Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) kenand válasza Luissimo (#3641) üzenetére


kenand
Topikgazda

Tvgo-nál nwm csak a root-tal van gond, hanem a külső megjelenítő tiltásával.....

(#3652) Luissimo válasza kenand (#3651) üzenetére


Luissimo
veterán

Lehet hogy igazad van, sőt biztos.
Általában nem megy át castolva csak a böngésző képe, a filmlejátszóé már nem.

De a box-on megy (mennie kell)
Nálam elindult a mostanin a tartalom, néhány indításkor bead valami képet, jelet, kb fél perc, amíg játsza és amire felfedezi, hogy rootolt az eszköz és azt "biztonságvédelmi okokból" nem támogatott üzenettel megállítja.

Szóval szerintem itt nincs szó külső megjelenítőrőrl, ugyanazon a készüléken nézed, amin az oprendszer is van gyakorlatilag

ezért vagyok kíváncsacsi arra a boxra, amin magam tudom megválasztatni hogy ne rootolva induljon el.

Szerintem menni kell rajta.
próbacseresznye... :)

(#3653) Fortian válasza Fortian (#3639) üzenetére


Fortian
tag

Sziasztok! Tudnátok tanácsot adni régebben megírt problémámra? Köszöntem!

(#3654) blakey válasza Fortian (#3653) üzenetére


blakey
titán

15e környékén talán még találsz olyan boxot amin Android 6 van így ott nem nagyon kell telepítgetni semmit, mert egész jó a lejátszás, nincs kockásodás, stb. Később telepíthető SD-re CoreELEC amivel egy hibátlan médialejátszó lehet. Ha olyan box kell ami Androiddal is szépen muzsikál és médialejátszónak sem utolsó akkor 35-60e Ft között lehet "vadászni. Első tipp egy Beelink MiniMXIII II (S905X) talán más is lenne de most nem jut eszembe, mert többnyire Android 7-essel jönnek ki a boxok és ott a médialejátszás nem túl jó, kell egy picit mókolni. Utóbbi, drágább kategória, a Zidoo X9S, Miinix Neo U9-H, Himedia Q5/Q10 Pro, Zidoo Z9S és még néhány ahol jól megy droid alatt is a lejátszás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3655) kenand válasza Luissimo (#3652) üzenetére


kenand
Topikgazda

Személyes tapasztalatom nincs (nálunk TarrTV van az megy), de nagyon sok hozzászólás van, hogy a TVGo nem megy nem rootolt eszközön sem....

(#3656) Luissimo válasza kenand (#3655) üzenetére


Luissimo
veterán

ezt megerősíthetem, nekem a rootolt telefonon nem sikerült működésre birnom, de a nem rootolton igen.

Kérdés, hogy hogyan viselkedik azon a boxon, amelyen kikapcsolható a root...

[ Szerkesztve ]

(#3657) kenand válasza Luissimo (#3656) üzenetére


kenand
Topikgazda

De telefonnak saját képernyője van..

(#3658) zolomon17


zolomon17
senior tag

Egy hosszabb utánajárás eredményét osztom most meg veletek Android TV Box témában, hátha másnak is segít.

A következő paraméterekkel kerestem gépet:

1. Netflix HD/4K támogatás
2. Youtube HD/4K támogatás
3. HBO HD/4K támogatás
4. USB 3.0 csatlakozás
5. Külső tárhelyként tudjon kezelni SSD-t is az USB-n keresztül, legalább 256GB méretben.
6. Gigabit LAN
7. 5Ghz AC Wifi (ha nincs Gigabit LAN)
8. Tudjon torrent klienst kezelni (utorrent, Ttorrent, Bittorent, Magnet, stb.)
9. HDMI csatlakozó
10. Nem 200.000 Ft

Elég sok gépet végignéztem, többórányi Youtube videóval a hátam mögött egyetlen olyan eszközre szűkült a kínálat, ami minden fenti paraméternek megfelelt: nVidia Shield TV

Ami az eszköz egyetlen eddig tapasztalt hátránya, hogy a versenytársakhoz képest drága, több mint 80.000 Ft volt. Ez már az a kiszerelés, amihez jár controller, bár ennek a gyakorlati haszna számomra elenyésző, mivel egér+billentyűzet kombinációval szeretek csak játszani, remote control gyanánt meg ott van a dedikált távirányító és az egyébként meglehetősen jól működő mobil app, amivel gépelni is lehet távolról.

A versenytársak, akik végül elbuktak:
Beelink GT1 MINI TV Box
Xiaomi Mi Box S
Zidoo H6 Pro

Amik ezekből hiányoztak:
- USB 3.0
- rendes Netflix felbontás támogatás (nemhogy a 4k, a HD sem garantált).
- Gigabit LAN
- 5GHz AC Wifi

A Mi Box S majdnem megfelelt pl. de ott a gyors torrent letöltéshez szükséges USB 3.0 csatlakozón spóroltak sajnos... Emellett a másik égető probléma az ellentmondásos információk voltak, hogy támogatott eszköze-e az adott darab Netflix/Youtube/Amazon Prime/HBO Go/Horizon Go fronton. Biztos vagyok benne, hogy több türelemmel és hosszasabb utánajárással lehet egyik-másik hivatalos certificate nélküli gépre is pl. Netflix HD-t varázsolni, de én úgy ítéltem meg a tesztek és videók alapján, hogy ha valaki problémamentesen szeretné ezeket elérni, akkor megéri a dupla árat a Shield.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#3659) Blaise válasza zolomon17 (#3658) üzenetére


Blaise
veterán

3D ISO-t támogatja?

(#3660) zolomon17 válasza Blaise (#3659) üzenetére


zolomon17
senior tag

Amennyire tudom csak konvertált cuccokkal bír el, a gyártó hivatalos állásfoglalása az, hogy nem támogatja és nem is tervezik ezt megoldani - de mivel nincs 3D-s TV-m ezért nem is volt szempont, illetve tesztelni sem volt szerencsém.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#3661) Luissimo válasza kenand (#3657) üzenetére


Luissimo
veterán

de a számítógépemnek sincs saját képernyője (illetve csak annyira van, mint a boxnak)

nem ez a főgondja.
megy az alkalmazás, szépen játssza a monitoron (esetünkben tévén), de csak 1 max. ha 2 percig, aztán kiírja , hogy nincs rootolva.
ha a külsőképernyőtámogatási gondja lenne, akkor el sem indulna a lejátszás.

(#3662) Fortian válasza blakey (#3654) üzenetére


Fortian
tag

Köszönöm szépen! Sokat segítettél.
Kicsit még olvasgatok hátha kedvet kapok mókolni vele, hogy nagyobb lehessen a választék :)
Ebben az esetben mit ajánlanál?
Köszöntem még egyszer!

(#3663) blakey válasza Fortian (#3662) üzenetére


blakey
titán

Mókoláshoz gyakorlatlag bármelyik Amlogic box jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3664) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem TVboxot az alábbi kritériumok szerint?:

-Vámmentes szállítás
-Minden médiaformátum helyes lejátszása
-5GHz-es Wifi
-Stabil torrent letöltés, és állandó seedelés
-Külső merevlemez és/vagy SSD kezelése USB 3.0-án keresztül
-CoreELEC telepíthetőség

Köszi!

(#3665) blakey válasza neo81 (#3664) üzenetére


blakey
titán

Minek a 3.0?
A többi elvárásnak megfelel egy Amlogic S905X/D, S912.
Vámmentest keresni kell, sajnos egyre kevesebb van.

Esetleg aprón nézz kőrül, ott még találni akár újat is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3666) zolomon17 válasza blakey (#3665) üzenetére


zolomon17
senior tag

Ha tippelnem kéne, akkor ugyan az a szitu mint nálam: a box tárhelye kicsi, külső meghajtóra menne a letöltés (a torrentre vonatkozó részből kiindulva ez elég fontos szempont), így nem mindegy, hogy hány megával csorog át az adat.

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#3667) blakey válasza zolomon17 (#3666) üzenetére


blakey
titán

10-11MB/s a letöltés a tulajok szerint, szerintem az élhető. Túl sokat meg ne várjunk el, sok a feltétele és egyelőre együtt nem működik, később talán változik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3668) szabochris


szabochris
aktív tag

Sziasztok!

Melyik lejátszót ajánljátok ár-érték arányban?

Böngészés, filmezés, és főleg HBO GO menne rajta.

H96Max X2

Tanix TX5 Max

(#3669) szabochris válasza szabochris (#3668) üzenetére


szabochris
aktív tag

Vagy esetleg ez?

Sunwell

[ Szerkesztve ]

(#3670) Luissimo válasza szabochris (#3669) üzenetére


Luissimo
veterán

ilyenem (is) van :)

ez mindazt tudja, amire te szeretnéd használni. Kell hozzá egy qwerty billentyűs légegér és kész. (mondjuk egy iweipo gt01)

(#3671) szabochris válasza Luissimo (#3670) üzenetére


szabochris
aktív tag

Köszi!

És a 3 közül amit felsoroltam, azok közül melyik a legjobb?

(#3672) goldenfish7


goldenfish7
tag

Én most erre várok, hogy megjelenjen valamelyik normális bolt oldalán. :))

GT1 Ultimate helyét váltaná, persze ha már majd lesz rá normális ROM. Ha másra nem is, játékra biztos jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#3673) kenand válasza szabochris (#3669) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 912-es jobb választás, mint a 905x2, ugyan az utóbbi újabb, erősebb, de nincs rá CoreElec, Androiddal meg problémásabb a film lejátszás.

(#3672) goldenfish7

Sajna 922-esre se, lesz egyelőre CoreElec Android alatt meg problémás a Kodi Amlogic fronton

[ Szerkesztve ]

(#3674) blakey válasza kenand (#3673) üzenetére


blakey
titán

S922X-re lesz, Odroid N2-n már működöképes a CE. Dolgoznak rajta, majd meglátjuk, hogy milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3675) szabochris válasza kenand (#3673) üzenetére


szabochris
aktív tag

Miért problémás a film lejátszás?

(#3676) headhunter válasza blakey (#3674) üzenetére


headhunter
addikt

ODROID-N2, táp és eMMC modul nélkül kerül 79$-ba?

(#3677) kenand válasza szabochris (#3675) üzenetére


kenand
Topikgazda

Mert nincs hardveres amlogic támogatás Android +Kodi kombóra.
Amlogic 6.0-a volt utoljára ott még 905x-es boxokon Android alatt is lehetett mókolás nélkül filmet nézni.

(#3678) szabochris válasza kenand (#3677) üzenetére


szabochris
aktív tag

Most lehet én vagyok a hülye, de én a KODI Netflix és társait nem használom. Letöltök egy filmet pendrive-ra fhd-ben, rádugom a tv-re és megnézem.... Szóval ezen a boxon böngészés, meg HBO GO lesz főleg....

(#3679) blakey válasza szabochris (#3678) üzenetére


blakey
titán

Nem csak a Kodi a gond vagy a Netflix. Ha ennyire fontos az HBO GO akkor Apple TV-t kellett volna venned vagy Shield-et esetleg MI boxot. "Telefonos box-rendszereken" még nincs normális HBO GO. Kodi alatt működik megfelelően, tehát ha kelleni fog a boxon az HBO GO akkor a Kodi lesz a nyerő.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3680) Csicsóka válasza headhunter (#3676) üzenetére


Csicsóka
őstag

Náluk a csupasz deszka a "divat" az előző termékei is mind így kerültek értékesítésre.
A táp +7, a 32-es eMMC + 27 $, ami nem is fontos hozzá, mert van rajta egy 8 MB-os SPI flash, amibe elfér az U-boot, és el tud indulni róla a cucc. Az oprendszer meg lehet bárhol, akár HDD-n is.

(#3681) nimmrody


nimmrody
tag

Sziasztok!

A Digi online applikáció működik e egy ilyen android boxon?

(#3682) goldenfish7 válasza kenand (#3673) üzenetére


goldenfish7
tag

Igen, én ezt mind értem...nálam az elsődleges szempont jelen pillanatban, mert az igények ugye évről-évre változnak (kinek mi a fő szempont) a netezés, youtube és egy kis játék (amennyi filmet nézek mostanában arra még a KODI is megfelelő, (nem jön ki rajta azért minden esetben a kockásodás) amennyi filmre jelenleg van időm. Az Android TV ROM-os verzió, nekem nem fő szempont.
Nálam a GT1 Ultimate is nagyon jól szuperál ezen dolgokra, csak nekem tényleg valami erős GPU-s megoldásra lenne már szükségem, mert játéknál ez a hiányossága a korábbi boxoknak erősen jelentkezik.
Azért vennék inkább TV boxot, mint SBC-t, mert itt jóval olcsóbban összerakják a komplett gépet (táv, táp, ház, EMMC stb.), valamint nekem nincs szükségem a plusz elektronikai irányítási és barkácsolási funkciókra.
Gondolkodtam, illetve próbáltam nemrég az android x86-os témát, de valahogy ott nagyon sokat kellene mókolni még vele (már így is nagyon sok időt elvett tőlem és nem sok a siker), pedig azt "ígérték", hogy egy régi PC-n is elfut vígan a rendszer, ami persze ez igaz is némely esetben.

[ Szerkesztve ]

(#3683) blakey válasza headhunter (#3676) üzenetére


blakey
titán

Igen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#3684) szabochris


szabochris
aktív tag

HBO GO megy root-olt eszközön?

(#3685) Luissimo válasza szabochris (#3684) üzenetére


Luissimo
veterán

IGEN, határozottan működik.

(#3686) Luissimo válasza nimmrody (#3681) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, működik, ugyanúgy mint a telefonodon, tableteden, stb.

(#3687) nimmrody válasza Luissimo (#3686) üzenetére


nimmrody
tag

Melyiket ajanlanatok e ketto kozul?

Tanix TX6

vagy

Beelink GT1

Csak m3u lenne feltoltve es IPTV erdekel kizarolag

Wifivel tudnam csak hasznalni azt vennem amelyiknek jobb erosebb az antennaja mert sajna a router kb 12-15 meterre van csak tolem es nincs lehetoseg kozelebb rakni.

(#3688) RedCactus válasza Luissimo (#3685) üzenetére


RedCactus
senior tag

Hát, nekem nem megy... (Mecool m8 pro l) lejátszáskor 5.1 -es hibát dob.

(#3689) Luissimo válasza RedCactus (#3688) üzenetére


Luissimo
veterán

hááát, nemtudom, nekem megy, nem dob hibát, 6.0 és egy 7-es Androidos boxon is (mindkettő rootolt).

bejelentkezni betudsz, csak nem játszik le filmet?
és a sima app-al vagy a Kodis kiegészítővel próbálod?
és mitjelent az 5.1 hiba?

[ Szerkesztve ]

(#3690) RedCactus válasza Luissimo (#3689) üzenetére


RedCactus
senior tag

Android TV 7.1 van rajta. Az alkalmazás szépen települ a play áruházból, el is indul, látom az előzményeket stb, de bármit akarok lejátszani, ezzel a rejtélyes 5.1-es hibával elszáll. (Hogy az 5.1 kód mit jelent, azt a legöregebb indián sem tudja...) Ezért gondolom, hogy a root-tal lehet a gond. Kodi-t nem használom.

(#3691) tlala válasza RedCactus (#3690) üzenetére


tlala
addikt

És a boxot regisztráltatni is akarja veled az HBO GO app, amikor elindítod?
Szerintem az 5.1-es hibaüzenet a felhasználási feltételek 5.1-es pontjára utal (nem megfelelő eszköz).

[ Szerkesztve ]

(#3692) RedCactus válasza tlala (#3691) üzenetére


RedCactus
senior tag

Mivel a rootolt eszközöket nem támogatja, pont ezért gondolom én is, hogy azzal van baja. Regisztráció természetesen megvolt, különben nem látnám a lejátszási listámat.
Amúgy köszi a felvilágosítást, nem gondoltam volna, hogy a hibaüzenet ezt jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#3693) Luissimo válasza RedCactus (#3692) üzenetére


Luissimo
veterán

kimondta, hogy nem támogatja a rootolt eszközt?
most kipróbáltam , éppen azon nézem, nanemár :)

(#3694) Luissimo válasza RedCactus (#3688) üzenetére


Luissimo
veterán

Azért, biztos ami zicher, mindenki másképp csinálja (szereti)tégy egy próbát ezzel az appal is

(#3695) Luissimo


Luissimo
veterán

szasztok

ezekkel a légegerekkel mi a teendő, mikor már teljesen ki kell tekerni a kezedet, mert nem oda mutat ahová kéne, hanem kb. egy fallal jobbra v. balra?
megütögetem ígyugy, néha rendbejön, de ennél lehet van egy jobb megoldás is.
érzékenységállítás nem segített

(#3696) szabochris válasza Luissimo (#3695) üzenetére


szabochris
aktív tag

Nagyon egyszerű a megoldás. Amikor már nagyon ki van tekerve a kezed, a légegeret csak simán elhúzod a másik iranyba.pl:. Mondjuk nagyon jobbra néz már a kezed. Ekkor a az egeret elkezded balra húzni, addig míg az egerkurzor el nem éri a tv bal szélét. Majd tovább húzod az egeret balra, míg középre nem áll a kezedben az egér. :)
Remélem érthetően sikerült leírnom. :)
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#3697) Luissimo válasza szabochris (#3696) üzenetére


Luissimo
veterán

probáltam igyis ugyis már sokszor.

néha ha megütöttem és a giroszkopot sikerült helyrerázni, akkor egy darabig jovolt.
de mindig kicsuszik előbbutóbb.

nem gond, mert megoldom, de gondoltam valakinek van valami okossága rá, ami egyszerűen helyreteszi

(#3698) nimmrody


nimmrody
tag

Berendeltem ma az X96 Max tipust.

Ebben a modellben ha jol tudom az Amlogic S905X2 proci dolgozik. (4GB ram, 64Gb rom) [link]

Melyik custom romot ajánlanátok ehhez a géphez ami stabil és jól működik?

Valakinek tapasztalat?

Köszi szépen

(#3699) RedCactus válasza Luissimo (#3693) üzenetére


RedCactus
senior tag

Az HBO mondja. Magyar oldalon is ezt írják, csak itt a rootoltat "feltörtnek" definiálják.
Viszont örülök, hogy nálad megy.

(#3700) ThorsHUN válasza RedCactus (#3688) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Pont ugyanezzel a hibaval vergodok en is.
Ugyanez a mediabox itteni ajanlasra hogy az HBO GOt siman viszi.

Support:
"Úgy tűnik nincs támogatva a televízió. helpcenter.hbogo.eu/hu/eszkozo...
Sajnos emiatt nincs meg a kompatibilitás.
HDMI kábel, vagy telefonról tükrözve. Apple TV 3-4, illetve PS3-4-el lehetne még használni a TV-n.
HDMI a PC-vel vagy laptoppal.
És úgy ráküldeni a képet.
Ez lenne az egyetlen megkerülési lehetőség"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.