Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2351) compi.hu válasza Robyka (#2350) üzenetére


compi.hu
senior tag

"Eredeti Igo8-al próbálkozz. ( a warez úgy tudom tiltott a fórumon)
Bedugod a memkártyát és megkérdezni hogy akarod e telepíteni."

Új lehetsz "errefelé". PNA-ba te aztán dugdoshatod az eredeti iGO kártyádat.

(#2352) tiwu


tiwu
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, nővérem szeretne GPS-t venni 35-40 körül. Felhasználása főleg itthon, néha nyugat európa.
Köszönöm!

(#2353) #98593280


#98593280
törölt tag

Akit érdekel, haverom eladja a 800x640 pixel felbontású HP iPAQ 316 GPS-ét 40eFt-ért (Újonnan 83eFT most, keress rá Árgép-en!). Semmi baja, csak kell neki a pénz, van hozzá egy TMC vevő is (FB055AA) 10eFt. Akksi jó benne, de egyébként cserélhető is. Baromi gyors gép, kb. a Wayteq N800 kategória, csak a HP ezt már régebben piacra tette. Gyári IGO8 van hozzá, full EU térképpel. Pipec gép, aki videót is akar rajta nézni nagyon ajánlom, még konvertálni sem kell, visz szinte mindent, persze azért full hd-t nem:) Privi ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#2354) Cezar7


Cezar7
csendes tag

Sziasztok!

PDA -ból mit ajánlanátok?

Ami nagyjából 60-70e forintba kerül és fut rajta az igo8?

Köszönöm.

C7

(#2355) Cezar7


Cezar7
csendes tag

A két kinézett termék:
asus

HP

(#2356) runner 125 válasza Cezar7 (#2354) üzenetére


runner 125
nagyúr

Inkább vegyél egy Omnia-t, a PDA-k kora lejárt. :(

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2357) molvany


molvany
senior tag

Vettem egy Wayteq X920BT - t. Remélem holnap, vagy hétfön meg is érkezik hozzám. Jelenleg a belső memóriáján van fenn az igo. A kérdés az lenne, ( remélem ennyi még belefér a fórum szabályzatba ), hogy ezen a gépen megoldható - e, hogy kártyára tegyem az igot és onnan indítsam, ne a belsö memóriából. Kösz a válaszokat.

WhatsApp :+491737182060

(#2358) makimano


makimano
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy milyen GPS-t érdemes vásárolni autóba. Létezik olyan GPS, amelyiknek folyamatosan elérhetőek a térképfrissítései és valóban frissek és megbízható is és elég gyors és tán a Mio-nál is jobb?
Jelenleg Mio C720b készülékem van és most tájékoztattak, hogy vásárolhatok térképfrissítést 70 euróért, ez kb 20 ezer forint. Szerintem ez r...dt drága. Vagy én nem vagyok képben, hogy ezen a téren milyen árak vannak?
Volt a Mio-nak egy akciója nyáron, ahol ingyen hozzá lehetett jutni a legújabb frissítéshez. Éltem is a lehetőséggel, de természetesen azóta sem kaptam semmit sem, leveleimre nem is válaszoltak és a cég azóta megszünt.
Van a Mio-nál jobb készülék? Mert, ha van akkor ezt a tizedikről fogom kidobni.
Egy hangyányit fel vagyok háborodva! A t...m tele van a Mio-val.

Köszönöm előre is a segítségeteket.

(#2359) veber válasza Kbali (#2342) üzenetére


veber
tag

Hi

Ki lehet vajon a gyártója?

toki

(#2360) #98593280 válasza molvany (#2357) üzenetére


#98593280
törölt tag

molvany:
Szerintem nem fér bele:) De tök8 hova teszed, azt hallottam itt és ott is elindul:)

makimano: Ha dobod az emeletről, majd szól nekem, oda megyek, elkapom és lehet hogy még egy jó kis szoftvert térképekkel is tudok rá telepíteni:)
Viccet félretéve, teljesen jó készülék az a 720MIO, gyors, szép a kijelzője. Keress vkit, aki megoldja neked a frissítést, nem egy nagy ördöngösség.

[ Szerkesztve ]

(#2361) molvany válasza #98593280 (#2360) üzenetére


molvany
senior tag

ShellKretor
Mi mibe esetleg hova nem fér bele ?
Sajnálom, de ezt nem értem. Jelenleg az igo már a belső memóriájába fel van pakolva.

WhatsApp :+491737182060

(#2362) Snake28


Snake28
tag

Valakinek ezzel tapasztalat ? [link]

(#2363) makimano válasza #98593280 (#2360) üzenetére


makimano
tag

Szia ShellKretor!

Olvastam külömböző fórumokon, hogy sokan keresnek miora igo8 programot. Mi a külömbség az eredeti szoftver és az igo8 között? Könnyebben elérhető rá a legújabb térképfrissítés?

Köszi a választ.

(#2364) makimano


makimano
tag

Tudna valaki segíteni c720b térképfrissítésben?
Nekem 20071002-i állapotom van. Bár a mio oldalán lenne frissebb a supportban, de nem lehet letölteni.

Előre is köszönöm.

(#2365) Obolony


Obolony
senior tag

hello GPS szakik! :)

ajánljatok nekem egy jó Garmin cuccot, amiért nem kell lekapjam a gatyámat is ha meg akarom venni, de jó a jelerőssége, szép fényes, napon is jól látható a kijelzője, és 2 gb-os memóriája van, avagy elfogad ekkora sd kártát bővítésnek.

nekem nincs szükségem se hangvezérlésre, se msn-re, se blútyutra, se semmilyen csicsára. csak működjön jól, és mondja merre menjek, azt viszont gyorsan és megbízhatóan, és jól láthatóan.

Köszi

"Nincs veszélyesebb, mint amikor a tudatlansághoz még szorgalom is párosul!" *** Samsung I8910 Omnia HD Üzbegisztán Especial Version XXIL5 XEUIL3 Generic United Kingdom ***

(#2366) Lauda


Lauda
félisten

Na vegul az N800 lett, meg is jottek:

Igy elsore szvsz nagyon ott van a cucc, fogasa, kijelzo, anyagminoseg, sebesseg. :C Napokban megy ra az igo8, majd irok, h mizu. ;) :DD

(#2367) #98593280 válasza molvany (#2361) üzenetére


#98593280
törölt tag

A fórum szabályzatába nem fér bele: hivatalosan igo nem lehet csupasz PNA-n, mert csak PNA-val együtt forgalmazzák.

(#2368) #98593280 válasza makimano (#2363) üzenetére


#98593280
törölt tag

Annyi a különbség, mint egy megvásárolt windows és egy nem megvásárolt között.
2. kérdés: igen.

(#2369) veber


veber
tag

Hi

van valakinek tapasztalata a következő navival: ALCOR MEET XL?

toki

(#2370) Kbali válasza veber (#2369) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megmondom őszintén, hogy még csak nem is hallottam róla. Keress magyar tesztet, ha nem találsz, inkább felejtős, mert akkor tuti, hogy itthon még csak supportja sincs.

(#2371) darál0w


darál0w
Jómunkásember

halo-halo.

a kérdés adott :D

max 40kp van rá, de az se baj, ha olcsobb.

az is mind1, h szoftverrel vagy nélküle.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2372) Flow válasza darál0w (#2371) üzenetére


Flow
senior tag

Ugyan ez a kérdés nálam is :)

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2373) Kbali válasza Flow (#2372) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mindkettőtöknek: milyen funkciók kellenek, milyen szoftverrel használnád? Legalább ennyit segítsetek, hogy segíthessünk.

(#2374) eszko


eszko
csendes tag

Halihó!
Garmin 255W és Garmin 1350 vásárlása között ingadozok. Van valakinek valamelyikről bármilyen tapsztalata (netán összehasonlítás)? :F :F :F

(#2375) darál0w válasza Kbali (#2373) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

én teljesen laikus vagyok ezzel kapcsolatban.

fogalmam nincs. :D

a lényeg, h eltaláljak 1ik helyről a másikra(utcábol-utcába) Magyarországon belül.

a későbbiekben térképbővítés lehetőségét megoldom ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#2376) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Szeretnék venni mostanában gps-t de kissé homályban vagyok.
Ami nekem lényeges,hogy hardveresen és szoftveresen stabil legyen,tehát megbízható működésű.Nekem csak Magyarországi térkép ami fontos.
Mennyire érdemes megvenni 20-30 között a vaterán ilyen thunder és egyéb márkájú nagy kijelzős készülékeket (4.3 col elég lenne).Van aki Igo 8-al vagy Amigoval adja és igéri ,hogy frissiti késöbb akár online akár személyesen ha elviszem neki.
Az nem érdekel ha tört igo v bármi fut rajta ha azt stabilan teszi.
Vagy ezek a készülékek valamiért nem ajánlottak?

Vagy vegyek akciósan Tomtom xl-t vagy Garmint,esetleg Mio moov330?
Azt tudom,hogy a Garmin az egyik legjobb,de az 50e. Ennyit csak végső esetben adnék ki érte.

Összefoglalva,semmi másra nem kell csak navigálásra. Semmi extra nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#2377) runner 125 válasza Lauda (#2366) üzenetére


runner 125
nagyúr

Grat hozzájuk, jó választás - mint már akkor is írtam. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2378) Kbali válasza kiszu (#2376) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezek közül én a Garmint ajánlanám - esetleg még garanciális használtat is érdemes.

(#2379) Kbali válasza darál0w (#2375) üzenetére


Kbali
nagyúr

2378 neked is válasz

(#2380) kiszu


kiszu
senior tag

Köszi a választ.
Képbe jött még 2 lehetőség.
Holnapig még akcióban van a Media Marktban a Mio Moov 310+tmc antenna 2 év garival 27990ft ért illetve Mio moov 400 29900ft ért. Central eu térképpel,ami nekem bőven elég lenne,csak azt nem tudom,hogy a Miokhoz tartozó gyári térképek mennyire jók?
Régen jó volt arra emlékszem,de ha jól tudom a moov esetében visszalépés történt mert különváltak a Nan n go-tól?!
De ha ez változott és mostmár jók a térképeik akkor szívesen beruháznék rá.

(#2381) jerryopposit


jerryopposit
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek az Orion GPS-ekről?

Köszi!

(#2382) Schaf


Schaf
tag

A sok kérdés miatt, némi segítség:

Navigációt Karácsonyra?

...és még mielőtt valaki nekilátna itt a warez-lopott szoftver, stb témákra ugrani. A cikkben a normális kereskedői-vásárlói szemlélet alapján eleve nem foglalkozunk a lopással. Sem a cikkben, sem máshol. ;)

Mert ugyan valóban lehet szoftvert lopni, de akkor mért nem lop az illető egy készüléket is? ;)

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2383) kiszu válasza Schaf (#2382) üzenetére


kiszu
senior tag

Köszi a linket,de sajna nem működik,de a google segitségével rátaláltam arra amit mutatni akartál nekünk :)

De ez se segit teljesen.
Pl nagyon hajlanék egy Garmin 1350 felé ami most az edigitalnál 49900ft és ehhez Garmin nüvi teljes eu térkép és Naviguide Magyarország térkép jár,örökös térképfrissitési lehetőséggel.
De nem derül ki nekem,hogy az a naviguide térkép milyen? Eléggé részletes?
Mert nagyon dicsérik az igo-t de régről a garmit is dicsérték. És nekem a térkéd szinei és egyszerűsége nagyon tetszik a Garminnak.

[ Szerkesztve ]

(#2384) Kbali válasza kiszu (#2383) üzenetére


Kbali
nagyúr

A naviguide tudomásom szerint ugyanaz a magyar térképszett, mint az iGo alatti.
Egy Garminnal nem jársz rosszul.

(#2385) Kbali válasza kiszu (#2380) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem is Mio-m van, de nem javaslom :(

(#2386) Flow


Flow
senior tag

Kicsit utánanéztem a témának, és következőképpen fogalmaznám meg újra a kérdésemet :):

Kell:
- jól látható, letisztult térkép
-70% MO, 30% külföldi használat
-Jó térkép update lehetőség
-könnyű kezelhetőség
- esetleg "berhelhetőség"
-nagy, rossz szemű emberek számára is könnyen áttekinthető kijelző

Nem feltétlenül kell:
-multimédiás featureök
-wifi
-BT
-MP3, és társaik

Amiket én találtam (az ár szempontjából 50-nél nem feltétlenül szeretnék többet rákölteni, de ha úgy látom, megéri, akkor nem 10k-n fogok fukarkodni):

Garmin nüvi 1350T +EU 63000
Garmin nüvi 1390T +EU 60000
Garmin nüvi 255WT +EU 37000
Navon N470 + iGO 8 teljes Európa 53 000
Wayteq x820 (térkép nélkül) 30000
WayteQ N800 (térkép nélkül) 50000

Remélem így már rendesen definiált a kérdés :)

Köszi!

Üdv: Flow

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2387) Schaf válasza Flow (#2386) üzenetére


Schaf
tag

Nem értem, hogy sikerült a térkép nélküli készülékeket felsorolnod, ha követelményként támasztod a jó térképet és az upgrade lehetőségét. :DD :DD :DD

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2388) Kbali válasza Schaf (#2382) üzenetére


Kbali
nagyúr

Jó cikk volt barátom! :C

(#2389) Kbali válasza Flow (#2386) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozva Schaf-hoz: valamelyik Garmin legyen.
Az a 255WT teljes EU-val nem kicsit gyanúsan olcsó. Hacsak nem adnak hozzá normális magyar térképet - de még így is olcsónak tűnik, emlékeim szerint ez is 50-60 körül szokott lenni.

(#2390) Flow válasza Schaf (#2387) üzenetére


Flow
senior tag

Hát gondoltam a térképeket meg lehet venni utólag. Hiszen korlátozott a telepíthető programok száma, nem? Tehát nagyjából be van korlátozva, melyik készülékre melyik térkép/program passzol... De lehet tévedek, nagyon nyúbi vagyok a témában :B

update:
Jogos volt: Térképek : Navteq térképek : Ausztria, Belgium, Cseh Köztársaság, Dánia, Finnország, Franciaország, Monaco, Németország, Görögország*, Olaszország, San Marino, Vatikán, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Portugália, Írország, Spanyolország, Andorra, Svédország, Svájc, Liechtenstein, Egyesült Királyság, Bulgária*, Horvátország*, Észtország*, Magyaroszág*, Lettország*, Litvánia*, Lengyelország, Románia*, Szlovákia*, Szlovénia*

*nagyvárosok és főbb útvonalak

Akkor ez kilőve! Az 1390t-nél M.o. nem szerepel a csillagosok között, ez jót (jobbat) jelent ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2391) Flow válasza Flow (#2390) üzenetére


Flow
senior tag

Rendben, úgy nézem az 1390T lesz a befutó. Már csak azt nem tudom, miért kerül a pixmanianál 10k-val kevesebbe, mint bárhol máshol? Valami susmus lehet a térképekkel?

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2392) Kbali válasza Flow (#2391) üzenetére


Kbali
nagyúr

(#2393) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

NDrive Touch XXL SE-ről vélemény? Elsősorban budapesti navigálásra kéne, néha vidék, de külföldre nem terveztem vele menni. Ahogy láttam TopMap alapú a hazai térkép, ami a legjobb ránk nézve és egy év ingyenes frissítés is jár hozzá. Semmilyen multimédiás ökörség nem kell nekem.

(#2394) Flow válasza Kbali (#2392) üzenetére


Flow
senior tag

Én amúgy most svájcban tartózkodom, és itt még ennél is olcsóbb... Valószínű, hogy ha itt veszem meg, ugyan azzal a szoftver+map csomaggal kapom meg, mint otthon? Holnap tudok linkelni, ha esetleg számít... :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2395) rakal válasza Kbali (#2392) üzenetére


rakal
senior tag

Az lehet,hogy francia,én vásároltam tőlük,a tracking szerint Németországból jött a cucc.

(#2396) runner 125 válasza Flow (#2386) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha már az N800-at is palettára vetted, érdemes volna kipróbálni, jó gép nagyon.
..bár, mint írtad a multimédia nem feltétlen kell, de az egy nagyon ütős PNA. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2397) Schaf válasza Flow (#2394) üzenetére


Schaf
tag

Az NDrive egy portugál cég terméke. Kicsit másképp fogják fel a navigációt, mint az általunk ismert cuccok. A TopMap térképpel még úgy ahogy a szoftver, de TMC-re pl sehol ne számíts vele, ugyanis a portugálok szerint az felesleges pl.

...emellett TeleAtlas térképeket használ, amivel Nyugat-Európában semmi gond nincs.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2398) Kbali válasza Flow (#2394) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kint biztosan nem azzal a szoft. csomaggal kapod, mint itthon, mert a hazai képviselet adja hozzá a külön magyar topmap-es térképet - ezt kint biztosan nem.

(#2399) compi.hu válasza Schaf (#2397) üzenetére


compi.hu
senior tag

TMC-re pl sehol ne számíts vele, ugyanis a portugálok szerint az felesleges pl.

Lehet hogy a portugalok tudjak milyen minosegu a magyar TMC szolgaltatas? Esetleg oket is megfenyegette az "ingyenes" magyar TMC szolgaltatast az mi adoforintjainkbol es unios tamogatasokbol kialakito ceg, hogy ha nem fizetnek nekik eladott peldanyonkent tizensok eurot a magyar lokacios tabla hasznalataert, akkor problemaik lesznek?

[ Szerkesztve ]

(#2400) Flow válasza Schaf (#2397) üzenetére


Flow
senior tag

Ezt most lehet értenem kéne, miként kötődik a külföldi vásárlás témájához, de elég hiányos a tudásom... :( Szóval hogy is van ez? TMC nem kell.

Amúgy erről lenne szó: link Átszámítva kb 51 ezer Ft.

A pixmania sem magyar, akkor onnan sem érdemes? Tegyük tisztába a dolgokat, mert mindenféle infó elhangzik itt...

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.