Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) #16820480 válasza sklave (#3099) üzenetére


#16820480
törölt tag

az jó, egy EW van a közelben, akkor majd beugrom, hátha szerencsém lesz.
amúgy a webshopnak is van előnye, mert ha jól emlékszem, akkor a törvény szerint 8 napon belül visszaküldheted, ha nem olyan a termék, mint amilyennek elképzelted.

még akkor átgondolom a dolgot, de köszi a segítséget még egyszer!

(#3102) sklave válasza #16820480 (#3101) üzenetére


sklave
csendes tag

Remélem tényleg segítettem, és a neked megfelelőt fogod választani. :K

Jó (mű)holdat Sirius kapitány!

(#3103) balintka


balintka
addikt

Szerdán érkezik a Wayteq X920 BT-m, Sygic Drive-al. Kérdésem az lenne, hogy kell az akksinak valamiféle formázó töltés, mint a telefonoknak, ha igen, hogy és mennyit kell tölteni?

TMC antennám még nincs hozzá, kérem, javasoljatok konkrét típust a készülékemhez, milyet érdemes venni? Persze nagyon drága ne legyen.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#3104) m.jeno válasza balintka (#3103) üzenetére


m.jeno
senior tag

Itt néz körbe, de lehet, hogy pár forinttal olcsabban is van valahol.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3105) balintka válasza m.jeno (#3104) üzenetére


balintka
addikt

Akksira tudsz vmit mondani? Köszönöm a linket!

(#3106) m.jeno válasza balintka (#3105) üzenetére


m.jeno
senior tag

Aksi töltésre semmi speciális művelet nincs, általában az első fullratöltés 12 óra legyen, de van aki szerint még erre sincs szükség.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3107) attrax válasza balintka (#3103) üzenetére


attrax
aktív tag

A TMC tudtommal nem műxik hunban oder?

Unterschreiben

(#3108) m.jeno válasza attrax (#3107) üzenetére


m.jeno
senior tag

Roszul tudod, müxik hun-ban, csak nem mindenhol, Budapesten egészen jó, aztán ezen kívül nem sok minden van.
Egy szép reggelen Budapesten:

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3109) m.jeno


m.jeno
senior tag

Ez meg lemaradt.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3110) balintka válasza m.jeno (#3106) üzenetére


balintka
addikt

De hálózati töltő nincs hozzá, nem? A kocsiban töltsem 12 órát?

(#3111) geprombolo válasza m.jeno (#3109) üzenetére


geprombolo
senior tag

És? Hátra arc, előre indulj, újratervezés.... :DDD
Gyerekek, az ájgóban nem lehet egy mentett útvonalat felülírni? Frissíteni, akármi. :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3112) m.jeno válasza balintka (#3110) üzenetére


m.jeno
senior tag

PC+USB kábel?

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3113) deadelon


deadelon
aktív tag

ha 30-e ft os kategóriában ajánlhatok egy megfontolandó alternativát, ami most az auchan-ban kapható, tilborg gp 20.43-as.aranyos kis jószág előre telepitett igo 8 eu térképpel
(1 évig ingyen frissithető) aránylag gyors proci (468mhz). játékok,zene,film lejátszás.nagy és tiszta hangerő erőteljes konytraszt és fényerő.ennyi

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#3114) balintka válasza m.jeno (#3112) üzenetére


balintka
addikt

Okés, nem tudtam, h van hozzá!

(#3115) geprombolo válasza balintka (#3110) üzenetére


geprombolo
senior tag

Én megbuheráltam, hogy lehessen otthon tölteni 220-ról. Katt ide a leíráshoz. Persze bármilyen stabilizált 12 voltos táp is megteszi, de nekem ez volt kéznél.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3116) majom2


majom2
senior tag

sziasztok,

tudnátok segíteni gps választásban?
- legyen olcsó (nem kell rá naviprogram)
- legyen benne TMC (asszem ez a neve)
- 4.x" és 5"-os variációk is érdekelnek
köszi előre mindenkinek!

(#3117) m.jeno válasza majom2 (#3116) üzenetére


m.jeno
senior tag

Ha beépített TMC vevőt akarsz, akkor eléggé beszűkül a választékod, egyenlőre én nem találtam olyat amiben van TMC vevő és nincs rajta navi prgram (Mio, Becker, Garmin)
De ha érdekel külső TMC vevős, akkor néz körül itt!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3118) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Közeljövőben tervezek GPS vásárlást. ~25ezer lenne a lélektani határ.
Nincsenek nagy igényeim: gyors legyen, könnyű kezelhetőség, nagy kijelző, egyszerűen frissíthető-cserélhető térkép (akár alternatív módokon is) és persze magyar felület és hang.
Zene, videólejátszás, játékok és egyéb multimédiás nyalánkság nem kell.
Első nekifutásra Navon N480 és Wayteq X920 tetszenek. Márkákkal sem vagyok képbe. :B
Köszönöm!

(#3119) majom2 válasza m.jeno (#3117) üzenetére


majom2
senior tag

köszi!
asszem valamelyik wayteq lesz...

(#3120) m.jeno válasza _stick_ (#3118) üzenetére


m.jeno
senior tag

Közeljövőben tervezek GPS vásárlást. ~25ezer lenne a lélektani határ.
Navon480 belefér hivatalosan megvásárolt Mo. térképpel, WayteQ x920 kiesett, navi program nélkül drágább.

nagy kijelző
WayteQ x920 5" nyert, Navon480 4,3 " kiesett

egyszerűen frissíthető-cserélhető térkép
Navon480 1 évig jár a MO térkép frissítés - nyert, WayteQ - nincs rajta navi program

Zene, videólejátszás, játékok és egyéb multimédiás nyalánkság nem kell.
Ingyen jár minkettőhöz, nélkülük nem is működik :Y

Szívesen ha erre a vontakozó kérdés akart lenni a hozzászólásod, mert igazán nem ez derült ki.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3121) _stick_ válasza m.jeno (#3120) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi, igazából eldöntötte a kérdést az, hogy a wayteq-be nincs hangnavigáció.

(#3122) Kbali válasza _stick_ (#3121) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezt szerintem nagyon nem érted - nem a készülékben van a hangnavigáció, hanem a navigációs szoftverben.
Mivel a wayteq-hez nincs gyárilag, ezért nem tud hangnavigációt. Természetesen lehet hozzá venni, nemrég volt akciós a speedshopban navigációs progival együtt adták elég jó áron.
Tudomásom szerint a ma piacon lévő elterjedt navigációs programok közül csak a Sygic Drive Lite verzió nem tud hangnavigációt.
Jó áron még érdemes nézegetni CNS típusú gépeket is, jó a supportjuk, van hozzá hivatalosan portolt iGo8 is.

[ Szerkesztve ]

(#3123) _stick_ válasza Kbali (#3122) üzenetére


_stick_
őstag

Tényleg nem értettem, pedig logikusan hangzik. :B
Köszi

(#3124) geprombolo válasza _stick_ (#3123) üzenetére


geprombolo
senior tag

Minden mostani navinak van hangja. Szerintem (különben hogy tudna mp3-at, vagy videót lejátszani?). Tehát akkor hangnavigáció is van benne, ha olyan a progi. Innen mindenki csak a Sygic Lite-ot tudja, mint hangnavi nélküli progit. Ezek szerint minden más hangosan is irányít. Igo, Sygic magyarul is, a többit nem tudom, de valószínűleg azok közül is sok tud magyarul.
Ja, a beépített navik programjai a legesélyesebbek a magyarul nemtudásra.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3125) _stick_


_stick_
őstag

A Navon N480 a választottam, többre nincs igényem. :R

(#3126) geprombolo


geprombolo
senior tag

Gyerekek, kipróbáltam valamit, és bejött! Mp3 hallgatás közben toltam a navit, az ájgót. Képes volt gond nélkül beleugatni a zenébe. Szóval párhuzamosan tolta a két programot, nem volt akadás, semmi. Úgyhogy ez nekem nagyon bejön, egész úton így fogom tolni, mert a zene mellett is tiszta és érthető volt a navi hangja.
Vagy csak nekem új ez a dolog? :B

[ Módosította: Bog ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3127) geprombolo


geprombolo
senior tag

Hihi, mostmár .ogg zenét is játszik a drága! :C Valahogy nem vagyok odáig az mp3-ért. Holnap megpróbálom a .flac cuccost is.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3128) Bander78


Bander78
tag

Sziasztok! Egy Navon 480-at néztem ki, ezzel kapcsolatban lenne kérdés, illetve akinek ilyen van érdekelne a tapasztalata. Mennyire éri meg egy teljes európa térképbe beruházni, tudva azt h alig, évente-kétévente egyszer használnám, illetve van-e lehetőség egy-egy adott ország térképét legálisan megvenni? Úgy láttam van európa meg kelet európa csomag. (persze ez utóbbiban már Ausztria nincs benne, ez azért hiányozna).

(#3129) geprombolo válasza Bander78 (#3128) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ahogy én láttam, csomagokban gondolkoznak, sehol nem láttam, hogy külön is árulták volna az országokat. :W Pedig jó lenne!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3130) tjb007


tjb007
nagyúr

Sziasztok!

A meglévő navit (MyGuide 3100) kéne lecserélnem mert valami probléma van a kijelzőjével (teljesen elfehéredik bekapcsolás után, villódzik, random kikapcsol) és a javíttatására nem szeretnék költeni mert valószínűleg közel annyiba kerülne mint egy új navi.

Kinéztem 3 -at, WayteQ X920, WayteQ X820, Magneo i430 és az lenne a kérdésem, hogy melyik lenne a jobb választás ?
Nem ragaszkodom ezekhez, ha tudtok ti is ajánlhatok max. 25e Ft -ig.
Csak navigálásra kéne.

Előre is köszi.

(#3138) geprombolo válasza tjb007 (#3130) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az X920-nak szép nagy a kijelzője, a 820-as kicsit kisebb, de gondolom olcsóbb is. A magneo-t nem ismerem, de utánanéztem, a kijelzője akkora, mint a 820-asnak, sőt, ugyanannyi fedélzeti memóriája van, mint a 920-nak, 2 GB. Ezt hirtelen 17 ezerért láttam, de ha jól utánanézel, lehet, hogy még olcsóbban is megkapod.
Bog: :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#3139) Kbali válasza geprombolo (#3129) üzenetére


Kbali
nagyúr

Naviestras-on, ill. Garmin oldalán a saját térképeiket lehet néha országonként is venni, ill. az iGo-hoz mostmár bérelni is, igaz szerintem nem sokkal olcsóbb, mint megvenni.

(#3140) m.jeno válasza Kbali (#3139) üzenetére


m.jeno
senior tag

Itt megnézheted a bérlés árait.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3141) Kbali válasza m.jeno (#3140) üzenetére


Kbali
nagyúr

Köszi, én ismertem a konstrukciót, ezért írtam azt, ami a cikkben is szerepel, hogy nem biztos, hogy megéri a bérlés: "Ez a konstrukció csak akkor jelenthet megtakarítást, ha valaki tényleg soha, semmikor nem használna navigációs eszközt, csak egy külföldi nyaralás, vagy út alkalmával."
Hazai térképet (szoftverrel hivatalosan) lehet venni 8000-ért (pl.: az én Mio720-amhoz, amihez nemigazán van más hivatalos frissítés).

(#3142) Kbali


Kbali
nagyúr

Ha valaki most szeretne kamionos cuccot, vagy nagyméretű kijelzős, jó minőségű (magyar supportos) gépet, az itt jó ajánlatot találhat.

(#3143) hape60


hape60
aktív tag

sziasztok, a Metróban most azonos áron (30e) kínálják a Tilborg 20.43M-et, és a MIO M400-at. Melyiket érdemesebb megvenni? Közép Europa elegendő, frissítés hogy áll a két készüléknél? Nem nagyon értek hozzá, de kéne már egy GPS! ;)

(#3144) deadelon válasza hape60 (#3143) üzenetére


deadelon
aktív tag

a különbség a kettő között:

mio:csak a gps-tartalmazza semmi mást.frissitési lehetőség legálisan 0.amit én vettem 2008-as térkép volt rá telepitve.2 óra múlva vittem vissza az auchan-ba.
tilborg 20.43m.:ezt vettem helyette.multimédiát is tartalmaz,igo 8 van rajta.1 évig ingyenesen frissithető.bővithető 8 gb-ig micro sd-vel.a mio nem.
nekem a mio akkor sem kénne ha fizetnének érte hogy elviszem.
a tilborg-al bizton állíthatom hogy elégedett leszel.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#3145) hape60 válasza deadelon (#3144) üzenetére


hape60
aktív tag

Kösz, akkor a tilborg a nyerő; azért vacilláltam, mert a tillborg számomra ismeretlen volt, a Mio-ról már hallottam... :B

(#3146) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!

Nagyon nem vagyok benne a PNA-k világában, ezért fogalmam sincs, hogy melyik PNA márkák a megbízhatóak/jók, ezért kérném a segítségeteket.

Kb. 30e Ft-ot szeretnék rá költeni.

Van valakinek valami best of ajánlata? :B

Eddig iGO rendszerű navit használtam (PDA-mon), az bejött. :)
De foggalmam sincs, hogy melyik szoftvernek van a legjobb térkép támogatása.

"Ránézésre" ezt választanám, de mivel nem értek hozzá, jobb lenne ha valaki tudna segíteni a választásban.
Ezen a nyáron csak Magyarország térképre lesz szükségem, de későbbiekben jó lenne, ha fel lehetne rá varázsolni valamilyen módon szomszédos országok térképeit. :B

► més que un club ◄

(#3147) Enjoy válasza Enjoy (#3146) üzenetére


Enjoy
addikt

Bár a Navon N660 jobban tetszik, végül WayteQ X920 mellett döntöttem.
(Multimédia lejátszás végett)

► més que un club ◄

(#3148) vakondka


vakondka
őstag

Sziasztok,

Kellene nekem valami nagyon szuper GPS a jelenlegi (Airis 620 PNA) helyett.
Egyébként tök jól működik de 2 bajom van vele:
- rohadt lassú, sokára találja meg bekapcsolás után a műholdat, de méginkább navigáció közben gáz, mert már rég elhagytam az adott részt mire azt mondja, hogy na itt kellett volna befordulni... :(
- Láttam, hogy most az újabb készülékekben már sáv navigáció is van.
Na ilyen kellene nekem, mert állandóan elrontom azt hogy melyik sávban menjek :F

+1 nem nagyon ismerem ezt a TMC dolgot, de ha minden igaz hasznos lenne ha tudná.

Nem mondom, hogy pénz nem számít, de azért ne legyen 40ezer felett...és olyan térképpel kellene amit frissíteni is lehet.
Most lenne aktuális, mert csütörtökön szülinapom lesz :)

Előre is köszönöm a jótanácsokat! :K

https://toptarget.hu - Online Marketing Ügynökség

(#3149) deadelon válasza vakondka (#3148) üzenetére


deadelon
aktív tag

előre is boldog szülinapot.én tudom ajánlani a tilborg 21.50m tipust(hans márka)
amit leirtál mindent tartalmaz ,most 35 aranypénz az auchan-ban de a nagyobb áruházak is nyomják most ezt a márkát.saját véleményem szerint nagyon jó kis készülék.
ha nem találod elég megbízhatónak -e tipust (mert pl nem ismered)válogass a wayteq-termékei között.

Nagy keleti bölcsesség:Több repülőgép van a vízben mint amennyi tengeralattjáró az égben

(#3150) Gyomman


Gyomman
aktív tag

Sziasztok!
30.000 Ft alatt (esetleg kicsit fölött) teljes európa térképes GPS-t szeretnék venni. Annyira nem értek hozzá, ezért kéne az itteni segítség.
Először is néztem Tomtomot, ami ebben az árkategóriában van, viszont úgy hallottam, hogy annak a navigációs szoftvere elég ratyi, van valakinek erről tapasztalata?
Aztán néztem kicsit nonamebb GPS-t (Alcor Mando, nem tudom ismerős-e valakinek). Az döbbentett meg, hogy amíg egyes GPS-ekhez 1 GB RAM-ot írnak, ehhez mindösszesen 64MB-ot. Valamit én olvastam volna félre, vagy tényleg ekkora a különbség (meg egyáltalán: tényleg kevés az a 64MB egy PNA-nak?)
A legjobb természetesen IGO8-as szoftverrel felvértezett PNA lenne. Navonnál vagy Navigonnál (nem emlékszem már pontosan, annyira egyforma a nevük) van olyan (ezt egy elektronikai szaküzletben magyarázták), hogy a térképfrissítés 2 évre negyedévente 25 ropi. Ergo egy új GPS ára körülbelül. Ez az IGO-nál is így menne? Vagy mennyire szükségs egyáltalán az a frissítés?
Túl sok a kérdés tudom, de remélem van kai, tud válaszolni akár az egyikre is, az is nagy segítség lenne.

Cogito ergo sum

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.