Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2801) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy htc touch-om van, én nem látja sehogyse a gépem. Ötletek? A másik hogy az időjárásos cuccot nem tudoim letölteni. Erre vlami megoldás? Köszi előre is.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#2802) Zola_ válasza beni121 (#2801) üzenetére


Zola_
tag

Szia, szerintem valamelyik HTC-s topikban kéne ezeket megkérdezned, vagy utánaolvasnod. :) [link]

(#2803) beni121 válasza Zola_ (#2802) üzenetére


beni121
aktív tag

köszi a linket, sok helyen próbálkoztam már, e semmi eredmény

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#2804) Soproni válasza Kbali (#2786) üzenetére


Soproni
csendes tag

Külső gps-t szeretnék venni de csak akkor ha találok valami nagyon részletes software-t. Egyik haverom használtan vette a laptopját és volt rajt egy elég komoly. Sanjna elfelejtettem hogy mi volt a softvare neve. Persze ha nem találok marad a szimpla megszokot gps.

(#2805) keklaguna válasza Soproni (#2804) üzenetére


keklaguna
csendes tag

Szia!

Én is külső GPS-vevőt szeretnék,TMC lehetőséggel és USB-s csatlakozással...

Két progit is tudok ajánlani:
1. Map&Guide ( ez nagyon részletes,kamionosoknak fejlesztve )
2. Mapfactor ( egyszerűbb de ez is jó )

Ha valakinek van ötlete,szívesen venném...

Előre is köszönöm!

További szép napot és jó fórumozást mindenkinek!

(#2806) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok.

Ha érdekel nekem bluetoot-os gps vevőm van, eladó. Gp-27es, nokia aksi van benne, akit érdekel írjon PÜ-T.

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#2807) Soproni válasza beni121 (#2806) üzenetére


Soproni
csendes tag

Engem érdekelne de veled már nincs sok hangulatom üzletelni. Valahogy körülményesnek találom az enymás közötti üzletelést. Meg hát szerintem az USB-s jobb.

(#2808) Soproni válasza keklaguna (#2805) üzenetére


Soproni
csendes tag

Köszi az infót! Neked meg van ez a két progi?

(#2809) Lauda


Lauda
félisten

Nem tudom , hogy miota ennyi, en csak ma nezem, hogy 40k az N800 [link] :Y :C

Ennyiert ajandek szvsz, igen jo kis cucc. :))

(#2810) csimav


csimav
senior tag

Csáó!

40-45e Ft ért milyen GPS-t éri meg venni? :R

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#2811) Soproni válasza csimav (#2810) üzenetére


Soproni
csendes tag

Szerintem akár milyet csak minimum 400Mhz-es procia és SiRF Star III vevő legyen benne.

(#2812) Zola_ válasza csimav (#2810) üzenetére


Zola_
tag

Ez elsősorban az igényeken múlik... Remélem nem veszed rossz néven, ha idézem hasonló kérdésekre nemrég adott válaszaimat: [link] és [link] ;)
Amúgy IGO párti vagyok, ezért mondjuk ezt [link] vagy inkább ezt [link] a 4,3" kijelzős Navont ajánlanám. Igaz, a második már 50-e, de van benne TMC vevő és Bluetooth is, ha valóban kihasználnád, akkor jobban megéri, valamint a Kelet-Eu része 1 évig frissíthető, míg az olcsóbbnak csak a Magyar térképe.
Egyébként hasonló áron már kapsz minőségi TomTom-ot vagy Garmint is, csak az ő programjaik sokaknak nem jönnek be. Az előbbi magyar térképe még nem az igazi, az utóbbié meg csak akkor, ha külön sd-n adják mellé. Navon ezekhez képest nem igazán neves valami, de két év gari van hozzá, jogtiszta a programja, és esetleg több a szolgáltatása.
Az N470-es olcsóbb Navon-nak alternatívája lehet még ez a TeleSystem is IGO Amigoval:[link]
Aztán vannak még a térkép nélkül PNA-k, (pl. Wayteq) amikre legálisan nem vehetsz IGO-t, csak egyéb, pl. Sygic vagy Utinfo (utinavi) progikat...

[ Szerkesztve ]

(#2813) Soproni


Soproni
csendes tag

Annyira nem ismerem a NAVON-t, de a N560 nem tűnik rossznak.

(#2814) Kbali válasza Lauda (#2809) üzenetére


Kbali
nagyúr

Meg veszel hozzá 30-ért szoftvert és az így kijövő 70 már nem is olyan kevés...

(#2815) kalcika válasza Kbali (#2814) üzenetére


kalcika
tag

Miért lenne 30? A Sygic teljes EU-val 15.900 Ft. Meg aztán választható ingyenes szoftver is. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2816) keklaguna válasza Soproni (#2808) üzenetére


keklaguna
csendes tag

Szia Soproni!
Igen megvan,használom is de csak tervezésre,mivel nincs GPS-vevőm!

További szép napot mindenkinek!

(#2817) Soproni válasza keklaguna (#2816) üzenetére


Soproni
csendes tag

Szervusz keklaguna!
Van arra lehetőség hogy kiírd nekem lemezre azt a 2progit? :U

(#2818) Kbali válasza kalcika (#2815) üzenetére


Kbali
nagyúr

Igen, csak itt senki nem gondolkozik igo-n kívül másban, az ingyenest meg meg sem hallottam :)

(#2819) kalcika válasza Kbali (#2818) üzenetére


kalcika
tag

Naja, de erre iGo-ból is csak az ingyenes megy fel. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2820) Soproni válasza Kbali (#2818) üzenetére


Soproni
csendes tag

Milyen az az ingyenes iGo?

[ Szerkesztve ]

(#2821) runner 125 válasza kalcika (#2819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne célozgass warezra, IGO-nál max. a térképfrissítés ingyenes, a szoftver nem.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2822) Lauda válasza Kbali (#2814) üzenetére


Lauda
félisten

Nyilvan nem keves, nem is azert irtam, hanem mert 60k helyett csak 40 es 60k-ert is csak a gepet kaptad. :)

(#2823) hihetetlen


hihetetlen
csendes tag

Sziasztok!

Én olyan GPS -t keresek, amelyen van kerékpáros útvonaltervező, a Navteq X820-as tudtommal ilyen. A probléma az, hogy egy teszt leírás szerint annak ellenére, hogy az akkumulátor egy feltöltéssel többet bír, mint sok más GPS, csak "éles" üzemben max. 1 óráig bírja.
A kerékpáros navigáció tudtommal már nagyon elterjedt, de a bringán (újabban :)) ) nincsen szivargyújtós töltő, hogyan küszöböli ki egy bringás ezt a problémát? Mégsem lehet óránkánt akkumulátort cserélni, ha szeretnék letekerni egy nap 7-8 órát...Kerékpárra nagyon szuper GPS tartókat lehet kapni, de minek, ha a szerencsételn kütyü max 1 órát bír, ez kevésnek is kevés....
Ha van bringás GPS-ező köztetek, vagy valaki tudna ebben segíteni....

köszönöm szépen

(#2824) runner 125 válasza hihetetlen (#2823) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet, h hülye kérdés, de nem létezik bringára, valami dörzskerekes szivargyújtós töltő? :D Ha nem, akkor már igen, le van védve. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2825) hihetetlen válasza runner 125 (#2824) üzenetére


hihetetlen
csendes tag

Szivargyújtós dinamó? A szabadalom Jedlik Ányos örököseinél :)

köszönöm szépen

(#2826) kalcika válasza runner 125 (#2821) üzenetére


kalcika
tag

én csak annyiban céloztam warezra, hogy akkor is warez a Wayteq-re az iGO, ha legálisan megveszed, mivel ugyanúgy főbe lőnek érte faszkalapék...

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2827) Soproni válasza hihetetlen (#2823) üzenetére


Soproni
csendes tag

Gondolom városon kivülre kell a navi. Én úgy oldom meg ezt a szitut hogy meglesem a km-t a következő kereszteződésig és kikapcsolom a navit. A km órát ha figyeled a bringán már tudod is hol kell lefordulnod vagy hol kell bekapcsolnod a navit. Ki-be kapcsolgatod és így az aksi is lényegesen tovább bírja. Nálam bevált, bár én gyalogos használatban többet használom.

(#2828) Zola_ válasza kalcika (#2826) üzenetére


Zola_
tag

Ez van, legálisan PNA-ra külön megvehető IGO jelenleg nem létezik. Itt nyilatkozik a Nav N Go ennek okairól: [link]
Szóval azért nem "lőnek főbe", mert külön megveszed, csak legyen hozzá PDA is. :)

[ Szerkesztve ]

(#2829) kalcika válasza Zola_ (#2828) üzenetére


kalcika
tag

Nah, de hát az ugyanaz. :)

Egyébként tipikus undorító "mai magyar" hozzáállás, monopóliumhelyzet teremtése és amíg lehet, kaszálás ezerrel, versenyképesség helyett jogi út. Aztán ha majd lesz normálisan használható vetélytárs, akkor hirtelen beismerik, hogy ja, hát végül is harmadáron is megéri nekünk a forgalmazás.

Sajnálom, hogy túl kicsi ország vagyunk ahhoz, hogy ezt számos területen eljátszhassák velünk - térkép, mobiltarifa, Internet...

Na mindegy, hajrá TeleAtlas és a többiek! :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2830) Zola_ válasza kalcika (#2829) üzenetére


Zola_
tag

Ez nem magyar hozzáállás, hanem minden profitorientált cégre jellemző viselkedés, akik ügyesen és időben kifejlesztettek és piacra dobtak valamit, történetesen a navigációs szoftverek piacán, és megpróbálják kihozni belőle a maximumot. Ha Te lennél a befektetőjük, ugyanezt várnád el. Van verseny, vannak más megvehető programok is, még talán olcsóbbak is, így semmiféle monopolhelyzetről nem beszélhetünk, hacsak nem arra gondolsz, hogy az IGO árát a Nav N Go határozhatja meg. :) Ráadásul még volt képük a TopMap-et is megvenni, így mostanság még a legjobbnak mondott Magyar és Kelet-Európa térképeik is vannak.
Az már inkább tipikusnak mondható, hogy valamiért nem akarnak fizetni, amit meg lehet szerezni "okosba" is. Persze ez mindenkinek szíve joga, ahogy utálni is lehet egy céget, mert pénzt kér a magántőkéből kifejlesztett termékéért... és itt még kartellezésről sem lehet beszélni, ahol összejátszva teremtenének látszólagos versenyt. Amúgy nekik a magyar piac egy kicsike falat, a nagyvilágban terjeszkednek. Semmi közöm hozzájuk, csak elismerem a termékeiket.

(#2831) Kbali válasza Zola_ (#2830) üzenetére


Kbali
nagyúr

Részben egyetértve mindkettőtökkel - az nng azokat hozza nehéz vagy jogilag nehezített helyzetbe, aki hajlandó lenne megvenni a terméket, csak hivatalosan nem rakhatja rá a saját gépére.

(#2832) Zola_ válasza Kbali (#2831) üzenetére


Zola_
tag

Igaz, de amit nem árulnak, azt nem is lehet megvenni. Hogy miért ilyen az NNG üzletpolitikája, arról pedig tegnap linkeltem, amit pont a PH-nak nyilatkoztak egy fél éve. Nekem sem tetszik, de értem az ő érveiket is, és azt mondom, hogy akinek nem tetszik ne vegyen tőlük semmit. Azon meg szerintem nem kell csodálkozni és kiakadni, hogy fellépnek a warezolók ellen.

(#2833) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy PNA-t. Szerintetek Wayteq vagy CNS legyen? Sajna nem nagyon tudok dönteni. Melyik márka jobb, megbízhatóbb?

(#2834) kalcika válasza mclaren777 (#2833) üzenetére


kalcika
tag

Szia!

Wayteq legyen és ne használj iGO-t! ;)

Komolyra fordítva nekem egy Wayteq X920BT-m van, pont ma teszteltem, meddig bírja töltés nélkül navigáció közben, valós, autós használatban és több mint 4 óráig ment bekapcsolva és további kb. 1 órát volt készenlétben.
Amúgy meg vagyok elégedve a többi szolgáltatásával is - FM transzmitter, BT - és megfelelően gyorsnak találom a működést, hamar megtalálja és jól "tartja" a jelet.
Egyetlen negatívuma a térkép lehet, mert Magyarországról létezik jobb térkép is, mint azok, amiket a Wayteq termékekre telepíteni lehet.

A CNS-t nem ismerem testközelből, de annak idején elolvastam a tapasztalatokat azokról is és a Wayteq mellett döntöttem. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2835) kalcika válasza mclaren777 (#2833) üzenetére


kalcika
tag

Nem hülye vagyok alapból, megértem én is az érveket, magam is a kereskedelemben dolgozom jó pár éve és tudom, hogy ez nem csak a NNG-nél megy így, erre utaltam is. A tipikusan magyart arra értettem, hogy ez egy kis ország és ezért minimális tőke befektetésével meg lehet teremteni a "monopolhelyzetet" azáltal, hogy nagyobb lefedettséged van (GSM anno), a te térképed a legrészletesebb stb. Jó esetben van alternatíva, de van hogy az sincs - pl. adott házban, utcában, kerületben, településen stb. csak te húztad ki a kábelt és "valamiért" a többi szolgáltató nem is teheti meg (Bp. III. ker. pl.). Ugyanezt Németországban nehezen tudnám elképzelni, mert nagyobb piac és szerencséjükre több nagy cég is elfér egy adott szolgáltatási területen, valamint csúnyán megütheti a bokáját az, akit tisztességtelen előnyszerzésen kapnak - ez nálunk valahogy nem tud megváltozni.

De jól van, nem kell egyetérteni velem, én azért továbbra is azon gyártók és fejlesztők elképzelései mellett teszem le a voksomat, akik a befektetés megtérülését egy versenyképes ár segítségével realizált tömeges eladással próbálják elérni, nem pedig a túlárazott terméküket erőltetik és inkább eltartanak egy évfolyamnyi ügyvédet, minthogy elérhetőbbé tegyék azt.
Persze mindig lesznek emberek, akik csak tört termékben gondolkoznak, de hiszem, hogy már ma is rengetegen vagyunk, akik ésszerű árat igenis hajlandóak vagyunk kifizetni és ez a magatartás egyre jellemzőbb lesz a jövőben.

Peace :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2836) sysrq válasza hihetetlen (#2823) üzenetére


sysrq
őstag

hihetetlen: a Garminok között van ami ceruzaelemmel megy, vízálló, kibír pár leesést, és három év után állíthatom tartósak is.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#2837) kalcika válasza hihetetlen (#2823) üzenetére


kalcika
tag

Szia,

Gondolom, Wayteq X820-ra gondoltál, a Navteq más tészta. Nem tudom, hogy élesben meddig bírja, az 1 óra valóban elég kevés, viszont vehetsz hozzá pótakkut, amit csavarozás nélkül tudsz cserélni és ha jól emlékszem, akkor 1.500 Ft / db. Két-három pótakkuval már egész pofás üzemidőt nyerhetsz. :)

(Egyébként én azt az 1 órát kicsit kétkedve fogadom.)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2838) Zola_ válasza kalcika (#2835) üzenetére


Zola_
tag

Senki nem mondta, hogy hülye vagy. :N Csak szóltam, hogy monopolhelyzet egyáltalán nincs, max. versenyelőny a jó termék miatt, és az NNG nem kifejezetten a magyar piacot célozva, hanem az egész világra fejleszti termékeit. (GSM piac más, mert az szabályozott) A kedvezőbb termék elérhetőséget és árat lehet reklamálni, aztán majd az idő eldönti, hogy jó üzletpolitikát folytattak-e.
Természetesen szintén Peace! :)

[ Szerkesztve ]

(#2839) kalcika válasza Zola_ (#2838) üzenetére


kalcika
tag

Igen, a monopolhelyzetért jogos volt a kritika, én azt a nagy versenyelőnyre használtam, egy adag túlzással, ezt kifejtettem az előbb. :)

Ami az egész világra fejlesztést illeti, Nyugat-Európában nincs ekkora különbség a top 3 térkép között tudásban és tudtommal árban sem. Ezt a helyzetet várom. Csak nálunk mindig van pár év lemaradás, mert amikor nyugaton már eladhatatlan egy technológia vagy (közel) ingyen adják, akkor nálunk még zsíros kasza van. :(

Csak annyit mondanék a piaci politikához, hogy ha a MS csak adott gyártók bizonyos típusú gépeihez árulná csak a szoftverét, netán csak újonnan, akkor már rég Linuxozna az egész világ. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2840) denieBoy


denieBoy
tag

Sziasztok!

Navi vásárlás előtt állok, sokan mondjátok, hogy a Navon N470 jó valasztás lehet olcsó kategóriában, jó kpernyő, jó aksi, ráadásul az edigital-nál most nagyon jó áron van, IGO-val, frissítéssel...stb.

Viszont az nem tiszta, hogy tudja e a TMC-t vagy nem, mert antenna csati az van rajta?

Egyátalán mennyire működő képes dolog ez a TMC Budapesten, mik a tapsztalatok?

Köszi, üdv!

[ Szerkesztve ]

DaVe

(#2841) mclaren777 válasza kalcika (#2834) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszi a részletes választ! :)

Én is jónak ítélem meg a Wayteq PNA-kat mivel sok jót olvasok róluk, viszont ami miatt elbizonytalanodtam és a CNS felé kacsintgatok:

-CNS-re általában 2 év gari is van

-Ha jól olvastam újabb CNS-eken pl. Zen a WinCE 6.0 SP1-es verzió van és állítólag ezen elfut több WinCE 5.0-ás program mint a sima CE 6.0-án.

-a proci itt még erősebb: AT840 532MHz

-GPS vevő chip: nem SirfAtlasIV hanem SirfGRF3i+ ami állítólag már Galileo és EGNOS képes és valamivel pontosabb (Tudom jól hogy az előbbi rendszer még építés alatt van és egy jó ideig még lehet nem is lesz kész, de én nem bánnám, sőt - ha GPS mellett Galileo-t is tudna a kütyüm.

-Windows rendszer elérése menüből ("buherálás" nélkül)

-Van hozzá hálózati töltő is alapból.

Hirtelen ennyi pozitívum jut eszembe a CNS javára, viszont van hátránya is:
-128 helyett "csak" 64 MB RAM - vagy elég ennyi is mindenre? :)
-csak 64 MB belső tárhely, szóval egy SD kari mindenképpen kell hozzá
-nincs akkora kialakult fóruma a márkának itt a Ph!-n mint a Wayteq-nek. :)

[ Szerkesztve ]

(#2842) kalcika válasza mclaren777 (#2841) üzenetére


kalcika
tag

A 32MHz-et nem tudom, hogy lehet-e "érezni", de a 128MB igen pozitív, olvastam valahol egy tesztet, ahol pont ezt a témát feszegették és arra jutottak, hogy nagyot dob a teljesítményen. Válaszd az N800-at (Wayteq, nem Nokia :D) és akkor 600MHz-ed lesz (meg Sirf GRF 3i+)

Természetesen ha szeretnéd az alapfunkciókon túl másra is használni, akkor hasznos lehet a Windows elérése és az 5.0-s szoftverek támogatása is jól jöhet, én mondjuk nem szándékozom telepítgetni rá (egyelőre, mert óvakodjunk a kategorikus kijelentésektől :) ). A nagyobb pontosság is jól jöhet - bár az X920BT-nél sincs bajom ezzel. Amikorra a Galileo használható lesz, te már nem a most megvásárolandó kütyüdet fogod használni. :)

Hálózati töltő szuper, nekem van egy "230V-USB átalakítom" azzal áthidaltam villámgyorsan a hiányát. :)

A 2GB belső tárhely abszolút jó dolog, a térképet fel tudod rá pakolni, a memóriakártyát pedig használhatod a zenékhez.

A 2 év garancia viszont vitathatatlanul a CNS felé húz.

Sok sikert a döntéshez. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2843) mclaren777 válasza kalcika (#2842) üzenetére


mclaren777
senior tag

Az N800 jó kis kütyü lenne de a chipsetet leszámítva azt már úgy érzem nem használnám ki, nekem fölösleges akkora tudás.
Én egy X820BT-ra gondoltam, csak az 1 év gari nekem kicsit kevésnek tűnik.
Tényleg lehet hogy hülyeséget kérdezek, de nem menne föl a CE 6.0 SP1 egy CE 6.0-ás készülékre valahogyan?

(#2844) kalcika válasza mclaren777 (#2843) üzenetére


kalcika
tag

Erre a válaszra én is kíváncsi lennék. Mert alapból azt gondolnám, hogy mennie kellene. Viszont esélyes az azonnali garvesztés, ez azért mégsem PC. :)

Challenge my brute: http://mo-kei.mybrute.com/

(#2845) fateless


fateless
veterán

Szervusztok!

Egy angol ismerősöm tervezne venni egy Nokia 5230 készüléket, főként a navigáció miatt, ez lenne az elsődleges használati terület. E mellett csak telefonálna rajta. A kérdésem az, hogy nem tudjátok-e, hogy régióspecifikus-e az OVI Maps? Meg tudná nézni valaki, hogy angolra állítva is navigál? Elvileg ez nem szabadna, hogy gond legyen, de biztos, ami biztos, nem akarom, hogy feleslegesen vegye meg, hogy aztán meg magyarul kvartyogjon neki a telefon.

Aki próbálta már (kérdeztem a fórumában is...):
Egyébként mennyire vagytok megelégedve a navigációs résszel? Teljes értékű navigációt nyújt? Nem dobálja el a jelet, hanem stabilan tartja? Van aki rendszeresen használja ilyen célra? Esetleg ha van olyan, aki korábban használt iGo-t, és azzal összeveti, akkor ahhoz képest mennyire jó? Milyen részletes Magyarország? Mennyi a fehér zóna?
Ha tudnátok erről néhány infót mondani, azért nagyon hálás lennék.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2846) C64


C64
őstag

hali, mondjatok pls egy megbízható de olcsó gps-t, köszi :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#2847) Kalozman


Kalozman
tag

Sziasztok!

Nokia telóhoz szeretnék gps vevőt.
ld-3w vagy ld-4w ezt a kettőt néztem ki. Valakinek tapasztalatok ? Melyik a jobb ? a 4w drágább, de a gyári adatok szerint sokkal kevesebbet bír időben, nomeg belső aksis ami nem biztos h jó.
elösször azért akartam a 4w mert annak van a csomagban övcsipesz meg felakasztható, ami gyalogos navigálásnál nem rossz. De itt olvastam h a 3w bár nem túl praktikus mert nagyobb, meg nem akasztó, de táskából vagy zsebből is működik. Ehhez valakinek hozzászólása ?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#2848) userZ válasza C64 (#2846) üzenetére


userZ
tag

Wayteq x620 :K

Stop the Earth, I want to get off!

(#2849) C64 válasza userZ (#2848) üzenetére


C64
őstag

thx :)

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#2850) Kbali válasza C64 (#2849) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szoftvert is veszel hozzá?

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.