Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3601) Kbali válasza Jok3r1985 (#3599) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csak ennyi a különbség, akkor elképzelhető, de ha a HD-ben jobb proci van, akkor nem.
Próbáld meg valahol élőben megnézni.

(#3602) pampika


pampika
őstag

hello

vásárlás ügyben kérnék segítséget egy ismerős részére.
szeretne egy gps-t a kocsiba, kb ennyi az elvárása :D
kicsit konkrtétabban:
- 30-40k az elkölthető összeg, ebből kéne kihozni (vagy szegedi bolt, vagy postával netes rendelés)
- nem egy számítástechnikai ember, szóval neki out-of-the-box megoldás kell. természetesen tudunk neki segíteni néha, de nem napiszintű buherálással
- legyen a lehetőségekhez képest minél nagyobb a kijelző
- az eszköz célja navigálás, szóval az egyéb funkciók (video, jegyzet, pda funkciók, stb) nem szempont
- mindenképp kell rajta lennie egy teljes EU és egy minél részletesebb Mo térképnek (Pest kiemelten). nem lenne baj, ha ez is beleférne az árba :)

szóval összeségében legyen könnyen és egyértelműen használható egy középkorú embernek is, legyen jó a térkép ellátása.

én sajnos nem nagyon vagyok otthon gps témában (persze azon túl, hogy igo az isten és lassacskán terjed a tmc lefedettség is), szóval ha valakinek van ötlete linkkel együtt, azt szívesen fogadom. a héten kellene intézni valamit, hogy még a karácsonyi dömpingbe beleférjen a kézhezvétellel együtt.

köszi!

(#3603) plajos válasza pampika (#3602) üzenetére


plajos
aktív tag

gpspark.hu itt nézz körül.

CNS Globe HD 5" teljes európa térképpel 49.890 Ft. Kicsit több mint amit írtál, de 30-40 eFt között teljes eu térképpel nem kapsz navigációt, csak használtan elavult gépet, vagy warez.
Vagy CNS Stylus 4,3 " full eu térképpel 43.500 Ft.
Szerintem egy 5 collos kijelző pont megfelelő navigációra még idősebb rosszul látó embernek is, a 4,3-as pedig a fiatalabb korosztálynak.
Lehetőleg ájgóval felszerelt gépet vegyél, garmin, tomtom mellőzendő.
Legalább 500 MHz-es processzor és 128 kByte RAM legyen benne, ennél alább ne add!

(#3604) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Ha mondjuk HUN térképpel veszek egy navit, pl.: n480, de később mégis szükségem lenne egy mondjuk Kelet-EU-ra, akkor ezt nem lehet, cska úgy megoldani, ha veszek egy komplett K-EU térképcsomagot?

30e. forintig érdekelne vmi navi ajándékba és egyenlőre elég lenne a hun térkép, de ha később kell még vmi akár full EU, akkor nem lenne előnyös csak ezért újra 30k-t kiadni.

szerk.: meg több helyen azt olvastam, h pl wayteq-re nem lehet hivatalosan iGo-t rakni. Nem lehet, simán SD kártyán megvenni az iGo-t és azt használni wayteq navival? Nyilván van egy olcsóbb megoldás is, de elméletileg csak ennyi az egész nem?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#3605) snowdog válasza _ak_ (#3604) üzenetére


snowdog
veterán

Nem lehet, mert a Wayteq gépek PNA-k, amiken WinCE oprendszer van. Az SD-s iGO meg csak PDA-kon, Windows Mobile oprendszerrel működik.

Ha már előre úgy tervezed, hogy előbb-utóbb a magyaron kívül más térképre is szükséged lehet, akkor sokkal célszerűbb már most egy teljes EU térképcsomaggal megvenni a gépet. Arányosan így a legolcsóbb.

(#3606) _ak_ válasza snowdog (#3605) üzenetére


_ak_
addikt

Basszus erre nem is gondoltam. Köszi!

Let's begin, de gozaimasu!

(#3607) petymeg válasza _ak_ (#3606) üzenetére


petymeg
addikt

sziasztok!

édesapámnak szeretnék venni vmi jó és egyszerű autós navigációt, amiben térkép is van, legalább MO. de ha környező országok benne vannak az se baj és olyan 20k legyen az ára. létezik ilyen?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3608) Kbali válasza plajos (#3603) üzenetére


Kbali
nagyúr

Gamint miért kellene mellőzni? Ha NaviGuide térképpel van, akkor pont ugyanaz a hazai térképe, ami ráadásul ingyen frissíthető, az egyéb európaiban pedig ugyanaz... Arra ráadásul lehet life time térképfrissítést is venni utólag is, ugyanígy a TomTom-hoz is.
A lényeg, hogy legális full EU térképpel a kérdező nemigen fog az általa elképzelt kategóriában találni.

(#3609) Festina86


Festina86
tag

Sziasztok!
Egyik ismerősömnek kéne gps-t ajánlanom 40k-ért maximum. A lényeg, hogy részletes Magyarország és Ausztria térkép legyen benne, és navigáció szempontjából tökéletes legyen, egyéb extra szolgáltatások nem szükségesek. Eddig ez tűnik befutónak:[link]
Vélemények a készülékkel kapcsolatban, esetleg más alternatívák?
A válaszokat előre is köszönöm!

(#3610) snowdog válasza Kbali (#3608) üzenetére


snowdog
veterán

Csak megerősíteni tudom. A legújabb iGo és Garmin térképek teljesen azonosak, természetesen a kódolást kivéve. Mindkettőt a Topmap készíti.

Az előttem hozzászóló linkjéből idézek: " A térképi adatokat a NAVTEQ szolgáltatja, az ajándékként a készülékhez járó NaviGuide Magyarország SD kártya alapanyagát a TOPMAP Zrt. biztosítja."

[ Szerkesztve ]

(#3611) snowdog válasza Festina86 (#3609) üzenetére


snowdog
veterán

Szerintem jó választás, ha a gépet semmi másra nem akarják használni, csak navigálásra.

Ha az illető bütykölős típus, akkor inkább valamelyik Wayteq gépet ajánlanám, de ahhoz nincs jogtiszta iGO, csak Sygic vagy TomTom.

Egyébként tökéletes navigáció nincs, mert a térképek sem tökéletesek. Márpedig minden azokon múlik.

(#3612) Festina86 válasza snowdog (#3611) üzenetére


Festina86
tag

Nem bütykölős fajta az illető. A tökéletes navigációt inkább arra értettem, hogy nem-e tükröződik a kijelző, vagy megfelelően hangos-e a hangszóró talán a navon n480-al kapcsolatban olvastam ilyen hibákról. Azt jól látom, hogy a M.o térkép ingyenesen frissíthető a garmin oldaláról?
Köszönöm szépen a válaszaidat! Azt hiszem ez lesz a megfelelő készülék a számára.

(#3613) _ak_ válasza snowdog (#3611) üzenetére


_ak_
addikt

És mondjuk a Sygic ténylegesen annyival le van maradva, h mindenképp érdemes iGo-t (vagy topmap térképet) venni?

Let's begin, de gozaimasu!

(#3614) snowdog válasza _ak_ (#3613) üzenetére


snowdog
veterán

Nincs annyira lemaradva, és dinamikusan fejlődik. Csak valamiért mindenki az iGO-t favorizálja (én is). :D

(#3615) Morello84


Morello84
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem ugyanaz lenne, mint a téma. Kezdő vagyok GPS-ek terén.
Az illető, aki kapná Németország és Magyarország között ingázik autóval, néha Horvátországban. Kb. 35-45 ezer Ft-om van a dologra.
Már néztem két típust: Navigon 40 plus, illetve Becker r43-mat. Végülis tetszettek és elvittek Németországba a próba során, de nem akarok két perc nyomogatás után dönteni, mivel abszolut laikus vagyok.
Tudtok esetleg jobbat ajánlani?
Előre is köszönöm :)

(#3616) Jok3r1985


Jok3r1985
tag

Sziasztok,

jól értem hogy wayteq navira nem lehet igo-t rakni??
Nem eredetire gondolok, letöltöttet raknék rá...

Aki hisztirohamot kap a warez hallatán az tehet egy szívességet azzal h nem ír semmit :R

köszi!

(#3617) m.jeno válasza Jok3r1985 (#3616) üzenetére


m.jeno
senior tag

1. hivatalosan nem lehet :))
2. ha tudod old meg, mert itt segítséget nem kaphatsz :DDD

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3618) kingabo


kingabo
őstag

Hali!

Egyik munkatársnak kellene egy pna csak navigálásra, Mo térképpel, max 50 000Ft, de inkább alatta. Mit érdemes venni ennyiért?

(#3619) m.jeno válasza kingabo (#3618) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nézz szét itt!

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#3620) Morello84 válasza Morello84 (#3615) üzenetére


Morello84
csendes tag

Valaki? :O

(#3621) kingabo válasza m.jeno (#3619) üzenetére


kingabo
őstag

Köszi! :R

(#3622) snowdog válasza Morello84 (#3620) üzenetére


snowdog
veterán

Már unjuk ugyan azt kérdést 100x megválaszolni. Kicsit olvass vissza, számtalan javaslatot tettünk, és számtalan gépet kibeszéltünk. A válasz most is ugyan az, mint akkor volt. Én nem kezdem előlről.

(#3623) Morello84 válasza snowdog (#3622) üzenetére


Morello84
csendes tag

Megmutatod, hol találok pl. a Becker vs. Navigonos kérdésemre választ? Október elejéig visszaolvastam és nem találtam konkrétan választ, tovább szerintem felesleges, mert gondolom, hogy folyamatosan jönnek ki újabbak és újabbak. Pl. WayteQ 990.
Mindegy, azért köszönöm.

(#3624) snowdog válasza Morello84 (#3623) üzenetére


snowdog
veterán

Feltételezem sem a Navigon 40 plus, sem a Becker r43 ezen verziót senki sem ismeri, és ezért nem reagált az első írásodra (én biztosan ezért nem válaszoltam rá). Viszont ezért reagáltam az ismételten feltett kérdésedre.

A mostani válaszom viszont erre a mondatra vonatkozott: "Tudtok esetleg jobbat ajánlani?"
Erről többször írtunk, és a válaszomban is erre gondoltam. Tehát Garmin legális Topmap térképpel, vagy Wayteq nem Topmap térképpel.

Persze ezeken kívül is számtalan lehetőség van, akár iGO alapú programmal. Viszont az ár be fogja határolni a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#3625) petymeg


petymeg
addikt

heló!

a wayteq x850-en lehet futtatni igo8-at? vagy amigót?
gyárilag sygic lite van hozzá de hang nélkül. ez meg már milyen, pont a hangnavigáció a lényeg nem?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#3626) Eagl3


Eagl3
veterán

Sziasztok!

25.000Ft -ig milyen GPS-ek jöhetnek szóba? Különösképp semmilyen megkötésem nincsen, édesanyámnak lenne karácsonyra.

(#3627) snowdog válasza petymeg (#3625) üzenetére


snowdog
veterán

Itt találsz róla infót: [link]
"Legálisan biztos nem (amúgy meg igen)"

Eagl3

"Navigációs PNA készülék, Wayteq Intensa X850 4GB GPS, autós szettel + Sygic Lite* Teljes-Európa navigációs szoftver (Hangnavigáció nélkül) (X820 utódja)"
Bruttó ár: 20 390Ft [link]

[ Szerkesztve ]

(#3628) Eagl3 válasza snowdog (#3627) üzenetére


Eagl3
veterán

Azért a hangnavigáció feltétel lenne... amúgy jók ezek a Wayteq készülékek? Mi jöhetne még szóba?

(#3629) snowdog válasza Eagl3 (#3628) üzenetére


snowdog
veterán

Annyira jók, mint a többi ebben az árkategóriában (ami ugyebár a bóvli kategória).

BluePanther Topaz GPS navigáció 17 990 Ft-tól
Itt nézz körül [link]

Az iGO-ban van hangnavigáció. :D

[ Szerkesztve ]

(#3630) Eagl3 válasza snowdog (#3629) üzenetére


Eagl3
veterán

Valószínű akkor egy ilyen Wayteq 850 lesz. Akkor ha jól értem erre a bárhonnan beszerzett IGO-t fel tudom rakni ugye?

(#3631) snowdog válasza Eagl3 (#3630) üzenetére


snowdog
veterán

Nem tudom, mert nincs ilyen gépem. Csak azt idéztem, amit máshol olvastam. De ezt itt nem lehet feszegetni, mert illegális, és tíltott téma.

(#3632) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok, Érdeklődnék, hogy mi a véleményetek erről a két PNA-ról?
Melyiket javasolnátok megvételre!
Wayteq x950bt Hd vagy CNS Globe HD

Diablo 3 - hovika81#2333

(#3633) felora:)


felora:)
tag

sziasztok!

tanácsot kérnék, hogy milyen gps-t vegyek. a követelmény nem túl nagy :))

sokáig használtam egy mio c720-at, nagyon tetszett, futott rajta az igo primo tökéletesen, meg kis buherálással előhotam 1-2 plusz dolgot a mio pocket nevezetű kis "hackel". [link] valami olyan gép kéne, amin fut ez. előre is köszi a válaszokat.:R

szerk: árkategóriában próbáljunk meg 40 rúpia alatt maradni, de jobb lenne olyan 30 körül.:R

[ Szerkesztve ]

(#3634) VIVIEN1987


VIVIEN1987
csendes tag

Gyors segítségre lenne szükségem.Kérlek segítsetek benne.nem tudom eldönteni hogy mio,wayteq vagy navon navigációt vegyek.szeretnék olcsó,megbízható,strapabíró készüléket ami memórikártyabővítéssel és hosszú hozamú aksival működik.Azaz hosszú élettartammal rendelkezik és még egy igo szoftvert rakhassak rá ami működik.
SOS!!!!!
Előre is köszönöm!

(#3635) VIVIEN1987


VIVIEN1987
csendes tag

hali!
Van fenn vki aki segít nekem?

(#3636) felora:) válasza VIVIEN1987 (#3635) üzenetére


felora:)
tag

nyugalom, majd lesznek.:)

(#3637) slayerenkala


slayerenkala
tag

Sziasztok!
Nemrég még a wayteq x950-et akartam megvenni, míg meg nem láttam a cns globe pro-t, illetve hd-t.
Megnyerte a tetszésem hogy 2 év gari van hozzá, igo-ra optimalizálnak.
És most ugyanott tartok mint a wayteqnél hogy a cns globe pro és hd között érezhető-e lassulás a naviban.(Ua. a processzor, nagyobb felbontás.)
Januárban jön hozzájuk a primo hivatalosan is.
Szóval hd vagy pro?

(#3638) mclaren777 válasza hovika81 (#3632) üzenetére


mclaren777
senior tag

(#3639) damaks


damaks
csendes tag

a CNS kinek tulajdonában van, ki a gyártója a CNS GPS-nek???
(Körülnéztem a neten de nem találtam semmit, ok Concorde Navigatios system, de hol van a gyártó elérhetősége.. A ConCorde Elektronik Kft. csak forgalmazója a CNS navigációnak..)

(#3640) snowdog válasza damaks (#3639) üzenetére


snowdog
veterán

Mind ugyan onnan jön, Kínából. :D

(#3641) damaks


damaks
csendes tag

gps-t szeretnék venni, de nagyon tanácstalan vagyok.. Segítségeteket, véleményeteket kérem.

Visszaolvastam a fórumban, és számtalan véleményt láttam.. Van aki nem ajánlja a Garmint TomTom-ot és a Miot.. Van aki igen..
Nemzetközi szinten körülnéztem, ott meg pont a a Garmin, TomTom a jó...
(Az itthon sztároltak sehol sincsenek...)

Amire a GPS kell:

CSak navigálásra használnám, leginkább Mo.-on, de időnként nyugat és kelet Európában is...
(Tmc: ha van beépítve ideális, ha nincs akkor legalább előkészítve legyen..Értem ezalatt, hogy később lehessen bővíteni vele)
Legalább 4,3"-as legyen. Egyéb igény, hogy gyorsan találjon műholdat, tudja követni, ne legyen vele gond hosszútávon sem..Meg nappal is látható legyen a képernyője (Az adott árért a legjobbat akarom, olcsón, mint mindenki :)) )

Szinte lehetetlen szűkíteni a kínálatot, ezért térkép nélkül próbáltam rostálni. (térképre úgyis mindenki az igo-ra esküszik)

Árban 30-ig tudok elmenni térkép nélkül, térképpel 40-ig.

És akkor most:

Becker?
Traffic assist z crocodile: [link]?
(ez tűnik a legjobbnak, tapasztalat esetleg?)

CNS ? (ezt nagyon marketingelik mostanában..)
Globe: [link]?
Globe Pro: [link]?
Globe HD 5 [link]?

Wayteq?
x950HD [link]

Garmin

[link]?

TomTom
Start2: [link]?

Mio MOOV?
M400[link]?

köszönöm a válaszokat előre is

[ Szerkesztve ]

(#3642) surmen


surmen
csendes tag

Sziasztok!

szeretnék venni egy CNS Globe 5" HD készüléket, előtte informálódok kicsi...
találni 800x480 felbontásra igo-t?
a térkép nélküli teljesen szűz, v minden szoftver gyárilag rajta van csak a navigáció funkció nem működik míg nem telepítesz vmi térképet?
megéri azt a pár ezer forint többletett a jövőre nézve h a HD-t vegyem, v bőven elég a PRO is?
TB-t hogyan lehet használni internetezéshez is?

köszi! és bocs a láma kérdésekért :B

(#3643) snowdog válasza surmen (#3642) üzenetére


snowdog
veterán

- találni 800x480-as iGOt, de a talált tárgyat le is kell adni, :D
- nem csak a térkép, hanem a navi program hiányzik a gépről,
- nézőpont kérdése hogy megéri vagy sem, navigációhoz nem szükséges, de képnézegetéshez biztos hasznos,
- BT DUN-on keresztül állítólag lehet vele netezni, de ehhez olyan telefon (DUN képes), és azon net előfizetés szükséges, szerintem ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#3644) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a 3 gps készülék közül melyik éri meg legjobban az árát?
Alcor Race 19990Ft
Navon N660 20790Ft(igo Magyarországgal)
Mio S501 27990Ft
:R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#3645) surmen válasza snowdog (#3643) üzenetére


surmen
csendes tag

az mit jelent pontosan h navi program is hiányzik róla?
azt is lehet találni? és persze utána leadni :D

(#3646) hovika81


hovika81
tag

Sziasztok! Van itt valakinek CNS Globe 5" HD PNA-ja, mert ha igen megtenné, hogy megmutatja a sys.txt beállításait! :))

Diablo 3 - hovika81#2333

(#3647) snowdog válasza surmen (#3645) üzenetére


snowdog
veterán

Pontosan azt jelenti, hogy rá sem tették. :)

Bár lehet hogy másra gondolsz. Olyan hogy térkép önmagában nincs. Van navi program, ami térképeket használ. Bár ha jobban meggondolom akár jpg formátumú térképeket is rá lehetne másolni, és azt is lehetne nézegetni. :P

Ez nem egy kimondottan navigációra készített gép (mint például egyes Garmin gépek, amik kimondottan CSAK navigációra készülnek, és azok semmi másra nem is használhatók), ezért nem törvényszerű, hogy alapból rajta legyen a navi program. Anélkül használhatod képnézegetésre, zene hallgatásra, filmnézegetésre, és hasonlókra is. :D

Legálisan nem tudsz hozzá semilyen iGO verziót vásárolni. Ezekre a gépekre (PNA) csak előtelepített módon lehet az iGO-hoz hozzájutni. Ha figyelmesen olvasgatod a topikot, akkor tudni fogod mit kell keresned.

[ Szerkesztve ]

(#3648) slayerenkala válasza Bagira01 (#3644) üzenetére


slayerenkala
tag

Szerintem elírtad a navon árát...
De ha tudsz ennyiért igoval, szólj :DDD

(#3649) Kbali válasza damaks (#3641) üzenetére


Kbali
nagyúr

Megerősíteném, hogy Mio-t most ne nagyon...
Garmint itthonra NaviGuide Magyarország térképpel (az egyik legrégibb navigációs eszköz gyártó) - a linkeltben nem az van.
TomTom - vállalható, de a hazai térképek nem olyan jók.
CNS-t mostanság futtatják, nem olvasni rosszat róluk - van Igo-s verzió is, jó áron.
Wayteq - vas jó, de hivatalosan nincs Igo support.

Ez a Garmin best buy most, Később lehet hozzá venni TMC antennát, esetleg külön térképeket is.

(#3650) Bagira01 válasza slayerenkala (#3648) üzenetére


Bagira01
veterán

Nem írtam el :N Tudok annyiért igo Mo-al. Akkor megéri azt az árat?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.