Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2202) _Hunter_ válasza SixStitch (#2198) üzenetére


_Hunter_
őstag

Igen, pont ez a bajom, hogy elég nagy a kínálat és ebből kellene - ha lehet - a legjobbat kiválasztani.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2203) _Hunter_ válasza runner 125 (#2200) üzenetére


_Hunter_
őstag

Igen, ezt is néztem, csak azt nem tudom, hogy külön csatlakoztatható TMC mennyire használható. Bár Mo.-n nem nagyon lehet használni a TMC-t, így lehet ez lenne az ideális, hisz ha kell, akkor csatlakoztatom hozzá, ha meg nem akkor nem.

Amiket eddig néztem:
Wayteq N800
Asus R700T
Navon 650/560

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2204) runner 125 válasza SixStitch (#2201) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tisztába vagyok vele, úgy értettem, h nincs beépítve. ;) Külön kell vásárolni hozzá.

Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2205) runner 125 válasza runner 125 (#2204) üzenetére


runner 125
nagyúr

..egyébként itt van egy jó kis cikk róla.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2206) insyde01


insyde01
csendes tag

1 gyors kérdés :

1 MIo P560
2 Asus A696 ( 2gb sd + IGO )

mid2 30k. ti melyiket választanátok ?

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#2207) runner 125 válasza insyde01 (#2206) üzenetére


runner 125
nagyúr

A P560 szvsz szebb, újabb típus.

Van benne 2gb háttértár, én azt.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2208) need


need
addikt

akinek Garmin készüléke van itt az új térkép!
[link]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2210) _Hunter_ válasza SixStitch (#2209) üzenetére


_Hunter_
őstag

Igen, átolvastam a teszteket. A Wayteq ami a felsoroltak közül szóbajöhet, illetve amit te írtál IconX A410 is szimpatikus.
Szerintetetek a fenti két készüléken kívűl még van olyan amit érdemes lenne megfontolni?

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2211) Kbali válasza _Hunter_ (#2210) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha ilyen készülékeket nézel, nálam bejönne egy TMC-s Garmin is - van itthoni térképe (elsőként volt), jó a hazai térkép ellátottsága, neves gyártó, nem olyan csilli-villi kezelőfelülettel, mint az iGo, de nem kell kompromisszumot kötni a használatához - csak annyit, hogy legális és lesz rajta a szoftver és a hazai térkép ingyen frissíthető.

(#2212) _Hunter_ válasza Kbali (#2211) üzenetére


_Hunter_
őstag

Végülis egy Wayteq N800 mellett döntöttem. Navigálásra talán jó lesz :DDD .

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2213) runner 125 válasza _Hunter_ (#2212) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ehh, arra talán jó... ;]

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2214) Kbali válasza _Hunter_ (#2212) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igaz, hogy hivatalosan nem tehetsz ré iGo-t, de ez gondolom - az itt is fórumozók nagy többségéhez hasonlóan - nem érdekel, függetlenül attól persze, hogy milyen a Nav'n'Go üzletpolitikája (lásd mai cikket erről).

(#2215) Sátán44 válasza _Hunter_ (#2212) üzenetére


Sátán44
addikt

Ha kell segítség, a megfelelő topikban ránktalálsz ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2216) _Hunter_ válasza Sátán44 (#2215) üzenetére


_Hunter_
őstag

Már olvasgatok, mivel lehet holnap megjön a cucc.

#2214 Kbali:bezony, meglátjuk. Természetesen az eszközhöz bárki vásárolhat jogtiszta szoftvert, csak az jelenleg nem IGO.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2217) BrigiKE25


BrigiKE25
csendes tag

Sziasztok! Én is hasonló problémával fordulnék a nagyérdeműhöz, mint az előttem szólók... Férjemnek szeretnék ajándékba egy GPS-t (ami csak GPS), de fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá ehhez az egész témához.

Maximum 20-30 e Ft-ot tudnék rászánni, éppen ezért inkább a használt piac érdekel.
Eddig a Mio-ról hallottam sok jót, de nincs túl sok tapasztalatom. A készüléket külföldön is használnánk, de a pesti közlekedésben is nagy szerepe lenne, főleg azok után, hogy a hétvégén szépen eltévedtünk :D

Várnám az építő jellegű ötleteket! Ha lehet, konkrét típusokat írjatok! Előre is köszi!

(#2218) Sátán44 válasza BrigiKE25 (#2217) üzenetére


Sátán44
addikt

Én az általad rászánt összegből ezt venném! Wayteq X820BT ár/érték 10/10 A tudása ebben az árkategóriában jelenleg minden más készüléket ver. Még annyit,hogy 25-ért még vadonat új is ;)

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2220) Kbali válasza BrigiKE25 (#2217) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én nyugodt szívvel ajánlanék egy ilyet pl.
Mio-t ne vegyél, se újonnan, se használtan.
Ez sem rossz, de érdemes rákérdezni a magyar térképre.
Mindkettőnél a legfőbb előny a frissíthető, legális térkép. Az ajánlott Wayteq hiába olcsó, nem kerülhet rá legális térképszoftver (legalábbis a favorizált iGo), amit így kínálnak, az nem legális.

[ Szerkesztve ]

(#2221) BrigiKE25


BrigiKE25
csendes tag

Hát nem is tudom...elég ismeretlen márkáknak tűnnek ezek, amiket mondotok. Esetleg tapasztalatok ezekkel a gépekkel kapcsolatban?

Na és mi a véleményetek a Navon márkájú GPS-ekről?

Azért szeretnék inkább használtat, mert ennyi pénzért, mint amennyit rá akarnék szánni - az a meglátásom, hogy - újonnan csak elég gagyikat lehet kapni. Vagy tévednék? Mert azért nem akarok vmi ultrabéna, kezdő gépet hülyéknek GPS-t.

A Mio-val egyébként mi a baj? Mi mindig azzal mentünk mindenhova, és eddig nem volt baj vele (kölcsöngéppel). Vagy vannak vmi rejtett hibái?

Előre és utólag is köszi mindenkinek! :)

(#2223) BrigiKE25 válasza SixStitch (#2222) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Megnéztem ezt a Wayteq-et, egész jónak tűnik, de használtat nem találtam belőle :(
Viszont még olyan kérdésem lenne, hogy ezt a szoftvert, amit itt mindenki emleget, ezt az igo 8-at, le lehet tölteni netről vagy hozzá lehet jutni egyéb úton? Mert nem igazán akarnék 20ezret kiadni egy szoftverre.

Azért továbbra is várom a javaslatokat!

(#2225) Sátán44 válasza BrigiKE25 (#2223) üzenetére


Sátán44
addikt

Fentebb említettem milyen készüléket érdemes venned! Navigációs program nélkül adják,de...Mindenre van megoldás ;) Miért akarsz használtat venni belőle? Persze hogy nem tudsz,mert kb 1 hónapja adták ki.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2226) BrigiKE25 válasza Sátán44 (#2225) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Mármint ezt a készüléket néztem: WayteQ x820BT. Nem tudom egyre gondolunk-e. Mert a másik készséges tanácsadó hozzászólásai eltűntek. :F ???

Azért akarnék használtat, mert akkor ugyanannyi pénzért kapnék jobbat. Érted? :)

De még majd nézelődök alaposabban, már teljesen beleástam magam a témába :D

Igazából karácsonyra lesz, csak én szeretek előrelátó lenni :))

(#2227) Sátán44 válasza BrigiKE25 (#2226) üzenetére


Sátán44
addikt

Hát nem hiszem hogy ennél kapnál jobbat,mert jelenleg a proci teljesítménye is magasan veri a többieket.A memória sem semmi 128mb.Én 4000km simán megtervezek vele.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2228) BrigiKE25 válasza Sátán44 (#2227) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Már kezdek beleőrülni, annyi Gps-t néztem meg :D
Vaterán nézelődtem, és ott találtam elég sok Wayteq készüléket térképpel együtt 20-30e Ft között.
Legjobbnak talán ezt találom: http://www.vatera.hu/uj_4_3_wayteq_x820_gps_autos_navigacio_igo8_154390596.html

Ha megkérnélek, megnéznéd te is, és elmondanád a véleményedet, hogy a jelenlegi vatera kínálat közül melyik lenne a legjobb vétel?

Hálás köszönet! :R

(#2229) Sátán44 válasza BrigiKE25 (#2228) üzenetére


Sátán44
addikt

Én nem Vateráznék! Egy webáruházban rendeld meg + hozzá egy 2 gb-os sd kártyát (Persze nem feltétlen muszáj), a navigációs szoftverben meg segítünk ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#2230) BrigiKE25 válasza Sátán44 (#2229) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Nekem eddig nem volt semmi negatív tapasztalatom, már régóta vaterázok. De ez még úgysem mostanában esedékes. Köszi a segítséget! Ha lesz még kérdésem, akkor még zavarlak párszor, ha nem baj :)

(#2231) Antonio


Antonio
senior tag

sziasztok,

Általában részletesen utána szoktam nézni a vásárolni kívánt kütyöknek fórumok teszt stb.

de sajnos most nincs időm illetve számomra teljesen új ismeretlen termékek.

Szóval a szüleim megkértek hogy adjak tanácsot milyen GPS-t vegyenek, és hát sok okosat nem tudtam mondani, pedig jó lenne maholnap ...

szóval adva vannak középkorú szülők 50-en túl (meg néha húgom is használni fogja)
keret 50 e Ft.ig (én már elköltöztem)

miket tudjon:
- világos (idősebb, nem járatos emberek számára) érthető menü/használat/kezelés MAGYAR nyelvű
- részletes friss Magyarország térkép + környező országok, lehetőleg lehessen frissíteni (normális Mo.-i support)
- megbízható, bevált márka/típus nem "lefagyós"
- normális látható (nagy) képernyő kocsiban napfénynél is ...

azt hiszem hirtelen ennyi ... lehet ha utána nézek több kritérium is felmerül ... de ezek talán a legfontosabbak

előre is köszönöm a márka és típus ajánlatokat

[ Szerkesztve ]

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2232) Kbali válasza BrigiKE25 (#2221) üzenetére


Kbali
nagyúr

A Mio-val az a baj, hogy nincs hozzá normális térkép, alig van frissítés.
Amit ajánlottam az előző hsz-emben az nem tetszik? Arra tökéletes, amit szeretnél, belefér a keretedbe.
Én biztosan nem vennék az ajánlott Wayteq-ből pláne, hogy hivatalosan nem rakhatsz rá iGo-t. Amit itt ajánlgatnak neked (segítenek) az minimum a szerzői jogok megsértése - lelked rajta.

(#2233) Orizen válasza Kbali (#2232) üzenetére


Orizen
csendes tag

Senki sem beszélt szerzői jogsértésre történő buzdításról, vásárolható JOGTISZTA SYGIC nevezetű szoftver is a szóban forgó Wayteq készülékhez.

Addig olvasd el, amíg még el tudod.

(#2234) BrigiKE25 válasza Kbali (#2232) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

A Garmin márkákba annyira nem merültem még bele, bár hallottam már ezekről is sok jót, de nekem nagyon bejön ez a Wayteq is. És - bár Sátán44 nem ajánlja, de - találtam vaterán sok olyan hirdetést, amit már térképpel adnak 25-30-ért, állítólag IGO 8-cal (Wayteq). Ezek a készülékek mind újak.

(#2235) Orizen válasza Antonio (#2231) üzenetére


Orizen
csendes tag

- világos (idősebb, nem járatos emberek számára) érthető menü/használat/kezelés MAGYAR nyelvű

Mindegyik M.-on kapható GPS-nek magyar a menűje. Amennyiben viszont könnyen használható egyszerű menürendszert akarsz, akkor akár egy Amigo-s készülék sem lehet rossz választás.

- részletes friss Magyarország térkép + környező országok, lehetőleg lehessen frissíteni (normális Mo.-i support)

Ezt lényegében felejtsd el, mert nem igen van ilyen készülék. Esetleg talán a Garmin, vagy talán TomTom. Amikor megveszed, már lehet akkor sem a legfrissebb, sem a szoftver, sem a térkép.

- megbízható, bevált márka/típus nem "lefagyós"

A navi szoftverrel árult készülékek "elvileg" a hardware-hez vannak igazítva, szóval nem fagyhatnak le. Ha mégis vmi lefagy, akkor a felhasználó belenyúlt, elgányolt vmit.

- normális látható (nagy) képernyő kocsiban napfénynél is ...

Mi a nagy? 4.3 col elég, vagy inkébb 5 col kelene?
Fényerő tesztet láttam itt vmelyik fórumon, majd belinkelem.

Addig olvasd el, amíg még el tudod.

(#2236) Orizen


Orizen
csendes tag

Fényerő teszt: Klikk ide.

Addig olvasd el, amíg még el tudod.

(#2237) Kbali válasza BrigiKE25 (#2234) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre mondtam én, hogy biztosan nem hivatalos rajta az iGo, hiszen egy szimpla magyar térképes változat önmagában (iGo szoftver) 16 ezer forint, egy teljes EU 30 ezer.
A Garmin a legrégebbi GPS eszköz gyártó, a hazai térképellátottsága (részletessége) van olyan jó, mint az iGo alatti (szerintem).

(#2238) Kbali válasza Orizen (#2233) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lásd az utánad következő hsz-t - szerinted 30-ért jogtiszta iGo-val lehet kapni Wayteq-et újonnan?
A teljes topik az iGo tömjénezéséről szól, valamint azokról a készülékekről, amelyek gyárilag nem jönnek ki iGo-val, de mégiscsak "elfut" rajtuk a már ilyenekkel rendelkezők hsz-ei szerint - jogtisztán hogyan került rá? Sehogy.
Sajna Sygic-et, Garmin XT-t, Útinfót, stb... itt még nem láttam "hirdetni".

(#2239) Orizen válasza Kbali (#2238) üzenetére


Orizen
csendes tag

A Garmin a legrégebbi GPS eszköz gyártó

A MOL is elég régóta ad el üzianyagot, még sem ott tankolok.

a hazai térképellátottsága (részletessége) van olyan jó, mint az iGo alatti (szerintem).

Nem csak szerinted, valószínűleg minden hozzáértő szerint, ugyanis ugyanazt a TopMap térképet használja, mint az iGO.

szerinted 30-ért jogtiszta iGo-val lehet kapni Wayteq-et újonnan?

Mivel az NNG nem forgalmaz iGO-t külön, csak OEM-ben, így nem is lehetséges ennek a megvásárlása. Tudjuk.

A teljes topik az iGo tömjénezéséről szól

Az iGO egy jó szoftver! Örülhetnek h dícsérjük!:)

valamint azokról a készülékekről, amelyek gyárilag nem jönnek ki iGo-val

ui: egyébként milyen vasalód van?:)

Attól, hogy az NNG nem ad ki rájuk hivatalosan megvásárolható iGO-t, attól ezek még lehetnek jó készülékek és azok is!!!

[ Szerkesztve ]

Addig olvasd el, amíg még el tudod.

(#2240) Antonio válasza Orizen (#2235) üzenetére


Antonio
senior tag

Szia,

köszönöm a segítséget

"sajnos" még vasárnap eldőlt a dolog és a szüleim a "tanácsomra"
egy Navon 470-est vettek! Remélem nem kell csalódnom, de az csak hétvégén derül ki.

a tesztek amit olvastam róla az amigo szoftver + weboldaluk Support stb, őt tette nyerővé.
garmin és tom tom előtt.

Garmin-t nézegettem először mert azt ismertem, de pl.: mikor láttam hogy hogy néz ki a szoftver működés közben (most magára a navigálás közbeni képre gondolok) először azt hittem valami tréfa olyan commodore 64 szintű minimal grafika volt kicsit csalódtam.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2241) BrigiKE25


BrigiKE25
csendes tag

Na jó, én már kezdem totálisan elveszíteni a fonalat :))
Még ennek a Garmin-nak jobban utána nézek. Azért örülök, hogy van még 2 hónapom a vásárlásig, mert ha csak 2 hetem lenne, már tuti idegbeteg lennék :D

Amúgy, ha megnézitek a jelenlegi vatera kínálatot, akkor ti is láthatjátok, hogy szinte mindenki térképpel árulja a GPS-t (Wayteq), sőt, még ingyenes frissítést is ígérnek...
Na jó, az már más kérdés, hogy ebből mi igaz...

Egyébként nekem semmi bajom a nem túl legális dolgokkal ;]
Most emiatt biztos mind lesikítjátok a hajat a fejemről, de ez a véleményem. Drágák. Ennyi.
...és amúgy is...VÁLSÁG VAN! :DDD

(#2242) Kbali válasza Orizen (#2239) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem egyetértünk szinte mindenben.
Az NNG árul külön iGo-t, de ez a verzió csak PDA-ra telepíthető.
Én minden hátsó szándék nélkül próbálom felhívni itt is a kedves olvasók, írók figyelmét arra, hogy próbáljanak meg legális módon hozzájutni eszközhöz, szoftverhez.
Nincs bajom a nem OEM iGo-s készülékekkel, vannak köztük jók, csak az szomorít el, hogy mégiscsak kerül rájuk iGo (egyébként maximálisan nem értek egyet az NNG üzletpolitikájával ezügyben).

(#2243) Kbali válasza BrigiKE25 (#2241) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nézegess, menj el egy nagyobb elektronikai áruházba, ott testközelből is megnézheted a készülékeket, szoftvereket működés közben, így megalapozhatod a vásárlásodat - DE azért mert válság van, nem indok a lopásra.

(#2244) BrigiKE25 válasza Kbali (#2243) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Ok. Valószínűleg ezt fogom tenni.

Erről a lopásos dologról inkább nem fejteném ki a véleményemet, meg nem is kapcsolódik a témához, de azért annyit mondok, hogy ha talán olcsóbban árulnák ezeket a szoftvereket, akkor talán sokan megvennék őket a boltban. Így viszont kicsit túlzásnak tartom, hogy elkérjenek 1-1 darabért 20 ezreket. Akkor inkább elkérem ismerőstől...

(#2245) BrigiKE25


BrigiKE25
csendes tag

Amúgy meg tudom, hogy ez itt tabu téma, úgyhogy ne is firtassuk tovább. Mindenkinek saját szíve joga eldönteni, hogy mit honnan szerez be.

(#2246) Orizen válasza Kbali (#2242) üzenetére


Orizen
csendes tag

próbáljanak meg legális módon hozzájutni eszközhöz, szoftverhez.

Az NNG megpróbált nekünk frissítést adni??? NEM. Egyébként nyílt már erről pár topic, tényleg nem lenne érdemes itt is elkezdeni:)

Addig olvasd el, amíg még el tudod.

(#2247) tomi07 válasza BrigiKE25 (#2245) üzenetére


tomi07
tag

Nézed néha a privát üzenneteidet?

(#2248) BrigiKE25 válasza tomi07 (#2247) üzenetére


BrigiKE25
csendes tag

Igen, láttam, hogy írtál, de még nem volt időm belemerülni ebbe a sok mindenbe, mert nem nagyon vágom az angolt :B Egyébként köszi!
De majd igyekszem. Most asszem egy kicsit leállok a projekttel, mert jövő héten nem leszek itthon, de aztán kőkemény folytatás :D

(#2249) tomi07 válasza BrigiKE25 (#2248) üzenetére


tomi07
tag

Nem a szöveg a lényeg, hanem a letöltő linkek. Az angol tudás egyébként nálam is hiányzik. :))

(#2250) megamanone


megamanone
csendes tag

Sziasztok!

Mondanátok véleményt a Dreimgo DG200BT-ről?
Amúgy épp van egy ilyenem, ami eladó:) [link]

Előre is köszi!

Eladó Oakley Frogskins - Acid blue/Grey | A tudatlanság nem végleges állapot, a hülyeség igen.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.