Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) tibbike01 válasza Sanyi.mTs (#29100) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi!
Megtaláltam a listát is, ahol konkrét típusok vannak megadva. Elég jó a lefedettség. :R

(#29102) Totyahu


Totyahu
csendes tag

Sziasztok!

DS118 vagy DS220j?
Egy egyszerű NAS kellene otthonra, nagyjából csak tárolásra és torrentre.
RAID nem kell, minden fontos le van mentve máshova is, transzkódolás sem kell mert van médialejátszóm a TV-re kötve. Viszont nem szeretnék pár év múlva NASt cserélni azért mert lassú a procija, de csak nagyon indokolt esetben mennék 100e Ft fölé.

A fenti két Synology adná magát, de nem tudom melyikkel járok jobban. Érdemes ezeket venni vagy simán elég egy Zyxel NAS326 vagy egy gyengébb procijú DS120j is?
Még egy pár kérdés:
- A DS220j elmegy ha csak 1 HD van benne?
- Van egy külső EXT4-es HD-m azt gondolom alapból tudja bármelyik kezelni.

Köszi!
T.

(Most egy 6 éves Tomato-s routerre kötött vinyóval oldom ezt meg, de rendes mesht akarok otthonra, a routernek mennie kell.)

[ Szerkesztve ]

(#29103) Multibit válasza Totyahu (#29102) üzenetére


Multibit
veterán

csak tárolásra és torrentre
Ez két erősen eltérő jellegű követelmény. Tárolásra bármi elég, akár évek múltán is. Torrentre, főleg ha nem akarod visszafogni a torrentet, erőgép kell.
A többlemezes NAS-okat egy lemezzel is használhatod.

[ Szerkesztve ]

(#29104) gbors válasza Totyahu (#29102) üzenetére


gbors
nagyúr

Ha nem akarsz sokat költeni, akkor azt el kell fogadni, hogy a torrent nem fog száguldani.
Bár én elég jól vagyok az egyfiókossal, inkább javaslok kétfiókost, még akkor is, ha csak az egyik fiók van használatban (megy úgy is, természetesen), mert amikor HDD-t cserélsz / bővítesz, akkor sokkal könnyebb.
A 220j kb. mindenre jó, amit keresel, de az 512MB memóriával nem tudom, mennyire lesz jövőálló. Esetleg a 218play-t érdemes még megnézni, abban 1GB van.
A külső ext4-es HDD-t (gondolom USB-s) fogják tudni kezelni, igen.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29105) ugyes válasza Totyahu (#29102) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nézd meg a Qnap vagy az Asustor belépő szintű NAS-ait is. Memóriában többet adnak, mint a Synology.
És csatlakozom az előttem szólókhoz: min. 2 lemezes.

(#29106) tibbike01


tibbike01
őstag

A Western Digital My Cloud NAS-okról mi az általános vélemény?
A szokásos Plex, Torrent és személyes felhő szolgáltatásokat tudja hozni elvárt szinten?

(#29107) Alex91 válasza tibbike01 (#29106) üzenetére


Alex91
félisten

Alapvetoen nincs jo velemeny rola. De van sajat topicja, erdemes beleolvasni, esetleg ott kerdezni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29108) ugyes válasza tibbike01 (#29106) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az új sorozatot (igazi tégla forma) többen kritizálták.

(#29109) Noxy válasza tibbike01 (#29106) üzenetére


Noxy
veterán

Western Digital My Cloud HOME,
+ a Western Digital My Cloud Mirror Gen1 nem ajánlott.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#29110) Rick4 válasza ugyes (#29105) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel magyarázod a min 2 lemezes ajánlást?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29111) Rick4 válasza Totyahu (#29102) üzenetére


Rick4
félisten

Most egy 6 éves Tomato-s routerre kötött vinyóval oldom ezt meg, de rendes mesht akarok otthonra, a routernek mennie kell

Ha elégedett vagy vele, akkor felesleges lecserélni, csak rádugod a másik routerre, és készen vagy.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29112) Rick4 válasza gbors (#29104) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy lehet egy kétlemezesnél hdd-t cserélni, ami másképp működik, vagy előnyösebb az egylemezesnél?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29113) Totyahu válasza Rick4 (#29111) üzenetére


Totyahu
csendes tag

A torrent rész nincs megoldva ezzel. A mostani routeremen fut Transmission, de az csak külön firmware-rel megy és nem akarnék megint mókolni vele. De a NASok ára miatt most
komolyan elgondolkotam, hogy inkább a torrent részre keresek valami megoldást.

(#29114) Totyahu válasza gbors (#29104) üzenetére


Totyahu
csendes tag

Mit jelent, hogy nem fog száguldani a torrent? Lassan tölti be a felületet vagy a letöltés lesz lassú? Mennyire?
Általában nincs sok torrentem egyszerre, max. mondjuk 10-15, amiből nem is mind seedelődik. Letölteni max. 2-t szoktam egyszerre.

(#29115) Alex91 válasza Totyahu (#29114) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eddig router megfelelt, akkor ez is megfog :D .

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29116) ugyes válasza Rick4 (#29110) üzenetére


ugyes
aktív tag

Hogy szabadabban lehessen bővítened.

(#29117) szilu7 válasza Rick4 (#29112) üzenetére


szilu7
senior tag

Én is most vásárolok. Ahogy eddig itt olvastam, könnyebb bővíteni. Macerás az egylemezesben lemezt cserélni. Egyszerűbb a NAS-on belül átmásolni az adatokat. Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy évekig nem akarok bővíteni, cserélgetni, úgyhogy egylemezest veszek. Az én hülyeségem, de nekem valahogy nem tetszik, hogy évekig ott ketyegjen félig üresen csak emiatt.

(#29118) gbors válasza szilu7 (#29117) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez természetes hozzáállás, ha még nem volt NAS-od. Nekem 7 éve van meg a Syno 115J, kétszer cseréltem benne lemezt, egyszer közelgő meghibásodás, egyszer bővítés miatt. Mindkettő sűrű k****anyázással járt, egyszerűen nem találtam gyors és kényelmes módszert az adatok átvitelére.
Ha jól emlékszem az árakra, a 115J (1 HDD, 1x800MHz CPU, 256MB RAM) 30e volt, a 214SE (2 HDD, 1x800MHz, 256MB) 42e, a 215J (2 HDD, 2x800MHz, 512MB) pedig 50e. Nincs szó arról, hogy megbántam volna a kis 115J-t, remekül kiszolgálja (elég visszafogott) igényeimet, de 7 év NAS-használat tapasztalatával biztosan a 215J-t venném.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29119) szilu7 válasza gbors (#29118) üzenetére


szilu7
senior tag

Értem. Köszi a tanácsot! Arra kiváncsi lennék, hogy te végül milyen megoldással vitted át az adatokat az újra.

(#29120) Multibit válasza szilu7 (#29119) üzenetére


Multibit
veterán

Elég egyértelmű. Az egylemezes NAS-ról külső tárolóra kell másolni. Hogy ez USB-s HDD, vagy egy hálózati hely, az lényegtelen. Nekem is volt egy HDD-s NAS-om (Syno DS116), így működött nálam is a bővítés.

(#29121) Rick4 válasza ugyes (#29116) üzenetére


Rick4
félisten

És hogy tudod szabadabban bővíteni?
Veszel még egy lemezt, kifizetsz egy cosmó pénzt, hogy dupla fogyi, dupla zaj, dupla hő legyen? Hát az minden, csak nem maga a szabadság...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29122) Sanyi.mTs válasza Rick4 (#29121) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Csak könnyebb még 1 HDD-t betolni, mint lementeni mindent valahova (főleg, ha kifogysz a helyből), beállítani a NAS-t az új lemezen visszaállítani és visszamásolni mindent.

[ Szerkesztve ]

(#29123) Rick4 válasza Sanyi.mTs (#29122) üzenetére


Rick4
félisten

Hááát, ne legyél ebben biztos.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29124) gbors válasza szilu7 (#29119) üzenetére


gbors
nagyúr

Kb. így:
- Konfig lementés
- HDD kivétel
- Új HDD berakás, NAS init
- Konfig visszatöltés
- Régi lemezt rákapcsoltam a PC-re
- Másolás a NAS-ra
- Done

Namármost, ez már önmagában jóval több manuális meló, mintha beteszel egy másik lemezt, átküldesz mindent a NAS-on belül és kiveszed a régit. Viszont a másolás lépéssel rengeteget szenvedtem, végül a Linux Reader működött a legjobban, de az is fele sebességgel ment, és nagyon nagy könyvtárakat nem bírt átvinni, úgyhogy tördelnem kellett = sok kicsi másolás. A legnagyobb pofára esés amúgy az volt, hogy megpróbáltam egy Ubuntu LiveCD-vel a natívan kezelt filerendszert másolni, és marhára nem működött. Nem emlékszem már, mi baja volt, de arra igen, hogy nagyon kiakasztott.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29125) szilu7 válasza gbors (#29124) üzenetére


szilu7
senior tag

Köszönöm!
Linuxos gép nem gond, de azt nem gondoltam, hogy a másolás ilyen korlátozott.
Ha van megfelelő méretű külső USB-s tároló, akkor gondolom egyszerűbb a folyamat.

(#29126) Borisz76 válasza szilu7 (#29125) üzenetére


Borisz76
veterán

Arról nem is beszélve HA PC-be teszi az ember a lemezt és úgy másolja az adatokat az új NAS-ban lévő lemezre , akkor a Gigabites LAN hálózat szűk lesz....

Ha 2 fiókos és csak betolja az ember az új lemezt , akkor ami a csövön - lemezből - kifér...mehet a másolás. Ergó gyorsabb.
És azért egy 2-3-4 Tb-s lemez tartalmát áttolni nem 2 perc !

Mindenesetre mi szóltunk....
Amúgy ÉN SZEMÉLY SZERINT a minimum 4 fiókos NAS-okat szoktam javasolni.
RAID5 vagy SHR és 1 db kötet egy lemez meghibásodása ellen védett is.
Könnyen bővithető ha kell.
Csak az már drágább liga.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#29127) gbors válasza szilu7 (#29125) üzenetére


gbors
nagyúr

Persze, alapvetően az a legegyszerűbb, ha a NAS-on történik minden. Nekem 3TB-os USB-s HDD nem volt kéznél.
Ill. ha a NAS-on csak USB 2-es port van, akkor az 30-40MB/sec sebességnél többet nem fog tudni, azért az brutál sokkal tovább tart.

#29126 Borisz76 : igazából nem akkora korlát a gigabites LAN. Nekem az 5400-as HDD-k rendszerint 70 MB/sec és 140 MB/sec között teljesítenek - azaz a lemez feléig veszítek sebességet a LAN-on keresztül, utána már nem. Sajnos a Linux Reader csak 50 MB/sec-kel másolt...
Persze a NAS-on belül akkor is gyorsabb, ha a PC-n minden ideális - de nekem nem is ez (lett volna) a fő előny, hanem az, hogy elindítom a másolást, aztán rá se kell nézni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#29128) ugyes válasza Rick4 (#29121) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nagyjából így. De a másik lemezt így is, úgy is meg kell venned. Rögtön több tárhelyed lesz. A többit már leírták a többiek.
Élethelyzete válogatja, hogy kinek mi: első lépés egy 218+ volt, gondoltam 4TB (Raid1-ben) elég. Most 4 lemezes Asustornál tartok összességében 16TB-nél, abból 12TB Raid1 és bővíthetem +1 lemezzel 24TB-re. Igazából meghaladtam az eredeti méretet. + a NAS felhasználás is más lett, mint eredetileg terveztem (zeneszerver futtatás a legfontosabb). Technikailag mindent meg tudtam volna csinálni egy kétlemezes NAS-sal, de így bőven kényelmesebb. + utálok használt dolgokat eladni, így hosszabb távot lövök be a vásárlásaimnál.
Mint fentebb is írtam, mindenki más, de ha kérdezed, hogy mit ajánlunk, akkor így ajánlunk. :)

(#29129) Rick4 válasza ugyes (#29128) üzenetére


Rick4
félisten

Nem látom, hogy bárki leírt volna megdönthetetlen érvet... :D

Nyilván ha neked 16TB hely kell, akkor muszáj lesz többlemezes nas, de amgy az emberek 99%-ának elég egyetlen lemez. Sem árban, semfogyasztásban, sem sebességben nem kapsz semmit sok lemezzel, max ha 5 lemezed van, és egy megmakkan, akkkor cserélted, de addig is 5 lemez termelte a hőt, 5 lemez árát fizetted ki, 5 lemez fut nonstop és öregszik...
Miközben a két vinyó árából lehetett volna venni egy kis régi nast backup megoldásnak, és a fontos adatokat akár napi szinten menteni. Gondolom neked se 16TB céges doksi, árajánlat, meg családi fotó van a nason, szóval a többségnek is elég 4-6TB a fontosnak.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29130) ugyes válasza Rick4 (#29129) üzenetére


ugyes
aktív tag

Mint írtam mindenki más. Nekem nem előrelépés 2 db NAS üzemeltetése (fogyasztásban se kevesebb, stb.).
Remélem Totyahu azért tudott dönteni.

(#29131) Rick4 válasza ugyes (#29130) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom tudott, de pont erről van szó, érdemes megmutatni neki, hogy feleslegesen vesz 4-5 vinyót, azok árából vegyen kettőt meg egy kis régi nast, mivel otthon egy nasban akárhány vinyója lehet, lopás, betörés, túlfesz, villám, árvíz esetén mindez nem menti meg az adatait, csak a távoli helyre berakott, és napi 10 percre bekapcsoló, évi 1.5KW-ot kajáló (50ft) 15 ezer forintos nasban lévő vinyó lesz az, amin vlaóban egyszer majd elérhetőek maradnak az adatok, akármi is történjen a fő eszközzel. És persze visszafelé is igaz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29132) MaCS_70 válasza ugyes (#29130) üzenetére


MaCS_70
félisten

Rickkel értek egyet.

A plusz egy NAS üzemeltetése nem kényelmi, hanem adatbiztonsági előrelépés. A szakaszos üzemeltetés egyáltalán nem hülyeség -- Mexikóban északi fényt láttak... :(

MaCS

Rick: legyen inkább kWh...

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29133) Rick4 válasza MaCS_70 (#29132) üzenetére


Rick4
félisten

Jó, persze, kWh pontosan, de a lényeg, hogy nekem pont van ilyen megoldásom, nem csak hogy földrajzilag elkülönítve, de másik internetszolgáltatón is lóg, tehát nem csak hogy egy telefon- áramoszlop közlekedési balesetből adódó kidöntésekor, karbantartáskor férek hozzá az adataimhoz, (megtörtént már, hogy így jött össze, és pont jól jött) hanem ha az egyik szolgáltatónál meghibásodás van, akkor a másik még mindig megy, ilyen is volt már, és a napi 15 perc miatt alig megy abba a vinyóba az óra, amíg 24 órában használt kapja az ívet, és 3 év alatt tekintélyes mennyiségű működési idő jön össze.
Amíg vannak egy egységben kapható 12-16TB-os vinyók, és azok nevetve kinyomnak magukból a Gbit sávszélnél nagyobb adatmennyiséget, azaz már egy lemezzel is a kábel- belső háló lesz a szűk keresztmetszet, az emberek 99.9%-ának teljese értelmetlen még a kétlemezes megoldás is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29134) MaCS_70 válasza Rick4 (#29133) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pontosan így gondolom én is, két extra parával:

1. Jelenleg 3 NAS-om van, de mindhárom Magyarországon. Szerettem volna, ha van egy a Föld túlsó oldalán is, de a barátom, akinél be lett volna dugva, elköltözött Ausztráliából, és már mindkét szempontból azonos féltekén lakik... :(

2. Tartok a héliumos HDD-ktől...

Arra lennék nagyok kíváncsi, hogy egy nem áram alatt levő SSD/HDD menyire van biztonságban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29135) Alex91 válasza MaCS_70 (#29134) üzenetére


Alex91
félisten

Arra lennék nagyok kíváncsi, hogy egy nem áram alatt levő SSD/HDD menyire van biztonságban.

Semennyire...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29136) arcitec válasza MaCS_70 (#29134) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt hogy is kell érteni? :U
"Arra lennék nagyok kíváncsi, hogy egy nem áram alatt levő SSD/HDD menyire van biztonságban."
Mi az , hogy semennyire? :U Meg mitől semennyire? ;]

[ Szerkesztve ]

(#29137) Rick4 válasza MaCS_70 (#29134) üzenetére


Rick4
félisten

Lopás, tűz, árvíz, tömblakásban felülről érkező eláztatás ellen szerintem nincs védve úgy sem, hogy a fiókban tartod, ha mégsem esik baja, az szerencse dolga, a két elkülönített megoldás viszont mindig jó, jellemzően nincs olyan szerencsétlenség, ami 50-60 km-re távol lévő helyszínt is ugyanúgy érint, talán pár extrém esetet kivéve.

Szomorú amúgy az Ausztrál barát költözése, lehet tudok segíteni egy Új- Zélandi fórumtársban, lehet megoldja neked, ha ez a gondod.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29138) Alex91 válasza arcitec (#29136) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanugy bexarhat, mint ami folyamatos uzemben van. Sajnos tapasztalat…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29139) Rick4 válasza Alex91 (#29138) üzenetére


Rick4
félisten

Na, akkor 20 év alatt tőled hallom az első ilyen dolgot, ez is valami, megy a strigula a másik oldalra is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29140) MaCS_70 válasza Rick4 (#29137) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor nem fogalmaztam elég világosan: most kifejezetten a Nap felől érkező veszedelmekre gondoltam. Ezért örültem volna Ausztráliának és emlegettem a mexikói sarki fényt.

HDD-k esetén mondjuk a készülődő mágnesespólus-váltás is érdekes kérdéseket vet fel...

Betörés-tűzkár-vízkár (Oszkár...) ellen azért még talán elégséges védelem Magyarország három távoli pontja. :)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29141) arcitec válasza Alex91 (#29138) üzenetére


arcitec
addikt

Az már lehet akkor be volt xarva amikor kikapcsoltad, olyannyira, hogy már nem bír elindulni.
Alex91: Akkor meg nem állásában xart be. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29142) Alex91 válasza arcitec (#29141) üzenetére


Alex91
félisten

Nem, mert imho vagy 1 eveig minimum hasznalaton kivul volt. Amikor felcsatolta meg jo volt, de par oran belül bexart...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#29143) szilu7 válasza MaCS_70 (#29140) üzenetére


szilu7
senior tag

Úgy látom, elég komolyan próbálsz mindenre felkészülni. A Nap felől milyen veszedelmre gondolsz, ami ellen csak a Föld másik felén vannak biztonságban a HDD-id?

(#29144) arcitec válasza Alex91 (#29142) üzenetére


arcitec
addikt

Nem, mert az a jó ami én írtam ... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#29146) Patice válasza MaCS_70 (#29134) üzenetére


Patice
nagyúr

2018 (eleje) óta pörgetek két WD RED 8TB-ot, amik már héliumosak. Köszönik szépen jól vannak most is. A többi (8TB RED, 8TB Purple), később indult, de azokkal sincs problémám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29147) MaCS_70 válasza Patice (#29146) üzenetére


MaCS_70
félisten

Eddigi tanulmányaim alapján a hélium 3-4 évig marad meg kellő koncentrációban a házban.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#29148) Patice válasza MaCS_70 (#29147) üzenetére


Patice
nagyúr

Úgyis gondolkodtam már a nagyobbakra cserélésükön. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29149) TOZ


TOZ
addikt

Sziasztok!

Szeretnem a kendács megoldást (Asus (Merlin Fw) routeren logo HDD - mint itthoni film "szerver") stabilabb alapokra helyezni.

Innen adja magát a NAS.
Napok óta bújom a forumot, netet.
Elsőre elegendőnek érzem a DS-118-at (a dupla lemez / RAID alapvetően nem izgat, a képek, fontos adatok felhő(k)-ben - már, ami a biztonsági mentés részét illeti, ha filmeket megnézzük, nem gyűjtjük) - egy lemez, kicsi eszköz, alacsony fogyasztás és zaj.
De pillanatok alatt eljutottam, mégis oda, hogy Syno DS220+ vagy QNAP TS-251D, ezek talán időtállóbbak - de 2X, 1,5X többe is kerülnek, több áramot esznek, talán hangosabbak is (ezt nem tudom), de mindenképpen nagyobbak.

Erősebb vas mellett szólhat a Plex, eddig ezt nem eroltettem, de adott esetben a nagyszulok iranyaba lehetne kozvetiteni - bar 120/12 a net, eroteljes bovules nem varhato...

Lehet kicsit csapongo volt a leiras, de par velemenyt szivesen olvasnek.
118 vagy ds220+ vagy TS-251D ?

:R

(#29150) Rick4 válasza MaCS_70 (#29140) üzenetére


Rick4
félisten

Arra csakúgy, mint minden másra, alufólia kell. :D

Enélkül oda se ülj a nas mellé.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.