Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3051) m.jeno válasza balintka (#3050) üzenetére


m.jeno
senior tag

A GPS átvesz minden funkciót, tehát fel tudod venni a telefont és hívást is tudsz kezdeményezni a GPS-ről a telefon érintés nélkül.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3052) balintka válasza m.jeno (#3051) üzenetére


balintka
addikt

Ez nagyon szuper, örülök neki! A Wayteq X920 BT-ben az akksi beépített vagy cserélhető? Kell neki első 1-2 alkalommal formázó töltést adni mint a mobilokban? Lehet csak szivargyújtóról használni a GPS-t?

(#3053) m.jeno válasza balintka (#3052) üzenetére


m.jeno
senior tag

A válaszok nagyrésére választ kapnál ha elolvasnád a leírását, mert akkor tudnád, hogy nem cserélhető az aksija a x820-szal szemben, különösebben nem igényel formázó töltést, de erről eltérőek a vélemények, mindegy hogy honnan, töltöd, legfeljebb hosszabb ideig tart a töltés.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3054) geprombolo válasza m.jeno (#3049) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi. :R Mennyire jó ez a Sygic progi? Mindig csak az Igo-ról lehet hallani, a Sygicról most hallok először. Ja, és a progik, mindegy melyik, tudnak olyat, hogy alternatív útvonal készítése? Értem ezt úgy, hogy A-ból B-be én C és D érintésével akarok eljutni, nem pedig egyenesen. Van lehetőség ennek a megadására a progiknál? Vagy még jobb lenne úgy, mint ahogy azt a gugli térképen lehet csinálni. Lehetséges ez?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3055) stabal


stabal
csendes tag

Sziasztok, van egy egy hónapos, tehát szinte szűz WayTeq x920BT-m, amit egy külföldi autós út miatt vettem, de itthon már nem kell, így most eladó minden kütyüjével. Van hozzá pluszban egy saját logós tok, meg TMC (RoyalTek) is. A navi 5"-os, telefonál-zenél-videózik stb. és használatra kész. Ha valakit érdekel, keressen meg emailben. iá kompletten: 28e
Kérdésekre szívesen válaszolok.

(#3056) hdf válasza geprombolo (#3054) üzenetére


hdf
tag

Szia!
Én sygic-et használok Wayteq 920BT-vel. Mást még nem használtam, ezzel is keveset közlekedtem, de eddig megbízhatóan működött. :K
Az útvonalat teljesen szabadon módosíthatod. Sok köztes pontot felvehetsz, nagyon rugalmas.
A leírások szerint ebben majd mindegyik program hasinlít. Szerintem akármelyik mellett döntesz, ebből a szempontból nincs nagy különbség.
De majd segítenek a nálam sokkal rutinosabb navihasználók. :D

[ Szerkesztve ]

(#3057) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Milyen gps készüléket érdemes venni max 18k-ért. Új készülék kéne min 1 év garanciával. Aprón láttam Traveller i720 4,3" PNA-t 16k-ért. Szerintetek az megéri vagy van annál jobb ebben az árkategóriában?
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3058) geprombolo válasza hdf (#3056) üzenetére


geprombolo
senior tag

Köszi, azt hiszem minden kíváncsiságomat kielégítetted. A fényereje milyen a készüléknek?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3059) geprombolo válasza hdf (#3056) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az Igo oldalán nem szerepel az X920, sőt, egyik Wayteq készülék sem. Attól még kompatibilis velük? Vagy inkább vegyek Sygic-et, biztos ami biztos?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3060) m.jeno válasza geprombolo (#3059) üzenetére


m.jeno
senior tag

Hivatalosan az iGO nem futhat WayteQ-en!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3061) geprombolo válasza m.jeno (#3060) üzenetére


geprombolo
senior tag

De gondolom gyakorlatilag semmi akadálya. Vagy igen? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3062) andersen32


andersen32
csendes tag

Üdv,

Max 30 ezerért keresnék GPS-t (PNA), IGO 8 szoftverrel, és NEM Telesystem márkájút.

Mit javasoltok ?

(#3063) m.jeno válasza andersen32 (#3062) üzenetére


m.jeno
senior tag

Navon470 vagy Navon480 IGO8-al vagy Amigo-val vagy Primo-val, itt rájuk nézhetsz.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3064) hdf válasza geprombolo (#3058) üzenetére


hdf
tag

A fényerő nekem megfelelő volt eddig nappal is és éjszaka is. De ahogy a fórumokat olvasom, ez nagyon szubjektív.
...
Gyakorlati akadálya nincs!

(#3065) #16820480


#16820480
törölt tag

olyan 25 ezer forint körül nézegettem navigációs megoldást. eddig amik mondjuk szimpatikusabbak voltak az az NDrive Touch XL itthoni és európai térképpel, Navon 480 csak itthoni iGO térképpel, illetve Wayteq x920 sygic teljes európa térképpel.
semmi másra nem kellene a cucc, csak navigálni, tehát sem zene, sem videó, sem semmi extra. viszont az nem lenne rossz, ha ilyen checkpoint közbeiktatása, meg útiterv egyszerű módosítása, illetve intelligens újrtervezés is működne rajta. csak az a baj, hogy nem igazán látom át, hogy melyik szoftver miben jó, illetve hogyan bővíthetőek esetleg utólag a térképek. lehet esetleg országonként is megvenni majd, vagy csak csomagokat egyben? (ndrive esetében láttam olyasmit, hogy lehet országonként is)

illetve mire érdemes még figyelni? az ndrive pna-ban láttam, hogy csak valami háromszáz valahány mhz-es processzor van benne, ez nem kevés? csak navigálni kéne, csak azt nézve, hogy az összes konkurens modellben szinte már 500 körül járnak az órajelek...
illetve hol lehet ezeknek a szoftvereknek és térképlefedettségnek jól utánaolvasni? néztem itteni tesztet, de elég rövidkék.

(#3066) geprombolo válasza #16820480 (#3065) üzenetére


geprombolo
senior tag

A magam részéről néhány órája vettem át a futártól vadiúj WayteQ X920-as kütyümet. Nekem tetszik. Kézbevétel és némi nyomkodás után jöttem rá, hogy X920-asból kétféle van, az egyik sima, a másik BT-s. Én a simát vettem, pedig a másikat akartam, de nem gond, a bluetooth-ot nem használnám egyébként sem, az FM transmitter meg helyettesíthető, mert a készüléknek van sztereó 3,5 mm-es jack füles-kimenete. Úgyhogy a legolcsóbb megoldást vettem és tetszik. Jelen pillanatban a notimra van dugva és töltődik a saját USB kábelén keresztül. Az XP felismeri, ha előtte beállítod, hogy "mass storage"-ként szerepeljen, magyarul tárolóeszközként. Onnantól az explorer, vagy a Total Commander mindent elvégez, mintha egy külső winyót dugtál volna a gépre. Ha meguntad a fájlmásolgatást, akkor kilépsz a kütyün a csatlakozást jelző képből és le is választotta magát a gépről, lehet nézni-hallgatni amit felmásoltál. Közben töltődik tovább.
Na, remélem sikerült segítsek a döntésben. Innen vettem, térkép nélkül.
.
.
A készülékeknél a proci, meg a memória is sokat számít. Valahol találtam egy összehasonlító tesztet, ahol az X920-ast, az X820-ast, meg még két gépet hasonlítottak össze. keresd meg, érdemes.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3067) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Erről a GPS-ről mi a véleményetek? NAVON N660 [link] (30k). Létezik jobb választás ennél? 3 fontos szempont van: iGO8 térképszoftvert kezeljen, ha lehet gyárilag is és szép nagy legyen a kijelzője, tehát legalább 5'', valamint fontos lenne a megbízhatóság.
Egy olyan kérdésem lenne még ezzel kapcsolatban, hogy külső SD kártyán lehet neki adni extra térképeket? Tudja majd kezelni?

Köszi!

(#3068) m.jeno válasza tr4nc3 (#3067) üzenetére


m.jeno
senior tag

Külső SD kártyán bármit adhatsz, neki de nem fogja kezelni, mert ahhoz megfelelő liszensz fájjal kell rendelkeznek, ebben viszont csak Mo. lesz, egyébként bent lesz az összes eu. térkép csak liszenszfájl hiányában nem kezeli. (legalább is nekem így volt)

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3069) tr4nc3 válasza m.jeno (#3068) üzenetére


tr4nc3
tag

Értem. :) Akkor iGO8-al, ekkora kijelzővel ez jó vételnek számít igaz? Nincs ennél jobb?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#3070) m.jeno válasza tr4nc3 (#3069) üzenetére


m.jeno
senior tag

De van jobb, csak az nem 30 k körül van :DD :))

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3071) tr4nc3 válasza m.jeno (#3070) üzenetére


tr4nc3
tag

Következő lépcső az mi lenne és mennyiért? :)

(#3072) zsolx


zsolx
tag

Nagy GPS guruk!
Kérdésem az lenne van-e álló navi progi a Syngic-en kívűl.
Esetleg valami skin IGO-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#3073) m.jeno válasza zsolx (#3072) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mármint arra gondolsz, hogy a képenyőfelbontásod, 240x320!
iGO8-nál és Amigonál is létezik, a primo még várat magára.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3074) sklave válasza m.jeno (#3049) üzenetére


sklave
csendes tag

Itt van egy kicsit bővebben használat közben a Sygic Lite.

[ Szerkesztve ]

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3075) sklave válasza #16820480 (#3065) üzenetére


sklave
csendes tag

Hali!
Hosszabb WayteQ teszt. Hosszabb Sygic teszt

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3076) #16820480 válasza sklave (#3075) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi neked is és geprombolo-nak is!

egylőre szimpatikus a sygic, csak ahogy elnézem muszáj lesz a drive változatot megvenni, mert a lite-ból a hangos navigáción kívül (ami nem anyira izgat fel) még pár más dolog is hiányzik. azt írják, hogy lehet utólag upgrade-elni, de nem találom a cég honlapján, hogy mennyiért...

a wayteq is jól néz ki, de érdekes, hogy a papíron csak kijelzőméretben eltérő két gép közt ilyen stabilitásbeli különbség lenne... pedig még méretben kibékülnék a 4,3"-lal is. bár lehet, hoyg egyelőre inkább valami x920 lesz sygic lite-tal, és utána ha tényleg hiányzik az a pár funkció, majd upgrade.

(#3077) zsolx


zsolx
tag

Nem tudom lehet csak nálam alakult így de a Sygic, Debrecenben egy 2 kilométeres szakaszon a belvároshoz közel 2x vitt el egy kis kerülőre:(

(#3078) szente


szente
addikt

hali

milyen pna-t tudtok ajánlani ami a következő kritériumoknak megfelel?
szóval:

rá tudjam tenni az igo-mat(tehát lehetőleg ne legyen rajta szoft)
valami egyszerű,letisztult forma kellene,lehetőleg fekete.
közepes méretű kijelző(kb 4,5"-ra gondoltam)
nem nagyon kell semmi extra funkció(képnézegetés zene lejátszó,ilyesmikre gondoltam.viszont,ha van olyan ficsőr,ami szerintetek jól jön,akkor állok elébe)

köszönöm!

(#3079) geprombolo válasza #16820480 (#3076) üzenetére


geprombolo
senior tag

A Lite verziót egy térképfrissítés áráért tudod lecserélni Drive-ra. Legalábbis ezt írja.
#3078 szente milyen árban gondolkozol? Nekem a 23 jó volt a WayteQ X920-ért, gyorsan kiszámolja az utat, a kijelzője szép nagy, a vas viszi az ájgót is (legalábbis mindenki ezt mondja, akit kérdeztem), nem elhanyagolandó a beépített 2 Giga memória sem, ha nem akarsz filmet nézni, akkor nem nézel. Fentebb már írtam tapasztalataimról.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3080) sklave válasza #16820480 (#3076) üzenetére


sklave
csendes tag

Szerintem, vegyék drive-t. Azért a Lite...háát. Nem tudom.
És van még egy alternatíva, bár erről kevesebb szó van. Az Utinavi. Három hétig nálam volt. Nagyok klassz program. Erről itt olvashattok hosszabban.

[ Szerkesztve ]

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3081) sklave válasza szente (#3078) üzenetére


sklave
csendes tag

Nézd meg a 820 BT, vagy nem Bt. Erről itt olvashatsz nem keveset. Ha valami nem tiszta kérdezz nyugodtan. Ott már "ízekre" szedték :DD

[ Szerkesztve ]

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3082) sklave válasza zsolx (#3077) üzenetére


sklave
csendes tag

Szia. Ezt velem többször is megcsinálta. ( Nem Debrecenben :) ) Van mindnek egy "lelkivilága" :D

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3083) szente


szente
addikt

köszi srácok,olvasgatok! :R

annyi kivetni valót találtam benne,hogy a design lehetne jobb is...valami szögletesebb minimalistább,küllemű ajánlat?

az fm transmitter viszont plusz pont! :)

jah,a bt jelzés ugye azt jelenti,hogy használható kihangosítóként is?

[ Szerkesztve ]

(#3084) #16820480 válasza geprombolo (#3079) üzenetére


#16820480
törölt tag

a térképfrissítés mibe kerül? bocsánat a hülye kérdésekért, de most néztem végig a sygic honlapját, meg néhány webshopot is, és nem találtam ilyet, csak hogy a drive szoftvercsomag önmagában ilyen 23 ezer forint körül van...

sklave: nem tudom így látatlanban, hogy mennyire hiányozna, és mi hiányozna a lite-ból... talán inkább a köztes útvonalak. volt egy-két dolog a navigyurcis tesztben, aminél húztam a számat, hogy azért az kéne. végülis talán nem olyan sokkal kerül többe, talán pár ezer. annyit végülis megér. csak szeretném 30 alatt tartani azért.

(#3085) m.jeno válasza #16820480 (#3084) üzenetére


m.jeno
senior tag

A lite-ból a hang hiányzik :O

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3086) #16820480 válasza m.jeno (#3085) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tudom, de az nem nagyon érdekel mondjuk, nekem nem hiányzik :)

(#3087) sklave válasza #16820480 (#3084) üzenetére


sklave
csendes tag

A Dryve-hez tavaly óta nem volt frissítés. Erről itt olvashatsz. Ez most a nagy újdonság, és várjuk a fejleményeket, hiszen ez a cikk pénteken jelent meg, és van ami nekem sem tiszta még.(Lásd: Hozzászólást a cikkhez) Az új szoftver, már márciusi térképpel van. Lite.Valóban. Ha végig olvassa az ember, akkor hiányoznak belőle dolgok, de az ára... 3000 Ft-ért? A Lite-ben is frissek a térképek Azért érdemes rákérdezni a boltban, hogy mikori a térképállománya az ott lévő Drive-nak. Ha a Drive-t választod, azért bőven 30 alatt vagy. Az Utinavi meg 16 körül van.

[ Szerkesztve ]

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3088) sklave válasza szente (#3083) üzenetére


sklave
csendes tag

Ez talán kicsit szögletesebb. Van rá 2 év gari, és jó a támogatása. Van 6" kijelzővel is.

A Bt-vel kapcsolódhatsz a telefonoddal, és igen, használhatod, mint kihangosítót.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3089) sklave válasza #16820480 (#3084) üzenetére


sklave
csendes tag

Ja! Azért azt tegyük hozzá, hogy csak akkor 3000 Ft ha készüléket( Wayteq) veszel. Önmagában nem kapható.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3090) sklave válasza m.jeno (#3085) üzenetére


sklave
csendes tag

A Lite-ből nem csak a hang hiányzik. Nincs benne köztes pont, és sávinformáció sem.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3091) keszo válasza sklave (#3087) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Próbáltam UTInavit vásárolni, olyan problémába ütköztem, h nem árulták microsd kártyán.
A XIV. ker-ben van az a cég amelyik gyártja, felhívtam őket, és azt mondták, h bármilyen hozott adathordozóra feltelepítik (kártyához zárt) de 100db a minimum. Valamint nincs térkép frissítési lehetőség, új térkép= új keret program.

[ Szerkesztve ]

Attila

(#3092) sklave válasza keszo (#3091) üzenetére


sklave
csendes tag

Szia.
Hóóó. Ez érdekes. Utánaérdeklődöm én is. Nézz vissza. Ha nem is ma. de hétfőn biztos lesz info.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3093) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Milyen bluetooth-os GPS vevőt érdemes venni? Amiben SiRF Star II GPS chipset van az mennyivel gyengébb/rosszabb mint amiben III-as van?

iPod touch-csal szeretném használni.

(#3094) gabor_01


gabor_01
senior tag

Megfontolandó ez itt:
http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2827_19834.htm
Az nem derül ki sehol, mennyi RAM van benne és milyen oprendszer.
Végülis megfelel kb. az X920BT+TMC összeállításnak.

(#3095) bringas53 válasza runner 125 (#2824) üzenetére


bringas53
csendes tag

Szia, ha aktuális még a kérdésed, itt a válasz rá. http://www.technet.hu/telefon/20100427/bike2usb_-_usb-toltot_a_biciklire/ nekem már megvan, agydinamó a bringán, Nokia93+NAVMAN B10 külső gps vevő. Garmin Moblie XT van a telóra téve, először kb. 30mp, később kb. 15mp alatt talál jelet a vevő, onnan kezdve sima űgy a navigálás. remélem segíthettem. Üdv, a bringas, Pilisvörösvárról.

(#3096) #16820480 válasza sklave (#3087) üzenetére


#16820480
törölt tag

köszi!
meg kell majd élőben nézni. azért hajlok nagyon az 5" felé, mert apukának is kéne látnia vezetés közben, akkor meg ugye nem vezethet olvasó szemüvegben. szóval csak jobb lenne nagyobb kijelző. ezek a Wayteq cuccok szoktak lenni ilyen médiamarkt vagy elektroworld boltban? ahol meg lehet őket nézni, esetleg bekapcsolni.

bár most lehet, hogy kicsit el kell napolni, a dolgot, mert éppen döglődik a szervó a kocsiban, és nem tudom mennyibe fog fájni :(

(#3097) sklave válasza Gabesz1019 (#3093) üzenetére


sklave
csendes tag

Hali.
Nem tudom egyáltalán érdemes e, és lehet e kapni. Itt kérdezz rá.Vannak guruk, akik kielégítő választ adnak szerintem.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3098) sklave válasza keszo (#3091) üzenetére


sklave
csendes tag

Addig is van pár link a forgalmazókhoz
Itt, : EU
Itt: Hu

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3099) sklave válasza #16820480 (#3096) üzenetére


sklave
csendes tag

Láttam már EW-ben, és helyes a gondolat. Az internetes forgalmazóknak ez a hátránya. Nem lehet megtapogatni az árút :(( Ha vársz, akkor sem maradsz le semmiről.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3100) Gabesz1019 válasza sklave (#3097) üzenetére


Gabesz1019
senior tag

Köszi, megnézem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.