Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3801) Kbali válasza campers (#3799) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kérdés az is, hogy melyikhez milyen szoftver van - ha magyar NaviGuide térkép van a Garminhoz, akkor azt venném, esetleg Navon n470-est.

(#3802) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!

Gyors segítség kéne navi vásárlás előtt: WayteqX950 HD tulajoktól kérdezném, hogy tényleg felejtős videózásra?

Nem vagyok videó őrült, de a régi 770-est szerettem odaadni a kislegénynek amikor nem tudott mit kezdeni magával utazáskor, vagy neadjisten orvosi rendelőben.

(#3803) laszlohu válasza Whynot? (#3802) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Ilyet vegyél : CNS Globe HD, annak jó a videólejátszása is.

(#3804) laszlohu


laszlohu
addikt

De bármelyiket is veszitek, erősen ajánlott a legfrissebb firmware-rel.

(#3805) chepavel


chepavel
aktív tag

Sziasztok!

Olyan feladatot kaptam, hogy mezőgazdasági gépekre kellene sorvezetésre alkalmas GPS-eket bevezetni. Ahogy szétnéztem, 400K körül kezdődnek ezek a gyáriak. Nagyon sokallom.
Elképzelésem a következő lenne:
Vennék valamilyen beágyazott rendszerű, erős vassal megáldott hardvert, amire később magam ráteszem a szoftvert.
Ilyen páros összeállításában van valakinek tippje, esetleg tapasztalata, hogy milyen hw/sw-t lenne érdemes beszereznem?

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3806) chepavel válasza chepavel (#3805) üzenetére


chepavel
aktív tag

Senki? :U

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3807) laszlohu válasza chepavel (#3806) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Én a mezőgazdasághoz nem értek, csak a GPS- ekhez.

A SirfAtlas V - ös GPS chip 10 méteres pontosságú
A SirfPrima GPS chip ( pl. Wayteq X990 ) : 1 méteres pontosságú
( legalábbis így reklámozzák )

(#3808) chepavel válasza laszlohu (#3807) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

A mezőgazdasághoz én sem értek picit sem (,rendszergazda vagyok), csak, ilyen másodállású feladatom jött össze.:)

Ami lényeges lenne, hogy behatárolási képesség minél pontosabb legyen. Ahogy nézegettem, kb. úgy 35-40 cm-es pontosságú chip kellene minimum..
A feladat amit el kell látnia, hogy a mezőgazdasági gép a GPS alapján tartja a sortávolságokat. Ezért szükséges a nagy pontosság.

Ilyen pontosságú hardvert tudnál esetleg ajánlani?

Segítséged köszönöm!

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3809) laszlohu válasza chepavel (#3808) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Bocs, de azokban nem vagyok otthon. Csak az olyan GPS - ekben vagyok otthon, amik viszonylag olcsók 50000 Ft alatt.

(#3810) chepavel válasza laszlohu (#3809) üzenetére


chepavel
aktív tag

Értem. Azért köszönöm szépen a tippet! :R

Persze, ha van valaki másnak ötlete szívesen fogadom. :K

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#3811) latyak17


latyak17
tag

Valakinek esetleg tapasztalat a nagyon olcsó épp csak magyarországot ismerő gpsekről?:)

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#3812) laszlohu válasza latyak17 (#3811) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Nekem nincs ilyen gépem, de a boltban kipróbáltam.

A legfrissebb igo 8.3.2 - es Igo8 van rajt ( 2010.augusztusi ,Nem Primo )

A fényereje jó. Kicsit nehezen reagál az érintőképernyője.

3,5 jack csatlakozó

Navon N270 + Csak Magyarország térkép.

Link :

http://www.edigital.hu/Autos_navigacio/NAVON_N270_navigacio_+_iGO8_Magyarorszag_terkep-p55668.html

[ Szerkesztve ]

(#3813) Ludy86


Ludy86
csendes tag

Sziasztok!

Nagyjából körbejártam a témát.

Ami számomra fontos:
-gyors és pontos legyen, max 31-2e körül
-lehetőleg minél olcsóbb
-a szoftvert nem fontos, megoldom magamnak

CNS Globe HD 30e

WAYTEQ x950BT HD (wayteq sorozatból melyiket ajánlanátok? 27e

NAVON N480 navigáció + iGO8 Mo. térkép 23e

Erre a 3 készülékre szűkítettem a listám. A CNS felé húzok, mivel annak 2 év garanciája van és tudtommal a legnagyobb tudású.

Kérlek segítsetek a döntésben! Ha van más javaslatotok szívesen várom.
Előre is köszönöm!

Üdv!

(#3814) laszlohu válasza Ludy86 (#3813) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Mindegyik jó választás, de erősen ajánlott a legfrissebb firmware-rel kérni a Wayteq, ill. CNS készülékeket, ha megoldható.
Ha csak navigálásra kell, jó bármelyik, de a Wayteq - ek közül a 950HD , v. 950BTHD - t ajánlom. A Wayteq - ek multimédia terén elég gyengék ( video lejátszás ).

Ha fontos a Video lejátszás, Internet bluetooth - on keresztül , akkor:
Cns Globe HD ( persze a legfrissebb firmware-rel )

[ Szerkesztve ]

(#3815) balamber3


balamber3
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki valami részleteset az Orion OGPS-03, vagy 02-ről?

Köszi, bali

(#3816) balamber3


balamber3
csendes tag

Ja, még egy kérdés:

Wayeq x850, vagy orion ogps-03?
Melyiket érdemesebb venni?

Köszi!

(#3817) laszlohu válasza balamber3 (#3816) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Az Orion kütyüt nem ismerem, de a GPS chip más a Wayteq - ben, mint az Orionban.

Wayteq : SirfAtlas V ( Pontosabb, gyorsabb, mint a Sirf Star III )

Orion : Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom Sirf Star III gps chip

Ha teljes Európa térképpel veszed, mindkettő TeleAtlas- os térképeket használ.

Wayteq : Ha full eu-s térképpel veszed, semmiképp ne Sygic Lite - ost, csak a teljes értékű Sygic - ot.

Magyarországon a Topmap-os térképek elterjedtebbek.

Mindkettő jó kütyü. De azt tudnod kell, hogy gyártási hibás mindegyik lehet, ami manapság megszokott dolog.

A Wayteq - ek videó lejátszásra nem nagyon alkalmasak.
Nem tudom, hogy az Orion-nak milyen a videó lejátszása.
A szivargyújtós töltője nem mindig érintkezik a Wayteq x850 - eknek.

Itt van egy videó a Wayteq X850 ről :

Ha Gyurci nem haragszik, belinkelek egy videót a róla :

Link :

http://www.youtube.com/watch?v=wo2lyvSgxi0

Az én választásom : ha térkép nélkül veszed :

CNS Globe HD ( A Legfrissebb Firmware -rel ) : 31000 Ft körül

Ha térképpel :

Wayteq x990 : Sygic Aura navigációs rendszerrel: 45000 Ft körül.

lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3818) morpheus133


morpheus133
tag

Sziasztok.
Ez a CNS Globe HD magyar készülék?
Mármint ha jól látom a cég aki gyártja magyar?

(#3819) Kbali válasza morpheus133 (#3818) üzenetére


Kbali
nagyúr

A cég magyar, de legfeljebb gyártat Kínában.

(#3820) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Van egy örömteli hírem azoknak, akik viszonylag olcsón akarnak jó navit :

A Wayteq kiadott egy firmware frissítést, ami orvosolja a rossz videó lejátszást
Wayteq X950BT-HD - n.

Az alábbi firmware-rel :

http://www.wayteq.hu/hu/node/321

Így most már tudom ajánlani a Wayteq X950BT-HD - készüléket is.

navigációs szoftver nélkül

Sajnos a frissítéshez micro sd kártya szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#3821) snowdog válasza morpheus133 (#3818) üzenetére


snowdog
veterán

A gyártás nem magyar, de a támogatás igen. :)

(#3822) balamber3 válasza laszlohu (#3817) üzenetére


balamber3
csendes tag

Helló!

Köszi a sok infót, és a segítséget!

(#3823) perempe


perempe
addikt

Én kipróbáltam ma a kesselést. Cél: GCSzvo. Hardver: Nokia E50, Royaltek BT GPS mini (RBT-1000). Fás részre vitt, a Navigátor szerint elértem a célt, majd ugyanott egy-két másodperc múlva kiírja, hogy azért még menjek 60 métert x irányba. Feladtam.

Külső antenna segítene? Vagy újabb, drágább vevő?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#3824) plaschil


plaschil
aktív tag

Üdv néktek!

Szeretnék egy GPS-t a motoromra, de azok nagyon drágák így amellett döntöttem, hogy veszek egy autósat, és beleteszem egy motoros GPS tokba. Ki is néztem egyet, Orion OGPS-01, elvileg IGO8 van hozzá. Ez most a Sparban 15 ezer pénz, de sok problémát találok a google-lal, a frissítésekkel kapcsolatban.
Mivel nem értek hozzá (egyáltalán) ezért Titeket kérdezlek, tudtok-e nekem ajánlani valamit ami kijön olyan 15-20 ezerből, és innen engem más nem is érdekel. Magyarország térképe érdekel csak részletesen, kismotorral máshová úgysem megyek (motoros találkozók). Esetleg még az állítható kontraszt/fényerő (hogy napsütésben is lássam), meg az ilyen esetek, hogy "itt kellett volna lekanyarodni, úgyhogy mostmá fordujjá meg".
Ha esetleg van olyan modell ami hanyagolja az extrákat (pl játék, videó lejátszás amik egyébként nem értem mit keresnek egy GPS-ben) és cserébe ad valami pluszt a szoftver/sebesség (akármi más ami a helymeghatározáshoz tartozik) terén akkor az még jobb lenne.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#3825) laszlohu válasza plaschil (#3824) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Habár ez kicsit több, mint 20e, de pl. ezt is ajánlom annak, akinek csak Magyarország térkép kell:

http://www.edigital.hu/Autos_navigacio/NAVON_N480_navigacio_+_iGO8_Magyarorszag_terkep-p55669.html

[ Szerkesztve ]

(#3826) kalap24


kalap24
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy használt pna-t szeretnék venni 10 ezer ft környékén, de egy fikarcnyit se értek hozzá. Tudom hogy ez az összeg eléggé kevés erre , de nincsenek nagy igényeim. A lényeg , hogy ne vásároljak be valami gagyeráj márkát. Előre ios köszönöm a válaszokat :R

(#3827) laszlohu válasza kalap24 (#3826) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Én ennél olcsóbbat nem tudok, amit megvennék.

Magneo i350

14900 Ft

http://www.edigital.hu/Navigacios_szoftver_nelkuli_keszulekek/Magneo_i350_navigacio_%28navigacios_szoftver_nelkul%29_35-p50663.html

(#3828) csana


csana
senior tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék beszerezni egy GPS-t. Sajnos nem vagyok nagyon képben ebben a témában, és ezért kérnék tőletek tanácsot. Több helyen úgy hirdetik a készülékeket, hogy navigációs szoftver / térkép nincs benne. Gondolom akkor ezt magamnak kellene megoldanom valahogy, ha használni szeretném. Viszont ennek a menetét sem nagyon ismerem. El tudnátok magyarázni (akár privibe), hogy mi a teendő ha megvan a kütyü (szoftver meg térkép nélkül)? Mennyire bonyolult a dolog, (milyen speciális eszközök kellhetnek hozzá a számítógép, és net mellett) azaz hogy kell-e hozzá szakember, vagy egyéb dolog ami költségként jelentkezhet, vagy épp mikre érdemes figyelni?

Persze mindezek előtt kellene egy készüléket választani a következő elvárásokkal (ebben is kérném a segítségeteket):
- pontos legyen
- stabilan fogja a jeleket
- multimédiás funkciók nem fontosak, a lényeg, hogy navigáljon
- ne legyen bonyolult a használata
- viszonylag gyorsan készítsen útvonaltervet
- lehessen frissíteni a szoftvert/térképet (mindenképp teljes EU térkép kellene)
- árban kb 32.000 Ft a plafon

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv:
csana

(#3829) laszlohu válasza csana (#3828) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Ilyet vegyél :

Wayteq X950HD ( Legfrissebb firmware-rel,

ha nem megoldható, mindenki felrakhatja a firmware-t saját felelősségére az alábbi honlapról ( a frissítéshez micro sd kártya szükséges ):

http://www.wayteq.hu/hu/node/309
)

Nav. szoftver nélkül

Link :

http://www.edigital.hu/Navigacios_szoftver_nelkuli_keszulekek/WayteQ_X950_HD_navigacio_%28navigacios_szoftver_nelkul%29_%284GB%29-p63828.html

Itt pedig lehet segítséget kérni, ha warezkodni akarsz :

http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=718&t=59514&start=10785

(#3830) BaLaVi


BaLaVi
csendes tag

Sziasztok!
Ha jól látom van itt 1-2 PNA guru, vagy legalábbis olyan aki jobban ért a dologhoz, mint én kérlek titeket segítsetek a következőben. Szerenék egy PNA-t venni ez lesz az 1., a következőket szeretném tőle:
- a minél olcsóbban minél többet tudjon ... persze nem vok naív csak minél többet a pénzért alapon, aszem nálam a lélektani határ úgy 50 eFt körül van ... de változhat... :B
- lehetőleg minél többet tudjon(minél pontosabb helymeghatározás: szeretnék geocahing-elni, már ha megoldható mondjuk az szoftveresen, hogy egy másik pl. mikro SD-vel futtasak rajta annak a szoftvernek megfelelő térképeket ... so tudjon pl. koordináták alapján keresni)
- láttam 1 pna-t iGo 8-al, de valahogy nem volt az, ahogy ezt elmondták nekem a elvileg 3D-re volt állítva mégse nagyon mutatta a nevezetességeket, épületeket, stb ... elképzelhető, hogy ugyan az a szoftver másképp jelenik meg két különböző PNA-n ... lehet vannak olyan fukciók, amik egy gyengébb GPS-n nem futnak (nem TMC-re gondolok itt, stb.)
- elsősorban nem a media funkció lenne a fő szempont, hanem a pontosság precizitás ... sáv váltást, kár sávokat tudjon jelezni ... időben!!!! :Y

Kérlek ajánljatok néhány jó kis gépet ... valszeg a szoftvert meg tom oldani majd én!

Köszi

(#3831) BaLaVi


BaLaVi
csendes tag

Biztos hülye kérdés ... de mi az a firmware?????? :B :Y

(#3832) BaLaVi


BaLaVi
csendes tag

Mit gondoltok pl.: Navigon 70 Premium + Teljes-Európa térkép (43 ország) ?

(#3833) csana válasza BaLaVi (#3831) üzenetére


csana
senior tag

"Jelentés: A számítástechnikában a firmware egy olyan program, mely az adott hardware eszközbe van beépítve. Ez a program gondoskodik a hardware belső vezérléséről. Sok eszköz esetében lehetőségünk van ennek a belső programnak a frissítésére. "

(#3834) laszlohu válasza BaLaVi (#3832) üzenetére


laszlohu
addikt

Szia!

Ha Full-eu-s GPS kell, pl ezt is ajánlom:

http://www.speedshop.hu/termekoldal/45243_navigacios_pna_keszulek_bluepanther_azure_slim_+_ndrive_teljes_europa_szoftver_+_ajandek_autos_szettel.html

(#3835) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Sajnos a Wayteq x950 HD , X950BTHD- hez kijött új firmware, ami javítja a videó lejátszást úgy tűnik, hogy nem váltotta be a hozzájuk fűzött reményeket, úgyhogy
navigációs rendszer nélküli GPS- ek közül a CNS GLOBE HD ( legfrissebb firmwarrel )- t tudom ajánlani.

Utóirat : Akinek nem fontos a videólejátszás, annak navigálásra tudom ajánlani a Wayteq kütyüket.

(#3836) BaLaVi válasza laszlohu (#3835) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

Elősször is Köszi a Segítségeteket!

Felveszem ezt is a listába:

CNS GLOBE HD / Wayteq x950BTHD / Navigon 70 Premium / BluePanther Azure / BluePanther Jade .... szóval erősen a bőség zavarában vok! xtetek melyik a legjobb?

Tud vki segíteni abban,amit a #3830-ban kérdezetem:
lehet ezeket geochacingre használni valamilyen módon, rá lehet rakni másik szoftver úgy hogy hol az egyiket, hol a másikat(+térkép) futtatja?
milyen ezeknek a fenti PNAknak a pontossága?

Köszi

(#3837) laszlohu válasza BaLaVi (#3836) üzenetére


laszlohu
addikt

A CNS, A Wayteq és a Bluepanther ua. a GPS chip : Sirfatlas V ( 10 m - es pontosság )
A Fenti GPS- ekre könnyű Énmegyek prímát tenni.

Az alábbiakat nem ismerem :
BP Jade 7" ( Sirfatlas V ),
Navigon 70 plus ( A-gps, Assisted GPS ),
már csak az árából ítélve is elvileg pontosabb a Navigon, viszont ha frissíteni kell, valószínű, hogy a gatyád is rámegy.

(#3838) laszlohu


laszlohu
addikt

Geocaching - re Wayteq x990 ( Elvileg 1 m - es pontosság ) - et ajánlják ( pl. Gyurci ), ha videó lejátszásra is akarod használni, van hozzá friss firmware, bár hozzáteszem, hogy nem tökéletes a videó lejátszása ( MP4 , Divx , stb. ).

[ Szerkesztve ]

(#3839) BaLaVi válasza laszlohu (#3838) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

Köszönöm a Gyors Választ!
Ezek szerint a Wayteq x990-ben lévő SiRF Prima gps vevő 1 m-es pontosságra képes?! Vaó ez tök jól hangzik!!!! Ezeknek az adatoknak hol tudok utánna nézni; pl.: melyik gps vevő milyen pontos?
Elvileg a teljes eu térkép mellé a Navigon 70 premium-hoz 20 Euro-ért 24 hónap frissítést kap az ember ... csak nem ismerem a márkát ... a Navigon az jó? Mert amit írnak róla az naon futurisztikus pl.: text to speech, közelítés érzékelő, sávérzékelő(ha ilyet tud akkor az érzékelőnek min,. 2,5 m pontosank kellene lennie nem?), stb.! Naon kipróbálnám a gépet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vajon a koordináta keresés mellé rá lehet tölteni túristatérképeket is ... azokat is tudja kezelni??? Erről tudsz vmit?

Köszi az eddigi Hathatós segítséget is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :C

(#3840) BaLaVi válasza laszlohu (#3838) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

Nem tod van olyan hely, szakbolt ahol ki lehet próbálni ilyen masinákat ... pl.: Debrecen környékén? Köszi

(#3841) laszlohu válasza BaLaVi (#3839) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocs, de mint azt korábban írtam, nem ismerem a Navigon új típusait. A régieket meg már nem nagyon lehet kapni, ill. elavultak.
Nem tudom, hogy hol tudnád kipróbálni. De esetleg megpróbálhatod megvenni és kipróbálni, és ha nem olyan , amilyennek gondoltad visszaviheted és kicserélheted másikra. Bár nem hiszem, hogy van olyan bolt, ahol ezt meg lehet tenni. Navigon kütyüket szoktam látni a Saturn-ban.

A Navigon GPS vevőjéről meg a honlapján olvastam és azután néztem utána.
Ezek, amiket írnak meg csak reklám szlogenek, ilyenek , hogy
sávasszisztens, stb. Ezeket a legolcsóbb kütyük is tudják.

[ Szerkesztve ]

(#3842) Kbali válasza BaLaVi (#3840) üzenetére


Kbali
nagyúr

Saturn, MediaMarkt (ez utóbbi szerintem van Debrecenben).
Ha készülékek képességei érdekelnek, én javaslom, hogy a Speedshop-ot hívd fel, elég régóta foglalkoznak GPS-ekkel, biztosan segítenek.
Esetleg keresd Gyurci blogját, ő is biztosan segít neked.

(#3843) jncn


jncn
csendes tag

Sziasztok!

Tetszenek ezek a HD-s navik, sok mindent elolvastam már és még arra lennék kíváncsi, hogy mennyire küzd a proci ezzel a felbontással.
Két dolog ami fontos nekem:
- folyamatos legyen a navigáció
- hosszú akkumulátor üzemidő

Ezek tükrében szeretném kérdezni azoktól akik használnak ilyen készülékeket, hogy mennyire darabos a térképmozgatás navigáció közben és ha valaki már használta akkuról lemerülésig csak navigációra, akkor mennyi ideig bírták.

Fontosak lennének nekem ezek az infók, mert ha nagyon érződik, hogy szenved a proci ezzel a felbontással, akkor inkább maradnék a kisebb felbontásnál.

Köszi előre is mindenkinek.

(#3844) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Van az edigitálnál több mint 14e. ft levásárolható bónuszom a hó végéig, ma rendelni kellek, különben elvesztem, csak gondolkodtam még, hogy mit vegyek. Na, találtam ilyet, hogy szabadidős navigáció, 21e. ft. Monokróm kijelzős, térkép nincs benne, az útvonalat tárolja, ha jól látom. Nem volt soha GPS-em, nem sokat konyítok hozzá. Mondom mire kellene nekem, aztán legyetek szívesek mondjátok meg, ez kell-e nekem. Szóval sokat túrázunk, valahol letesszük a kocsit, aztán turistaúton közlekedünk. Két hete is előfordult, hogy elvesztettük a turistajelzést, és kb. betájoltam hol lehet a kocsi, aztán mentünk árkon-bokron át. Persze nem oda értünk ki, ahova szerettem volna. Szóval nekem olyan műszer kellene, amin látom merre, mekkora távolságra van az autó, esetleg az útvonalat, ahol jöttem. Erre jó ez a kis kütyü? Mert akkor veszek. Egy ezressel többért van hagyományos, színes, térképes navigáció is. Ez nem tudom tudja-e azt a funkciót is, mint a szabadidő navigáció. Mert akkor jobban megérné. Segítsetek, mi kell nekem?
A kinézettek: http://www.edigital.hu/Szabadidos_navigacio/Garmin_eTrex_H_szabadidos_turanavigacio-p42791.html

A hagyományos: http://www.edigital.hu/Autos_navigacio/NAVON_N480_navigacio_+_iGO8_Magyarorszag_terkep-p55669.html

Bocs, nem tudok linket "rendesen" beszúrni, lehet az új Firefox4-el van valami.

(#3845) snowdog válasza Zoli bácsi (#3844) üzenetére


snowdog
veterán

Szia! A választást megkönnyíti ha megfigyeled az üzlet milyen mappa alatt jeleníti meg a készülékeit.

Az egyik "/Szabadidos_navigacio" a másik pedig "/Autos_navigacio"

Az autós navigáció azt jelenti, a készüléket beteszed a kocsiba, megmondod neki hova akarsz menni, megtervezi az útvonalat, és közúton oda navigál. A lényeg, hogy közúton. Tehát ezek a készülékek többnyire terepnavigálásra nincsenek felkészítve. Már csak azért sem, mert sokat fogyasztanak, általában 1-2 óra alatt lemerül az akkujuk. Természetesen a gépkocsiban ennek nincs jelentősége, mert ott ugyis a szivargyújtón van, és folyamatosan töltődik.

Terepnavigálásra a Garmin készülékek az ajánlottak. Azokat kimondottan erre tervezték. Azonban ha vegyes használatra akarod igénybe venni, akkor olyan készülékre van szükséged, ami autós és terepnavigálásra egyaránt alkalmas. Amit belinkeltél, az nem ilyen, az kimondottan terepnavigációhoz való. Ahhoz nincs egész országot, sőt Európát lefedő térkép. Ez a készülék már ezt is tudja, de nem abban az árkategóriában van. [link]

Ha nagyon megakarod erőszakolni a dolgot, akkor lehet olyan megoldást alkalmazni, hogy ebben az árkategóriában veszel egy noname PNA-t, "szerzel" hozzá autós és terepnavigációs programot, térképeket, de ez már nem lesz legális. És elképzelhető hogy sokat kell keresgélned és bűvészkedned, mire olyan lesz, mint amit szeretnél.

És akkor a terepnavigációhoz még a tápellátást is meg kell oldanod cserélhető akkuval, vagy valamiylen mobil töltővel. És azt is figyelembe kell venned, hogy ezek a nagyképernyős készülékek terepen igen sérülékenyek.

[ Szerkesztve ]

(#3846) Zoli bácsi válasza snowdog (#3845) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi.
Persze, láttam hogy az egyik túra navigáció, a másik meg sima közúti. Akkor magyarán nekem a túranavigáció kell.
Csak az nem volt tiszta, hogy hátha a közúti navigáció is tudja, amit szeretnék, plusz még ugye az eredeti funkció.
Akkor megrendelem a túranavigációt, ötezer forintomba lesz, annyit megér.
Köszi mégegyszer.

(#3847) BaLaVi válasza snowdog (#3845) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

:RSzia!
Akkor ha jól veszem ki te tudnál adni tanácsot, hogyan lehet egy ilyen "kimérát" :D létrehozni a országúti GPS-ből?!!!! ;)
Most szeretnék venni gps-t 50-nél nem szánnék rá többet ... csak gondolom ez a manőver a garancia elvesztését vonná maga után!???????
Igazából még nem tudom melyik legyen mert szeretnék geocahingelni is meg teljes eu térkép is kellene gyors navigációval!
Félek, hogy ha veszek egy drágább darabot elcseszem ha rárakok egy másik progit geocahingre, túristautakhoz .... tudsz segíteni ??????

Köszi :R

(#3848) snowdog válasza BaLaVi (#3847) üzenetére


snowdog
veterán

Szia!

Ha segítség alatt azt érted, tudok-e neked olyan navi programot adni, amivel PNA-n geocahingelni tudnál, akkor a válaszom nem, nem tudok adni.

Ha a véleményemre vagy kiváncsi, akkor azt tudom mondani, vannak olyan PNA-k, amikre rátettek Russa és hasonló programokat, amik alkalmasak terepnavigációra, geocahingelésre. De nekem olyan gépem van, amire a felbontása miatt (800x480) eddig nem sikerült ilyen programot "varázsolni". Ezért írtam, hogy "bizonyos" PNA-k. Az ilyen programok használata nem befolyásolja a garanciát, de semmiképpen sem jogszerű a használatuk. Már csak ezért sem tudok ezek beszerzésében segítséget nyújtani.

Ha netán találsz ingyenesen használható verziót, akkor az természetesen jogszerű használatot tesz lehetőve. Talán a Russa-nak volt ingyenes változata. De a térkép akkor is kérdéses, mert pl. Garmin térképeket jogszerűen akkor sem használhatsz.

(#3849) gsc73 válasza BaLaVi (#3847) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hali!

Túristautakon én a "RUSSA" nevezetű programot használom.

Térképeket innét tudsz ingyenesen, legálisan letölteni.

A prorgamról információ

Én egy nagyon alap kínai GPS-en használom (480*272-es felbontás), csak annyi kell hogy el kell érni a WinCE felületet, és már megy is. (Legálbbis az én verziómon simán nem indult el, mert egyhibaüzenettel leállt.)

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#3850) BaLaVi válasza gsc73 (#3849) üzenetére


BaLaVi
csendes tag

HÚúúúúúúú!

Végre!!!! Tök JóóóóÓÓÓÓóóó! Erre voltam kíváncsi! :D :D :D :D
Szóval ha veszek egy GPS-t pl: Navigon 70 Premium !!!! Akkor rátehetem ezt a szoftvert és a térképeket és ha akarom autós navigáció, ha akarom túrista térképes navigáció ... akár geocahingelni is lehet vele !!!!!!! Mond, hogy jól értem a dolgot ???????!!!!!!!! :C

KÖSZI, Köszi, KöSzi :D :R :C

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.