Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22801) Tonyk válasza poolbig (#22800) üzenetére


Tonyk
veterán

Fúú, nem mélyedtem el ebben szinte semennyire, mert integrált CPU-s lappal akarom kiváltani a jelenlegi nasomat.
De pl: Intel Core i5-6600T (Skylake Quad-Core 2.7 GHz LGA 1151 35W )

Inteléknél meg itt tudsz szűrni igényed szerint: Pl. 1151, 37W max TDP: [link]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22802) poolbig válasza Tonyk (#22801) üzenetére


poolbig
aktív tag

Igen jó kis oldalt linkeltél. Köszi.
:R

(#22803) Ispy válasza Multibit (#22784) üzenetére


Ispy
veterán

Osztottam, szoroztam és arra jutottam, hogy az a plusz 10k nem a világ a playhez képest, szóval megrendeltem a 218-at.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22804) Multibit válasza Ispy (#22803) üzenetére


Multibit
veterán

:K
A nagyobb memória még sosem okozott gondot :)

(#22805) Ispy válasza Multibit (#22804) üzenetére


Ispy
veterán

Na meg végre visszakapom az előlapi usb portot, ami a 110j még megvolt, aztán szépen leszedték a j-kről. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22806) Steveke


Steveke
csendes tag

Sziasztok!

Hosszabb távon melyik NAS-t ajánjátok?
Synology ds218
Qnap TS-251+

Synology mellett szól, hogy újabb.

Amire kellene: torrentezésre, képek tárolására, valamint 4K TV-n filmek lejátszására (transzkódolás nem érdekel)

köszi

(#22807) Biga123 válasza Steveke (#22806) üzenetére


Biga123
addikt

Qnap TS-251+ egyértelműen.
Intel alapok. bővíthető ram, virtualizáció, HDMI port,

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#22808) footy


footy
addikt

Sziasztok!

lassan elerkezik a Zyxel NASom(NSA310) cserejenek ideje. 2 variaciora tudtam leszukiteni a keresest:
- 1. Synology DS 218j

(#22809) MaCS_70 válasza footy (#22808) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tűkön ülve várjuk a másikat! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22810) footy válasza footy (#22808) üzenetére


footy
addikt

Na valami felrement az elozo Hzsz-szel.

1. Synology DS 218j
KB 170 euro
Szoval a Synology szimpatikus a felulet es a tamogatottsag miatt . Viszont kerdes hogy meddig lesz tamogatott a mar jelenleg sem tul combos hardver. Ahogy lattam a beepitett letolto manager kezeli a torrenteket is ami azert lenne nagyon praktikus mert van hozza iOS App is.

2. HP G8 micro
kb 250 Euro
A fenti arert Xeon 1220-szal 8G Rammal kapnam meg ami massziv kulonbseg a HW-t illetoen.
OMV-t tennek ra ami egyresz a flexibilitasa miatt nagyon bejott, viszont nem annyira "smooth" mint a Synology rendszere. (Neha kell vele barkacsolni)
Aztan erre jon meg a hasznalt HW miatti nagyobb kockazat. A bovithetoseg itt viszont nem lenne problema.

(#22809) MaCS_70
mar nem kell tovabb varni... :)

[ Szerkesztve ]

(#22811) Tonyk válasza footy (#22810) üzenetére


Tonyk
veterán

50-60 ezer forintért (alaplap+proci, memória, táp ) nem jó neked ez?
Vagy egy J3160DC (lap+proci+táp) 36E , 2*4GB DDR2 16E, Ez kb 52E + ház amilyet akarsz, vagy mehet be a fiókba. :)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22812) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!

Kiderült, hogy ultracsúcs hálózatot (ubiquity cuccokból) építek otthon (gigabites lan, pöpec wifi), és így a TV és a NAS között közvetlen gigabit van (na jó, a TV valójában csak 100 MBites csatival van szerelve), kiderült, hogy a TV gond nélkül játszik le 4k tartalmat egy DLNA szerverről (jelenleg egy notebook).

Emiatt úgy döntöttem, hogy nincsen szükségem olyan NAS-ra, ami lejátszani tud (HDMI, távirányító, stb), vagy torrent kliens van benne. Persze ha tud, akkor maradhat, de nem szeretnék tízezrekkel többet fizetni nem használt funkciókért.

Ilyet keresek:
- gyors, megbízható, 2 lemezes
- DLNA szerver
- transzkódolás nem érdekel, mivel csak a TV-n fogyasztunk médiát, és a házban minden TV tud lejátszani DLNA-ról, de ha valamit a TV épp nem tud lejátszani, akkor majd le tudja játszani a notebook ami rá van kötve (ha bírja a procija)

Spéci funkciók se nagyon érdekelnek, mivel Resilio Sync-et vezettem be mindenhova, tehát "Cloud" support se kell.

Mit javasoltok?

(#22813) Multibit válasza killerjohn (#22812) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nem akarsz UCK-re költeni, egy Synology DS218+-ra mehet az UniFi controller (is) :K

(#22814) footy válasza Tonyk (#22811) üzenetére


footy
addikt

Felek ezektol az integralt realtekes kartyaktol. Korabban volt egy Zotac gepem amiben szinten realtek 8xxx kartya volt es OMV 3.x alatt voltak problemak vele, ugyhogy ezel a lapok kiesnek.
Intel halokartyas deszka vagy celhardver(NAS) johet szoba.

[ Szerkesztve ]

(#22815) Tonyk válasza footy (#22814) üzenetére


Tonyk
veterán

van rajta pci-e bővítőhely akármilyen kártyának :D

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22816) killerjohn válasza Multibit (#22813) üzenetére


killerjohn
addikt

Nah, már megrendeltem. Csúnya single point of failure lenne egy NAS-ra tenni. Igazából a CK is annak tűnik, de az legalább célhardver aminek jelentősen nagyobb rendelkezésre állási ideje van (remélhetőleg) mint egy NAS-nak, és valószínűleg ritkábban is kell cserélni/gariztatni/stb.

(#22817) Kos 7


Kos 7
tag

Extreme Digitalban akciós a Zyxel NAS326, akit érdekel :

[link]

(#22818) killerjohn válasza killerjohn (#22812) üzenetére


killerjohn
addikt

valaki? :) tényleg csak NAS funkciót várok el, semmi mást...

(#22819) Kos 7 válasza killerjohn (#22818) üzenetére


Kos 7
tag

Kerettől függ, DS218 körül már jókat kapni szerintem, de majd kijavítanak a hozzáértők :)

(#22820) killerjohn válasza Kos 7 (#22819) üzenetére


killerjohn
addikt

Így első ránézésre ez a DS218 azért kerül 100e pénzbe, mert bazierős rendszer van benne a 4k transcode miatt, de nekem pont az a lényeg, hogy kizárólag network share / DLNA-ra kell a NAS.

(#22821) Ispy válasza killerjohn (#22820) üzenetére


Ispy
veterán

Ha csak network share (ez mit is jelent pontosan?) és DLNA kell, akkor szerintem egy 218j is bőven elég, én a mai napig egy 212j-t használtam erre, ami már 5 éves, filmezni, meg fájlokat (képeket, videókat) tárolni pont tökéletes volt.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22822) Tonyk válasza killerjohn (#22820) üzenetére


Tonyk
veterán

Kettővel feletted linkeltek az ED-ben akciós Zyxel NAS326--ot.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#22823) killerjohn válasza Ispy (#22821) üzenetére


killerjohn
addikt

Network share = látom a tartalmát a hálózaton (pl Windows hálózati meghajtó)

Ahogy elnézem 218j lesz ebből. A Zyxel NAS326-ról nem olvastam túl jókat.

(#22824) Ispy válasza killerjohn (#22823) üzenetére


Ispy
veterán

Nyilván értem a jelentését, a kérdésem arra vonatkozott, hogy ez milyen típusú felhasználást takar? Mondjuk 1 ember néha másolgat valamit, vagy egyszerre 4-5-en szabadulnak rá.

Egyébként a 218j-re tudsz rakni akár egy transmission-t is, amit akár mobilról is tudsz vezérelni, távoli hozzáférést is tudsz beállítani, van photo station képmegosztásra, szóval én a 212j-vel is elégedett voltam.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#22825) killerjohn válasza Ispy (#22824) üzenetére


killerjohn
addikt

Otthonra kell, családi album (képek, videó) tárolására, letöltések tárolására (notebookon töltünk le, a cél a NAS). Nem akarok a NAS-on torrentezni. Néha feltolok majd rá pár GB backupot a párom notebookjáról. Illetve amikor megnézünk egy filmet, vagy a szokásos sorozat-betevőt, akkor azt erről fogjuk lejátszani DLNA-n keresztül.

Ha tud olyat, hogy rádugok egy USB vinyót, és arra backupol (manuális, nem automatikusan), az nem baj, de nem feltétel. Ha nem tud ilyet, akkor majd havonta egyszer átmásolom a nem-media jellegű cuccokat róla egy külső vinyóra és csá.

A plex nekem túl csilivili, a transzkódolásban meg nem hiszek, a TV-m pedig 4k smart tv, tehát ott már egyszer kifizettem egy zsíros felárat hogy tudjon magától lejátszani 4k felbontású .mvk fájlokat DLNA-n keresztül...

[ Szerkesztve ]

(#22826) phanzetomox


phanzetomox
őstag

Srácok nagy a dilemma melyiket válasszam:

- Synology 218 play újonnan

VAGY

- Synology DS416 1 éve vásárolt használt

Árban ugyanannyi lenne mindkettő (kb. 85ezer)

Tudom, hogy nehéz összehasonlítani a kettőt de kiváncsi vagyok Ti hogyan döntenétek :) :R

(#22827) Alex91 válasza phanzetomox (#22826) üzenetére


Alex91
félisten

Neked kell tudni, hogy mit akarsz... :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22828) Patice válasza phanzetomox (#22826) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha a nagyobb procierő kell, akkor 218 play. Ha a több lemez, és inkább a tárolás a cél, akkor 416.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#22829) Flashback


Flashback
addikt

NAS téma újra előjött. Zárójelben lévők nem fő prioritásúak. Igényeim:

- Valamilyen fájl követő rendszer: SVN, GIT...
- Jó fotó rendszerző/menedzselés (de hülye szó)
- Transcoding (Full HD elég)
- Gyors működés
- (Bővíthető RAM)
- (HW raid)
- (Virtualizáció)

Keret: Nettó 100K

Befutónak egyenlőre a Syno DS218+ tűnik. Van valami jobb döntés?

Lemezek: WD RED 4TB a kinézett.

Alternatíva lehet az épített is viszont a SW részével nem akarok sokat szívni. Freenas/OMV-t használnék ebben az esetben. Nem tudom ezek most mennyire rendelkeznek user friendly résszel.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22830) Patice válasza Flashback (#22829) üzenetére


Patice
nagyúr

Az első két igény miatt szerintem csak gyári jöhet szóba. Abból is a Syno a szoftver, képkezelés miatt.

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#22831) Flashback válasza Patice (#22830) üzenetére


Flashback
addikt

Köszönöm! Már csak a típus a kérdéses! :)
:R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22832) spgabor


spgabor
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Zyxel NSA325v2 NAS-om van, amit használok otthon a következőkre:
-torrent (átlag 10-15 fájl futtatása)
-dlna
-adattárolás
-néha webszervernek kisérletezéshez

A problémám az vele, hogy egyre gyakrabban gyengének találom, mert már szinte csak fullHD-t nézek róla, és közben ha másolok, torrentezek, akkor hamar elfogy a procija. Így egy erősebbre cserélésen gondolkodom. Az újat is szeretném 4-5 évig legalább használni. Így olyat vennék, amivel kicsit a jövőbe tekinthetek...
A fent leírtakon kívül a következőket biztos használnám később:
-dlna egyszerre több eszközre, 4k támogatás
-privát felhő
-IP kamera kezelés
-Zyxelnél kidolgozottabb kezelőfelület
-nyomtatószerver

Eddig a Synology DS218-at néztem a négy magos CPU és a 2 giga RAM miatt. Nem tudom, hogy a DS218+-ért a felárat érdemes-e kifizetni? Illetve van esetleg más gyártónak ebben az árkategóriában használható alternatívája (ami hozza legalább a Synology minőségét)?

Köszönöm a tanácsokat előre is!

Üdv:
spgabor

(#22833) cadgers


cadgers
aktív tag

Sziasztok!

Kis segitséget szeretnék kérni! Olyan NAS-t keresek, ami csak torrentre lenne használva, és egy 2 Tb-os USB3.0-s NTFS vinyó lenne rácsatlakoztatva. Hálószobában lenne!

(#22834) Alex91 válasza cadgers (#22833) üzenetére


Alex91
félisten

Aztan a kulso HDD-t huzogatnad le-fol rola?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22835) Alex91


Alex91
félisten

Qnap TS-328

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22836) cadgers válasza Alex91 (#22834) üzenetére


cadgers
aktív tag

Nem huzogatnám, fixen rajta lenne. Jelenleg is arról seedelek

(#22837) cadgers válasza Alex91 (#22835) üzenetére


cadgers
aktív tag

Ezt sehol nem lehet kapni

(#22838) Gsx-rr válasza Alex91 (#22835) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Jó választás?

(#22839) Alex91 válasza Gsx-rr (#22838) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, imho majd mennyibe fog kerulni, ugye :). Erdekes, hogy csak 3 lemezes.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22840) Alex91 válasza cadgers (#22836) üzenetére


Alex91
félisten

Azt azert tudod, hogy a NAS-ba is kell valamit tenni, hogy mukodjon?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22841) footy


footy
addikt

Ismeri/hasznalja valaki a ODROID-HC2-t?
A specifikaciok alapjan parades az ar/ertek arany.

(#22842) Alex91 válasza footy (#22841) üzenetére


Alex91
félisten

Eleg barkacs cucc...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22843) footy válasza Alex91 (#22842) üzenetére


footy
addikt

Ezert az arert hajlando vagyok kicsit barkacsolni...
Egyebkent nem kell sokat foglalkozni vele, mert van OMV image hozza a hazhoz pedig meg lehet rendelni a takarolemezeket.
Elegge eselyes hogy berendelem, aztan ha bejon veszek meg1-et es megvan a backup is.

(#22844) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Szerintetek otthoni adatmentésre, időzítve külső HDD_ről, pendriveről és számítógépről mi a legjobb megoldás?
Esetleg a későbbiekben otthoni médiaszolgáltatóként is használnák.

Én Synology-ra gondoltam, mert átlag user is könnyen és kényelmesen, illetve biztonságosan tudja kezelni.
Ezen belül a RAID 1-ben tárolnánk az adatokat, nem sokat egyenlőre kb. 4-500GB.
De én javasoltam, hogy 2x2TB red HDD-t vegyünk bele, mert nem sokkal drágább.

Synology DS216se otthonra elég lehet-e?
vagy mindenképpen a DS218j legyen a minimum?

Egyenlőre nincs okos TVjük, de a jövőben erre is érdemes felkészülni, hogy azt majd kiszolgálja.
Cloudként szeretnék használni, hogy bárhonnan elérjen kisebb fájlokat, dokumentumokat táblázatokat biztonságosan.

(#22845) Alex91 válasza 8nemesis8 (#22844) üzenetére


Alex91
félisten

DS218j, hosszu tavon ez jobban megeri.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22846) MaCS_70 válasza 8nemesis8 (#22844) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SE-t én nagyon nem ajánlanám, akkor már minimum j.

Az Általad leírtakat egyébként egy Zyxel 326-os is minden további nélkül teljesíti -- bár ezt a "külső adathorozóRÓL" mentést nem teljesen értem egy hálózati adattár esetén.

A RAID1-nél meg ugye tisztában vagy azzal, hogy az kizárólag a lemezhiba ellen nyújt viszonylag megbízható védelmet, valódi adatbiztonsághoz már fizikailag és helyileg elkülönülő adattárolás kell!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22847) Sickboy25 válasza MaCS_70 (#22846) üzenetére


Sickboy25
addikt

Miért mi a baj DS216SE -vel? Én azt használok... :B

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#22848) MaCS_70 válasza Sickboy25 (#22847) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az, hogy az árához képest már tényleg gyenge. Nyilván lehet létjogosultsága, hiszen valós igény lehet a Synology szolgáltatási minőségét igénybe venni nem számításigényes feladatokhoz, de szerintem az vegye, aki tisztában van a saját igényeivel, azok erőforrás-szükségletével -- és azzal, hogy az SE mit nyújt.

Ha valaki biztosan tudja, hogy nem fogja kinőni, mert nem változnak az igényei, annak nagyon jó lehet.
De kb. 15e Ft felárért a 218j sokkal jövőállóbb, a Zyxel NAS326 pedig sokkal olcsóbban is erősebb hardvert ad.

Szerintem tehát lehet jó a 216SE, de csak egy nagyon szűk, tudatosan választó rétegnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22849) Sickboy25 válasza MaCS_70 (#22848) üzenetére


Sickboy25
addikt

Én nagyon szeretem, amire nekem kell eddig teljesen jó. Igaz valóban nem acélos, de ingyé jó vétel volt :-)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#22850) Krisz77[HUN]


Krisz77[HUN]
csendes tag

Sziasztok, szép napot!

Thecus N2810-ról van valakinek tapasztalata?
Teljesen kezdő vagyok, de ezt néztem ki.
Esetleg ha van más ötlet, szivesen fogadom.
Amire kellene:
-torrent (max 2-3 aktiv letöltés egyszerre)
-HDMI-n keresztül a tévére nyomatni a filmeket, nem kell hogy 4K legyen
-jelenleg kb 6TB film, zene stb adat tárolása (2db WD 4TB Blue lesz benne)
-bárhonnan elérhető legyenek a képek, videók, akár külföldről is, mobilon laptopon stb.
-felhő nem kell

És még egy kérdésem, amire nem nagyon találtam választ, pedig olvasgattam:
meg lehet e oldani ezzel a nas-sal hogy Torrent letöltést és seed-elést végezzen, vagyis a laptopon kikeresem a torrentet amit le akarok tölteni, és a nas letölti a saját HDD-re és onnan is seed-eli vissza

Kérlek titeket nézzétek el nekem ha hülye kérdést tettem fel, még csak most tanulom e témát :D
Köszi a segitséget ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.