Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) tipcsi72 válasza blakey (#4800) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Egyelőre még bizonytalan vagyok vagy mégse? :)
Általában mindig ez van ha az ember venni akar valamit és rengeteg info és tanács van, de a végére általában a teljes tanácstalanság és bizonytalanság marad. :) Az ember nem akarja elkapkodni és alaposan utána akar járni viszont az idő elteltével csak egyre jobban belegabalyodik. Nem beszélve arról, hogy árkategóriában egyre feljebb evickél. :W

(#4802) Necronom válasza tipcsi72 (#4801) üzenetére


Necronom
senior tag

:))

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4803) kenand válasza tipcsi72 (#4801) üzenetére


kenand
Topikgazda

Azért is ajánlanám az a 22.99 USD-s 912-es Tanixot, az jó és nem kockáztat vele sokat...
de "Up to you"
Ha mégsem tetszene tökéletesen az Androidja, mexel hegeszt neked rá egyet...neki van és foglalkozott vele.

(#4804) kenand válasza tipcsi72 (#4801) üzenetére


kenand
Topikgazda

Esetleg ezt megnézheted, jó vele a tapasztalat, chipset ugyan az mint a GT King-ben

(#4805) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! Mivel még nincs összefoglaló kérdezni szeretnék:
Házimozihoz szeretnék media boxot, mivel a TV-m, nem tudja az ARC-t. A dekódolást sem a tv- sem a NAS nem tudja, így vennem kell egyet.
Mit tudok ajánlani?? Ami lényeg, hogy HD Audio tartalmakat tudjon (True HD, DTS-HD MSTR, és DTS:X -et. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4806) Necronom válasza klaca1978 (#4805) üzenetére


Necronom
senior tag

Ehhez inkabb egy erosito kellene szerintem, egy media boxtol ilyet azert nem varnek el :)
Mondjuk egy Denon AVR-X1500H mindazt tudja, amit kivansz
Termesztesen van rajta ARC is, ugyhogy input nativan ebbe, majd o feldolgozza neked
TV boxot meg valassz egy szimpatikusat, sokan irtak mar sokfelet, kicsit vissza kell olvasni

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4807) klaca1978 válasza Necronom (#4806) üzenetére


klaca1978
tag

Onkyo TX-NR 686-os om van tudja, ezzel nincs gond, csak optikai kábellel van összekötve az erősítővel, mivel ARC-t nem tud a tv. Optikain viszont nem megy a HD hang, ezért kell egy közbenső egység ami dekódolja a jelet a TV-erősítő fele. BD lejátszón nincs ilyen gond, csak mindent filmnél csak nem írok meg egy BD lemezt :)
X96 MAX-ot néztem de True-HD-n kívűl a többit nem tudja. Akkor visszaolvasok miket használnak, talán lesz aki hasonló helyzetben van ;)

(#4808) tipcsi72 válasza kenand (#4803) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Mondjuk még annyi az egészhez, hogy van egy JBL bar 5.1-es soundbar-om amin azért nem ártana ha filmnézés közben jönne a 5.1 hang. [link]
Ezek a tv boxok tudják? Vagy ehhez speciális kell?

(#4809) Necronom válasza klaca1978 (#4807) üzenetére


Necronom
senior tag

hat eppen errol van szo, ha nem HDMI kepes az erositod, akkor 5.1-nel (6.1) nem fog tobbet kihozni
Az meg ugye max Dolby Digital es DTS
Viszont nem varhatod el, hogy $50 boxtol, hogy legyen benne egy komplett DSP es egy 7-11 csatornas dekoder :) ilyen sajna nem letezik
Mindenkepp az erosito fogja ezt csinalni
Az mar mas kerdes, hogy a box tud-e tenyleg passthrough modot, hogy akar DTS-EX vagy Dolby Atmost is tudjon dekoldolni az erositod
Most jon nekem egy X96 Air, allitolag (a videokbol nezve) tudja, hat majd kiderul
Eddig nekem egy box sem volt kepes erre, hogy akar 7.1-et kihozzak belole, de ehhez elengedhetetlen a HDMI kepes erosito, optikan (koaxon) ez nem fog mukodni

szerk.: kozben utaneztem az erositodnek

Mindene megvan, ami kell, ott a 4es HDMI bemenet, oda dugod a boxodat
es van rajta HDMI ARC, oda meg a TV-det
az optikai kabeleket feledd el innentol
Termeszetesen megfelelo musorforras kell hozza, de gondolom ez evidens
ennyi :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4810) mikrofon válasza Necronom (#4809) üzenetére


mikrofon
addikt

Egyébként az optikai összekötésnél mi a felső határ?
Ha pl van egy ilyenem akkor mi az a max. minőség, amit egy jó minőségű optikai kábelen még át tud vinni. Tehát hogy kell a Box-omat, a kodi-t konfigurálni?
(persze tudom, hogy az optikai kábel másik vége is tehát az erősítő is számít, de az a következő lépés)

Illetve mivel látom, hogy te ezt nagyon vágod lenne egy OFF kérdésem.Ha adott Soundbar hangsugárzó HTL2183B/12 | Philips cucc, akkor az milyen hangot tud fogadni, mi a legjobb beállítás hozzá.

A két rendszer nem kapcsolódik független egymástól.

(#4811) klaca1978 válasza Necronom (#4809) üzenetére


klaca1978
tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R Igyekszem fejleszteni magam-e téren. Rám fér. (Egy Pana SA-HE100 erősítőt váltottam, ami eléggé elavult volt már.)
Box terén most egy Tanix TX9S-t ajánlottak ColeELEC-el felvéretzve. Ez a megoldás sem tűnik rossznak, de bele kell ásnom magam a témába!

(#4812) kenand válasza klaca1978 (#4807) üzenetére


kenand
Topikgazda

Valamit nem jól csinálsz. SPDIF-en nem fog menni HD ahogy írod, arra nem alkalmas, HDMI-n kell vinni a hangot az erősítőbe a lajátszóból, nem kell ARC minek (az csak akkor kellne, a TV látszójával küldenéd a hangot vissza az erősítőbe), a Filmet nem a TV-vel hanem a boxal kell lejátszni. Minden box tudja Kodival passthrough-ot bekapcsolva. Bármelyik amlogic 905x, 912, 905x2-es boxot bevállhatod.

UI

Az említett Tanix jó, SPDIF nincs rajta, de mivel a HDMI-s az erősítőd és HD hangokat akarsz nem is kell neked

[ Szerkesztve ]

(#4813) kenand válasza tipcsi72 (#4808) üzenetére


kenand
Topikgazda

Persze a HDMI-n mehet bele a dolby digital, DTS stb, amit a soubdbarod dekodolni tud

(#4810) mikrofon

SPDIF le van írva a wikiben stb, google jó barátja az embernek.
lényeg PCM sztereo, vagy tömörített hangből 5.1 (dolby digital, vagy DTS)
HD hangok sávszélessére már kevés az SPDIF (optika, vagy koax), így DTS Master audio, vagy dolby digital true HD nem fog menni.
De ha magyar szinkonnal nézel filmeket nem fog hiányozni....
Egyébkét belépő kategóriás erőstőkön nem érdemes- még ha támogatná is- HD hangokat megszólaltani, ahhoz minimun közép, vagy felső kategóriás erősítő kell, (és természetesen drága 7-1-esegy szett)

Az említet philipsen úgy látom DTS felejtős. Dolby digital mehet, persze nem lesz igazi 5.1 (ez petsze igaz minden sond barra, mókolás az egész)
Valós 5.1 hez 5.1 hangfal kell...

[ Szerkesztve ]

(#4814) Necronom válasza mikrofon (#4810) üzenetére


Necronom
senior tag

Az optikai vagy koax kabel hatara a Dolby Digital 5.1 es a DTS, vayg a DTS Neo (erosito fuggo), de lenyegeben ez a felso hatar, hogy 5.1 es 6.1 (erosito fuggo)
Szo se nincs a minosegrol, itt a minoseget mindig a musorforras hatarozza meg, ez 1 az egyben at fog kerulni a erositore, valtoztatas nelkul
A Kodi kepes erre, sot amit eddig neztem boxokat siman mondhatom, hogy szerintem erre barmelyik box kepes, amin van optikai kimenet, de ez a felso hatar

A Kodi beallitasa pedig ez:

Kis magyarazat hozza:
- hangtovabbitas eng.: ez az ugynevezett passthrough mod, igy valtoztatas nelkul juttatjuk a dekodolo eszkozre a hangot, igy ezt be kell kapcsolni
- Dolby Digital (AC3) vevokeszulek: ugye ezt kapcsoljuk be, mert van ilyenunk
- Dolby Digital (AC3) atkodolas: ez meg ki kell, hat nehogymar az 40 dollaros box csinalja, ha mar van rendekkel jobb cuccunk
- Dolby Digital Plus vevokeszulek: ilyenunk is van, ugyhogy bekapcs
- Dolby Digital Plus atkodolas: mint fentebb, ezt off
- Hang DSP feldolgozas: nagyon OFF!! Csodalkozom, hogy ebbe az arba kinaban ez belefer :)
Erdemes tudni, hogy egy jo minosegu hazimozi erosito aranak a DSP (Digital Sound Processor) kb a negyed ara, erre jonnek ra meg a dekoderek, AC3, DD, DTS, stb stb. majd az elofok, vegfok es a doboz ara a teljes aranak a fele se nincs

Mivel tul sok kepet nem talaltam az eszkozodrol igy azt mondhatom, hogy ezzel a Kodi beallitassal minden meg fog szolalni, ami 5.1 es 6.1
Ami folotte van, az nem
Magyarul: ha talalkozol egy olyan filmmel, aminek 7.1-es hangja van, az csondben lesz
(magyar szinkronosban ilyennel meg jo darabig nem fogsz, a hazai studiok meg nem tudnak csak DTS-ig)
Viszont minden mas szolni fog rendesen, innentol pedig a Sound barod minosege a mervado
Boxot optikan bele a hangcuccba es ha jol lattam van neki egy HDMI ARC kimenete, tehat mindenkepp inenn kell tovabb vigyed a TV fele a hangot, megpedig azert, hogy ne legyen csuszas a kep es a hang kozott
Ennyi :)

klaca1978
Jo valasztas volt a csre mindenkepp :)
Nalad minden vas adott arra, hogy minden megszolaljon ugy, ahogy annak kell a fentebb latott Kodi beallitassal
De mondom, gozom se nincs, hogy ami a Dolby Digital es a DTS-en felul van, az egyatalan fog-e szolni akarmilyen boxon
Amint megjon az X96 Air, referalok rola

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4815) Necronom válasza kenand (#4813) üzenetére


Necronom
senior tag

Az említet philipsen úgy látom DTS felejtős. Dolby digital mehet, persze nem lesz igazi 5.1 (ez petsze igaz minden sond barra, mókolás az egész)
Valós 5.1 hez 5.1 hangfal kell...

felejtos a DTS, de legalabb szolni fog - valahogy
minden massal 100% egyetertek :K de ha ez van neki, hat ez van neki
szvsz ezek a sound barok vagy hangprojektorok ( ez nagyon mas mint a sound bar) igazbol helyhiany miatt szulettek, de ma mar inkabb presztizskerdest csinanak belole, mert ugye valakik szerint ez jol mutat
Van egy olyan hangprojektor (Yamaha) amin elamultam :) tenyleg nagyon jo, de fel millaert inkabb veszek egy rendes erositot + 6 hangfalat - jo annyibol nem, de majdnem :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4816) kenand válasza Necronom (#4815) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nekem csak használt-javított erősítőim és hangfalaim projektoraim vannak, de 3 helyiségben rendes 5.1 1.dolgozó szoba és "téli mozi" régi Marantz SR4400 SPDIF-en 5.1 hangfal szett+ Epson ETW700 720p-s projektor gyakorlatilag kukából mentettem
2.nappali 5.1-es 7 éves Onkyo erőlködő +Onkyo szett (azért már nem bögreszett) -na ez új volt+TV:
3 melléképület/buliszoba: javított Onkyo 606, és használt 720p-s MiItsubishi HD1500 projektor használt 5-1 hangfalszett

(erősítőket 15-30 000FT, projektorokat 15 -40000FT, hasznélt hangfalakat(párokat) max 30 000FT-ért vettem)
Mindenhol TV boxok üzemelnek

[ Szerkesztve ]

(#4817) Necronom válasza kenand (#4816) üzenetére


Necronom
senior tag

yesssss :C
Marantz SR4400 amugy egy ikon, szoval az egy jo cucc
az Onkyo szett is bosegesen jo kis holmi, tudja mit kell, atom berendezkedtel az 5.1-re rendesen :)
Igazabol nagyon nem is kell tobb
Jomagam csak azert valtottam a Denon AVR1500H-ra, mert nagyon, de nagyon kivancsi voltam, hogy mi az a tobb, amit adhat mondjuk a 7.1
Oszinten szolva megerte :) persze vennem kellett meg 2 hangfalat, de azt mar csak hasznaltban birta a penztarca :)
Igy a rendszerem all az erositobol
2x Wharfedale PI40 frontok, PI20 van oldalt, PI10 van hatul es egy szinten Wharfedale center
Melynyomom nincs, tokre felesleges szerintem ezekhez, igy is brutal
Mostansag egyre tobb idom van zenet hallgatni, a szteroja is meglepoen jo a Denonnak, szoval ulok es zenelek, es persze elvezem a filmeket, hiszen imadom :K

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4818) kenand válasza Necronom (#4817) üzenetére


kenand
Topikgazda

Marantz-ot 15 000Ft-ért vettem, kb 5 éve. Régi tulaj összekötötte PC-vel kapott a pc trafótól egy áram löketet és utána a bal front recsegett. Ha analog bemenetnél viszont nem recsegett. Szereztem service manualt ott lehetett látni, hogy az analog kihagyja a központi chipet, az a ludas. Egy-két hét netes vadászat után találtam kínából 3000Ft-ért , egy helyi szaki meg 5000FT kicserélte, azóta is tökéletes. NIncs HDMI, nincsenek HD hangok, max 6.1, de nagyon jól szól. Onkyo TX-NR606 is jó kis házimozi, de előbb utóbb mind HDMI panel hibás lesz a gyárilag kis hőtűrésű kondik miatt, ki kell őket cserélni és ha még nem túl késő akkor újra megy a HDMI panel is, akár HD hangok 7.1.ben.

(#4819) tipcsi72 válasza kenand (#4813) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

És ha lenne egy GT-King, coreelec-el telepítve? Ez kivitelezhető?

(#4820) kenand válasza tipcsi72 (#4819) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet dual bootban persze, ha akarod az Android ha akarod CoreEelc indul.

(#4821) tipcsi72 válasza kenand (#4820) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Akkor talán maradok ennél. :) Talán. :)

(#4822) tipcsi72 válasza kenand (#4820) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

És mindhárom készülék tudja ezt a dual módot?

Ez [link] és ez [link] vagy ez [link] ?

(#4823) kenand válasza tipcsi72 (#4822) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mind amlogic 922x chipset, lehet CoreEecet telepíteni rá, ha benn az SD az indul, de ujra lehet indítani, hogy Android jöjjön be.

(#4824) tipcsi72 válasza kenand (#4823) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Mivel dune hd max-om volt így megnéztem a mostaniakat. Ez jobb lehet mint a GT-King? Vagy ez is túlárazott? Lehet-e opció? [link]

(#4825) kenand válasza tipcsi72 (#4824) üzenetére


kenand
Topikgazda

Biztosan jó cucc, ha van rá pénzed nyugodtan megveheted.Leírás lapján mindent tud amit kell.

(#4826) blakey válasza tipcsi72 (#4824) üzenetére


blakey
titán

Lehet-e opció? [link]- egyáltalán nem jó opció, ugyanaz, mint a Zidoo és gyengébb firmwareben dupla pénzért. Ezek a mai Dune-k már nem olyanok, mint tégen, nekem Base 3.0-ám és HD Duo-m volt, most Apple TV 4K-m és CoreELEC képes boxom (GT-King, Vim3 Pro) CoreELEC-kel meglesz a "Dune feeling".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4827) klaca1978 válasza kenand (#4812) üzenetére


klaca1978
tag

persze, vilagos, pont ezért kell egy box. optikát felejtenem kell ezen a szinten. Hdmi-vel legyen összekötve az erősítővel, elhagyva a SPDIF-et.

(#4828) kenand válasza klaca1978 (#4827) üzenetére


kenand
Topikgazda

Feljebb linkeltem egy Tanixot most 22.99 USD kuponnal, CoreEleccel tökéletes a feladatra. (Főleg ha LAN-t használsz, mivel gigabites de filmhez én nem használnék mást)

(#4829) kenand


kenand
Topikgazda

Hétha valakit érdekel

4pda.ru-n van lista gapepad kompatibilis Android játékokról

(#4830) mikrofon válasza Necronom (#4814) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi, ez igen részletes!
kenand neked is köszi.

Azért maradt még sajnos egy rész amit nem nagyon értek:
"Boxot optikan bele a hangcuccba es ha jol lattam van neki egy HDMI ARC kimenete, tehat mindenkepp inenn kell tovabb vigyed a TV fele a hangot, megpedig azert, hogy ne legyen csuszas a kep es a hang kozott"
Ha jól értem:
1. Boxból egy optikai a hangcuccba (hang miatt)
2. Boxból egy hdmi a TV-be (kép miatt)
3. hangcuccból hdmi a TV-be (ARC). Az gondolom hangot továbbít, de honnan hová? Azért nem egyértelmű nekem, mert ha a box-ból megy a hang a tv-be akkor minek hiszen a tv-n nem kell, hogy szóljon, mert szól a hangcucc. Ha meg a tv-ből viszi a hangot a box-ba akkor szintén minek, hiszen megkapja optikán?
Mondjuk az én esetemben ez amúgy se jönne össze, mert a TV-n ami a soundbar felett van, csak egy HDMI van... nincs hely az ARC-nek. Ennek ellenére szeretném megérteni.

Bocs ha ez nagyon alap dolog lenne, de nekem még nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#4831) kenand válasza mikrofon (#4830) üzenetére


kenand
Topikgazda

ARC akkol kell a a HDMI-n fordított irányú adatfoylm kell. Tehát ha külön kábel nélkül akarod a TV hangját az erősítővel megszólaltatni.
TV hangját én ha box+erősítő kombót használok le szoktam venni, mivel késé van ha a TV és az erősítő is adja a hangok, kettős lesz a késés miatt.

Más:

Ha valaki bátor, kipróbálhatja az olcsó allwinner H6 alapú boxokat is. Pl Tanix TX6 mini 26USD.
Elviekben fejlesztés alatt van Libreelec
Orange Pi projekten kerszetül vannak Linuxok

Ez a Tanix olcsóbb, mint a Orange Pi 3 (nincs tűsor, BT és PCIe) de a board táp, doboz kombóval legalább 20 USD-vel drágább.

(#4832) Somatom


Somatom
veterán

Valakinek van bevált kütyüje DVI -re? A boxok, tabletek vagy adnak ki képet DVI -n, vagy nem. Ez teljesen rapszodikus. Most belenyúltam egy olyan tabletbe, ami épp nem. VGA átalakítóval megoldottam, de a képminőség nem az igazi. Jó lenne vmi bevált kütyü, ami képes jelet varázsolni DVI -re.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4833) Necronom válasza mikrofon (#4830) üzenetére


Necronom
senior tag

kenand mar leirta :)
De vannak esetek nehany boxnal mar irtak is regebben, hogy csuszik a kep es a hang egymashoz kepest
ugyan a Kodin ezt is lehet allitani, ha a csuszas allando, azaz nem valtozik
De ezzel a kabelezessel ezt eleve ki lehet kuszobolni, am, ha a TV-n egyetlen egy HDMI csati van, akkor okafogyott a dolog

Sokszor irnak le olyan kabelezeseket - gondolom szuksegbol -, hogy a leheto legrosszabb modon viszik tovabb a hangot az erosito fele....
Peldanak okaert a leheto legrosszabb dolog az, ha a TV-bol viszunk hangot az erosito fele
Persze, ha akarjuk a TV-t magat (az adasokat) is hallani az erositon, az rendben van
De egy media box hangjat sosem a box maga, vagy akar a tv dekodolja, mert akkor foleg nem azt kapjuk aminek szolni kellene
Erre van az erosito, csinalja az mindenkeppen....ill lehetoseg szerint, hiszen ha egy sztero erolkodovel rendelkezunk, akkor ugye nem fogja
Termeszetesen hazimozi (tobbcsatornas) erositore gondolok
A TV-k is pont ugyanugy vannak mint a tv boxok, tipikusan nem arra keszult dolgok, hogy hangot dekodoljanak, raadaskent nekik is van hatara a dekodolasra, ami altalaban a Dolby Digitalban ki is merul
Viszont ez neki nem az elsodleges dolga, hanem csak ugy van, hogy legyen, epp ezert minosegileg nem az igazi

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4834) kenand válasza Somatom (#4832) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én még nam találkoztam olyannal hogy HDMI-DVI átalakító ne adott volna képet, max olyan rég DVI monitoron ami nem támogatta a HDCP-t.

(#4835) Somatom válasza kenand (#4834) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, hogy mit támogat. Majd holnap megnézem a típusát. Az biztos, hogy néhány eszközzel nincs kép. Teclast T10 tablettel müxik, Teclast M16 -tal nem. Chromecast -tal sem megy. Volt olyan boxom, aminél gyári ROM -mal nem volt kép, Finless ROM -mal viszont működött.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4836) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Üdv Srácok!
Gyors kérdésem lenne. Egy LCD TV-t szeretnénk Netflix, HBO Go, Digi Online "kompatibilissá" tenni. CS91 box-ra kaptam egy jó ajánlatot (8k HUF). Utánanéztem a cuccnak, sajnos tesztet/véleményt nem találtam róla. Amit találtam, az alapján viszonylag réginek tűnik a doboz, nem túl acélos specifikációkkal. Szerintetek ilyenbe érdemes beruházni még, vagy nézzek más megoldás után? Köszönöm! :R

BÚÉK!

(#4837) kenand válasza Ukraan (#4836) üzenetére


kenand
Topikgazda

Itt leírtam megint, jó arra amire keresed és olcsó(most)

(#4838) Beni2360 válasza Ukraan (#4836) üzenetére


Beni2360
félisten

Az egy nagyon rossz ajánlat, felejtsd el.
Amit a topikgazda ajánlott az jó vétel :C nekem 2 db S912 boxom van. Egyik 2.5 éves a másik Júniusi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4839) Ukraan


Ukraan
aktív tag

kenand, Beni2360
Köszönöm a gyors válaszokat! Amit a tegnapi követelményekből kifelejtettem: wifi-vel használnánk, full HD-ban. Ezt gondolom simán bírja ez a box.

BÚÉK!

(#4840) Somatom válasza kenand (#4834) üzenetére


Somatom
veterán

Megnéztem. Egy Benq G2420HDBL monitorom van. Fogalmam sincs, hogy mit támogat és mit nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4841) kenand válasza Ukraan (#4839) üzenetére


kenand
Topikgazda

FullHD bírja, 4K azért már Wifivel inkább 5Ghz-s routert és Wifit igényel, de én inkább LAN-ra bízom.

(#4842) kenand válasza Somatom (#4840) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ezt találtam, lehet az a baj, hogy nem támogat HDCP-t...

https://forums.overclockers.co.uk/threads/benq-g2420hdbl-led-backlit-or-benq-g2420hd.18089775/

The 'HDBL' LED Backlit:

Pros - LED Backlit

Cons - No HDCP, no HDMI port, no AMA technology

The 'HD' non-LED Backlit:

Pros - HDCP, 1x HDMI port, AMA technology

Cons - No LED backlighting technology

(#4843) Ukraan válasza kenand (#4841) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Közbe rendeltem egyet, köszönöm a segítséget! :R

Majd jelentkezem a tapasztalatokkal, amint megérkezett és beüzemeljük!

BÚÉK!

(#4844) Necronom


Necronom
senior tag

Hoztam nektek 2 FHD tesztabrat, szoval akik kivancsiak azok majd nezzek meg

Az egyik egy kep, ha bongeszobol nezed, tedd ki teljes kepernyore (F11-chrom)
FHD test
lenyege, hogy a koron beluli nagy teglalap jobb also sarkaban milyen messzirol latod, hogy az ott csikos
meg persze mekkora az amin nezed

A masik egy youtube video
yt test

A dolog itt is ugyanaz, meg kell nezni, hogy milyen messzirol latod, hogy csikos
Ahogy osszefolynak a csikok onnantol mar nincs ertelme az adott felbontast nezni

kis help hozza

(termesztesen a videot kell nezni teljes kepernyos modban)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4845) kokii


kokii
tag

A HorizonTV es HBOGo tabindexelése tényleg ilyen botrányos? Előbbi alig utóbbi inkább semennyire nem használható távirányítóval. Csak a légegér megoldás? (Már rendeltem, de amúgy a HALauncherben például meglepően flottul lehet operálni a távirányítóval)

(#4846) kenand válasza kokii (#4845) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos a sima Androidos HBO GO tabletre/telefonra van. A Android TV-s használható távval is, de ha Amlogic alapú boxod ven tedd felé a CoeElecet és a HBO GO EU addont, az simán megy távval is (én is úgy használom)

(#4847) kokii válasza kenand (#4846) üzenetére


kokii
tag

HorizonTV is fontos lenne, de gondolom az nem létezik ilyen addonként. :(

(#4848) kenand válasza kokii (#4847) üzenetére


kenand
Topikgazda

Sajnos egyelőre nincs KODI plugin,de Androidként indítva ott megy (úgy olvastam) nelkem sajna nincs rá lehetőségem, itt Tar TV van. Az szintén megy de csak Android alatt.

(#4849) Luissimo válasza kokii (#4845) üzenetére


Luissimo
veterán

erre a kettőre mindenképpen kell a légegér vagy egy sima egér, amig az meg nem jön.

de utána is rengeteg hasznát veszed a boxon, le fogsz szokni a távirányítóval.
ha nemtudod vele bekapcsolni, bár van olyan ami felokositható arra is (G10) , akkor kell egy táévirányítós vagy wifis okoskonnektor.

(#4850) *Mukeey* válasza kenand (#4837) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Mit lehet erről tudni? Szeretnék én is egyet rendelni, amire használnám az hbo go, horizon go. :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.