsz le tölteni ?
Gyors optikai neted van és szeretnéd kihasználni ?
Akkor drágább INTEL CPU-val szerelt NAS érdemes választani.
Synology esetén a " J " a belépő modell.
Használható de nem lesz villám.....
Inkább a " + " -s modellek körül nézegess.

- Igen mind tud torrentezni.
- Igen , elviekben mehet folyamatosan de van aki másképp gondolja.

Csak halkan jegyzem meg.... :
Az adatok folyamatos eléréséhez szokták használni a RIAD technikát.
Azaz az adatokat eléred akkor is ha 1 lemez megadja magát.
Ekkor a hibás lemezt persze cserélni kell.

Ha ebből indulunk ki, akkor 2 fiókos NAS....1 adat+1 biztonság miatt.
Tehát tele is a tár.....

4 fiók esetén bele dobsz 2 db lemezt.
Synology esetén SHR kötet.....
Ezzel védve vagy 1 db lemez meghibásodása ellen.
Ha tele lenne a tár , akkor simán mellé teszel egy 3. és / vagy 4. lemezt.
A kötet bővítése után megnő a használható tárhely.

Tehát a 4 fiókos NAS hosszú távon több lehetőséget ad.....
Csak ugye drágább...

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30568) Sanyi.mTs válasza CsiszyFutár (#30566) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Azért nézd meg hdd vásárlás előtt, hogy cmr-es vagy smr-es a hdd.
Ha jól emlékszem a wd red plus széria cmr-es, ami az ajánlott.

(#30569) CsiszyFutár


CsiszyFutár
lelkes újonc

Mi a különbség a 2 cmr smr között?

(#30570) Patice válasza CsiszyFutár (#30569) üzenetére


Patice
nagyúr

Az SMR az átlapolásos adatrögzítés miatt lassabb válaszidőben, mint a CMR (hagyományos adatrögzítésű), ezért az SMR vinyók nem jók semmilyen RAID tömbbe.
Offline adattárolásra, vagy PC-be megfelelőek lehetnek, ha türelmes az ember.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30571) rpet


rpet
csendes tag

Hány megabyte másodpercenkénti adatátviteli sebességre lehet számítani a NAS és egy tablet között az alábbi esetben? (tudom, sok mindentől függ, de általában ill. tól-ig)

Otthoni Vodafone internetelőfizetés (250 Mbit/s) wifi-kábelmodemjére csatlakoztatom kábellel a Synology DS220j NAS-t. A tablet (erős wifije van) wifin csatlakozik e kábelmodemre.

(#30572) Borisz76 válasza rpet (#30571) üzenetére


Borisz76
veterán

Az otthoni hálózatot a Vodafone wifi-kábelmodemje intézi.
Van egy csomagod ami a le/fel töltési sebességet is meghatározza.

DE

Ez a modem juttatja el az adatokat az eszközökre.
A modemen
- Fast Ethernet ( 10/100 )
Elviekben 12.5 MB/s a sebessége.
Gyakorlatban kb 10-11 MB/s
csatlakozók lehetnek ...vagy jobb esetben
- Gigabit Ethernet ( 10/100/1000 )
Elviekben 125 MB/s a sebessége
Gyakorlatban kb 100-110 MB/s
csatikkal szerelt.

Tehát a te belső hálózati sebességednek nem sok köze van az előfizetési sebességhez....

Mondjuk 250/25-s csomagod van.
Lefelé tudsz tölteni ideális esetben 250Mbit/s-al.
Viszont az otthoni eszközeid között már 1000 MBit/s megy az adat....ha kábellel vannak rákötve a routerre.

Az , hogy wifi-n mennyit tud , az függ a routertől , terepviszonyoktól és a klienstől.

Egy NAS-ban lévő mezei HDD is tud 120-180 MB/s sebességet nagy fájlok másolása esetén.....kis fájloknál azért belassulnak rendesen.
Hiába tudja a HDD ....meg a kábel másik végén a PC-ben lévő SSD....mondjuk.......mert a szűk keresztmetszet :
a két gép közötti hálózati kapcsolat .....ha "csak" Gigabites.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30573) CsiszyFutár


CsiszyFutár
lelkes újonc

Sokat olvastam a dlna média szerverekről és nem tudom eldonteni hogy melyik a jobb választás .
Elsősorban PC akarol szervert futtatni.
Melyiket ajánljátok.
servio, plex vagy a win 10 nek az alapbeállitasat.
Mi a különbség köztük.
Lehet egyszerre többet is futtani?

(#30574) MaCS_70 válasza Patice (#30570) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amikor kipattant a WD botránya az SMR-CMR-rel, számtalan szakcikk azt írta, hogy lényegében mindegy, hogy SMR vagy CMR, csak RAID-tömbben keverni nem szabad őket -- márpedig a WD gyakorlata miatt előfordulhatott, hogy vett az ember egy sor egyforma típusú HDD-t a RAID-jébe, aztán véletlenszerűen voltak a pakkban a SMR/SMR egységek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30575) Noxy válasza CsiszyFutár (#30573) üzenetére


Noxy
veterán

Már bocsi, de ennek mi köze, a milyen NAS-t vegyek topikhoz ? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#30576) Patice válasza CsiszyFutár (#30573) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha DLNA-t akarsz asztali gépen vagy laptopon futtatni, akkor Serviio.
Win10 saját megoldása nagyon fapados.
Plexben akkor érdemes gondolkodnod, ha a másik oldalon van/lehet telepíteni Plex kliens alkalmazást.
A Plex is tud DLNA-t, de nem ez a fő funkciója. Ezt már inkább médiaszervernek mondanám, ami többet tud, mint a DLNA.

#30574 MaCS_70:
Köszi a kiegészítést! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30577) MaCS_70 válasza Patice (#30576) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én meg hülye vagyok...

A gond nyilván a vegyesen felbukkanó SMR/CMR egységek keveredése volt, mivel az eltérő írási időigényük miatt kiestek a RAID által megkövetelt szinkronból.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30578) rpet


rpet
csendes tag

NAS-on lévő fájlokat ugyanúgy tudom látni, megnyitni, másolni, mintha a Windowsban megnyitnék egy bármilyen mappát és az abban lévő fájlokkal foglalkoznék?
Tehát a NAS-ban lévő HDD-nek tudok adni egy meghajtóbetűjelet?

Vagy valami külön kezelőfelületet kell használnom a fájlok eléréséhez?
Konkrétan: Synology DS220J, Vodafone wifi-kábelmodemre kötve LAN kábellel. Ehhez wifin csatlakoznék windowstablettel, innen kezelném a NAS-on lévő fájlokat.
Köszönöm

(#30579) Patice válasza rpet (#30578) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen.
Sajátgépben hozzá kell adni annyi hálózati mappát, amennyit szeretnél.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30580) MaCS_70 válasza rpet (#30578) üzenetére


MaCS_70
félisten

Patice +1

Azaz: nem a NAS HDD-jének, hanem az egyes megosztásoknak tudsz betűjelet adni, vagy felvenni őket a Windowsba hálózati helyként.

Onnantól csak az elérés sebessége lesz más, mintha magán a gépeden lennének.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30581) rpet


rpet
csendes tag

Otthoni NAS-ba (mérsékelt használatra) szinte mindegy, hogy milyen HDD-t veszek (WD, Seagate), vagy fontos, hogy NAS célra gyártott legyen?

Synology DS220j NAS-ba, 2 - 4 TB körül, 2 db HDD, RAID 1.

Wifivel fogom használni, ami lassú a HDD-hez képest. Ezért talán a HDD sebessége nem is annyira lényeges? (mert a Wifi a szűk keresztmetszet)

Köszönöm

(#30582) AiRLAC válasza rpet (#30581) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én ilyenre simán használtam desktop célú HDD-ket gond nélkül (Seagate Barracuda DM meg WD Blue stb). Csak egyformák legyenek ha lehet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30583) Borisz76 válasza rpet (#30581) üzenetére


Borisz76
veterán

Hangban és melegedésben térnek el egymástól.
Mindegy milyen modell.
Inkább a lemez ....ha új ....garancia ideje a lényeges és persze az ára.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30584) Alu válasza MaCS_70 (#30577) üzenetére


Alu
senior tag

Nas vásárlás előtt állok és ugyan ebbe a problémába ütköztem. Csak a megnyugvás végett kérdezem, hogy akkor két SMR merevlemezt is tudok RAID 1 -be kötni (annyi hátránnyal, hogy válaszidőben lassabb lesz a a CMR -hez képest (?)) és kizárólag az a lényeg, hogy az adott RAID tömbben ne keveredjenek SMR és CMR egységek?

Neten olyat is olvastam, hogy bármilyen RAID konfigurációba csak és kizárólag CMR egységek használhatók, emiatt vagyok most kissé elbizonytalanodva.

λŁƯ™

(#30585) Alex91 válasza Alu (#30584) üzenetére


Alex91
félisten

Jobban jarsz, ha nem smr… Volt akinek gondja volt azzal is raid-ben keveres nelkul is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30586) MaCS_70 válasza Alu (#30584) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint Alex is mondta, a CMR azért jobb, de azért nem véletlen, hogy a WD RED is SMR, pedig kifejezetten NAS-ba való. Otthoni, SOHO körülmények között csak extrém esetben szabad, hogy érezhető legyen a különbség. De a RED és a RED+ között azért nem olyan őrült nagy az árkülönbség.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30587) AiRLAC válasza Alu (#30584) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem voltak SMR meghajtók (Seagate 3.5 és 2.5 is) többször is itthon SHRben többféle Synologyban, nem volt velük gond. Itthoni használatra (médiatárolás, családi méretű/mennyiségű dolgok) tökéletes volt. Igaz mindig volt SSD mellette a VM/Docker stb dolgokra.

A tömb építés/resync lassú, de utána olvasásnál gyors, írásnál használható sebességű volt. El kell fogadni hogy tartós írásnál belassul és akkor nincs gond. Ahogy írták is, keverni nem szabad a CMR/SMR meghajtókat ugyanabban a tömbben az eltérő írási sebesség miatt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30588) Devilstudio


Devilstudio
tag

Sziasztok

Szerintetek mi tévő legyek?
Szeretném fejleszteni a rendszert sebesség és tárhely szempontjából.

Van egy TS-253A 2 lemezes Qnap nasom amihez vettem egy QNAP TL-D400S anno, ami usb-n keresztül csatlakozik.


1. eladom az egészet és veszek egy nagyobb nas-t. :)
2. a kétlemezesbe veszek egy ssd-t és mellé egy 10tb hdd-t a 4-es rackbe meg teszek 4x4tb hdd-t raid 1-be. Így gyorsul az alap rendszer a ssd-vel a 10tb hdd meg jó backup lemeznek.
A 4x4tb meg el lesz a többi adat.

3.Lehetne egy nagyon drága megoldás is, ami nem rég jött, 2db M,2 (PCIe 3,0 4x NVMe) raid-be rakva egy QNAP QDA-U2MP U.2 NVMe Dual M.2 NVMe SSD adapterbe.
Na most:
1db QNAP QDA-U2MP 54.000 ft
2db Seagate FireCuda 530 1TB 2x57.000=114.000 ft
1db ilyen bővítés kerülne: 168.000 Ft szerintem ez horror.
Milyen tanácsot tudnátok adni?

Ami rendelkezésre áll:
- TS-253A
- QNAP TL-D400S

- 8db 2 TB HDD-m WD Constellation ES
- 1db 1 TB WD Blue
- 1db 10 TB WD Red
- 2db 3 TB WD Red

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30589) Alex91 válasza Devilstudio (#30588) üzenetére


Alex91
félisten

Tarhelyet HDD cserevel tudsz novelni, sebesseget meg a halozatod lecserelesevel....

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30590) sziszi-fuszi válasza Devilstudio (#30588) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ez a megoldás némileg olcsóbb lehet:

RaidSonic ICY BOX IB-3640SU3

Mi alá kell írás?

(#30591) Devilstudio válasza Alex91 (#30589) üzenetére


Devilstudio
tag

Félreértettél én a Nas sebességét akarom nővelni a hálozatom gigabytes.
Ennél magasabb számomra felesleges.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30592) Alex91 válasza Devilstudio (#30591) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ertettelek felre, a halozatod a gyenge pont. Hiaba veszel erosebb nas-t, nem igazan fogod erzekelni…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30593) Devilstudio válasza Alex91 (#30592) üzenetére


Devilstudio
tag

Akkor elmagyaráznád hogy értsem is?
A hálozat így néz ki:
TS-253A gigabites csati csatlakozik a telekomos modembe és onnan a gépembe.
pl: másolok egy 15gb fájlt ez megy fel 110mb/s-el a nasra.
Nagyobb hálozaton ez sokkal gyorsabban mászik fel a nasra?

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30594) Borisz76 válasza Devilstudio (#30591) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS-ba helyezett merevlemezek tudnak 130-180 MB/s tempót is
( Évjárattól , tipustól függően vagy akát többet is. ) ....nagy fájlok esetén. Kis fájlok esetén persze belassulnak de ez természetes.

Tehát az elméletileg 125 MB/s -t tudó Gigabites hálózat lesz a szűk keresztmetszet....nem a NAS vagy az abban dolgozó HDD.

A Gigabiten gyakorlatban 100-110 MB/s megy át.

Sajnos a Gigabit feletti lépcső jelenleg drága.

A 2.5 / 5 / 10 GBit -es hálózathoz kell olyan NAS , Switch , Router stb ami a nagyobb sebességet tudja.

Ezeket CAT6 kábellel érdemes összekötni.
A CAT6 elméletileg 55 méteres távon tudja a 10 GBit-et.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30595) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

Adott egy Telekomos ezres elofizetes a gyari routerrel amire van NAS kotve.

Mivel nagy alapteruletu a haz, szeretnek neki megoldani egy TP Link Mesh rendszert a gyorsabb wifi kapcsolat miatt. Szeretne nagyobb savszelesseget wifin lent fent egyarant.

A Nast hogyan lehetne megoldani igy hogy az eszkozok mar az uj MESH rendszeren kapcsolodjanak?

(#30596) Devilstudio válasza Borisz76 (#30594) üzenetére


Devilstudio
tag

:R Sajnos még nem járható út ez. :R
Köszi az útbaigazítást :R

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30597) Devilstudio válasza Borisz76 (#30594) üzenetére


Devilstudio
tag

Erre mit mondanál mi tévő legyek? :R

https://www.alza.hu/qnap-tl-d1600s-d5854468.htm
vagy ez
https://www.alza.hu/qnap-tl-d800c-d5854472.htm

[ Szerkesztve ]

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30598) Borisz76 válasza Devilstudio (#30597) üzenetére


Borisz76
veterán

Nehéz jó tanácsot adni.

Az biztos, ha Gigabit feletti tempóval megáldott NAS-t szerzel be, akkor ez hosszútávú befektetés és piszkálni fogja a "csőrődet" , hogy ki is használd.....azaz fejleszteni kell hozzá a belső hálózatodat.

Én is hírdetem a sajátomat....mert arra gondoltam, hogy gigabit feletti eszközt szerzek be helyette. FB , Marketplace link : [link]
Nálam már adott a CAT6 kábelezés az egész házban.
Korábban vettem egy 2.5 Gbit képes AP-t is : [link]
De kellene még hozzá switch és akkor még a 3 db PC-t is fejleszteni kellene. Ekkor lenne csak kihasználható a gigabit feletti tempó a vezetékes eszközökön.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30599) Devilstudio válasza Borisz76 (#30598) üzenetére


Devilstudio
tag

Na igen :)
Én is el fogom passzolni ha úgy adodik és akkor jöhet egy komolyabb beruházás.
Egyelőre örülök ennek is :)

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#30600) ugyes válasza Borisz76 (#30598) üzenetére


ugyes
aktív tag

A 2,5Gbit switchek eléggé melegszenek, saját tapasztalat (fanless - éppen nem süt). Ha veszel egyet, akkor szerintem erre is gondolj majd (vagy helyette fan model => más zajterhelés).

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.