Hirdetés
- Drive! - Az utolsó gurulás idén a Quadrifoglio-val
- Szólánc.
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Jéghorgászat
- Digitális Állampolgárság Program
- Tökéletes töketlenség
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Filmek / Sorozatok 2024/2025
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
waveson
tag
Sziasztok! Szeretném kérdezni hogy nagymamámnál nagyon költséges és lakás szétzúzós módszerrel lehetne gázos-cirkós-cserépkályhás fűtést megoldani, klímán is gondolkodunk de hiába fűtöttem sokat klímával ez akkor sem egyértelmű most nekem, hogy jó ötlet-e a klíma.
Tehát egy olyan helyiség lenne ami 4 méter (legalább) belmagasságú, és kb 25 nm.
Nem lehetséges alacsonyra szerelni a beltérit, kivéve ha valami fali beltéri egység lenne.
Klímával, bármilyennel, ki lehet fűteni ezt a szobát normálisan, kellemes hőérzettel? Tehát nem csak az oldalfali monosplit jöhet szóba, hanem más beltérik, más megoldás is.
Kazettás beltéri megoldás is kizárva sajnos. Előre is köszönöm ha valaki tud tapasztalatból erre valamit mondani, mert én csak max 3m magasságú helyiségekben fűtök klímával ahol a klíma kb 260cm magason van. -
waveson
tag
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat. A hiszterézis állítása még ettől függetlenül érdekelne, ha +4-et be lehetne neki adni akkor jó lenne. Az is lehet hogy 0-án áll.
mpo: Itt ilyenekkel nem lehet trükközni, hogy automatára állítod, vagy hűtésre, fűtésre, a beltéri kommunikál a VRF-el, a VRF pedig központilag vezérelhető, tehát ha azt mondják neki hogy márpedig hűteni 25 fokig lehet (tehát 24,23,22,21,20 fokokat nem tudsz beállítani, hiába írja a távirányító hogy 20, a klíma 25-re állítja be a hőmérsékletet), fűteni pedig 18 fokig. Itt is hiába állítod többre, nem lesz több. A gond itt azzal van hogy 18 fok valszeg a klíma magasságában van, ami kb 3 méter. És még van 2 méter álmennyezet nélküli magasság a plafonig. Szóval úgy sz*r ahogy van. Ha lehetne 22 fokra állítani a klímát, akkor lehet jó lenne, de nem lehet sajnos.
Ezért kérdeztem mint utolsó mentsvár, hogy lehet-e hiszterézist állítani, mert azzal el lehet érni azt, hogy abból a 18-ból 22 legyen mondjuk. -
waveson
tag
2 külön helyről beszélek, elnézést
Igen, otthon lehet 23ra állítani, akár 30-ra is, de az irodában nem, ott 18-ra lehet max állítani. Fűtésen van. Le van központilag szabályozva, hogy ne lehessen fentebb állítani. Hűtést 25ig lehet állítani. Ha központilag le van szabályozva, nyomkodhatod a távirányítót, a klíma 18-ig engedi. Szal ha mondjuk 16-on van, nyomsz egyet felfele a távirányítón, 17, nyomsz még egyet, 18, ha még egyet nyomsz, többször csippanva jelzi hogy nem engedi.. Persze a távirányítón 30-ig el tudod nyomni, de végig csipog a beltéri, ez ilyen "tiltakozó" hangja van, mint amikor 30 fölé akarnád nyomni. Csak ezt már 18-nál csinálja.[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
válasz gabor9991 #63902 üzenetére
Persze, de hogy rakod hideg vízbe, a klímán belül van a hőmérő?!
Jaja központilag le van szabályozva, csak annyira sötétek akik beállították, hogy soha az életben nem fűtöttek még klímával főleg otthon nem, és f1ngjuk nincsen róla hogy minden klíma más, Japán össze vissza takarékoskodik, te meg megfagysz, ha nem te állíthatod a hőfokot.. Nappal nekem is ki vannak kapcsolva a klímák, 19fokra vannak amúgy rakva. De ha elindítom őket mikor indulnék haza, és 19en vannak, semmi nem történik kb. Fel kell venni 23-ra, hogy valami kis minimális teljesítményen menjenek, mire hazaérek ne 20 fok legyen hanem 21 mondjuk. Ha 19-en hagyom, akkor 1 óra alatt a 20-ból csinálnak 20,2 20,3-at. Igaz fogyasztás nuku, de meg is fagy a család
Szóval ez a 18fokra maximalizálás nem működik, nem fűtenek. Irodában kb megfagynak a dolgozók, tőlem kérdezték hogy lehet-e valamit csinálni, hát mondom megkérdem itt. -
waveson
tag
válasz pepusos #63899 üzenetére
Igen, nem egy hajóban eveznek, adatlap alapján kb semmi különbség nincs közöttük. Pedig van, bőven, minden szempontból. Egy Perfera és Comfora között is óriási a különbség! Talán még nagyobb is. Nem véletlenül kerül, amennyibe kerül. Fogyasztásban is egészen más a helyzet, bár SCOP talán 0,5 van közöttük, vagy annyi sem, de hiába, ha felvesz 100W-ot a hálózatból és jó langyosat fúj, míg a Sensira 100W-ból még csak háát, langyosKÁT Nem akarom lehúzni a Sensirát mert tök jó meg minden de azért más, na.
A kínaival nincs ilyen gond, tűz forró levegőt fúj, olvad a szoba, ami tök jó mert gyerekek szobájában van, az egyetlen gond az, hogy 2x többet fogyaszt el egy 20nm-es szoba kifűtésére, mint a Comfora 80nm-re. Ha nem megy a tálcafűtés, ha megy, ami már nálam 3 foknál megy (?!?!), akkor 2.5X annyit kajál a 20nm kifűtésére mint a Comfora a 80-ra. Nem tudok mást mondani erre, mint hogy Made in China. De ez most mindegy is, itt ezt úgy is sokan tudják, gondolom nem mondtam újdonságot, hálisten hogy lebeszéltetek arról hogy ilyesmiket vegyek, bár az elolvasott 50ezer hozzászólásból rájöttem magamtól is hogy kerüljem messzire ezeket. -
waveson
tag
Így van, nem lehet 18-nál nagyobb. Csakhogy be sem kapcsol 18-ra beállítva. És ilyen 14-16 fok van. Reggel 14, délre 16, talán. Amikor lehetett 20 fok fölé állítani, kb 22 fokra állítva csinált 18 fokot. Nem erőlködött, érzetre hideg levegőt fújt, közvetlenül a klíma elé téve a kezedet épphogy nem hidegnek érezni. Jelenleg semmit nem csinál, ilyen alacsonyra állított hőmérsékletnél, naponta 2x bekapcsol, megy 3 percet és ennyi, úgy érzi hogy elérte a beállított hőmérsékletet, pedig baromira nem. Le van szabályozva központilag, ez VRF-es (VRV, ki hogy ismeri ).A 18 fokkal nem lenne gond (pff), de a közelébe sincs.
-
waveson
tag
Segítségeteket kérném. Toshiba klíma, távirányítós, lehet állítani valahogy, hogy melegebbet csináljon max beállított hőmérséklet esetén? 18 fokra van beállítva, ami tök jó lenne, de 16 fokig fűti csak fel a helyiséget, ami rettenetesen hideg. Hiszterézis, vagy valami, illetve milyen irányba, hogy jobb legyen a helyzet. Magasan van a klíma, rengeteg üvegfelület, az ember a leheletét is látja..
-
waveson
tag
Ja és én soha, de soha nem használnék Amber Royalt akármelyik Daikin, még Sensira helyett sem!! Esetleg az Északi sarkon. Vagy ahol tartósan -15 fok van vagy ez alatt.
-
waveson
tag
Comfora és Sensira között nem olyan kis különbség van mint sokan gondolnák. Van 3 Sensirám és 1 Comforám (aki tudja, egy csodálatos kínai is van.. ). A Comfora nevetségesen alacsony energiafogyasztással, hangtalanul kifűt 80nm-t, ebben a pillanatban is csak az fűti ezt a helyet és óránként 100W-ot eszik, emellett elég meleg levegőt fúj. Azért a Sensirák hatékonysága érezhetően rosszabb, még ha papíron minimális is a különbség. Hangra szintén sokkal halkabb, holott elvileg 1-2dB van csak közöttük.
Nem tudom ki-mit tapasztalt, én ezeket. -
waveson
tag
válasz MC Pite #62385 üzenetére
Szia! Olvastam a klímákat amiket írtál. Figyi én Arctic helyett Sensirát javasolnék. Nemes egyszerűséggel azért, mert van mindkettő, és sokkal, de sokkal jobbnak tartom a Sensirát. Sajnos. Ha valaki azt hiszi, hogy gyenge fűtésre, az én szerintem téved. -5 fokban tudtam tesztelni, ami oké, nem -15, de ha attól aggódik az ember, hogy gyenge, belőttem 30 fokra, 2 perc alatt elpárolgott a szoba!
Arcticnál jelentősen csendesebb, fele annyit fogyaszt, és úgy működik ahogy beállítod, nem ahogy "ő" gondolja hogy te hogy szeretnéd....
Ez a véleményem, ha tehetném, és 50 ezerért kicserélnék, odaadnám azt az 50 ezret hogy eltűnjön az Arctic és a Sensira legyen helyette. Remek klíma az Arctic, de a Sensira sokkal jobb. Evvan. -
waveson
tag
Nem lesz sok szerintem az átalányom, mert többnyire a klíma ment. Nagy szerencsémre akkor, ezek szerint..
-
waveson
tag
Sziasztok! Azért nem sikerült kitakarítanom a daikin klímáimat, mert a mókuskerék előtt van egy rács, ami gátolja a hozzáférést elég erősen. Most ezt kiszedték takarításkor, így már hozzá lehet férni kulturáltan.
Valaki abban tudna segíteni, privátban leginkább, hogy hogyan tudom megoldani a legegyszerűbben, hogy a gáz átalányt diktálósra alakítsam? Nem az én nevemen van ráadásul. Nem nagyon akarok fizetni gázt, múltkor is visszakaptam közel 100 ezret mert többnyire klímával fűtöttem, nem érdekelt az a havi 10-15ezer vagy nemtom mennyi. De most nem akarok százezreket fizetni, diktálnám inkább... -
waveson
tag
válasz DroiDMester #61689 üzenetére
5 klíma 40e HUF, és remélhetőleg tiszta lesz. Ez van, nekem magamtól ezt nem sikerült kitakarítani. Ilyen koszos klímát, mint a Comfora 1 év után, még életemben nem láttam, sehol! Youtube videón láttam csak ilyet. Amit még észrevettem, hogy nagyon fogy az akváriumból a víz. NAGYON! Simán meglehet, a klíma happolja el..?
-
waveson
tag
Nem nem, jönnek hétfőn takarítani őket. Csak kíváncsi voltam, hogy egy gőztisztítóval tudok-e valamit kezdeni. Én nem! És úgy vagyok vele, hogy ami nem megy, azt nem erőltetem, ami meg megy, azt csinálom. Ezt hagyom azt hiszem, és profikra bízom. Nem csak azért, mert 1%-nyi ganét sem sikerült eltávolítanom, hanem mert félek, hogy még a gépet is hazavágom! És meg kell hagyni, ezek a Daikinek nagyon bejönnek, nem szívesen tégláznám őket..
-
waveson
tag
válasz feco70 #61677 üzenetére
Naja, de nem mertem szétszedni, próbáltam, de nem nagyon hagyta magát...
De azt akkor sem értem mitől ilyen retkesek, a Cooper&Hunter az full tiszta, igaz sokkal de sokkal kevesebbet megy, elindul jó nagy teljesítménnyel, megy 5 percet aztán leáll. Modern ON/OFF-os. Nincs mitől koszolódjon! Daikinek meg full retkesek, én azt hittem 10 év alatt kerül ennyi retek egy mókuskerékre, nálam 1 év alatt sikerült. És 26 fokra vannak állítva, nagy ritkán 25-re, nem ilyen 16-18-ra, ezesetben megérteném. De nem csak a mókuskerék, hanem még lentebb is, a műanyagok, tiszta penészesek. Brutál. Persze ha 2 méterről nézed a klímát, minden faja, ahogy közel mész hozzá, látod hogy te jó isten, különösen ha belevilágítasz lámpával a mókuskerékre, félelmetes. A Comfora. A többi is gáz, de a Comfora nyeri a fődíjat. Mondom a 20 éves ON/OFF-os Regalom talán 1x volt kitakarítva, annak rendesen el lehetett érni a mókuskerekét. 20 év alatt közel nem került rá annyi gané, mint erre 1 év alatt. Jó hát semmi gond, gondolom, évente kihívok valami értelmes klíma takarítót és amíg én nem tudom hogy hogy kell, megcsinálják ők. Ez van! Csak akkor nem értem hogy melóba a nagy 5kW-os klímák hogyhogy tiszták, amikor 10 éve nem voltak kitakarítva, csak negyed évente fújkálás meg szűrőtisztítás. És ezek is nyomják a hideget keményen, de semmi penészt nem látok. Fura. -
waveson
tag
válasz AxBattler #61676 üzenetére
Sima víz, gőztisztítóba csak vizet lehet önteni!
A DeepClean-t szerintem csak adagolni lehet rendes nagynyomású vizes mosással.
Nem merem szétszedni a klímát, meg hát, nem akarom hazavágni! Azt hittem azért egy jó részét le lehet gőzölni, de kb semmit. A kosz 99%-a maradt rajta úgy kb. Szóval teljes időpazarlás volt, vagy valamit rosszul csináltam. Azon kívül is, hogy nem szedtem szét a gépet. -
waveson
tag
Megvettem a Sencor 3 baros gőztisztítóját, nagyon tetszik. Egész erős, de ahogy itt sokan írták, nem elég a mókuskerék tisztítására csak úgy. A kérdésem az lenne, hogy ha naponta megismétlem pár napig hogy egy tartálynyit elgőzölök a lamellákra, vagy ha egymás után többször nekimegyek, akkor le tudom szinte teljesen tisztítani? A Comfora az ami nagyon ganés lett, rengeteget megy és nagyon hideget fúj. Nem tesz benne kárt a gőztisztító?? Mit tehetek még, hogy tiszta legyen a mókuskerék? A lamellákat is szoktátok gőzpucolóval nyomatni?
-
waveson
tag
válasz feco70 #61604 üzenetére
https://goztisztito.arukereso.hu/sencor/ssc-3001-p336475516/
Ha veszek egy ilyet (nem ezzel akarom végleg megoldani! ) ezzel el lehet kezdeni tisztogatni? Ehhez is kell a klímazsák? Ami, egyébként, hol szerezhető be? Mihabarabb szeretném a mókuskereket valahogy kezelni Comforánál... -
waveson
tag
Szóval akkor nem gőzölős kell, hanem magas nyomású tisztító?
-
waveson
tag
Nekem is furcsa, hogy a Daikin a penészesebb. A kínain semmi penész nincs. De amúgy lehet, hogy sokkal nedvesebb környezetben vannak, persze. Daikinnál van a teregetés, a konyha, az egész nappali akváriummal, párásítóval ( ) stb. Szóval persze, valszeg ezért ilyen penészes, vagy koszos. Majd tolok fel fotót.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan takarítsam ki kulturáltan? Miket vegyek meg? Nem sajnálom rá a casht. Garit bukom, de gondolom Daikin nem fog megpusztulni 2 év alatt. Sem a cooper. -
waveson
tag
válasz S0m30n3 #61587 üzenetére
Amit a kínai megad, decibel, scop, seer, az köszönő viszonylatban sincsen a valósággal sajnos. Tapasztalatból tudom, 2x olyan hangos mint amit állítanak, 2x annyit fogyaszt mint amit állítanak. Ha ezek közül választhat, akkor a Panasonic. A klímás nagyon dícséri a Greet, mert az után kapja a legtöbb pénzt. Mitsu is nagyon jó, mondjuk az AP széria. Hogy jobb-e mint a Panasonic, azt nem tudom, én nagyon sok Toshibát és Panasonicot látok, gond nélkül. Nekem Daikinjeim vannak, meg egy kínai is (ugyanaz pont mint amiket felsoroltál), és a hajam égnek áll tőle a Japán társaik mellett....
-
waveson
tag
Tetőtér, állandóan megy. Most is (szeptember 7...). Keveset fogyaszt, nagy hideget nyom, de ritkamód penészes. Ha leállítom akkor leszárítom én is, de nem a lamellák penészesek. Azok vegytisztának tűnnek. Hanem a mókuskerék, meg az a vicces hogy a műanyagok "kifelé". Lehet lefotózom, nagyon "mókás". De valahogy ki kéne takarítanom, lehet hogy inkább vennék valami frankó gépet ahelyett hogy idejöjjenek és 2 óráért elkérjenek 50 ezret, és csupa retek maradjon pl a mókuskerék...
-
waveson
tag
válasz DroiDMester #61570 üzenetére
Teljesen egyet tudok érteni veled, én egy tök jó kínai klímát választottam a 4 daikin mellé, és hülyét kapok tőle még íg is A kínai klímánál csak az a rosszabb, ha nincs klímád! Főleg most hogy jól megnőttek az energia árak, a kínai klímák "jó" tulajdonságai közé tartozik, hogy zabálnak vagy 2x annyit, amit viszont nem is értek. Majd 2x akkora a hőcserélő felülete mint a Daikinnek, plusz úgy pörgeti a ventit mint az állat, ezek ellenére a fogyasztás vagy a 2x-ese. Mi lenne ha akkora hőcserélője lenne mint a Sensirának, és olyan halkan működne, 10x annyit zabálna?! De miért?!?! Hőcserélő(k)+kompresszor+elektronika,inverter. Mit lehet így elszúrni?! Mindegy is.
Viszont van valami ami nagyon fura, nekem rettenet módon penészesednek a Daikinek. A Sensirák és a Comfora is. Ilyen penészes klímát még életemben nem láttam!!! A Comforám mókuskerekén sztem fél kiló penész+kosz van, azt 1 éves a klíma. Jó jó sokat megy, aláírom. De takarítom a szűrőt meg minden.
Kérdésem lenne, mit vegyek, vagy hogy takarítsam le? Valami magas nyomású gőztisztító cuccot vagy valamit tudnátok javasolni nekem ha szépen megkérlek titeket? Amivel 5 klímát ki tudnék takarítani, az se baj ha nem ocó, csak jó legyen! -
waveson
tag
válasz terepkigyo #61305 üzenetére
Ha jót akarsz magadnak akkor Daikin.
Előnyök: sokkal jobb hőmérséklet tartás (ez kb a legfontosabb, hogy ne fázz meg, ne legyen meleged!), sokkal jobb fogyasztás (ezt nem is értem, hogy miért, röhely, kevesebbet fogyaszt a Daikin 70nm behűtésére mint a Gree klón a 20nm szobára :/), jelentősen halkabb. Céges klímaszerelő azt mondta, hogy minőségben is sokkal jobbak a Kínaiaknál.
LG-ről nekem csak annyi tapasztalatom van, hogy nagyon szívós, amíg kap áramot, megy. Panasonic és Toshiba szintúgy. Környékemen Daikin, Panasonic, Toshiba még sosem ment tönkre, Toshiba VRF-et viszont már javítottak de azok nagyon meg vannak hajtva.
Szal Japánok között válogass, én is inkább azt vennék újra. Kínait meg kidobnám, bánom hogy megvettem. 27 fokra beállítom hűtésre, és arra megyek be hogy fagy van a szobában, ahol gyerekeim alszanak.... Igazából azért mentem be megnézni, mert 25 fok volt kinn, 23óra, megnéztem a fogyasztásmérő appot és 800W-ot vett fel a klíma. Külső 25nél!!! El lehet képzelni milyen hideget fújt egy 3,5-es inverteres gree klón 800W felvettből.
Most hogy a villamos áram jóval drágább, sokat számít a fogyasztás. Gree-t Mideát én elfelejteném minden szempontból. Akinek az van, és elégedett, örülök neki, tényleg. De a saját bőrödön tapasztalod, ha veszel mindkettőből, ahogy én tettem, kíváncsiságból. Pedig a klímás mondta, hogy ne tegyem, mert Daikin mellett meg fogok őrülni bármelyik Kínaitól. Általában igazam szokott lenni mert (igyekszem!!!) elég reálisan gondolkodom, hát most nem lett igazam. nagyon nem. Hogy jajjj biztos nagyot mond a klímás azért, mi lehet a baj egy klímával, fújja a meleget, vagy a hideget. Aha. Csak nem mindegy, hogy milyen hanggal, mennyi áramért cserébe, mennyire ész nélkül, és hogy olyan hőmérsékletet csinál amit én beállítok, vagy amit ő elképzel. Amúgy ha fele annyiba kerülne, azt mondanám tök jó. Kevesebbet fizetsz, rosszabbat kapsz, van ilyen. De itt szó sincs erről! -
waveson
tag
-
waveson
tag
Jah. Le tud szabályozni 130-w-ra HA épp úgy gondolja! :) Fűtésnél én Kínaim sajna 450W alá nem megy. Hűtésnél meg csak akkor ha a kinti hőmérséklet kb 25 fok. Lehet kötekedni abba amit írok, de sok értelmét nem látom, mert én csak a saját észrevételeimet írom le, csomó Kínai klíma van, millió féle elhelyezés (magasság, szigetelés, helyiségméret stbstb). Nálam így működik, 10ből a Kínaira 6 pontot adnék, Japánra 10-et. On/offosra meg max 4-et.
-
waveson
tag
válasz cs.zs. #57221 üzenetére
Igazad van, én csak arra írtam ezt a wattozást hogy hűtésnél nekem komfortosabb sokkal, ha egy klíma pontosan tartja az "inverter" segítségével a hőmérsékletet pontos teljesítményszabályozással. Más tészta, hogy ez még jóval alacsonyabb fogyasztást is eredményez, de számomra a komfort a fő kérdés. Egy Daikin (bocs h ezzel példálozok nekem ezek vannak csak itthon mint Japán klímák) sokkal többet megy hűtésnél és fűtésnél mint egy Kínai. Például: egy átlagos napot nézve,, max 28 fok nyár, hűtés, egy DaikinSensira kompresszora megy napi 6 órát, többnyire 100W körül óránként. Észre se veszed hogy megy a klíma, kellemes egyenletes hőmérseklet van. Kínai megy kettő órát 500W-on 30x ki-be kapcsolgatva, aminek a végeredménye: ingadozó hőmérséklet, jéghideg befújt levegő, sokkal tóbb pára tehát kompresszor leálláskor szagosabb, magasabb fogyasztás. Mivel a nép általában az on/off klímához van szokva, ezért egy ilyen modern inverteres kínai klíma sokkal de sokkal jobb a régi után. De nekem a Kínai a Daikin után annyival "rosszabbnak tűnik", mint a régi on/offos az új modern kínai invertereshez képest!
Új klíma vásárlók miatt írom, amit írok, hogy nekem az a tapasztalatom, hogy még mindig van különbség rendesen a gépek között, és ha valaki megteheti, válassza a számára jobban megfelelőt.
De azt elárulhatom, hogy aki ki-be kapcsolgatja akár napi szinten a klímáját, annak tök mindegy mit vesz. Aki tényleg maximális komfortot akar, minimális energiafogyasztásból, az jobban jár egy jól moduláló csendes Japánnal, aki meg csak kánikulában használ klímát , akkor is úgy hogy amikor hazaesik kb melóból, bekapcsolja, annak kb tök értelmetlen egy ilyen finoman működő gép, annak a Kínai több, mint tökéletes. De ha azt akarod hogy csendben, minimális villanyszámla többlet mellett stabil hőmérséklet legyen, az felejtse el, ez a véleményem! kellemes nyarat kívánok, és új vásárlóknak azt, hogy megtalálják ami nekik a legmegfelelőbb![ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
De most nem lennék annak helyében aki a belvárosban él, és a 30 fokban kell aludnia, az nagyon tré lehet.
-
waveson
tag
válasz Nagya21 #57208 üzenetére
Amúgy én nem azt mondom hogy fos, mert elég nagyszerű gépek, technikailag teljesen rendben vannak, de a működésüket nem találom elég kifinomultnak. Ha nem lenne Daikinem (ami egyébként pont annyiba kerult mint a kinai), észre sem venném ezeket. De van, így érzékelem azt hogy ez igen, ez pontos precíz, az meg kicsit ilyen összevissza, kiszámíthatatlanabbul műkszik..
-
waveson
tag
válasz Nagya21 #57210 üzenetére
Igen igen az teljesen oké ha nagy helyet hűt. De ha kisebbet, akkor visszább kéne vennie magát. Képes is rá, nem tudom miért nem teszi. Most kb masfel oraja 130W-on ketyeg. Nagyobb melegben mehetne mondjuk 200w-on, folyamatosan. De nem, felstrófolja magát 500ra, brutál hideget fúj, majd leáll 5 perc múlva. Mint valami modern on/offos ketyere. Én úgy látom, hogy képes lenne finoman, értelmesen működni, technikailag megoldottnak látom a dolgot. De a szoftvere inkább a hektikus viselkedést "választja"!
-
waveson
tag
válasz Nagya21 #57208 üzenetére
Igen most a c&h is lejjebb modulált. Csak miért nem így működik egész nap?! Sokkal jobb lenne. Szerintem.
És télen is ugyanez van, tolja a kompresszor keményen, ömlik a meleg, majd paff leáll az egész. De ez fűtésnél még úgy ahogy el is megy, mert ott a Kínainak is leáll a ventije.
Lehet nagyobb helyen jobban szuperálna. De irodákban is pont ezek a panaszok csak ott más a márka. A "működésük" kiszámíthatatlansága, mert az oké hogy a programjuk szerint működnek figyelve a beltéri és kültéri hőmérsékletet, de nekem az az elvárásom hogy ha beállítom valamire, akkor azt csinálja, ne azr amihez kedve van merőúgygondoljahogy... -
waveson
tag
Most meg egy oraja 130W-on megy c&h és kellemes hűvöset fúj, biztos hogy a kültériben is van egy hőmérséklet érzékelő és aszerint is változik a viselkedése. Most már "csak" 25 fok van kint, így elketyeg ezen az alacsony teljesítményen. 30fok fölött nem értem miért kell 3x ekkora teljesítményen mennie, tudna menni kevesebben is, de inkább nem teszi. Sajnos!
-
waveson
tag
válasz E.Kaufmann #57184 üzenetére
Kikapcsolásra értetted? Azt a kínaik sztem nagyjából tudják ez az X-Fan funkció, használom azt is. De nem erre gondolok, én nem kapcsolom ki, vagyis pár napja a Cooper&Hunter is folyamatosan megy nem csak a Daikinek. Mivel napi 720W-ot beledarál a villanyórába ha kell ha nem, folyamatosan megy a ventije "ugyebár" ha kell, ha nem. De ilyen melegben már megy c&h is egész nap. Na és ha ilyen 30, 30+ fok van, akkor elindul a kompresszor nagyon finoman, majd felmegy 500W-ra...megy megy, jég hideget fúj, szóval mindenki aki a közelébe kerül amerre fúj, szétfagy. Komfort így elég alacsonynak mondható, kb mint az on/off klímáknál, mivel ez 500W teljesítménynél kb 5 fokos levegőt fújhat ki, szal a hatékonysága igen jó, arra nincs panasz. De nem kellemes ha a jég hideg levegő ömlik rád.. Majd egyszercsak 500W-ról paff le 30W-ra, kompresszor OFF, a nagy teljesítmény miatt jó sok a kondenzvíz, amit elkezd leszárítani a venti -> sok pára, kellemetlen szag, mintha belepnel egy párásítós szaunába (nemtom hogy hívják, gőz szauna talán).
Ja, arról nem is beszélve, hogy 26 fokra állítva 23.5 fokra lement, a gyerek má jég hideg volt...az kéne még csak hogy megfázzon a hülye klíma miatt. Felrakom 27 fokra, erre 25 és 25.5fok között On-offol ebben a nagy 30-40fokos kánikulában. Remek! Télen meg fűtésnél amikor beindul, ha akarom ha nem, lecsapja a lamellát alulra, fújja a levegőt a gyerekemre, majd 1 perccel később beáll arra amire én beállítottam. Agyrém..ja és persze 450+watton üzemel, olyan mint valami durva radiátor, izzik az egész szoba, ami mondjuk télen jó érzés. Csak hát így sokat fogyaszt.
Szóval senki nem mondhatja, kipróbáltam a 4 dzsöpen Daikin mellett egy Kínait is, és az lett amitől tartottam: azon agyalok h átszereltetem a Kínai klímát az egyik helyiségbe, és kap a gyerek is egy Daikint. Nem akarok azon idegeskedni hogy a gyerek megsül, megfagy, huzatot kap, meg a bűzben alszik a tonnányi kondenzvíz miatt amikor 5 percig tolja a hideget vadbarom módon majd leáll a kompresszor.
És szerintem ez a c&h még egy rendkívül jó Kínai klíma, pár Nordot Fishert Mideát meg Gree-t használok még azokat még rosszabbnak tartom. Nem való hálószobába.. Saját bőrömön tapasztaltam meg, pedig rengeteget jártam utána. Ha most valaki megkérdez, én azt mondom neki, ha nem akarja magát keményen szivatni, vegyen Daikint. Kínai klímák mellett a különbség nem kicsi, hanem óriasi.
A hangot nem is említettem. Sensirákat és Comforákat nem hallani, volt hogy meg kellett néznem az okos wifis konnektort hogy megy-e a Sensira, 2 m-ről nem tudtam eldönteni. A Kínait az állítólagos 22dB-jével 5 méterről is bőőven hallom.
Fogyasztás: pillanatnyi adat, oriasi kanikula, Daikin Comfora 23.8 fokot tart 80nm-en mai napon eddig 5.4kWh-val ebben a kellemes 40 fokos kánikulában, c&h 3.36kWh-nál tart 20nm-es szobánál 25-25.5fokot tartva.
Gondoltam leírom amit gondolok. Hátha valakit érdekel.
És ha hiszitek ha nem, egy klímánál, amit hűtésre használsz, nem az a baj, ha hangosabb, vagy többet fogyaszt, netán büdösebb alkalmanként, vagy tönkremegy mert mégiscsak Kínai. Az a gond, ha beállítod 26 fokra, és éjjel megfázol, mert 24 fok alá behűti a szobát akaratod ellenére...
Persze a Daikin is 26ra állítva csinál 24-et, de az legalább tartja, nem ugrál 23.5 és 25 között! -
waveson
tag
válasz Tamás9x #57174 üzenetére
Szia, Daikin elpárologtarja minden egyes leállás előtt még 2 percig megy miután leállítja a kompresszort. Daikin Sensirát mértem fogyasztásmérővel (blitzwolf wifivel) és ment 130 watton majd az leesett 20 wattra szal csak a beltéri venti ment hogy leszárítsa a lamellákat, majd 2 perc múlva 5.6W körüli fogyasztás következő bekapcsolásig. Daikin okos, kínai meg hülye, megy 500W-on aztán jó büdi amikor leáll a kompresszor...zsír új klímánál!
-
waveson
tag
Daikin Sensira FTXF35C...hűtés..elérte a hőfokot...majd mókuskerék stoppp, 0dB.
Nekem tetszik. Jó ez így? -
waveson
tag
válasz DithenS #54817 üzenetére
Ezt így nem tudom, de be volt lőve 21-22 fokra az Arctic, és mindig nagyon kellemes hőmérséklet volt a gyerekszobában. Amíg a Daikin hajlamos volt arra hogy átmeneti időben már ilyen 24 fokot kreált, az Arctic nagyon szépen tartotta ami be lett állítva.
Viszont én azt vettem észre játszani kell azért ezekkel néha, pl Arctic 25 fokra állítva simán 24 alá vitte a hőmérsékletet, ezeket én le szoktam tesztelni mert se megsütni sem megfagyasztani nem szeretném a gyerekeket....
Az a baj hogy ezek a problémák amúgy akkor jönnek elő, ha nem működik elégséges mennyiségű klíma a lakásban, mind fűtésnél mind hűtésnél.
Ha megy mind az 5, akkor minden oké. Ha 3 megy, akkor már vannak bajok a hőmérséklettel, gondolom (más ötletem nincs) az elégtelen mennyiségű hűtő/fűtő eszközök nagy légmozgást eredményeznek a lakásban, hiszen a hőmérséklet próbál kiegyenlítődni...az biztos, hogy a gyenge hőszigetelés erre rátesz még 100 lapáttal, főleg ha az nem egységes, hanem egyik szoba jól van szigetelve, a másik helyiség meg gyengén. -
waveson
tag
válasz Hauptmann #54806 üzenetére
Az az érdekes, hogy a Sensira az megy ugyanekkora teljesítményen fűtésnél is. 105W-on. Igaz, hidegnek érződik a levegő, ami jön belőle, de a helyiség mégis meleg szóval ez csak érzet.
Fűtésnél az Arctic viszont nekem inkább ilyen 600W körül ment ha jól emlékszem. Nyomta is a meleget mint a bolond...Gyerekszobába lehet jobb egy ilyen, ami tényleg a meleget tolja amikor épp megy, és nem a "hideget" megállás nélkül....Biztos nem olyan hatékony, de nekem semmi bajom nem volt vele. Viszont amikor Quiet-ből átraktam automatába, feltolta a ventit nagyon, és felment asszem 1700W-ra kb. Kicsit megolvadt a szoba. Elmebeteg egy klíma ez az Arctic de nekem tetszik.
Hűtésnél viszont ez is nagyon csendes és jól lemodulál, nem is értem fűtésnél erre miért nem "képes".[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
válasz rmihaly #54807 üzenetére
Szerencsére hűtés üzemben nem ennyire "kínai" ez a kínai klíma!
A Sensira ment 130-140W-on is, volt hogy 105W-ról felkapcsolt kb 140-re pár percre, aztán vissza 105-re, gondolom nem tudta tartani a hőmérsékletet 105W teljesítménynél. Aminek a fele a beltéri venti meg a kültéri venti meg az elektronika[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
No és akkor lenne egy kérdésem!
Tegnap kipróbáltam (fogyasztásmérővel) a Cooper&Hunter S12FTXLA Arctic 3,5kW-s klímám végre klímázásra, hűtésre, először.
Észrevételeim: hangra mintha halkabb lenne Quiet üzemmódban mint fűtésben, Quietben szerintem ott sem hangos. De ami jobban érdekelt, az a leszabályozás, hiszen ettől derül ki hogy inverteres klímám lesz nyáron, vagy egy modern ON/OFF...Mivel 25 fok volt, és 25 fokra állítottam a klímát (hogy ne fagyjunk meg a szobában) ezért nem kellett 1000watton működnie, elvileg. És így is lett. 400W-ig felkúszott, majd kb fél óra alatt lassan lement 112-120W-ig. Tehát a beltéri kültéri ventilátor, elektronika, és a kompresszor összesen ilyen 120W körül "kajolt". Ez szerintem, figyelembe véve hogy egy kínai, tavaly nem túl drágának számító klímaberendezés, igen jó teljesítmény. Én már 300W-al is kibékültem volna, no de a 120...
Kültéri ventilátor járt, kompresszort nem hallottam 3 méterről, a ventiről is csak onnan tudtam hogy járt hogy mobilommal lekameráztam mert a tetőn van, nem látok fel szabad szemmel oda.
Mit szóltok hozzá? Hűtésnél a minimális 112-120W-on történő ketyegés jó eredménynek számít szerintetek? Nekem bejön, sokkal többre számítottam. -
waveson
tag
válasz Rolvik #54777 üzenetére
Ismerősömnek van kettő, elégedett az LG EQ-val. Fűtésre nem használja.
Jelenleg Magyarországon a Sensira, főleg ha városban laksz ahol melegebb van pár fokkal, bőven elég. Főleg ha több van, nem szabad elfelejteni hogy ha radiátorból van 7, ne akarjuk 1-2-3 klímával megoldani a dolgot, mert anyázás lesz a végén, hogy sz*r ez a klímás fűtés stb, hangos, huzatos, hanem legyen annyi amennyi kell, mert ha nyáron melegebb van 2 fokkal egyik szobában, nem túl megrázó, de ha télen 20 fok helyett 18 van, az már kellemetlen lehet.. -
waveson
tag
válasz Rivaul #53710 üzenetére
Szia!
Hát ez érdekes kérdés lehet, a csepptálca fűtés, kell-e nem kell-e.
De a saját tapasztalatomat le tudom írni neked, 5 klímám van (1 c&h arctic, 4 daikin, mind újak).
Budapesti vagyok, a telet kb végigfűtöttem a klímákkal, és 1 csepp víz nem jött belőlük. Itt Pesten. Megnéztem sokszor, egész télen kb 1 pohár víz nem gyűlt össze az 5 db klíma kültérijénél. Jegesedés 0.
Tehát nálam a csepptálca fűtés csak egy felesleges fogyasztó a cooper&hunterben.
Más klímákat is megnéztem Budapesten amikre ráláttam, többnek a kifolyója a járdára van kivezetve, és 1 csepp víz sem volt alattuk. Sem kínai sem japán kültérik alatt.
Fenn a hegyen (szintén budapest) már gyűlik a víz, és jegesedés is van.
Fontos lehet, hogy milyen teljesítményen üzemel a klíma, tehát 1 db klímával kívánja valaki kifűteni azt a lakást, ahová 2-3 kéne legalább. Illetve, hogy milyen alacsony teljesítményen képes működni a kompresszor, tehát ilyen 200W vagy 450-550W-on képes minimum menni, feltételezem az utóbbinál jóval komolyabb a vízmennyiség, jegesedés, hiszen jóval nagyobb a hőmérsékletkülönbség a környezethez képest.
Úgy gondolom érdemes utánajárni, hogy van-e egyáltalán páralecsapódás a kültéri egységeknél, mert ha olyan helyen laksz ahol nincs, akkor a tálcafűtés a levegőt fogja fűteni hidegben.
Debrecenben például szerintem jegesednek, de ez még mindig nem indokolja a csepptálca fűtést. Nem tudom mennyi esélye van annak, hogy a csepptálcafűtés menti meg egy klíma "életét", nem tartom valószínűnek. Inkább marketingfogásnak. Belegondolok hogy 1800W-ot eleszik minuszokban a csepptálcafűtés, egy Daikin Sensira meg annyit fogyaszt el egy nap (a kompresszora leginkább ) fűtésre. Szóval elég értelmetlen pazarlásnak tartom, azt pedig főleg, hogy megy a csepptálcafűtés kikapcsolt klímánál is. Annyi eszük lehetett volna a klímagyártóknak, hogy csak akkor kapcsoljon be egy nagy teljesítményű csepptálca fűtés, ha épp olvaszt a klíma. Sem fűtésnél, hát még kikapcsolt állapotban nem kéne, hogy egye az áramot, mert így hozzásegítenek a globalális warminghoz! -
waveson
tag
Nekem is alapvetően hűtésre kellettek, de a Sensira nagyon jól képes fűteni ésszerű határok között (valódi -15 fokban gondolom nem a legboldogabb már ).
DUB Inc: pont az volt a cél, hogy több, egymástól független fűtésem legyen, nem az, hogy még egy központi legyen, ami már most is van (cirkó!). Biztos jó megoldás a hőszivattyú is, abba nem merültem bele. De jelenleg nálam ez a vegyes megoldás (klíma+cirkó) nagyon jó, mert naponta 1-2x kapcsol be a cirkó, a fűtésem napi pár száz forintból megvan!
De nem is ez a lényeg, hanem hogy elegendő mennyiségű klíma már igen halk és komfortos tud lenni, míg ha a kelleténél kevesebb van, okozhat komfort gondokat.[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
Tartanék egy rövid kis beszámolót klímás fűtésről.
Adott egy 120nm-es lakás, vettünk a nappaliba Szeptemberben egy Daikin Comforát. Átmeneti időben remekül hűtőtte, majd fűtötte a lakást.
Kezdett hűvös lenni, hálónkba került még egy Daikin (FTXF35C), jó volt. Lett a gyerekek hálójába egy C&H S12FTXLA Arctic. Amikor elkezdett nagyon hideg lenni, be kellett kapcsolni a fűtést mert egyes helyiségekben elég hideg lett. (-5 fok körül). 7 radiátor van, és 3 db klíma volt.
Majd bekerült Februárban még 2 klíma, egy a konyhánkba, egy a hálószobánk melletti erkélyes szobába.
Ezután megértettem, hogy miért van megadva 20-45nm egy klímánál. Oké, hogy egy Comfora kifűt 80nm-t is ha van némi szigetelés, de hogy? Megy 1000W-on, max ventivel, baromi komfortos...
Most, hogy van 5 klíma, (versus 7 radiátor!) alig mennek a klímák az alap kb 20dB-es hanggal, néha egy picit feljebb kapcsolnak, ami nem baj.
Szóval akinek az a terve, hogy ó nekem csak 30-40-50nm a lakásom, és frankón kihűtőm-kifűtöm egy klímával, annak többnyire az lesz az ára, hogy a hőérzet nem lesz jó, a hőmérséklet tartás borul és több celsius fokkal is néha elmegy lefelé néha felfelé a hőmérséklet (!!), és hangos lesz a klíma. Drágább több egységet felrakni persze, sokkal, de aki nem tud/akar többet venni mint amennyi szükséges lenne, számíthat ezekre a kellemetlenségekre.
Többen panaszkodtak itt (is) hogy rosszul tartja ez/az a klíma a hőfokot, ennek is lehet az az oka, hogy mindenhonnan kapja a légáramlatokat az elégtelen mennyiségű beltéri egység miatt.
20 fokra van beállítva az összes klíma (kivéve a C&H, az 21-re), és mindenhol 22-22.5 fok van.
Meglepődtem, hogy "konyhában", illetve egy "hobbihelyiségben", ahol az erkély van, fel lett szerelve 2 daikin, és az egész lakás hőérzete hatalmasat javult. A cirkós fűtés szintjére emelkedett a komfort -5 foknál is (pl most! ) úgy, hogy 3 helyett 5 klíma lett, hőérzet, beltérik hangereje nagyban lecsökkent!
Gondoltam megírom, ha esetleg valaki úgy gondolná hogy a klímák számán spórolni kíván, nem biztos hogy elégedett lesz az eredménnyel maradéktalanul, sajnos! -
waveson
tag
válasz Miklósbácsi #52440 üzenetére
Köszönöm! Remélem én is hogy nem árt neki. Jó hírnek tekintem!
Minuszokban én sem használom, bár a cirkó 2x annyiba kerül, így szigetelés nélkül (elmondható hogy a 80%-án nincs szigetelés a lakásomnak) komfortosabb (nem fázok például a számítógép előtti sarokban.. ) Hiába van 3 méterre 24 fok... -
waveson
tag
Tisztelettel megkérhetem, hogy aki tud válaszolni:
#52406<- erre a hsz-re azt nagyon megköszönném!
Tehát ha a cirkót egyszercsak kikapcsolom, klíma áll -5-ben akár 24 órája, és napi 1x 1-2 órára, akkor ez a hidegindítás nem árt neki?! -
waveson
tag
válasz baloghgabor #52407 üzenetére
Hát oké ha jól meg van tervezve a klíma de ha gyárilag van benne akkor azt kiszedni nem tom mennyire jó. Itt pesten még semmit nem lattam amúgy a klímákon! :-)
-
waveson
tag
Megkérdezhetném, hogy mivel minuszokban én már a cirkóval fűtök, de néha ki kell kapcsolni a cirkót pár órára, akkor ha bekapcsolom a klímát (ami ilyenkor minusz akárhány fokos), a Daikin Comforát, nem lesz baja attól hogy ilyen rohadt hidegben kapcsolgatom be?
-
waveson
tag
válasz falabu88 #52397 üzenetére
Jaja, ez igaz, de figy, sokkal jobb a tudat, hogy tuti nem fagy szét a kültérid, napi ~100 forintért cserébe nagy hidegekben (ami most pl pesten kb 12 órán keresztül van ami még 40Ft sincs így). Szóval ez a "kis" többletköltség garantálja hogy nem fog szétfagyni a több százezres klímád, míg nálam a Daikinnál, hát most vagy befagy vagy nem. Kevés az esélye. De azért az a kevés ott van, tudod! Mert a vizet szerintem nem igazán érdekli hogy Daikin vagy Gree, -15ben odafagy azonnal bármihez, és csak idő kérdése hogy mikor fagy be annyira, hogy kész legyen a szép, sima korcsolyapálya, amiben már csak nőő és nőő a jég mennyisége minden egyes leovasztásnál...
Ezt így nem érzed át mint Arctic tulaj, te bekapcsolod a klímád, tudod hogy az fog menni biztonságosan és (teljesen jogosan) mérgelődsz hogy minek fűt egy cekasz benne. Én meg mint Daikin és Arctic tulaj úgy vagyok vele, hogy ha a Daikint kapcsolom be lehet tönkremegy, míg ha az Arcticot, annak ilyen baja legalább nem lehet.
Kicsit túlragoztam a dolgot, csak annyit akartam ezzel mondani hogy ha már van benne egy ilyen fícsör, én inkább örülök neki személy szerint, mint azon agyalni, hogy kivágom meg kikötöm meg nem tudom én micsodák még! Csak akkor kerül havi 2000ft-ba ez a tálcafűtés ha 24/7-be minuszok vannak, ami szerintem sok évente 1x fordul elő 1 hónapban, ma itt pesten a nap felében plussz volt, most így estére már mondjuk lehűlt. -
-
waveson
tag
válasz Tony21 #52357 üzenetére
De amit mondasz, az csak akkor lehetséges ha a szigetelés rendben van (van, például. Sokunknál ez nem így van.) Klímánál kijön nagyon ez a dolog, csodálkozol hogy 2 foknál minden happy, -5nél meg mindegyik fúj ezerrel, megduplázódik a fogyasztás, cserébe itt-ott még fázol is. Nappalinknál egy résznél 5 cm-es nagyon régi kátránypapíros-ásványi gyapot szigetelés van, az is sztem rosszul, meg már nem sokat ér, és ablak. 3 méterrel odébb fújja a meleget a Comfora. -5-nél hideg volt az ablak mellett, ami amúgy jól szigetel, jó fajta. Csak a födémnél szökött a meleg rendesen. Ahol a klíma volt ott jó volt, máshol nem voltál meg pólóban már, úgy hogy amúgy 22-23 fok volt a nappaliban. Heh.
Szülők háza elég rendesen hőszigetelt, és röhögve kifűt komfortosan minimál fogyasztással egy Nord, ami nem is fűtős, NWH12QB illetve egy Fisher Summer. Csak ők nem fűtenek klímával, én próbáltam ki amikor volt rá lehetőségem, szerintük a klíma alkalmatlan fűtésre. Szerencsére ezt a klímák nem tudják.[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
Egyébként a hőmérséklet tartását egy falra szerelt termosztát klímáknál nagyban segíti! Csak hát ugye az pénz, amit sokan (köztük én sem) nem szívesen fizetünk ki, ha valamiért nem tetszik a hőmérséklet, mobiltelefonunkon megnyitjuk a DajkinRezidensőlKontrollert vagy az Ewpe Smartot (bár az Arctic jól szigetelt szobában van, nem kell piszkálni, tökéletesen működik nálunk, gondolom pont megfelelő az érzékelői számára a fűtendő hely), max pár naponta 1 vagy 2 fokot eltolunk rajta. Azért ezt ki lehet bírni, inkább minthogy lapátoljam a szenet a kazánba, vagy fizessem az 1200FT/napi gáz fogyasztást. Jobban kibékülök az 500-700Ft-os áramdíjjal!
A falra szerelt termosztát plusz költségével kapcsolatban meg az a véleményem, hogy a tökéletes komfortot meg kell fizetni, az mindig jár többlet költséggel. Nem is feltétlenül kevéssel, ha kulturáltan oldod meg, és nem a falon jön végig a vezeték..Mondjuk ezek lehetnének rádiósak is, ha meg lemerül véletlenül, akkor simán átkapcsolhatna arra hogy a beállított értéket a klíma hőmérője próbálja tartani ezután. Mind1.
Nagyon sokat olvastam vissza a fórumban mielőtt megvettem volna a klímáim (1 hónapon át napi több órát akár...), és a hőmérséklet tartására millió panasz volt mindenféle klímánál. És mindenhol így volt hogy amikor változott a hőmérséklet, akkor jöttek a gondok, állítani kellett stb. Nem kell aggódni, a klíma 3 méter magasságban nem tudja, hogy mi van 40 cm magasságban! Ő azt csinálja amit érzékel, nem a klíma hibája ez.[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
válasz "Zoli" #52351 üzenetére
Kezdem úgy tapasztalni (a hallottak alapján és az érzékeltek alapján is), hogy a hőmérséklet tartás nem a klímától függ, hanem attól, hogy hol van, mennyire van jól méretezve (túl kicsi helyiséget egy klíma is túlfűt, hát még egy radiátor, hiába van termofej rajta, beállítod 22 fokra, leáll 22 foknál, majd ontja még 1 órán át a meleget lesz 25.. ).
Sok irodában van teljesen egyforma klíma (márkás Japán, halk, profi gépek, többnyire falra szereltek), és a helyiségtől függ, hogy az ott dolgozó elégedett-e a klímás fűtéssel, több százezer forintos belső egységekről van szó, teljesen hangtalanok. Ahol körbe van szigetelve az egész épület 30 centis "valamivel" gondolom hungarocell vagy nikecell, ott senki nem panaszkodik, aki be tudja állítani értelmesen, és nem magára fújatja a levegőt! Istenem mennyien legyezőre állítják be, és megy az arcukba..
A másik épület ami még nincs felújítva, szigetelés és az ablak gatya szinte teljesen, ezer éves, ott panaszkodnak is. Milyen "érdekes"!
Nagybátyám egy böszme nagy, nagyon jól szigetelt (okosan, mert vályogház...úgy hogy ne legyen penész) házban egy darab Sinclair -22-s valszeg comfort X klónnal fűt, teljesen jó idő van nála kb mindenhol. Szóval Insulation Matters. -
waveson
tag
válasz falabu88 #52329 üzenetére
Nyugodj bele, a comfora is kepes csinalni a baromsagait. Be vam allitva 22 fokra, ha ilyen 15 fok van kinn, csinál benn 25öt...megsülsz. Ki kellett kapcsolnom egy egész napra lehűljön valamennyire a nappali....
Nalam most az arctic nagyon stabil. Igaz az 1 szobaban van, gyonyoruen mukodik. -
waveson
tag
válasz Scarabe #52321 üzenetére
Szia. Alapvetően fűtésre az C&H Arctic nagyon jó lehet, mert mint azt kitárgyaltuk vala itt, olyan mint egy Comfort X azzal a különbséggel, hogy nem hangos!
De stabilan masszívan könnyedén tud fűteni. Van 1 ilyenem, bátran ajánlom, gyerekeknek hálószobájában van, Quet fan üzemmódban is nyomja rendesen a levegőt, elég halkan, és nem valami jó a modulációja, tehát 20nm-t ki/be kapcsolgatással fűti még -5 foknál is, de ennek nem látom a hátrányát. Többségében teljesen hangtalan a szoba ugyanis.
Ha kint mondjuk 10 fok van, bekapcsol, megy 5 percet egész halkan (mint egy Sensira 1-es fokozaton kb, az az Arcticnál a Quiet), majd fél-1 óráig semmi. Egy kétszer elaludtam már a gyerekeknél, és észre sem vettem hogy lenne klíma. Szóval nem olyan rossz dolog ez.
A másik amit írtál az az SCOP, Japánnál én úgy gondolom el lehet hinni ha azt mondják egy Comforára hogy 4.7-es SCOP-je van, kínainál a 4-es is kérdéses. De az a 20% különbség nem olyan ordas nagy ám, az egyiknél 10.000Ft-tal fűtesz egy hónapban a másikkal 12.000, és kerül 200.000-el többe. Érted... Itt aztán lehet számolgatni a megtérülést/zöldséget!
Van két Daikin is nálam, egy Sensira (FTXF35C) és egy Comfora (35M-végű). Mindkettő remek gép szintén. Halkak, hatékonyak, megbízhatóak.
De ha nem akarsz sokat költeni, egy Arcticcal én szerintem nem járhatsz rosszul. Van még sok más alternatíva természetesen, én ezek mellett tettem le a voksom.
Lesz még 1 klímám, nehéz eldönteni hogy Sensira vagy Arctic. Az első halk, megbízható, ismert nagyon, keveset fogyaszt, az utóbbi sűrűn síri csendben van, többet eszik picit, és a megbízhatósága kérdésesebb (jóval kevesebb adat van róla, ezért).[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
BUÉK mindenkinek! Köszönöm a sok segítséget amit kaptam tőletek.
Orlin: Én mértem már egy elég jó fogyimérővel, illetve blitzwolf-al is 24 órán át, és kb 1-2%-os eltérés volt a fogyasztásmérők és a Daikin app-on keresztül mutatott értékek között. Olyasmit kell elképzelni hogy a Daikin mért 5kWh-t, a fogyasztásmérők meg 4,9-et.
Más: nagymamámnál most lesz kéménybélelés, egy 100éves cserépkályhája van, mondom neki háát lehet meg kéne fontolni a klímás fűtést, mert az hogy másfél misiért kibélelik a kéményét (fél emeleten lakik...) azzal ő igazából sokat nem nyer, klímákkal meg lenne új fűtése. A gond csak az hogy a belmagasság van vagy 5 méter kb. Attól tartok kissé nehéz lenne befűteni klímával. -
waveson
tag
Az áramszünet miatt a Cooper&Hunter-t csak wifiről tudom kezelni EWPE appon keresztül, mobil neten nem látja. A klímát már sokszor áramtalanítottam a blitzwolf segítségével, utána mindig látta a klímát, de most ugye a router is kikapcsolt. Ilyenkor tudja valaki hogy mi a teendő? Még csak 1x párosítottam össze és már azt sem tudom hogy hogy csináltam!
-
waveson
tag
válasz Hauptmann #52301 üzenetére
De jót nevettem ezeken a magyarázatokon, elsőre már majdnem elhittem! -15,-22...aoRUS
Hajnali 4kor tonkrement valami a lakasban, leverte a fi relét. Fennvoltam még mert buliból jottunk haza, nagy sotetseg hirtelen, kinezek az ablakon, mashol van aram. Biztositekok a helyukon...csak a fi rele van lent. Há mondom ez hulye. Visszakapcsolom. Egy motor beindult, fi relé csatt újra. Remek! Izgalmamban reggel 6ig fennvoltam hogy most mi a fene lesz. Raadasul igy belegondoltam hogy no áram no fűtés, mert hiába van cirkód is barátom, a szivattyuja meg az elektronikája...nos..elektromos![ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
Ha jó a szigetelésed, akkor ha nem is nyújt 100%-os komfortot, nagyon sokat számít, jah.
Ha csak hűtésre kell, akkor jók a minőségibb kínai klímák (gree és deriváltjai), de egy japán csendesebb és még megbízhatóbb. Röviden ennyi. Nekem nagy kedvenceim otthonra a Daikin, de amiket ismerek még és nagyon tetszenek azok a Toshiba és Panasonic klímák. Arra azért figyelj, hogy lehetőleg 25dB alatt legyen a legkisebb (quiet) üzemmódban a hangnyomása a beltéri egységnek, hogy ne zavara meg a mindennapjaid csendjét a klíma amikor már elérte a kívánt hőmérsékletet...Japánoknak van nagyon alacsony beltéri csendes üzemmódja, az újabb fejlesztésű Gree-knek is van már (Pulse, G-Tech), csak ezek többnyire olyan árban vannak már mint a Japán klímák, szóval.. -
waveson
tag
válasz Ferenczi Áko #52270 üzenetére
Tényleg, ahogy falabu88 írta, nem mindegy hogy hűtésre kell, vagy hűtés+fűtés. A fűtés üzemnél mindenképpen ajánlott a megbízható, ismert márka, mert ha nyáron meleged van, hát egyefene, kényelmetlen, esetleg kell venti alváshoz, de ha télen purcan meg a jószág, megfagysz kb, és karácsonykor 1 klímaszerelő nem megy ki megnézni, hogy mi a helyzet. (+ a fűtés jobban leterheli, többet kell mennie (24/7) nagyobb teljesítményszinteken.
-
waveson
tag
válasz Ferenczi Áko #52267 üzenetére
Szia! Ne haragudj nem tudok olyan tanácsot adni neked, amilyet szeretnél kapni, mert nincs Hisense gépem. Annyi ötletem van a dologgal kapcsolatban, hogy igazából bármi lehet jó, amiről még nem derült ki, hogy sz*r. Például a Whirlpool klíma stb. Itt a fórumon próbálunk egymásnak olyan infókat adni, hogy melyik klíma az ami jó, megbízható, stb. A klíma amit néztél nagyon kevés embernek van, árukeresőn 1 db véleményt írt egy másik Hisense-ről valaki, tudod az a gondom ezekkel nekem személyesen, hogy annyiba kerülnek ezek a klímák mint egy Daikin Sensira. Ami talán az egyik leg-alapabb gépe a Daikinnek, ami lényegében tökéletesen teszi a fűtést-hűtést és maximálisan megbízható. Ha nem akarsz kísérletezni, akkor minimum Gree-t, de inkább valami Japót vegyél.
Ha akarsz kísérletezni, akkor meg kipróbálod a Hisense-t. Ennyi. Annyit elárulok még neked, hogy 4 db klímából 1-et én is "kísérleteztem", és vettem egy kínait, egy Cooper&Hunter-t (Arctic-ot), hozzá kell tennem a Cooper&Hunterről rosszat nem igazán hallottam még. Baromira megbízható, viszonylag csendes, értelmes működésű gépek. Azé nem egy Daikin, de nem is kell minden klímának egyformának lennie. A Daikin nem gyárt turmix gépet, sem gumiabroncsot, sem fékbetétet, mosógépet, stb, csak és kizárólag klímával foglalkozik, nagyban. Én azt mondom, ennek a cselekedetének meg is van az eredménye. Most érted, ha 500 lenne a Daikin legolcsóbb klímája, a Hisense meg 160, nem is gondolkoznék a dolgon. De így, hogy ugyanannyiba kerül, csak akkor állnék neki kísérletezgetni, ha lenne elég sok pénzem lóvéra, és ha tönkremegy, megvonom a vállam és veszek egy újat, egy más fajtát. De én ennyire nem vagyok tele, szóval a kísérletezgetést meghagynám másnak!
Remélem érthetően leírtam amit szerettem volna, egy Daikin Sensirához is hozzájuthatsz szereléssel együtt 300ért (kb?! ha szerencséd van stb), és azzal remélhetőleg 20 évig nem lesz sok gondod. Míg a kínaiaknál azért a 20 éves életkor erősen kérdéses!
Általában amúgy azért javasolnak (én is) Japán klímát sűrűn, mert amit egy klíma nyújt, minden tulajdonságában egy kicsit jobbak a Japók, kevesebbet fogyaszt, halkabb, értelmesebben működik, jobban modulál sokkal, hosszabb az élettartama. Tehát ha egy klíma tulajdonságait nézed, effektíve mindenben jobbak. De én véleményem szerint negyed milliónál sokkal többet költeni egy klímára, hát nem tudom annak mennyire van értelme. 250-300k a max, fölötte már nagy sok élvezetet nem nyújt a sok százezer plusszba... -
waveson
tag
-
waveson
tag
válasz falabu88 #52231 üzenetére
Itt pára és olvasztás nélkül is esznek rendesen, napi 20kWh a 3 klímára, ami 760HUF. Annyit még el tudok árulni, hogy bár jobb komfort mellett, de ez gázzal 11m3 kb 1220HUF, és 0.5 illetve 0.3 fokos átlaghőmérsékletről beszélünk.
Mindkettőnknél "ZS kategóriás" kb a szigetelés, nálunk szerintem rosszabb csak a szigeteletlen födém lehet, ami nálam már volt hogy évekig megvalósult, amikoris több négyzetméternyi területen a jéghideg padlástértől csak a gipszkarton és a festék választott el....✌✌
-
waveson
tag
válasz moongoose #52204 üzenetére
Sok klíma működik 24/7-be egész évben. Többségük csak hűt, de nagyon sokkal fűtenek is. Elvileg nagyon strapabíró eszközök a klímák, hacsak nincs annak a modellnek valami ismert szériahibája, ami hektikusan vagy X időnként meghibásodik (például elektronika, csapágyak, stb.). A legjobb klímagyártóknál is előfordul hogy csapágyat kell zsírozni időnként, vagy cserélni, ez normális, mint ahogy autóknál is kell néha szervizelni és cserélni ezt azt. Igen, ez pénzbe kerül, ezzel számolni kell, ahogy a klíma takaríttatása is.
Fűtés üzemben egyértelműen sokkal nagyobb terhelésnek van kitéve, hiszen van hogy egy hónapon keresztül folyamatosan 250-600W teljesítménnyel üzemel a kompresszor, míg nyáron jellemzően kisebb teljesítménnyel és kevesebbet üzemel.
Csak hogy egy példát mondjak, nálam Szeptemberben a Comfora összesen 30kWh-t fogyasztott hűtésre (itt elég meleg volt, mivel padlástér), Októberben amikor kezdett hidegebb lenni, már 92kWh lett a fogyasztás (egyből 3x), novemberben már 130kWh, míg Decemberben már 140kWh. Azt mondjuk nem tudom nem tudom, hogy attól hogy a kompressor 300 helyett 600W-on üzemel, jelent-e többlet kopást, elhasználódást, stb.?!
Én többnyire Toshibákra és Panasonicra, néhány Daikinre látok rá ami 24/7-be megy, de még eggyel sem volt probléma. A legtöbb folyamatosan hűt, van amelyik fűt és hűt is, halkak, még egy csapágyhiba sem fordult elő. Amit egész más környezetben látok (boltok): van egy éjjelnappali bolt ahol klímával hűtenek fűtenek 11 éve (akkor nyitott az a Manna ABC, 2010-es Toshiba Splitek vannak), mindegyik megy még, de látszik rajtuk hogy karbantartás az nagyon gyér, de mennek! Az egyiknek remek a terelőlapátja (egyhelyben áll, de gondolom a beltéri ventije olyan szinten csapágyas hogy rázkódik az egész gép), a másiknak meg csak simán csapágyhangja van. Szerintem pár ezres javítás segítene ezeken a masinákon, a kültérijük is nyikorog nyekereg kissé. De 11 év folyamatos üzemről van szó. Szóval ne aggódj szerintem, nyilván amit használnak az előbb tönkremegy, de az esetek többségében talán az alap kopó alkatrészek mennek gallyra, amiket nem kerül sokba cserélni vagy zsírozni stb. -
waveson
tag
válasz moongoose #52201 üzenetére
Bocsánat az egyszerű kérdésért, nekem is van hasonló (kínai) klímám, csak az Cooper&Hunter. Ezt az I-Feel-t eszem ágában nem jutott még csak kipróbálni sem! Wifi-ről vezérlem Ewpe Smart appal, 22 fokra és Quiet üzemmódra belőttem, azóta úgy is van. Néha radiátoros ON-OFF klímaként üzemel kb 60%-os teljesítményre modulálva, tehát a fogyasztás nem rossz, talán megvan az éves 4-es SCOP, amit papíron ígér. Talán.
De ennél többet én nem variálnék vele, belövöd 1x arra a hőmérsékletre amit szeretnél a helyiségben, akkora venti fordulatszámra amit szeretnél (akár távirányítóval akár app-ból), majd elfelejted hogy létezik! Néha portalanítod, stb. -
waveson
tag
válasz "Zoli" #52163 üzenetére
Most a klímákkal kísérletezgetek, egyelőre az érdekel, hogy meg tudom-e oldani hogy kellemes meleg legyen, és hogy hogyan! :)
Alapjába véve csak érdekel a dolog, valszeg csak átmeneti időben fogok klímákkal fűteni amikor megsprórolom a fűtési költség felét! H-tarifával persze nagyon megérné a buli, 70%-kal olcsóbb lenne kb a gáznál -
waveson
tag
válasz rmihaly #52161 üzenetére
Node ennyien nem tudják!? Nekem is áll a tálcában néhol víz szerintem. Gondolom, majd megnézem. Ezek már X éve ott vannak, fekete a venti, a lamellák, minden. Koszos belváros sajnos Ezeken sok lyuk van még nem csak az az egy amúgy, nem tudom ez számít-e.
Más: ti hány fokra állítjátok a klímát, és a hőmérő milyen magasságban hány fokot mutat?
Nálam Comfora 22 fokon, most 24 fokot ír egy Computherm hőmérő kb 140cm magasságban , de fél fokot érdemes levonni belőle mert elég sok meleget fúj arra a klíma (kint 1 fok van Daikin szerint). Sensira 24 fokra állítva most 24.7 fokot ír 160cm magasságban egy ócó tescos hőmérő.
Arctic 22 fokra van állítva és lövésem nincs most hogy mi meleg van a gyerekeknél, de jó ropogós meleg van ott mindig! Az Arctic az nagy királyság, a tálcafűtése elég fura egy dolog, de ezt leszámítva szépen működik Quieten.... -
waveson
tag
No, Kellemes Ünnepeket Kívánok először is!
Egy két dolgot leírnék, a Sensiránál megoldottam hogy a levegő egy része tényleg tudjon valamennyire lefele jutni (na nem a földre, hohóó, hanem kb 160 centi magasságig tud lefújni a szoba másik felébe! Eredménye, így hogy nem a szekrényről fújja fel a plafonra (ami egyébként nincs messze tőle): sokkal többet megy a klíma, és többet fogyaszt (tehát már nem 150Wh a fogyasztása hanem inkább 250Wh, tegnap előtt 4,8, tegnap 6,9 kWh-t fogyasztott. Az eddigi 4kWh-k helyett. De 24 fok van kb 150cm magasságban, és nem fagyunk meg az ágyban sem, kellemes jó meleg.
Melegebbre lett véve a Comfora is, 22 fokra, most kb 23.5fok van 140cm magasságban. Elég meleg van, de nem bánom, most jólesik.
Előző két nap fogyasztása és átlag hőmérséklet:
Dec 23: átlag hőmérséklet: -1,9 fok, 8m3 gáz+17,07kWh áram (Comfora:6kWh,Sensira:4,8kWh,Arctic:6,27kWh) = 1528HUF
Dec24: átlag hőmérséklet: 3,05fok, 20,41kWh áram (Comfora:7,8kWh,Sensira:6,9kWh,Arctic:5,71kWh)=775HUF.
Elég súlyos, hogy átlag 5 fok hőmérséklet csökkenés milyen hihetetlen komfort csökkenést és fogyasztásnövekedést okoz nálunk. Jövőre próbálok minden mennyiségben feldobni szigetelőanyagokat a padlástér felől, tehát "kívülről" a falainkhoz.
Más: Nemzeti Dohányboltoknál a kapu fölött Gree klímákat látok, azzal fűtenek (gondolom nem hűtenek), mindben benne a lefolyós műanyag cucc (csöcs), utcára megy a cucc. Hogy a fenébe lehet, hogy vegy-száraz az utca a klíma alatt? Ezt már nagyon sok helyen megfigyeltem. Nekem néha olvaszgatnak a klímáim, nagyon ritkán, de többször kimentem már megnézni, és semmi nem volt rajtuk.... -
waveson
tag
Belátok mögé teljesen, főleg ha odavilágítok. Simán. Penész nincs nálunk, szerencsére. De kösz, azért figyelem folyamatosan. De az se normális, hogy 15-20centire van a bútor a faltól!
Az a szoba hőszigetelt egész jól, kivéve a födémet, arra még rá kell dobálni egy +10cm-et a meglévő +10cm-re. Minimum, ja. -
waveson
tag
válasz maroni #52099 üzenetére
Nem semmi! Akkor ott is van dolguk rendesen.
Update a Sensirával kapcsolatban: most kipróbáltam valamit. Elsőre nem sikerült mert 3 mp késés van a Daikin Residential Controller és a klíma "reakciója" között, de sikerült beállítani a lapátot úgy, hogy teljesen fent van. A gyári beállítás valahol "középen" lehet, amivel gyönyörűen fújja a meleget a kb 240cm magas bútorra, a klíma kb 20-25centivel van fölötte. Nomost a gyári beállítással ráfúj a szekrénynek majdnem a végére, onnan megy egyenesen előre+felfele már a meleg levegő. Most, hogy teljesen felül van a lamella (még ebben az állásban is lefele fúj) a légáram kb háromnegyede már a bútor fölött jön el.
Update2.0...: én h*lye...a bútor nem volt teljesen betolva a falhoz. Kb 15 centire volt a faltól, most ~3. Rengeteget változott a szitu a betolt bútorral + feljebb állított terelővel, mert ha 1 méterre állok a klímától, fújja az arcomba a meleget. Eddig semmit! Szóval indul a teszt: Comfora +1 fok, Sensira +1 fok (+ a bútor és lamella okosságok). Egyelőre ennyit tudok tenni! Szerintem sokkal több levegőt megkavar így. (igen azért azt se felejtsük el hogy ez nem egy Gree gép, ez nem 900m3 levegőt kavar meg Quiet-en 29dB-el, hanem sztem kb 400-at 20dB-el. Könnyű csökkenteni úgy a rétegződést ha az egész lakást odébbtolja a klíma már a legalsó fokozaton is, az Arctic legalább olyan erővel tolja a levegőt Quiet-en (22 dB ami jó lesz 25-nek is szerintem) mint a Comfora 1-es vagy kettes fokozaton (tehát a Quiet után még 1 vagy 2....). No mind1, a puding próbája az evés, meglátjuk egy gonosz bútor elhelyezése mennyire tud tenni annak érdekében, hogy megfagyjunk, vagy sem! -
waveson
tag
Amikor beindul a kompresszor, csatornát fog váltani a tv-d! Nem zavarhatja be, a TV koax kábele árnyékolt (kellene hogy legyen..).
rmihaly: na igen, ilyenkor kezd az ember gondolkozni azon, hogy milyen jó is hogy a Comfora és az Arctic tud vízszintes légterelést is, meg ezt a 3D-s buz1ságot. Tartós -5 -10 foknál már lehet nem csak parasztvakítás, ha nyomja a levegőt össze-vissza mindenhova!
Amúgy valszeg ilyen szigetelési hiányosságok mellett, illetve a hiányzó minimum 1 légkondi miatt (3 klíma van, 4 kéne legalább, 7 radiátor van szóval...) minusz fokokban extra komfortot nem lehet elvárni. Amikor még csak 2 klímánk volt (kb másfél hónapja), már 10 fok környékén is komfortbéli gondok voltak, amúgy meg jó parasztosan ócsójános módon bevág az ember nálunk a nappaliba összesen 1 darab Amber Royalt azt jóvan Rendesen szél lenne a lakásban, ahogy a "maradék 8 helyiségből" ömlene át a hideg a nappaliba Végülis bármikor ki tudom próbálni, amikor nincs itthon a család, igaz nálam nem Amber Royal van hanem Daikin Comfora a nappaliban, de az nem tud 4+kW-al fűteni -15ben..
Csinált már köztetek valaki ilyet? Pusztán "szórakozásból", hogy egy böszme nagy lakásban 1 darab klímát belőtt (jó nagy hidegben), aztán leste hogy mi lesz? -
waveson
tag
Áh ma kikapcsoltam a klímákat, reggel szétfagytam a lakás távolabbi részein, és óránként 1.5kWh elment összesen. Reggel 9-re már 11kWh eltűnt a 3 klímával..Ez még mind nem lett volna gond, ha nem kellett volna egyből pulóvert meg nadrágot felvennem ahhoz hogy ne fagyjak szét!
Más: az Arctic tálcafűtéssel beállt 560W fogyasztásra, és ment folyamatosan. (tehát kb 450W-on mehetett a kompresszor, a többi a tálcafűtés és a ventik). Szóval képes 500W alatt menni a kompresszor valóban.
A Sensira is elég hülyén működött. Eddig, plusz hőmérsékletnél szépen ment alacsony terheléssel csendben, most meg beindul, tolja a meleget, majd kikapcsol (??!!), vár 1-2 percet, és megint beindult. Valszeg megzavarta a sok furcsa tényező. (nem tud lefele fújni megfelelően, még alap állapotban se, mert a szekrényre megy amit fúj, onnan meg felfele újra, a másik szobában amivel egybe van nyitva gyenge régi födémszigetelés van, oldalt 10 centis tömör téglafal a hideg felé, másik oldalt meg nagy üvegfelület és rossz ajtóval. Jövőre cseréljük, de a lényeg hogy sok hideg érkezik "alulról-oldalról" a szobába, és a klíma nem tudja ezt felkavarni, nem tud lefele fújni egyáltalán. Frankó kis hőingadozást észlelhet, és nem tudja mit csináljon, pontosabban szólva teszi, amit a programja szerint tennie kell, mi meg nézünk hogy héé ez mi a francot művel!? (majd bekapcsolom a gázkazánt, hogy na jó ebből elég ) Mindkét klíma szépen teszi a dolgát (Arctic, Comfora) ahol rendben tud fújni lefele. Ne arra gondoljatok amikor maga alá fúj majdnem már a klíma, hanem kb úgy, ahogy a hideget fújná, alap beállításban. Kb "közepesen lefele". -5 foknál ez már nem szokványos viselkedést eredményez, nagyon rossz szigetelés mellett. -15nél nem is tudom hogy mit művelne.
Akik írták a ventilátort: biztosan javítana a dolgon, de ez a klíma elég csöndes, a ventilátoraim meg mind hangosak. Oszlop ventilátoraim vannak többnyire. Az szerintem ilyen 40dB körül lehet talán. A klíma meg 20
Ja igen, a gáz. A komfort teljesen helyreállít, de szintén rengeteg gáz fogy. Hát evvan. Próbálkozom majd még egy két dologgal, hőmérséklet emeléssel, tereléssel, ha lesz kedvem. De ilyen -5 fok körül ez a 3 klíma kevés ide ez elég nyilvánvaló, nem szeretek itthon melegítőben pulóverben lenni.
Szal klímával a rétegződés ellen az segít sokat, ha lefele áll lehetőleg a lamella, és ha jó a szigetelés, ugye? Ez a kettő kell hozzá mindenképp? Még valami? -
waveson
tag
+még egy dolog, a kompresszor ténykedéséből mindkét Daikinnél behallatszik valami. Mivel igen halk gépek, minden mást lehet hallani aki erre ki van élezve, pl feleségem nem hallja. (Ha nő a kompresszor fordulatszáma, lehet hallani, ehhez kb 1 méternél közelebb kell állni a beltérihez)
Eddig csak a Comforánál hallottam, most már a Sensiránál is, megnőtt a teljesítménye 300W-ra óránként, úgy látszik a Daikin kompresszora itt olyan frekin van ami valamiért a beltérinél is hallható. (?! ).
Azért az jó hír, hogy -5 foknál kemény 300W teljesítményre van szükség, ha 3 COP-vel számolunk akkor 900W hőteljesítmény 32nm-re. Igaz nincs valami oltári nagy meleg, még nem tudom hogy érdemes beállítani ilyen hidegebb időnél. Az biztos hogy feljebb kellett venni minden klímát, hogy maradjon a 22.5 fok legalább.[ Szerkesztve ]
-
waveson
tag
válasz falabu88 #52074 üzenetére
Ne aggódj, Sensirát is feljebb kellett lőni 24 fokra, bár a szoba elrendezése bútor miatt nem jó most klímás fűtésre, én már fáztam. Amikor kint meleg van (10+ fok) akkor elég a 21-22 fokos beállítás, amikor -2 körül van, jobb 24-re állítani. Hát ez van! :)
Comfora nagyon jól bírja a 80nm fűtését, viszont ebben a hidegben -5 fokban már 400-450Wh óránként. Viszont ugyanúgy csendes automata fannal, csak melegebb levegőt fúj. Hőmérsékletet jól tartja.
Artic fogyasztása a duplájára ugrott, mivel plusz 1.5kWh tálcafűtés is rádobja a dolgot... ma már 25kWh-nál tart a 3 klíma, de még csak 23 óra van szóval meglesz az 1000 Huf mára! -
waveson
tag
Hát figy, a lakás nagy, és eléggé szép+ jó helyen van. Locsoljuk még rá a lóvét hogy eléggé luxus legyen (+szauna, jó cuccok). De mivel maga a (társas)ház 100 éves, így egyes helyeken alapvetően biztosan gyenge a szigetelés. Sok helyen lett pimpelgetve(födém +20cm asvanyi gyapot+osb lap hogy járható legyen a tető alatti rész(az alatt lakunk már mi), de van egy pár fal még, amire ráférne minimum 10-20cm "valami", egyelőre kőzetgyapot táblákon gondolkozom, aztán majd meglátjuk mi lesz.
Komfort növelés céljából lesz szigetelés plusszba elsődlegesen, mivel az energiaszámláink amúgy nem vészesek. -
waveson
tag
válasz BlackJack21 #52037 üzenetére
Blackjack21 és pjen: amiatt mérem amit BlackJack mondott! Kíváncsiságképp is, meg tapasztalat, szigetelési ötletek miatt, hol problémásabb a helyzet, klímás fűtésnél sokkal jobban kijön, mint cirkósnál, hogy hova kéne figyelni. Ha ezeket orvosoljuk, a gázzal történő fűtés is optimálisabb lesz. Igaz, amit mondasz, hogy ha fázol, feljebb csavarod, többet fogyaszt, úgyis kifizeted, ez így van, de nem csak pénzügyi, hanem környezetvédelmi szempontból is érdekel, hogy ne az utcát fűtsem. (ne használjak el teljesen feleslegesen nagy mennyiségű energiát). A plusz szigetelés meg előbb-utóbb megtérül, az azonnali komfortjavulás meg pénzben kifejezhetetlen!
Én is még egy darabig figyelgetem ezeket, aztán már nem fog érdekelni, max ha valamit változtatok. Egyelőre kinti-benti hőmérsékletek alapján minden nap beírom excel táblába hogy előző nap mit kajált, és mennyi volt az átlag hőmérséklet (és a beállított a klímákon). Előbb utóbb szép kis adattábla lesz belőle amiből már le lehet ezt-azt szűrni.
Azt például már sikerült, hogy ilyen átlag 6-10 fokos hőmérsékletnél pár száz forintból kifűtök egy nap klímával komfortosan, gázzal meg kb 1000HUF. Alacsonyabb hőmérsékletnél a jelenlegi, gondolom eléggé rossz szigetelés mellett (sanszos hogy az ABC-s energetikai besorolással ZS körül lenne mint a kádár kockák , egyedüli nagy előnyöm hogy alulról oldalról fűtenek ) a gáz és a klíma között törpül a különbség árban, komfortban meg nagyon sokat csökken nálam a klímás fűtés, konkrétan néha szétfagyok, ahol a klíma van fent ott 28 fok van, az ágy magasságában meg 18 (-2 méter...). A klíma nem tud lefele fújni, mert egy bútor van jelenleg alatta, ami majd elkerül onnan, oké, de hamar megtanultam, hogy ha nem tud lefele fújni a klíma, akkor a rétegződés hatalmas lesz, és megfagyok.. -
waveson
tag
Pesten 1 fok, minden klíma porszáraz...
-
waveson
tag
No erre én is kíváncsi lennék...
-
waveson
tag
Ma bevásárlásom (és dugóban állásom....) során ahogy a városban mentem, és unatkoztam, nézegettem...amerre mentem jó sok klímát láttam dolgozni, de nem ez az érdekes, hanem hogy a nagy részénél semmi nincs alatta, be van rakva a kis csöcs is a kültérikbe, gyanítom sokuknál még a tulaj azt sem tudja hogy folyhat alóla a víz. "Mókás".
Más: Cooper&Hunter Arctic-al "alvós" tapasztalat: elaludtam a földön a gyerekszobában miközben altattam a gyerekeket ( ), és nem keltem fel egyszer sem az ON/OFF "fűtési módszerre". Egyáltalán nem volt zavaró, bár Quiet üzemmódban olyan hangja van, mint a Comforának 1-es vagy 2-es ventijénél. (Az 1-es fokozat jön a "beltéri csendes üzemmódja" után, amit fűtésnél nem használ automata fokozatban, inkább az 1-es 2-est, hogy a COP ne legyen rossz, soha nem zavaró annak ellenére hogy 2.5x akkora helyet fűt, mint kéne...)
-
waveson
tag
Imádom azi ilyeneket!
Vélemények a(z) GWH12YD-S6DBA1A Amber Royal termékről Rendezés4 napja
Gy. A termék kiválasztásának fő szempontjai:
Lásd lentebb.
Előnyök
Halk. 20m2-es szobát jól befűti.
Hátrányok
A+++-hoz képest sokat fogyaszt! Van amikor 1900 W-ot is felvesz! !! !
Ráadasul a kültéri egység alatt folyik a víz a lyukakon. Nem csak a kifolyó csövön. Mínusz fokban korcsolyapálya lett a járdából. Lehet hozzá kapni külön fűthető csepptálcát. A forgalmazó szerint ingyen járna hozzá, ha a szerelő megigényelné tőlük, a szerelő szerint br. 40000 Ft-ba kerül (Hello klíma). Ha tudom, így folyik belőle a víz, meg ennyit fogyaszt meg se veszem.<<<<Azt mondja, a kültéri egység alatt folyik a víz a lyukakon, nem csak a kifolyó csövön, korcsolyapálya lett a járdából! Erről beszélek, az embereknek f1ngja nincsen hogy mi történik valamivel, ami hidegebb, mint a környezete, pedig feltételezem, vett már ki ásványvizes palackot a hűtőből nyáron 30 fokban... Szóval az nem probléma, hogy nyáron csöpög valahova, de az hogy télen a kültériből folyik a "víz", az hatalmas gond. Hát .
-
waveson
tag
válasz maglew #51884 üzenetére
Figyelj, ha olyan idő van (nedves,párás,nagyon hideg) akkor előfordulhat ilyen napi 20 liter(!!! ) víz pár leolvasztás után egy 3.5es klímánál. A teljesítmény növekedésével is nőhet a páralecsapódás, tehát egy 50kWos VRF kültéri egység akár pár óránként is képes erre a 20 literes vízmennyiségre mondjuk -5 foknál. Ez a páralecsapódás 100%-osan normális, csak oda kell figyelni erre, tervezni kell vele.
Más: Itt Budapesten már nagyon sok klímát látok fűteni (köztük az egyik a házunk bejáratától 5 méterre van a "földön" vasketrecben, egy nagy böszme Daikin multi kültéri) úgy, hogy semmi, 0 elvezetés, némelyik alatt semmi tócsa vagy max valami már megszáradt maradvány...és az az érdekes hogy azért a vélhetően nagy teljesítményű Daikin kültéri kora reggeltől estig megy, pár deci víz kifolyt és az utcára fagyott már de egyáltalán nem veszélyes mértékben, nem lehet rajta megcsúszni. Szóval itt pesten belül nem olyan mint nyáron, hogy napi 20L víz, max pár deci egyes helyeken. Nálam pl pár csepp volt a kültéri oldalánál ami összegyűlt, egy folyamatosan üzemelő Comforánál. Biztosan van ahol tiszta víz minden ezek alatt, hát itt egyelőre nem, pedig napi 170-200W-os óránkénti fogyasztása van a klímáknak errefelé..
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest