Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2151) insyde01


insyde01
csendes tag

Hali!

PDA + GPS vásárlás elött álok, tudnátok ajánlani néhányat? :)

feltételek: navigáció, avi(divx), mp3 lejátszás, fém külsö( ne recsegjen ropogjon :S ), wifi, bluetooth, cserélhetö akksi ( ugy hallottam nem hosszu élettartamuak a beépitettek)

na és persze megbizhato legyen. már amennyire elvárhato! :)

a vételár természetesen nem mehet a végletekig (bár mehetne) :D, kb.50e HUF

bár lehet kicsit alulszámitottam :)

várom a az ajánlatokat :)

KÖszi

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#2154) insyde01 válasza SixStitch (#2153) üzenetére


insyde01
csendes tag

értem, hát ez nem annyira jo hir :(

ezekröl vmi vélemény, tapasztalat?

Asus MyPal A696 GPS PDA

Mio Digiwalker P560 GPS PDA

?????

(sajnos ezeken is már 6. szoft van :( )... hmm vmi ilyen tehetségu gépet keresnék egyébként

[ Szerkesztve ]

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#2156) insyde01 válasza SixStitch (#2155) üzenetére


insyde01
csendes tag

hmmm

65 536 szinü kijelzö a wayteq nél. ez elég?

divxet kezel?

látom wifi Bt van, aksi nem cserés,

és ha jol látom csak éritoképernyo? semmi gomb ?

nem ismerem ezt a márkát ...most hallok rola elöször

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#2158) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok. Erre valaki?

:)

(#2159) Kbali válasza SixStitch (#2152) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én tudom, milyen navim van (720-as) :) , a kérdező nem tudta. Azért írtam a talánt, mert az új Mio-kat nem nézegettem, van-e valamelyikben kamera.
Az enyém 2 éves készülék, semmi baja, az akksija legalább 1 órát bír még, tehát nem tropa.
Az biztos, hogy a térképek nem újak, de nincs vele problémám, igaz az idénre ígért két frissítésből még csak 1 volt.

[ Szerkesztve ]

(#2160) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Ezt ajánlották nekem most: CNS stylus 5 colos kijelzővel (kicsit a bolti árhozt képes áron alul tudom szerezni, hála az ismeretésgnek) kis teszt róla
érdemes megvenni, nem értek a gps-hez, de erre azt mondták nagyon ott van

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2162) animatrix11 válasza SixStitch (#2161) üzenetére


animatrix11
őstag

köszi a gyors választ!

tehát az aksi és a ram gáz?
ramot rakok bele kb 8 gigát, csak elég lesz

Töltés nélkül egy video lejátszás közben 1 óra 26 percet bír. tehát ha végig videót nézel akkor bir 1,5 órát, nemtom ha gpsént használod, akkor gondolom nem használja ki annyira a gépet nem kell kitömörítenie stb, amugy a 960 ténleg kevésnbek tünik, láttam gps 1700as aksival is :( , mégis mennyit bir akkor ki normál használatnál? ez azért egy kicsit aggaszt

mivel egy teljesen csupasz WinCE6 fut a gépen, ezért néha programhibával kilép a lejátszó

gondlom ez más gpsnél is igy van, nem készülékfüggő, lehet moddolni 5.0ra?

amugy 23+fáért kapom és az 5 colos verziót, ez boltban ahol már forgalmazzák 36 bruttó

főleg gpsként üzemelne de tulképpen ez egy pda is egyben, tehát akrámire használhatom

tehár érdemes vagy mondjam vissza, nem értek a dpa, gpsekhez de totál nem soha nem volt egyik sem azért kérdezem, teszem azt 3-4 kért jobbat kapok akkor nem fog kelleni

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2164) animatrix11 válasza SixStitch (#2163) üzenetére


animatrix11
őstag

jó eldöntöttem nem veszem semmilyet egyenlőre, még kocsi ugy sincs meg, ez tudtam volna most kicsit olcsóbban szerezni, de most ugysem érdekes, majd ha aktuális még érdekődöm

amugy a cns 60 csatornás, nem tudom mennyire tünt fel, haver azt mondta az már igen csak jó, pár hónap múlva visszatérek a kérdeésre

ce6.0ból tudomásom szerint van már sp1 gondolom javitottak rajta...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#2167) insyde01


insyde01
csendes tag

SixStitch!

Ugy döntöttem mivel az elvárásaimat nem nagyon lehet ennyi pénzbol megoldani igy akkor lentebb teszem a mércét viszont az árat is!

az X820 /x820BT as szériárol mit tudsz? 23.000 - 28.000 közé tehetö az áraik!

vmi más ajánlat? :)

HP Pavilion dv-5 1180eh (Intel Core2Duo 5800 - 3Gb DDR3 - 250Gb HDD - 9600M GT 512MB DDR2 - TV TUNER - LAN/WIFI - MULTIMÉDIA TÁVIR...stb

(#2170) talloli


talloli
csendes tag

Orion OGPS-02 -ről tud valaki referenciát? Milyen? Megbízható-e, játszik-e le valamilyen médiát (MP3, AVI, MPG, stb)?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#2171) lukacsb válasza SixStitch (#2169) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Ezt tényleg komolyan gondolod? Lopni sem lehet....

(#2172) Istvan40 válasza SixStitch (#2169) üzenetére


Istvan40
csendes tag

Sziasztok!

Több hónapot vártam a "KÉSZÜLÉK" beszerzéssel, itt ezen a fórumon is folyamatosan érdeklődtem, olvasgattam, hogy mikor lesz már elérhető a WayteQ N800. Ma amikor végre a kezembe vehettem és egy jó kis "buherára" készülve haza érek, akkor ez fogad: SixCtitch: "Időközben kiderült, hogy az IGO8 nem futtatható a Wayteq készülékeken!"...EZ KOMOLY?
Ha igen akkor van egy eladó "0 km"-s WayteQ N800-s...bukóval kiszállnék belőle...

(#2173) Istvan40 válasza SixStitch (#2169) üzenetére


Istvan40
csendes tag

:B Bocsi...időközben én is rájöttem, hogy tényleg mintha már halottam volna az Igo és WayteQ "összeférhetetlenségéről"...meg is gondoltam, mégsem adom el...legfeljebb majd a gyerek filmet néz rajta... ;)

(#2175) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Jópár évvel a jogsi megszerzése után most először kényszerültem autóba ülni, így kellene egy ilyen kütyü, hogy ne nagyon tévedjek el :)
Csak navigációra használnám, egy olcsó, belépő szintű modell kellene, van esetleg, amit nyugodt szívvel tudnátok ajánlani?

20-30-nál többet nem nagyon szeretnék rákölteni, nem is nagyon használnám. Szoftverek közül az iGo-ról hallok a legtöbbet, így jó lenne ha ezt is különösebb hákolás nélkül rátölthetném és futtathatnám :K

Előre is köszi a segítséget!

(#2176) molvany


molvany
senior tag

Sziasztok !
Ùjonc vagyok, most regiztem, de azonnal van is kérdésem. A témában totál laikus vagyok. Kaptam ajándékba egy valami keleti GPS - t. A működésére így alapból ( 1 - 2 nap után ) nem tudok, vagy akarok még semmit mondani.Sem pozitívot sem negatívot. Bár pozitív, hogy teszi a dolgát szó nélkül.
Odáig eljutottam, hogy az igo8 rajta ( az van ) lassan két éves térképel fut. Azt hiszem, ez a veziója az igo - nak ( ezt találtam, gondolom ez lenne ): 8.0.0.35389
Honnan tudnék erre egy frisebb ( aktualisabb ) térképet varázsolni ? Na meg hogyan ? Ha van megfelelő térkép ( ek ) csak a - map - ban a régit behelyettesíteni a újjal ?
Építő és szakmai tanácsokat szívessen elfogadok ( és várok ) :)

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#2177) kew válasza kew (#2175) üzenetére


kew
senior tag

Ahogy nézelődtem, kikötnék egy wayteq x820-nál. 23k, és jókat olvasok róla :)
Valaki erősítsen meg, hogy jó vétel lesz :D

(#2178) rakal válasza kew (#2177) üzenetére


rakal
senior tag

Nem fogsz vele rosszul járni,1-2 nap betanulás nem árt,de megéri.

(#2181) molvany válasza SixStitch (#2179) üzenetére


molvany
senior tag

Kösz !
De szerinted most mennyire lehetek okosabb mint előtte ? :N
Ugyanis ebböl még mindig nem tudom, hogyan tudok frisebb térképekhez jutni és rátenni. Ha hozzá is jutok ( gondlom netten valahol lehet találni ) elég, ha csak a map - ban lecserélem, vagy még mást is kell tennem. Ja, hogy ez mekkora segítség: Teleatlasz térkép van rajta ( abból gondolom, hogy a térképeknél ezt írja ).

WhatsApp :+491737182060

(#2182) Kbali válasza molvany (#2181) üzenetére


Kbali
nagyúr

Fel kell menni a naviextras.com oldalra és készüléktípus alapján tudsz letölteni/venni frissítést. Ha a készüléked nincs a támogatottak között, akkor hekkelhetsz, de ahhoz itt a fórumszabályzat értelmében nem adhat senki segítséget.

(#2183) Kbali válasza kew (#2175) üzenetére


Kbali
nagyúr

Neves gyártó, támogatott készülékeit ajánlom: szerintem Mo. vagy KEU térképpel már találsz hivatalosan támogatott gépet. Én nem feltétlenül ragaszkodnék az istenített iGo-hoz, szerintem itthon is teljesen jók a Garmin készülékei, sőt most már a TomTom sem horror, sem árban, sem térképben. A Mio-t sajnos azt kell mondjam, kerüld el nagy ívben.
Esetleg hazai supportos IconX vagy Navon termékeket is nézegess.
Szerintem itt találsz magadnak megfelelőt. Vétel előtt mindenképpen érdemes kipróbálni egyet-egyet.

[ Szerkesztve ]

(#2184) kew


kew
senior tag

köszi mindenkinek :R

Kbali: nézegettem azokat is, de most maradnék a 20ezres kategóriában. Majd ha egyszer is kevésnek érezném, körbenézek a felsőbb kategóriákban is, de azért köszi :)

(#2186) molvany válasza SixStitch (#2185) üzenetére


molvany
senior tag

Azért kösz :K
Ma én sem tétlenkedtem, megtaláltam amit kerestem. Legalább is térkép kérdésben. Az adott SW - hez 2009.02 - es térképek. Igy már mindjárt más a leányzó fekvése :C
Hogy idővel egy másik SW - t hogyan varázsolok rá ( ha ? ) az már egy másik téma lesz. :K

WhatsApp :+491737182060

(#2187) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Off topic, de hátha ti tudtok válaszolni rá. A mai nap folyamán ellopták a kocsimból a Mio C720-asom, nyomon lehet követni ezt valamilyen formában?

Mielőbbi válaszaitokat előre is köszönöm!

(#2188) Kbali válasza dni (#2187) üzenetére


Kbali
nagyúr

Esetleg, ha regisztráltál korábban a Mio-nál és bejelented az eltűnést, akkor talán ha van oly' hülye a tolvaj és beviszi hivatalos supportra, akkor megfoghatják. Amúgy ezek a készülékek nem adnak, csak vesznek, így nem követhetők nyomon, mint a mobilok.

Egyébként kezd el nézegetni az apróhirdetéseket, hátha felbukkan.

[ Szerkesztve ]

(#2189) Kbali válasza kew (#2184) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem mind Garminból, mind TomTom-ból van a 20-30 közötti kategóriában van választék, de a te döntésed.

(#2190) need


need
addikt

mi a helyzet ezzel a Wayteq N800 és az igo val...?

nem fut rajta vagy mi???

ha valaki veszi a fáradságot és felhuzza a kurzort a tetejére és el kezdi olvasni
Wayteq N800 hozzászolásokat + a véleményeket néha az/az érzésem hogy itt valami termék mmaannaaggeerr lapul..!!!!

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2191) jagada


jagada
őstag

a mio 200-300-as kütyük igo8 vagy mobilenavigator-t indítanak?

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#2192) lukacsb válasza need (#2190) üzenetére


lukacsb
csendes tag

Fut rajta a nemhivatalos 8, az amigo is, csak nem illdomos rátenni. Olyat még nem hallottál, hogy azért dicsérnek egy készüléket, mert jó? (lásd korábban a mio x20-at)

(#2193) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

GPS-t készülök venni (meglepő módon) és 99%-ban Budapesten és környékén használnám (jelenleg). Ha jól értelmeztem az iGo 8 és Amigo szoftverek a legalkalmasabbak erre a terepre. A Wayteq X820/X820BT-t és a Navon N470-et néztem eddig. Utóbbi meglepő módon kapható iGo 8 Magyarországgal is, de térképfrissítés nélkül (holott az N260-hoz ját egy évig...), elképzelhető, hogy az Extreme Digitalnál tört szoftvert használnának rajta? (volt már rá példa a múltban más cégeknél)

A warez tudom, hogy tilos, de a Wayteq-re lövésem sincs hogy lehet iGo-t varázsolni, nyílván ha valaki privátban kiokosít, azt megköszönöm, mert az lenne a legolcsóbb megoldás (plusz nagykerből ezt az egyet meg is tudom venni):R

Élőben az X820-at szebbnek találtam, mint az N470-et (bár a Mio Moov M400 még szebb, csak a vacak szoftver/térkép miatt úgy látom ezen ne is gondolkodjak), ez tudom, hogy századrangú egy navigációs készüléknél, de nem elhanyagolható teljesen:)

Van egy BT-képes telefonom (iPhone 3G) és az érdekelne, hogy a BT kihangosító milyen minőségben működik ezeken az eszközökön? Érdekes BT-s GPS-be beruházni vagy egyszerűbb egy középkonzolon tárolt BT-s headset, amit felveszek ha hívnak és leteszek, ha végeztem?

Az FM transzmitter is érdekelne, mert jelenleg egy 6 lemezes CD tárral működő beépített autórádióm van, de mp3-mat nem tud, és egy idő után macerásá válna az audio CD-k irogatása (arról nem is beszélve, hogy sehol máshol nem használnám őket, így pazarlok gyakorlatilag, mert a telefonon is megvannak meg a vinyómon is). Szóval ennek a transmitternek milyen a minősége, ha átdobom a közel lévő autórádióra? Navigálás közben lehet-e zenét továbbítani vele, illetve ha bejön egy hívás, akkor BT-n keresztül ha lebonyolítom, addig szünetelteti-e a lejátszást?

Ennyi az össz kérdésem, 30 ezer forint körül/alatt szeretném megúszni a dolgot:R Minden segítségért hálás lennék, az se gond, ha nem a fent felsorolt készülékekből kerülne ki az ajánlott vétel számomra:) Ami első számú, az a navigáció Pesten és környékén, minél egyszerűbb térképfrissítés, továbbá a BT és FM transzmitter dolgok hasznosak lennének, de információkat várok róluk, nem létszükséglet!:) (TomTom még tetszik külsőre, de totál nem ismerem őket:B)

[ Szerkesztve ]

(#2194) need válasza lukacsb (#2192) üzenetére


need
addikt

olyat hallottam hogy jó
+ azt is hogy egy GPS mire való és arra hogy A pontból elnavigáljon B pontba!

a többi rizsa és felesleges

Elfogadom :R mindenkinek más a véleménye mindenki másképpen gondolkodik más a szempont

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#2196) Kbali válasza jagada (#2191) üzenetére


Kbali
nagyúr

MioMap szoftvert futtatnak, semmi közük az általad említettekhez

(#2197) _Hunter_


_Hunter_
őstag

Sziasztok!

Az alábbi feltételek alapján ti milyen eszközt választanátok:
- IGO8
- TMC legyen
- minimum 4,3-as kijelző

Maximum nettó 70 lenne rá. Nem nagyon vagyok otthon a témában, olvasgatom a teszteket, de itt biztos vannak párna akik megszakértik nekem :).

Előre is köszönöm.

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#2199) uhu20 válasza Zola_ (#2024) üzenetére


uhu20
tag

Döntöttél? Ha igen, akkor miért? Csak mert én is gondolkozom, pont ezen a kettőn.

(#2200) runner 125 válasza _Hunter_ (#2197) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyárilag nincs hozzá IGO + TMC, de opcionálisan beszerezhető a Wayteq N800-hoz.
..én azt vásárolnám.

Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  Milyen GPS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.