Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3401) Tom1939


Tom1939
őstag

Sziasztok!

Szüleimnek keresek gps-t. Minnél egyszerűbb szoftver kellene hozzá de jó térképpel, úgyhogy igo amigora gondoltam. Nekem is az van asszonyka miatt. Ismerem a hátrányait (engem bosszantani is szokott), de 60 felett vannak előnyei a sima igo-hoz képest.

Teljes európa térképes megbízható cucc kellene, de gyakorlatilag semmi extra nem kell bele (bár ez manapság nem nagyon kerülhető meg).

Melyik kütyük a legjobb ár érték arányúak? Köszönöm előre is a segítséget.

(#3402) wasabi1 válasza dzsozefo (#3400) üzenetére


wasabi1
csendes tag

Szia!
Az X620-al kapcsolatban csak annyi, hogy nekem volt egy, megbízható, nagyon halk és elég kicsi a kijelzője. 16.600 ft + 2 gb mem.kártya, az már 19 ezer és még mindig kell rá raknod valamilyen szoftvert.
A Garmin ezzel szemben megbízható, hangos, jól látható és nem kell rá térképet beszerezni.
Én eladtam a Wayteqemet és nem bántam meg, múlt héten vettem egy Alcor Meet XL 4,3' PNA-t és szerintem a világ legjobb készüléke. 19 ezer volt.
Túl kéne már azon tenni hogy a Wayteq-nél nincs jobb, mert itt rengetegen csak a Wayteq-et Istenítik.
Szerintem jobban jársz a Garminnal.

(#3403) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Followme-IP500-ról hallott mér valaki? Vélemény? Van esetleg valakinek?

Üdv,
Pomk

(#3404) keszo válasza wasabi1 (#3398) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Ha minden igaz TOMTOM-nak és a Becker-nek is vannak ilyen PNA-i.
pl.: TOMTOM GO 950; TOMTOM XL; Becker Z217; Becker Z107,Z108; FallowMe C433
Alcor Meet XL

[ Szerkesztve ]

Attila

(#3405) betonfelhő


betonfelhő
tag

Wayteq x820bt-vel kinek van tapasztalata?

(#3406) snowdog válasza Jabby (#3396) üzenetére


snowdog
veterán

Gyorsboltban most rendeltem 26 és fél pénzért egy Wayteq X920BT PNA-t.
Tudna majd valaki segíteni privátban a progik telepítésében (Russa, e-book ami ismeri a html-t, rtf-et, esetleg prc-t, stb)?
Ez az első PNA-m, idáig PDA-im voltak, s halovány lövésem sincs itt hogyan működik a telepítés.

Sehogy. PNA-ra nem lehet telepíteni, legalábbis azon a módon, ahogy azt a PDA-nal megszoktad. Ezért PNA, és nem PDA. :)

A PNA-nal a telepítés gyakorlatilag felmásolást jelent, persze ha már hozzáférsz a WinCE felülethez, mert a nélkül néhány ritka kivételtől eltekintve semmi értelme, hiszen a felmásolt programot nem lehet elérni.

Tehát első a WinCe elérése. Ehhez itt rengeteg tippet találsz: http://gpsforum.hu/drupal6/
És mégtöbbet, ha regisztrálsz! :K

betonfelhő
Rengeteg tapasztalat van. Ugyan az, mint a 920BT, csak kisebb. :)

Mindkettőnek van saját topikja, azokban mindent megtalálsz: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#3407) runner 125 válasza betonfelhő (#3405) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ajánlott darab az is. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3408) bringas53


bringas53
csendes tag

Szervusztok.A kérdésem a következő: bringámon agydinamó van, ami 6 voltot ad ki. olyanom van még: http://bike2usb.uw.hu/ menetközben, bringatúrán most erről megy a telóm/N93/+Navman B10 GPS jelvevőm. A telón Garmin Mobile XT van fent. Milyen GPS-t tudnék venni aminek elég a 6 volt és menetközben usb-én keresztül tölthetem? Olcsóbb árkategóriában, bocsi ha hülyeséget kérdezek. Üdv, bringas.

(#3409) snowdog válasza bringas53 (#3408) üzenetére


snowdog
veterán

Mit értesz GPS alatt? GPS vevőt, vagy PNA/PDA-t?

A PNA/PDA-k általában 5V-ról tölthetők, tehát ha sorosan beteszel egy (esetleg két) szilícium diódát, akkor szerintem máris megy a töltés.

(#3410) dlaj


dlaj
őstag

4,3, vagy 5"-os pna-t szeretnék venni, mégpedig olyat, amelyik a motor leállítása után készenléti üzemmódba kapcsol. Magyarul nem kell külön bajlódni a kikapcsolásával. Sajnos ez a funkció egyetlenegy pna leírásában sem szerepel, de egy tesztben olvastam, hogy a Navon 650-es ilyen.Nekem viszont olyan kellene amit meg lehet szoftver nélkül is venni. Köszönettel...

(#3411) m.jeno válasza dlaj (#3410) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem készülék kérdése a készenléti állapotba való kilépés, a szofrvernek kell tudnai.

Nekem viszont olyan kellene amit meg lehet szoftver nélkül is venni.

Szoftver nélkül autómatikusan nem fog menni, egyébként mire akarod használni szoftver nélkül? ;]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3412) bringas53 válasza snowdog (#3409) üzenetére


bringas53
csendes tag

Szia. A neve mindegy, lényeg hogy mutassa az utat. Az ára pedig kevés legyen, és legyen elég neki az 6 volt amit az agydinamó lead. Van külső GPS jelvevőm, Navman B10-es.

(#3413) dlaj válasza m.jeno (#3411) üzenetére


dlaj
őstag

Természetesen szoftverrel akarom, mégpedig Primoval. Csak arra gondoltam, hogy maga a készülék van így programozva. Na most a tesz az írta a Navon 650-re (ami Amigos): "A Navon az autó leállításakor - a tápellátás megszűnésekor - automatikusan készenléti üzemmódra vált, így mire kivesszük a tartóból, nem kell kapcsolgatni."
Szóval nekem a Primo a fontos és, hogy működjön így a dolog.
Tudsz segíteni?

(A Navontól az a szűkszavú választ kaptam <egy hölgytől>, hogy: "Nem minden esetben,és nem minden készülék működik így.")

(#3414) m.jeno válasza dlaj (#3413) üzenetére


m.jeno
senior tag

A Primo esetében külön be lehet állítani, hogy mi történjen az akció végeztével.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3415) iknight


iknight
senior tag

Üdv urak, autós navigációra lenne szükségem.
35e pénztem lenne rá, nézelődtem de nemtudom mi a jó manapság,
Ezt néztem esetleg: [link]

Ennyi pénzért mi a legjobb ami most kapható, lényeg a nagy kijelző és a jó minőség. Térkép nélkül vagy térképpel is ennyiért.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#3416) dlaj


dlaj
őstag

Köszi, akkor jó lesz a Primo...

(#3417) m.jeno válasza iknight (#3415) üzenetére


m.jeno
senior tag

A navigáción kívűl más funkciót szánsz neki? (pl.: filmnézés, zenehallgatás, transzmitter funkcuió, telefonkihaggosító, vagy mit tudom én.)

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3418) runner 125 válasza m.jeno (#3417) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha igen, pl X920bt / X950BT.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3419) iknight válasza m.jeno (#3417) üzenetére


iknight
senior tag

Igazából a navigáció a lényeg, ha többet is tud az nem baj.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#3420) m.jeno válasza iknight (#3419) üzenetére


m.jeno
senior tag

Runner 125 ajánlatát én megnézném! (ismerem, ajánlom én is :K )

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3421) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Melyik navit érdemes megvenni navi program nélkül? Én külön akarom megvenni az Igo8-at. Ha a navi besz@rik, semmi gond, kuka és az újra rátelepíteném az IGO8-at újból. Ezért nem kell navi és szoftver együtt.

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3422) m.jeno válasza Joe bácsi (#3421) üzenetére


m.jeno
senior tag

Áltlában a program nélküli navikhoz külön nem vehető meg a program, nézz körül a Navietras oldalán, ott le van írva, hogy mely készülékek támogatottak.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3423) Joe bácsi válasza m.jeno (#3422) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Akkor olyat érdemes csak venni amihez jár az Igo8?
Ha igen, akkor melyik márka az ami jó, melyik "összecsomagolást" vegyem? :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3424) snowdog válasza Joe bácsi (#3421) üzenetére


snowdog
veterán

Ha ilyen összeállítást szeretnél, akkor ne PNA-t, hanem PDA-t vegyél. Azzal teljesül amit leírtál.

Viszont ha PNA-t veszel arra meg nem telepíthető az iGO SD-s változat. Marad a PNA előtelepített iGO-val. Pl. itt is körülnézhetsz [link]

(#3425) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy mindegyik navi szoftver tudja a felhasználó által hozzáadott POI-kat?

[ Szerkesztve ]

(#3426) Joe bácsi válasza snowdog (#3424) üzenetére


Joe bácsi
őstag

És az elő telepített Igo mennyire jó? Jobb mint az SD-s Igo?
Nekem nem kell igazából, h. telefonálni tudjak és semmi extra, azért lenne jó a pna. De akkor melyik pda-t ajánlod nem 100 ezer huf-ért? :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3427) snowdog válasza mclaren777 (#3425) üzenetére


snowdog
veterán

Az iGO8, és a Primo tudja. Egy kis ízelítő:

További részletek (regisztrálás után) [link]

Joe bácsi

Az előtelepített iGO ugyan olyan jó, mint az SD-s változat. A különbség csak annyi, hogy az SD-s változatot a felhasználó telepítheti, míg az előtelepítettet meg csak a gyártó. Bár ha is szempont, hogy az iGO jogszerűen átvihető legyen az egyik gépről egy másikra, akkor már csak a PDA jöhet számításba. Ezt ugyanis a PNA esetében jogszerűen nem lehet megtenni. A PNA-nál a szoftver (iGO) a hardverhez tartozik (árukapcsolás), viszont így meg olcsóbb.

A PDA nem jelenti automatikusan, hogy telefonálni is lehet vele, sőt egyáltalán nem azt jelenti. A telefonos PDA-kat nevezik "okostelefon"-oknak. Az csak egy plusz szolgáltatás.

A PDA és a PNA között a valódi különbség az operációs rendszerben van. A PDA-n egy teljes értékű oprendszer van (minden jogosultsággal), míg a PNA-ban egy lebutított változat, többek között nem lehet rá programokat telepíteni, a legtöbb esetben alapból még az oprendszerhez sem lehet hozzáférni. A PNA-k ugyanis célgépek.

Arra figyelj, hogy olyan PDA-t vegyél, amiben GPS vevő is van. Itt is találsz pár típust. [link]
Konkrétan nem tudok semmit ajánlani, mert nekem egy régi Mio típus van, ami ugyan nagyon bevált, de mintha kiment volna a divatból. Mostanában navigációra PNA-t használok. Márcsak a nagyobb képernyőméret miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#3428) runner 125 válasza Joe bácsi (#3421) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rosszul gondolod, mivel amely PNA-hoz jár navi szoftver, az MicroSD/SD kártyán van, magyarán azt át tudod helyezni másik készülékbe is.

mod. Akkor rosszul tudom? Eddig akárhány PNA-t néztem ami ájgós volt, memkarin adták hozzá, nem előtelepítve. :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#3429) snowdog válasza runner 125 (#3428) üzenetére


snowdog
veterán

Nem, nem. Az igaz hogy a kártyát más PNA-ba is be tudod dugni, de a programot nem tudod telepíteni! Maga a program az a PNA-ra van (elő)telepítve, a jogosultsággal együtt. Amit SD-n adnak azon tulajdonképpen a térkép a lényeg. A program is rajta van/lehet, de az a PNA-ra nem telepíthető.

Esetleg arra van lehetőség, ha a PNA-n telepítve van egy adott térképkészlet, akkor az SD-ről azt a térképkészletet lehet bővíteni. PNA esetében csak erre jó az SD kártya (legálisan, hiszen most végig erről beszélek).

Gondold végig, beledugsz egy öntelepülős SD kártyát, de a PNA oprendszere (WinCE) semilyen telepítést nem engedélyez. Akkor az iGO hogyan fog feltelepülni?

[ Szerkesztve ]

(#3430) snowdog válasza snowdog (#3429) üzenetére


snowdog
veterán

Meg aztán ha ez így lenne, akkor nem lett volna az a rengeteg siránkozás, hogy PNA-ra miért nem lehet SD-ről iGO-t telepíteni. :D

(#3431) faros1


faros1
csendes tag

Boldog tulajdonosa voltam Wayteq x 850-es készülékemnek.Bár első benyomásként elég gyengének tűnt a "kasznija" 1 hónap múlva ez beigazolódott.Kicsúszott a kezemből,esett vagy 60 cm-t a padlóra és már ketté is repedt az érintőpanelje.Számomra ez totálkár mert a szervizbe juttatás és javítás költsége megközelíti új árát.Előző készülékem Xroad 4150-es ettől nagyobb eséseket is gond nélkül bírt.Tehát gondos jó munkát végeztek a tervezői(könnyen elérhető a gazdasági totálkár)! A kijelzője napsütésben valóban nagyon gyenge,teljes fényerőre állítva is! Most gondolkodom mit vegyek majd helyette? Javaslat?

isten óvjon a gagyi kinai szaroktól

(#3432) snowdog válasza faros1 (#3431) üzenetére


snowdog
veterán

A bekövetkezett esemény után neked valami hasonlót ajánlanék: Cseppálló, porvédett, ütésálló PDA-megoldások! [link]

(#3433) Joe bácsi válasza snowdog (#3427) üzenetére


Joe bácsi
őstag

És PNA-ban melyik márkát ajánlod? Vagy konkrét típust? :R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3434) snowdog válasza Joe bácsi (#3433) üzenetére


snowdog
veterán

Sajnos konkrét típust nem tudok ajánlani. :N

Pár évvel ezelőtt, amíg a Mio nem különbözött össze az NNG-vel, a Mio-t ajánlottam volna. Most már nem iGO alapú navi program van a Mio-kon, ezért nem tudom teljes szívvel ajánlani. Pedig jó, megbízható gépek, nem túl drágán. Amiket meg gyakorlatból ismerek, azokon meg nincs előtelepített iGO.

Válassz kedvedre (akár ár alapján), mert meggyőződésem szerint szinte az összes PNA távolkeleten készül, sőt szinte egy üzemben, ezért a megbízhatóságuk is közel azonos.

Pl itt van ez (bár még sohasem láttam, csak ár alapján választottam!):
Becker Traffic Assist Z108 + iGO alapú Európa térkép (41 ország) (gyártó: Becker)
Cikkszám: 45603 SPEED garancia 2 év
Bruttó ár: 39.890 Ft - Készleten van

Készülék: Becker - Traffic Assist Z108
Cikkszám: 45603
Processzor: - 400MHZ
Operációs rendszer: Windows CE
Memória: 2048 MB ROM / 64 MB RAM
LCD: 4,3"
Magyarítás: A készülék alapszoftvere magyar nyelvű (Zenelejátszó, Képnézegető stb.).
Térkép: iGO alapú Európa

[link]

[ Szerkesztve ]

(#3435) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Erről vmi vélemény, tapasztalat? [link]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3436) snowdog válasza Joe bácsi (#3435) üzenetére


snowdog
veterán

A paraméterei alapján jónak tűnik [link]

Semmiképpen nem beszélnélek le egy legális iGO vásárlásáról, de ez is egy PNA, tehát a programot nem viheted át másik gépre. Egy évig jár hozzá magyar térkép frissítés. Azt követően már fizetned kell érte. A többi térkép frissítésért pedig már azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#3437) Joe bácsi válasza snowdog (#3436) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Mennyi lehet a térkép frissítés?
Átgondoltam és elég lesz nekem egy pna is.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3438) jattila40


jattila40
tag

Most vettem egy Tilborg 21.50 gps-t, amivel nagyon meg vagyok elégedve.Mivel technikailag egyáltalán nem értek hozzá, ezért kinézet, és anyagminőség alapján választottam. Előre telepített IGo 8-cal, teljes Európa térképpel adták. Pár napja tesztelgetem, röviden a következőket mondhatom:
-bekapcsolás után rendkívül gyorsan találja meg a műholdakat, és a lakásban is magas pontossággal működik (nem mintha ennek lenne jelentősége). Egy CNS Stylus készülékkel összehasonlítva, az egyáltalán nem talált műholdat a lakásban, és bekapcsolás után sokkal később talált műholdakat. A CNS valamiért egyáltalán nem mér magasságot (ez miért lehet?).
-rendkívül pontos, szerintem 5 méteren belül van a pontossága. Csináltam vele egy nyomkövetős sétát, oda-vissza szinte egymáson volt a két nyomvonal. Pontosan jelezte, mikor átmentem az út túloldalára (kb. 5 méter).
-A CNS-sel összehasonlítva, sokkal jobban bírja az akksija. Valószínűleg a Mediatek chipsetnek köszönhető az alacsonyabb fogyasztás. A CNS Sirf Atlas IV chipsetet használ. Bár utóbbit tartják nagyobb márkának, szerintem a Mediatek semmivel sem rosszabb, sőt...

Nem egy ismert márka ez a Tilborg, de ahhoz képest igencsak korrekt készülék. Szóval vegyétek nyugodtan, nem fogtok csalódni benne.

(#3439) m.jeno válasza Joe bácsi (#3437) üzenetére


m.jeno
senior tag

A navon is PNA!
A NAviextrason tudod megnézni, hogy a frissítés mibe kerül.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3440) m.jeno válasza jattila40 (#3438) üzenetére


m.jeno
senior tag

A CNS-en milyen domborzati térképed van?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3441) Joe bácsi válasza m.jeno (#3439) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Azt tom, h. a Navon is pna! Azt írtam, h. elég nekem a pna!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3442) jattila40 válasza m.jeno (#3440) üzenetére


jattila40
tag

A CNS-en is IGo 8 van, ugyanaz mint a Tilborgon. A CNS nem az enyém, de szerintem egyiken sincs domborzti térkép.

(#3443) snowdog válasza Joe bácsi (#3437) üzenetére


snowdog
veterán

Európa térkép, a TopMap részletes Kelet-Európa térképével

Az egyszeri térképfrissítéshez a vásárlástól számított további 1 évig biztosítunk (legfeljebb 4 darab negyedéves) térképfrissítést, melyet Ön ugyanazon navigációs készülékre telepíthet.
99,95 EUR

A térkép legfrissebb verziójának megvásárlásával frissítheti akár meglevő térképét, akár plusz térképként is feltelepítheti navigátorára.
79,95 EUR

(#3444) Joe bácsi válasza snowdog (#3443) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Csak 1 évig biztosít frissítést???!!! :Y
28.000 Huf/év!!!! :Y
Akkor nem kell Navon pna!!!
Keresek vmi mást.

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#3445) snowdog válasza Joe bácsi (#3444) üzenetére


snowdog
veterán

Gondolom elolvastad amit belinkeltél:

"Térképfrissítés:
Legfrissebb térkép garancia:
Az első GPS pozíció vételtől számított 30 napon belül díjmentesen frissíthető a navigációs készüléken található összes térképállomány, így midig a legfrissebb térképekkel érhető el a termék.

Teljes körű terméktámogatás: www.naviextras.com
• későbbiekben térképbővítés
• térképfrissítés
1 év ingyenes frissítés a Magyarország térképre!"

Tehát magyarra fordítva. Mivel nem lehet tudni a raktárkészleten milyen térképpel tartották a gépeket, ezért az első GPS pozíció vételtől számított 30 napon belül egyszer ingyen frissíthetsz az akkori legújabb térképekre. Ezt követően 1 évig ingyen csak a magyar térképet frissítheted, a többiért fizetni kell.

Hiába keresel mást, szerintem mindegyik ugyan ezt fogja ajánlani. Ennyi a térkép ára.

[ Szerkesztve ]

(#3446) Kbali válasza snowdog (#3445) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gaminnál, ill. TomTom-nál van lifetime guarantee térkép, kb. 2x indulóáron - nem olcsó, de aki valóban kihasználja évekig a készülékét, annak ez jó lehet.
Ingyen sehol nincs térképfrissítés, kivéve a Garmin külön a gépekhez adott NaviGuide szoftverre (de a külföldi térképek frissítéséért ott is azonnal fizetni kell).

(#3447) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Szeretnék én is egy GPS-t venni. Ahogy olvasgattam a fórumot, nekem egy PNA-ra van szükségem :).

Specifikációk: Autós töltő/tartó legyen alap tartozék, 4,3-as vagy nagyobb kijelző, navigációs szoftver legyen rajta alapból (IGO8 a preferált :) ). Ne csak magyar térképek nem számít ha régiek is, és 30k-ba férjen bele :), ja és legyen benne alapból vevő egység ne kelljen még plusz tartozékokat venni hozzá.

Köszi a segítséget előre is

(#3448) snowdog válasza Bandi18 (#3447) üzenetére


snowdog
veterán

30K alatt nem igen kapsz EU iGO-val PNA-t, legfeljebb csak magyarral.

Amit meg 30K alatt találtam, azt a paraméterei alapján nem ajánlanám.

Készülék: Telesystem - TS8410 SLIM
Processzor: Centrality Atlas III - 372MHz
Operációs rendszer: Windows CE 5.0
Memória: 64 MB ROM / 64 MB RAM
LCD: 3,5"
Magyarítás: Van
Térkép: iGO 8 alapú Teljes-Európa (43 ország)
Méretek: 100 x 78 x 17.5 mm

[ Szerkesztve ]

(#3449) Bandi18 válasza snowdog (#3448) üzenetére


Bandi18
tag

Rosszat nem akarok venni, nem szoktam az árat nézni, csak jó lett volna ha belefér. És 30-40 között van már valami jobb? Ha csak magyar térképes az sem baj :)

(#3450) snowdog válasza Bandi18 (#3449) üzenetére


snowdog
veterán

Nemrégen volt ugyan erről szó, itt írtam róla: #3434

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.