Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3751) runner 125 válasza Detonator (#3750) üzenetére


runner 125
nagyúr

Wayteq X990?!

4gb háttértár, Sygic navi, 800x480 pixel felbontás 5"-on.
Nekem X920BT-m van, piszok gyorsan pozicionálja magát.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3752) Detonator válasza runner 125 (#3751) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi, jónak tűnik. A szoftver egyszerű? :U Hálózati töltőt vajon lehet külön venni hozzá?

Egyébként a háttértár PNA-kban mire jó? Zenét, képeket meg ilyeneket lehet rátölteni Pc-n keresztül?

:U :R :U

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3753) runner 125 válasza Detonator (#3752) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sygic az, bár én ájgó párti vagyok, utóbbi viszont hivatalosan nem futtatható rajta.

Biztosan lehet, a felvett feszültséget kell figyelni, de megeshet, h típusspecifikusan is találsz hozzá.

Igen, arra. Vagy pl. még divx-ekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3754) Detonator válasza runner 125 (#3753) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi, az edigital-on elég rosszakat írtak erről, bár gondolom, mindenki sír össze-vissza.

Igo-val mi van? Most PDA-t használok IGO 2006-tal, az nagyon jó, csak a PDA már nincs a legjobb állapotban (akksi).

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3755) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok! Én is navi várárlás előtt állok. A szempont annyi, hogy navigáljon, semmi flanc nem kell. Működjön gyorsan, megbízhatóan, esetleg külső TCM támogatás legyen, és persze legyen olcsó. A kiszemelt a Wayteq X950 HD volt, de azt olvastam, hogy nem minden térkép fut rajta a felbontás miatt, és a proci is kevés a kijelzőhöz. Én magam tennék rá térképet, lehetőleg iGo-t. Most egy X850-en gondolkodok, hátha az fürgébb. Esetleg más típus, ami kijön 25k alatt?

(#3756) runner 125 válasza Detonator (#3754) üzenetére


runner 125
nagyúr

Edigitalos postokra nem érdemes adni, csomó termék és árlehúzó komment van.

Az, h hivatalosan nem fut rajta.

Zoluska

A naviszoftver - legalábbis az IGO - felbontását a sys.txt-ben ki lehet egészíteni. Úgyhogy azzal nem lehet probléma.
Másik fele meg badarság.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3757) snowdog válasza runner 125 (#3756) üzenetére


snowdog
veterán

A naviszoftver - legalábbis az IGO - felbontását a sys.txt-ben ki lehet egészíteni. Úgyhogy azzal nem lehet probléma.

Ez azért csak részben igaz. Az elképzelhető hogy pl. a 480x272-es arányt a sys.txt-ben szét lehet húzni 800x480-ra, de azért az nem az igazi. Nem lesz túl szép tőle a kép. Az igazi megoldás, mikor a 800x480-ra külön data.zip, és ha kell külön branding.zip (ikonok miatt) és skin készül. Vannak ilyenek. :)

Persze mivel ezek nem eredeti anyagok, némelyikük (pl. a data.zip) igencsak a warez kategóriába tartozik. Az ugyanis jogvédelem alatt áll, szemben a branding.zip-pel és a skinekkel.

Csak megerősítem a beírásodat, többször leírtuk már, hogy legálisan csak olyan PNA-n fut a Primo, amire gyárilag telepítették. Az összes többi illegális. Na persze ezzel többnyire senki sem törődik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#3758) Detonator válasza runner 125 (#3756) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi, de arra gondoltam, hogy mit lehet venni IGO-val illetve mivel lehet IGo-t párosítani. Úgy hallottam a BluePanther-ekre nem lehet Igo-t rakni például.

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3759) snowdog válasza Detonator (#3758) üzenetére


snowdog
veterán

Legálisan nem lehet, az előbb leírtak miatt.

De van egy csomó gép, amin gyárilag rajta van az iGO. Pl. itt van ez: CNS Globe 4,3 + CNS MAP8 teljes Európa GPS PNA autósnavigáció

További lehetőségek [link]

Ez is csak egy példa, ha más típus érdekel nézelődj a neten. Ha valamelyik gyártó megtetszett, akkor konkrétan arról kérdezz, és ha valakinek már van olyan készüléke, akkor elfogja mondani a tapasztalatait. Nagyon nehéz vakon ajánlani, mert az igények és ízlések nagyon eltérőek.

(#3760) Detonator válasza snowdog (#3759) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi szépen. Fentebb megpróbáltam leírni az elképzeléseimet. Az 50 e Ft körüli kategória megfelelne. A CNS jó márka? Egyébként a technet-en a Becker-ről olvastam jókat: [link] Vajon ez tényleg ennyire jó lehet?

:R :R :R

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3761) snowdog válasza Detonator (#3760) üzenetére


snowdog
veterán

Nekem most egy CNS Globe HD van [link] (mióta az előző Wayteq X920BT nemrégen meghalt), eddig megvagyok vele elégedve. :)

Teljes EU térkép, iGO alapú programmal. Ez még 50 alatt van, Ár: 49 890 Ft
És ami nem lényegtelen, 2 év garancia! Amennyire tudom a legtöbbi gépre 1 év garit adnak. A wayteq fényében ez nálam nagyobb jelentőséggel bír, mint korábban. :K

Hozzá kell tennem, amíg működött a Wayteq azzal is megvoltam elégedve, de a rövid élettartama miatt azért a Wayteq gépekről változott a véleményem. Persze lehet egyedi eset is az enyém.

[ Szerkesztve ]

(#3762) Detonator válasza snowdog (#3761) üzenetére


Detonator
aktív tag

Könnyű kezelni a géped szoftverét?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3763) Detonator válasza snowdog (#3761) üzenetére


Detonator
aktív tag

Mennyire gyors nálad a műholdtalálás illetve milyen a kijelző minősége?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3764) snowdog válasza Detonator (#3763) üzenetére


snowdog
veterán

Első GPS fix (navi program nélkül) szabad ég alatt 1 perc 20 mp. Melegindítás pár mp.

A kijelző nekem tetszik. :)

(#3765) Detonator válasza snowdog (#3764) üzenetére


Detonator
aktív tag

Köszi. Szerintem ez elég jó. Hálózati töltő a csomag része ugye, illetve az akksi milyen?

Rise and shine, Mr. Freeman. Rise and shine.

(#3766) runner 125 válasza snowdog (#3757) üzenetére


runner 125
nagyúr

Így igaz, pontosan. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3767) ncc1701


ncc1701
veterán

Sziasztok,

Úgy tűnik, sajna ellopták régi szeretett Garmin nüvi 200w-met. Sajna munkára kell, úgyhogy el is kezdtem nézegetni navikat. Még várok jövő hét közepéig, hátha csak eltettem valahová, de nem vagyok rendetlen típus, így ezt már most kizárom. :(
Garmin nüvi 1350t-ről vannak tapasztalatok? Nekem kicsit fura, hogy az árgépen 36-tól indul full európa térképpel, a honlapjukon meg vmi 54e pénz, de nem bánom. :)
Sokat filóztam, mi legyen, IGO-ban az nem tetszik, hogy egy évig frissíthető csak a térkép. És utána mi van? Lehet megint megvenni? Vagy lehet venni olcsóbban csak térképet? A régi navim 3 éves volt, a mai napig lehet hozzá ingyen letölteni frissítést. Tudom, van tört IGO is, de melóra kell, inkább tutira megyek.
A 1350-nél ebben az árban tudtok ajánlani mást, amit érdemes lenne megnéznem? Nincs szükségem se tmc-re, se blútúszra, se fm transzmittere, se kihangosítóra, sem semmire. Csak egy frissíthető, megbízható navira.

Szerk: 1 kikötés van, minimum 4.5" átmérő.

[ Szerkesztve ]

(#3768) perempe


perempe
addikt

Érdeklődöm, hogy az apró, külső, bluetooth GPS-ek hány órát bírnak. Még nem volt alkalmam kipróbálni a RoyalTek RBT-1000-t Nokia E50 telefonnal hosszabb túra során. Bírna akár 8 órát is?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3769) snowdog válasza perempe (#3768) üzenetére


snowdog
veterán

Nemrégen vettem egy ilyen készüléket: i-Blue 747A+ Bluetooth GPS Receiver logger 66chan AGPS [link]

Még nem teszteltem, hogy teljes feltöltés után mennyi ideig működik egyfolytában, de ezt írják róla: Battery Life 32 Hours

Ezt kétféleképpen lehet értelmezni:
- ennyi ideig működik egyfolytában,
- ennyi idő múlva mindenképpen fel kell tölteni.

Az utóbbit azért nem tartom valószínűnek. Akkor viszont az első lehet igaz, ami meg nagyon szép eredmény (lenne). Egyszer majd tesztelem. Viszont kiválóan működik. :)

(#3770) bringas53 válasza perempe (#3768) üzenetére


bringas53
csendes tag

Szia. Nekem egy NAVMAN B10-es külső vevőm van, N93-as telón Garmin mobil XT-vel használom. Nem írtad hogy milyen túrára gondolsz, de én bringán használom. A bringán agydinamóról töltöm mindkettőt, menetközben, mit mondjak, szuper megoldás. Gyalogosan kibírt 1 napot a vevőm.

(#3771) perempe válasza bringas53 (#3770) üzenetére


perempe
addikt

Gyalogtúrára vettem, Garmin Mobile XT-n tuhu (turistautak.hu) Bükk térképével használom.

Ez a töltési megoldás meglehetősen ügyes. :R

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3772) Kbali válasza ncc1701 (#3767) üzenetére


Kbali
nagyúr

Maradhatsz a nüvi-nél, csak mindenképpen olyat vegyél, amihez NaviGuide Magyarország térkép van külön SD - ez az ingyen frissíthető, alapos verzió.
Esetleg ez?

(#3773) ncc1701 válasza Kbali (#3772) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennél nagyobbat nézek. :) Megszoktam a wide kijelzőt.
A 1350t-re [itt] azt írják, hogy "A NaviGuide Magyarország térkép ingyenesen frissíthető". És valóban, a réginél is ez volt, csak rá kellett másolni az sd kártyára.
Azért még reménykedem, h előkerül. Hétvégén felforgatom a kocsit, meg a házat. Lehet, h valamelyik macsek lökdöste be az ágy/szekrény alá, bár nem hiszem.

Szerk: nem egyértelmű a 1350 térképe sem, mert az általad linkelt 1200-as navinál ez van: "Adatkártya: microSD, NaviGuide Magyarország mellékelve", míg a 1350-nél [itt] csak ennyi: "Adatkártya:
microSD"
Vajon ez azt jelenti, h nincs rajta térkép/nem frissíthető? :)

[ Szerkesztve ]

(#3774) Kbali válasza ncc1701 (#3773) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem hívd fel őket, mégiscsak ők az autentikus forrás :)
Amúgy ha lájkolod őket a fészbúkon, akkor szoktak egész jó akciók is lenni

(#3776) snowdog válasza aimer7 (#3775) üzenetére


snowdog
veterán

Bocs, közben törölték amire reagáltam. Ez is törölhető, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3777) perempe


perempe
addikt

Ma a Szalajka-völgyben jártam felszerelésemmel - Royaltek RBT-1000 GPS és Nokia E50 telefon. A Garmin Mobile XT progi "fás" kereszteződésnél rossz utat választ6ott, és következetesen a rossz úton tartott, mert a parkoló előtti fasor megzavar6ta. A Beállítás/Térkép/Saját pozíció helye pontot megváltoztattam ("GPS-pozícióban" "Úton tart" helyett). Új beállítással is kb. 20-50 méterrel az út mellett közlekedtem szerinte, ha fák voltak az út két oldalán.

Visszafelé a buszon találkoztam geokesselővel, nyakában eTrex Legend. Megkérdeztem tőle, hogy fákat mennyire szereti az ő dedikált GPS-e; a válasz "az se szereti" volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3778) campers


campers
tag

Sziasztok!

Gps vásárlás előtt állok. Nincs nagy igényem a készülékkel szemben. Ami fontos: magyar nyelvű :) ingyen frissíthető, nem feltétel, hogy új legyen. Nem kell Fm transzmitter, bluetooth és egyéb extra.

Tudtok valamit ajánlani??
Köszi a segítséget.

(#3779) snowdog válasza campers (#3778) üzenetére


snowdog
veterán

Amennyire tudom csak a Garmin frissíthető ingyen. Ha a térképekre gondoltál, és nem a ROM-ra.

(#3780) campers válasza snowdog (#3779) üzenetére


campers
tag

igen, térképre gondoltam. Nem vagyok jártas nagyon a témában, ajándékba lenne. Ezért kéne vmi konkrét típus is :)

(#3781) snowdog válasza campers (#3780) üzenetére


snowdog
veterán

Konkrét típust nem tudok megmondani, mert nem mondtad meg, hogy mire kell. És ha megmondod, akkor is neked kell döntened, mert az árak elég szélsőségesek. Azért javasoltam a Garmint, ami nem olcsó, mert az ingyenes térképfrissítést követelményként fogalmaztad meg. Márpedig amennyire tudom itthon csak ők biztosítanak ingyenes frissítést (persze legálisan :) ).

Persze ha ajándéknak lesz, akkor a pénz nem számít! :D

Ha valóban Garmin lesz, akkor ezeken a helyeken nézelődj:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3783) vante


vante
aktív tag

Szeretnék GPS-t venni, igazából családnak lenne. Gondolkodtam navon -ban, akár 480-től -750-ig. Olvastam ezekről mindent, igazából a frissítések szólnak mellette. Aztán néztem Garmin-okat (3760T, 1250 sokkal gyengébbnek hat) frissítésekről nem igen tudok :( Illetve térkép részletességükről sem, de könnyen átlátható/kezelhetőnek tűnt. De szempont lenne még, hogy gyorsan találjon kapcsolatot.

(#3784) danih


danih
addikt

Airis T920, Airis T930, Mio Moov 200, Magneo i350 - ti mit vennétek, ha csak a hardver a fontos?
Illetve: mindegyikhez rövid tartókat adnak... Ha hosszabbra volna szükségem, és újat vennék, mit nézzek a csatlakozásnál? Vagy abszolút standard mindegyik?

(#3785) Kbali válasza danih (#3784) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jól gondolom, hogy mind használt?
Az Airis jó lehet, bár talán az a legrégebbi az összes közül.
Keress esetleg Mio C520-at vagy C720-at, azok is jó hardver, a legfelkapottabb szoft pedig simán fut rajtuk.
A csatlakozók általában nem standardak, de ha a Speedshopban érdeklődsz, ott biztosan tudnak pontosabb választ adni.

(#3786) Kbali válasza vante (#3783) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Navonhoz is max. 1-2 alkalomra szóló frissítés van, de a hivatalos honlapon biztosan több infót találni. A Garmin csak akkor frissíthető ingyen (Magyarország), ha megveszed a NaviGuide külön SD-t (18000 körül van), egyébként fizetős a frissítés - esetleg Lifetime opciót vehetsz hozzá.
Nézegess esetleg CNS készülékeket, Igo-val, azokhoz is van 1 év frissítés általában.

(#3787) snowdog válasza vante (#3783) üzenetére


snowdog
veterán

Illetve térkép részletességükről sem, de könnyen átlátható/kezelhetőnek tűnt.

A részletessége megegyezik az iGO8 térképekével, ugyanis a forrás ugyan az.

(#3788) snowdog válasza danih (#3784) üzenetére


snowdog
veterán

Vagy abszolút standard mindegyik?

Nem mindegyik. Arra figyelj, hogy HR (Herbert Richter) kompatibilis legyen! [link]

[ Szerkesztve ]

(#3789) danih válasza snowdog (#3788) üzenetére


danih
addikt

Ez le van írva valahol a specifikációkban/kiskönyvben/dobozon/akárhol az adott eszközön?
Abszolút nem vágom, mi micsoda HR ügyben :)

(#3790) Kbali válasza snowdog (#3787) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt meg kellene kérdezni, mert már nem adják az ingyen NaviGuide térképet, ami pedig gyárilag alatta van, az szerintem Navteq

(#3791) Kbali válasza danih (#3789) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért írtam, hogy a konkrét megvásárolandó típus ismeretében keresd meg a linkelt céget, ők értenek hozzá.

(#3792) snowdog válasza danih (#3789) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom. A HR-t képzeld el úgy, mint egy kapcsolódási szabványt. Ha egy tartóra rá van írva, hogy HR (mint a linken látható oldalon rengeteg HR jelzés látható), akkor az biztosan csereszabatos egymással (vagyis bármelyik HR karra bármelyik HR fej rátehető). Ha nincs feltüntetve, az még nem biztos hogy nem csereszatados, de én azt nem venném meg.

(#3793) vante


vante
aktív tag

A TTS az melyik? 3760T-nél, akkor csak az utcanevét mondja ki? Más semmit? :U

(#3794) m.jeno válasza vante (#3793) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az alap navigáción és az utcaneveken, valamint a megfelelően paraméterezett figyelmeztető bemondásokon kívül mit szeretnél még hallani. :DD

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3795) Kbali válasza vante (#3793) üzenetére


Kbali
nagyúr

"Fordulj jobbra az XY utcába" - szerintem ezt jelenti a TTS

(#3796) vante válasza Kbali (#3795) üzenetére


vante
aktív tag

Ment egy privát... köszi

(#3797) Kbali válasza vante (#3796) üzenetére


Kbali
nagyúr

Válaszoltam.

(#3798) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy szeretnénk ajándékba venni gpst maximum 40e ft értékben és mit tudnátok ajánlani?!Ami fontos lenne az a megbízhatóság és a gyors pozícionálás pontos gps(bár ez nem tudom, hogy van e akkora eltérés a típusok között) Továbbá ha nem térképszoftverrel adják alapból akkor az könnyen "pótolni lehessen".Segítségeteket előre is köszönöm.

(#3799) campers


campers
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy alap gps-re. Semmi "extra nem kell". Találtam pár típust, nagyrészt használtak, de akad köztük új is.

Ha valaki ért hozzá, és van egy kis ideje átnézni a listámat kérem tegye meg, és ajánljon valamit :)

4,3 Mypilot -használt- 16.000 Ft
3.5 Globsat -új- 16.000 Ft
Duino Dt-400 -használt- 10.000 Ft
3.5 CNS Aero-új- 13.000 Ft
Wayteq N350 -használt- 14.000 Ft
Navigo A-N318-használt- 14.000 Ft
Navon N470- használt- 15.000 Ft
Wayteq X-850- új- 17.000 Ft
-használt- 14.000Ft
Traveller i800-új- 16.000 Ft
Navon N260- használt- 14.500Ft
Garmin nüvi 200 -használt- 16.000 Ft
TomTom One- használt- 14.000 Ft
Navon N270-használt- 13500 Ft
Mio c250-használt- 16.000 Ft

Kicsit hosszúra sikeredett, de bízom benne valaki csak átfutja :)

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#3800) Luissimo válasza campers (#3799) üzenetére


Luissimo
veterán

ha ehhez a listához ragaszkodsz, akkor a wayteq x850 .
(bár nemtudom hol tudsz még kifogni uj példányt)

de ha jobban körülnézel, találhatsz wayteq x920-at vagy főleg Wayteq x950-et.
Na azok a jobbak, wétek lenne kihagyni... :DD :D

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.