Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) ugyes válasza MaCS_70 (#30899) üzenetére


ugyes
aktív tag

Minden más gyártónál ugyanez. Az AS660xt és a TS-x53 is csak 1Gb/s-t tud, talán az újabbak is, nvme-n. Előnyük, hogy kapásból engedik önálló kötetként használatát. Sőt AS670x-nél lehet 1-es kötetként raid5-be tenni. Mondjuk az Asustor és a Qnap sem ajánlja 1-es kötetként az nvme használatát.

(#30902) s4tch


s4tch
veterán

NSA310s-t mire cserélnétek? 2 hdd menjen bele, tükrözni szeretném őket, illetve legyen gyorsabb a hálózati sebesség. A Zyxel lanon 40mb/s körül tud, nagyjából elég ez is mindenre, amire használom, egyszerűen szeretnék egy újabb, gyorsabb, időtálló, hasonlóan csendes (gyakorlatilag zajtalan) megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#30903) Alex91 válasza gianni85 (#30900) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, mar nincs ra sajna ujabb os... Egyebkent, szerintem, jo aron adja.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30904) MaCS_70 válasza s4tch (#30902) üzenetére


MaCS_70
félisten

Off, de szokás megkérdezni: ugye tudod, hogy a tükrözés önmagában nem jelent adatbiztonságot?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30905) MaCS_70 válasza ugyes (#30901) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem véletlenül külön tudomány a termékfejlesztés marketinges oldala. Volt hozzá szerencsém közelebbről, gusztustalan.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#30906) lszanto válasza TOZ (#30803) üzenetére


lszanto
csendes tag

Köszönöm! :) Igen én is néztem a DS220+-t, mint opció most az a 30k nem olyan vészes, ha az ember évekre tervez.

(#30907) gianni85 válasza gianni85 (#30897) üzenetére


gianni85
veterán

Rpi4 4gb lett omv6 és 1tb ssd. Idővel meglátom jó döntés volt-e.

(#30908) Matyee21


Matyee21
csendes tag

Sziasztok!
Otthoni felhasználásra keresek NAS-t. Fő felhasználás plex + torrent, leginkább filmek, sorozatok lennének tárolva, minimális a fontosabb adatok mennyisége. 2 lemezben gondolkodom
80k, max. 90k a keret.
Egy DS220J-t próbáltam, de torrent letöltés közben erősen szaggatot a plex stream azon és 5-6 perc alatt töltött be a webes felület ha rá akartam nézni, ugyhogy ment vissza.

(#30909) Borisz76 válasza Matyee21 (#30908) üzenetére


Borisz76
veterán

Persze mert a Synology-nál a " J " sorozat a belépő szint.

Nézz egy " + " -os modellt , abban nem fogsz csalódni.
DS220+/DS423+/DS723+/DS923+ modellek összehasonlítása.

Synology összefoglaló.
Pár dolgot összeszedtem benne.
Személy szerint 4 fiókos modellt javaslok !
Az összefoglaló átnézése után rájössz , hogy miért.

Csak ahhoz kevés lesz a 80-90 EFt....

Esetleg használtan , korábbi , pár éves modell is megfelelhet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30910) Multibit válasza Matyee21 (#30908) üzenetére


Multibit
veterán

80k, max. 90k a keret
:N
Két igencsak erőforrás igényes alkalmazást ne akarj olcsó NAS-on futtatni. Nem leszel boldog...

(#30911) AiRLAC válasza Matyee21 (#30908) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS220+ a minimum ehhez, költs többet és jó pár évig jó leszel :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30912) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Egyik ismerősnek keresnék egy 2 lemezes NASt, Synology vonalon. Az egyik fő felhasználási módja a Plex server lenne, mellette torrentezés és biztonsági mentés. Én első körben reflexből mondtam volna a 72x szériát, de ahogy nézem azokba is most az új Ryzenek kerültek, amikkel lehet probléma bizonyos esetekben, így nem feltétlenül ajánlott Plexhez. Főleg, hogy sokszor lenne az, hogy távolról érné el a NASt telefonról vagy TVről és úgy kéne filmeket, sorozatokat lejátszania. A fentieket figyelembe véve akkor maradna a DS220+ a mostani kínálatból az inteles J4025 procival?

Illetve magam részéről is gondolkodom a frissítésen, nekem egy 918+ van, szintén Plex szerverként, illetve rengeteg fotót tárolok még rajta - oda is mentem elsődlegesen a fotókat -. Ebben ugye a J3455 dübörög, a 923+ban pedig szintén a Ryzen 1600. Kicsit kételkedek abban, hogy megéri leváltani erre, de abban sem vagyok biztos, hogy kéne várni a 925+ modellre, hátha az jobb lesz. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30913) AiRLAC válasza CactuS (#30912) üzenetére


AiRLAC
addikt

DS220+ jó lesz, te tartsd meg a 918+-at.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30914) cigam válasza Matyee21 (#30908) üzenetére


cigam
félisten

Elég lesz az, csak ne(m feltétlenül a) Synology vonalon keresd a megoldást.
Pl. jó lenne tisztázni, hogy mennyi torrentet értesz torrentezés alatt.
Miért 2 lemez? A RAID1/0 miatt? Azt ugye tudod hogy a lemezek tükrözése nem helyettesíti a. rendszeres adatmentést?
Miért Plex? Mert tényleg szükséged van rá, vagy mer a Norbi mondta?
Belső hálózaton szerintem bőven elég egy akármilyen DLNA szerver, hogy etesse a lejátszót.
Pl. TS232 belefér a költségkeretedbe(2GB RAM szemben a 220j 512MB-jával), és 40-50 torrentig még egész jól használható a beépített letöltéskezelője. Ahogy az Asus AS1102T-is. Igaz ebben "csak" 1GB RAM van, de 2.5GB-es a LAN csatlakozója.
Ugyanakor a használtak között is körülnézhetsz, de azzal érdemes tisztában lenni, hogy ~10év támogatás van hozzá, vagyis egy 218play-nek már a támogatási idejének felénél jár.
Az is opció, hogy erre a feladatra összeraksz egy kis fogyasztású PC-t, vagy egy régebbi brand gépet OMV-vel, Ennyiből kijön egy használt (nem csúcs)konfiguráció, cserébe a gyári NAS-oknál jóval izmosabb a proci, és több RAM-ot kapsz, ami jótékonyan hat a torrentezésre.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30915) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék én is. Egy ismerősöm megkeresett, hogy kicsit fejleszteni kellene az irodai informatikai rendszerüket. A fő csapásvonalként NAS-ra gondoltam, mint központi adattárolásra, amit minden gépük elér, illetve távoli elérést is meg kellene oldani, gépről, telefonról. Valamint a nyomtatási-szkennelési funkciókat is központosítani kell. Média funkció 99%, hogy nem kell, doksik, pdf-ek, (tervrajzok, számlák, stb) amikkel dolgoznak.
Én otthon OMV-t használok, maximális megelégedettséggel, de céges környezetben nem tudom, hogy szabad-e/lehet-e bevállalni.
Alapból két lemezes változatra gondoltam, szerintem a tárhely méret a médiák hiánya miatt nem olyan lényeges, ezért egy sima Raid1 felállás elegendő lehet, emellett úgy tervezem, hogy egy külső lemezre is legyen rendszeres mentés. Mindazonáltal ha más megoldás jobb lehet, arra is nyitott vagyok.
Szóval szeretnék kérni egy típusajánlást, hogy honnan érdemes indulni a fenti kritériumoknak megfelelően? Jövő héten megyek helyszíni szemlére, akkor már én is jobban fogom tudni az elvárásokat, meglévő eszközöket, hálózat állapotát, stb.
Köszi szépen mindenkinek a választ!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#30916) AiRLAC válasza Flowtation (#30915) üzenetére


AiRLAC
addikt

Synology DS220+ a központi adattárolásra és távoli elérésre.
A nyomtatás/szkennelés részéhez vetess velük egy normális hálózatos eszközt, aztán meg lehet neki adni hogy a Synology-ra mentsen mindent.
A +-os modell miatt lesz Active Backup for Business ingyenesen, szóval tudod a gépeiket is menteni/visszaállítani/költöztetni ha kell. Itt lesz dedup és tömörítés is, szóval helyet is tudsz fogni spórolni nekik.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30917) Flowtation válasza AiRLAC (#30916) üzenetére


Flowtation
őstag

Köszi a részletes választ!
Hálózatos eszköz alatt mit értesz, a nyomtatót? Van egy, de annak még nem tudom a pontos típusát. A mentés-visszaállítás jó dolog pluszban, akkor eddig +1 ennek.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#30918) AiRLAC válasza Flowtation (#30917) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen, a nyomtató tudjon legalább Wifin, de inkább LANon kommunikálni, SMB2+ verziós hálózati megosztásra szkennelni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#30919) cigam válasza Flowtation (#30917) üzenetére


cigam
félisten

Menteni nem csak ActiveBackuppal lehet. Ott a Windows beépített megoldásai, és rengeteg ingyenes(és fizetős) megoldás létezik.
Ahogy a Qnapnak, és az Asusnak is van olyan megoldása, ami képes a kliensek adatait biztonságba helyezni, Vagy épp a NAS-on tárolt adatokról biztonsági másolatot készíteni helyben és a felhőben.
A Qnap /Asus eszközeit választva pénzt spórolsz, nem kell kifizetni a prémium felkapott márka matricájának árát.
QNAP TS-233 ~85k-tól
ASUS AS3302T ~115k-tól
Synology DS220+ ~140k-tól

Tipikus melyik ujjamat harapjam meg. Hiába bővíthető a DS220+ alapból 2GB-os memóriája, ha mezei fájlszerverként nem lesz kihasználva. Persze jól hangzik a 2db Gbites LAN, de kell hozzá egy olyan switch ami össze tudja fűzni, hogy"megduplázza" a hálózati sebességet.
Viszont az Asus eszközében 1db 2.5Gbites LAN csatlakozó van. Idővel a hálozatot is hozzá lehet gyorsítani, így később sem kell lecserélni, hosszútávon ez előny lehet.
A Qnap is (bőven) kiszolgál egy pár gépes hálózat igényet, és a "maradék" pénzből nagyobb lemezt, szünetmentest vehetsz hozzá.

Ugyanakkor ennyi pénzből már kapsz egy elég izmos (használt) PC-t, és az OMV ugyanúgy elketyeg rajta (igaz az adminisztrációja sem olyan egyszerű, viszont a későbbi adminisztrációban tudsz segíteni, hiszen már ismered).

Mondjuk azt nem értem, hogy ha már a NAS-okon van USB, miért nem tudnak printer/scanner szerverként is funkcionálni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30920) CactuS válasza cigam (#30919) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Csak pár megjegyzés, ha szabad: én QNAP nassal kezdtem - az épített NAS után. Csak amikor a Fotó kezelő app úgy működött, hogy l*szarta a rendszerben megadott jogosultságokat - tehát mindenki látott mindent - kezdtem érezni, hogy ez nem lesz kerek. Kb. 2 évig volt meg az a Nas, annyi idő alatt nem sikerült ezt a hibát kijavítani, lefejleszteni, pedig több levelet is váltottam a supporttal. Azóta már lehet megy.

Egy bondingra képes switch/router nem egy ház ára és olcsóbb, mint egy 2.5G/10 Gbites hálózat kiépítése.

Illetve a használt PC Nasként való használatának is vannak hátrányai bőven, nem csak előnyökkel jár. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#30921) vacs válasza Theory66 (#30896) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
Hardverapro.hu-n sok pozitív értékeléses eladótól!

(^)(>.<)(^)

(#30922) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Korábban már dilemmáztam itt a Synology vs Asustor kapcsán, azóta ha van időm próbálgatom a tesztfelületeket.

Viszont tegnap szembejött az Asustor Flashstor, ami így első ránézésre eldönteni látszik a kérdést.
Nagy eretnekség NAS esetén az SSD? Ezt gond nélkül el tudom helyezni a router mellett, ami elég közel van a hálószoba ajtajához, így a hangja sem utolsó, ha oda kerül. Egyelőre bőven megtenné 2 x 2 TB RAID1-ben, és még mindig maradna 4 slot a későbbi bővítésekre.

(#30923) Louro válasza Bazsee71 (#30922) üzenetére


Louro
őstag

Raid 1 helyett külső usb-re kötni egy külső HDD-t, amire mondjuk napközben mentene? Így nem veszítenél tárhelyet és lenne mentésed. (Nem félj attól, hogy itt majd írni fogják, hogy lokáció tekintetében is célszerű egy eltérő mentés. De sokaknak már ez is elég.)

Mess with the best / Die like the rest

(#30924) cigam válasza Bazsee71 (#30922) üzenetére


cigam
félisten

Eddig sem azzal volt gond, hogy nem gyártanak csendes NAS-t, hanem az árcédula.
Az Asus sem gombokért adja. Persze, ha meg tudod fizetni, hajrá!

Louro
Nem félni kel tőle, hanem megfontolni. N+1 esetben nagyon is van értelme/haszna, ha a felhőben is van egy másolat.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30925) Louro válasza cigam (#30924) üzenetére


Louro
őstag

Van értelme a felhőnek persze, de nem mindent, amit a NAS-on tárolna az ember. Torrentet felesleges például felhőbe tolni. De főbb fotókat, dokumentumokat van. Előbbivel az a baj, hogy mai világban a többség ész nélkül kattingat és utána nem válogat. Így minden szenny felkerül a felhőbe, közösségi médiára. A tavalyi Reserved próbafülkében lőtt képeket például felesleges tárolni.
De persze nem tudok olyat, hogy hol a határ, de az észszerűség alsó határát se karcolják a legtöbben.

Mess with the best / Die like the rest

(#30926) ugyes válasza cigam (#30924) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az AS6702T ennél drágább. És ugyanaz a processzor + szintén 6 SSD fér bele (2 db SATA, 4 db nvme). Elméletileg 200eFt alatt lenne itthon (25%-kal olcsóbb, mint az AS6702T).

(#30927) cigam válasza ugyes (#30926) üzenetére


cigam
félisten

Várjuk meg míg ideér, és beárazzák. Félek sírni fogunk, nem nevetni... De ne legyen igazam.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30928) Bazsee71 válasza Louro (#30923) üzenetére


Bazsee71
őstag

Azt a RAID1-től függetlenül megtenném, hogy mentse az adatokat egy rádugott HDD-re. Hogy fizikailag egy helyen van...ha ezek együtt megsemmisülnek a nappaliban, akkor szerintem az adatmentés lesz a legkisebb bajom. :)

cigam: Ahogy nézem, ez olcsóbb lesz mint a Lockerstore Gen 2. Nekem meg pont ideális a mérete is, nem kell a bútorral variálni, van egy szabad, nyitott polcom a routertől 50 cm-re.

(#30929) Golota válasza Bazsee71 (#30928) üzenetére


Golota
aktív tag

Nem kell, hogy megsemmisüljön. Elég, ha egy betörő felkapja egyszerre mindkettőt. Nekem a cucc értékénél fontosabb, hogy a gyerekeim fotói meglegyenek, így mindig van olyan mentésem, ami fizikailag nem egy helyen van.

(#30930) morfondőr válasza Bazsee71 (#30928) üzenetére


morfondőr
őstag

Egy tűzben ha minden megsemmisül, lehet akkor az lesz a legkisebb bajod, hogy a fotók oda lettek, de majd pár év múlva, miután újjá építi az ember az életét, akkor nagyon fog hiányozni mondjuk a gyerekek első x éve, ami eltűnt. Én jelenleg egy USB hdd-re mentem a legfontosabbakat, amit nem egy szinten helyezek el a NAS-sal, majd ha lesz rá keret, akkor egy backup NAS is be lesz állítva valamelyik családtagnál.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#30931) Bazsee71 válasza morfondőr (#30930) üzenetére


Bazsee71
őstag

Persze, ezért is írtam, hogy alapvetően tervben van a külső HDD, amit már csak a látvány miatt sem hagynék rajta a NAS-on (eléggé szem előtt lesz). Csak arra próbáltam célozni, hogy remélhetőleg nem lesz hasonló esemény.
Főleg, hogy egy HDD ha megég, még akkor is van remény az adatmentésre, SSD-nél nincs. Utóbbi nekem azért kérdéses, mert nem szeretném párévente cserélgetni, mert nem megfelelő erre a használatra. Csak ez az új Asustor kialakítás annyira adja magát, olyan könnyű lenne elhelyezni, hálózatra kötni.... :U

(#30932) galaktikus


galaktikus
aktív tag

Sziasztok!

Lehet kicsit off, de melyik a legjobb torrent kilens QNAP-re (TS-233 van itthon)?
Az sem lenne baj, ha ios appon is elérném távolról. A gyári appok nagyon szarok, nem csak a torrent, vagy csak én vagyok a beállításokban béna :))

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#30933) Alex91 válasza galaktikus (#30932) üzenetére


Alex91
félisten

Ott a bongeszo... iOS-re nem fogsz torrent vezerlo appot talalni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30934) galaktikus válasza Alex91 (#30933) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Jó a böngésző is, de magára a NAS-ra van valami értelmes program ami jobb mint ez a szar download station 5?

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#30935) Biga123 válasza galaktikus (#30934) üzenetére


Biga123
addikt

#10130Biga123 ;)

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#30936) cigam válasza galaktikus (#30934) üzenetére


cigam
félisten

- Nem szar. ;]
- Miért nem a topijában kérdezed meg? QNAP hálózati adattárolók (NAS)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30937) benceyce


benceyce
tag

Sziasztok!
Szeretném az itthoni adattáramat kívülről és itthonról is elérni. Van egy régi Intel Atom HTPC gépem erre amiből tudnék NAS-t építeni de tanácstalan vagyok, h mivel járnék jobban a kényelmes külső elérés érdekében. Nincs szükségem se torrentre se semmi extrára. A legolcsóbb megoldás érdekel és ha a régi HTPC nem jó erre a feladatra akkor sem szívesen lépnék feljebb a legegyszerűbb 1 lemezes NAS-ok araitól.
Légyszi ajánljatok valamit.
Köszönöm!

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#30938) Patice válasza benceyce (#30937) üzenetére


Patice
nagyúr

OMV-t rakhatsz rá, van itt topikja is.
A külső eléréshez kell majd DDNS, ami futhat az OMV-n is.
A többi pedig már az OMV és a routered beállítását igényli.
Meg nem árt ha van publikus IPv4 címed az internet szolgáltatódtol.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30939) Tragger


Tragger
tag

Sziasztok!

Ha nem jó helyen teszem fel a kérdést, akkor előre is elnézést.

Van egy két lemezes külső hdd házam, amolyan NAS szerűség, leszámítva, hogy csak USB-n lehet összekötni a géppel. A problémám az vele, hogy ahogy rezeg, átviszi az íróasztalra ami pedig felerősíti a rezgést és ad egy "kellemes" búgó hangot a szobának. Ezt kiköszöbölendő, raktam alá 6 vagy 8 réteg laminált parketta alá való szivacsot, ami pár napig hatékonyan elnyelte a rezgéseket, így a búgás is megszűnt. De sajnos ez a szivacs pár nap alatt elfárad és összetömörödik a ház súlya alatt és a búgás visszatér.

A kérdésem az, hogy van-e valakinek bevált megoldása a problémára? Valami olyan anyag ami el is nyeli a rezgéseket és nem csak napokat bír?

(#30940) Borisz76 válasza Tragger (#30939) üzenetére


Borisz76
veterán

Mosógépek alá lehet kapni gumidarálékból készült , kb 2 cm vastag " szőnyeget " ....
Abból vágj megfelelő méretet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#30941) Tragger válasza Borisz76 (#30940) üzenetére


Tragger
tag

Köszi, kipróbálom, van is pont ilyen itthon.

(#30942) kovacsa


kovacsa
tag

Synology DS923+ vagy DVA1622-t szeretnék venni.
4 kamerát használok, és jó lenne az arcfelismerés, és a behatolásfelismerés funkció.
Surveillance Station mellett, Tomcat webszervert, Phpt, Plexet, Torrentet futtatnék rajta.
DVA mellett szól, hogy jár hozzá ingyenes 8 kamerás megfigyelő rendszer az említett AI alapú megoldásokkal és 6G RAM-os.
923+ mellett szól, hogy 4 winyót is befogadna.
Mit javasolnak az említett igényekhez?
Köszönöm a választ.

(#30943) Patice válasza kovacsa (#30942) üzenetére


Patice
nagyúr

923+ és várd meg, hogy megérkezzenek a Syno kamerák. Az árukban benne van a licensz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30944) benceyce válasza Patice (#30938) üzenetére


benceyce
tag

Köszönöm, babázok vele aztán jelentkezek. :)

Cinikus belátásom, hogy hamarosan kiírtjuk magunkat az eldobható luxuscikkek birtoklásáért

(#30945) Flowtation válasza Flowtation (#30915) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Átnéztem pár eszközt és végül is úgy döntöttem, hogy maradnék a syno-nál, mint márka, ezen belül kellene még pontos típust választanom. AiRLAC írta, hogy a 220+ban van dedup és tömörítés, ez csak a +-os verzióhoz jár vagy alapból? Mivel inkább csak dokumentumos felhasználás lesz, médiás nem, ezért lehet, hogy elég lenne pl DS223 vagy 218? Néztem még a ds220j-t is, de azt inkább otthoni felhasználásra írták, abban az 512Mb ram szerintem kevés lehet, nem?
Lehet, hogy ez banális kérdés, de ezeknek az eszközöknek az oprendszere a saját belső tárhelyén van vagy a lemezre kell telepíteni amit én rakok bele?

szerk: azt elfelejtettem megkérdezni, hogy HDD-ből melyik az ajánlott típus ezekbe? 2 db 1Tb-os lemezt szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#30946) Alex91 válasza Flowtation (#30945) üzenetére


Alex91
félisten

A j szeriat nem ajanlom, ds223 talan mehet.
Merevlemeznek WD RED plus, esetleg pro, Seagete IronWolf szerintem ide megfelelo lesz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#30947) Sanyi.mTs válasza Flowtation (#30945) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

biztos elég lesz az 1TB?
beállítás után kb. 0.9TB-re számíthatsz, OS és swap partíció + a szokásos 1000/1024-es tárhely számolás miatt.
illetve ajánlott a nas-on legalább 10% szabad helyet hagyni, hogy ne lassuljon be a gép (ext4 fájlrendszer miatt).

(#30948) Becherowka


Becherowka
csendes tag

Sziasztok Guruk,
nos a legutóbbi WD "támadást" miatt, elgondolkodtam azon, hogy lecserélném a WD my cloud ex2 ultra NAS-omat. Maga a NAS szuperül működik, mint kezdőnek anno megfelelő volt teljes mértékben kiszolgálta az irodai mint a privát adattárolásunkat. DE, fejleszteni szeretnénk. DS220+ néztem elsőnek a jelenlegi 2 lemezünk miatt, aztán felmerült a hosszútávra gondolkodás és a 4 lemezes DS423+ változat.
Gondban vagyok, hogy most akkor melyik ujjamba harapjak. a DS423+ jelenleg csak 2dbb lemezzel futna, nem lenne szükség több adattárra, de a gyerek a családban ugye növekszik :D és kell a hely ....
ASUSTOR-okat is nézegettem, de ott valahogy nem fogott meg a kezelhetőség, olyan katyvasznak tűnt. Lehet én vagyok háklis, de ez jött le, pedig nem rossz cuccok.

Kedves szaktársak - segítenétek a döntésben? Felhasználás a szokásos. Filmek, fotók, céges adatok, adatmentések, torrent, Plex DLNA. Jó lenne Home Assist és egyéb finomságok. Kamera használatra (esetleg használnám), ha már a WD-ről váltok.

Megtisztelő válaszokat előre is nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#30949) Patice válasza Becherowka (#30948) üzenetére


Patice
nagyúr

DS423+
Egyértelmű.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30950) Borisz76 válasza Becherowka (#30948) üzenetére


Borisz76
veterán

+1 szavazat a DS423+ -ra.

Indulhatsz 2 db lemezzel is csak arra figyelj, hogy SHR kötet legyen ....és akkor a későbbi lemezbővítés már gyerekjáték.

A privát + céges adatok egy NAS-on nem szerencsés.

Külső lemezre Biztonsági Mentést-t el ne felejtsd !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.