Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) Luissimo válasza Necronom (#3299) üzenetére


Luissimo
veterán

felraktam, mint már emlitettemvolt, a Digionline-t, az HBO GO-t, a Netflixet és a ...
nemtom, van még online streaming szolgáltató ;)
ja igen a Mindigo, de ott a szabadon fogható csatornákat elcseszték.

apropó, hogyanlehet a kodival klf. ip tv-ket nézni?
vagy mivel inkább?
VLC-vel?

(#3302) Necronom válasza Luissimo (#3301) üzenetére


Necronom
senior tag

nagyon sokat nem kell kuzdeni am, az elso lepesek meg nehezkesek lehetnek, de aztan rajossz, hogy tukepp az egesz egy telefonhoz hasonlit a legjobban, hat hasznald ugy es helyette

az IP TV-hez nem tudok hozzaszolni, talan majd masok tudnak okossagot

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3303) Luissimo válasza Necronom (#3302) üzenetére


Luissimo
veterán

van telom is és android tv-m is, egy Sony az utolsó évjáratokból, ami kiválóan teszi a dolgát (biztosan nem Sencsenben gyártották) gondoltam nem érnek meglepetések.

de milenne velünk kihívások nélkül, ha mindig minden működne gond nélkül ?

azsongyák okos enged, hát én most a nemokosok közé tartozom, mert nem adom fel. (egyébként sincs már nyitva egyetlen postahivatal sem, ahol feladhatnám) :))

(#3304) kenand válasza Luissimo (#3301) üzenetére


kenand
Topikgazda

Kodival lehet alap magyar csatornákat mindigTV pluginnal, de HBO GIO-t is lehet

[ Szerkesztve ]

(#3305) ORCA58


ORCA58
addikt

Van akinek az az RtlMost megy androidon?
A Minix U9-H boxon a régi ment, de az új már nem. Zöld háttér van és és a hang. Sajna régit nem lehet használni, ha elindítom feljön a frissítés ablak, amit ha nem fogadok el ki is lép.
Ugyan így csak a réges-régi Chrom az amiben le lehet játszani videót. Azt legalább nem kötelező frissíteni (egyelőre) bár nem létkérdés, hogy menjen. Az újaknál szintén zöld háttér fogad.

(#3306) somi 72 válasza Necronom (#3294) üzenetére


somi 72
csendes tag

Köszönöm hogy próbálsz segíteni. A képernyő tükrözés tökéletesen megy. A telefonnal nincs gond.Van elég szufla(one+5T).A probléma a nettel volt vagyis a wifivel.Ezért vettem olyan boxot, amin van ethernet csatlakozó. Így nem kellene wifizni,és e miatt szerettem volna közvetlenül a boxról indítani a streamet.De ez még mindig nem megy...

(#3307) Necronom válasza somi 72 (#3306) üzenetére


Necronom
senior tag

e miatt szerettem volna közvetlenül a boxról indítani a streamet

ez meg mindig nem vilagos szamomra
honnan akarsz es hova streamelni?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3308) gyorgy89


gyorgy89
csendes tag

Sziasztok!
X96 MAX Smart box-ot tervezek venni 4GB/64ROM verziót.
Két kérdésem lenne a típussal kapcsolatban, hátha van köztetek szerencsés tulajdonos :-)

1. Úgy tudom, hogy maga az ARM Cortex A53-as CPU 64 bites, viszont ebben a box-ban csak 32-bites módban fut. Az általam csatolt képet egy Review-ból vettem, és ott az available memory, nem teljes 4 GB, hanem csak 3 GB. (Az available tudtommal az elérhetőt jelenti, nem a szabad memóriát). Valóban csak 3 GB-ot tud címezni, (Hasonló probléma volt a Win7 32 bites verziónál is)

2. Azt olvastam, hogy probléma van a Miracast-tal. Ez mennyire igaz? Airplay alkalmazás, ha jól láttam alapból telepítve van rá.

Köszönöm :)

(#3309) bertokl válasza somi 72 (#3290) üzenetére


bertokl
tag

Nem tudom, nem arra gondolsz, hogy Android TV-s boxról van szó és csak a lebutított play áruházból nem tudsz chrome-ot telepíteni?
Mondjuk innen letöltve sem megy?
Ha ez a probléma, akkor érdemes az aptoide alkalmazást felrakni és minden androidos alkalmazást telepíthetsz.

[ Szerkesztve ]

(#3310) #81733120


#81733120
törölt tag

Sziasztok,
A Mi Box S képes kisebb játékok és TVGO futtatására is?

(#3311) Necronom válasza gyorgy89 (#3308) üzenetére


Necronom
senior tag

1. hogy is mondjak amikor valamit nem akarunk elmondani? :)
ezt sem megerositeni, sem cafolni nem tudom
nalam meg sosem voltak memoria problemak es szvsz 64 bites a box

2. Mi lenne a problema a Miracasttal? Igen, a mediacenter alkalmazasban sok tamogatas van, fentebb csatoltam egy kepet, pont ezzel kapcsolatban
2a. Sajna kinai telefontol ne varjal problemamentes kepernyo tukrozest - ettol fuggetlen fog mukodni

Ami viszont altalanos dolog, hogy meg mindig nem ertem mire kell a Miracast?
Jatszani akarunk telefonrol a TV-n? Miert nem a boxon jatszunk?
Sajna masra nem jo - nem ugy, mint pl 2 windowsos gepen, ott nagyon is van ertelme, de az mas kerdes
Eros HW kell hozza a telefon oldalarol
Szoval a kepernyo tukrozes, azaz a Miracast igazabol csak erre hasznalatos
A kivetites pedig normalisan mukodik, fogod a kepnezegeto programodat, kivalasztod a megjelenito eszkozodet es lapozgatod es orommel nezed nagykepernyon, ugyanugy mint a felvett videoidat, de ehhez nem kell miracast
Youtube, tv-s appokat ismetelten a boxon kell futtatni, nem castolni telefonrol, szvsz doreseg..
a TV go egyedul az, ami boxon nem mukodik, castolni sem hagyja magat, szoval felejtos

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3312) gyorgy89 válasza Necronom (#3311) üzenetére


gyorgy89
csendes tag

Köszönöm szépen a kimerítő választ :)

Közben az 1-esnek utánanéztem. Van egy ilyen dolog, hogy 32 bit ABI és elvileg ez az ami elérhetővé teszi a teljes 4GB címzését.

Voice search-höz gondolom kell venni külön távirányítót, mert sajnos a gyári csak infrás, nem bluetooth-os.
Használsz valamilyen plusz Launcher programot?
Neked okozott m ár problémát, hogy nem root-olt a rendszer?
Köszi!

(#3313) Necronom válasza gyorgy89 (#3312) üzenetére


Necronom
senior tag

Hasznalom a Nova es a Microsoft launchereket
Ezek nem eppen a TV-s kinezeteket tamogatjak, hanem inkabb a szamgepes kornyezetet probaljak a boxra epiteni, nalam most igy nez ki ... egy normal wireless eger+bill comboval hasznalom + a TV tavjaval CeC-en keresztul es meg egy kis wireless jatekvezerlo van hozza
Filmeket mostmar halozatrol nezek, elkeszult vegre a kis szerverem :)
Digis elofizetesem van, igy TV-s appokbol az ennek megfelelot hasznalom

A rootolast, nemrootolast igazabol eszre sem veszem hasznalat kozen
A sima X96-on voltak olyan problemak, hoy a gyari Kodit es a Chromot nem lehetett leszedni csak ugy, kellett hozza egy uninstall app, ezeket leszedve aztan ujra lehetett a friss verziokat felrakni
A tobbi boxon ilyennel nem talalkoztam

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3314) gyorgy89 válasza Necronom (#3313) üzenetére


gyorgy89
csendes tag

Ez zseniálisan néz ki :-)
Nekem router-re van rádugva egy HDD és ott szeretném tárolni az adataim és a X96 MAX-ról pedig lejátszani.
Már csak azon gondolkodom, hogy érdemes-e a 64 GB-os verziót venni, vagy elegendő a 32GB-os?
Milyen vezetéknélküli eszközöket használsz?

Köszi :)

(#3315) Necronom válasza gyorgy89 (#3314) üzenetére


Necronom
senior tag

Az SMPC (Kodi) tokeletesen latja a routernek az USB-s holmijait
Akar filmet is kepes lejatszani onnan, de ez persze router fuggo a sebessege miatt
szvsz a tobbseg Full HD filmekkel meg nem lesz gondja - erdemes lenne sebesseget merjel azon a HDD-n, nehogy meglepik legyenek

Csak a tablet es telefon van vezetek nelkul, minden mast kabeleztem meg anno szerencsere
Az X-es csaladnak van egy elonye a tobbseggel szemben ez ugyben, ugyanis egyszerre is tud mukodni rajta a vezetekes halo es a wifi is - igy amikor ki szeretnek vetiteni nem kell kulon wifire csatlakozni, hanem van es kesz

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3316) #81733120 válasza #81733120 (#3310) üzenetére


#81733120
törölt tag

Na, a játékokat úgy látom elviszi, már csak a TVGO-s érdekelne.:) Meg esetleg van 20k-ig jobb, itthonról?

(#3317) Necronom válasza #81733120 (#3316) üzenetére


Necronom
senior tag

tobbszor is irtuk mar: a TV GO felejtos, semmilyen boxon nem mukodik, castolni sem lehet....
ennyi, nem jo
Raadasul az MI boxok a hianyossagaik miatt nem ajanlott holmik ....

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3318) #81733120 válasza Necronom (#3317) üzenetére


#81733120
törölt tag

Oh, kár érte. :( Akkor esetleg marad a Telenoros MyTV.
Mi az, ami ajánlott az árkategóriában?

[ Szerkesztve ]

(#3319) Necronom válasza #81733120 (#3318) üzenetére


Necronom
senior tag

Sajnos hazai vasarlasban nem vagyok otthon....igy ebben talan a tobbiek jobban tudnak segiteni

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3320) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!

Teljesen ismeretlen számomra az Anrdoid TV box témakör. ezt csak elöljáróban szerettem volna leszögezni :)

Van egy régi vágású TV-nk, illetve van egy TV GO előfizetésünk. A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan box, amivel könnyedén - nem műszaki zseniknek - összekombinálható a kettő? Jelenleg táblagépen nézzük, de mivel a TV készülék síkképes (SONY), szépen működik, még nem szeretnénk okostv-re váltnai (már ha az megoldást jelentene és azon lehetne nézni macera nélkül a TV GO-t).

Nyaraló egyébként, tehát csak a nyári hónapokra keresnénk egy megoldást. Sajnos a "sima" kábeles megoldás nagyon gyenge, a lefedettség miatt, jön egy kis szél, pár felhő és már "nincs jel" feliratot nézünk percekig. Az internet meg szépen jön, és így az otthoni Telekomos előfizetést szeretnénk kihasználni a TV GO-val, régi tv-n, nem pici tablet vagy mobil képernyőn.

Hálás köszönetem a segítségért előre is! :)

(#3321) Necronom válasza RoSSo3 (#3320) üzenetére


Necronom
senior tag

csak 3 posttal van feljebb ...mostmar 4-gyel :)
a TV GO semmilyen boxxon nem mukodik

a masik kerdes meg az analog video jel kimenet ami tutira mukodik, es tenyleg jol EU kornyezetben is, az nagyon, de nagyon keves....sot elenyeszoen keves vagy irrealisan draga
Ezek a TV boxnak nevezett holmik inkabb mar a digitalis dolgokat tamogatjak az analoggal ellentetben
Tehat a TV-n legyen HDMI bemenet....
De mindent meg lehet oldani, csak vadaszni/kolteni kell ra, nagy kerdes, hogy megeri vagy sem....

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3322) RoSSo3 válasza Necronom (#3321) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm a gyors választ! Rákerestem a TV GO -ra a topikban, de nem olvastam végig az összes hozzászólást.

szóval akkor ami marad megoldás, hogy esetleg egy régebbi laptop képernyőjét (amin fut a TV GO) átvarázsolni a régebbi TV-re. Sajnos nem hinném, hogy van HDMI, szerintem csak SCART. Azzal meg talán nem is működne, sosem próbáltam.

Ha esetleg lenne újabb TV, akkor HDMI-vel van a legegyszerűbb megoldás, hogy kivetítsem a TV-re, és egy bluetooth-os egérrel meg mehetne a csatornaváltás. Vagy lenne ennél jobb megoldás?

(#3323) Necronom válasza RoSSo3 (#3322) üzenetére


Necronom
senior tag

huhh ez igy picit sok egyszerre, de igyekszek kovetni teged sorjaban :)

windowsos kornyezetben sem tudom, hogy megy-e a TV GO es ha megy, azt engedi-e tobb kepernyore atkuldeni...ha Androidon ennyire "vigyaznak" ra, meglehet mas oprendszerek alatt is figyelnek arra, hogy tovabbra ostobak maradjanak... jomagam tuti nem nezegetnek semmilyen tv adast telefonon, akkor inkabb nem kell, van eleg mas minden

Kepcsoves TV-n en sem hiszem hogy van HDMi (bar van olyan keszulek amin igen)
De nagyon nem jellemzo
Ezert mondtam, hogy vadaszni kell az olyan boxot, ami kepes normalis analog jelet kiadni es a scartba tudod csatlakoztatni...de okafogyott a kereses, hiszen a TV go nem fog mukodni rajta....

Az utolso reszt viszont nem ertem.....sorry
milyen csatornavaltas? milyen BT eger?
a tobbit fentebb leirtam.....a TV go feleljtos, windowson nem tudom kiprobalni, hogy mukodik vagy sem, mert nincsen elofozum sajna...hatha valaki mas ki tudja

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3324) RoSSo3 válasza Necronom (#3323) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Na szóval :)

Adott egy windowsos laptop, amin megy (böngészőből indítva) a TV GO. Ezzel nincs is probléma.
Ezt szeretnénk valahogy átvarázsolni egy TV-re, hogy lehessen ott tévézni. Az addig stimmel, hogy ha lenne egy újabb - de nem okos - TV, akkor HDMi-vel át lehetne oda másolni, vagy küldeni a képet.

Viszont a probléma ott adódik, hogy hogyan lehet csatornát váltani? Nem fog mindenki felpattanni a kényelmes kanapéról és átballagni a TV mellé, hogy a laptopon (windowsos böngészőben) átkattintson egy másik csatornára. Szóval így jön a képbe a Bluetooth-os egér, hogy a kanapé mellől a TV képernyőjén keresztül (mivel oda vetül ki a laptop képe) lehessen csatornát váltani.

Sajnos nagyon sok mindennel próbálkoztunk, de annyira rossz helyzetben fekszik a ház, hogy egyik adótoronyra sem lehet jól ráállítani. Ha 3 szerelő nem nézte meg, akkor egy sem :( És azért a családnak jó lenne, ha legalább a mindig tv-s alap csomag jönne, mindenféle rendszeres "nincs jel" probléma nélkül.

(Plusz, ami miatt fontos a TV GO: sportcsatornák. Erre az Eurosport player szolgáltatása is jó, de az is windows + böngészőből megy, illetve annak van androidos alkalmazása is.)

Ez már biztosan off itt, úgyhogy bocsánat érte! :)

(#3325) Necronom válasza RoSSo3 (#3324) üzenetére


Necronom
senior tag

Elso korben: van a laptopon valamilyen video kimenet?
ha nincs, akkor okafogyott a dolog, ha van, akkor meg ki kell probalni, kell hozza egy kabel amivel osszekotod es ennyi, a jo az, hogy minden TV-n van euroscart (99.9%)
a BT eger igy mar ertheto, de erre egy akarmilyen wireless eger+bill combo megfelelo

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3326) kenand válasza RoSSo3 (#3324) üzenetére


kenand
Topikgazda

Miért erőlteted a TV go-t? Ha van T-home-os TV előfizetésed azt miért nem TV-n nézitek. Sajnos a TV GO nem jó semmire.

A közszolgálatiak mennek bármiyln boxom (MindigTV)
Ha az említett eszközökön akarod és több kell, olyan szolgáltatót kell választani aki nem ennyire korlátozott mobil appot ad. IttOtt TV- én még nem próbáltam, de pont ilyenre találták ki.

(#3327) #81733120 válasza kenand (#3326) üzenetére


#81733120
törölt tag

Esetleg még Telenor MyTV, 10 csatornát ad ingyen, és lehet Cast-olni.

(#3328) Necronom


Necronom
senior tag

RoSSo3-nal az alap problema az analog TV meglete..
sok boxon irnak analog kimentet, de egyik sem mukodik 100%-osan
egy HD adassal/filmmel/streammel pl mar nem boldogulnak el....
amiken meg van es jo azok meg rettentoen dragak szerintem
jobban es fokepp olcsobban jar, ha a laptopon probalja....de az itt mar mas tema szerintem

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3329) RoSSo3 válasza kenand (#3326) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Igen, van T-home előfizetés - de az otthon. És a nyaralóba keresnénk megoldást, ott van ez a régebbi fajta TV. (nagy síkképernyős, SONY - jófajta, szépen működik még és nem mellesleg marha nehéz súlyra - 3 férfi alig bírt vele, mikor anno ide került-, úgyhogy nehezen válnánk meg tőle :))

És onnan a TV GO ötlete, hogy eddig szuperül működik, messze veri minőségben a Mindig TV boxot. Egy Wayteq márkájú boxunk van, és - mint ezt ecseteltem az imént - legalább 3 szerelő volt kint, egyik sem tudta a képet stabilra hozni a rossz vételi (ház fekvéséből adódik) helyzet miatt. A laptopon (meg tableten) TV GO meg szélben, viharban, esőben, napsütésben, mindig jön fixen - nem mellesleg sokkal több csatornával, főként sporttal, ami nekem létkérdés :)

És szintén innen jött, hogy lehet-e valamiféle (nem laptop, nem tablet, nem mobil) eszközzel - boxxal - átvinni a TV GO-s jelet valahogy.

A Telenor sem lenne rossz box-al (elvileg az ugye menne, ha jól tudom), de ott meg nincs Eurosport, illetve ha már több csatornát szeretnénk, akkor meg fizetős - míg a TV Go-ért nem kell külön fizetni.

Szóval kényelmi szempontokat biztosítana "csak" a box, hogy nagyobb képernyőn lehessen nézni az adást, ne csak kis képernyős laptopon.

Hálás köszönet a hozzászólásokért, sokat segítetek! :)

(#3330) Luissimo válasza Necronom (#3323) üzenetére


Luissimo
veterán

RoSSo kérdéseire a válaszok, én már küzdöttem vele...

windowsos kornyezetben sem tudom, hogy megy-e a TV GO: IGEN MEGY SZEREZZ EGY RENDES MÉRETŰ MONITORT ÉS EGY LUTUTIS EGERET, AMIVEL JOBBRA -BALRA/LE-FEL TUDSZ CSATORNÁKAT VÁLTANI.
es ha megy, azt engedi-e tobb kepernyore atkuldeni...NEM ENGEDI
ha Androidon ennyire "vigyaznak" ra, meglehet mas oprendszerek alatt is figyelnek arra, hogy tovabbra ostobak maradjanak... jomagam tuti nem nezegetnek semmilyen tv adast telefonon, akkor inkabb nem kell, van eleg mas minden
ANDROIDON IS MEGY, EZ 10"-os TABLETEN JÓL NÉZHETŐ, DE SAJNOS NEM CASTOLHATÓ.

Kepcsoves TV-n en sem hiszem hogy van HDMi (bar van olyan keszulek amin igen)
De nagyon nem jellemzo
Ezert mondtam, hogy vadaszni kell az olyan boxot, :(HIÁBA VESZEL TV BOXOT,AZOK ROOTOLTAK, EZÉRT A TV GO NEM FOG MENNI RAJTUK.
ami kepes normalis analog jelet kiadni es a scartba tudod csatlakoztatni...de okafogyott a kereses, hiszen a TV go nem fog mukodni rajta....

Az utolso reszt viszont nem ertem.....sorry
milyen csatornavaltas? milyen BT eger?
a tobbit fentebb leirtam.....a TV go feleljtos, windowson nem tudom kiprobalni, hogy mukodik vagy sem: MŰKÖDIK ÉS HA RENDES MÉRETŰ MONITOROD VAN, >19", AKKOR NÉZHETŐ, NYARALÁSKOR AZT SZOKTAM HASZNÁLNI,
mert nincsen elofozum sajna...hatha valaki mas ki tudja

(#3331) Necronom válasza Luissimo (#3330) üzenetére


Necronom
senior tag

itt talaltam egy picike ellentmondast :)
"windowsos kornyezetben sem tudom, hogy megy-e a TV GO: IGEN MEGY SZEREZZ EGY RENDES MÉRETŰ MONITORT ÉS EGY LUTUTIS EGERET, AMIVEL JOBBRA -BALRA/LE-FEL TUDSZ CSATORNÁKAT VÁLTANI.
es ha megy, azt engedi-e tobb kepernyore atkuldeni...NEM ENGEDI"

nos a windows nem android....ha egy normal szamgepen mukodik amin eleve egy monitor van, akkor neki edes mindegy, hogy monitor van rajta avagy TV
ha esetleg az a baj, hogy elsodleges vagy masodlagos a kijelzo azt konnyeden fel lehet cserelni, igy lehet az elsodleges kijelzo a TV amig a masodlagos a notebook sajat kepernyoje...ami jelen esetben ugye ki van kapcsolva, hiszen csak egyetlen kijelzo megengedett

tovabbra is a notebookkal kiserletezgetnek, ahhoz csak egyetlen kabelt kell vasarolni, minden mas adott nala

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3332) Luissimo válasza Necronom (#3331) üzenetére


Luissimo
veterán

szia,
teszteltem, hogy figyelsz-e :DDD

egy RENDES méretű monitor alatt értek egy TV-t is pl, aminek van bemenete a PC felől(laptop)

százszónakisegyavége:
PC-n, Laptopon, telefonon, tableten (főleg ha kellően nagy) és nem rootolt, azokon megy a TV GO, droid és windows.

ha nemtud levinni egy rendes monitort a laptophoz pc-hez, akkor igyjárt, sorry :W
én viszek a balcsira ha nyaralok.
sajnos mi is osztjuk ezt a véleményt hogy a 21. században már minimum castolható lehetne, de mivel nem az, így egy hulladék.
büszke lehet rá a TréKom.

ha lenne egy olyan tévéje, ami monitorként használható (RGB stb), akkor megoldódna.
megérné beleruházni, nem olyan drága manapság.

(#3333) Necronom válasza Luissimo (#3332) üzenetére


Necronom
senior tag

+1 :D

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3334) headhunter válasza Necronom (#3313) üzenetére


headhunter
addikt

Ez a louncher, bármelyik androidos boxra telepíthető és utána visszaállítható az eredeti állapot?

A95X MAX Android 8.1

(#3335) Necronom válasza headhunter (#3334) üzenetére


Necronom
senior tag

Ha vasarolsz egy boxot, akkor az is eleve valami nagyon hasonlot tartalmaz gyarilag...
Sokan ezt a csunyasagot szeretnek lecserelni, nemhogy feltenni barhova :)
Dehat ugye izlesek....ha valahonnan le tudod tolteni, akkor fel is lehet tenni barhova
Az X96 pl ilyennel jon gyarilag

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3336) kenand válasza #81733120 (#3327) üzenetére


kenand
Topikgazda

Köszönjük. Nekünk TarrTV van az előfizetéshez azt használjuk(néha) ott 20-30 csatorna van (az előfizetőknek)

(#3337) #81733120 válasza kenand (#3336) üzenetére


#81733120
törölt tag

Erről nem is tudtam :R
Én meg a Digi Online-t nem tudom használni, mert csak TV előfizetés van, és csak azok használhatják elvileg, akiknek net+tv előfizetésselnis rendelkeznek.
A TVGO-t meg gondolom direkt úgy csinálják, hogy Android TV Boxokon ne működjön. A T app is most van alakuló helyzetben...:(((

Más: Mi Box S elég 1-2 játék (kisebb teljesítményű) futtatására, filmnézésre, ritkán kis böngészésre? Vagy van valami más ajánlat itthonról?

(#3338) RoSSo3 válasza Luissimo (#3330) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönet.

Ha lenne egy monitorként is használható TV, akkor hogy működhetne pontosan a dolog? Akkor is mindenképp kábeles lenne a dolog, ugye? Tehát HDMI. (Még ha a TV okos, netkapcsolattal, akkor is kell a kábel.)

[ Szerkesztve ]

(#3339) #81733120 válasza RoSSo3 (#3338) üzenetére


#81733120
törölt tag

A HDMI kábel mindenképp fog kelleni.;)

(#3340) RoSSo3 válasza #81733120 (#3339) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Ok! Itt nincs aktív/passzív HDMI, ugye? Csak egy féle van (nem úgy, mint pl az USB kábelnél, ahol csak aktívval működött a netkapcsolat például)

(#3341) kenand válasza #81733120 (#3337) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mi Boxot nem annyira preferáljuk, nincs LAN, zárt booloader, így hiába amlogic alapú nem lehet rá mást tenni, csak a gyári android mehet, drága...érdemes megfontolni kintről egy 912-es (esetleg 905x/w-s amlogic boxot) 905w áfa határ alatt van, 912-t meg meg lehet venni EU storeból (vagy EU express priority line-val Kínából, az is ÁFA kerülő megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#3342) #81733120 válasza kenand (#3341) üzenetére


#81733120
törölt tag

:R
BL-t nem nyitnék, meg a LAN hiánya se baj, mert úgyis messzebb lenne a routertől/HGW-től.
Ma végülis meglesem az egyik boltban, aztán meglátom milyen.
Külföldi rendelés meg nem játszik, mert hamarabb kellene, ajándékba lenne.

(#3343) kenand válasza #81733120 (#3342) üzenetére


kenand
Topikgazda

Az a baj, hogy az Android nem jó film nézéséhez, Libreelec/CoreElec 100x jobb, Miboxra meg zárt bootloader miatt nem lehet feltenni...
Sajnos itthon nem lehet használható TV boxot venni.

(#3344) Necronom válasza #81733120 (#3342) üzenetére


Necronom
senior tag

az MI boxok tenyleg a nem ajanlott kategoriaban vannak, jomagam mar sok honapja irkalom ezt, ugyfest mostansag jutottunk el odaig, hogy tenyleg nem jo....de a dontes a tietek termeszetesen :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#3345) #81733120


#81733120
törölt tag

:R :R

(#3346) gyorgy89


gyorgy89
csendes tag

Sziasztok!
X96 MAX-hoz tudtok ajánlani voice search képes bluetooth-os távirányítót?
Jó lenne, ha USB receiver nélküli lenne, mivel csak 2 db port lesz csak a BOX-on.
Én első körben ezt néztem ki:
https://www.banggood.com/Mecool-Bluetooth-Voice-Input-Remote-Control-Airmouse-for-Voice-Control-TV-Box-Smart-Device-p-1330046.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Köszönöm!

(#3347) pdave válasza kenand (#3343) üzenetére


pdave
aktív tag

Szia!

Mi miatt nem ajánlott filmnzésre az Android? Én pl viszonylag "igénytelen" filmnéző vagyok, max FHD felbontás, 10 éves LCD TV, és egy androidos box, a lejátszás nem szokott akadozni (bár nyilván lassú a tekerés), a hang ki van küldve erősítőn egy hangfalpárra, a kép minősége meg a tv miatt nem az igazi. Ilyen felhasználási körülményeknél sem ajánlott az androidos filmlejátszás?

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#3348) tcsaba007 válasza pdave (#3347) üzenetére


tcsaba007
tag

Szia!

Ha használnád a keresőt, hamar megtalálnád te is.

Android 6 fölött az a baj, hogy az Amlogic támogatás kimaradt belőle, ezért felejtős.
Android alatt nincs kadencia helyes lejátszás, pixelesedés figyelhető meg és akadás.
Kodi használhatatlan.
Amlogic tool-al lehet valamennyire segíteni az hibákon, Kodi helyett meg SPMC-t javasolt használni.
A Libre/Core/AlexElec így is messze jobb lejátszónak.

(#3349) kenand válasza pdave (#3347) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mert sajnos -ahogy előttem írták - 6.0 felett még "igénytelen" filmnézés sem működik amlogic boxon.
Talán 3328-as RK-n megy, de nekem azzal nincs személyes tapasztalatom, mivel Libe/CoreEleccel a 4-5 amlogicos boxom szépen megy, nem éreztem késztetést RK vásárlására.

[ Szerkesztve ]

(#3350) Necronom válasza kenand (#3349) üzenetére


Necronom
senior tag

RK3329-el szerelt boxokon alapbol abszolut nezhetetlenek bizonyos formatumok
AVI, MPG, MP2 teljesen hasznalhatatlan, MP4 es az MKV fileok kockasodnak, viszont a H265-tel tomoritettek teljesen jol nezhetok, de csak ez
a 3328-cal nekem sincsenek sajat tapasztalataim

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.