Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Jakuskacsa válasza DaDa (#4441) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

köszi! :R

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#4452) The Goth


The Goth
tag

Talán valakinek hasznos:

[link]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#4453) The Goth válasza The Goth (#4452) üzenetére


The Goth
tag

Itt meg a 2019-es:

[link]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#4454) Gordiann válasza mikrofon (#4445) üzenetére


Gordiann
őstag

Nagyon köszi az ajánlót! Akkor vontar MX3 lesz a befutó.
Youtube-hoz van előfizetés, az nem probléma.

(#4455) DaDa válasza Jakuskacsa (#4451) üzenetére


DaDa
senior tag

Nincs mit, viszont ezekhez mindenképp érdemes egy BT egeret venni mert anélkül kínszenvedés a hbo go.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4456) kenand válasza nagysz (#4443) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElec jobb, de erősítővel az igazi. X96 minin nincs SPDIF így - HDMI-s erősítő kell (vagy közbe kell iktatni egy olcsó usb hangkártyát spdif kimenettel)

[ Szerkesztve ]

(#4457) MolnárPéter


MolnárPéter
aktív tag

Az HBO apk- t pontosan honnan töltötted le? Erősen szenvedek vele ugyanezen a boxon. Köszi!

(#4458) zoltannagy válasza Ciccuka (#4448) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

És szerinted ez jó válaztás lehet? :R
A tesztek szerint benne volt a top Android boxokban :D
[link]

(#4459) pászka válasza mikrofon (#4432) üzenetére


pászka
aktív tag

Köszönöm a válaszod. Igen nálad olvastam a gépről nekem is tetszik, torrentezni lehet vele?

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#4460) Ciccuka válasza zoltannagy (#4458) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezek alatt nem érdemes nézelődni szerintem:
S912 3GB 32GB
S905X2 3GB 32GB
S905X3 3GB 32GB
S922X

Allwinner H6 és a Rockchip RK3328 még a S905X teljesítményét se éri el. Talán a Rockchip RK3399 lehet még jó.

Itt érdemes utánajárni, de ahogy nézem nem nagyon rajonganak érte, ahogy az Allwinner-ért se.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4461) mikrofon válasza pászka (#4459) üzenetére


mikrofon
addikt

A play áruházból több kliens is letölthető hozzá. Ha ez volt a kérdés.

(#4462) zoltannagy válasza Ciccuka (#4460) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszönöm, Az S905X3, akkor erre gondolsz?
[link]
Mert ennek az ára is még elfogadható. ;)

(#4463) DaDa válasza MolnárPéter (#4457) üzenetére


DaDa
senior tag

Nem tudom kinek szól a kérdés de én a link innen töltöttem. A júniusival már megy lan-on is emlékeim szerint.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4464) <Adamsky> válasza DaDa (#4441) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

... és @Jakuskacsa

" ... és gond nélkül megy hbo, netflix ... "
De utóbbi esetén nem garantált a HD (vagy még nagyobb felbontás), vagy te mit tapasztalsz?
Az HBO nem ennyire válogatós. Az nekem szépen működött egy root-olt, csak L3-at tudó box-on is.

(#4455)
"... érdemes egy BT egeret venni mert anélkül kínszenvedés a hbo go."
Szerintem az még légegérrel is kínszenvedés. "Sima" Android-on én erősen ajánlom a Kodi használatát.

(#4465) DaDa válasza <Adamsky> (#4464) üzenetére


DaDa
senior tag

A netflixet igazából csak kipróbáltam, 30 napig. Nincs még élő előzetésem, akkor nem emlékszem, hogy lett volna gond. De ha ez ilyen akkor inkább visszavonom a nyilatkozatom nehogy félre vezessek valakit és cska hbo go-ra nyilatkozom.

Nekem sima asztali BT egerem van hozzá. Azzal a hbo nagyon jól vezérelhető.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4466) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy media boxot:
1. Filmezésre (HDR, Dts, DD fontos HDMI-n keresztül) , akár NAS-ról, vagy PC-n megosztott vinyóról.
2. Zene hallgatásra (Flac lejátszása fontos)
3. Netezés, youtubozás

Ezt néztem ki, szerintetek jöhet?
https://www.aliexpress.com/item/4000218231701.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0ewJYHN1
Ha nem tudtok ajánlani alternatívát max 25k Huf-ig?

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#4467) <Adamsky> válasza DaDa (#4465) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... asztali BT egerem ... " - ja, az más (picit kényelmesebb). Valamiért én légegérre asszociáltam. Ettől függetlenül szvsz. a Kodi a tuti. Még a natív Android TV-s alkalmazásnál is jobb.

(#4468) bucihost válasza bucihost (#4420) üzenetére


bucihost
senior tag

Valaki? :F

(#4469) Beni2360 válasza zsolt320i (#4466) üzenetére


Beni2360
félisten

Ebbe beleszámoltad a + 27% áfát és a 3500 Ft postadíjat?
Mert onnan az is hozzá jön még ha nem tudod 40 $ alá vinni az árát.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4470) Beni2360 válasza bucihost (#4468) üzenetére


Beni2360
félisten

Inkább itt kérdezd.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4471) zsolt320i válasza Beni2360 (#4469) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Ööö nem. Minden esteben kiszurjak, nem szokott atcsuszni?

(#4472) Jakuu válasza Hzi (#4449) üzenetére


Jakuu
őstag

Inkabb valami Amlogicest vegyel.

(#4473) Ciccuka válasza zoltannagy (#4462) üzenetére


Ciccuka
veterán

Itt is vannak. Érdemes EU priority-vel, hogy ne kerüljön többe a végén (ami pl. 40 dodo feletti).

A te linkeden ami van az is ugyanúgy elfogadható már (4/64GB-os válaszd ott).

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4474) Ciccuka válasza zsolt320i (#4466) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezektől túl nagy HiFi audio/hangminőséget azért ne várj! A linken, ami van az paraméterei szerint megéri.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4475) Hzi válasza Jakuu (#4472) üzenetére


Hzi
aktív tag

Köszi a tippet, sajna közben megrendeltem. Nem vagyunk csúcsfelhasználók, bízom benne, jó lesz ez az N5 Nova is. :K

Ha mégsem, veszek egy Oled55C9-et. :))

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#4476) zsolt320i válasza Ciccuka (#4474) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Audioban ha tudja a hdmi pass throught jo vagyok mert a hazimozi erosito a tobbit megoldja. Thx! :R

(#4477) Ciccuka válasza Ciccuka (#4474) üzenetére


Ciccuka
veterán

Van ezekhez kupon is most: AESD11

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4478) Beni2360 válasza Hzi (#4475) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy Oled55C9 megérdemel egy jó minőségi média lejátszót.
Nekem 55C8-m van ár hónapja.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4479) Hzi válasza Beni2360 (#4478) üzenetére


Hzi
aktív tag

Irigykedem a C8 miatt. :K
Azt gondolom, ha ilyen tévém lenne, nem is kéne a tv box.
Pendrive és youtube azon alapból műxik.
Más igény meg egyelőre nincs. :DDD

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#4480) Maory


Maory
friss újonc

Sziasztok,
Kis segítséget kérnék, egy picit elakadtam. Kinéztem a beelink gtmini-A boxot, olvastam is teszteket, hogy minden szép és jó, megy rajta a hbo go meg a horizon go! Na most itt a fórumban írtatok(akinek van) hogy nem megy mindenkinek a horizon.
Tudnátok abban segíteni, hogy most alapból működik rajta aplikacion keresztül mokolas nélkül vagy nem? Ha valamit be kell állítani az mi lenne?
Előre is köszi

(#4481) zoltannagy válasza Ciccuka (#4473) üzenetére


zoltannagy
aktív tag

Köszi a válaszokat és az ajánlást, akkor a héten meg is rendelem! :R
Csak elgondolkoztam azon, hogy ki tudom e majd használni?
Mert TV-n legtöbbször csak filemeket nézek a TV-n külső HDD-n, amit ugye TV-re is rá lehet kötni.
Vagy áltlában azért jók ezek az eszközök, mert a TV-k oprendszere csapnivalóak?
Mert, ahhoz hogy más TV adásokat vagy filemeket nézzek ahhoz gondolom kell aktív előfizetés is. pl: Horizon?

[ Szerkesztve ]

(#4482) Beni2360 válasza Hzi (#4479) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért egy ilyen magas kategóriás TV-nél Pendrive filmezés kicsit "túlzás" szvsz, amikor nekem 7 TB + a 2.5" HDD-k állnak rendelkezésre a filmekre.
Én is a TV-vel kezdtem anno de hamar lejátszó felé elmentem (RPI2B+-l kezdtem) még mindig megvan. FHD-ig tökéletes.
Itt egy kis ízelítő egy média boxon futó KODI médiatáráról. Itt még nincs teljesen belakva. Na ja én már remux FHD és 4K (hdr) filmekkel foglalkozok. Ott jön ki a TV tudása.
--------------------------------
zoltannagy - Ki fogod tudni használni. Mondanám, hogy a szekrényen 3 db lejátszó van és eltéve még 3 db. Lassan eladogatom mert úton van a 7.db. és ez már túlzás. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4483) mikrofon válasza Beni2360 (#4482) üzenetére


mikrofon
addikt

" 7 TB + a 2.5" HDD-k állnak rendelkezésre a filmekre."el
Ez azért elég sok szerzői jogot tesz kérdésessé. Elég bátor vagy hogy ezt így ide ki írod....

(#4484) blakey válasza mikrofon (#4483) üzenetére


blakey
titán

Mert? Olcsón megvehető iTunes és egyéb Stream szolgáltatóknál a tartalom amit le is tölthetsz, azért az foglalja a helyet, nem beszélve arról, hogy sokan saját lemezeiket is berippelik és HDD-ről nézik, mert úgy sokkal kényelmesebb, én is rengeteg kazettámat digitalizáltam, DVD-ket is fájlba mentettem. Azt is vedd figyelembe, hogy a házi videók 4K-ban is elég sok helyet foglalnak. Saját használatra, egyelőre bármit letölthetsz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4485) mikrofon válasza blakey (#4484) üzenetére


mikrofon
addikt

"berippelik és HDD-ről nézik, mert úgy sokkal kényelmesebb, én is rengeteg kazettámat digitalizáltam, DVD-ket is fájlba mentettem. "

ez sem teljesen legális... még saját használatra sem... biztonsági másolatnak sem....
Keress rá hogy lehet-e ilyet....

Bár semmi közöm hozzá, de jobb figyelni és óvatosan fogalmazni... szerintem......
Minap a másik topikban (#26570)(#26561)voltak elgondolkodtató kérdések... Ezért írtam...
Nem véletlenül van benne a legtöbb külföldi kodi témájú cikkben, hogy kodi mellett nagyon javasolt valami normális vpn ...

[ Szerkesztve ]

(#4486) DaDa válasza mikrofon (#4485) üzenetére


DaDa
senior tag

saját célra, pl. bizt. másolatnak vagy bármilyen saját felhasználásra nem jogsértő a mentés, digitalizálás.. stb.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4487) blakey válasza mikrofon (#4485) üzenetére


blakey
titán

Legális, megnyugodhatsz. Senki nem szólhat azért, mert a saját, drága pénzen megvett lemezeimre vigyázok és olyan másolatot készítek róla amit kényelmesebben használok. Ha másokkal megosztanám haszonszerzés céljából, az illegális, az üres hordozókért jogdíjat is fizetsz. Ha ennyire illegális lenne minden akkor semmilyen médialejátszót nem tudnál venni,. nem működne a Plex, Emby, Kodi, nem lehetne letölteni az iTunes-ban megvett filmjeimet, zenéimet, márpedig letölthető. Szóval erről ennyit. Meg ott van, hogy sokan felveszik a TV-műsorokat és azokat szerkesztve lementik a HDD-re.
Ha Kodit használsz és hozzá bármilyen stream szolgáltató kiegészítőjét, ahogy írtad, akkor inkább azok illegálisak, mert semmilyen nagy cég nem gyártat hozzá kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4488) mikrofon válasza DaDa (#4486) üzenetére


mikrofon
addikt

Sajnos nem igaz ilyen egyértelműen ez a kijelentés. Van amiről lehet és nagyon sok mindenről nem....

Amúgy nekem teljesen mindegy hogy ti mit miért csináltok.... mint ahogy az is teljesen mindegy, hogy hiszed vagy nem.....

(#4487) blakey : ezt hogy is felejthettem el, hogy mivel van és lehet ezért már legális is.... Mint győrieknek az adriai yachtozás

(#4489) blakey válasza mikrofon (#4488) üzenetére


blakey
titán

Amúgy nekem teljesen mindegy hogy ti mit miért csináltok.... mint ahogy az is teljesen mindegy, hogy hiszed vagy nem..... - Ha mindegy akkor ne szólj hozzá, én sem szólok hozzá, hogy ki mit és hány Terabájton használ. Ha meg ennyire álszentül hiszed, hogy te mindent legálisan nézel akkor erősen tévedsz. Vettél Netflix által támogatott boxot? A TV-GO-t olyan boxon használod amit a T támogat vagy csak véletlenül működik? Ezek engem egyáltalán nem érdekelnek így választ sem várok de ne másokkal foglalkozz ha te is…
"Gyerekek kitalálták, hogy néznék a Toy Story első részét. Indítottam is a Kodi-t. NCTV nem működik. Exoshark-ban Movieshark-ban, Movieshark CC-ben vagy nem volt fent vagy nem működött a stream. Kodi online stream megint megbukott.... Megnyitottam a TV Go-t kifizettem 500HUF-ot kölcsönzésre és már ment is a Toy Story. Mindenki boldog volt...." - érdekes dologgal kezdted a fimnézést és ha már itt tartunk akkor pont az általad említett kiegészítőket nem kéne leírni, de erről már rengetegszer volt szó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4490) mikrofon válasza blakey (#4489) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez már személyeskedés és vádaskodás itt kellene abbahagynod és töröltetni a HSz-ed....
.... én nem mondtam senkire nem vádoltam senkit semmivel felhívtam valamire a figyelmet.
Sem magamról sem másról nem beszéltem!

Ennek ellenér itt egy hivatalos rész, ha nekem nem hiszed!
"A magáncélból való másolás azonban nem szerepel azok között a szabad felhasználási esetek között, amelyek alkalmazhatóságát a jogosultaknak lehetővé kell tenniük. A szerzői jogi törvény 95/A. §-ának (1) bekezdése csak a reprográfiával történő magáncélú másolást sorolja fel ilyenként. Ezért filmet csak a jogosultak engedélyével lehet jogszerűen átmásolni DVD-ről számítógépre."
A válaszok státuszának dátuma Magyarország esetében: 2019/02
Forrás:

Legközelebb légy körültekintőbb!!!

Amiket nevén neveztem, az egy másik topik összefoglalójában pontosan így vannak nevezve még képek is vannak és beállítási útmutató is. Ezt neked is tudni kéne. Linkeljem ezt is? Vagy most már rémlik.

Egyébként meg pont azt írtam le, hogy illegálisan nem működött csak legálisan! A jogdíjakról volt szó és azért fizettem, függetlenül, hogy min néztem......

Jah és igen teljesen mindegy mit miért csinálsz, de a vonatkozó előírásokkal kapcsolatban ne vezess félre senkit. Ezért írtam!
Nem támadtam senkit csak felhívtam valamire a figyelmet, te meg bepörögtél.....
De részemről itt zárom is, mert linkeltem a vonatkozó szabályzat értelmezési segédletét. Így akit érdekel az meg tudja nézni.

[ Szerkesztve ]

(#4491) blakey válasza mikrofon (#4490) üzenetére


blakey
titán

Szerintem hagyd abba és élvezd a mozit amig tudod, ennyi. Semmi személyeskedés nem volt részemről, ha meg igen akkor részedről is, de ugye most bújuk elő a kisördőg, mert támadsz védekezésként ami egy dolgot jelent, érzed, hogy te sem vagy teljesen "tiszta" hiszen más szokásaiban kezdtél kutakodni, ne foglalkozz más dolgaival, hogy ki hány terát használ és miként, pont.
Amiket nevén neveztem, az egy másik topik összefoglalójában pontosan így vannak nevezve - attól még nem kell folyamatosan híresztelni.
Linkeljem neked a fórum szabályzatát illetve a topikok szabályzatát? Inkább olvasd el őket.
A hsz-ed meg off, tehát úgy is alkalmazd.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4492) Luissimo válasza blakey (#4491) üzenetére


Luissimo
veterán

Lehethogy az Artisjusnal dolgozik .... ;]

(#4493) blakey válasza Luissimo (#4492) üzenetére


blakey
titán

Akkor ismerném. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4494) Beni2360


Beni2360
félisten

Akkor lezárhatnánk a témát?

Nekem bírói végzésem van arról, hogy a tulajdonomban levő megvett és jogdíjakkal kifizetett digitális lemezekről készíthetek saját részre másolatot.
És akkor itt le is zárhatjuk a témát szerintem. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4495) mikrofon válasza Luissimo (#4492) üzenetére


mikrofon
addikt

Nem, csak tájékozott ;)

(#4494):
Bocs, mikor írtam még nem volt a HSz-ed

[ Szerkesztve ]

(#4496) Maory válasza Maory (#4480) üzenetére


Maory
friss újonc

Sziasztok, ebben a kérdésben szükségem lenne a tapasztalatotokra, ha megtennetek h kiokositotok azt megkoszonom :)

(#4497) Ciccuka válasza zoltannagy (#4481) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hülyeség várni vele, mert ma még lehet van hozzá kupon.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4498) Necronom


Necronom
senior tag

Legyetek szivesek az offot befejezni!
a szerzoi jogoknak is vannak temai, azokat tessetek ott kitargyalni

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4499) Ájvé


Ájvé
veterán

Sziasztok,
Egy kérdésem lenne, mivel nem igazán találtam hiteles választ hozzátok fordulnék. Kinéztem egy H96 Max Tv Box, kérdésem pedig annyi lenne hogy lehet hozzá használni Jack audio csatlakozót, vagyis a hangszórót rá tudom kötni (van RCA is a hangszóróhoz, de gyakorlatilag mindegy). Látom hogy van AV kimenet ami elvileg jó is lenne, de akkor a hangot az lehet rá küldeni HDMI helyett. Ez nagyon fontos lenne, mert csak ezen múlik hogy megveszem-e. Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.

(#4500) kenand válasza Ájvé (#4499) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha van analóg AV kimenet akkor működik a boxokon. (nénány boxon kombinált analog és elektromos SPDIF egyben) Természtesen nem erősített, tehát aktív hangfal kell ha nem használsz erősítőt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.