Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Luissimo válasza Necronom (#3450) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem egy billiárd szoba kellen már soksok éve :)
Szivarszoba nem kell, mert nem szívok (csak virtuálisan)
Meg egy jó borkóstoló helyiség, amik Toscanaban vannak, forgó asztallal, hogy a borosüvegekkel ne kelljen sétálgatni.

Meg egy akármilyen alacsonyabb stabil asztal, gyalupad gyanánt :) :)

(#3452) kenand válasza Necronom (#3450) üzenetére


kenand
Topikgazda

Van egy (ill. kettő ) jó nagy melléképületem (régi tulaj asztalos üzeme volt), már a teteje is beszakadt, de rengeteg saját munkával helyrepofoztam, ott van nekünk egy 720p-s projektor. (amlogic TV box-szal (CoreElec) és HDMI panelhibából felélesztett Onkyo 606-a-os erősítővel. Szóval minden mások által eladott, javított cucc (vagy okosított olcsó kínai), de nagyon szeretjük, 18 éves kisebbik fiam rengeteget van ott a haverokkal. .....
Profi házimozisok leszólnák...de nem nagyon érdekel

Egy pool asztal jó lenne még.....

[ Szerkesztve ]

(#3453) Necronom válasza kenand (#3452) üzenetére


Necronom
senior tag

No nem, en sem hazimozi studiot szeretnek....
egy jo kis helyet, ahova le lehet pakolni, ra lehet gyujtani megnezni egy jo filmet duborgo hangokkal, egy kis unikum kisereteben jo tarsasaggal :)
de ugylatom sokkal tobbeknek hasonlo a vagya mint egy profi studio :)
kinek egy kis pool asztal, kinek forgos asztal, ezek a jo dolgok skacok! :C :R

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3454) gyorgy89


gyorgy89
csendes tag

Sziasztok!
Ma megérkezett az X96 max-om.

Két problémám van:

- Hiába dugók rá vezetékes hálózatot az ethernet alatt nincs csatlakoztam a szöveg található
Lehet hogy halott az ethernet része? :(

- Tudtok ajánlani hozza Bluetoothos voice search képes távirányítót?

Köszönöm :)

(#3455) Pityu. válasza blakey (#3445) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként amit néztem azt 5000Ft ért árulják,csak ezért gondolkodtam el rajta.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3456) kenand válasza Pityu. (#3455) üzenetére


kenand
Topikgazda

DE lehet halott, RK3229 újonnan sem sokkal drágább...

(#3454) gyorgy89
Ha más megy azon a LAN-on akkor valószínű... USB3 LAN adapterrel pótolható..

[ Szerkesztve ]

(#3457) blakey válasza Pityu. (#3455) üzenetére


blakey
titán

Egy olyanért adnál pénzt amire az van írva, hogy csak a LED világít? Ha értesz hozzá és életre tudod kelteni valamint a droidot is működőképessé tudod varázsolni akkor vedd meg egyéb esetben kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3458) Pityu. válasza kenand (#3456) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem gond,úgy is elvitték ma,de nem is bánom :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3459) Cirbolya_sen


Cirbolya_sen
aktív tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki ezzel a TV Box-al? Kerestem leírást, de nem találtam, hogy milyen proci van benne, és Elec-hez mit szól.

MD10PRO

http://billowtechnology.com/TV/MD10PRO#.XHUsyTqncV0

Octa Core Processor at 2Ghz · Android 7.1.2 · 3GB DDR3 · 32GB of internal memory · Wi-Fi AC Dual Band at 2.4GHz and 5GHz · Bluetooth 4.1 · 2 USB 2.0 ports · 1 micro SD slot · Maximum Resolution 4K / 60fps · Supports hardware H265 decoding · HDMI 2.0 · IR Remote Control · Compatible with Netflix and similar · Lan Gigabit 10/100/1000 connection

Cirbolya_sentinel

(#3460) kenand válasza Cirbolya_sen (#3459) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tudni kellene milyen SOC-ra épül ....

(#3461) Cirbolya_sen válasza kenand (#3460) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Igen, én is ezen hasaltam el, a weben nem találtam leírást róla.

Cirbolya_sentinel

(#3462) blakey válasza kenand (#3460) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg egy S912-es, ez egy Tanix TX9 Pro átmatricázva, szerintem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3463) Cirbolya_sen válasza blakey (#3462) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Valóban kísérteties a hasonlóság a dobozában és a leírásban is :)

CPU: Amlogic S912 ARM Cortex-A53 Core Octa Core, 2.0GHz
GPU: ARM Mali-T820MP3
RAM: 3G RAM
ROM: 32G ROM
System Android 7.1
Ethernet: 1000M LAN
WIFI: 2.4G, 5.0G dual band wifi
Bluetooth: 4.1
Video Decode: H.265

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#3464) dudasrobi


dudasrobi
újonc

Üdv, sziasztok!
Most érkezett meg az M8S PRO L tip. android tv boxom.
Hosszas örlődés és utána járás után döntöttem a típus mellett, találtam összehasonlítást, videókat, gondoltam ez lesz a legjobb választás. Horizon Go előfizetésemet szeretném nézni rajta, kivetítve a tv-re. Olvastam arról is, hogy ez nem működhet, üzletpolitikai okokból, egy probát megért
A problémám az, hogy a google play-ben, mégcsak meg sem találja az appot, így még megprobálni sem tudom. Van esetleg erre valamiféle alternatív megoldás, vagy válljak meg tőle, és cseréljem le esetleg egy másik boxra? 8mag, +gb RAM, 4K képes, 5ghz Wifi támogatás, Android 7÷
Köszönöm a válaszokat

(#3465) Luissimo válasza dudasrobi (#3464) üzenetére


Luissimo
veterán

milenne ha előbb tennél vele egy próbát,

töltsd le pendrivra a Playről és próbáld arról felinstallálni...

(#3466) blakey válasza dudasrobi (#3464) üzenetére


blakey
titán

A Pro L-en egy Android TV OS fut, telepítsd az Aptoide-ot és onnan elérhető lesz a Horizon GO vagy telepítsd manuálisan.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3467) dudasrobi válasza Luissimo (#3465) üzenetére


dudasrobi
újonc

Jajj működik, nagyon szépen köszönöm. Gondoltam én mindenre, csak gondolkozni nem gondolkoztam.
Remélhetőleg ez az egyszerű kis párbeszéd segítséget nyújt annak, aki "buta" tv készülékén szeretne Horizon Go alkalmazást nézni, mert működik, hibátlanul. :)) K
Köszi! :)

(#3468) height


height
aktív tag

Sziasztok!

ezt honnan érdemes meg rendelni ?

(#3469) kenand válasza height (#3468) üzenetére


kenand
Topikgazda

Most sehonnan, vedd helyette ezt ez is 905x

(#3470) Necronom válasza height (#3468) üzenetére


Necronom
senior tag

szvsz az a ~54 dodos ar pedig egesz jo ....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3471) szabochris válasza blakey (#3466) üzenetére


szabochris
aktív tag

Ugyanezt szeretném mgerendelni! Az HBO GO menne rajta?

M8S Pro L

(#3472) Luissimo válasza szabochris (#3471) üzenetére


Luissimo
veterán

menne

(#3473) szabochris válasza Luissimo (#3472) üzenetére


szabochris
aktív tag

És egy Beelink MINI MXIII II - n mindenféle mókolás nélkül, droidon megy az hbo go?

(#3474) kenand válasza szabochris (#3473) üzenetére


kenand
Topikgazda

Android és CoreElec alatt is

(#3475) Luissimo válasza szabochris (#3473) üzenetére


Luissimo
veterán

ha nem akkor tökönszúrok valakit (lehet, hogy magamat), mert második boxnak rendeltem egy olyat 2giga+32 giga) ,akciosan, már valahol hollandiában tart :)
juteszembe megjött az egyik boxhoz a levegő/lebegő egerem, tökéletesen teszi a dolgát.
elcsomagoltam a vezetéknélküli tapipados billentyűzetemet, ami ugyan magyar nyelvű, ALCOR, de a windows 10-re van kihegyezve.
nemkell.
majd jólesz máshoz, mondjuk a ...
nemtom mihez, mert a laptopon is szépen müxik a légegér (max angolul...)

(#3476) szijartg


szijartg
senior tag

Srácok, van egy kis gondom. Adott egy tv, de olyan helyen ahová nem akarok koaxot húzni. Viszont 2019-ben egyik hazai szolgáltatónak sincs appja ami menne okos tv-n (Samsung Tizen). Se AppleTV-n.
Olvastam, hogy lehet van olyan androidos box amire könnyedén fel tudnám telepíteni a Horizon GO appot.
Csak ez menne rajta! Melyik erre a legjobb és leggyorsabb vétel?

(#3477) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!
Kaptunk egy Kodi MX 10 PRO kütyüt...nincs hozzá leírás,hogy lehet a joysticket használni a játékokhoz? sehol nem találom a párosítási lehetőséget..Google a barátunk,de se videót,se leírást nem találtam..ha valaki tudna segíteni, a 8éve fiam örülne neki! :)

(#3478) gyorgy89


gyorgy89
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
X96MAX boxom SuperSU telepites, majd újraindítás után nem tölt be.
A boot logo bejön, a Recovery menübe be tudok lépni.
Tudtok segíteni, hogyan tudom helyrehozni a bakimat?

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#3479) Csicsóka válasza gyorgy89 (#3478) üzenetére


Csicsóka
őstag

Data, cache törlés recovery-ből nem elég, mert a system-be piszkált bele a SU.
Letöltöd a gyári img (nem zip) formátumú FW-t, majd Amlogic USB Burning Tool-al újra flasheled.
FW
USB A-A kábel kelleni fog. (csinálni is lehet 2 kábelből)

[ Szerkesztve ]

(#3480) szijartg válasza szijartg (#3476) üzenetére


szijartg
senior tag

Kicsit körvonalazódott a helyzet, meg vissza is olvastam.
Az tiszta, hogy bármelyik box megteszi Horizon Go-ra amin Android OS van és 6-ról felfelé minimum 2 giga rammal rendelkezik. (Android TV is megteszi de ott külön kell telepíteni még valamit)

Tovább gondolva a dolgot, rájöttem hogy nem ártana már az sem, hogy tudjon 4k-t. Mi az a javasolt program ami mondjuk NAS-ról (ftp...) keresztül le tudja játszani a 4k-ban felvett videóimat? Mint amilyen Apple TV-n az Infuse Pro
És erre melyik box-ot ajánljátok?

(#3481) kenand válasza szijartg (#3480) üzenetére


kenand
Topikgazda

4K NAS-ről legjobb ha SD-ről indítasz CoreElecet. Keress 905x vagy inkább gigabytes LAN-os 912-es boxot

(#3482) height válasza kenand (#3469) üzenetére


height
aktív tag

Necronom igen de csak volt, most 60 dodo! ;]

Honnan érdemes megrendelni?

És mennyivel különbözik attól amit linkeltem ?

(#3483) Necronom válasza height (#3482) üzenetére


Necronom
senior tag

Necronom igen de csak volt, most 60 dodo!
Lehet hogy annyit en sem adnek erte :) 17400 + 3000 + x1.27 ~25 900 ha megfogjak a vamon...
Hat passz...a Beelink technikailag csak a BT-tal es a dual band wifivel tud tobbet ahogy nezem, de ez is 60 dodo es csak technikailag...en magam nem probaltam Beelinket meg sosem

Az a baj, hogy pont ezt az X96 verziot olcson mar nem lehet kapni...
Ennek megvan az oka: jo cucc es ezt mar sokan tudjak

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3484) blakey válasza Necronom (#3483) üzenetére


blakey
titán

Az MXIII II nagyon jó, vettem egyet amikor 11e volt a 2/32-es, már EU-ban van, ha megkapom és nincs semmi baja akkor jó lesz, megy minden rajta, LE7, LE8, CE9.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3485) Necronom válasza blakey (#3484) üzenetére


Necronom
senior tag

No igen...sajnalom is, hogy regebben nem tankoltam be boxokbol ...dehat ezvan, van 3 fele X-es sorozatu box, de ennyi...nehany mas tipust meg a szomszedokra probaltam ratuszmalni :) igy en is ki tudtam oket probalni legalabb

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3486) kenand válasza height (#3482) üzenetére


kenand
Topikgazda

Azért írtam, hogy ne azt vedd, hanem amit a köv hozzászólásban írtam: 905x és Android 6.0 az is =(ha lehet hinni a leírásnak, majd kiderül ha feladják, egy nekem is jön)

2017 decemberében egy hétig 17 USD volt a 1GB/8GB X96 (905x) és 21 USD a 2GB/16Gb....
Akkor jöttek a 905w-k és kiárusították. Sajna a 2db 1GB-s nem jött meg soha Gearbest utólag törölte a megrendelést.. a 2GBs megjött, unokaöcsém karácsonyi ajándéka lett

Én a rokonoknak ajándékozom, azt ami nem annyira jön be, vagy befogom másnak (ARMBIAN+ okos otthon sw Home Assistant/Domoticz)

[ Szerkesztve ]

(#3487) Necronom válasza kenand (#3486) üzenetére


Necronom
senior tag

de mar az is ugyanugy 60 dodo :)
ugyfest felkuszott a boxok ara majd mindenhol... es nem is kicsit, a nagy tobbsege vamhatar fole esik, EU-bol kell szerezni mindenkepp, meg ha picit tobbe is van alapbol..

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3488) kenand válasza Necronom (#3487) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amikor linkeltem még 34 USD volt...

(#3489) Necronom válasza kenand (#3488) üzenetére


Necronom
senior tag

hat tudod ha valaki sokat teketoriazik...
egyebkent most nezegettem at a boxokat itt-ott es tenyleg jelentos az aremeles a szokott helyeken

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3490) kenand válasza Necronom (#3489) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ilyenkor várni kell...

(#3491) blakey válasza Necronom (#3485) üzenetére


blakey
titán

Már sok boxomat eladtam, maradt 2 és jön a harmadik. Első Amlogic boxom egy MXIII (S905) volt, azzal tetszett meg az egész LE, azóta volt vagy 20 boxom de most egy BB2-t (S912) használok és az egy nagyon korrekt box minden szempontból, ha az MXIII II is jó lesz akkor szerintem már csak másmilyen boxokat fogok kipróbálni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3492) Necronom válasza blakey (#3491) üzenetére


Necronom
senior tag

Nalam most szinten az S912-es (X92) a nyero :)
Nagyon eros a vas amugy is, CE-vel minden okes, a jatekok remekul mennek rajta
Egyedul az X96 maradt meg gyari allapotaban, szvsz tovabbra is jo a droidja, semmi kulonbseget nem velek felfedezni CE/LE kozott filmlejatszas szempontjabol....de ezt csak es kizarolag az SMPC egyetlen verzioja tudja, megpedig a 16.7.04-es - kis bibi rajta, hogy nem tudom elovarazsolni rajta a sorozatok fomenut...de persze fileok menubol siman jatsza, ez csak egy kis kulsosegi bibi, de azert jo lenne :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3493) llspencerll


llspencerll
tag

Sziasztok! Egy nagy kérésem lenne. Szeretnék a kocsiba android auto t. Ehhez többek között szükségem van egy olyan androidos eszközre ami képes egy bizonyos alkalmazást futtatni. A kérés annak szólna aki volna szíves telepíteni ezt: [Headunit reloaded trial for android auto], esetleg rá is dugni a boxra egy android auto val telepített telefont. Előre is köszönöm szépen a segítséget aki veszi a fáradságot!!!

(#3494) height válasza Necronom (#3483) üzenetére


height
aktív tag

kenand Hát akkor várok, csak le megy majd az ára, ha le megy.... :)

Köszönöm, hogy válaszoltatok! :R

(#3495) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ismerősömnek kellett volna vennem egy MXQ G12 cuccost, viszont már ég a pofámról a bőr, hogy január közepe óta csak tologatják a feladás határidejét.. Így visszamondtam.

Az lenne a kérdésem (és bocsi, ha láma kérdés, abszolút nem értek a tv-boxokhoz), hogy ilyen 60 dollár környékén milyen helyettesítő alternatíva lenen erre a kütyüre, amit fel is adnak, ha megrendelem? :)

Előre is köszi,
Attila

(#3496) Necronom válasza KrAt (#3495) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem azzal van baj, hogy MXQ, hanem a gearbesttel...talan mashonnan kellene rendelni... (kinai ujev)
Kinabol meg mindig nem szabad rendelni semmit sem, mert vagy 2 honap mire ideer vagy sosem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3497) KrAt válasza Necronom (#3496) üzenetére


KrAt
veterán

GB-ről ezer dolgot rendeltem már, általában 1-2 nap alatt feladták, ezzel nincs is gondom. Azzal van a bajom, hogy jan közepén, azaz majdnem 2 hónapja megrendeltem, és még a feladásig sem jutottunk el, mindig a predikcionált feladási időpont az aktuális dátum plusz pár nap volt. És csak tolták, és tolták, és tolták.. :( Hogy a szállítás hónap, az nempara, tudtuk mindketten, csak hogy fel se adták..

Máshonnan néztem, Alin találtam majd 80 dollárért ugyanezt, de mivel itt a topikban is van egy rakat más tipp (ami mind GB, amiknél mind szinte csak sale van, szintén X + pár nap feladási idővel), elbizonytalanodtam, hogy most akkor mi legyen..

[ Szerkesztve ]

(#3498) headhunter válasza KrAt (#3495) üzenetére


headhunter
addikt

Erről a boxról még egyetlen egy review sem került fel a youtube-ra, szerintem az aliexpress-es eladók sem tudták leszállítani a megrendelt darabokat.

(#3499) Csicsóka válasza KrAt (#3497) üzenetére


Csicsóka
őstag

Ha EU raktárból rendelsz, pár napon belül már nálad lehet. Decemberben rendeltem ezt, a nagy karácsonyi dömping alatt is egy hét alatt itt volt Cseh raktárból. Ezt pedig tegnap és ma már jött az SMS + email hogy 2-5 napon belül kézbesítik. Természetesen egyéb költségek itt nem játszanak, az EU-s rendelés miatt. Ha nem ragaszkodsz az általad választott típushoz, akkor akár ezek is jók lehetnek, az S905 topikban kedvelt típusok, van róluk infó bőven.

(#3500) gyorgy89


gyorgy89
csendes tag

Sziasztok!

X96MAX-hoz keresek voice search képes Bluetooth-os távirányítót és a következőt találtam a legalkalmasabbnak:

https://www.banggood.com/Q5-Bluetooth-2_4GHz-WIFI-Voice-Remote-Control-Air-Mouse-With-USB-Receiver-For-Smart-TV-Android-Box-PC-p-1301925.html?ID=532941&cur_warehouse=CN#customerQA

Valakinek van ezzel tapasztalata? X96MAX fog vele kommunikálni?

Esetleg tudtok jobbat ajánlani?

Köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.