Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2401) Lauda válasza runner 125 (#2377) üzenetére


Lauda
félisten

Koszike, es az infokat is! :R ;)

(#2382) Schaf Nalam halott a link, ff es ie se hozza. :F

(#2402) Flow válasza Lauda (#2401) üzenetére


Flow
senior tag

Azért egy ctrc ctrlv combó biztos ment volna... :U katt

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2403) Schaf válasza Flow (#2400) üzenetére


Schaf
tag

Külföldiként neked jó alternatíva a Piximania. Semmivel nem kockázatosabb, mint a legtöbb webáruház. Az más kérdés, hogy itthon a hazai forgalmazó ad a készülékhez néhány extra dolgot, és emiatt az drágább.

Ettől függetlenül a piximanias Garmin árak elég meglepőek, de tulajdonképpen elvileg semmi gond velük.

TMC témában is érdemes olvasgatni a cafe-n, írtam pár dolgot a hazai TMC-ről és a működéséről, eloszlatandó a félreértéseket.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2404) Flow válasza Schaf (#2403) üzenetére


Flow
senior tag

És amit Kbali írt? Hogy tudnám azt kideríteni, hogy "rendes" magyar térkép van-e rajta?

Köszönöm a válaszaitokat! :R

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2405) Schaf válasza Flow (#2404) üzenetére


Schaf
tag

Biztosan nincs rajta NaviGuide. ("rendes magyar" térkép). Ugyanis az csak a hazai forgalmazó által forgalomba hozott készülékek mellé jár. A szoftver ára utólag kb. 20e Ft, ez az ár (OEM szoftver kártyán) benne van a honos készülékek árában.

[ Szerkesztve ]

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2406) Lauda válasza Flow (#2402) üzenetére


Lauda
félisten

Most oszinten, nalad ugy megy? Eleve rossz a link.

(#2407) Schaf válasza Lauda (#2406) üzenetére


Schaf
tag

Igen... rosz volt a link, de azóta már párszor lett linkelve a jó. :D

De itt van még egyszer: Navigációt karácsonyra

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2408) Flow válasza Lauda (#2406) üzenetére


Flow
senior tag

Nem, ezért linkeltem neked. Csak meglepett, hogy problémát jelent ebből:
http://%20%20http://www.pdacafe.hu/okvetlen-el-kell-olvasni-/navigaciot-2009-karacsonyara.html
elhagyni http://%20%20 ezt.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2409) Sundesz válasza Schaf (#2405) üzenetére


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék valamilyen GPS-t venni, de nincs túl sok elképzelésem. Ami fontos, hogy iGO szoftvert használjon. Régebben láttam Mio C710-et, az nagyon tetszett, de ha jól tudom már nem kapható, az új Mio Moov-ok meg már nem iGO alapú szoftvert használnak. Bluetooth kihangosító és TMC jó lenne, de nem elengedthetetlen. Tudnátok ajánlani valami jó készüléket 30 és 50e Ft között?

Köszi előre is!

Hörcsög Powa'

(#2410) Schaf válasza Sundesz (#2409) üzenetére


Schaf
tag

Mio PDA + IGO8 dobozos.

Vagy ha szívni akarsz, akkor Navon.

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2411) runner 125 válasza Flow (#2400) üzenetére


runner 125
nagyúr

Onnan semmiképp', ha mégis, garancia gyakorlatilag nem lesz rá. :N

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2412) runner 125 válasza Sundesz (#2409) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha szánsz rá 50k-t, Wayteq N800. Jelenleg ez a legjobb.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2413) Lauda


Lauda
félisten

(#2408) Flow, (#2407) Schaf :R ;)

(#2412) runner 125 Marha jo a cucc, egesz idaig azzal szorakoztam. :C :Y Szep nagy kijelzo es gyors is a masina. :K

(#2414) Blindness


Blindness
csendes tag

Sziasztok!

Család szeretne új GPS-t, én meg nem vagyok elég jártas a témában, szóval ajánlásaitokat kérném. Jelenlegi setup egy Mio c510, 2006os Nyugat-európai Igo MyWay SD kártyás térképpel kiegészítve. Nem olyan vészes ez, csak kicsi a kijelző, illetve régi a térkép. Felső korlát 100K körül. Szóval valami nagyobb képernyős darab kéne, kizárólag navigálásra, Magyarországon és Nyugat-európában. Nem kell zenélnie, videót lejátszania és vasalnia, de a navigálást jól végezze, a szoftver lehetőleg megbízható és egyszerűen kezelhető legyen. Tudjon magyarul :) Nem tudom, hogy még mindig ez a külön kártyázás-e a divat, ha igen akkor jó lenne, ha az is kijönne a keretből. Illetve elvileg már hazánkban is van ez a TMC technológia, ér ez valamit? Ha igen, az is pozitívum. Vagy túl sokat szeretnék ennyi pénzért? :B

Remélem nem felejtettem ki semmit. Ha igen, kérdezzetek. Köszönöm előre is a válaszokat,

Blind

Confusion will be my epitaph...

(#2415) Lauda


Lauda
félisten

Nektek akksirol mennyi ideig birja a navigalast? ;) Ja es a kepeket, filmeket hova kell masolni, hogy lassa a gep (N800)? :P

(#2416) compi.hu válasza Lauda (#2415) üzenetére


compi.hu
senior tag

Idézném magam innen:

"Ahogyan az várható volt, elsőként a mindössze 900 mAh-s akkumulátorral rendelkező x820 képernyője sötétült el, 91 perc (~1.5 óra) után, majd az 1500 mAh-s N800 fejezte be a tesztet a 149. percben (~2.5 óra). Az 1800 mAh akkumulátorkapacitással gazdálkodó x920 sem bírta sokkal tovább, a 152. percben adta fel a harcot."

Az eredmény annyiból nem 100%-ban pontos, hogy nem valódi navigáció, csak szimuláció ment a készüléken, azaz a GPS vevő jó eséllyel kevesebbet fogyasztott így mint valódi navigáció közben, de a többi részegység (cpu, ram, kijelző) valószínűleg az "éles" fogyasztását hozta.

(#2417) Lauda válasza compi.hu (#2416) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, ezt en is olvastam, csak erdekelt volna, hogy valos navigalas alatt meddig birja nalatok. Meg en sem probaltam az enyemet, tegnap vettem csak kezelesbe. :)

A masodikra nem tudsz valamit?

(#2418) compi.hu válasza Lauda (#2417) üzenetére


compi.hu
senior tag

Koszi, ezt en is olvastam, csak erdekelt volna, hogy valos navigalas alatt meddig birja nalatok.

Ameddig az auto akksija :P

A masodikra nem tudsz valamit?

Akarhova. Belso flashben es sd kartyan is meg kell talalja oket. Legalabbis nalam megtalalja.

(#2419) Lauda válasza compi.hu (#2418) üzenetére


Lauda
félisten

Inkabb ne is probalgassam? ;] :P

Ok, azt hittem celzott helyre kell bemasolni, na majd megproszalom. :K

(#2420) Flow válasza runner 125 (#2411) üzenetére


Flow
senior tag

Én itt élek, miért ne lenne garancia? Kicsit vacilálok, mert magyar nyelv kéne rá. Meg a magyar NAviguide is. Eh. NEhéz döntés... Lehet az egyik gps-t itt, a másikat otthon veszem meg, így is spórolok vele azért jócskán. :)

[ Szerkesztve ]

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#2421) runner 125 válasza Flow (#2420) üzenetére


runner 125
nagyúr

..én a Pixmania-ra gondoltam. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2422) Lauda válasza compi.hu (#2416) üzenetére


Lauda
félisten

Lemertem ezt a Tallinn utvonalat, valami Falgi tee utca 1, 1779km, 26:13o, 1 perc 4 sec. :P A 920-as hogy a rakba vegzett 19sec alatt? :Y

Parizs Champs-Élysées 1 perc 10 sec, mit tud ennyi pocsolni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2423) Lauda


Lauda
félisten

Gyerekek nagyon ott van ez az N800. :Y :C minel tobbet hasznalom annal jobban szeretem. A filmeket is ugy viszi mint a gep, csak a hd-kat nem, az akadozik. ;] :P Amugy nagyon gyors, kepekben, movieban, zeneben, naviban, orom vele dolgozni. :K Kijelzo is brutal, kepeket is jo rajt nezni, szep szinei vannak es eles.

[ Szerkesztve ]

(#2424) runner 125 válasza Lauda (#2423) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah ugye, mondtam én, h ez a legjobb most. :K :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2425) Kbali válasza Blindness (#2414) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha megbízható, jó cucc kell, akkor szerintem a Garminok között érdemes válogatni.
Itt szemezgethetsz az akciós modellekből. A life time garancia nem rossz - más nemigen kínálja.

(#2426) compi.hu válasza Lauda (#2422) üzenetére


compi.hu
senior tag

A 920-as hogy a rakba vegzett 19sec alatt? :Y

Megismételtem egy x820BT-vel a merést és ugyan úgy 19sec alatt végzett a BP (XIII ker Váci út) - Tallinn (kikötő, D kompterminál) útvonallal. Viszont nem a gyári menüből hanem a sajátból indítva ami majdnem teljesen kitakarodik a memóriából amikor a navit elindította (kb 8k-t foglal olyankor). Úgy tűnik ez a feladat sokkal inkább RAM mint CPU érzékeny, és az x[8|9]20BT-ben érezhetően több a szabad RAM mint a 800-asban.

[ Szerkesztve ]

(#2427) runner 125 válasza Kbali (#2425) üzenetére


runner 125
nagyúr

100k?! Atyaég, annyit egy PNA-ra szánni.. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2428) Sabre


Sabre
őstag

sziasztok!

30-35k körüli összegért melyik pna lenne megfelelő? preferált ha nincs szoftver mert az megoldható :C :R

(#2429) runner 125 válasza Sabre (#2428) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pl. WayteQ X920BT?

5"
2gb háttértár
500proci
BT
Fm transmitter
IGO kompatibilis

..és 27k

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2430) compi.hu válasza Sabre (#2428) üzenetére


compi.hu
senior tag

preferált ha nincs szoftver mert az megoldható

Hátööö... ezt itt így nem illik kimondani, de majd Bog úgyis leszedi rólad a keresztvizet érte.

30-35k körüli összegért melyik pna lenne megfelelő?

Szempontok? Mire szeretnéd még használni a navigáción kívül? 30 körül már simán kapsz gyakorlatilag bármilyen 5 colos ketyerét szoftver nélkül, (pl. WayteQ x920BT), de egy WayteQ x820BT (4.3 colos) Sygic Drive teljes Európa térképpel is belefér a 35-be. Na jó, a 36-ba, de az még simán "körül" van.

Én az utóbbi megoldást javasolnám, jobb a nyugodt lelkiismeret mint a "megoldott" (lopott) szoftver.

[ Szerkesztve ]

(#2431) Lauda válasza compi.hu (#2426) üzenetére


Lauda
félisten

Es hogy lett a 85 secbol 19? :Y :DDD

(#2424) runner 125 Bizony-bizony :DD

(#2432) compi.hu válasza Lauda (#2431) üzenetére


compi.hu
senior tag

Es hogy lett a 85 secbol 19?

Úgy, hogy a 85 másodpercet egy 64 megás x820-on mértem. A 19-et meg egy 128 megáson.

(#2433) Kbali válasza runner 125 (#2427) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez volt az említett keretösszeg :)

(#2434) Schaf


Schaf
tag

Újabb szösszenet Karácsonyra: Karácsonyi átverések..

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2435) compi.hu válasza Schaf (#2434) üzenetére


compi.hu
senior tag

ROTFLMAOPIMP

A készülék, amihez a dobozban NINCS is navigációs szoftver..

Te az autószalonban is reklamálsz hogy miért nem kapod a kocsihoz a bögyös szőkét ami a prospektusban lévő fotón benne ült?

OMFG

Kezdek rádöbbenni miért is hihetetlenül találó neked ez az avatar...

[ Szerkesztve ]

(#2436) Lauda válasza compi.hu (#2432) üzenetére


Lauda
félisten

Azannyat, ertem. :DDD :DD Amugy a honlapjukon azt irjak, hogy a sima x820 is 128 megaval adjak ki oktobertol. :K

(#2437) compi.hu válasza Lauda (#2436) üzenetére


compi.hu
senior tag

Amugy a honlapjukon azt irjak, hogy a sima x820 is 128 megaval adjak ki oktobertol.

Az az x820 amivel a tesztet végeztem anno, még az első, fényérzékelő nélküli sorozatból való volt.

[ Szerkesztve ]

(#2438) Lauda válasza compi.hu (#2437) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, a het elejen kiprobalok egyet a mostanibol, haver vett egyet csak meg nincs rajt szoft. :DD Kivancsi leszek milyen lesz az n800-hoz kepest.

(#2440) runner 125 válasza Kbali (#2433) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jól van jól van, csak h is mondjam.. én próbálok tudatos vásárló lenni, s ezt javasolni másnak is. Egy 20k-s PNA is ugyanazt a fő célt nyújtja, mint egy 100k-s. Attól, h az olcsóbban nincsenek egyéb extrák, a célját ugyanúgy ellátja. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2441) runner 125 válasza Lauda (#2436) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ahogy egyre háromdésebbek' a szoftverek bizony elkél a több memória. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2442) Schaf válasza runner 125 (#2440) üzenetére


Schaf
tag

Éppen csak a lelke hiányzik az esetek többségében. A navigációt biztosító térkép.

Vagy te is azt mondod azt lopjon magának mindenki, mert van ingyé is? :D :D

Akkor máris jöhetsz te is hozzám dolgozni, hiszen neked sem kell bért fizessek. :C :C

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2445) runner 125 válasza Schaf (#2442) üzenetére


runner 125
nagyúr

WTF?!

Ezt, h sikerült leszűrnöd? :F
Nem is volt szó szoftverről, én konkrétan a hardvert hasonlítottam össze.
Természetesen a 20k-shoz és a 100k-s PNA-hoz is, ugyanúgy meg kell venni a szoftvert, az más kérdés, h 3/10-ből járnak el így.

Kicsit túlzásba viszed a dolgokat...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2446) Schaf válasza runner 125 (#2445) üzenetére


Schaf
tag

Melyik hardver kerül 100K-ba? szoftver nélküli?

Az 50e Ft feletti eszközöknél már nagyítóval kell keresned a trükközőket, meg a szoftver nélküli cuccokat.
WTF a 20e-s kategória a gagyi lopott cuccokra specializált tucat termék. Ezen nincs mit ragozni....

"...A fénynél csak a közösségi hálókon terjedő hülyeség a gyorsabb...."

(#2449) Lauda válasza runner 125 (#2441) üzenetére


Lauda
félisten

Jah, tehetnek bele kapasbol 1 gigat ;] :P , de akkor ugye nem lehetne eladni ujbol a sok szemetet. :DDD Jok ezek a cuccok szerintem, foleg hogy a terkepek se tokeletesek, inkabb azoknak kene fejlodni elobb. :K Sebesseghatarok se stimmelnek sok helyen, neha be akar vinni a csalanyosba(szabalytalansagra kesztet :DDD ), ez mind a terkepszoftver hianyossaga, a gepek jelenleg megfelelnenek boven a feladatra. ;)

(#2450) Sátán44 Nekem is nagyon bejon a cucc :K , tuning baraton mit ertesz? :D

[ Szerkesztve ]

(#2450) Sátán44 válasza Lauda (#2423) üzenetére


Sátán44
addikt

Nekem már lassan 2 hónapja van meg és én is nagyon szeretem! Főleg azért mert tuning barát :) Egyébként én a wifijét is csípem,sokszor vettem már hasznát.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.