Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) kenand válasza *Mukeey* (#4850) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBo GO biztosan megy mi is használjuk több boxon is Corelec és Android alatt is , az amlogic topikban kérdezz rá a Horizon GO-ra ott sokan vannak és biztosan van aki használja

[ Szerkesztve ]

(#4852) Luissimo válasza *Mukeey* (#4850) üzenetére


Luissimo
veterán

ird be ide a keresőbe, sokszor volt téma, én az enyéimet többször felsoroltam

noheinmal,
beelink MXIII II, ezaz olcsóbb
beelink gt king ez drágább, a pénztárcád és a jövőben kinyilo nagyobb igényed (pl. Netflix) niatt ezt vegyed inkább.

meg egy régi box az x96 mini, amit olcson mevehetsz. 10 ezer alatt.

a beelinkeken megy a TV GO, a Digi Online, a MY TV Telenor is.

(#4853) kenand válasza Luissimo (#4852) üzenetére


kenand
Topikgazda

Ez alapján valószínűleg az összes Amlogicon menni fog, android miatt érdemes 2GB RAM-ost választani (1GB-s kerülendő Androidra)

(#4854) Somatom válasza Luissimo (#4852) üzenetére


Somatom
veterán

Miiicsodaaa??? A TVGO stream indításakor nem dob
"Külső megjelenítő nem támogatott"
hibaüzenetet? :Y

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4855) Berci24


Berci24
lelkes újonc

Sziasztok!
Eddig 2db android tv box tulajdonosa vagyok, Mi box 3 és egy Mecool m8s pro. Most tervezek venni egy 3.box-t, tisztában vagyok a két platform különbségeivel. Azért kérnék segítséget mert olyan boxot keresek ami stabil bluethoot kapcsolatot tud fenttartani az ikeás eneby20 hangszórómmal (4.2 bluethoot). A mibox tudja, viszont az androidtv rendszer miatt nem működik a horizon go alkalmazás. A mecoolnak pedig a bluethooth nem az erőssége(ha csatlakoik is kb 3-4 percenként eldobja a hangszórót-másik bluethoot hangszórót is ki próbáltam vele, azzal nem is komunikál sehogy se). Esetleg tud valaki ajánlani olyan sima androidos rendszerű boxot ami már bizonyította bluethootos képességeit és megáll 20 ezer ft környékén.
Köszi szépen!

(#4856) Luissimo válasza Berci24 (#4855) üzenetére


Luissimo
veterán

az android tévés rendszerű mibox-on (nekem pl. MiBox S) igenis működik a Horizon Go.
Próbáld ujra, töltsd le egy alternativ piactérről és inhaláld fel, menni fog, csak kell hozzá egy légegér, vagy egy igazi egér...
A képminőséggel nemlehet annyira dicsekedni, de ahhoz, hogy antenna nélkül tévézz szorultabb helyzetekben, arra tökéletes...

(#4857) mikrofon válasza Luissimo (#4856) üzenetére


mikrofon
addikt

:DDD
"inhaláld fel"
Jó mélyre!

Ez nagyon tetszett, ritkán vannak ilyen jó automatikus szójavítások mobilos gépeléskor....

[ Szerkesztve ]

(#4858) kenand válasza Berci24 (#4855) üzenetére


kenand
Topikgazda

próbálj meg egy USB stickert ami kompatibilis Androiddal hátha megoldja a problémádat...

(#4859) Berci24 válasza kenand (#4858) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Mivel szükségem lesz egy 3.boxra azért szeretném h ajánljatok valami bevált cuccot. Gondoltam én is a stickre de ha már veszek boxot akkor... de köszi az ötletet.

(#4860) Luissimo válasza mikrofon (#4857) üzenetére


Luissimo
veterán

eszedbe sem jutott, hogy direkt van? ejnye
mindig utáltam a helyesirásjavítótt, henogymán ő mondja meg helyettem, hogy én mitakarok mondani :DD
kb. 20 éve így használom, mint ahogy példul pendrive --> pendráj :).
kirándulni --> kificamodni (rokon értelmű, nemde :DDD )
dugóhúzó helyett rejtővonó (ez egy klasszikustól való) ;]

(#4861) Berci24 válasza Luissimo (#4856) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Próbáltam telepíteni pendriveról a horizon go apk.-t de a képernyő orientáció nem működött -gondolom ismered a problémát- amennyire utána olvastam nem nagyon van rá megoldás, de elhiszem h megoldható. Esetleg tudsz ajánlani valamit merre inuljak el, kösszi

(#4862) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Beszereztem egy x96 max boxot,lg led tv-vel hasznalom.
Tökéletesen működik,annyi lenne a kínom,hogy mikor megy a tv és bekapcsolom a boxot,nem vált át magától hdmi re mindig külön kell a tvn átállítanom.. van erre valami megoldás?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4863) Necronom válasza solyom76 (#4862) üzenetére


Necronom
senior tag

Kapcsold be a boxon a CEC funkciot a beallitasokban
Ha van a TV-den (minden tv maskepp hivja, de 90%-ban minden tv-n van) ilyen funkcio, akkor onnantol a box tavjara nem is lesz szukseged, minden mehet a tv tavjaval...
Termesztesen erdemes a boxon alvast allitani, ugy akkor meg kikapcsolni sem kell kulon, igy a tv kikapcsolas es bekapcsolas sem lesz hatassal a boxra, annyit kell tegyel csupan, hogy a tv-t a megfelelo bemenetre allitod, azzal a box felebred, es onnantol vezerelheto

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4864) Áfogat


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Találtam két olyan eszközt, amibe lehet HDD-t is tenni, így ránézésre teljesen vállalható gépekről van szó:

[Magicsee N5 Plus]
[A95X Max]

Külön HDD-t nem szívesen használnék, de így egyben egész érdekesnek tűnik a koncepció.

Filmnézés lenne a fő célterület (főleg HBO GO), egy kis Youtube, torrent - ebből kiindulva némi böngészés. Ami nehézséget okoz, hogy a szebbik nem képviselője használná az eszközt, ezért egy letisztult, könnyen kezelhető felület kellene. A beállítgatás más tészta, annak utánaolvasnék, de a dadogós, akadós, sokat töltögetős felület megölné az élményt. Pár másodperc töltögetés belefér, de fél percek egyértelműen nem.

Van valakinek a fenti masinákkal, - vagy más ilyen kütyüvel - hasonló célú tapasztalata? Esetleg más HDD-s bővítő hellyel ellátott, erősebb box létezik (amennyiben a fentieknek ezek gyengék lennének)?

Előre is köszi.

(#4865) solyom76 válasza Necronom (#4863) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszi,bekapcsoltam a cec-t..
De sajna nem.működik így sem...
Így marad a folytonos input állítgatás a tv.n..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4866) Necronom válasza solyom76 (#4865) üzenetére


Necronom
senior tag

Hat sajnalom, de mi a tv pontos tipusa? nem hiszem, hogy nem tamogatja, regi dolog ez mar, raadasul vicaverza kellene mukodni ennek ugy, hogyha a a boxot kapcsolod a sajat tavjaval, akkor a tv-t is be kellene kapcsolja

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4867) kenand válasza Áfogat (#4864) üzenetére


kenand
Topikgazda

A95 x Max-ot készítettem a fiamnak a BP-i lakásba.
CoreElec fut rajta. Megy a HBO GO plugin, távval vezérelhető.
Háttérben transmission fut. HDD tartalmát a teljes lokál hálóról eléred.

CoreElec egy mini linuxon futó KODI

A Magicsee 905X3 egyelőre nincs rá jól működő CoreElec

Az A95 X Mx elviekben 905X2, az jó
Most elég drága de a Banggoodon kuponnal azért olcsóbb

(Volt 40 USD is a 2GB-s én akkor vettem)

Alin olcsóbb a 4GB-s, de ott nincs ÁFA kerülő opció

[ Szerkesztve ]

(#4868) Hzi válasza Áfogat (#4864) üzenetére


Hzi
aktív tag

Szia, én az N5 Novát rendeltem, légegérrel mindenmentes szállítással 13k körül.
Jól műxik (mondjuk én Horizon Go-t tettem rá), a léegérrel is elégedett vagyok.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#4869) solyom76 válasza Necronom (#4866) üzenetére


solyom76
senior tag

A tv lg 42le5700 típusú..
Tudom,hogy működnie kellene de mégsem akar..

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4870) Necronom válasza solyom76 (#4869) üzenetére


Necronom
senior tag

Haaaat....lehet, hogy nem
Keresgettem, de sehol sem lattam adatlapokon cec funkciot a tv-n
Ettol meg lehet, meg kellene tudni, de ha megsem tamogatja, akkor marad a valtogatas

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4871) Áfogat válasza kenand (#4867) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Az árát annyira nem tartom vészesnek egyiknek sem, nekem a sebessége a kérdéses. Ha egy átlagos mai okosteló sebességét hoznák, akkor bőven jó lenne. De a leírásból úgy érzem nincs vele gond, mivel a háttérben képes futni egy transmission + viszi a filmet.

(#4868) Hzi

Azzal azt nézem az a baj, - mint a legtöbb ilyen eszközzel - hogy nincs benne HDD hely, csak külön mellé tudod tenni a külső meghajtót. Ez sajnos eléggé megszűri a versenyzőket.

:R Köszi mindkettőtöknek.

(#4872) solyom76 válasza Necronom (#4870) üzenetére


solyom76
senior tag

Köszönöm

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4873) *Mukeey* válasza kenand (#4837) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Akkor szerinted ez most egy jó vétel? Rendelném is hirtelen😆

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#4874) kenand válasza Áfogat (#4871) üzenetére


kenand
Topikgazda

Filmnézéshez nem kell erős CPU. Ezek gyengébbek pontszámban mint egy okostelefon, de film nézésben jobbak.Kiszolgálják a HD hangokat ha van olyan házi mozi erősítőd (kicsit feljebb írtuk)
Transmission simán mehet a háttérben és közben nézheted a másik filmet.

A több lehetőség miatt 905x2-et javasolnám egyelőre, annak CoreElec alatt is megy mindkét wifije, BT és a LAN is.

(#4875) kenand válasza *Mukeey* (#4873) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tuti jó vétel, persze függ attól mire akarod használni. Ha 4Kt szertnél wifin akkor nem a legjobb, mert csak 2.4GHz-s a wifije, LAN-on viszont tökéletes, mert gigabites. 1080p menni fog 2.4 Ghz-swifi-n is (bár én azt sem bízom wifi-re pedig van az egész házban 5Ghz is)
Amlogic topikban van a ki többet is vett.....

Korábban 40-50 USD-ért adták. Van dual wifis változat is de 2x ennyiért, annyival nem jobb.

[ Szerkesztve ]

(#4876) *Mukeey* válasza kenand (#4875) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Egy sima fhd tvre lesz kötve, semmi extra, a fentebb írt dolgokat tudja, más nem érdekel. Hbogo, kis netezés egér+bill kombóval. Esetleg horizongo ha valahogy megy chrome-ból az frankó lenne, de ennyi.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#4877) Luissimo válasza Berci24 (#4861) üzenetére


Luissimo
veterán

mire is próbáltad telepiteni a Horájzont?
a MiBox3-ra?

Hátja,
nem eléggé olvastál utána.
Fel kell tenned a Set Orientation appot és azon beállítani a Landscape/fekvő módot, force-ban.
Akkor olyan lesz mintha egy elfektetett mobilon inditanád el a progit és egérrel vagy légegérrel tudod kezelni.

(#4878) kenand válasza *Mukeey* (#4876) üzenetére


kenand
Topikgazda

HBO GO biztosan megy, jobb a képminőség CoreElec alatt, de feleségem Androiddal használja.
HOrizon gO-ra nincs személyes tapasztalatom, de többen említtték, hogy megy.

(#4879) *Mukeey* válasza kenand (#4878) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Köszi a tippet, rendeltem egyet GB-ről. Majd beírom a tapasztalataim, ha megjön :R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#4880) Berci24 válasza Luissimo (#4877) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Köszi az infót. Sikerült beállítani a horizon go-t. Viszont még mindig érdekelne melyik box az ami megbizható bluetooth csatlakozást tud hangszóróhoz.

(#4881) kenand válasza Berci24 (#4880) üzenetére


kenand
Topikgazda

Nem sokat próbáltam de a CST8510-es stickek nekem működtek a BT hangszóróimmal. Ma este ha hazaérek kipróbálom a a95 max-ot és a Doss Bt-met neked.

(#4882) Logo


Logo
csendes tag

Sziasztok,

Tudom sokan kérdezték ezt már, de kettő között vacilálok.

https://xiaomi.hu/termek/xiaomi-mi-box-s-android-set-top-box/
vagy
https://hu.gearbest.com/tv-box/pp_009267575666.html?wid=1433363#goodsDetail

Amiket szeretnék elérni:
hboGO
Netflix
Plex kliens

Előre is köszönet a válaszért. Ha van más javaslatod, azt se tartsd vissza :)
Köszi

(#4883) kenand válasza Logo (#4882) üzenetére


kenand
Topikgazda

CoreElec egyiken sem megy (Mivel már 905x2 helyett x3-at küldenek a max-ból is)
Mi box Androidon megy megy a Netflix, de 4K-hoz nem árt USB-LAN adapter, mivel a mi boxról lespórolták a LAN-t(pontosabban olyan SOC ban benne ami nem is támogatja)

Picit feljebb ajánlottam ennél olcsóbb 912-es Tanixot, én inkább azt venném...és ha szükséges 4K-t LAN-on használnám

[ Szerkesztve ]

(#4884) kenand válasza Berci24 (#4880) üzenetére


kenand
Topikgazda

A95 X max boxot kipróbáltam egy DOSS BT hangfallal, youtube és film nézés alatt is, nem volt jelentős késés, és stabil volt a kapcsolat, Ha nem is volt 5.1-es, de jobb volt, mint a TV beépített hangszórója.

(#4885) Luissimo válasza Logo (#4882) üzenetére


Luissimo
veterán

Amiket írtál, hogy mire szeretnéd használni, azok mind stabilan mennek a MiBox-on.
Nekem igen.

Persze ha időközben másra is kellene majd, akkor meggondolandó...

(#4886) Logo válasza kenand (#4883) üzenetére


Logo
csendes tag

Koszi. Errol lenne szo?
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_009329759547.html?wid=1433363
Mennyire kell hackelni a rendszert? Gyari allapotra is felmennek az emlitett dolgok? :)

(#4887) Logo válasza Luissimo (#4885) üzenetére


Logo
csendes tag

Masra szerintem nem, mert van egy dell minipc szervernek.
Mennyire nehez feltenni azokat az appokat?

(#4888) kenand válasza Logo (#4886) üzenetére


kenand
Topikgazda

Igen
Droidja elég jó, mexel a fórumről tud rá mégjobbat. CoreElecet lehet rá teni egyszerű SD kártyáról van topikja, Ha vissza keresel van rá -2USD kupon

(#4889) Luissimo válasza Logo (#4887) üzenetére


Luissimo
veterán

itt irvavagyon

de megpróbálhatod azt amit a házmesterünk ajánlott, az majdnem harmad áron van a miboxhoz képest.
jónaktűnik.

(#4890) Berci24 válasza kenand (#4884) üzenetére


Berci24
lelkes újonc

Köszönöm az infót! A konyhába szánom, semmi extra csak spotify, youtube emiatt szükséges a bluetooth. Tv-t amúgy a tv hangszórójáról hallgatom. Mégegyszer köszi ránézek és rendelem is :K

(#4891) trinitronka


trinitronka
tag

Boxot,boxokat keresek. Olyanok érdekelnek amiken megy az RTL most+ természetesen van regisztrációm és kódom is, de igen sok készüléken nem indul a widevine támogatás hiánya miatt. Olyanoktól várok tippeket akiknek valóban működik. CE, LE kizárva, android alól akarom használni.

Honor play

(#4892) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Adott egy x96 max androidos box
Ma elkezdett,hbogo film alatt mindenféle felugró ablakban reklámokat dobálni,mit kellene tennem ,hogy eltűnjön..
Köszi..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4893) solyom76 válasza solyom76 (#4892) üzenetére


solyom76
senior tag

Közben meg is lett...
egy trójai volt az oka..
Kellemes ünnepeket kívánok minden tagnak!!!

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#4894) fjozsi


fjozsi
csendes tag

Sziasztok! Valaki elmondja nekem , ha egy bluetooth-os tv okositóra rácsatlakoztatok egy fülest, akkor külön tudom állítani a hangot a tv-én és külön a fülesen?

(#4895) Somatom válasza fjozsi (#4894) üzenetére


Somatom
veterán

Igen is, meg nem is. A füles a box aktuálisan használt hangcsatornájának a hangerejét változtatja. Ugyanezt a hangcsatornát használja a TV is (ha épp nincs a füles rácsatlakozva), tehát annak a bemeneti jelszintje is változik. Persze, mivel ez csak a bemeneti jel, ezért ezen utána a TV hangerőgombjaival is változtathatsz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4896) fjozsi válasza Somatom (#4895) üzenetére


fjozsi
csendes tag

Köszi a választ, elvileg akkor működne?Azt szeretném elérni, hogy én aki fülessel nézem a tv-t tudjam külön a hangerőt allitani, úgy hogy a tv hangerején ne változtasson, mert a párom nem szereti ha hangosan megy a tv.

(#4897) Somatom válasza fjozsi (#4896) üzenetére


Somatom
veterán

De, a kettő együtt nem fog menni. A box vagy a HDMI -re, vagy a fülesre küldi ki a média hangcsatornát. De, még ha ki is küldené mindkettőre, attól az még ugyanaz a hangcsatorna lenne, tehát a TV bemeneti jelszintje is változna. Tehát, ha emelnél rajta, akkor az asszonynak halkítania kéne a TV -t.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#4898) Beni2360 válasza fjozsi (#4896) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahhoz olyan BT fejhallgató kell amiben van beépített sd kártya olvasó, stb és van külön hangerő szabályzó gomb rajta. Találtam opciót Tv hangszró+ vezetékes fejhallgató. De a Bt-nél nem szól a TV.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4899) Necronom válasza Somatom (#4897) üzenetére


Necronom
senior tag

haaaaat :)
ez megint attol fugg...
pl ha a TV vegzi a dekodolast es nem a box (megmondjuk pl a Kodinak, hogy hang tovabbitas) akkor a box hangerejet hiaba allitod, nem lesz hatassal a TV-re, nem is szabad, hiszen a box csupan atengedi a jelet, semmit sem csinal vele....
Ugyanakkor bizony nagy kerdes az, hogy ilyenkor a box egytalan kepes-e bt kezelesre
nem hinnem

Beni2360
Vezetekes fulest egyenesen radughatna a boxra is, es akkor ott megoldott a dolog, ha a fulesen van hangero szabalyzas
De ha a TV vegzi a dekodolast, akkor okafogyott a dolog, mert megintcsak nem fog szolni, baaar az SPMC-ben van olyan lehetoseg, hogy szolhat....
Ha meg a box vegzi a dekodolast, akkor meg edesmindegy hogy bt a fules vagy vezetekes, ugyanazok vannak amit Somatom irt

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4900) Somatom válasza Necronom (#4899) üzenetére


Somatom
veterán

Ilyesmivel már próbálkoztam. Tök jó lenne, ha a Kodi tudna külön csak hangot streamelni, mert akkor a telómhoz csatlakoztatott fülessel is tudnám hallgatni a TV -n nézett filmet. De, sajnos a Kodi nem tud ilyet, csak képet és hangot együtt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.