Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3301) dany27 válasza tjb007 (#3300) üzenetére


dany27
őstag

De akkor nem értem mit takar a BT elnevezés a 920as mögött. Akkor a BT az csak annyival több hogy Bluetooth? És akkor akár azon keresztül mehet a TMC vevő és nem kell madzagolni??
Ha veszek egy 950est akkor arra tudok kötni madzagos TMC vevőt ezek szerint.....
Akkor szerintem 950 lesz...
Kössz a segítséget!

(#3302) sonar válasza attila9999 (#3297) üzenetére


sonar
addikt

Nincs rá licenszed. Ne is próbálkozzál. Vagy olvass utána jobban.
Többet nem mondhatok mert házirendbe ütköző lenne

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#3303) tjb007 válasza dany27 (#3301) üzenetére


tjb007
nagyúr

BT= Bluetooth, és igen, annyival tudd többet, hogy van benne bluetooth és FM transmitter.
Igen, arra is lehet használni a BT -t, hogy kiváltsd a madzagos TMC vevőt egy bluetoothos TMC vevővel.

(#3304) snowdog válasza tjb007 (#3303) üzenetére


snowdog
veterán

Egy kicsit pontosítom, mert bár általában a BT valóban Bluetooth-t jelent, a Wayteq esetében viszont: BT= Bluetooth & Transmitter

[ Szerkesztve ]

(#3305) a000 válasza dany27 (#3299) üzenetére


a000
őstag

Szerintem az X950-et vedd.

(#3306) dany27 válasza a000 (#3305) üzenetére


dany27
őstag

háth én is nagyon arra hajlok hogy 950et vegyek, csak azt sajnálom hogy BT-s verzió még nincs, igaz nem sokat megyek külföldre így a TMC nagyon nem érdekes de azért mégis ha egyszer amikor már jobban lehet majd itthol is használni akkor nem kéne madzagolni a TMC vevővel!(Bár nem tudom hogy azt ki kelle a rakni a szélvédőre mert speciel a Garminoknak a szirvagyujtós töltőjébe van beépítve. Így ha ezt sem kell kirakni akkor hozzákötegelem a töltőhöz és akkor már nem is zavaró)

Mikor jön ki a BTs verzió? Van valami infó róla?

Tudom hogy legálisan nem futhat rajta egyik iGO sem de azért szeretném megkérdezni hogy primo megy-e rajta rendesen, nem akadozik?

Eddig mindíg 8.3at használtam de most h lenne egy ilyen vas áttudnék térni primora. Csak kérdés megéri-e? (Amigoról azt hallotam hogy annyira nem sikerdett jóra, de viszont a primo az nagyon is.)

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#3307) a000 válasza dany27 (#3306) üzenetére


a000
őstag

Amire itthon lesz normális tmc addig kiadnak 500 új gépet. Majd szerintem valamikor 2564-ben lesz itthon :D
A bt-s nem tudom mikor, talán pár hónap múlva, de lesz 6-7colos is.

A primo ilyen hardveren biztos, hogy megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3308) dany27 válasza a000 (#3307) üzenetére


dany27
őstag

háth akkor marad a sima x950 mert ha télleg enyire gyerekcípőbe jár a TMC itthol akkor addigra tényleg elavul. azért a 6-7 col az már kicsit túlzás lesz, jóhogynem 102cm-es LCD TV-t rakok a kocsiba :C
Megis rendelem míg jó a netem, mert T-Home, háth nem valami hyper super felénk, de hát ez van(MONOPÓLIUM).
Kedden remélem hozza a futi....
PRIMO-hoz van olyan adatbázis ami úgy jelzi ki a töltő állomásokat hogy shell, mol, omw....?

Kössz a segítséget!

(#3309) RexpecT


RexpecT
addikt

Ismerősömnek kellene GPS, mert hosszabb ideig Angliában fog lakni és ott szeretne navigálni.

Egy ilyen GPS-re ugye lehet IGO-t telepíteni?Milyen GPS -t ajánlotok 20-22k körül?

(#3310) m.jeno válasza RexpecT (#3309) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az ilyen típusú készülékekre nem telepíthető iGO hivatalosan.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3311) dany27 válasza RexpecT (#3309) üzenetére


dany27
őstag

hali

én X950et rendeltem éppen ma ha érdekel PM-ben majd leírom a menetét hogy hogyan kell rábuherálni a cuccost....

(#3312) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Eljött az ideje a GPS vásárlásnak. Max 30k-t tudnék rááldozni, és 5''-os kijelzőt szeretnék.
Fontos lenne, hogy így, vagy úgy de fusson rajta tökéletesen az iGO 8.3 (szeretném majd használni hozzá a speedcam-es traffipax adatbázist is).
Kinéztem 3 GPS-t:
-Navon N660
-Wayteq x920
-Wayteq x950

Melyik lenne a legjobb vétel? x950 sokkal jobb vétel lenne, mint az x920? Érintőképernyője könnyedén reagál az ujjak érintésére is mind 3 GPS-en?
Esetleg egyéb GPS alternativa?

Köszönöm!

(#3313) geprombolo


geprombolo
senior tag

Júniusban vettem egy WayteQ X920-as gépet, egy külföldi út céljából. Az út letudva, gép feleslegessé vált. A készüléket igyekeztem megőrizni eredeti állapotában, még a védőfóliát sem vettem le a kijelzőről. Dobozában, 10 hó garival eladó, árban megegyezünk, ha valaki priviben jelentkezik. Majd a hardverapróra is felteszem, ott is meg lehet majd találni.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3314) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok!

Motorra, vagyis robogóra milyen gpst ajánlotok, láttam szétnéztem kicsit, hogy vannak tartók motorra, arra bármely autós gps rámegy? csak a vízhatlanságáról gondoskodjak, vagy mi még a különbség az autó-motor gps között.

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3315) Kbali válasza zsolt19900 (#3314) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Garminnak van speciális zümo sorozata motorra, ami jobban bírja az igénybevételt, ill. van speciális kormányra rögzítő szettje, viszont nem olcsó. Olcsóbb kategóriában a Becker jött most ki egy Crocodile verzióval, ami szintén strapabíróbb, de gyárilag nincs hozzá kormányra rögzítő szett.
Amit motoros készüléknél mindenképpen érdemes figyelembe venni az az üzemidő (nem biztos, hogy van 12V-os aljzatod a motoron), a kesztyűben való kezelés, megfelelő fényerő (árnyékolásod sincs).

(#3316) zebe


zebe
csendes tag

Mi a szösz a x850bt??? (csak bizonyos watchglobal-nál található - ez már önmagában gyanús...) Tud róla valaki valamit? (az általánosságokon túl...) Látta, fogta már valaki???

(#3317) emre válasza Kbali (#3315) üzenetére


emre
veterán

Z100 teszt ez alapján én nem venném meg, mivel annak ellenére hogy csepp, por és ütésállóként hirdetik 1-2 helyen egyik csatlakozója sincs védve még egy egyszerű kupakkal sem. Pedig én is motorra keresek GPS-t.
Egyébként a metró-ban 39k körül akciózzák ezt a típust

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#3318) zsolt19900 válasza Kbali (#3315) üzenetére


zsolt19900
őstag

nagyon szépen köszönöm neked

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#3319) hoby36


hoby36
senior tag

Erről van valakinek tapasztalata?

Carerra 500BT
Gyönyörű kidolgozás,minőségi anyagok,és mindehhez 5 collos kijelző társul!
Külső:-zongoralakk fekete,króm szegéllyel,üveg előlappal.A gps az iphone telefonokra hasonlít.
A LEGÚJABB "BELSŐVEL"!!!
* CENTRALITY 500Mhz processzor !!!
* Sirf ATLAS IV GPS!!!!!
* Beépített Bluetooth telefonkihangosító és FM transzmitter (zene, film vagy a navigáció hangja hallgatható a rádión)
* Mp3 hallgatása navigálás közben is
* 5” érintőképernyő LCD 480x272 felbontással
* Operációs rendszer: Windows CE core 6
* Mp3, Wma, Avi, Divx, 3gp, fotók, stb lejátszása
* Minőségi, nagyon gyors és pontos készülék
* 1 év magyarországi garancia (szervíz az ország 311 pontján)

5" COLLOS,ÚJ FORMAVILÁG!
Tartozékával: érintőceruza, autós töltő, autós bölcső, autós tartókar,leírás, usb-s pc töltő/szinkronizáló.
21900ft

A logikában semmi sem véletlen!

(#3320) Kbali válasza hoby36 (#3319) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kérdés, hogy mire akarod használni? Ha csak navigációra, akkor felesleges bele a sok csicsa, egyébként a vas maga nem drága.
Kérdés, hogy pl.: a navixtras.com-on ott van-e a supportált készülékek között.

(#3321) hoby36 válasza Kbali (#3320) üzenetére


hoby36
senior tag

Ott nem látom.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3322) Kbali válasza hoby36 (#3321) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor a legnépszerűbb naviszoftvert hivatalosan elfelejtheted, de tehetsz rá hivatalosan mást. Pl.: Sygic Drive

(#3323) hoby36 válasza Kbali (#3322) üzenetére


hoby36
senior tag

Az is jó lehet?Most nekem Igo 2006 van ,Mio c250-en.Mást még nem használtam.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3324) gedikart


gedikart
aktív tag

üdv. 40e körül melyik pna-t javasoljátok:
-nem szükséges semmi extra (fm transmitter, tmc). elég a bluetooth
-ne tükröződjőn a kijelző, akár polarizált napszemüveg lecsével is tudjam használni
-legális igo(itt a verziók közötti különbségeket nem nagyon ismerem: my way, igo, primo, amigo)

(#3325) runner 125 válasza hoby36 (#3319) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez nekem Wayteq X920BT-nek tűnik, azért nem írok koppintást, mert a fene sem tudja, h a tyúk, vagy a tojás volt előbb.
Az tuti, h annál olcsóbb pár ezressel, viszont a specifikációk alapján egy az egyben ugyanaz. Ha ráadásul a gari is ugyanúgy 1 év, és valóban érvényesíthető probléma esetén, jó választás lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3326) runner 125 válasza gedikart (#3324) üzenetére


runner 125
nagyúr

Igazság szerint nagyon könnyű csak hang alapján is követni az utasításokat, nagyon leszűkítve, minden más hardveres opció az egyéb extrákat szolgálja. (ebook, film, zene, képnézegetés, stb..)
Igazság szerint tudom javasolni, h nézz be egy nagy áruházba, fogdosd meg a Win CE alapú modelleket, és neten vedd meg olcsóbban. Ha 8-as feletti IGO-t szeretnél futtatni rajta, szvsz mindenképpen 128mb RAM-mal szereltet keress, a többi már tényleg ízlése dolga. Garancia legyen rá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3327) vmicza


vmicza
csendes tag

Sziasztok!
Ti biztos jobban fogjátok tudni: létezik olyan hogy GPS készülék integrált radardetektorral? :) Ha esetleg valaki tudna ajánlani valami ilyesmit, megköszönném! :R

(#3328) runner 125 válasza vmicza (#3327) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én nem tudok ilyesmiről. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3329) hoby36 válasza runner 125 (#3325) üzenetére


hoby36
senior tag

Oldalukon ez van:

Meghibásodás esetén kérem először a viszonteladóval vegye fel a kapcsolatot, mivel a hibák 99%-a nem igényel szerviz-leadást, mert már telefonon, vagy személyes találkozás alkalmával orvosolható a probléma. (Általában kevesebb hozzáértés miatt csak elnyomkodja a készüléket a végfelhasználó).

Szervízhálózatunk pozitív írányba változott!

Jelenleg az ország 311 pontján áll rendelkezésre szervíz.
A készülékhez mellékelt jótállási jegyen feltüntetett telefonon hétfőtől péntekig, 09-17 óráig diszpécserünk várja hívását, és segít a probléma megoldásában.
Amennyiben a probléma telefonon keresztül nem orvosolható, úgy megadja az Önhöz legközelebb eső szervízpont címét, ahol leadhathatja meghibásodott készülékét.

A javítás folyamatáról interneten keresztül online tájékozódhat, a szervízben kapott egyedi szervízkód alapján.

A logikában semmi sem véletlen!

(#3330) runner 125 válasza hoby36 (#3329) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, most írj nekik egy levelet, h a szervííííííííííííz, nem hosszú "í" bazeg, hanem rövid.
..s ha kijavították, majd szóba állsz velük. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3331) hoby36 válasza runner 125 (#3330) üzenetére


hoby36
senior tag

bundiz@freemail.hu Ez a címük.Írj te is,hátha ... ;]

A logikában semmi sem véletlen!

(#3332) runner 125 válasza hoby36 (#3331) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pff, ezek után szvsz nem is kellene venni tőlük. A már a szervíííz is nyomot hagyott bennem, de egy freemail-es e-mail cím mindent elárul. :C

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3333) hoby36 válasza runner 125 (#3332) üzenetére


hoby36
senior tag

Lehet,hogy ismét az ipon-ban veszek.Vagy ezt:[link]

A logikában semmi sem véletlen!

(#3334) Kbali válasza hoby36 (#3323) üzenetére


Kbali
nagyúr

A térképlefedettsége nem összehasonlítható, ill. ez is fizetős

(#3335) Kbali válasza gedikart (#3324) üzenetére


Kbali
nagyúr

Térképből milyen szett kellene? HU, K-EU, Ny-EU, EU?

(#3336) Jabby válasza hoby36 (#3319) üzenetére


Jabby
őstag

Én is ezt néztem ki, Vateran ezt az infót találtam:
"Kompatibilis a legtöbb ismert navigációs szoftverrel, pl iGO Primo, iGO6, iGO8, iGO Amigo, TomTom, Sygic drive, Truck Navigator, stb".

Viszont RAM méretéről sehol nem olvastam adatot.

(#3337) tothm


tothm
őstag

Sziasztok!
Van olyan gps ami jelző ha mérnek trafipaxal?
Kösz!

(#3338) runner 125 válasza tothm (#3337) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem te kérdezted ezt egy másik topikban is?

..egyébként tudomásom szerint ilyen "kombó" nincs még, külön tudsz vásárolni trafi detektort.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3339) runner 125 válasza Jabby (#3336) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mivel Win CE fut rajta...

A RAM-nak kérdezzetek utána, lehet, h azért olcsóbb pár ezer ft-tal, mint a Wayteq?! 64mb RAM-mal egyenesen kerülendő. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3340) tothm válasza runner 125 (#3338) üzenetére


tothm
őstag

Nem, nem...

(#3341) Jabby válasza runner 125 (#3339) üzenetére


Jabby
őstag

Akkor milyet ajánlanál helyette? 4,3 vagy 5"-os legyen, nagyon kicsi kávával, s jó lenne ha üveglap szerűségű lenne a kijelző, 2GB ROM, al.

Egyébként mi a gond a 64MB RAM-al? Sok PDA-t láttam 64-el, minden sz*rsággal feltelepítve, s még akkor is eldöcögtek.

[ Szerkesztve ]

(#3342) runner 125 válasza Jabby (#3341) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az, h a 8-as 3D-s ájgó már zabálja a memót, mellesleg ha egy hosszú utat terveztetsz vele, akkor szintúgy használja a memóriát, így ha kevés neki, egyszerűen memóriahiányra hivatkozva elszáll, s kezdeted újból. (nem biztos, h sikerrel..)

A Wayteq X920BT jó alternatíva lehet, pont a héten fogok egyet édesanyámnak is beszerezni. Van benne bluetooth, és FM transmitter is, így pl a navi hangot / a készüléken lévő zenéket király minőségben tudod hallgatni az autó rádióján (autóhangszóróidon).

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3343) Jabby válasza runner 125 (#3342) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi!
Keresgéltem és én is a Wayteq X920BT-ra gondoltam, főleg, hogy 30ezer alatt hozzá lehet jutni.
Remélem lehet buherálni is, idáig EZT a fórumot találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3344) runner 125 válasza Jabby (#3343) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet.

De miért kell elmenni PH!-ról? Itt is van topikja, keress rá. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3345) Tibcee


Tibcee
tag

Sziasztok, a Hardveraprón árul valaki új IconX G300 típusú navikat, legális Igo8-al, ősrégi térképpel. Az lenne a kérdésem, hogy a forgalmazó megszűnését követően lehet-e még ezeken ingyen frissíteni a Közép-Európa térképet a Naviextrason vagy már nem támogatott ez a navigáció? :R

(#3346) Kbali válasza Tibcee (#3345) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szia! Itt szerepel, mint támogatott készülék, dehogy ingyen frissítés?

(#3347) atti1848


atti1848
senior tag

SZiasztok.Most lesz a fateromnak a születésnapja és szeretnék neki venni egy gps-t.Az lenne a kérdésem,hogy a NAVON N650 navigációról mit tudtok vagy ha ha tudtok valami jobbat irjatok már légyszives.Az ár amit rászánnék kb.50 000 Ft.
Köszönöm a válaszokat. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#3348) laci010777


laci010777
csendes tag

Erről mi a vélemény?
7"-os..., az 5" nem túl kicsi???? :F

(#3349) m.jeno válasza laci010777 (#3348) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az 5"-os nem kicsi!
A 12"-os laptop még nagobb, csak úgy meg kívánom jegyzeni, és arra is legalább úgy fel lehet tenni a navi programot, mint eme szerkezetre.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3350) m.jeno válasza m.jeno (#3349) üzenetére


m.jeno
senior tag

Túlléptem a szerkesztési időt ! :R
Azért egy teljesen noname készüléket ilyen bátran hirdetni nem semmi - természetesen legfrisseb bigo 8.3 vagy 8.4 amit szeretnél - sőt két évig még frissíti is!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.