Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2951) johnny82 válasza m.jeno (#2949) üzenetére


johnny82
őstag

Akkor mindenképp igo8-at nézek, köszi!

Mod: navon, garmin, wayteq, vagy melyik jó? Vagy mindegy csak igo legyen rajta?

[ Szerkesztve ]

(#2952) johnny82


johnny82
őstag

+1 kérdés: igo8-nál meg lehet adni koordinátákat vagy nem?

(#2953) johnny82


johnny82
őstag

Tomtom go 630. Vélemény?

(#2954) johnny82 válasza johnny82 (#2953) üzenetére


johnny82
őstag

Sorry, ez tele atlas-os, nem igo-s.

Mod: most már csöndben maradok!

[ Szerkesztve ]

(#2955) SGTech


SGTech
csendes tag

Hello

Tényleg elég jó vétel ez az x920XT, de mi a véleményetek a BluePanther Azure SLIM-ről?

[link]

5"-os kijelzővel elég barátinak tűnik ez az ár, nem is találtam olcsóbbat +4k már kicsit húzósnak tűnik a költségvetésemnek :)

[ Szerkesztve ]

(#2956) DM43 válasza kalcika (#2950) üzenetére


DM43
őstag

Annyiban egészíteném ki, hogy a Wayteq X920-ból csak BT-set tudsz venni alapból, ezen nem is kell gondolkozni.

Ez így ebben a formában néhány napja már nem igaz: link

(#2957) yess10 válasza tiwu (#2352) üzenetére


yess10
csendes tag

Szia. nekem van több is eladó ,pl. 1 profi nevesincs, de nagyon jó, rengeteg funkcióval (GPS,lejátszók kép, hang, video stb.., programok,FM rádio,játék 8 féle, háttérkép változtatható,) 6x11 cm-es kijelző , vagy 5 coll-os kijelző, slim kivitel ( 13mm vastagság) hálózati töltő, szivargyujtó töltő, szélédő rögzítő, tartó, TMC.Ja és 1 év cseregarancia
Van LG LN 400-as gps és LN 710-es is ezek inkább csak aGPS funkcióra vannak kihegyezve, mindegyik gyalogos funkcióban is üzemel, a belső akkuval állandó működéssel 2-4 órát bírnak üzemben maradni, de takarékon 24 órát is kibírnak kikapcsolódás nélkül.Ja és mindegyik készülék 3D-s iGo8-as programmal megy.Ha érdekel képet is tudok róluk küldeni, de elérhetsz a 0620-594-64-04 számon, vagy a yess10@freemail.hu-n. Szia :Sanyi.

(#2958) kalcika válasza DM43 (#2956) üzenetére


kalcika
tag

Valóban, most már kapható. Ezek szerint kijött a gyártósorról annyi hibás BT-os verzió, hogy érdemes votl piacra dobni azokat is. :))

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2959) Fecniii


Fecniii
tag

Sziasztok!

A sógorom kamionozik, és szeretne venni egy új navigációt, de fogalma sincs milyet kéne, az alábbi elvárásai lennének:

Kamionhoz jó legyen ( tehát súly és méretkorlátokat tartalmazza a térkép )
Egész Európát tartalmazza
Lehetőleg TMC képes legyen
És Legyen hozzá rendszeres frissítés.

Természetesen szoftver is és készülék is kellene a megfelelő kompatibilitással, lehet PDA vagy PNA is, a lényeg hogy az elvárásait tudó szoftvert rá lehessen rakni.
Max olyan 50k körül kéne megoldani.

Nem nagyon vágom ezt a témát ha valami nagyon nagy hülyeséget írtam valahol azt nézzétek el nekem :D

(#2960) gabor_01 válasza Fecniii (#2959) üzenetére


gabor_01
senior tag

Tudtommal csak a Sygic van teher változattal:
Wayteq x920 2GB+ Sygic Truck Teljes Európa térkép + TMC =min. 50e pénz
A BT-s változat picit drágább.

De hogy mennyire jó ez a Truckos változat, fingom sincs.
Valaki mesélhetne róla.
:R

[ Szerkesztve ]

(#2961) kalcika válasza gabor_01 (#2960) üzenetére


kalcika
tag

Rosszul tudod, van sok más: TomTom, Becker, VDO, Navigon...

Kamionosok egyébként előszeretettel használnak notebookon futó naviprogramot, nincs olyan helyszűke és jobban látják.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2962) Fecniii válasza kalcika (#2961) üzenetére


Fecniii
tag

Tudnál ajánlani nekem valamit? Vagy inkább úgy kérdezem, hogy ha ennyi választási lehetőség van, akkor melyik programot tudod ajánlani a sógoromnak megvételre a felsorolt követelmények figyelembe vételével? És hozzá milyen hardvert?

(#2963) kalcika válasza Fecniii (#2962) üzenetére


kalcika
tag

Az a helyzet, hogy én nem vagyok kamionos, ezért inkább nem ajánlanék. Viszont elég sok teszt van fent a neten kifejezetten kamionos megoldásokról, keress rá pl. a "kamionos navigáció" kifejezésre google-ben és ott rengeteg találat lesz, ahol leírják a tapasztalatokat részletesen. Nem két perc, de sajnos csak így megy.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2964) Kbali válasza johnny82 (#2946) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én szétnéznék a helyedben Garmin fronton is, vannak jó akcióik, inkább a 30-40 ezres kategóriában, az ő magyar térképszettjük is ugyanaz, mint az iGo alatti, csak a kezelőfelület nem olyan csicsa, hanem inkább funkcionális.

(#2965) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni olyan jó (minél alacsonyabb) árfekvésű GPS-t ajánlani, aminek az OPrendszere frissíthető és az iGO8 fut rajta rendesen külső memóriakártyáról. Tehát fontos lenne, hogy mindig rá tudjam tölteni a legujabb iGO8-at a legujabb térképekkel.
Köszi szépen! :)

(#2966) Kbali válasza tr4nc3 (#2965) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez szerintem olcsó - SD-s iGo nem nagyon fog menni, csak PDA-hoz van tuodmásom szerint ilyen verzió. A vasakon valamilyen WinCE verzió fut: 5.0, 6.0. Ezeket legfeljebb hekkelni lehet, frissítéseket a gyártók nemigen szoktak közzétenni, legfeljebb a futtató környezethez (firmware).

[ Szerkesztve ]

(#2967) norbest válasza Kbali (#2966) üzenetére


norbest
aktív tag

Elvileg megy ezen az SD-s iGO

(#2968) bakterka


bakterka
tag

Hali!820BT szeretném lecserélni 920-ra.Azt szertném kérdezni simát vegyek vagy BT-set?Nincs szükségem se FM-re se BT-re (820-é elég gagyi halk meg beszállásnál újra kell böködni) csak arra gondolok hogy a sima talán gyorsabb stabilabb.Bocs ha hülyét kérdezek.Köszi!

(#2969) MuzikJunkie válasza kalcika (#2939) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Mert egy év alatt nagyon sokat estek a GPS készülékek árai. Nem beszélve arról, hogy 15-ért Ósanban adnak készüléket, WinCE oppal és otthon rárakják a tört szoftot ingyé. Senki nem ellenőrzi a navikat, hogy eredeti-e rajta a térkép. :O

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#2970) tr4nc3 válasza Kbali (#2966) üzenetére


tr4nc3
tag

Értem. Köszi szépen.
Esetleg nem tudtok olyan GPS-ről amin olyan Windows CE vagy Windows Mobile Oprendszer fut, amibe ki lehet lépni és PDF olvasót fel elhet rá telepiteni? Nekem fontos lenne hogy PDF_eket is tudjak olvasgatni rajta. Ha ez nem megoldható akkor elgondolkozom az iGO-t futtatni tudo okostelefonokon :)

(#2971) keszo válasza tr4nc3 (#2970) üzenetére


keszo
őstag

Hali
Nézd meg ezt hátha jó lesz
Ebből is a (#1275) hozzá szólást

[ Szerkesztve ]

Attila

(#2972) .bruszli. válasza Kbali (#2966) üzenetére


.bruszli.
aktív tag

Ezt a típust néztem én is;ajándékba szeretnék valami egyszerűen kezelhető megbízható cuccot,és persze nem horror áron... ;)

...ja és szóljatok ha kell olcsón egy kanna besugárzott hangya !

(#2973) sklave válasza Fecniii (#2959) üzenetére


sklave
csendes tag

Szia. A sógorod várjon egy kicsit. Van most kialakulóban sok szoftver. Most a Truckos navik tavasza van. Laptopot nem ajánlom, mert egyre több országban büntetnek érte. Jelzett árban, jelenleg ez elérhető. Frissítést ígérik. Primonak is lesz ilyen kiegészítője.

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#2974) sklave válasza gabor_01 (#2960) üzenetére


sklave
csendes tag

Itt mesélek: Ez tényleg csak mesélgetés :DD

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#2975) arnyekxxx válasza tr4nc3 (#2970) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem Bluepanther Opal van, elég könnyű előhozni a winCE felületet és megy rajta a foxitreader CE verziója is meg egy halom egyéb wines program, meg persze az igo8 is.
http://www.edigital.hu/Navigacios_keszulek/BluePanther_Opal_navigacio_+_NDrive_Magyarorszag_DEMO_terkep_+_FM_transmitter-p50437.html

(#2976) DM43 válasza sklave (#2974) üzenetére


DM43
őstag

Sklave! És máshol miért nem?

(#2977) hyperkopety


hyperkopety
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a gépről?
Nem találtam sehol semmit róla.
http://elektronika.vatera.hu/adovevo_gps/gps_vevok/uj_5_gps_533mhzcpu_teljes_eu_terkep_1ev_gar_171425753.html

(#2978) d0d3$z


d0d3$z
csendes tag

Üdv.
Integrált TMC-s (Magyaro.-n is működő), Bluetooth-os és iGO-s (Amigo-t nem) PNA-t szeretnék vásárolni 50k-ig (pár ezerrel felé mehet). Ezek lennének az elengedhetetlen feltételek. Minél nagyobb kijelzőméret előnyben. Ajánlataitokat szeretném kérni.

Navon N560-t és iconX A410-et nézegettem idáig,de több közül szeretnék választani.

Köszi

(#2979) arnyekxxx válasza hyperkopety (#2977) üzenetére


arnyekxxx
veterán

talán azért nem irnak róla. mert csak egy sima noname gps amit 50-100$ között megkapsz ebayről és az eladót azt esetleg elviszik a zsaruk mert lopott igoval árulja?

(#2980) csyo


csyo
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy navigácios kutyut venni, amin megy az IGO8.

Egész Európa kellene rá nekem (vagy amire rá tudom tenni)

MIO C200 van a haveromnak, azzal meg vagyunk elégedve, 20 ropi volot a boltban, és két nap szenvedés, amig felmászott rá az IGO8...

Nekem olyan kéne amin legalább ilyen a hang, jo a képe, sokat bir az akku, hangos, és nem baj, ha a gép gyorsabb mint a haveromé... Sokszor belassul kanyarokban, vagy korforgalmokban, a határon meg osszekavarodik, vagy ha aluljárórendszerben kavargunk (pl Brüsszelben frankon eltávedtünk vele)

Hallottam, hogy a Google osszeállt valamelyik gyártoval. GPS-t is gyártanak:? Ha igen milyet?
Nem szeretem a Windowst, nem bizok meg benne...

Mit ajánlanátok 20 ezer forintért?
Vegyek a használtat? Mi lehet vele a gond?

Legyen szép a napod!

(#2981) kalcika válasza csyo (#2980) üzenetére


kalcika
tag

Szia,

Jó sok kérdést vetettél fel egyszerre, egy részére reagálnék csak. :)

Ha jól értettem, akkor "ráhackelni" akarjátok az illegális iGo-t, ebben a topicban ne remélj segítséget ehhez.

A Google az Android 2.0 eszközökhöz kínál ingyenes GPS navigációs rendszert: Google Maps Navigation.
A "Google Maps for Mobile" pedig szinte bármilyen mobil eszközre letölthető, de online navigál. A Google térképeit a Navteq és a TeleAtlas segítenek fejleszteni (a mi régiónkban csak a TeleAtlas) és tudtommal inkább csak amerikában használható normálisan egyelőre.

Hogy a használttal mi lehet a gond? Most nagy újdonságokat fogok mondani: csökkent akkuüzemidő, repedt kijelző, karc, hibás működés, elavult műszaki paraméterek. :P
(Bocs, csak arra akartam rávilágítani, hogy elég felesleges volt a kérdés. :) Természetesen használtan olcsóbban juthatsz hozzá adott termékhez. Remélem, segítettem. :)) )

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2982) Mozso26


Mozso26
senior tag

A wayteq n 800 még mindig jo vétel vagy van jobb is? azért kérdem mert mintha eltünöben lenne a készélülék , pedig nemrégota van a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#2983) DM43 válasza zsolidodd (#198) üzenetére


DM43
őstag

téves beírás, sorry

[ Szerkesztve ]

(#2985) darius1


darius1
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Navigációt szeretnék venni és egy kis segítséget kérnék. Volt már navim egy Wayteq 920-as. Egy külföldi barátom elkunyizta így eladtam neki, így most megint vásárlás előtt állok. A 920-as alapjában véve jó készülék, egyedül napsütésben tünt egy kicsit haloványnak a kijelzője. Mostanság néztem egy másik készüléket egy CNS stylus XXL-t, tetszik a nagy kijelző, a tudása, de nem tudom milyen a kijelzője, azt olvastam ez sem vitézkedik nagyon. Esetleg, ha valaki össze tudja hasonlítani a két készüléket, van erre lehetősége, mondjom már véleményt, ha nem nagy kérés! Olvastam, hogy kijelzőben a Garminok a legjobbak, Garminnak is van öt colos készülék ez is szóba jöhetne, de a Garmin térképeit egyáltalán nem ismerem, csak az Igo-t. Persze tudom a Garmin a legdrágább. Láttam ebay-en tűrhető áron, az a kérdés, hogy lehet rárakni nekünk való térképeket? Remélem valaki tud segíteni akár privátban is!
Előre is köszönöm!

(#2986) attrax


attrax
aktív tag

Navi vásárlás előtt állok én is.A Wayteq-et nyomják mindenhol szimpatikus is árban.Elég lenne nekem a 4,3" tehát 820-as.Kérdés mennyire megbízható? Érdemes szűz gépet venni és utána telepíteni az igo-t?Most Tomtom one van de elég egyszerű cucc és a térképfriss elég drága.59Eu.

Unterschreiben

(#2987) m.jeno válasza attrax (#2986) üzenetére


m.jeno
senior tag

Itt a fórumon van topikja, nézz be. Nekem is az van több, mint fél éve, eddig nem volt vele gond, a navi programok is futnak rajta rendesen.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2988) gabor_01 válasza darius1 (#2985) üzenetére


gabor_01
senior tag

A Garmin új modelljei eléggé fagyogatóak. Én is kinéztem a http://www.220volt.hu/Garmin+nuvi+1350T , de sok rosszat olvastam ezekről. A régiek működnek rendesen ( http://www.220volt.hu/Garmin+nuvi+255WT ). Összehasonlítva a Wayteq 920-al, lényegesen gyorsabb a Wayteq. Nagyobb, olcsóbb :)
A Garminra is lehet bármilyen térképet szerezni, de a navigációs program működését nem tudod testreszabni.

(#2989) njanimiki


njanimiki
csendes tag

Hali nem tudtam hova írni így ide vések. Kérlek segítsetek. Van nekem egy harman/kardon gps-810 em és szeretnék térképet frissíteni rajta vagy rávarázsolni egy igo8 -ast. Mivel a forumon 2009 szeptemberi az utsó bejegyzés és abban sem tudnak segíteni és tehetetlen vagyok ha linket vagy valamit tudnátok lökni ide azt megköszönném. njanimiki@gmail.com

(#2990) darius1 válasza gabor_01 (#2988) üzenetére


darius1
csendes tag

Esetleg tudtok ajánlani legalább 5 colos készülékben olyat amelyiknek a legjobb a fényereje, kontrasztos, napfényben is jól látható? Valaki próbálta már ezeket összehasonlítani ilyen szempontból?

(#2991) j3st3r


j3st3r
csendes tag

En tegnap megvettem a Waytek x920 BT-t! Ma viszem is vissza!Nezhetetlen a kepernyoje, botranyosan vilagos. Ha meg sotet van, akkor egyenesen elvakit...Lehet, hogy ez darabhiba, de nem ugy tunik...

(#2992) attrax válasza m.jeno (#2987) üzenetére


attrax
aktív tag

köszi szépen

Unterschreiben

(#2993) Kbali válasza darius1 (#2985) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha itthon veszel Garmint, ahhoz külön SD-n adják az ingyen frissíthető Naviguide Magyarország térképet, aminek ugyanaz azu z alapja, mint az Igo8 alatti magyar térképé.
A külföldön vásárolt pl.: full EU Garminhoz gyengébb a hazai térkép.

(#2994) truckerboy


truckerboy
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék navigáciot venni.Tudnátok tapasztalatból ajánlani.Nemzetközi fuvarozásban dolgotzom Nyugat Európában járok.Nézegetem a topikokat eltérőek a vélemények.
TMCt csak GARMIN tud, MIO frissittés után megadja magát pl:FM TRANSMITTER,
Én a TOMTOMot néztem elsőszámunak magamnak,de néztem MIOt,GARMINt.
Legyen benn Sávnavigáció,FM Transmitter (ami nem csak reklám),
Ezen belül én az IGOt szeretném,igaz azért mert a cégesen ez van ezt szoktam meg.
De mentem már TOMTOMal,MIOval ami sztem kicsit bonyolultabb.
A TOMTOM Angolba első osztályú.Magyarba egy kicsit zavarodott.De sztem a legjobban értelmezhető az irányitása.
Mit javasoltok, Az én munkámhoz?

Ha már nyakig szarban vagy,addj hálát istennek:"Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik!"

(#2995) gabor_01 válasza darius1 (#2990) üzenetére


gabor_01
senior tag

Szerintem nagy szóródás van típuson belül is.
Én 2 920-ast vettem, volt köztük különbség.
Ha rásüt a nap és oldalról nézed, egyiken se fogsz látni semmit :(
Szerencse kell hozzá :K
5 colosban nem tudom, létezik-e jobb.
Nagyobbat meg rájöttem, akkor érdemes venni, ha nem a szélvédőre rakod, eltakarja a kilátást :U

(#2996) anita8202 válasza lcdky (#2678) üzenetére


anita8202
csendes tag

:B Szia! Láttam hogy vettél egy Sieger SG 430-at. Kicsit bővebben tudnál róla írni? A térkép vele volt vagy külön vetted hozzá? Szuperul működik? Van belső memóriája, és mekkora RAM/ROM van benne? Csak azért érdeklődöm, mert láttam egy újságban, de nem volt mellette leírás, és sajna a neten sem találtam semmit :( Megláttam az írásod, azért próbálok érdeklődni..................Én is vennék egyet ha jó a készülék :K (Szabad tudni mennyibe került Neked?) E-mailem: anita@deltamail.hu Előre is köszönöm a választ!

(#2997) kalcika válasza j3st3r (#2991) üzenetére


kalcika
tag

Csak azért írok, mert én hónapok óta használom ezt a típust és egyáltalán nem tapasztaltam ilyesmit. Ebből vagy arra következtetek, hogy hibás darabot fogtál ki vagy arra, hogy a "problémázós ügyfél" alapesete vagy. :P

Valóban nehezen látható ha rásüt a nap, de sajnos ez minden modellnél így lesz. Sokat segíthet, ha 90°-os szögből nézed, tökéletes azonban nem lesz, ez az LCD technológia átka. Amúgy ha nem közvetlenül esik rá a fény, akkor szerintem jól eltalált fényereje és színvilága van.
Sötétben elég hamar átvált éjszakai módba, egyáltalán nem zavaró és jól használható éjjeli vezetéshez is, akár a száévádőn, akár a műszerfalon helyezem el.

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2998) attrax


attrax
aktív tag

Azt szeretném megtudni hogy valakinek van e véleménye/tapasztalata a vaterán/teszveszen rogyásig fellelhető noname márkátlan gps-ekről.Szépek és jók,sokat tudnak de mennyire megbízhatóak?

Unterschreiben

(#2999) gabe_


gabe_
őstag

Hali!

Pár napja vettem egy Sieger SG 430 GPS készüléket az Auchan áruházban. (Most akciósan 15ezer forintért adták)
Eddigi tapasztalataim: Meg vagyok elégedve vele, Igo 8-al használom, divx, xvid filmeket nézhetően viszi, ha nem túl magas a bitrátájuk, a zenelejátszó is teljesen rendben van. Az e-book olvasót nagyon nem néztem, eddig nekem csak .txt-ket olvas, de nem szereti az ékezetes karaktereket. Mit mondjak még... Egy pár játék van rajta, az unalmas percek eltöltésére, valamint egy számológép és mértékegység átváltó is. Az FM transmitter is széles skálán állítható. A flash lejátszót nem próbáltam, de elméletileg a .swf kiterjesztésű fájlokat is kezeli.
Nincs összehasonlítási alapom, de véleményem szerint műholdat gyorsan talál, a kijelző fényereje napfényben is tűrhető. Az akkuidő elég kevés, töltés nélkül fél óra és 1 óra időtartalom között bírja, attól függően, hogy navigál-e, be van-e kapcsolva a transmitter, stb. (Gondolom a viszonylag nagy kijelző is kéri az áramot rendesen) de értelemszerűen ezeket szivargyújtóról üzemelésre tervezték...
Szóval röviden ennyi, jó ár-érték arányú kis készülék.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#3000) attrax válasza gabe_ (#2999) üzenetére


attrax
aktív tag

Na az ilyen postok kellenek köszi!Sok jó utat hozzá :K

Unterschreiben

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.