Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) balazsbük


balazsbük
tag

Sziasztok!

Gps vásárlás előtt állok. Autóban szeretném használni.
Olyanra lenne szükségem aminek a szoftverét lehet frissíteni neten keresztül és 3D-s...Van rá max 40 000- 50000 Ft-om.Meliyk a legjobb gyártó és típus ebben az árban?
Az sem utolsó szempont,hogy nekem hajlítható hosszabb tartóra lenne szükségem...Ezt meg lehet vásárolni sok típushoz extrában? Vagy nehéz hozzájutni már?

Kérlek írjatok várom!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3952) snowdog válasza balazsbük (#3951) üzenetére


snowdog
veterán

Esetleg itt olvasd el az utolsó hozzászólást (#926) [link]

(#3953) djxp01


djxp01
senior tag

Egy jól kinéző, maximum 22 ezer Ft-os GPS-t keresek 4.3-as képernyőmérettel. A lényeg az, hogy menjen rajta a Sygic nevű GPS program gyorsan.

Esetleg a CNS Globe (nem hd, nem pro, hanem a sima) megfelelne erre a feladatra ? [link]

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2005-07-05

(#3954) balazsbük válasza snowdog (#3952) üzenetére


balazsbük
tag

Hát én nem szeretnék ilyet..... Bocsi.

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3955) balazsbük


balazsbük
tag

komolyan mondom nem tudom eldönteni,hogy milyen gps-t vegyek..... áááááááááá

Kérem valaki adjon infókat:

A Mio és a Garmin közül keresek és ezek közül akarok venni. De melyiket?????

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3956) djxp01


djxp01
senior tag

Egyszerűen botrány, hogy elmegyek egy GPS boltba, 4.3"-as méretű GPS-t keresve, iGO8-as programmal nem tudott mutatni az eladó egy normális sebességgel futó iGO alapú, vagy iGO programot, ami legalább 30FPS sebességgel futna. Tudom, hogy 500 mhz, meg nagyon szuper az össze GPS manapság , de egyszerűen vicc, hogy nem ment rendes sebességgel, akadozás mentesen, lagmentesem egy CNS Globe-on az iGO. Az eladó szerint állítólag kevesek ezek a GPS készülékek a 30FPS-hez....

Az ember azt várná, hogy azonnal reagál az iGO/ GPS, mint pl.: Galaxy S-sen a Sygic Aura (csak sajnos ahhoz meg gyenge a telefon GPS vevőegysége és állandóan ledobálja városban a műholdakról az iGO/Aurát, úgy, hogy Assisted GPS is be van kapcsolva 3G kapcsolattal. Ezért is kellene egy PNA GPS, mert a 64 csatornával soha nem dobja le magát a műholdakról a városban.

Valaki tudna írni egy olyan lapos, vékony 4.3" méretű GPS-t ami folyékonyan futtatja az iGO 8-at ? Vagy adjam fel a keresést?

regisztrált: 2005-07-05

(#3957) Kbali válasza balazsbük (#3955) üzenetére


Kbali
nagyúr

A support, meg a térképek miatt Garmin, de a legújabb Mio Spiritről sem írtak rosszat.

(#3958) Schaf válasza Kbali (#3957) üzenetére


Schaf
tag

Írjak róla rosszat?

A térképszettje egy kalap.....

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#3959) balazsbük válasza Schaf (#3958) üzenetére


balazsbük
tag

Melyikre gondolsz? A Garminra vagy a Miora?

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3960) PLaci58 válasza Schaf (#3958) üzenetére


PLaci58
őstag

Nem szép dolog egy Mio fannak bántani a Miokat :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3961) balazsbük


balazsbük
tag

Most olvasom egy értékelésben,hogy a Garmin Nüvi 1390T csak női hanggal megy. Nincs benne férfi hang állítólag.Ez igaz lehet?De érdekes,hogy valaki nagyon dicséri valaki meg minden részét szidja... Így hogyan döntsem el melyik a jó. A tesztek megbízhatóak? Mert a hozzászólások eléggé érdekesek....

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3962) PLaci58 válasza balazsbük (#3961) üzenetére


PLaci58
őstag

Én inkább a hozzászólásokra szoktam adni.
A felhasználók több időt töltenek a készülékkel mint a tesztelők.

Állítólag már 20K-ért lehet venni Mio Spiritet hivatalos Magyarország térképpel.
A teszt szépeket ír róla : [link], a hozzászólók között egy tulajdonos sincs :D
Ha kicsit meggondolja az ember nem drága, a teszt is szépeket ír róla.
DE! Ha jobban belegondolunk kb. 3 évvel ezelőtti technikát kapunk. 400MHz proci, 64 MB RAM.

djxp01!
Hogyan méred, hogy hány fps-el megy az Igo?
A gyors kijelzéshez kell a DX.dll (direkt grafikus vezérlő). Ez gyárilag nincs benne a winCE-ben. El kell készíttetni az adott típushoz. További infó: GAPI.

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3963) PLaci58 válasza PLaci58 (#3962) üzenetére


PLaci58
őstag

jav : GX.DLL

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3964) PLaci58 válasza balazsbük (#3961) üzenetére


PLaci58
őstag

A "női hang" nemcsak a magyar TTS-re vonatkozik? Jelenleg csak Eszter tudja magyarul az utcaneveket elmondani az Igoban.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3965) Kbali válasza Schaf (#3958) üzenetére


Kbali
nagyúr

A térképszettet tudom, de sajna nem lehet mindenhez TopMap - bár ki tudja, ha elmeszelik az NNG-t, hátha változtat az üzletpolitikán

(#3966) Schaf válasza Kbali (#3965) üzenetére


Schaf
tag

Értem.. tehát te is azok közé tartozol, akik szerint nem a térkép a legfontosabb egy naviban :D :D :D :D

LOL :))

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#3967) Schaf válasza PLaci58 (#3962) üzenetére


Schaf
tag

Azét én ezt a kijelentést nem kapkodnám el. Az, hogy "3 éves" technika, nem jelenti azt, hogy rosszabb a mai szar gagyi tucat GPS-nél. (szinte bármelyik hazai forgalomban lévőr óccsólegyen cuccra értve)

Még ma is inkább egy 400Mhz-es Samsung proci, megfelelő SiRFIII chippel, mint egy gányolt alaplapba illesztett hangzatos MHz-en futó fostalicska. :DD :DD

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#3968) balazsbük válasza PLaci58 (#3964) üzenetére


balazsbük
tag

ezt nem tudom....

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3969) PLaci58 válasza Schaf (#3967) üzenetére


PLaci58
őstag

Attól, hogy valami drága, még nem jelenti azt, hogy jó is.
Azért mert valamire Mio nevet szitáznak, még ott készül a fostalicska gyárban :D

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3970) balazsbük


balazsbük
tag

Hát komolyan mondom nem tudok dönteni a mio és a garmin között. Mindegyikre van pozitív és negatív infó. Még nem találtam olyat ami minden tulajdonságában pozitív visszajelzést kapott volna. :(((( pedig holnap meg kell rendelnem neten a készüléket legkésőbb...... :F

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3971) PLaci58 válasza balazsbük (#3970) üzenetére


PLaci58
őstag

Garmin!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3972) balazsbük válasza PLaci58 (#3971) üzenetére


balazsbük
tag

Szia!Te őstag vagy! Akkor ezekszerint te sokat foglalkozol a Gpsekkel és elvileg értesz hozzájuk vagy legalábbis ilyesmi. NAív vagyok és ismeretlenül megbízni bárkiben nem egyszerű de veszek GARMIN-t. Jó lesz az remélem :) Tudnál esetleg mondani egy Tmc-s típust 65000 Ft-ig? Olyat ami jól megy......
:D

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3973) PLaci58 válasza balazsbük (#3972) üzenetére


PLaci58
őstag

Szia.
Konkrét típust és tanácsot nem tudok adni, de a két márka közül a Garmint javaslom.
Jó, stabil készülékek, nagyon jó fényerővel.
Esetleg itt érdeklődj. Ott nagyon vágják a Garmint :D

A TMC-t érdemes meggondolni. Jelenleg csak Budapesten használható, de ott is gyakran több gondot okoz mint segítséget. A kedvencem, hogy amikor már besorolt az ember egy kereszteződésbe, akkor vesz a navi egy eseményt és gyorsan áttervezi az utat. Természetesen ahhoz már rossz sávba vagy :D

A naviknál fontos a térkép és annak frissíthetősége! Hamar letelik ám az 1 év :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3974) iwu


iwu
addikt

hali!
5" navit keresek, amin lehet okosított igo-t futtatni normális sebességgel. Tudnátok tippeket adni, amik gyakorlati tapasztalaton alapulnak. thx. (most legál balupunkte van, drágább rá a hivatalos upgrade, mint egy új készülék...nah ez a lol...)
iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3975) PLaci58 válasza iwu (#3974) üzenetére


PLaci58
őstag

Éppen most nézegetem a Wayteq X960BT HD-t.
24K körül kapható. 128 MB RAM, 4 GB Flash.
Állítólag jobb a fényereje mint a 950-nek.
Még nem volt a kezemben!

A Blaupunkte már nem jó?

[ Szerkesztve ]

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3976) iwu válasza PLaci58 (#3975) üzenetére


iwu
addikt

a készülék parádé jó, de a legális frissítése többe kerül, mint a wayteq, amit írtál...és ez qrwa bosszantó...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3977) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, de teljesen járatlan vagyok a Navigációs témában.
Szeretnék venni egy navit, mégpedig egy WayteQ x960BT-t néztem ki magamnak.

A kérdésem arra irányulna, hogy erre a térkép nélküli hardverre hogyan kerül rá a térkép? SD kártyán vagy USB feltöltök rá egy igo-t, vagy ilyesmi?

Köszi a segítséget!

Coleen

(#3978) balazsbük válasza PLaci58 (#3973) üzenetére


balazsbük
tag

Köszia segítséget!Nyomozok tovább! :D

Dell Inspiron N5010-22 | Sennheiser HD 25-1 II | Audinst HUD MX-1 | Canon Ixus 310 HS | Navon N750 |Microsoft XBOX 360 Kontroller | Nokia 701 | Samsung Galaxy S4 |

(#3979) iwu válasza coleen (#3977) üzenetére


iwu
addikt

bmelyik. nekem holnap jön meg a készülék, utána már többet tudok:)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3980) coleen válasza iwu (#3979) üzenetére


coleen
aktív tag

Köszi! Majd kíváncsi leszek a beszámolóra!

üdv: Coleen

(#3981) PLaci58 válasza iwu (#3976) üzenetére


PLaci58
őstag

Minden készülékhez ilyen drága a legális frissítés :D

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3982) Kbali válasza Schaf (#3966) üzenetére


Kbali
nagyúr

Dehogynem, csak a vas is fontos. Normális vas, normális (nekünk) térképpel nemigen van. Már a Garmin sem ad SD-n TopMap alapú térképet ingyenes frissítéssel. :(

(#3983) v_angelus


v_angelus
tag

Sziasztok,

a segítségetek kérném, GPS készüléket keresek, mivel nem vagyok járatos a témában, így lenne pár kérdésem:
- érdemes e olyan készüléket venni ami, tudja a TMC-t, külfüldön is lenne használva a kütyü
- eddig egy PDA-m volt(HTC Cruise), amin 8.3-as IGO futott, csak ezt ismerem, a többi navigációs szoftvert nem, így az is megnehezíti a választást, hogy melyik lehet a jobb
- navigaciós szoftverrel, vagy anélkül érdemes megvenni a készüléket, ha esetleg más úton meg tudom szerezni a szoftvert
- ha jól látom, akkor ha veszek egy navigációs szoftverrel ellátott készüléket, akkor le van korlátozva, hány országban használhatom, ez azt jelenti adott esetben, ha az USA-ban akarnám használni a készüléket, nem tudok felrakni rá amerikai térképet
- ami készülékeket néztem, ott az van, hogy 1 éves ingyenes frissítés, ez ha jól értem azt jelenti, hogy egy év után fizetni kell a térképekért, ez jelentős, vagy elhanyagolható összeg
- gondolom minél jobb hardverrel rendelkezik a gép annál jobb, de érdemes e sokkal több pénzt költeni egy jobb hardverrel ellátott készülékre, ha csak navigációra használnám

előre is köszönöm a válaszokat, ha esetleg tudtok konkrét típust ajánlani, annak nagyon örülnék

[ Szerkesztve ]

Mihelyt tudjátok, hogy mi a kérdés, érteni fogjátok a választ is.

(#3984) angryJoe


angryJoe
csendes tag

Kinéztem a Becker Traffic Assist Z213-at. Van benne antenna csatlakozó, viszont Navteq térképpel adják. Mi a véleményetek a Navteq térképekről?

(#3985) laca1978


laca1978
csendes tag

Hali Skacok!

Az a helyzet,hogy 50000 Ft-ig keresek autós navit.Egy megbízható normális készüléket szeretnék.Nekem ismerősöm ezeket a szerkezeteket ajánlotta: Garmin Nüvi 1490TV,Navigon n70 Premium.Mi a véleményetek ezekről?Esetleg ebben a kategóriában van még olyan amit ajánlani tudtok?Itthon is és külföldön is szeretném használni,főleg nyugaton.A nyáron Svájcba készülök.előre is köszönöm a segítséget!

(#3986) iwu válasza coleen (#3980) üzenetére


iwu
addikt

Nos, első körből nagyon pozitív a vélemény. Install no problem, gyors, hamar talál műholdat. Jól navigál, már mondja a buszsáv figyelő kamerákat is:)
Megfelelően használható, bluetooth szépen szinkronizált a telóval. Ennyit próbáltam, mert ez kellett. Jó vételnek tűnik, dobozban van usb, autós töltő és tartó is. Nekem a tertó nem tetszett, mondeo mk2-m van, nem tudtam rendes pozízióba dönteni a gpst, de enm volt vészes azért.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3987) PLaci58 válasza iwu (#3986) üzenetére


PLaci58
őstag

Ez a buszsáv izé benne van gyárilag ? :DD

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3988) Kisfiú


Kisfiú
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Két készülék közül nem tudok dönteni: Mio Moov M400 vagy Navigon 40 Easy.
A Navigonról hazai tesztet nem találtam, a külföldiek természetesen vagy fikázzák, vagy az egekbe dicsérik.
Köszönöm a segítő válaszokat!

(#3989) iwu válasza PLaci58 (#3987) üzenetére


iwu
addikt

jah, az utolsó szoftver tudja :)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#3990) PLaci58 válasza Kisfiú (#3988) üzenetére


PLaci58
őstag

A Moov sorozatot nagyon szidják a tulajok!
A másikban is csak 64 MB RAM van. Manapság már senkinek nem ajánlanék 128 MB alatti készüléket.
Csak szívni fogsz, hogy ,milyen lassú és akadozik.
Kicsit olvass vissza!

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#3991) Kisfiú válasza iwu (#3989) üzenetére


Kisfiú
csendes tag

Szia4

A készüléket egy-két helyen hangnavigáció nélküli térképpel árusítják. Ez azt jelenti, hogy teljesen kussol, vagy csak az összetett utasításoknál hallgat? :F
Bocs, ha hülye a kérdés

(#3992) snowdog válasza PLaci58 (#3987) üzenetére


snowdog
veterán

Amit Wayteq-re fel lehet tenni (iGO), abban biztosan benne van. :D

Csakhogy Wateq gépre legálisan nem lehet iGO-t tenni, azt meg mindenki tudja, hogy Wayteq gépen nincs gyárilag iGO.

(#3993) KERESZTAPA9


KERESZTAPA9
tag

Üdv mindenkinek!

Egy pár nagyon fontos kérdésem lenne.
( rengeteg helyen olvasgattam,de inkább itt kérdeznék erről,hátha valaki pontos választ tud adni,kpiróbálás alapján vagy csak úgy )

Vettem egy Sony Ericsson Xperia X8 mobiltelefont,ami A-GPS vevővel van ellátva.

Kérdéseim:
1. Melyik a jobb és miért? A-GPS vagy sima GPS
2. Tudom használni itt Magyarországon úgy mint bármelyik másik autós GPS-t? Itt értem a helymeghatározási pontosságot,a legfontosabbat a jelek erősségét,hogy nem szakad meg esetleg?
3. Ha van még bármi plusz amit tudni kell az A-GPS ről vagy a működéséhez való használathoz " kellékek,mint pl antenna vagy egyéb bármi... "

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. KERESZTAPA9

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#3994) snowdog válasza KERESZTAPA9 (#3993) üzenetére


snowdog
veterán

"Az AGPS jelentősen javítja a GPS vevők teljesítményét, mivel akár a teljes navigációs valamint kiegészítő és pontosító információkat nem közvetlenül műholdról, hanem helyi adóhálózaton keresztül, egy szerver közbeiktatásával részlegesen feldolgozva kapja... Az adatokat rendszerint HTTP protokolon keresztül, vagy speciális, tömörített SMS-ek formájában kapja meg a készülék."

Úgy lehetne összefoglalni, hogy az A-GPS vevő egy plusz szolgáltattással ellátott GPS vevő. Azonban a plusz szolgáltatás pénzbe kerül, ugyanis az adatokat vagy neten, vagy mobil adatként kapja. Ez pedig a szolgáltató aktuális árától függ.

A kiegészítő adat segít a GPS vevőnek az előfeldolgozásban, ezért a GPS vevő indítása után 10-20 mp múlva már van GPS fix (3D). Enélkül ennek létrejötte akár 5-15 percig is eltarthat.

Ezeket a kiegészítő adatokat nem A-GPS vevőkhöz is le lehet tölteni, de ehhez is net kapcsolat kell. Én akkor szoktam frissíteni, mikor wifi közelben vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#3995) snowdog válasza snowdog (#3994) üzenetére


snowdog
veterán

Úgy lehetne összefoglalni, hogy az A-GPS vevő egy plusz szolgáltattással ellátott GPS vevő.

Ezt a mondatot egy kicsit pontosítanám. Az A-GPS vevő egy lebutított GPS vevő. Erre azért van szükség, mert így a vevő teljesítmény igénye kisebb, ami mobilok esetén elsődleges szempont. Viszont a kiegészítő adatok nélkül nagyan lassan képes kiszámolni az első fix értéket. A PNA-kban normál, nagyobb teljesítményű chip van, mert ezen készülékek esetén a fogyasztás nem elsődleges szempont. Hiszen többnyire autós töltőn van.

(#3996) KERESZTAPA9 válasza snowdog (#3995) üzenetére


KERESZTAPA9
tag

Köszönöm az összefoglalót,így azért egyből érthető:) Mivel a web oldalakon sok mindent leírnak,de közben annyi mindenre kitérnek egy adott témán belül hogy már szinte nem lehet olvasni a sorok között!!. Még 1xköszönöm :))

Mindenkinek jó Prohardverezést kívánok!

(#3997) Kisfiú


Kisfiú
csendes tag

Sziasztok!

Megrendeltem egy Prestigio 4500 BTFM-t, a tapasztalatokat szívesen megírom.

(#3998) SM1


SM1
csendes tag

Sziasztok,

1 hetem van beszerezni egy jo GPS-t. Eddig nemigen hasznaltam amikor meg igen akkor egy Garmin-t kaptam kolcson legtobbszor de sajna azt kell mondjam, h hatalmas csalodas (persze akitol kolcsonkaptam meg Isteniti es azt mondja, h jobb, mint az IGO vagy barmi mas) nekem nem jott be leginkabb a hulye savinformacioja vegett.

Most viszont hosszabb kulfoldi utra megyek es gyakorlatilg majd az osszes nyugati orszagot erinteni fogom, raadasul egy orszagban tobb cimem is van kisebb-nagyobb varosokba.
Igy a jo terkep, a konnyu hasznalhatosag es az egyertelmu instrukciok mindennel fontosabbak mert kulfoldon eltevedni ugy h legtobbszor idpontra megyek nem szeretnek...

Ha a korutnak vege meg szeretnem itthon itthon is hasznalni bar az annyira nem letfontossagu.

Max 100e Ft a keret.

Otlet / tipp / velemeny?

(#3999) snowdog válasza SM1 (#3998) üzenetére


snowdog
veterán

Ennyiből már kijön egy legális full EU-s bármilyen PNA. :K

Azért nem írok PNA típust, mert véleményem szerint minőségre mind közel azonos.

Esetleg ha számodra is fontos a garancia, akkor arra figyelj melyik géphez adnak több mint egy évet (az én PNA-m ilyen - CNS Globe HD két év garanciával). [link]

CNS Globe HD 5 - Garancia: 2 év

Ha jól tudom a CNS (Concorde Navigation System) importőre árul legális Primót ehhez a géphez is. Hívd fel őket. Linket ide nem szabad betenni, de a neten megtalálod őket.

[ Szerkesztve ]

(#4000) lucky001


lucky001
csendes tag

Üdv Nektek!
Melyiket ajánljátok a kettő közül?
Garmin Nüvi 1250 v Navon N660 +Igo8 ?

A kelet Eu térkép érdekes ( Horvátország, Szlovénia, Montenegró) .

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.