Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) mikrofon válasza blakey (#4350) üzenetére


mikrofon
addikt

Az nem okoz problémát, hogy ez amlogic s922x míg az X2 cube/pro az s905x2?

[ Szerkesztve ]

(#4352) blakey válasza mikrofon (#4351) üzenetére


blakey
titán

Egy próbát megér, problémát nem okoz.
Egyébként valószínűleg nem fog menni, de én kipróbálnám ha ilyen eszközöm lenne.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4353) mikrofon válasza blakey (#4352) üzenetére


mikrofon
addikt

holnap megteszem.

(#4354) mikrofon válasza blakey (#4350) üzenetére


mikrofon
addikt

Sajnos nem jó. Vagyis az USB működik újraindítás után, mert világit a rádugott eszköz. De fekete képernyővel meg is áll. Nem történik semmi...

Valahogy a két fájlból kellene egyet csinálni. Ehhez ki ért, hogy készülnek ezek a fájlok?

(#4355) blakey válasza mikrofon (#4354) üzenetére


blakey
titán

A CE fórumán jelzed, hogy szeretnéd ha működne a CE a boxodon, leírsz minden adatot esetleg majd kérnek még 1-2 dolgot és talán valakinek sikerül megoldania.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#4356) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!

Vettem gearbestrol egy beelink gt1-et. Ezen valami android tv-s rom van? Fura a felület. Chromeot nem találom. A play storeba se horizon se digi online.

Battletag: Myth#1775

(#4357) snooze válasza Myth (#4356) üzenetére


snooze
veterán

Valamelyik apk kezdetü oldalrol töltsd le öket,és tedd fel.

GO Gunners!!!

(#4358) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Hátha érdekel valakit - a napokban kiszivárogtak a részletek az új Shield TV-kről:
- Shield TV (tube)
- Shield TV Pro

Mindkettőben új a Tegra X1+, a távirányító, kapnak DV-támogatást és új scalert. A 3 GB RAM maradt. Hivatalosan október végén adják ki őket.

[ Szerkesztve ]

(#4359) DaDa


DaDa
senior tag

Páran kérdezték már, hogy HBO GO mivel megy biztosan, én magam sem kaptam sehol egyértelmű választ. Talán nekik segíthetek, hogy a H96MAX nevezetű hol lehúzott, hol istenített TV BOX alkalmas a HBO GO-ra. Tökéletesen megy vele de mindenképp javasolt egy BT egér beiktatása, mert a gyári távirányítójával nagyon nehéz kezelni. Én 8e-ért rendeltem Aliról egy 2GB/16GB verziót. Feltételeztem, hogy HBO GO-hoz elég lesz, másra meg nemigen használom. Tegnap egy rész Doom Patrollal teszteltem és 1-2 apró döccenést leszámítva (amit a gyenge wifi is okozhatott) teljesen elégedett voltam vele. Természetesen a Netflix is megy rajta.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4360) RedCactus válasza DaDa (#4359) üzenetére


RedCactus
senior tag

+1

(#4361) majorgent


majorgent
tag

Sziasztok. Milyen TV okosítót ajánlanátok a következőre: legyen wifi-s, kezeljen vezeték nélküli egeret billentyűzetet, usb-n játszon filmeket, illetve böngészőből lehessen inditani online filmeket mint pl az online-filmek.me stb...

(#4362) Ciccuka válasza majorgent (#4361) üzenetére


Ciccuka
veterán

S905X3 4GB

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#4363) Beni2360 válasza majorgent (#4361) üzenetére


Beni2360
félisten

Inkább itt érdeklődjél: Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
szerintem még merész ajánlat az a S905X3 4GB box.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4364) Luissimo válasza Beni2360 (#4363) üzenetére


Luissimo
veterán

Arra amit irtál, vannak sokkal eccerubb, olcsobb és kedvezöbb boxok, 30-40.50 dodo környékén :D

(#4365) Beni2360 válasza Luissimo (#4364) üzenetére


Beni2360
félisten

őszintén nem értem a válaszodat.
Én csak egy másik topikot ajánlottam. Az x3 box csak másolás végett volt linken.
Nekem van 21-210 $-ig momentán 5bd boxom (s905-2xs912-s905x2 és egy ZIDOO X10) és most vettem akcióban a 6. boxot.
Ami kihagyhatatlannak tűnik.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4366) Luissimo válasza Beni2360 (#4365) üzenetére


Luissimo
veterán

Bocs, félrevolt az értés, nem Neked szolt volna, hanem a kollégának, aki a kérdést feltette, arra gyakorlatilag bármelyik (olcsobb, egyszerübb) box megfelel.
pl.az A95X MAX is, föleg ennyiért :B

[ Szerkesztve ]

(#4367) tahepa


tahepa
senior tag

Beelink GT1 esetében az HBO GO csak wifi kapcsolattal hajlandó működni , kábeles kapcsolattal az internetes kapcsolat hiányára panaszkodik és el sem indul...miközben van élő netes kapcsolat (~800 Mbit-es Digi net)
Mi szösz lehet vele?

(#4368) majorgent válasza Luissimo (#4366) üzenetére


majorgent
tag

Köszi. Valami ilyesmire gondoltam :)

(#4369) Beni2360 válasza tahepa (#4367) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel általában mobil, tablet, lapira indult a móka ezért most már csak wifin elérhető a szolgáltatás. Én ezeket olvastam mindenfele.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4370) Józsi212


Józsi212
csendes tag

Sziasztok!
Itt is megkérdezném
Vásárolnék egy eszközt, de nem vagyok jártas e témában.
A főbb szempontok:
Felvétel lejátszás merevlemezre-ről.
Jelenleg full HD tv-t használ a család de gondolnék a jövőre is.
Böngészőt, Youtube- t használnánk, játék nem lesz.
Egér, billentyűzet használat lehetősége.
Nem vagyok zsonglőr, így nem szeretnék utólagos varázslatokkal hozzájutni jobb opciókhoz, legyen benne amire szükség lehet.
Házimozi erősítőnkön optikai hang bemenet van.
Nem szeretnék problémás (fagyos eszközt).
Két eszközt néztem egyiken van OTA a másikon nem találtam.
Kérdésem melyiket ajánlanátok, vagy ha ezek nem lennének jó választások mit ajánlanátok hasonló ( 20-35e Ft ) árkategóriában.
Köszönöm!
[link]
[link]

(#4371) tahepa válasza Beni2360 (#4369) üzenetére


tahepa
senior tag

Nálam androidos tv-n kábeles kapcsolattal probléma nélkül megy ezért nem értem hogy a box-on miért nem indul el kábellel és wifin miért működik.. :U

(#4372) mikrofon válasza tahepa (#4371) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez sajnos így normális. sajnos... Én jeleztem a HBO felé is és azt mondták, hogy a nem támogatott box-okon így megy és nem is kívánnak rajta változtatni....
TV-vel azért megy, mert az támogatott minden szinten.....

[ Szerkesztve ]

(#4373) Beni2360 válasza tahepa (#4371) üzenetére


Beni2360
félisten

A választ megkaptad több helyen is. :K
Ez van ezt kell szeretni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4374) tahepa válasza Beni2360 (#4373) üzenetére


tahepa
senior tag

Köszönöm több helyen is :)

(#4375) kenand válasza mikrofon (#4372) üzenetére


kenand
Topikgazda

Érdekes, mert nem támogatott boxokon (x96 mini, android, mecool 905x CoreElec) LAN-nal használjuk...

(#4376) tahepa válasza kenand (#4375) üzenetére


tahepa
senior tag

Akkor végképp nem értem a problémát ami nálam jelentkezik.. :F

(#4377) mikrofon válasza kenand (#4375) üzenetére


mikrofon
addikt

És hogyan? Android alá telepített hbo alkalmazással? Mert ugye itt most erről volt szó. Ugye a kodi felé hbo kiegészítő nem hivatalos. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#4378) kenand válasza mikrofon (#4377) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen
Feleségem Android alá telepített HGBO Go alkalmazással használja. Mivel sima, nem Android TV, ezért vezeték nélküli egérrel lehet irányítani (érintő képernyőre van írva az app)
Én jobban bírom a CoreElecet azon is van HBO Go plugin, az puritánabb felületű, de megy a sima infrás távval, és szerintem jobb a képe, nem lassul be így stabilan 720p. (az androidos hiba LAN-on megy időnként visszaveszi a felbontást)

(#4379) mikrofon válasza kenand (#4378) üzenetére


mikrofon
addikt

Mi a titka?
Hogy lehet ezt megoldani?
Elvileg pont a sima androidon nem megy csak wifi-vel egy szeptemberi frissítés után. Én is ezt tapasztaltam és hivatalos válasz is ez volt.
Jó lenne ha menne LAN-on, mert akkor nem kellene kihúzkodnom a kábelt, ha éppen HBO go kellene, hanem lehetne folyamatosan LAN-on a box...

(#4380) kenand válasza mikrofon (#4379) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kötelező volt frissíteni?
Mert a felségem nézi és nem panaszkodott, hogy nem menne, de ő nem frissített, hacsak nem automatikusan történt... max CoreElecre vált ő is. Úgy tűnik a HBO GO egyre gyatrább...
Tarr Tv sem ment csak Wifivel először, írtam nekik és megoldották LAN kapcsolattal...

(#4381) djnice válasza mikrofon (#4377) üzenetére


djnice
veterán

Miért baj az ha nem hivatalos ha jól működik? Ráadásul mindig 1080p-ben és vált frekvenciát is.
Amúgy meg ha felteszel egy Android TV akapú fw-t, akkor az ATV-s HBO Go sokkal jobb és nem kell légegerezni sem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#4382) mikrofon válasza djnice (#4381) üzenetére


mikrofon
addikt

köszi már gondolkodtam ezen a vonalon. Elvileg a box-omra van olyan custom firmware, ami android tv alapú. Lehet ránézek.
Jah nekem nem baj hogy nem hivatalos....
De a kodi-s topikban leírtam, hogy mi a bajom a kodi-val..... Egyszerűen arra amire én gondoltam nem jobb mint egy jól működő andoid....

[ Szerkesztve ]

(#4383) djnice válasza mikrofon (#4382) üzenetére


djnice
veterán

Olvastam, ott sem a Kodi a gond, hanem a backendek ahonnan a kiegészítők dolgoznak. Én épp ezért Android TV alá megírtam saját magamnak egy app-ot ami ugyanonnan dolgozik mint a moviesh*rk, így ha változik a forrásoldal, egyből látom és letudom követni.

(#4384) mikrofon válasza djnice (#4383) üzenetére


mikrofon
addikt

Ez ügyes! :C

(#4385) DaDa válasza tahepa (#4367) üzenetére


DaDa
senior tag

Az én n96max-om dettó. De fel kell rakni rá egy előző hbo go appot apk mirror-ról és azzal tökéletesen megy. Utána playen kapcsold ki a autó frissítést. Mire erre rájöttem lett pár ősz hajszálam.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4386) Beni2360 válasza djnice (#4381) üzenetére


Beni2360
félisten

Na megnéztem az appot azt írja, hogy : Az alkalmazás kompatibilis néhány eszközöddel.
Na itt vannak az eszközök. A néhány. De hogy még a tab sem. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4387) djnice válasza Beni2360 (#4386) üzenetére


djnice
veterán

Csak Android TV OS-en megy.

(#4388) tahepa válasza DaDa (#4385) üzenetére


tahepa
senior tag

Kösz az infót. Ki fogom próbálni. :R

(#4389) mclord


mclord
aktív tag

Idáig a megoldás az volt a TV a NAS -ról DLNA -n át megnyitotta a filmet és öröm boldogság :). Na eltelt 3 év és biza TV 0 upgradet kapott az új codeces filmet meg nem nyitja már meg, jött a szomor :Y .

Három megoldást látok:
1. NAS csere "play" -re ugye akkor nem a TV dolgozik hanem a NAS
2. TV csere
3. TV okosítás : Itt jött elő a forum . (minimális pénz ráfordítással )

Kérdéseim lennének :
1. Itt az eszközön futó alkalmazás jelen esetbe lehet frissíteni ? (HW -SW -en elbírja)
2. Belső LAN -n át tud filmet tallózni
3. Felírat kezelése hogyan működik (szinkronost ritkán nézek)
4. Lokális (USB) portról történő tallozás mükszik ?
5. WiFi -n át FHD stabilan tud menni, vagy vannak veszteségek (egyik kollégám mesélte neki WiFi -n át ki-ki lép és szaggatgat ezért csak 720P -be használja )
6. Netfix vagy HBO GO-t tervezem használni mindegyik megfelelően működik ?

Amlogic vs Android TV, mint látjátok a kérdéseimből melyik irányt kellene választanom , ha igen miért , kb milyen összegből jön ki 8-30K között is láttam HW -en nem tudom mi az elég nekem ?

Előre is köszönöm a segjtséget

[ Szerkesztve ]

''A fényképész ragadja meg a pillanatot, nem csupán kameráját''

(#4390) pronyo01


pronyo01
csendes tag

Szevasztok!

Van egy X96 max 4/64-em, voltak régebben is kérdéseim, de akkor még nem volt senkinek ilyenje, elég rég vettem már, nem sokkal megjelenés után. A problémám a vassal, hogy a Netflix nem fut igazán barátian. Elindul, bejelentkezek, de mivel ugye érintő képernyő átirat így a navigálás nem túl egyszerű. Saját távirányítóval megyek jobbra balra, le, mindenhova, de a filmek körül a highlight aminek meg kéne jelennie nincs, tehát nem tudom pontosan mit fogok elindítani. Ezen még át tudok lendülni egy egyszerű egérrel, DE:
film indítás után nincs felúszó ablak ha megmozdítom az egeret, vagy kattintgatok mint egy hülye, se pause ( távkapcsal se), se felirat ikon, semmi, kivéve, ha vissza vagy előre tekerek a jobbra balra távkapcs gombokkal.

Működésre bírtam a kodi netflix addonját, de eléggé macerás a kezelése annak is. Tudom, ha lusta vagyok vegyek kompaktabb gépet, és tetszene is az mi box, de audio kimenettel megy a kraft az erősítőre, onnan meg a hangfalakra, és ettől nem szeretnék megválni. ( Más kérdés, hogy ilyenkor a TV-t le kell halkítani, mert van kb 0.5-1mp difi a tv hangfal és az erősítő hangfalai között ilyenkor, erre még csak magyarázatot sem várok, elfogadom. :D)

Valakinek ötlet? Akár szoftver, akár más op, akár valami hardver kieg, bármi.

HBO GO, YT mind tökéletes, ha ez menne valahogy, ezzel mennék nyugdíjba.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4391) DaDa válasza pronyo01 (#4390) üzenetére


DaDa
senior tag

Ha esetleg addig nem segít valaki én decemberben fizetek elő rá. Akkor jön a Witcher 😊 akkor majd meg tudom nézni. Addig marad a hbo go. Bár ez gondolom nem vigasztal.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4392) pronyo01 válasza DaDa (#4391) üzenetére


pronyo01
csendes tag

Köszi, várni már megtanultam... :D

(#4393) Beni2360 válasza pronyo01 (#4390) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt a hang mizériát leírnád bővebben? Kép hova megy és mivel a hang az avr-be?
Mert ha a boxból megy a hang az AVR-be akkor semmi keresni valója a hangnak a TV-n.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4394) kenand válasza DaDa (#4385) üzenetére


kenand
Topikgazda

Minden Androidos boxon érdemes kikapcsolni, amúgy sem jó ha filmnézés közben akarna frissíteni appot, mert belassulna tőle......De LibreElec még jobb ha film nézés a cél...

[ Szerkesztve ]

(#4395) DaDa válasza kenand (#4394) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszi, ez igaz. Még csak most lett androidos tvboxom így nem ástam bele magam nagyon. Egyelőre seemit nem tudok a libreelec-ről sem a kodi-ról. Próbálok googlival tájékozódni miért is lenne jobb.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#4396) Beni2360 válasza DaDa (#4395) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg ennek a topiknak az összefoglalóját olvasd el de eléggé hosszú de megéri.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4397) pronyo01 válasza Beni2360 (#4393) üzenetére


pronyo01
csendes tag

Trükkös a dolog. HDMI-n megy a TVre hang és kép, ez az alapfelállás, a Box AV csatlakozójából egy mezei jack-2rca csatlakozó megy az erősítőbe ami csak zenehallgatáshoz van legtöbbször benyomva.

[ Szerkesztve ]

(#4398) Beni2360 válasza pronyo01 (#4397) üzenetére


Beni2360
félisten

Még mindig csak találgatok mivel sem a TV kimenetek, esetleg pontos típus sem az avr bemenetek nem ismertek.

Ha van a TV-n toslink kimenet és az avr-n bement azt kell összekötni és akkor a TV-ről minden hang át tud menni az hangfalakra még a TV műsor is.
Ha netán és amint írod hang elcsúszás van akkor egyszerre megy ki a hang a boxból a hdm-in és az AV csatin akkor pedig simán le kell venni a hangot a TV-n ha némítási ikon állandóan kint marad.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4399) Thanoker


Thanoker
csendes tag

Sziasztok!

Szüleimnek keresek egy Androidos TV Box-ot egy 1080p-s televízióhoz. Olyan eszközt keresek, amely vagy alapértelmezetten, vagy egy kis mókolással képes egyszerűbb alkalmazásokat felépíteni és futtatni (HBO Go, Youtbe, Netflix, Spotify stb), illetve képes külső SSD-ről filmek kezelésére (hangsávok kiválasztása, feliratok kezelése stb) és lejátszására. Ezenkívül nem hátrány, ha van rajtja jack kimenet. Illetve jó lenne, ha szépen gördülékeny futna a rendszer a box-on. Árban 15-25k között gondolkodok. A garanciás ügyintézés miatt elsősorban Magyarországról rendelném, de az EU-n belüli rendelés is szóba jöhet. Segítségeteket előrei is köszönöm.

(#4400) dingoka


dingoka
csendes tag

Sziasztok! Van egy Beelink GT1 mini android 8.1 boxom.Az előző tulaj nem állította le megfelelően,valami filmet próbált nézni rajta és lefagyott neki.Csak áramtalanította.Amikor hozzám került én a hibaüzetettel már nem találkoztam.Próbáltam a 114N0 firmware segítségével helyrehozni,nem sikerült.Kétszer eljutott a logóig,utána már nem volt jel a tv-n.A gyártóval felvettem a kapcsolatot,küldtek is valami alap szoftvert.Ha esetleg van jel a tévén akkor se látok semmit,csak ,hogy kékes fekete a képernyő.A tv felismeri a boxot kiírja a nevét.Amlogic USB toll látja, kapcsolódik a PC-vel.Van még egyéb boxom is azokkal nincs baj,van jel.Vettem egy új HDMI kábelt hátha jó lesz vele,de maradt tégla.Hogy tudnám megjavítani?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.