Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3151) vakondka válasza deadelon (#3149) üzenetére


vakondka
őstag

Köszi szépen ! :R

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#3152) Kbali válasza Gyomman (#3150) üzenetére


Kbali
nagyúr

30 ezer alatt elég nehéz lesz teljes EU-s, hivatalos térképszoftverrel ellátott készüléket találni. Esetleg a lentebb írt Tilborg?
Az az OEM szerződéstől függ, hogy mennyi ideig lesz frissíthető ingyenesen - egyáltalán az adott térképszett. az Igo alapúak általában egy év ingyenessel jönnek, de van ahol, csak a kelet EU rész.

[ Szerkesztve ]

(#3153) Kbali válasza Enjoy (#3147) üzenetére


Kbali
nagyúr

És mert gondolom "vettél" hozzá térképszofvert is. Még ha volt is korábban ilyened SD-n, sajna hivatalosan a Wayteq nem támogatott készülék, akérmilyen jó is most a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#3154) Gyomman válasza Kbali (#3152) üzenetére


Gyomman
aktív tag

És a RAM probléma? Mert néztünk 30ezer körül olyat, ami még jó lenne, de ott is 64MB-ot írnak a RAM-hoz. Az tényleg nagyon kevés lenne?
Köszönöm az eddigi válaszokat is!

Cogito ergo sum

(#3155) spejci


spejci
tag

Sziasztok!

Most készülök venni egy GPS-t, de nem tudom milyet...
Lényeg, hogy könnyű legyen kezelni és nagy képernyője legyen.
Max. 50k-t fizetnék érte.

Üdv.

(#3156) vakondka válasza spejci (#3155) üzenetére


vakondka
őstag

Szia,

Én ma vettem egy WAYTEQ X920BT-t és szerintem tuti jó,
meg nagy a kijelzője is: 5 colos

:)

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#3157) attrax


attrax
aktív tag

Az egyik cimbim véleményét írom le.(aki régóta foglalkozik a gps világgal) lehet jó is és sz*r is bármelyik de alapvetően minden mai készülék megbízható amelyik éppen nem gyári hibás de azt hamar észreveszed és visszaviheted/küldheted.Sokszor a noname készülékek is teljesen jók.A csicsás 3d-s topográfiai jelek,objektumok jópofák de 2 nap után úgyis megunod és felesleges terhelés a procinak ami csak lassítja az újratervezést.Valai itt fentebb lehúzta a mio-t ami érdekes,mert több helyről is dícsérik őket.Nekem most TOMTOM ONE van ami szintén remek kis cucc csak a frissítés drága.Hibátlanul működik 2 éve.
Most készülök venni és nekem a Wayteq 920 tűnik optimálisnak.A sygic lite nem beszél ami ha meggondolom nem is olyan nagy baj(fordulj jobbra/balra 100m után blabla.Nekem le van hallkítva a tomim.Azonban megéri azt a 2-3k felárat és dumáljon csak.A sygic állítólagos pontatlansága elriaszt úgyhogy lehet hogy szűz készülék lesz a vétel (az iponon most ennyi)és megkapja a februári(legfrisebb Igo-t)Az Igo-t senki nem szidta még.
http://ipon.hu/?product_id=132132

[ Szerkesztve ]

Unterschreiben

(#3158) geprombolo válasza attrax (#3157) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nemrég lettem figyelmeztetve, hogy az Igo a Wayteq-en wareznek számít, mert nincs Igo Wayteq-re. Úgyhogy vigyázz, ingoványos terület!
Mellékesen a Sygic-ról ebben a topicban is van egy pár vélemény, némelyik alátámasztja a cimbidét, miszerint pontatlan progi.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3159) m.jeno válasza geprombolo (#3158) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mire gondolsz, gondoltok, amikor azt mondjátok, hogy a Sygic program pontatlan?
Nem a Syigiccel van a baj, hanem a térképekkel, a tépképek hibáit egyik program sem képes korrigálni, még a iGO sem :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3160) m.jeno


m.jeno
senior tag

Példa iGO-val TM térképpel:

ua. Navteq térképpel:


a megfordulás ajelzett helyen nem lehetséges.
Ennyit az iGO pontatlanságáról :Y :Y :W :W :C :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3161) Kbali válasza spejci (#3155) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem nézz meg CNS készüléket, ahol van portol iGo.

(#3162) spejci


spejci
tag

Szerintetek melyiket érdemes megvenni?
Becker z102 (40k) vagy Tomtom XXl classic (45k).

(#3163) Kbali válasza spejci (#3162) üzenetére


Kbali
nagyúr

Mire használnád? A TomTom másfajta térképeket használ, mint általában a Becker (azt vagy Sygic-kal vagy Igo-val adják).
A TomTom-hoz a térképfrissítés általában fizetős - ez is szempont lehet, ill. a hazai térképszett biztosan nem ér fel az Igo, ill. Garmin melletti Naviguide térképekkel.

[ Szerkesztve ]

(#3164) spejci válasza Kbali (#3163) üzenetére


spejci
tag

Hát általános használatra használnám, ha pl. hétvégén elmegyünk valamilyen aquaparkba vagy valahova kirándulni esetleg szomszéd országokba...
De a Becker nek is a frissítése is csak 45 napig ingyenes...

(#3165) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy PNA-GPS készüléket, és ahogy így olvasgatom, a WayteQ x920BT nekem nagyon szimpatikus. Viszont olvastam itt olyanról, hogy TMC, és dugók, útlezárások elkerülése stb...

Az lenne a kérdésem, hogy ez alapvetően egy ingyenes szolgáltatás? Na meg a WayteQ x920BT-hez sehol se látom, hogy tudná ezt a TMC funkciót. Viszont a 820, 620, azaz a kisebb szériáknál külön fel van tüntetve ez, a termékleírásnál le van írva, hogy külön speciális kábel kell hozzá, ami nem széria tartozék.

x920BThez ez teljesen lehetetlen, és abszolút nem támogatja ezt a funkciót? Vagy ha igen, akkor mennyibe kerülne hozzá egy ilyen speciális kábel? És mennyibe kerülne, hogy hálózatról tudjam tölteni? Mert ahogy olvasgatom ilyet nem adnak hozzá. (Usb-ről lehet tölteni simán?)

Mindenféle GPS software nélküli PNA-t szeretnék venni, mert van hivatalos IGO8-am, így fölösleges még1ért fizetni. Amire szükségem van:
Jól használható BlueTooth kihangosító telefonhoz,
TMC, hogy az aktuális útlezárásokat ki tudjam kerülni,
Rendkívül gyors hardverre, mert nagyon meguntam már az állandó akadást!
És egy relatíve nagy kijelzőre, ami napsütésben is jól látható.
25k magasságában

(#3166) m.jeno válasza BullZeye (#3165) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. A TMC alapvetően nem ingyenes szolgáltatás, fizetni kell érte, Mo-m az NNG megfizeti a díjat és adja a liszenszet a navi programhoz, ezért tűnik ingyenesnek, de majd ha primod lesz akkor észre is veszed, ha nem telepítesz TMC liszensz fájt, akkor nem müxik.
2. A WayteQ x920 ugyan úgy, ahogy kistestvérei is rendelkezik TMC kiépítéssel, vagyis képes a TMC adatokat fogadni megfelelő TMC antenna (speciális kábel) segítségével, ami valóban nem széria tartozék, külön kell megvenni hozzá, itt megnézheted, ára 5.000 - 7.000 forint között.
3. Usb hálózai töltőket itt találsz, neken a PC usb kábelen is kivállóan feltölti, lehet hogy kicsit hosszabb ideig tart de, az mindegy.
3. És egy relatíve nagy kijelzőre, ami napsütésben is jól látható - ez azért nem teljesen így van, mármint a relatív nagy igaz, csak éppen a jól látható helyett inkább látható a pontos megfogalmazás.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3167) Kbali válasza spejci (#3164) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor inkább ezek közül, ha ennyi a kereted és csilli-villi funkciókra nincs szükséged:
1
2
Ennek érdemes lehet utánakérdezni, hogy milyen hazai térkép van hozzá.
Ez sem drága, csak szerintem nem lesz ingyenes a frissítés.
Esetleg
Vagy
Ezek közül is válogathatsz, hogy ne legyen egyszerű :)

(#3168) BullZeye válasza m.jeno (#3166) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi a válaszokat!

Most (tegnap éjjel) olvastam, hogy IGO-t tenni erre illegális? Miért az? Hisz van egy microSD kártyám hivatalos IGO-tól? Azt én miért nem tudom használni hozzá? :S

Na meg olvastam azt is, hogy ami alapból ehhez a WayteQ-hez jár, az eléggé pontatlan sok helyen. Bármilyen navigációs programot rárakhatok erre?

Na meg még ugye nem is 100% ez a fajta, mert függ attól is, hogy milyen térkép progikat lehet hozzá használni. Szóval alapvetően milyen fő programok vannak GPSekhez?
Igo8? és még?

Van esetleg jó, GPSekkel foglalkozó oldal? Ami szoftvereket is taglalja? Mert nem 1 évre vennék GPS-t :D és eléggé kellemetlen mikor az első használatkor derül ki, hogy számomra alapvető dolgokat nem tartalmaz.... pl figyelmeztet lehetséges trafipaxok esetén, vagy csipog a vasútátjárók előtt, vagy szól, ha túl gyorsan megyek, mert nem vettem észre egy 30as táblát.

(#3169) BullZeye válasza BullZeye (#3168) üzenetére


BullZeye
veterán

Most hétvégén használtam egy Mio P360-at, az nagyon tetszett, mutatott mindent amit kellett, és pontos volt és oda vitt ahova kellett.

Viszont most megnéztem ennek az ára 50 ezer forint .... pedig egy 3 éves készülékről van szó. Miért ilyen drága? Hiszen a WayteQ hardveresen előtte van a dualcore500mhzes procival stb ....

(#3170) m.jeno válasza BullZeye (#3168) üzenetére


m.jeno
senior tag

Az iGO -t, hogy mely gépekhez vásárolható hivatalosn, illetve frisíthető az NNG honlapján megtalálod, a WayteQ nincs ezek között.
A meglévő sd-s iGO-dat, azért nem futtathatod hivatalosan WayteQ-en, mert. ha bedugod az SD kártyát nem fog elindulni, ahhoz, hogy működjön rajta meg kell változtatni az iGO beállításait, vagyis hekkelni kell és ugyebár ezt nem illik.
A WayteQ-hez alapból nem jár semmilyen navi program vásárolható hozzá Sygic, ami egy kicsit fapados a iGO-hoz képest.
PNA-hoz hivatalosan a Sygicen kívül még tudsz venni UTINAVI-t, én többről nem tudok.
Itt a fórumon minden navi programnak van külön topikja keress rá.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3171) matyi21


matyi21
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon sürgősen kéne segítség.
Kaptam ajándékba egy Mio moov m400-as gépet.
Gyárilag europa 7 ország térképe van rajta. Pont Horvátország, Montenegró kéne.
Feltelepítettem a gyárilag kapott miomore telepítő programot. Akármit csinálok, hozzáadom a horvát térképet, ki is zöldül, illetve kiírja hogy hozzáadta.
a patch fájlt ezután elindítom, és vagy nem megy, vagy utána kipirosodik a miomore ba.

valaki el tudná nekem mondani a teendőket fontosabb lépésekben?
valamit nagyon nem jól csinálok.

(#3172) spejci válasza Kbali (#3167) üzenetére


spejci
tag

Köszi a választ! :R
Úgy néz ki a CNS lesz!

(#3173) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

WayteQ X920BT ről mi a véleményetek?

Van jobb nála ár/érték arányban hasonló árkategóriában?
Jár hozzá USB kábel? - Mert sok helyen nem említik.

(#3174) attrax válasza mclaren777 (#3173) üzenetére


attrax
aktív tag

:W miért mi az?

Unterschreiben

(#3175) BullZeye válasza attrax (#3174) üzenetére


BullZeye
veterán

Mi mi az? :W

Kérdésre pedig a válasz, ahogy körül néztem, ár/érték arányban ennél jobb nincs, USB kábel-t adnak hozzá úgy tudom, adatszinkronizációs kábel címszóval. Viszont jelenleg nem hibásat nem lehet kapni, legalábbis a mai tapasztalatom alapján.

(#3176) x123456


x123456
aktív tag

Van egy Garmin Vista HCx-em. Finoman szólva hulladék. (nem részletezném, mióta megvan csak bajom van vele - legfrissebb, hogy a körúton, a Baross utcánál kapcsoltam be, majd végigsétáltam a Blaháig és ezidő alatt képtelen volt műholdat találni...)
Részemről kuka.

Tudna valaki ajánlani _kerékpáros_ tájékozódásra és útvonalrögzítésre alkalmas GPS-t, ami nem Garmin?

(#3177) gabor_01 válasza x123456 (#3176) üzenetére


gabor_01
senior tag

Esetleg a nálam lévő kukába dobjad légyszi :DDD

Esetleg tudom ajánlani a Garmin 60cs-et kerékpártartóval egész olcsó a Pixmániánál.
Esetleg próbálkozhatsz Magellannal is, de erről kevés embernek lesz tapasztalata:
http://www.magellan-gps.hu/index.php?cPath=70

(#3178) x123456 válasza gabor_01 (#3177) üzenetére


x123456
aktív tag

Jó. :)
Közben keresgéltem, de úgy tűnik, kilátástalan a dolog. Mintha a kerékpárosokra nem nagyon gondolt volna más gyártó. :(
Legalábbis a gúgli szinte kizárólag garmint hoz fel, ha ilyesmit keresek.

(#3179) BullZeye válasza gabor_01 (#3177) üzenetére


BullZeye
veterán

Pixmania kb akkora hulladék mint a srác által említett készülék :D

Garanciát érvényesíteni konkrétan lehetetlen küldetés, és ha mégis akkor 1 hónap mire megkapod. Úgyhogy azzal óvatosan. (ja és nem is magyarországi cég, hanem francia)

(#3180) x123456 válasza BullZeye (#3179) üzenetére


x123456
aktív tag

Hm... a készülékkel kapcsolatban a tapasztalat beszél belőled? (pixmaniát nem kérdezem, az 1értelmű, hogy kerülni kell őket :D)

Hm... fiatalodni kezdtem? Tegnap kopaszra borotváltam a fejem. Ma reggel egy max. húsz év körüli, ismeretlen kislány sziával köszönt amikor a ház kapujában összefutottunk. Most meg srác lettem. :DD

[ Szerkesztve ]

(#3181) gabor_01 válasza BullZeye (#3179) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ez ma egy divatos kifejezésforma?:
***minden hulladék***
:C

(#3182) x123456 válasza gabor_01 (#3181) üzenetére


x123456
aktív tag

Végülis, ha körülnézel ebben a csodás világban...

(#3183) gabor_01 válasza x123456 (#3182) üzenetére


gabor_01
senior tag

A világ olyan , amilyen.
Hogy "Te" milyennek látod és milyennek éled meg, az csak rajtad múlik.
Az éremnek 2 oldala van.
De ez kezd itt off téma lenni.... :)

(#3184) BullZeye válasza gabor_01 (#3181) üzenetére


BullZeye
veterán

csak igyekeztem az ő szavaival élni :D

(#3185) BullZeye válasza m.jeno (#3166) üzenetére


BullZeye
veterán

Ömm, csak egy kérdés, most merült csak fel, ugye USBn keresztül megy az autóban a töltő. Na már most, ha TMC is USB-s akkor hogy tudom tölteni?

Csak mert most nézegettem így ebayen hátha van, ott csak RTA-1000-t találtam. Viszont ha nem lehet tölteni közben akkor eléggé macerás, gondolom WayteQ x920bt nem bírja navigálást 2 óránál tovább akkuról, nem?

És még azt szeretném megkérdezni, hogy egész pontosan mihez is kapom majd a licens fájlt? Ha boltban megveszem a szűz WayteQ x920bt-t akkor ahhoz lesz alapból ilyen licens fájl? És mi annak a pontos neve, és kiterjesztése?

(#3186) geprombolo válasza BullZeye (#3175) üzenetére


geprombolo
senior tag

Igen, az X920-hoz adnak USB kábelt. Ami meg a párban használást illeti, ha már a TMC is USB-ről megy, akkor érdemes kb. 2000 Magyar Királyi Forintot adni egy szivargyújtó-elosztóra. Én is vettem, 5letes dolog, egy dugóból kettőt csinál, vagy éppen hármat. A teszkóban is van, én onnan vettem.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3187) csyo


csyo
senior tag

sziasztok ezek kozul mi a véleményetek, melyiket vegyem meg?

szempontok:
- legyen gyors (pl CPU 500MHZ dualcore)
- megbizhato, pontos
- ismert márka, konnyu térképfltoltés,
- IGO 8 valahogy menjen rajta...
- felhasználobarát
- stabil akku

:R :R :R

GARMIN nuvi 255 Black Limited Edition GPS Sat Nav System - Europe
GARMIN nüvi 205 GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 255W GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 1240 GPS Sat Nav System - Western Europe
GARMIN nuvi 205T GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 245W GPS Sat Nav System

TOMTOM Start GPS Sat Nav System
TOMTOM ONE XL Classic GPS Sat Nav System
TomTom Start Europe
TOMTOM Start 2 GPS Sat Nav System

NAVIGON 1410 GPS Sat Nav System
NAVIGON 2410 GPS Sat Nav System

ROADCOM 415C GPS Sat Nav System

Wayteq 500 Mhz DualCore

Legyen szép a napod!

(#3188) attrax válasza BullZeye (#3175) üzenetére


attrax
aktív tag

Epés megjegyzésem a nem kellően körültekintő kollégának szólt... :U

Unterschreiben

(#3189) m.jeno válasza csyo (#3187) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha ez a feltétel - IGO 8 valahogy menjen rajta... kell, akkor egyetlen készüléket sem felel meg a WayteQ kivételével a többinek saját navi programja van a WayteQ-en meg hivatalosan nem csak "valahogy" működhet.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3190) m.jeno válasza BullZeye (#3185) üzenetére


m.jeno
senior tag

A tévedések elkerülése végett, a TMC igényel töltést csak nem önállóan, hanem sorosan összedugva, vagyis bedugod az USB töltőt a gépkocsi szivargyújtójába, az USB dugóját a TMC USB foglalatába, majd a szbad maradó TMC dugóját a készülék USB foglalatába, ennyi. :C

TMC vevőre ezt a linket adtam meg:

http://www.gpsmarket.hu/index.php?scn=122&pc_id=23&pi_id=101&ppt=0

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3191) BullZeye válasza m.jeno (#3190) üzenetére


BullZeye
veterán

így már értem, és logikus is, csak pont nem láttam a másik oldalát a képen, ezért tévesztett meg.

Másik kérdésem pedig, hogy hogy jutok ilyen TMC licensz fájlhoz, magához a WayteQ-hez adnak kapásból és rajta lesz az operációs rendszerében, vagy hol tudok hozzá vásárolni ilyen licensz fájlt? Csak hogy fölöslegesen ne ruházzak be rá, na meg van ennek értelme? Mert olvastam róla, hogy nem sűrűn találja meg az infókat, és nem frissítik túl gyakran, azaz nem túl naprakész....igaz ez?

[ Szerkesztve ]

(#3192) m.jeno válasza BullZeye (#3191) üzenetére


m.jeno
senior tag

Magyarországo az NNG a navi program árában adja hozzá a liszenszfájlt, külön nem kell megvenni.
A TMC adás Budapesten jól működik vidéken felejtőj egyenlőre

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3193) csyo válasza m.jeno (#3189) üzenetére


csyo
senior tag

okés, akkor igy modosul a krdésem:

szempontok:
- gyorshajtás figyelmeztetés
- ujratervezés legyen rajta, rugalmesan tervezzen
- nem árt ha megy a kozlekedési terelések, és egyéb hirek vétele is (TMC vagy mi)
- legyen gyors (pl CPU 500MHZ dualcore)
- megbizhato, pontos
- ismert márka, konnyu térképfltoltés,
- IGO 8-szeru naviprogram fuson rajta frankon.
- felhasználobarát
- stabil akku

- kresztáblák észlelése sem árt, de nem feltétel
- kerékpáros és gyalogos utvonaltervetzés

GARMIN nuvi 255 Black Limited Edition GPS Sat Nav System - Europe
GARMIN nüvi 205 GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 255W GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 1240 GPS Sat Nav System - Western Europe
GARMIN nuvi 205T GPS Sat Nav System
GARMIN nüvi 245W GPS Sat Nav System

TOMTOM Start GPS Sat Nav System
TOMTOM ONE XL Classic GPS Sat Nav System
TomTom Start Europe
TOMTOM Start 2 GPS Sat Nav System

NAVIGON 1410 GPS Sat Nav System
NAVIGON 2410 GPS Sat Nav System

ROADCOM 415C GPS Sat Nav System

Wayteq 500 Mhz DualCore

Legyen szép a napod!

(#3194) csyo válasza csyo (#3193) üzenetére


csyo
senior tag

elozo hozzászolásomban leirtam mik kozul szeretnék választani.

ezekre roviditettem le a listát.

kérlek szoljatok, ha valamit rosszul tettem, vagy a legjobbat huztam ki esteleg a listárol...

GARMIN 255WT Europa tréképpel (? ország). 37 ezer HUF
(elvileg a TMC vevo alap tartozék, de a bolt ajánlata nem irja. Lehet nem adják oda hozzá?? egy TMC vevo kábel 15 ezer abban a boltban)

GARMIN 1240 Europa térkép (? ország) 34 ezer HUF
(TMC funkciot nem emlit, sem kábelt. Lehet ez nem is tudja?)

TomTom ONE XL IQ Eurpoa 42 országa + TMC beépive 35 ezer HUF

TomTom XL IQ edition2 Europa 42 országa 40 ezer HUF
NEM EMLIT TMC-t, sem vételi lehetoséget! Lehet nem tudja?

NAVIGNON 2140 Europa (?ország +magyar) 41 ezer HUF
(TMC antenna elvileg bele van épitve)

---

a tobbit kihuztam a listárol, nem tudom jol tettem-e...
a TMC fontos nekem, igy a garminokbol a T és WT jelzésueket hagytam meg. (TMC, és WideScreen+TMC-t jelnt, mint megtudtam)

A TomTom tunik jonak nekem, 42 országot tomnek bele, mindenféle nyelven, és bele van épitva a TMC antenna, nem kell kábelezgetni... Felhasznélobarátnak tunik.. Nem tudom jol látom-e,vagy csak megvezet a jol reklámozott tomtom?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#3195) gabor_01 válasza csyo (#3194) üzenetére


gabor_01
senior tag

A gond szerintem az, hogy így nem fogsz tudni számodra ideális döntést hozni.
Egyrészt mindenki a maga lovát dícséri, a másik, hogy nem tudhatjuk mi jön majd be neked. Milyen a hozzáállásod a műszaki témához: egy szőke csaj bújik meg benned, vagy magad akarsz mindent buherálni rajta, frissíteni a térképeket negyedévente, kameraadatbázist szerkeszteni, kezelőfelületet módosítani....
Én használtam Garmint (255WT), annak jó, aki le akarja tudni a vásárlással a témát és maximálisan alkalmazkodik a dolgokhoz. Az újabb Garminok meg szerintem hardverileg gagyibbak.

(#3196) csyo válasza gabor_01 (#3195) üzenetére


csyo
senior tag

ha negyedévente nem is, de évente , vagy a nyár elott mindig frisiteném a térképeket.

legjobb, ha el van szépen látva térképpel, szofverrel a gép, vagy a neten fellelheten konnyen, nem kell japá, vagy finn oldalakrol levadászni a félinformáciokat (legyen ismert)

TMC fontos, hogy tudjam a tereléseket

kamera radarjelzo is fontos, hogy ne szágudozzak

sebességmutato is kell

és ha van kilométerszámlálo/ utvonalon jelezze mennyi van hátra.

255WT nél ujabb a garnin 1240es?
az gagyibb akkor? Mennyiben gagyibb?

--

TomTomrol mi a vélemény? Cska én látom ugy, hogy ez falhasználobarát? A neten jokat olvastam rola, nem tokolnek, beletesznek 42 országot, rengeteg nyelvet, és benne van a TMC alapbol.
A Navignonba is bele van épitve, de arra csak azt olvastam, hogy "europa"
na ez most kelet, nyugat, kozép europa? Anglia és irország rajta van-e meg skandinávia?

Legyen szép a napod!

(#3197) gabor_01 válasza csyo (#3196) üzenetére


gabor_01
senior tag

Ha a legolcsóbban akarsz kijönni, nem elég a 4,3"-as kijelző és egy rugalmas összeállítást akarsz, akkor Wayteq X920 és megkérsz valami manót, varázsolja rá a "menj tovább egyenesen"-t.
:U

(#3198) attrax válasza gabor_01 (#3197) üzenetére


attrax
aktív tag

:P

Unterschreiben

(#3199) nemcso válasza csyo (#3196) üzenetére


nemcso
senior tag

A garmin 255WT-ben a "T" a TMC-t jelenti, az autós töltőkábel egyben a TMC antennája.
Traffipax-hoz POI-kat lehet/kell letőlteni a netről, amit a 255WT szintén kezel.
A kijelzőjén pedíg a pillanatnyi sebességed illetve a célba érkezés időpontja látható alapból, amit a képernyő érintésével bővebb : sebesség, megtett út, stb. képernyőre válthatsz.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#3200) mclaren777 válasza BullZeye (#3175) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszi szépen a választ! :)

Egyébként meg azt hogy kell érteni, hogy "jelenleg nem hibásat nem lehet kapni"?
Úgy terveztem holnap rendelem, de most eléggé el lettem bizonytalanítva. :(

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.