Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2101) Hyperion


Hyperion
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni, max 20-22 körül GPS-t, lehetőleg már a sirf4-el..

Eddig a Wayteq x820 a nyerő, de komolyan elgondolkodtam ezen is:

GPS

Szerintetek? Végülis ugye a wayteq is kínai alapanyagból dolgozik, szal nem mind1 akkor?

szerintetek?

Segítettem kicsit, mert a link lemaradt. ;)

[ Módosította: Viktor0610 ]

(#2102) bambano válasza SixStitch (#2100) üzenetére


bambano
titán

Ez mennyire végleges infó, hogy igo nem fut rajta? Az, hogy nem fut, azt jelenti, hogy berakom a kártyát és soha nem fog elindulni vagy azt, hogy kicsit buherálgatom a konfig fájlokat és akkor mégiscsak úgy dönt, hogy fut?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2103) runner 125 válasza bambano (#2102) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 2. fele.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2104) bambano válasza runner 125 (#2103) üzenetére


bambano
titán

:R

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2105) Hyperion válasza Hyperion (#2101) üzenetére


Hyperion
senior tag

Nos? senkinek nincs tapasztalata?

(#2108) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

Sziasztok!
Nagyon tetszik a Mio moov 330 vagy m400-as készülékek.Csak azt olvastam a gyárilag rájuk telepített térkép nem igazán jó.
A kérdésem az lenne hogy egy eredeti jogtiszta igo8at rátudnék telepíteni?

(#2109) lukacsb válasza Bazi.Joe (#2108) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Nem, jogtiszta IGO8 csak PDA-ra van, vagy olyan PNA-ra, melynek szerződése van rá. A Moov PNA, ráadásul nem minden arany, ami fénylik...sokkal jobban jársz egy megkímélt CX20-as készülékkel!

(#2110) Bazi.Joe válasza lukacsb (#2109) üzenetére


Bazi.Joe
tag

Köszi a segítséget!
Még egy garmin nüvi 255wt néztem ki,de az igonak jobban tetszik a térképe!
Bár lehet hogy a Garmin is van olyan jó csak én vagyok előítéletes?
Az igo8at már használtam és tetszet a Garminról csak fórumokból próbáltam infót szerezni.
Nekem az jött le hogy ezek közül az igo a jobb!

(#2111) lukacsb válasza Bazi.Joe (#2110) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Véleményem szerint az IGO verhetetlen minden tekintetben. Tényleg a Garmin közelíti meg legjobban, de szerintem alulról. Ha hozzá tudsz még jutni, én ajánlom az Iconix A410-et: Remek vas, jogtiszta IGO-val, baráti áron.

(#2112) Bazi.Joe válasza lukacsb (#2111) üzenetére


Bazi.Joe
tag

És az Iconix G400ról mi a véleményed?
Láttam egyet jó árban!

(#2113) jerry311 válasza Hyperion (#2101) üzenetére


jerry311
nagyúr

Wayteq x820-at használom pár hónapja.
Nemtom mennyire normális a GPS-eknél, hogy akár 1 percig is eltart, mire kitalálja hol is vagyok éppen. Mondjuk ezt havonta 1-2x csinálja úgy, hogy majdnem minden nap használatban van, szóval nem zavaró.
Akkuja kb. 2 órát bír, navigációval és közepes fényerővel.

(#2114) lukacsb válasza Bazi.Joe (#2112) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Az sem rossz!

(#2117) Bazi.Joe válasza SixStitch (#2116) üzenetére


Bazi.Joe
tag

A Mio-nak tetszik a megjelenése,de a navigációs szoftveréről eléggé lehangoló véleményeket olvasok.
Viszont tetszik az igo csak jó lenne hozzá egy megfelelő hardver!

(#2120) pentium4


pentium4
senior tag

sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, hátha tudtok segíteni!
venni szeretnék egy GPS loggert, ami fontos:
relatíve könnyű és kicsi
legalább 3000-4000waypoint
min 6-7napos működési idő akár power safe módban is!

keresgettem a neten és a tracksticket látom a legideálisabbnak, bár lehet rosszul gondolom, igy kikérném a ti véleményeteket is!
köszi

P4

(#2121) Memphis


Memphis
tag

sziasztok!

mit tudtok a cns gps-ekről?egész jó áron látom őket.

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#2123) Bazi.Joe válasza SixStitch (#2122) üzenetére


Bazi.Joe
tag

És szerinted az Azure jobb a Diamondnál?

(#2125) pentium4 válasza pentium4 (#2120) üzenetére


pentium4
senior tag

valaki :F :F

(#2126) Bazi.Joe


Bazi.Joe
tag

Szeretném megkérdezni azoktól akik Bluepanther Diamondot használnak hogy mennyire vannak megelégedve a készülékükkel?

(#2127) bakterka


bakterka
tag

Sziasztok!Új vagyok a topikon,végig olvasva keveset olvastam BT és FM funkciókról.Vásárlás előtt vagyok és erről kérdeznélek benneteket.Mit vegyek BT+FM-re?Egyáltalán fut egyszerre
mind?(Navi,BT,FM?)Leginkább ezt a két funkciót használnám.(Zene+Telefon) a navi csak ritkán kell,videózni,buherálni sem akarok.

(#2129) Bartusch válasza t1 (#44) üzenetére


Bartusch
csendes tag

....

[ Szerkesztve ]

Ein schöner Rücken kann entzücken, ein guter Bauch tut es auch.

(#2130) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok!

Kis méretű hordozható, bluetooth-os gps vevőt (data loggert) keresek. Tapasztalatlan vagyok ilyen téren, nem tudom milyen márkát érdemes venni, egyáltalán mennyit érdemes rákölteni a cuccra. Főleg túrázásnál használnám, esetleg vezetés közben az útvonalak naplózásához.

Két kütyüt találtam: [Royaltek]

Qstarz

Mindkettő 15k körül beszerezhető. Kérdés melyiket érdemes megvenni.

(#2131) bakterka válasza SixStitch (#2128) üzenetére


bakterka
tag

Köszönöm a választ!Azt hiszem igazad van.Tudom-hogy nem ide tartozik,de estleg egy pár szóban tudnál valamit ajánlani BT+FM-re? Köszi!

(#2133) soma55


soma55
csendes tag

A napokban vettem egy kinai ( Hong Kong - i ) ??? Játékszert. Valójában annak szántam. De meglepett azzal amit tud.
Valójában az alapvetö funkciókat szuperül végzi ( szerintem ) Beépített FM - el, ami megint csak szerintem, kifogástalanul tisztán adja vissza a hangját. A navigálás vele szintén élmény. Többször is elmondja a " következö lépéseket ", tehát semmi esély, hogy tévedjen a vezetö. Ùtvonalró való letérésnél szinte másodperceken belül újraszámolja a lehetséges folytatást.
Azt hiszem, néhány apró tapasztalatot leírtam róla.
A lényeg amiért írok ebben a témában, hogy csak van egy kis gondom ( föltételezem, hogy csak beállítási robléma lehet, de nem jövök rá ).
Ezért kérnék segítséget:
3D - re való átkapcsolásnál az irány, amerre menni szeretnék, a képernyö alján van, fenn a kiindulási pontnál pedig a nyil, ami " vezetne ". Tehát ojan érzés + optiában azt is látni, hogy hátrafele haladok ( vagyis a végcél a hátam mögött van, nem elöttem ).
2D - ben ez nincs, elöttem a nyil és abba az irányba mutat és halad, amerre az úticél ( haladási irány ) van.
Ha van aki erre tud orvoságot, megköszönném.
Csatoltam egy képet a naviról, remélem valahol megjelenik ( elöször csinálok itt ilyet )

[ Szerkesztve ]

(#2135) soma55 válasza SixStitch (#2134) üzenetére


soma55
csendes tag

Végül is márkája, neve nincsen. Nem tudok tóla. Magán a navin semmit sem ír ( kivétel fenn a tetején a GPS, de ez ..semmi ).
Na jó, a SW - er " mondja " nem a cucc :N . De mivel van egy Becker Z203 - m, az pl. ennyire " részletesen nem beszél ".
Az FM - et nyugodtan ajánlom maghalgatni ha lesz rá lehetöséged, hidd el, nem túloztam ( szerintem ).

A 3D - s térkép: Beállítom a végcélt. Kimutassa ( mondjuk rövidebb távok - pl. 10 km. ). A térképen megjelenik a kiindulás és a végcél ( nagyítás függö hogy ezt lássuk ).
A " képernyö alján " van a végcél, fenn pedig az én pozícióm megjelenítve.

Az hogy van 2 féle 2D és egy 3D, itt nem tudnám behatárolni. A kijelzö jobb felsö sarkában van egy kis kocka, ami megnyomásával tudod a 2D vagy 3D - re váltani a képernyöt. Itt többet még nem találtam.

Remélem sikerült leírnom most érthetöbben. Ha mégsem :(((

[ Szerkesztve ]

(#2137) soma55 válasza SixStitch (#2136) üzenetére


soma55
csendes tag

Mindenki arra ad ki pénzt amire jónakl látja és ha van rá. Izlések, pofonok + a zseb, amiböl ki tudjuk adni ( vagy nem ) :)

A Becker 249€ - volt, + 20€ hozzá a hálózati és a táska.
Plusz most vettem meg hozzá 29,95€ - ért a két éves térképfrissítést akciós árban.

Hogy az FM - je hogy szól, szerintem igy, itt ezen a fórumon, nem fogjuk tudni eldönteni.
Hogy 1000 vagy több ill. kevesbb Ft. értékkel rendelkezö bármivel hasonlítsuk, nem tudjuk eldönteni így.

A SW - V3.0.11.18 és a térképek 2008. 1Q.

Visszatérve az árára: 54€ - ba került és a postás " becsöngetett és beadta ".
Szerinted ekkora összegért mit lehet " rosszul csinálni " ?

Megjegyzem, a Becker elött volt egy Harman Kardon 510 - em. Az sem tudott többet, mint a jelenlegi " játékszerem ". Söt még FM - je sem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2139) soma55 válasza SixStitch (#2138) üzenetére


soma55
csendes tag

Csak föltételezem, hogy IGO lehet ( valójában csak abból, hogy bekapcsolásnál az IGO jelenik meg a megszokott kék emblémájával ).

Van már rá új sw, csak még nem jutott oda a fiam, hogy foglalkozzon velem :N

Bocs, de Megyeri hid meg hasonlók, nem hiszem, hogy valaha is szükségem lessz rá. Messze van tölem és oda kocsival nem hiszem hogy megyek :)

Egyelöre amit használok ( pár nap tesztelés után ) nagyon is megfelel.
Ha pedig mégis kellene egy Budapesti térkép, a Beckeren megfog lenni. De mint írtam, oda nem kocsikázok.

Kösz hogy eddig elcsevegtünk. ;) A 3D - s kérdésre konkrét válasz csak nem lett. De ki tudja. Lehet jön valaki, akinek van ilyen játéka és tud segíteni ( a Vaterán sokat eladnak ilyent ).

(#2141) soma55 válasza SixStitch (#2140) üzenetére


soma55
csendes tag

Bocs már hogy mgjegyzem:
Ezt írod: " Vhol most néztem 100eFT, pedig semmi nem indokolja a horribilis árát "
Vagyis egy minöségért sokallod az árat ( nem hinném hogy kommentálni kellene, a Beckert, még egy a vezetö minöségek között :K )

Tehát a minöségért sokallod az árat, a " nem minöséget " pedig elmondod, vagyis semmiben nem veszed.

Tehát adódik a kérdés: Mi is az ami szerinted a " Csúcs, de ingyen adják " ?? :K

A Vaterás " szegény vevök " pedig nem is annyira szegények. Nincs kirobbanó tapasztalatom Navi téren, csupán használtam a gyakorlatban néhányat.
Tehát az alapján tudok " valamit mondani ".
Az, amire ezt a " Nevenincs Navit " kitalálták és legyártottak, minden további nélkül végzi is azt. :R

(#2142) rakal válasza SixStitch (#2124) üzenetére


rakal
senior tag

A Wayteq X820-ért nem adnál pénzt?
Szerintem meg ez az,amiért érdemes adni annyit,amennyit elkérnek érte.

(#2143) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Sziasztok! Kinek mi a véleménye a MIO moov 200 - lehet más programot rárakni az eredetin kívül? 19900 akcióba... pl. igo

köszönöm

(#2147) Partyface59 válasza dzsozefo (#2143) üzenetére


Partyface59
tag

Hello!

Maga a vas az megbízható hardveresen, a hozzáadott térképről ez nem mondható el...
Hivatalosan nem létezik Pna-s igo csak licensz. Mondjuk úgy láttunk már mio készülékeket igo verziókkal pöfögni, megoldható.

A pisztácia kifogyott ,csokoládé nem is volt!!!

(#2150) Kbali válasza SixStitch (#2149) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy c720

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.