Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-17 09:07:26

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) julius75 válasza fexhun (#22398) üzenetére


julius75
aktív tag

Miért, volt már úgy, hogy az elmúlt két hétben kevés volt a ram a playben....?

(#22402) Throme válasza Alex91 (#22400) üzenetére


Throme
veterán

Van aki jó oldalát szokta nézni az új modell megjelenésének, pl esély van rá, hogy a régi ára lejjebb megy.
Persze ez a kérdező esetében mindegy, mert már bevásárolt.

Talán éppen Te dobtad ide be a qnap frissülő modelt, én mint elégedett júzer még mindig örülök a "réginek" :K
Nem szabad vásárlás után nézelődni a neten :N

(#22403) fexhun válasza Throme (#22399) üzenetére


fexhun
csendes tag

Nincs vele semmi probléma, írtam, hogy fasza. Szerintem minket egy ideig ki fog szolgálni.
Igazából az 1 giga ram se kevés, más modellekben ennyi sincs.
Eddigi tapasztaltok: kb 40 torrent fut 40%-os memória-használat mellett, 2 db fullHD stream DS Video App-pal egyidejűleg gond nélkül megy. Sokáig hezitáltam valami Intel procis NAS és e között. De nem kell a Plex. Pár eszközön DS Video, amúgy meg a többin Kodi. Teljesen jó, nem bántam meg. Csak érdekes, hogy 1-1 havonta szórják az új modelleket. :D

(#22404) fexhun válasza julius75 (#22401) üzenetére


fexhun
csendes tag

Dehogy is. Tökéletes. Csak miért nem lehetett az egész termékcsaládot egyszerre piacra küldeni? Így tulajdonképpen a DS218play nemhogy többet nyújt, hanem a sima DS218 "butított" verziója. :))

(#22405) Ráti


Ráti
tag

Köszönöm szépen akkor megrendelem.

(#22406) Tojci25


Tojci25
csendes tag

Sziasztok!
A régi Dlink DNS 320L nasom megérett a cserére, sajnos az uhd filmeket csak akadozva tudja lejátszani.
Valami hasonlót szeretnék venni, csak erősebbet.
- Nekem a lényeg, hogy az uhd filmek gigabiten, hálózatról a tvn lejátszva ne akadjanak.
- Transmission legyen hozzá és kezeljen kb 100 torrentet. ( már nagyon megszoktam)
- Jó lenne ha 2 lemezes lenne, de ha csak egyet kezel az sem nagy baj.
- Halk működés mindenképpen előny (hálószobában van)
- Dyndns kezelése (bár gondolom ez már mindegyikben alap)
Árban olyan 50000Ft környékén gondolkodom.

Kérdésem az lenne, hogy ki mit ajánlana?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#22407) Patice válasza Tojci25 (#22406) üzenetére


Patice
nagyúr

A NAS-ok (általában) nem játszanak le videót. Persze vannak (HDMI csatis) kivételek.

Ha a TV akadozva jeleníti meg (igen, a TV játsza le, vagyis a beépített lejátszója), akkor a TV lejátszója kevés az UHD-hez, nem a NAS.

Megoldás: kell egy UHD képes külső hálózatos médialejátszó lejátszó --> go to Amlogic topik és olvasd el a topik összefoglalóját. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#22408) Ráti válasza fexhun (#22398) üzenetére


Ráti
tag

Lehet tudni hol vetted? Én most szeretnék venni egy 718+at de sajnos nem igen van akció sehol :(

(#22409) Tojci25 válasza Patice (#22407) üzenetére


Tojci25
csendes tag

Nem a tvvel van a baj, hanem hogy 100%on megy a nas procija ha ilyen méretű fájlt kell olvasni

(#22410) Al Capone válasza Stefanie (#22376) üzenetére


Al Capone
tag

Asustor AS3102T. "Még csak" pont erre használom. Tökéletesen teszi a dolgát, párhuzamosan fut letöltés, stream. Teljesen megfelelő erre, jó a felület, átláthatató.

Írok már róla a többieknek is véleményt, ahogy ígértem, de nem sokat voltam most gép előtt.

(#22411) Tojci25 válasza Al Capone (#22410) üzenetére


Tojci25
csendes tag

Mennyire hangos?

(#22412)



addikt

Sziasztok!

NAS-t keresek. Szinte kizárólag torrentre és videostreamelésre fogom használni (90%). + nagyon alap backup funkció. (10%) Mindenfélre networkos okosságok meg raide-s rafinériák nem szempontok.

A lényeg, hogy legyen gyors.
100-200 torrent lenne benne. De egyidőben maximum 1-2 aktív letöltés vagy 5 feltöltés fut.
Viszont jó lenne, ha torrenten tudna hozni stabilan 30MB/s felett (megabyte). Sima filemozgatásnál meg legalább a dupláját.
Ha van hozzá épkézláb médiaserver (plex vagy ilyesmi) az szintén előny. 4K streamelés se okozzon gondot.

Jelenleg Zyxel 325v2-t használok. Ez teljsen tökéletes, leszámítva, hogy gyenge a HW. A fenti setupban torrenten 10MB/s a max, de ettől is teljesen kifekszik és fagyogat, eldobja a kapcsolatot. Filemozgatás is kb 25MB/s a meghajtók között és jobb napokon 50-60MB NAS és gép között.
Szóval valami ilyesmi kéne csak erősebb HW-rel.Jó lenne ha stabilan tudná hozni a kívánt sebességeket. De a jelenlegiben nem is az a legrosszabb, hogy lassú, hanem, hogy ha hozzáadok 2 torrentet letölteni, kb elérhetetlen és használhatatlan lesz, amíg le nem vánszorognak 5-10MB sebességgel. Szóval jó lenne, ha nem döntené ki egy letöltés és esetleg még mellette egy HD filmet is tudna streamelni.

2 lemezest keresek.

Árat nem írok, igazából pont az erdekelne, hogy mennyiből lehetne kihozni. Aztán majd ennek függvényében eldönteném, hogy megéri-e azt nekem.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22413) Alex91 válasza (#22412) üzenetére


Alex91
félisten

Inteles Qnap vagy Synology.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22414) xrvman válasza Al Capone (#22410) üzenetére


xrvman
őstag

Igen, igen várjuk! :K

(#22415) fexhun válasza Ráti (#22408) üzenetére


fexhun
csendes tag

Bécsben az egyik Saturnban vettem. 223 EUR volt.

(#22416) Al Capone válasza Tojci25 (#22411) üzenetére


Al Capone
tag

Egyáltalán nem hangos. Sőt, én meg is lepődtem mikor bekapcsoltam, hogy se a ventilátort, se a vinyókat nem hallottam. Másolásnál sincs hangja.

Xrvman: igen, nem felejtettem el. Agyban már gyűjtöm, holnap megpróbálom összehozni :)

(#22417) Tojci25


Tojci25
csendes tag

Sziasztok!
Sikerült 3 eszközre szűkíteni az elképzelést.

ASUSTOR AS3102T

CPU: Intel Celeron 1.6GHz Dual-Core (burst up to 2.08~2.48GHz)
Memory: 2GB DDR3L (not expandable)​

Western Digital MyCloud EX2 Ultra USB 3.0 WDBVBZ0000NCH

CPU: Marvell® ARMADA® 385 1.3 GHz dual-core
Memory: 1 GB DDR3

Synology DS116

CPU: Marvell Armada 385 88F6820 1.8 GHz dual-core
Memory: 1GB DDR3

A feladata kb 100 torrent futtatása transmissonban és 4K UHD filmek streamelése lenne + FTP szerver
Melyik lenne erre a legalkalmasabb?
Köszi

(#22418) xrvman válasza Tojci25 (#22417) üzenetére


xrvman
őstag

Szvsz Asustor AS3102T, mert Intel proci, 2 gb memo.
Ám várd meg a többiekét is.

(#22419) Tojci25 válasza xrvman (#22418) üzenetére


Tojci25
csendes tag

Én is azzal szemezek, tetszik a demója is.
Köszönöm

(#22420) smekone


smekone
tag

Sziasztok!

Karácsonyra szeretném meglepni a családot egy NAS-al.

A következőkre lenne használva:

-Családi fotók tárolása és egyéb fontos adatok tárolása

-Torrentezés

- Filmek streamelése TV-re , ez 4k-ban történne, mellette természetesen futnának a torrentek is.

LG TV-m van a plexet szeretném használni, de ha van más megoldásotok arra is vevő vagyok!

Ami még szempont, hogy viszonylag halk legyen, lehessen mellette aludni :)

Illetve az se lenne gond, ha több lemezes lenne.

Összeget nem írnék, mert nekem ez lenne az elvárásom, tehát az összeg ebből a szempontból nem döntő.

Ami még fontos lehet, hogy a használt vásárlásában is benne vagyok!

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#22421) Alex91 válasza smekone (#22420) üzenetére


Alex91
félisten

Intel procist nezzel...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22422)



addikt

Olvasgatok teszteket és látom, hogy a legtöbb NAS-t ezzel a programmal tesztelik.
Intel NAS Performance Toolkit

Szeretném itthon is lefuttatni a mostani NAS-on, hogy legyen összehasonlításom.
Viszont bizonytalan vagyok, hogy ha lefuttatom ezt a tesztet, akkor esetleg ez törli a meglévő adataimat a NASon.

Jogos az aggodalom?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#22423) Bonyhi Edő


Bonyhi Edő
csendes tag

Sziasztok,

NAS vásárláson gondolkodom és ehhez szeretnék tőletek segítséget kérni.

Az igények:

- média szerverként használva a lakásban használt eszközökön videók lejátszása (főleg fullHD, de 4K is elő fog fordulni az elkövetkezendő években) - TV, laptop, ipad, PC-k lesznek a fogyasztók (egyszerre max 2)
- fotó tárként is fogom használni (lightroom catalog innen "enne")
- rengeteg flac zene lejátszása és tárolása
- egyéb, munkával kapcsolatos fájlok tárolása, távoli elérése (interneten keresztül, távolról)
- a kapacitás (RAID utáni "hasznos") igény >10Tb
- egyszerre így tippre max 10 kliens lógna rajta
- a keret a lehetőségektől is függ, hajlandó vagyok többet is áldozni rá, ha hosszútávon is jó megoldást jelenthez

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#22424) 128bit


128bit
tag

Sziasztok
Nemrég vettem egy Zyxel nas-310s et ,de úgy látom nem tudja torrenten hozni az internet sebességemet.
30Megabytes/s a netem és 10 körül jön csak.
Melyik NAS tudja ezt a 30 as sebességet?
köszi

[ Szerkesztve ]

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#22425) Alex91 válasza 128bit (#22424) üzenetére


Alex91
félisten

30 megabit? Szerintem azt szinte barmeylik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22426) 128bit válasza Alex91 (#22425) üzenetére


128bit
tag

Megabytes ra gondoltam ! :)

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#22427) Alex91 válasza 128bit (#22426) üzenetére


Alex91
félisten

Valami inteles kellene, de az meg draga. Lehet, hogy epitettel jobban jarnal...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22428) I'am Dony válasza 128bit (#22424) üzenetére


I'am Dony
őstag

Szia. Nálam DS118 fut. A 30 (MB) simán és tartósan megvan.

(#22429) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Nas vásárláson gondolkodom.
Feladata a nasnak a következő lenne:

- Samsung tévén filmnézés a tévé lejátszójával (Főképp fullHD filmeket játszunkl le de elvétve akad uhd 4k film is és ez idővel valószínű nőni is fog. A tv bírja a 4k-t, usb-s winyóról simán viszi, gondolom kábellel szintén képes ezt a Nas is produkálni, csak nem mindegy, melyik...)
- Családi fotók tárolása, szinkronizálása telefonnal számítógéppel.
- Minimális torrent futtatás kb 2-4 db.

Szóval csak szórakozó központ és tárolóegység lenne minimális torrentezéssel.

Mi az ami erre alkalmas, synology, zyxel, qnap-ok közül?
Esetleg más márka is szóba jöhet, csak hirtelen ezek jutottak eszembe. (2lemezes elég lenne szerintem.)

(#22430) 128bit válasza I'am Dony (#22428) üzenetére


128bit
tag

Előszedtem egy régi laptopot ,az lesz mostantol a torrent gépem (kijelzöje repedt ,tökéletes erre)
Köszi

(medence-klima gépész,barátságos fajtából ) 06708810076

(#22431) Al Capone


Al Capone
tag

Üdv!

Asustor 3102T beszámoló.

Két vinyót tettem bele, WD Red és Purple (2-2TB), mindkettő single módban. Raid nem kellett (van biztonsági mentés máshol), Jbod-ot nem akartam, mert külön választottam, hogy melyiken mit csinálok. Nagyon csendes a nas, szinte hangtalan. A bekonfigolás egyszerű volt, minden értelemszerű, csak azt kerestem kicsit több ideig, hogy a második vinyót hol tudom hozzáadni single-ben, mert az első beállításoknál csak az egyiket tudtam választani single-re.

A Purple vinyót torrentre használom, ideiglenes tárolásra, a Red-et pedig mentésre. Van Windows-os alkalmazás egyébként a nas kezelésére, szoftver frissítés, WOL, kapcsolódás. Van külön Download center, én ezt használom, mert úgyis gépről választom ki, hogy mit akarok letölteni, és Backup plan is van. Ez is jól működik, tudok ütemezni akárhogy mentéseket. USB-ről, hálózatról baromi gyorsan másol mindkét irányba.

Bár van rajta HDMI, még nem próbáltam ki, mert átalakítás előtt van a szoba. Hálózatról Plexen játszok le mindent. Kiválóan viszi a 1080p-s filmeket, a plex pedig frankón működik a tv-n is (Samsung okos tv). 4K tv nincs, nem tudom letesztelni.

Telepítettem a nas-ra Photo Gallery-t, valamint androidos és IOS telóra is, átviszi az összes képet, csak elég lassú ez. Nem tudom miért. Lehet ütemezni itt is backup-ot.

Távoli elérést még nem próbáltam rajta, sőt más funkciót sem, mert nem volt rá időm, de majd idővel még pár programot be akarok üzemelni. Rengeteg lehetőség van egyébként mindenre, csomó program, ilyen-olyan elérések, megosztások. Jó, hogy van rajta HDMI, meg USB is bőven, jó lesz nyomtató szervernek is.

Ha valamit próbáljak ki rajta, ami érdekel titeket, vagy van kérdés, szóljatok nyugodtan, megpróbálok időt keríteni rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#22432) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

NAS-t szeretnék vásárolni. Nem akarok rajta torrentet futtatni, de szeretném, ha egyszerre 2db TV-n nézünk róla filmet, akkor egyiken se akadjon, akár UHD filmet is. Képeket, filmeket, dokumentumokat szeretnék rajta tárolni és PC mentést is erre szeretnék csinálni vagyis a PC lévő doksikról.

Úgy szeretném megoldani, hogy 2 lemez lenne benne és külön egy külső HDD-ra, még erről lenne egy mentés, ez megoldható lenne így? :R

Amit néztem az a Synology ds216SE. Nem tudom mennyire lenne jobb a 216j

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22433) Patice válasza atti1848 (#22432) üzenetére


Patice
nagyúr

"Amit néztem az a Synology ds216SE. Nem tudom mennyire lenne jobb a 216j"

Sokkal. :K

De inkább már a 218j-t venném...

Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

(#22434) atti1848 válasza Patice (#22433) üzenetére


atti1848
senior tag

De az SE is kitudná szolgálni a leírt igényeket?

Mert ugye árban azért van különbség.

[ Szerkesztve ]

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22435) Multibit válasza atti1848 (#22434) üzenetére


Multibit
veterán

Az ember a vásárlásainál akkor követi el a legtöbb hibát, ha kizárólag az (alacsony) ár vezérli. Hidd el, az olcsó hosszú távon drága lesz! :K

(#22436) Alex91 válasza atti1848 (#22434) üzenetére


Alex91
félisten

Esetleg megneznem ezt is! [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22437) atti1848 válasza Alex91 (#22436) üzenetére


atti1848
senior tag

Nézegettem a QNAP NAS-kat is, de azt hallottam róla, hogy nem annyira naprakész,mint a Syno, nincs rá annyi frissítés és alkalmazás, mint a Syno-ra. Persze a hardware elég jó és, ha az igényeknek ( UHD, pc backup, stb) megfelelő lenne, akkor nekem az is megfelelő lehet.

Esetleg nincs olyan itt köztünk, akinek van Synology Ds216SE, 216J, QNAP TS-228 NAS és tudna véleményt írni a hálózatos UHD filmek lejátszására, Backup lehetőségre meg hasonlókra?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22438) Alex91 válasza atti1848 (#22437) üzenetére


Alex91
félisten

Ezek kb. egy kategoria, csodak nincsennek. SE-t tenyleg nem erdemes venni. Ha keves a penzed, vagy nem akarsz tobbet kolteni, akkor ts-228. Ha ez nem szolgal ki, akkor a Syno hasonlo kategoriasa sem fog valoszinuleg. Szoftveresen valoban a Syno talan jobb, de a qnap is a legtobb igenyt ki tudja szolgalni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22439) MaCS_70 válasza atti1848 (#22437) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az SE-sorozatot felejtsd el! Amint Alex is írta, ezek gyenge készülékek, szerintem csak azért vannak a piacon, hogy a Synology statisztikai átlagárát lejjebb szorítsák, azaz legyen olcsó készülékük, ami végső soron azért használható, de tényleg csak a nagyon alapvető igények kielégítésére.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#22440) atti1848 válasza Alex91 (#22438) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm a gyors válaszokat: Alex91 és MaCS_70 és persze a többieknek is.

Akkor marad a QNAP TS-228, már csak azt kell eldöntenem, hogy várjak karácsony utánig vagy már most rendeljem meg. :)

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#22441) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Első NAS vásárlásán gondolkodom.
Egy gigabites internet és egy Asus RT N18U router mögé szeretném kötni.
Amit tudnia kellene:
Full HD filmek lejátszása Samsung TV-n vezetékkel.
Képek, videók, zene tárolása, ezek elérése távolról.
Különösen a családi fotók egy másik HDD-ra történő időnkénti biztonsági mentése.
15-20 torrent futtatása.
Még mindig a Zyxel NAS326 a nyerő 30K körüli értékben?

20 éve a Prohardveren

(#22442) jerry311


jerry311
nagyúr

Hi,

Kellene 2 fiókos "NAS", de hálózatos nem lehet. Szóval a nagy kérdés:
Milyen USB-vel gépre köthető (ez a legfontosabb) NAS-t vegyek?

2015 óta még csak megemlítve sem láttam az USB-t, szóval nem sok reménnyel, de azért megkérdeztem. :))

Thx!
Bolcsi Karcsit!

(#22443) gbors válasza jerry311 (#22442) üzenetére


gbors
nagyúr

NAS = Network Attached Storage, szóval a nem hálózatos NAS kissé paradox :)

USB HDD docking station kulcsszavakra keress, gondolom, ilyesmi kellene. Ajánlani nem tudom, mert sosem használtam ilyet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#22444) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok, engem is foglalkoztat egy új nas leginkább a 4k tartalom miatt.

Viszont szeretném kérdezni, hogy mi a különbség aközött, hogy a mostani dns320l eszközömről dlna-n keresztül a tv tudja futtatni a 4k filmet, vagy veszek egy újat, ami 4k-ban tudja traszkódolni a tartalmat?

Azon kívül, hogy a régi nason csak a gyári dlna megosztás megy, ami elég csúnyácska, és buta.

(#22445) Alex91 válasza oleandro (#22444) üzenetére


Alex91
félisten

A transzkodolas csak akkor kell, ha butitani akarod a felbontast.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22446) julius75 válasza jerry311 (#22442) üzenetére


julius75
aktív tag

Szia, komolyan nem kötekedni akarok, de miért nem lehet hálózatos? Mi az oka?

(#22447) Ezekiel Ston válasza Ezekiel Ston (#22429) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Olvasom alább a hozzászólásokat...
Paradoxonba kerültem én is...Kérdésem:
Synology Ds218j
Vagy
QNAP TS-228

Melyik a jobb választás hosszú távra?
Alap funkciók, torrent, uhd lejátszás, távoli elérés, biztonsági mentések, telefonos képek biztonsági mentése...stb.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#22448) Alex91 válasza Ezekiel Ston (#22447) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel ujabb, es talan a szoftver miatt a Synology-t mondanam.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#22449) jerry311 válasza gbors (#22443) üzenetére


jerry311
nagyúr

Régebben sokkal elterjedtebb volt, hogy hálózaton és USB-n is képesek voltak működni a NAS-ok. Ma meg már csak arra jó az USB portjuk (legalábbis a többségnek), hogy valamilyen USB-s eszközt fogadjanak. Ha csak USB-n volt bekötve, az nyilván nem volt network attached, de attól még az volt a neve.
Na de mindegy is, ez itt csak egy kis szemantikai probléma, amibe bele lehetett kötni.

Nem ilyen bohócmegoldás kellene, mint ami a linken is van, hanem egy rendes NAS, ami ha kell akkor USB-n is ki tud szolgálni gépet. (Később lehet hogy lesz belőle igazi NAS, ami tényleg ethernet hálózathoz csatlakozik.)

+(#22446) julius75
Jelenleg az egyetlen mód gyors csatlakozásra az USB, ezért kell(ene) ilyen tároló.

Aztán persze lehet, hogy kihaltak már ezek a tárolók, mióta otthoni környezetben is elterjedt annyira a gigabit, mint előtte az USB2.

(#22450) gbors válasza jerry311 (#22449) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem a kötekedés volt a cél - az USB-n beköthető NAS sosem volt egy gyakori jelenség. Ha tényleg ilyen NAS-t akarsz (bár el nem tudom képzelni, miért nem megoldható a hálózatos csatlakozás), akkor nézd meg ezt.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.