Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Beni2360 válasza Necronom (#4700) üzenetére


Beni2360
félisten

Egy 60" (152cm) TV-t full HD-ben 2.4 meterrol, 4k eseten alig 1.3 meterrol lehet nezni. Ezt egy cikiből megállapítani könnyelmű megállapítás, ez gyakorlatból tudom cáfolni.
---------------
Volt rk chippes boxom is nagyon hamar eladtam. Van egy két kiadás de ott spéci mókolás kell egy kadenciahelyes lejátszáshoz. Nem véletlen az amlogic boxoknál is a CE rendszer. Androidos olcsó boxok nem filmnézésre való ezt több mint 10 éve tapasztalatom is mondja. Az én ZIDOO X10 210 $ boxomon is egy speciális média lejátszó ami ok. Más lejátszó már nem ad sima lejátszást.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4702) kenand válasza pepke (#4698) üzenetére


kenand
Topikgazda

905x2-es vagy korábban linkeltem az akciós 912-es Tanix boxot. az most 23 USD

[ Szerkesztve ]

(#4703) Necronom válasza Beni2360 (#4701) üzenetére


Necronom
senior tag

ezt nem vitatemakent hoztam fel, es nem egy cikk alapjan, ezek viszont tenyek, nem szubjektiv velemeny

Nekem is volt RK-s boxom, es valoban nem jo, de szo sem volt a kadenciahelyes lejatszasrol, fokepp ugy, hogy atlag emberek 99%-a nem is tud rola, de ha tudna is, akkor sem ingerne a felet sem
Nagyon kis hanyad az, akit ez fogalkoztat, ha teged igen, az jo, de vedd kerlek figyelembe, hogy vannak akik eszre sem veszik
Nagyon szubjetktiv megallapitasokat teszel kozze, miszerint a kinai boxok nem filmnezesre valok :)
Hat akkor mire? Hiszen csak van kereslet, ha nem lenne, akkor kinai box sem volna....

De ebbe belemenni ilyen melysegeben tenyleg nem erdemes
Ez a topik arra valo, hogy Androidos TV boxokat ajanlgassunk - a tarstopik meg azoknak, akiknek van kedve kicsit tobbet kihozni a kinai boxokbol, hatha megis jo lesz az filmnezesre is :)
Ezzel egyutt en is csak a sajat tapasztalataimat szoktam leirni es van olyan box, amin Android alatt (is) teljesen vallalhatoan lehet rajta filmezni

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4704) Beni2360 válasza Necronom (#4703) üzenetére


Beni2360
félisten

Tényleg nem érdemes vitát generálni ebből.
Lenyitottam az összefoglalót rövid és lényegre törő és a végéről hiányzik az emlegetett topik linkje ahol ajánlott a "novella" elolvasása a kérdés feltevése előtt. Ember legyen a talpán aki annak nekifekszik.
Kérdésem akkor mi a jelentése az Android TV boxnak?
TV okosító?
A végéhez: igen vannak de azok már 100 $ feletti árak.
Na de hagyjuk, majd ti kisegítitek a kérdezőket.
*****************************
Én is megvettem 2.5 éve az s912 boxot amikor még nem volt LE rá (vagy más már nem is emlékszem rá) és igen csak feltűntek a micro akadások mivel mellette ott volt az RPI2 B+. Na de kivártam a LE-t.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4705) Necronom válasza Beni2360 (#4704) üzenetére


Necronom
senior tag

Kérdésem akkor mi a jelentése az Android TV boxnak?
Szerintem csak annyi jelentese, ami le van irva...eredetileg nem lattam a neveben a "smart" kifejezest, szoval szerintem szo se nincs az "okositasrol"
Egyszeruen media box, de meg a mini pc is jobban illik ra

Csupan annak szerettem volna hangot adni, hogy mindig elmegyunk itt a vegletekig, sarkositasokkal is akar
Az LE/CE oprendszer meg egyertelmuen jobb mint a kinai boxos Android, ez is teny, hiszen sokan hasznaljak
Az egyik dobozkamra tettem egy rendes Linuxot (ArmBian), igy lenne az igazi szerintem, de ez is csak szubjektiv, mert szeretem a linuxot :)
Az LE/CE pedig arra jo, amire ki van talalva, rendekkel jobb vele filmezni

Az igazi az lenne, ha mindenki tisztaban lenne a dolgokkal, de ugye ez nincs igy, nem is varhato el
Segiteni meg jo dolog, ha tudunk, ha te is tudsz akkor tedd meg :R
De ehhez kell a leendo tulajok igenye is, hiszen senki sem akar senkire raeroltetni semmitsem

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4706) Beni2360 válasza Necronom (#4705) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát pedig itthon sokan TV okosítónak titulálják pl nem smart TV-hez.
Az utolsó részhez meg legyen a válaszom: Úgy legyen.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4708) Necronom válasza pepke (#4707) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha ezekbol kell valasztani, akkor egyertelmuen a Zidoo, gondolkozas nelkul
A Tanix ara szamomra erthetetlen, de lehat valaki megmondja a frankot
Az RK-s box eleve kiesik, az UGOOS meg verheti lecet, de a Zidoot nem
Az A95 meg egy nagyon szimpla alap box, nincs koze a tobbiekhez

szerk:
pepke
Igazan csak a felhasznalas modjat nem ertem, mert bar semmi kozom hozza, de hol tarolod majd a 4k-s filmeket? Vagy USB eszkozon fogsz hordozgatni 1-1 lejatszani valot?
Vagy azert szeretnel torrent klienst, hogy eleve valami usb-s eszkozre toltsel le?
Biztos vagyok benne, hogy tobben is fogjak irni, hogy ez a holmi tokeletesen tud torrentezni, vagy igy vagy ugy, ami valahol igaz is. Soot 1-1 20-50GB-os anyag meg le is fog neked huzni szepecsken
De majd amikor a torrent listaban 5-10-20 vagy tobb torrent is bekerul, ott mar ezek az eszkozok elfaradnak
Ami persze megintcsak nem baj, ha raersz

Szerintem, de tenyleg csak szerintem, ha valaki eleve erre adja a fejet, hogy 4k, akkor okes, legyen persze, hiszen mindenki meggyozodesbol vasarol 4k-s holmikat, de akkor onnan tegye meg a megfelelo lepeseket es tessen ugy csinalni, ahogy jo lesz, nem pedig minel occobb :)
Van egy 4k-s megjelentod, gondolom van valami tobbcsatornas erosito is hozza, emigyen ehhez meg mar illik egy NAS (legyen az barmi), amit tenyleg tud torrentezni, amirol jon az adat es amiben van sok sok sok TB hattertar
Szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4709) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Létezik még olyan box, amit kvázi tablet-szerűen lehet használni? Tehát, nem médialejátszásra és nem távirányítós kezelésre kihegyezve, hanem általános használatra (böngészés, Gmail, képszerkesztgetés, stb.), mint egy tablet, csak TV -n, monitoron egérrel és billentyűzettel. Jó lenne, ha a freeform multiwindow mód is működne. Az S802 -es boxom már eléggé elavult (1/8, Android 4.4). Jelenleg egy HDMI -s tabletet használok ilyen módon, ezt szeretném kiváltani, mert egy boxhoz képest kompromisszumos. A 16:10 -es kijelző tükrözve gyászkeretes, nincs Lan és töltés közben nem tudok USB -s perifériát használni. Próbáltam már S905 -ös boxot, de az katasztrófa volt. Nem volt értesítési sáv, a tálcán nem voltak hangerő, screenshot gombok, könyörtelenül bezárt minden háttérbe kerülő folyamatot és az Androidos touch utasítások (pl. duplakoppos nagyítás) sem működtek egérrel. Az S802 -esem és a tabom is tudja ezeket, tehát nem csak álmodok ilyen ficsőröket. Szóval, van olyan box, amit Androidos miniPC -ként lehet használni?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4710) Jakuu válasza Somatom (#4709) üzenetére


Jakuu
őstag

RPi4 nem lenne jobb ?

(#4711) djnice válasza Somatom (#4709) üzenetére


djnice
veterán

Ez nem a SoC-tól függ, hanem a firmware-től. S905-re is vannak olyanok amelyek erre jók.

(#4712) Somatom válasza Jakuu (#4710) üzenetére


Somatom
veterán

RPI Androidon van GPSZ + Play áruház?

djnice:
Ezt én is tudom. Az M8 -on is custom firmware -t (Finless) kellett használnom, mert a gyárival nem volt kép DVI -n. De, a firmware hardverfüggő. Tehát, a kérdés az, hogy milyen box és milyen firmware?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4713) Jakuu válasza Somatom (#4712) üzenetére


Jakuu
őstag

A 3 es 3+ amin van, a 4esen meg nincs jelenleg. A Khadas vim3l lehet neked akkor meg alternativa, azon elotelepitett android 9 es store is van.

[ Szerkesztve ]

(#4714) kenand válasza Somatom (#4709) üzenetére


kenand
Topikgazda

Miért nem teszel a boxra Linuxot, azon mehet a képszerkesztés, böngészés és valódi multitaszk és ablakkezelő stb...

[ Szerkesztve ]

(#4715) Somatom válasza kenand (#4714) üzenetére


Somatom
veterán

Mert Linux alatt nincs Play áruház, nem tudom használni az Androidos alkalmazásaimat, nincs Gmail kliens, GTérkép kliens, stb., stb. Ismerem a Linuxot, használtam több disztrót, nagy Puppy fan vagyok, de inkább Androidot szeretnék használni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4716) kenand válasza Somatom (#4715) üzenetére


kenand
Topikgazda

Moddolt android nem nagyon van-vagy kevésbé- TV boxokra, az emberek 90%-a film nézésre használja inkább.
Amlogic 905/912-re íratak moddolt Remix OS-t esetleg annak próbálj utána nézni, az Android alapú, multitask és store is ráhegeszthető. De én nem próbáltam nekem a boxok CoreElekkel futnak (hálózati filmlejátszás +HBO GO)
4pda.ru-t nézd meg, az oroszok mindent meghackelnek...

[ Szerkesztve ]

(#4717) mikrofon válasza Somatom (#4715) üzenetére


mikrofon
addikt

Nézz utána
Ugoos X2 pro
vagy
Ugoos X3 pro

hátha ezek amiket keresel.
De GPS egyikben se lesz! A box-okba nem nagyon raknak épp úgy mint Kamerát sem....

(#4718) Somatom válasza mikrofon (#4717) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Tudom, hogy nincs GPS. Nem is kell, de ha kéne, akkor telóról símán tudok neki Wifin, vagy kékfogon GPS jelet küldeni. Használtam, működik.
Egyébként van kamerás kütyüm. Measy U2C. Anno a dokkolót is megvettem hozzá. Megtartottam, mert tecccett. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4719) csibész35


csibész35
tag

Sziasztok! Beelink gt king pro-t használ valaki androiddal?

(#4720) blakey válasza csibész35 (#4719) üzenetére


blakey
titán

Csak a simát próbáltam, gyakorlatilag ua. a kettő. Jó a droidja a GT-Kingnek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4721) csibész35 válasza blakey (#4720) üzenetére


csibész35
tag

Auto sleep-et ki lehet valahogy iktatni? (külön app nélkül)

[ Szerkesztve ]

(#4722) Luissimo válasza csibész35 (#4721) üzenetére


Luissimo
veterán

GT KING-en?

Igen.

android settingben alvo mod soha és a fejlesztői beállitásokban, töltésre ne kapcsoljon ki a képernyő igenre.
nekem reggel bekapcsolva mardt, véletlenül csak a tévét kapcsoltam le és most bekapcsolásnál ott virit a képernyőn az index :)

(#4723) lordmynher


lordmynher
csendes tag

Egy korábbi [link] beírásomban kérdeztem milyen boxot vegyek és kaptam is, hogy 905x2 vagy x3-as legyen USB3-al.
Nézelődtem, hogy mégis mit vegyek és a Vontar X96 air 4/32-re gondoltam. Esetleg valakinek van tapasztalata erről?
Gondoltam veszek hozzá légegeret is és két fajtával láttam csomagban, az egyik a H17 a másik a G10 melyik jobb vagy mind1 csak gyroscopos legyen?

(#4724) kenand válasza lordmynher (#4723) üzenetére


kenand
Topikgazda

Én egyelőre maradnék 905X2-n ha film nézés is szempont, arra már most is van jól működő CoreElec

(#4725) lordmynher válasza kenand (#4724) üzenetére


lordmynher
csendes tag

köszi
a filmnézés az elsődleges szempont,
elolvastam rengeteg hozzászólást (lehet ez is probléma) viszont 905x2-ben nem találtam olyat ami 3-4 GB RAM-mal és 1000 m LAN-nal rendelkezne és még 50 USD alatt is van
leginkább a giga LAN ami hiányzik bennük

(#4726) kenand válasza lordmynher (#4725) üzenetére


kenand
Topikgazda

RAM nem annyira számít (már ha van 2GB) én vettem A95X Maxot 39.9 USD-ért 2GB RAM-mal, gigás nettel. (CoreeLEC-nek 1GB is elég)
Utóbbi ha lemardt gigabytes USB 3.0-ás LAN adapterrel pótolható egyébként

[ Szerkesztve ]

(#4727) joergie


joergie
őstag

Hali!
Annyi lenne a kérdésem, hogy keresek egy olyasmi home server megoldást, ami 3 funkciót lát el:
nonstop VPN server
home server, amin keresztül elérem az home cloud szerűséget, amit csak hálózatról érek el, válás miatt nem merek hozzányúlni a jogosultságokhoz, reset gombhoz(seagate central 4tb)
tudjak vele torrentezni erre a cloudra(le és feltöltés).
tudja a gigabites netet. fogyasszon minél kevesebbet. a szünetmentességet egy powerbankkal oldanám meg, szóval nem baj ha microusb vagy type c a töltőcsatlakozó.
esetleg erre egy raspberry alkalmasabb? egy pine a64-et vettem erre a célra, de rengeteg időbe telne, amíg kiismerem, és megtalálom egyáltalán a megfelelő oprendszert.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#4728) kenand válasza joergie (#4727) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha ilyet szeretnél szerintem Boxra is Linuxot kell feltenni, akkor meg ugyan ott tartasz. Talán egy Pi4 ott nagyobb a közösség, leírás
Vagy estlen egy Synology NAS (esetleg mini PC-re Xplenology) arra van sok plugin, vizuálisan telepíthető...

(#4729) Beni2360 válasza kenand (#4726) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia!
A A95X Max-ba tettél vami HDD-t?
Nekem most egy 500 GB HDD van és ha sokat lépkedek a beállítási menükben elkezdi ledobálni és azonnal csatolni a HDD-t. :F
Teljes áramtalanítás után megjavul vagyis marad felcsatolva.
Most átmentem 3 órája be van kapcsolva és 69 fokos és dobálja a HDD.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4730) kenand válasza Beni2360 (#4729) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen, 500-as HDD van benne, nekem nem dobálja le. Filmet is játszottam róla, fiúk BP-i szállására szánom majd olyan mindenesnek, transmissiont is futtat....
Más tápot próbáltál a boxhoz?
Legrosszabb eseteben bele kel tenni egy külső USB 3.0-ás tokba...

[ Szerkesztve ]

(#4731) Beni2360 válasza kenand (#4730) üzenetére


Beni2360
félisten

USB keresztül nincs gond fixen van.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4732) kenand válasza Beni2360 (#4731) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ott van egy USB SATA átalakító, azzal lehet valami gond...nem attól vettél el tápot a moddolt hűtéshez?

[ Szerkesztve ]

(#4733) Beni2360 válasza kenand (#4732) üzenetére


Beni2360
félisten

Végül elmaradt a táp csatlakozás és csak simán maradt a chipen a réz venti. De ha betápot kikapcsolom és vissza már nem dobálja. Most filmeztünk 2 órát és semmi eldobálás nem volt. Még szerencse, hogy egy távirányítós konnektorba van dugva és nem gond le és be kapcsolni. Egyébként se kapcsolja le teljesen a rádugott usb hub világit ha csak a távval kapcsolom ki. De mint írtam délután bekapcsoltam és úgy maradt kora este ránéztem és 71 fokot mutatott a CPU-nak. Mitől dolgozott :F
Ui: Képen látszik is, hogy elvágtam a vezetéket mert akkor is dobálta gondoltam azért.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4734) tipcsi72


tipcsi72
csendes tag

Tanácsot szeretnék kérni. Otthoni szórakoztató központra és egy jó mini pc-re lenne szükségem. Mit javasolnátok? Gondoltam egy androidos tv-box-ra és egy mini pcre, esetleg egy nas háttértárra és ezt az egészet hálózatba kötve. Mini pc-t ilyet néztem ki [link] . Tudnátok valami javaslatot adni ezekre az eszközökre? Esetleg valami konkrétabb típusok is jöhetnének.

(#4735) izisz válasza tipcsi72 (#4734) üzenetére


izisz
senior tag

300E és integrált a videó... :Y egyéni véleményem csak, de ez szörnyen túlárazott kis gép.
ebbe proci+ram+alaplap+ssd nagyon max kb 110E körül cakk-pakk - a maradék 190E a ház+táp+optikai drive+win? :D

(#4736) Necronom válasza tipcsi72 (#4734) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez termeszetesen nonszensz ar, ennyi erovel epithetsz vagy akar valakivel megcsinaltathatsz magadnak egyet 100-ert
Ami mondjuk PC is, meg NAS is, meg tv box is, raadasul egy 20x20x20 kockaban ami jol is nez ki

Vagy ha mar kompakt valami, akkor egy QNAP HS-251+
Ez mint NAS+TV box igy egyben, Kodival filmezek es meg sok minden josag van benne
Ehhez meg olyan PC-t teszel amit csak akarsz es meg akkor sem vagy 300-nal, mert akar 150eFt marad PC-re
es ha mar mini, akkor a Gigabyte BRIX 1000x inkabb
Szoval igy minden megoldodik

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4737) kenand válasza tipcsi72 (#4734) üzenetére


kenand
Topikgazda

Különválasztanám.
Amlogic TV BOx film nézéshez és egy Synology NAS hálozati tárolásra, letöltésre. Utóbbi lehet olcsóbb home made Xplenology (vagy openmediavault). OMV-t akár msik USB 3.0-ás TV boxra is fel lehet tolni.
De ha nem vagy tapasztalt "mahinátor" akkor maradj a gyári dolognál (Synology pl)

(#4738) Necronom válasza kenand (#4737) üzenetére


Necronom
senior tag

Most hasznalom a QNAP HS-251+
2db 3.5" fiokja van, az oprendszere persze sajat, QTS 4.1.4, viszont Kodit futtat

Mindig minden jobb kulon-kulon, viszont akkor is kell neki meg egy miniPC is, a Brix amit nyujt egeszen jofele, persze jatekokrol szo nem volt, majd ha ir a kerdezo, akkor azt is megtudjuk
De az a cucc 300-ert, ill attol szerintem igazabol barmi jobb lehet :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4739) kenand válasza Necronom (#4738) üzenetére


kenand
Topikgazda

Jól néz ki, de ez sem olcsó dolog....
KODI-t frissítik?
Azért komálom jobban a közösségi fejlesztést (pl CoreElec) mert ott a régebbi dolgokra is jön frissítés...
Ha elavul akkor egy 5-10 000Ft-os dolgot kell félretenni

(#4740) kenand válasza Beni2360 (#4733) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ha másképp nem megy USB rackbe kell tenni a HDD-t, kevésbé zsúfolt belül, kevésbé melegszik HDD sem melegíti... (bár kevésbé melegszik, mint egy SSD)

(#4741) Necronom válasza kenand (#4739) üzenetére


Necronom
senior tag

Frissul benne minden szepen, lehet rajta bongeszni, youtube van es a Kodi
meg persze az egyebek
A Chrom vagy a FireFox pl ugyanakkor frissul mint egy atlag pc-n
Ha osszenezed, hogy ez egy 2 lemezes NAS (annak minden funkciojaval) + tv box (2x HDMI, 2x LAN, 2x USB2, 2x USB3) akkor mar nemis annyira veszes az ara :) nem mondom, hogy mergezoen eros a proci benne, de egy 4 magos cerka egy NAS-ban hatarozottan kemenynek mondhato

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4742) Necronom


Necronom
senior tag

folyt, mert lejart az ido
Tovabba van hozza egy szuper kis APP Center (tukepp ez az egesz egy modositott Linux)
es aztan ott minden van, komplet LibreOffice, Plex Server, Skype, Spotify es tukepp minden IS
Programokban tenyleg nincsen ra hiany
Nem a reklam kedveert irom, de szamomra ez egy tenyleg hasznalhato eszkoz
...hogy meddig tartjak frissen? ez viszont jo kerdes, de szerintem, ha valami mukodik azzal nincsen effele problema, hiszen ez nem egy olyan gep, ami barmit is helyettesit, csupan egyes dolgok kenyelmi funkciokent is vannak benne
es mivel ott van rajta tv-n, akar konnyu munkakat is kepes ellatni, ugy mint az office es nehany egyszerubb rajzprogram
No csak ugy ennyit errol a holmirol

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4743) kenand válasza Necronom (#4742) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönöm a részletes ismertetőt, tényleg jó kis gépecske

(#4744) Necronom válasza kenand (#4743) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon szivesen :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4745) tipcsi72 válasza Necronom (#4738) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Játék nem menne rajta. Amúgy köszönöm a tájékoztatást, sokat megtudtam ugyanis nem vagyok nagy hozzáértője a dolognak. Eddig volt egy dune hd max-om egy asztali gépem meg egy pana g20 plazmám és hozzá egy jbl bar 5.1-em. A dune és az asztali gép lenne lecserélve és gondoltam, hogy lecserélném egy kisebb eszközre ami mindent tud. De tulképp nem probléma ha több darabból hozom össze. Így akkor valszeg marad ez a QNAP HS-251+ és hozzá egy valamilyen gigabyte brix.

(#4746) Necronom válasza tipcsi72 (#4745) üzenetére


Necronom
senior tag

Szerintem egeszseges valasztas lesz e ketto eszkoz
A Brixbol meg van sokfele, lehet valogatni koztuk szerencsere :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4747) Beni2360 válasza kenand (#4740) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen,de akkor elveszti a ZIDOO X10 kistestvére faleninget.
Még megpróbálom kivezetni a venti vezetéket és egy 1A töltővel üzembe helyezni és akkor meglátom mennyit változik a CPU hőmérséklet. Van egy 240 gb sata SSD amire tettem egy CE de ott is dobálás volt. Majd azt is visszarakom evvel a nagyobb réz hűtéssel.
Most jön egy 6TB külső HDD (39080 Ft lett a vége) na akkor mát 2+2+3+1+6+0.5 TB tárolóm lesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4748) <Adamsky> válasza Necronom (#4744) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ööö, kérdezhetek? :)
Hogy muzsikál ezen a Netflix? Van rá natív kliens vagy csak Kodi alól megy? ... és, ha igen, mikor, milyen felbontással?

(#4749) Necronom válasza <Adamsky> (#4748) üzenetére


Necronom
senior tag

Nincsen elofizetesem, nem is tervezek
Elmeletben van app hozza, innen le is lehet huzni: https://www.qnapclub.eu/en/qpkg/661
Sajna tobbet nem tudok ez ugyben, sorry
de a videokat elnezve mukodik...

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4750) tipcsi72 válasza Necronom (#4746) üzenetére


tipcsi72
csendes tag

Még egy kérdés. Nézegettem ezeket a mini pc-ket. Ezek között mi a különbség? Az egyiket barabone néven adják, a másikat mini pc-ként, de ugyanazt tudják. Az egyik háza kicsit nagyobb. Azt jelentheti, hogy bővíthetőbb a nagyobb?

Az egyik: [link]
A másik: [link]

Tehát valahogy nem tudom eldönteni, hogy számomra melyik volna megfelelőbb. Mivel tud többet az egyik?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.